VERENIGEVGSNIEÜWS Km VNJ N WAB SPRINGPLANK Grote Fancy Fair FREE WHEELIN GiRO f00900 Venray Orkestvereniging Venrays 1 Mannenkoor lllTERPENll'WS Muziekfederatie Help Comeo Helpen II K/ p DERDE ORDE O.J.C. DE BARAK PEEL EN MAAS tnv.TER0E DES HOMMES- terredes DENHAAL. I.V.N. „TUSSEN MAAS EN PEEL" cav27mc Werkgroep Homoseksualiteit Venray VRIJDAG 17 JUNI 1983 Nr. 24 yerenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- l_||ijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 16 juni om 19.30 uur epetitie tenoren en om 20.00 uur het ge- lele koor in Vlakwater. Donderdag 23 juni om 19.30 uur re- «titie bassen en om 20.00 uur het hele ;oor in Vlakwater. Donderdag 7 juli de laatste repetitie voor de vakantie. Na afloop van deze repetitie kwartaaltoepen. Wegens de vakantie is er geen repeti- lie op 14, 21 en 28 juli. Op 21 juli is er <eer het traditionele fietstochtje naar :ons in Geijsteren. Tot 14 juli kunnen zich weer nieuwe [aspirantjleden melden op de wekelijkse •petitieavond op donderdag in Vla- ;water bij het bestuur: secr. v.d.Kruif, lel. 86848. Afmelden bij R. v. Mil, tel. 16917 of Vlakwater, tel. 82318. HARMONIE Donderdag 16 juni. [9.00 Uur groepsrepetitie slagwerk en im 20.00 uur gehele orkest. Om 21.45 iur bijeenkomst bestuur in nieuwe sa menstelling. AT! Maandag 20 juni ^^19.00 Uur groepsrepetitie hoorns, 2e ba- ^Hitons en om 20.00 uur gehele orkest. Donderdag 23 juni. ^■9.00 uur groepsrepetitie trompetten en 20.00 uur gehele orkest. AGENDA Zaterdag 25 juni. 21.15 Uur deelname Peeltournooi Neer- tant. Vertrek vanaf Perdstal met eigen ervoer om 19.45 uur. Donderdag 30 juni. 21.00 Uur barbeque avond (na rep.) Dinsdag 12 juli. Serenade gouden bruiloft. Zondag 4 september Ochtendconcert te Tegelen. Zondag 11 september. Concert te Horst. Zondag 18 september. Gemeentelijk muziektournooi Oirlo. Zondag 2 oktober. Deelname aan bondsconcours te Ker- krade in de Rodahal. Zondag 27 november. Zondagochtendconcert met Ars Musi- 296 LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 16 juni. 17.30 Uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. Zondag 26 juni. Concert te Veltum met drumband, 10.30 uur. DRUMBAND Zondag 19 juni. Vertrek om 10.30 uur vanaf Perdstal naar Holthees i.v.m. uitwisselingscon cert. In uniform. Zondag 26 juni. Concert te Veltum met jeugdorkest om 10.30 uur. Zondag 11 september. Optreden in Leunen. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, lel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. „CAPRICCIO" Zaterdag 18 juni. 19.00 uur gezamenlijke repetitie. Zondag 19 juni. Om 11.00 uur vertrek van de bus naar het Bunde Koorfestival vanaf het Boschveld. Na deze activiteit is het koorprogramma afgesloten. Hopenlijk doe je volgend schooljaar weer mee. „AGÉVOLÉ" Zondag 19 juni. Repetitie in Merselo om 18.45 uur. Drum- en Showband Venray en omgeving Vorige week vermeldden wij in dit blad dat Theo Vermeulen van DSV in Voorburg de natftfnale titel solo junio ren veroverde. Twirlen is echter iets specifieks vrou welijks; insiders zullen dan ook begre pen hebben dat h ier niet Theo, maar THEA bedot# was. Voor deze fout onze excuses. Woensdag 22 juni Om 20.15 uur or kestrepetitie o.l.v. Henri Adams en om 20.15 uur onderlinge repetitie baroken- semble o.l.v. Jan Temme. Woensdag 29 juni om 20.15 uur or kestrepetitie o.l.v. Henri Adams en om 20.15 uur repetitie barokensemble. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. Programma: 24-25-26-29 juni en 1-2-3 juli: fanfare Ons Genoegen Oirlo, viering van het 75 jarig bestaan. 3 september MMSK St. Petrus Banden, taptoe Venray 1983. 5 september federatie vergadering. 10 en 11 septermber fanfare St. Catharina Leunen, Muziek feesten. 18 september: federatie, gemeentelijk muziektournooi Oirlo. 25 september: fanfare Dorpsklank Castenray, mede werking bgv viering Parochiefeesten. 29 oktober: federatie, gemeentelijk muziektournooi Oirlo. 28 en 29 april 1984 federatie, solistenconcours Ysselsteyn. DAMESKOOR Woensdag 22 juni repetitie om 20.00 uur. Zaterdag 25 juni houden we onze jaarlijkse fiets-gourmettocht. Nadere informatie tijdens de repetitie. Woensdag 29 juni GEEN repetitie. Donderdag 30 juni om 20.00 uur con cert voor de zieken in het Ziekenhuis. Weest U s.v.p. om 19.30 uur aanwezig voor het rondbrengen van de program ma's naar de zieken. In officiële kle ding. Woensdag 6 juli onze laatste repetitie vóór de vakantie. Als U verhinderd bent graag uw af melding bij Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659 of bij Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. 25 en 26 juni Sportterrein St Servatius W«tr\is Elke woensdag repetities voor de Miniretten bij Vincentius van 18.30 - 19.30 uur. Afmeldingen bij Mej. Sie- bers, tel. 85944 en zondags van 10.00 - 11.00 uur aan de LTS. De Majoretten iedere woensdag van 19.30 - 21.00 uur bij Vincentius en zon dags, in de zomermaanden, van 10.30 - 12.00 uur in de LTS. Afmeldingen bij mevr. Reijnders, tel. 85381. De leerling-tamboers en blazers iede re woensdag vanaf 19.00 uur in de LTS en iedere zondag vanaf 10.30 uur, eveneens in de LTS. Afmeldingen bij Ton Huibers, tel. 87380. Het korps: blazers en tamboers, in dien gezamenlijk, woensdag van 19.30 - 21.30 uur; de tamboers anders van 20.00-21.30 uur. Afmeldingen eveneens bij Ton Hui bers, (zie boven). Verzorging materiaal en instrumen ten: L. Kusters, tel. 86089. Verzorging uniformen W. Stoffels, tel. 88279. Tweemaal trad het korps op afgelo pen weekend. Zaterdagmiddag in het kader van ,,100 jaar NS Nijmegen-Ven- lo" en zondagmiddag bij de intocht van de Avond wandel vierdaagse. Aan deze wandeltocht namen ook de miniretten deel en wisten een tweede prijs te behalen, bestaande uit een prachtige beker, Proficiat. Agenda: 26 juni: Optreden in Meerlo. Vertrek 13.45 uur vanaf LTS. 26 juni: Taptoe Beuningen. Vertrek 17.15 uur vanaf LTS. 30 juni: Optreden St. Vincentius van 19.30-21.00 uur. 3 juli: Optreden Oirlo. 17 juni: Laatste repetitie voor de vakan tie. 14 augustus: Repetities worden hervat na de vakantie. 3 sept. Taptoe Venray. 10 sept. Taptoe Gennep. 25 sept. Concours (korps) te Lottum. 29 okt. Concours Federatie (Gemeente) te Oirlo. Agenda: Vrijdag 17 juni. Om 18.30 uur voor alten cn sopranen. Om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 19 juni. Hoogmis om 10.15 uur in de Paters kerk. Maandag 20 juni. Om 18.30 uur alleen voor de alten. Dinsdag 21 juni. Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Woensdag 22 juni. Om 18.45 uur alleen voor de nieuwelin gen met aansluitend om 19.30 uur spela- vond voor alle jongens. Afmelden: Secr. Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: De plaatopname van afgelopen vrij dagavond en zaterdag is prima verlo pen. Iedereen heeft zich goed ingezet en daarom was het zaterdag ook op tijd af gelopen. Laten we er voor zorgen dat we op vrijdag 24 juni en zaterdag 25 juni a.s. op dezelfde wijze kunnen werken. Uiteraard dient dan ook IEDEREEN aanwezig te zijn. - GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Vrijdag 17 juni. Om 13.00 uur zingen we een huwelijksmis in de Veltumse ka pel. Zondag 19 juni zijn wij vrij. Woensdag 22 juni van 18.30 tot 19.30 uur. Vrijdag 24 juni om 11.00 uur zingen van de 50 jarige huwelijksmis van echt paar Lichtenveld-Lensen. Meerstemmi ge mis. Na de middag om half vier zin gen we een huwelijksmis. Allebei in de Paterskerk. Gaarne trouwe opkomst. Bij afwezig heid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 21 juni, om 19.30 uur repeti tie voor de bassen en om 20.00 uur repe titie voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Dinsdag 28 juni, om 19.30 uur repeti tie voor de sopranen en om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. De voorrepetities zijn zeer belangrijk, mede in verband met herindeling van uw plaats. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 8C159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier depeneren in de loods achter het centrum. KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING JE VROUWEN Op 20 juni a.s., deze keer eens op een maandagmiddag gaan we weer fietsen. Hopenlijk is de opkomst iets groter dan de vorige keer. We vertrekken zoals ge woonlijk om 13.30 uur vanaf het ge meentehuis. As er nog leden zijn die mee willen naar de Bauknecht op woensdag 31 augustus, kunnen zij zich nog opgeven bij een van de bestuursle den. De kosten zijn 17,50. MAANDVERGADERING Op 22 juni houden wij onze maand vergadering in „Het Schuttersveld". Half 8 Eucharistieviering. Na de koffie gezellig samenzijn. In juli is er geen vergadering. Bij voldoende deelname gaan we op 28 augustus naar de Heiligdomsvaart in Maastricht. Men kan zich hiervoor eventueel op de komende vergadering opgeven. De kosten zullen ca. 35,— bedragen. ROMMELMARKT BIJ O.J.C. DE BRAK A.s. zaterdag 18 juni organiseert O.J.C. De Brak een grote rommel markt bij De bRak, Leunseweg te Venray. Op deze rommelmarkt kan iedereen zijn 2e hands of zelfgemaakte spullen verkopen, de kosten van een stand plaats zijn klein en voor verenigingen gratis. De rommelmarkt is van 13.00 tot 17.00 uur. KONSERT IN O.J.C. DE BRAK Donderdag 16 juni spelende DRIE HEREN in O.J.C. De Brak. Aanvang van het konsert is 22.00 uur en de entree 75,-. Drie Heren maken typische muziek. Drie Heren, met hun eigen rijke ver leden in de popmuziek, eenlingen eerder dan muzikale gezelligheidszockers, von den elkaar desondanks op vakman schap en symfonische voornaamheid. Het „heer-zijn" heeft talloze voor delen. Ook in de muziek. Een heer kan zonder een ogenblik zijn gezicht te ver liezen op een neusfluitje fluiten of op een koffiepot toeteren. Iedere ander wordt onmiddellijk een plaate lolbroek. JoostBelinfante niet. Een heer kan met stijl cn natuurlijke gratie een mantelpakje dragen en tege lijkertijd viool spelen vol Mlacholie en Wiener Melange: Friedrich Hlawétsch. Een heer magf alleen niet huilen. Daarom zingt hij soms zo'n aangrijpen de ballade: Fred Piek. Een heer combineert moeiteloos een hang naar traditie met de harteklop uit de modernste electronische muziek doos. Drie Heren maken typische mu ziek. Lévi Weemoedt (dichter) De volksdansvereniging Opanka in Venray gaat deze week het seizoen af sluiten. Dit gebeurt voor de tieners en volwassenen met een instuifavond op zaterdag 18 juni. Deze instuif heeft plaats in de aula van de LTS, ingang Overloonseweg en is ook toegankelijk voor introducé's en mensen die over wegen lid te worden. Vanaf acht uur is iedereen welkom. De kindergroepen van Opanka slui ten het seizoen af op zondagmorgen 19 juni. Dan is er een gezellige morgen waarop de kinderen hun volksdansen demonstreren. Ook dit vint plaats in de aula van de LTS van 11.00 tot 13.00 uur. Ouders, familieleden, vriendjes en kennissen zijn van harte welkom. Op deze morgen kunnen ook nieuwe leden opgegeven worden voor de kindergroe pen. Expositie Politieke Affiesjes Tot »n met zondag is #r in het café een tentoonstelling van affiesjes, die een politiek item tot onderwerp hebben. Deze affiesjes zijn afkomstig van Stichting de Wekker. Zij stellen zich tot doel het uitgeven en verspreiden van zulke affiesjes; daartoe organiseren zij o.a. exposities zoals in Free Wheelin. Ale geexposeerde affiesjes zijn ter plekke te koop, tegen geringe kosten. De expositie is elke middag van 2 tot 5 en elke avond van 8 tot half 12 te bezichtigen. Het vervolg, stichting bij leven en welziin: Tot en met zondag is de Ach terkant van Free Wheelin omge bouwd tot een alternatief tejatertje. In die week speelt namelijk het Vervolg, uit Maastricht een 10 tal toneelvoorstellin gen. Het Vervolg een proffessioneel gezel schap, heeft als belangrijkste kenmerk, dat hun stukken, opgebouwd zijn met veel spektakel D'r om heen, het weer net even anders is dan we gewend zijn en dat ze graag njeuwe dingen op pakken. Kortom een week lang de mogelijkheid uitstekend tejater te zien. Elke avond om half 9: Bruiloft van een straathond. De bruiloft van een Straathond is de geschiedenis van een zogenaamde niets nut, die als hond geregistreerd staat, in gevecht met de burokratie. Het vertelt een verhaal van een jongen die het leven met zijn straatvrienden beu raakt, wanneer hij het meisje van zijn dromen ontmoet. Dan wordt hij zich bewust van de beperkte mogelijkheden van zijn situatie. In een wel groteske speelstijl, die doet denken aan een klucht, wordt een groot aantal types uit onze maatschappij ten tonele gevoerd, van minister tot banket bakker, tot burgemeester tot honden mepper. De totale stijl van spektakel wordt zowel in spel als in decor en muziek gekenmerkt door de eigentijdse invloeden. Zaterdag- en zondagmiddag, steeds om half 3, Cas, Cars en Casimir (kn- dervoorstelling). Een stripverhaal op het toneel. Een avontuur. Twee broers Cas en Cars die op zoek zijn naar hun onbekende drieling broer Cazimir. Waar zit die? Misschien aan de andere kant van de grens, waar het beren-koud is Vinden ze hun broer, worden ze voor de gek gehouden 7 Donderdag-, vrijdag- en zaterdag avond: Nachtvoorstelling 23.00 uur Dutch. Ted Keijser, een clown uit de klassieke traditie, maar met een „uitel- kaarrafelende" analyse van grappen die heel modern is. Keijser vermaakte de toeschouwer door ze mee te nemen in een serie komische bedenksels, voerde ze mee in het inwendige van de clownneske draaimolen. De grappen van Keijser zijn heel eenvoudig en maken in zijn repertoir zeer gevarieerd, zelfs circusachtig. Ze worden uitge voerd met een perfekte techniek, wat tot gevolg heeft dat alles verdraaid wordt en ten slotte omgedraaid is. De zaal is Zi uur voor de voorstelling open. Baaimiddagen: Donderdag 22 juni Trendmiddag met krachtpatserijen, Fitniss- toestellen, ae robic dansen, enzovoorts. Hallo jongelui. A.s. donderdagavond club van 18.15 - 19.45 uur voor jongens en meisjes van 6 t/m 8 jaar. De avond wordt verzorgd door Trudy, Monique, Angelique, Jo- landa, Truus. Zijn er nog liefhebbers voor het kampweekend op 1, 2, 3 juli, dan kunnen jullie je iegen nog opgeven. Vrijdagavond groep voor jongens en meisjes van 9 t/m 12 jaar van 19.00 - 21.00 uur. Het programma ligt in haNDEN VAN GROEP DUS: Astrid, Martin, Wiel, Twan, Henk. Het belooft weer heel wat te worden. Zaterdagavond club voor jongelui van 13 t/m 16 jr. van 19.30-21.30 uur. Jongelui van vrijdag- en zaterdag- avondgroep, denken jullie aan de for mulieren voor 't kamp. Zo gauw moge lijk inleveren. Tot a.s weekend. Groetjes, leiding EEN ABONNEMENT WAARD hommes nederland jeuadnatuurwacht Deze week hebben alle leerlingen van de 4e klas basisscholen een opgave-for- mulier ontvangen om lid te worden van de Jeugdnatuurwacht. Dit formulier dienen jullie vóór 23 juni a.s., met betaling van de kosten, in te leveren op school, zodat het bestuur van J.N.W. op tijd de ledenlijsten kan samenstellen. Wij hopen natuurlijk dat jullie allemaal lid worden. De J.N.W.-leden op de 5e klas basis scholen hebben ook een formulier ont vangen. Ook jullie Jeugdnatuurwach ters zullen vóór 23 juni dit formulier, dat de mogelijkheid geeft je lidmaat schap met een jaar te verlengen, moeten inleveren op school tegen betaling van de gevraagde kosten. Ook van jullie hopen we op aller deelname! Voor de zesde klas schoolverlaters J.N.W.-leden gaat het bestuur een excursie organiseren in je vakantietijd! nadere mededelingen hierover kun je komende weken lezen in dit blad. De mogelijkheid wordt bezien deze tocht „grootscheeps" aan te pakken. Door middel van de zomeruitgave van „De Natuurvriend", die je nog vóór de grote vakantie ontvangt, zullen we trachten deze excursie-vakantiedag uit de doeken te doen. Een belangrijke mededeling is nog, dat de accept-girokaart in je landelijk boekje „De Jeugdnatuurwachter", al leen gebruikt kan worden door de 6e klas schoolverlaters, die Jeugdnatuur wachter willen blijven bij de landelijke stichting en het abonnement op het blad „De Jeugdnatuurwachter". Hopenlijk hebben de „Courgettes" het goed gedaan na de aanwijzingen in de begeleiding! Vanaf komende uitgave van dit blad, zul je hierin wekelijks informatie lezen omtrent eventuele opgave van de vruch ten, waarmede uiteraard weer leuke na- tuurboekjes zijn te verdienen. Veel suk- ses! Hoi, De lezing over het onderzoek die vo rig weekend zou zijn, ius verzet naar vrijdagavond 2 juli om 20.00 uur in het wijkgebouw van MASJ, omdat er te weinig belangstelling was. Hier horen jullie meer van. Komende zaterdag is er weer een nest- kastencontrole o.l.v. Willy. Ale kasten die onze afdeling op het terrein van St. Anna heeft hangen worden dan gecon troleerd op broedgcvallen. Als je eens vogels van dichtbij wil: bestuderen, ga dan eens mee. Vertrek om 10.00 uur vanaf het Schouwburgplein. En alvast een berichtje dat er van 24 juni t/m 29 juni door ons district een kamp wordt gehouden in Zuid-Limburg en wel het VOZOKA. Dis is wel de mooiste tijd om Zuid Limburg eens te bezoeken, het is er danb ontzettend mooi en er bloeit van alles (orchideeën, bermplanten enz.). Het kamp zal niet duur worden, daar er in tenten geslapen wordt. Hartelijk aanbevolen. Nadere informatie krijg je nog in de komende Lim.bo. Houdoe, Stefan. Informatie: tel. 04780-82413. A.s. zondag 19 juni 1983 vindt de jaarlijkse dagexcursie plaats naar het natuurgebied „De Wieden" in N.W. Overijssel. Het moerasgebied „de Wieden" is gelegen tussen de hogere zandgronden van het Drentse plateau en het Land van Vollenhove. Het laagveen, dat een 3 4 m. dikke laag vormt, is grotendeels ont slaan voor het begin van onze jaartel ling. Sinds de Middeleeuwen is turf ge wonnen. Doordat de smalle legakkers waarop de turf te drogen werd gezet, op vele plaatsen door de golven zijn weg gespoeld, zijn talrijke grote en kleine plassen („wieden") ontstaan. Het verlandingsproces, waarbij het door turfwinning ontstane open water weer in land verandert door ophoping van afgestorven resten van water- en moerasplanten, treedt in alle plaatsen in vele variaties op. De krabbescheervel- den met daarin de verschillende drijftil- stadia (vegetaties van waterscheerling, cyperzegge, slangewortel, gele en witte waterkers) zijn in hun soort de best ontwikkelde ter wereld! Dit uitgestrekte moerasgebied her bergt een rijke vogelwereld. Tot de broedvogels behoren purperreiger, roer domp, bruine kiekendief, fuut, zwarte stern en snor. Excursieprogramma (de tijden zijn bij bandering gegeven). 8.00 uur vertrek per bus vanaf Schouw burgplein te Venray. 10.30 uur aankor .st bezoekerscentrum „De Foeke", koifie. 11.00-12.30 moeraswandeling (aange past schoeisel). 12.30-13.30 lunch. 14.00-16.00 natuurroute te water met punters (5 pers. per punter) koffie. 16.45 vertrek richting Venray. 19.30 uur aankomst Venray. Wij hopen op goed weer en een goed humeur. Werkgroep Aktiviteiten Brukske RUILBEURS „DE KIOSK" Verzamelaars opgelet, zondag 19 juni is er in het wijkcentrum „de Kiosk" in het Brukske een ruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur en deze ruilbeurs is behalve voor munten en postzegels natuurlijk ook weer voor stickers, lucifersdoosjes, bierviltjes, kroonkurken, sigarenband jes enz. De entree is gratis en de koffie staat bruin. Dus tot ziens in het wijkcentrum „de Kiosk" DISCO CALYPSO Beste jongens en meisjes, zaterdag 18 juni van 19.30 tot 22.00 uur en zondag 19 juni van 14.00 tot 17.00 uur is disco Calypso weer in het wijkcentrum „de Kiosk" in het Brukske. De entree is 1,—. Dus tot ziens bij Disco Calypso. Stichting Wijkcentrum Brukske vraagt vrijwilligers voor het beheer van het Wijkcentrum „De Kiosk" Wij vragen mensen die bereid zijn om minimaal enkele dagdelen (morgen, middag of avond) per week als gast heer/gastvrouw op te treden voor gebruikersgroepen en bezoekers van het Wijkcentrum. Gezien de financiële situatie van het wijkcentrum is het niet mogelijk betaal de krachten in dienst te nemen. Het al dan niet voortbestaan van het wijkcen trum hangt af van mensen die als vrij williger mee willen helpen bij het beheer van ons wijkcentrum. Voor belangstellenden die een uitke ring hebben wil het bestuur zich inzetten om bij instanties dit vrijwilligerswerk met behoud van uitkering mogelijk te maken. Voor nadere informatie en aanmel ding kan men kontakt opnemen met A. Janssen, Verdistraat 29, tel. 84113 en T. Gerritsen, Bolerostraat 6, tel. 86263. le prijs Avondvierdaagse Na drie jaar dan eindelijk, met een gedeeltelijk gewijzigde ploeg, een eerste prijs. 1981 was een 3e prijs; 1982 was een tweede prijs; 1983 dan eindelijk de eerste prijs. Alle lopers en loopsters hebben weer eens driftig hun best gedaan. Hoe kan het ook anders met zo'n leidsters en oppcrlcidster. Wij, van het bestuur, dachten het wel gepast té vinden om Fil. Annemie en Jacqueline cn alle andere deelnemers van harte te mogen bedan ken voor de inzet. De verzorgers Jo en Hans hebben ook mee geholpen om dit jaar de le prijs te behalen. Begeleiding communicatie Nel als afgelopen jaren was de Wandelsport federatie ook w eer zeer tevreden met onze inzet. Alle deelnemers die de vierdaagse hebben meegelopen, hebben met onze leden te maken gehad en deze kunnen bevestigen dat dat ook dit jaar weer eens allemaal precies op tijd gebeurde. Wij werden als vanouds bedankt voor onze service. Voor ons geen moeite. Voor de V.W.F. een welkome steun. Ook het weer heeft dit jaar speciaal aan ons en V.W.F. gedacht, dus met andere woorden: U hebt het allemaal ook gemerkt: Veel zon! Bedankt Jan Pelleboer. Wandelen met CAV 27 mc doet ieder een aan mee. DE PEELSPEURDERS VENRAY Met de vierdaagse vielen de Peel- speurders weer in de prijzen! Het was dit jaar een hele grote groep welpen, kabouters, gidsen, verkenners cn sher pa's die een goeie sportieve prestatie leverden. Proficiat allemaal! Ook de inzet van de leiding was weer geweldig; bedankt allemaal die de kinderen op zo'n spor tieve wijze hebben begeleid. Er komt nog 'n sportieve gelegenheid voor alle scouts een sportmiddag op 25 juni georganiseerd door de pivo's. Houdt die datum vrij, het zal best een leuke dag worden. Nog een paar kleine weekjes en dan beginnen de vakanties met de kampen alle scouts zijn al druk bezig met de voorbereidingen. Sukses ermee! INTERNATIONALE POT EN FLIKKERDAG Homosolidariteitsdag in leiden op 25 juni 1983. Op 26 juni 1969 lieten homosexuele mannen en vrouwen in New York zich duidelijk niet langer bang maken. Op die dag sloegen zij een inval af van de politie in de homobar „The Stonewall- Inn". Deze gebeurtenis is aanleiding voor Hei Roze Front om jaarlijks een homo solidariteitsdag te organiseren. Het Roze Front is een samenwerkingsver- banf van zoveel mogelijk homo-organi saties in Nederland. Dit jaar wordt deze dag gehouden op 25 juni a.s. De bedoeling van die dag is Nederland le confronteren met het be staan van homoseksualiteit; potten flikkers kunnen hun homotrots en tevens de verontwaardiging over hun onderdrukking laten zien. Deze dag is een ontmoetingsplaats voor alle homoseksuele mannen en vrouwen ter vergroting van de onder linge solidariteit en strijdvaardigheid. Het dagprogramma ziet er als volgt uit: Om 14.00 uur verzamelen op drie punten: een vrouwenstoet op het stations plein; een gemenge stoet op het Schutters veld; en een gemengde stoet in het Van Der Werfpark. Om 14.30 uur vertrek van de stoeten. Om 15.30 uur aankomst op het mani festatieterrein. De manifestatie duurt tot 18.00 uur. Er zullen spre(e)k(st)ers en optredens zijn en er is volop gelegenheid tot het kopen van eten en drank. Het avondprogramma begint om 20.00 uur verspreid over zes zalen van de Stadsgehoorzaal (om 18.00 uur open), het Leids Vrijetijdscentrum en het Volkshuis. Vrijwilligers - centrale Gevraagd: Vrijwilligers voor de vol gende werkzaamheden: (meer info bij de vrijwilligersccntrale, tel. 04780- 86222). In Venray: Leidsters voor een scoutinggroep. Vrijwilligers t.b.v. jeugdwerk in Veltum. ;;Trainer" voor een recreatief Ma rokkaans voetbalelftal. Het aanleren van de eerste beginse len van het oneelspelen (T.b.v. een groep jongeren). Het aanleren van de eerste beginse len van het gitaarspelen. (T.b.v. een groep jongeren). Vrijwilligers voor eenvoudige klus sen t.b.v. een wijkcentrum.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 15