VEREMGINGSNIEUWS >NJ e 5 SPRINGPLANK c E BMa t-uq FREE WHEELIN Venray IN Gm 100900 Venrays Mannenkoor EllTERPENMIWS Orkestvereniging S'/>. li»4'* DERDE ORDE 0J.C. DE BARAK De Zonnebloem Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan cav^'Jmc FOX HUNTER Folkloristische dansgroep De Hakkespits i.o. OJC IDUNA Oostrum Werkgroep Homoseksualiteit Venray tnv.TER0E f\ DES HOMMES- terredes h(^Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- i per lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 9 juni: 9.30 uur repetitie voor de baspartijen n om 20.00 uur gehele koor. Deze epetitie wordt niet in Vlakwater ehouden maar in café de Volle Maan, ylerseloseweg. Donderdag 16 juni: 9.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 iur gehele koor in Vlakwater. A.s. zondag: leelname aan de slotdag van de p randelvierdaagse. Verzamelen om 2.30 uur bij de Wetteling. Tenue, petje met VMK sweater. Na de wandeltocht verzamelen in de Galmhut voor 't jefile. De toetzengers verzamelen even- i| tens in de Galmhut om 16.30 uur. 't lcfile vertrekt om 17.00 uur. Alle leden die in 't bezit zijn van 'n mannenkoor- iweater en die niet deelnemen aan de wandeltocht worden dringend verzocht je sweater a.s. donderdag in te leveren Dp de repetitie.Tot de koorvacantie (14 uli) kan men zich weer aanmelden als aspirant) lid van Venray's Mannen- [oor. De tijd voor aanmelding is nu zeer •eschikl omdat men nu mee kan gaan verken aan 't nieuwe repertoir. Aan- nelden op de wekelijkse repetitieavond if tel bij bij sekr. F. v.d. Kruif tel. 16848 of bij een der bestuursleden. De ;oorvacantie wordt dit jaar gehouden op 14-21 en 28 juli. \fmelden R.v. Mil tel. 86917. Donderdag 9 juni. 9.00 Uur groepsrepetitie II en om 20.00 fiur gehele orkest. Zaterdag 11 juni. )m 14.00 uur bijeenkomst in café van )ijk te Oostrum i.v.m. 100 jaar bestaan ioorlijn. Uniform, beige hemd met ro- das. Zondag 12 juni. )m 16.30 uur bijeenkomst schouwburg .v.m. défilé jeugd vierdaagse. Uniform: leige hemd en rode das. Maandag 13 juni 9.00 Uur groepsrepetitie III en om O.OO uur gehele orkest. Donderdag 16 juni. 9.00 uur groepsrepetitie slagwerk en m 20.00 uur gehele orkest. 95 AGENDA Zaterdag 11 juni. 00 Jaar spoorlijn Venray. Om 14.00 mr bij café van Dijk te Oostrum. 12 juni. )m 16.30 uur intocht jeugdvierdaagse. Zaterdag 25 juni. .15 Uur deelname Peeltournooi Neer- ;ant. Donderdag 30 juni. .00 Uur barbeque avond (na rep.) Zondag 4 september )chlendconcert te Tegelen. Zondag 11 september. Concert te Horst. Zondag 18 september, jemeentelijk muziektournooi Oirlo. Zondag 2 oktober. )eelname aan bondsconcours te Ker- irade in de Rodahal. Zondag 27 november. Zondagochtendconcert met Ars Musi- LEERLINGENOPLEID1NG Donderdag 9 juni. 18.30 Uur repetitie jeugdorkest. Individuele repetities volgens af- praak met uw leraar. f Zondag 26 juni. oncert te Veltum met drumband. DRUMBAND Zaterdag 11 juni en Zondag 12 juni. Zie harmonie-orkest. Geen repetitie. Zondag 19 juni. Vertrek om 10.30 uur vanaf Perdstal naar Holthees i.v.m. uitwisselingscon cert. In uniform. Zondag 11 september. Optreden in LeuneR. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Vrijdag 10 juni: 18.45 uur in de kerk van St. Servaas. Zaterdag 11 juni: 10.30 in de kerk van St. Servaas. Maandag 13 juni: 18.30 uur alleen voor de alten. Dinsdag 14 juni: 18.30 uur alleen voor de sopranen. Woensdag 15 juni: 18.45 uur alleen voor de nieuwelingen met aansluitend om 19.30 uur spel- avond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: Aanstaande vrijdagavond beginnen we met de opname voor de nieuwe LP. Alle koorleden dienen aanwezig te zijn. Dat geldt uiteraard ook voor zaterdag. Zorg er bovendien voor op tijd te zijn. Woensdag 15 juni Om 20.15 uur or kestrepetitie o.l.v. Henri Adams en om 20.15 uur onderlinge repetitie baroken- semble. Woensdag 22 juni om 20.15 uur or kestrepetitie o.l.v. Henri Adams en om 20.15 uur repetitie barokensemble o.l.v. Jan Temme. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Zaterdag 11 juni HOUTHAKKEN. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. Zaterdag 11 juni a.s. verleent het korps medewerking aan de festiviteiten rond „100 jaar NS Nijmegen - Venlo". Verzamelen om 15.15 uur aan het station te Oostrum. Optreden is gepland van 15.30 uur tot 16.00 uur. Zondag 12 juni a.s. zal het Korps het slot van zilveren wandelvierdaagse mee opluisteren, evenals voorgaande jaren. Verzamelen om 16.15 uur aan de LTS; vandaar gezamenlijk naar de Merselose- weg, waar het korps zich zal opstellen aan de kop van de stoet. De miniretten lopen de hele vierdaagse mee en worden veel succes toegewenst. Willen de leden 26 juni a.s. reserveren? Op die dag zal St. Petrus Banden twee maal optreden; 's middags in Meerlo en 's avonds op de Taptoe Beuningen. Drum- en Showband Venray en omgeving Tijdens de zaterdag j.l. gehouden Nederlandse Kampioenschappen Twir- len te Voorburg heeft DSV een geweldige indruk achter gelaten. Bij de solo junioren en behaalde Theo Ver meulen de Nationale titel, terwijl Monique Martens hetzelfde deed bij de solo senioren. Bij het onderdeel solo 2 batons behaalde Wilma van de Weem de bronzen plak. Zilver was er voor het DSV twirl-team, terwijl het twirl-team Zuid Goud behaalde. Renate Peeters ging met het zilver strijken bij het solo strutting junioren, en Wilma van de Weem brons op het zelfde onderdeel bij de senioren. Bij het duo danstwirl behaalde Gerry Peeters Wilma van de Weegt een 2e plaats dus zilver. Brons was er ook voor het junioren dans Twirl-team van DSV en zilver voor het DSV dans twirl team senioren. Op het hoogste trapje stond ook nog het Novelty Corps van DSV (gezamelijke show). Hieraan verbond de jury de Geiger Trophee, een 1.50 meter hoge wissel beker voor het meest spectacu laire en/of indruk makend optreden tijdens de gehele Nationale Kampioen schappen. Al met al dus geweldige resultaten voor de leden van onze vereniging. Donderdag 9 juni: Gezamelijke repetitie i.v.m. show. Zaterdag 12 juni: Optreden te Bergen 16.30 Leunseweg. Zondag 26 juni: KRO toernooi te Schinveld. Zondag 3 juli: Oi 'eden te Oirlo. .uli /m lOaug. Vanctn? „CAPRICCIO" Zondag 12 juni. 11.00 uur gezamenlijke repetitie o.l.v. Hans. Maandag 13 juni. GEEN REPETITIE. Dinsdag 14 juni. GEEN REPETITIE. Zondag 19 juni. Om 11.00 uur vertrek van de bus naar het Bunde Koorfestival vanaf het Bosch veld. Na deze activiteit is het koorprogramma afgesloten. Je wordt wel verzocht om je map in te leveren. „BOJEMA" Vrijdag 10 juni. Om 18.45 uur de laatste repetitie van dit seizoen. Ben je verhinderd zorg dan dat je orkestmap wordt ingeleverd. „SALTARELLO" Zaterdag 11 juni. Om 16.00 uur gezamenlijke repetitie. Zondag 12 juni. Om 8.30 uur vertrek naar Utrecht vanaf het Boschveldcollege. Zorg dat je op tijd bent en neem een eigen standaard mee. „AGÊVOLÉ" Zondag 12 juni. Repetitie in Merselo. WWEKSIUOKJÉS^ Het is een fijn koorjaar geweest, het was fijn dat jullie zo goed je best hebben gedaan. Geniet maar lekker van de vakantie, maar voordag het zover is, zien we jullie nog terug op donderdag 16 juni. We vertrekken om 8.45 uur. Lees goed de brief die je gekregen hebt door en kom op tijd. Met de koorrepetities beginnen we weer op vrijdag 19 augustus, dan komen ook de nieuwe koorleden erbij. We bedanken tevens de ouders voor de hulp in het afgelopen jaar en wensen U een vakantie met veel rust en zon toe. GEMENGDE 7 ANGVERENIGING VENRAY Zondag 12 juni: 10.15 uur zingen de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 15 juni: 18.30 - 19.30 uur repetitie in de Henseniusschool. Vrijdag 17 juni: Om 1 uur zingen van een Huwelijksmis in de Veltumsekapel. Gaarne trouwe opkomst. Bij afwe- zigneid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 14 juni, om 19.30 uur repeti tie voor de tenoren en om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Dinsdag 21 juni, om 19.30 uur repeti tie voor de bassen en om 20.00 uur repe titie voor het hele koor in de Essel, Ur sulastraat. Dinsdag 28 juni, om 19.30 uur repeti tie voor de sopranen en om 20.00 uur re petitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. De voorrepetities zijn zeer belangrijk, mede in verband met herindeling van uw plaats. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier depeneren in de loods achter het centrum. n DAMESKOOR Vrijdag 10 juni: verzorgen we om 14.00 uur in de Grote Kerk mede een huwelijksdienst; boven bij het Orgel. Zaterdag 11 juni: zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredeskerk. Zondag 12 juni: voor de liefhebbers deelname aan de wandelvierdaagse. Woensdag 15 juni: 20.00 uur repetitie, alsmede op woens dag 22 juni. Zaterdag 25 juni: houden we weer onze gezellige fiets- gourmettocht. Woensdag 6 juli: is onze laatste repetitie voor de zomervacantie. Als U verhinderd bent, graag Uw afmelding bij mevr. v.d. Waerden, tel. 83659 of bij mevr. v.d. Bekerom, tie. 83332. Heiligdomsvaart, Maastricht. Er bestaan plannen om op 28 augustus naar de Heiligdomsvaart in Maastricht te gaan. De eventuele kosten zullen ca. 35,00 bedragen. Hierbij is inbegrepen: vervoer, kosten zitplaats, 2 maal koffie, waarvan 1 x vla. (luchpak- ket moet worden, meegenomen). Opgave, liefst zo spoedig mogelijk bij de Hr. Jeuken of bij een der bestuursleden. A.s. donderdagavond geen club ivm de avondvierdaagse. Vrijdagavond club van 19.00 tot 21.00 voor de jongelui van9t/m 12 jaar. Het programma wordt verzorgd door groep 3: Gerard, Mia en Wiel. De uilslag van de spelletjeswedstrijd van afgelopen vrijdag is als volgt: 1. Maarten v. Gestel. 2. Edwin Mooren. 3. Johnny de Bruijn. 4. Henriëtte v. Schaijk. 5. Jolanda Jacobs. Proficiat allemaal. Zaterdagavond disco dansen m.m.v. discotheek „Calypso" van 19.30 tot 22.00 voor jongelui van 13 t/m 16 jaar. Avondvierdaagse: Degenen die zondag mee doen met de vierdaagse s.v.p. 12.30 uur aanwezig zijn bij het clubgebouw. Trek goede wandelschoenen aan. Hier 'n Bio van „Extorch". Deze band speelt a.s donderdag 9 juni in de Brak. De band bestaat uit: Erik Geelhoed gitaar en zang. Yvonne Halink zang en keyboards. Erick Paardekoper gitaar, ryth, zang. Arno Noot geluid. Afkomstig uit Amsterdam 2'/i jaar samen wilt niet vergeleken worden met andere groepen maar speelt toch in de Richting van Siouxsie of Instruments. Aanvang 22.00 uur. Espositie Politieke Affiesjes Van dinsdag tot en met zondag is er in het café een tentoonstelling van affies jes, die een politiek item tot onderwerp hebben. Deze affiesjes zijn afkomstig van Stichting de Wekker. Zij stellen zich tot doel het uitgeven en verspreiden van zulke affiesjes; daartoe organiseren zij o.a. exposities zoals in Free Wheelin. Alle geexposeerde affiesjes zijn ter plekke te koop, tegen geringe kosten. De expositie is elke middag van 2 tot 5 en elke avond van 8 tot half 12 te bezichtigen. Het vervolg, stichting bij leven en welzijn: Van dinsdag tot en met zondag is de Achterkant van Free Wheelin omge bouwd tot een alternatief tejatertje. In die week speelt namelijk het Vervolg, uit Maastricht een 10 tal toneelvoorstellin gen. Het Vervolg een proffessioneel gezel schap, heeft als belangrijkste kenmerk, dat hun stukken, opgebouwd zijn met veel spektakel D'r om heen, het weer net even anders is dan we gewend zijn en dat ze graag nieuwe dingen op pakken. Kortom een week lang de mogelijkheid uitstekend tejater te zien. Elke avond om half 9: Bruiloft van een straathond. De bruiloft van een Straathond is de geschiedenis van een zogenaamde niets nut, die als hond geregistreerd staat, in gevecht met de burokratie. Het vertelt een verhaal van een jongen die het leven met zijn straatvrienden beu raakt, wanneer hij het meisje van zijn dromen ontmoet. Dan wordt hij zich bewust van de beperkte mogelijkheden van zijn situatie. In een wel groteske speelstijl, die doet denken aan een klucht, wordt een groot aantal types uit onze maatschappij ten tonele gevoerd, van minister tot banket bakker, tot burgemeester tot honden mepper. De totale stijl van spektakel wordt zowel in spel als in decor en muziek gekenmerkt door de eigentijdse invloeden. Woensdag, zaterdag en zondagmid dag, steeds om half 3, Cas, Cars en Casimir (kindervoorstelling) Een stripverhaal op het toneel. Een avontuur. Twee broers Cas en Cars die op zoek zijn naar hun onbekende drieling broer Cazimir. Waar zit die? Misschien aan de andere kant van de grens, waar het beren-koud is Vinden ze hun broer, worden ze voor de gek gehouden Donderdag en vrijdagavond: Nachtvoorstelling 23.00 uur Dutch. Ted Keijser, een clown uit de klassieke traditie, maar met een „uitel- kaarrafelende" analyse van grappen die heel modern is. Keijser vermaakte de toeschouwer door ze mee te nemen in een serie komische bedenksels, voerde ze mee in het inwendige van de clownneske draaimolen. De grappen van Keijser zijn heel eenvoudig en maken in zijn repertoir zeer gevarieerd, zelfs circusachtig. Ze worden uitge voerd met een perfekte techniek, wat tot gevolg heeft dat alles verdraaid wordt en ten slotte omgedraaid is. De zaal is 1 uur voor de voorstelling open. Baaimiddagen: Donderdag 22 juni Trendmiddag met krachtpatserijen, Fitniss- toestellen, ae robic dansen, enzovoorts. Berichten uit 't Peppelshuus 2 Gidsengroepen hadden weekend - training voor de kampen. Zo meldt de donderdaggroep: „Vol verwachting be gonnen we aan de eerste keer echt kamperen. Het was echt de moeite waard om te sjorren en tenten op te zetten, ondanks de regen. Het Weekend was onzettend gezellig, er is heel was afgelachten, gegriezeld en genoten". In de gidsengroep van de dinsdagavond hebben het afgelopen weekend hun tenten opgezet rond 't Peppelhuis en daar ook keukens gesjord, 's avonds werd er een leidster geinstalleerd en daarna was er kampvuur. Zaterdag kookten de gidsen zelf toen ze terugkwamen van een foto-tocht door het dorp. Kortom een erg zonnig en leerzaam en leuk weekend. Alle juniorleden en leiding die meelopen met de 4 daagse: heel veel sukses gewenst. Zaterdag 11 juni a.s. organiseren wij voor onze gasten een ontspanningsmid dag in Zaal in Den Engel, Poststraat Aanvang 14.30 uur. Zij worden hierbij van harte uitgenodigd. Het wordt een bonte middag, die geheel wordt verzorgd door de heren, Haans Sr. en Jr. Bij de meesten van U wel bekend, immers vorig jaar traden zij ook voor onze gasten op bij gelegenheid van ons eerste lustrumfeest. Lachten en genieten van hun grappen en grollen is bij voorbaat al verzekerd. Lourdescomité afdeling Venray FOTO/DIA/FILMAVOND Wij zijn voornemens om dit jaar vrij kort na de mei-bedevaart een foto/dia avond te organiseren en wel op maan dag 20 juni a.s. om 19.00 uur in Huize St. Vincentius, Heuvelstraat te Venray. Daar wij een zeer groot aanbod hebben van zowel foto's als dia's en daarnaast beschikken over een vrij uit gebreide film, is het wenselijk dat we ook om 19.00 uur kunnen beginnen. Er is dan een foto-tentoonstelling inge richt, waarop U foto's kunt bijbestel len, evenals trouwens van de te vertonen dia's. SEPTEMBER/OKTOBER BEDEVAART Men kan zich nog steeds opgeven voor de Lourdesbedevaart van 1 t/m 8 september. Men kan deze bedevaart zowel per trein als vliegtuig meemaken. Voor inlichtingen en opgave: G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 83575. Dit jaar is de organisatie van de Kinderbedevaart in handen van de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Vanuit de gemeente Venray zullen 10 kinderen in de leeftijd t/m 11 jaar deze bedevaart gratis kunnen meemaken. Men kan nog zieke of gehandicapte kinderen opgeven bij G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575 of H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428. Naast deze kinderbedevaart is er natuurlijk ook de gewone bedevaart voor iedereen. KOLLEKTE Zoals U inmiddels wellicht bekend zal zijn, houdt het Lourdescomité afd. Venray dit jaar 4n-de week van 20 t/m 25 juni haar jaarlijkse huis-aan-huis- kollekte. Natuurlijk warm aanbevolen. Kam pioenschieten zondagmiddag j.l. werd de laatste zondag om de kampioenstitel gestreden. L)e beker werd gewonnen door Antoon v.d. Broek. Het eindklassement was als volgt; 1Antoon v.d. Broek 39 pnt. 2. Pieter v.d. Briek 36 pnt. 3. Harrie Rongen 35 pnt. 4. Koos v. Kilsdonk 33 pnt. 5. Jan illems 33 pnt. 6. Piet Volleberg 33 pnt. 5.JanWilems 33pnt. 8. Peter Willems jr. 31 pnt. 9Roel Kreemer 30 pnt 10 Jo Reijnders 30 pnt. 11Herman Janssen 29 pnt 12. Frans Bogers 27 pnt. 13 Leen Willems 23 pnt. 14. Theo vNeer 23 pnt 15 Carla Riteco 21 pnt. 16. Peter Willems sr. 19 pnt. 17. Joost v. Gerven 19 pnt. 18. Jep Janssen 16pnt. 19. Martien Hendriks 16 pnt 20. Jan Martens 11 pnt. 21. Gerrit Mulder 9 pnt. 22. Hub Hendriks 9 pnt 23. Theo Zagwijn 4 pnt. 21 De uitslag van de geschoten extra ronde is als volgt: 1. P. Volleberg 17 2. J. Willems 16 3. P. Willems sr. 16 4. P. Willems jr. 16 5. A.v.d. Broek 15 6. H. Rongen 15 De uitslag van de geschoten jeugd kampioen is als volgt: 1. A. Willems 't eind. 2. R. Willems Brukske 3. A. Mariens Desselke. 4. M. willems Brukske. 5. M. Vermeulen Maashees. Showoptreden oostrum Voor zaterdag 11 juni a.s. hebben we een uitnodiging ontvangen voor deel name aan de „100 jaar spoorweg Venlo - Nijmegen". Om 13.00uur worden alle leden, gekostumeerd in het gildehuis verwacht. Gildedag Boxmeer: Zondag 12 juni a.s. neemt het gilde deel aan de gildedag te Boxmeer. Alle leden worden om kwart over 11 gekostumeerd in het gildehuis verwacht. A. F. V. VENRAY Donderdag 16 juni is alweer de slotavond van het fotoseizoen 1982/ 1983. Dit seizoen wordt besloten met een foto - en diawedstrijd n.a.v. een verplicht onderwerp. (NB de mens in zijn omgeving). Om aan de slotavond deel te nemen bestaat de verplichting om 3 dia's/foto's (recente) mee te brengen. De jureing zal geschieden door de aanwezigen. Na deze wedsirijd bestaat de mogelijkheid het seizoen te besluiten met een gezellig samenzijn. Daartoe nodigen wij de clubleden met echtgenote, echtgenoot, vriend en/of vriendin uit tot het bijwonen van deze avnd. Plaats: St. Antioniusstraat I Venray, Aanvang 20.00 uur. Beste Schuttersvrienden, Afgelopen zondag 5 juni j.l. heeft onze schutterij deelgenomen aan het tweede bondsfeest van de bond Juliana te Horst. Er werden weer enkele mooie prijzen behaald zoals een eerste prijs voor de beste houding militair. Een eerste prijs voor het beste défilé. Een eerste prijs voor de modelstc sappeur. een tweede priis voor de mooiste koningin. De jeugd behaalde allen een tweede plaats bij de solo muziekwedstrijden. Allen proficiat namens alle leden en aanhang. A.s. zondag 12 juni neemt onze schutterij deel aan de sluiting van de avondjeugdvierdaagse. Het défilé be gint in de Helfrichstraat om 16.45 uur. Bijeenkomst om 16.15 uur bij café „De Klomp". Wandelvierdaagse Vandaag donderdag 9 juni beginnen we met het lopen in de vierdaagse van Venray. Deze is niet zo populair als die van Nijmegen maar zeker zo gezellig. Als dit gelezen word zullne de meesten er al een dag op hebben zitten. Blaren en zere voeten en wat al meer zijn, maar niet gekreund en vol frisse moet de volgende dag tegemoed en verder veel succes en veel plezier. Felicitatie Wij feliciteren ook langs deze weg allen die er toe hebben bijgedragen dat dit de 25e avondvierdaagse van Venray is en hopen dat het dit jaar allemaal weer even gladjes verloopt als andere jaren. Aan ons zal het niet liggen dus word het dit jaar weer een succes, en verder nog een 25 jaar. Groepsverzorging Evenals andere jaren word de groep van CAV weer extra verzorgt door de H 7 en Pussycat bovendien worden wandelaars die met pech onderweg stranden eurig door CAV terug gebracht naar de wetteling, dit alleen als er op dat moment geen andere mogelijkheden zijn. Allen veel succes. Hiermede worde alle leden van de 27 MC club Fox Hunter van 1982 uitgenodigd voor de ledenvergadering op maandag 20 juni aanstaande in het wijkgebouw „De Hoender" Ursulaslr. om 20.00 uur. deze vergadering is zeer belangrijk voor alle leden omdat we tijdens deze vergadering gaan praten wat we doen met onze 27 mac club. Wij verwachten dan ook alle leden van 1982 op deze vergadering. Hoppa, Hoppa tot 20 juni. Vrijwilligers - centrale Gevraagd: Vrijwilligers voor de volgende werk zaamheden: (meer info bij de vrijwilligerscentrale, tel. 04780-86222) In Venray: Sorteren c.q. herstellen van oude kleren t.b.v. derde wcreldprojekten. Werkzaamheden t.b.v. het op te starten tienerwerk. Bij een werkgroep: Een secretaris penningmeester; iemand die beelden kan maken aan de hand van een foto; Het onderhouden van hout metsel en stucadoorwerk. Trainer voor een recreatief Marok kaan voetbalelftal. Bestuurlijk en uitvoerend werk voor een bepaalde werkgroep. Het bezoeken van geestelijk gehandi capten. (wandelen, koffiedrinken, etc) Het thuis ontvangen van geestelijk gehandicapten, (lx in de week of lx in de 14 dagen). ENFB AFD. VENRAY Op maandag 13 juni a.s. zal tijdens de vergadering van de commissie openbare werken, verkeer en agrarische zaken van de gemeente Venray om ong. 17.30 uur de nota "50 is teveel in Venray" worden overhandigd aan wethouder Claessens. Deze nota is geschreven door de Echte Nederlandse Fietsersbond afd. Venray in samenwer king met enkele wijkraden en scholen. De nota bevat een inventarisatie van mogelijkheden om te komen tot een vermindering van de maximumsnelheid in de bebouwde kom van Venray. Er wordt voorgesteld een snelheid van 30 km. per uur in te voeren in woonstraten en in de buurt van scholen. Onlangs heeft de minister het voor gemeentes mogelijk gemaakt deze maatregel in te voeren. Het zou wenselijk zijn om woon en schoolomgeving verkeersveiliger te maken door deze snelheidsbeperking stelselmatig door te voeren, aldus de nota. Na 1 jaar samen gedanst te hebben als onderafdeling, heeft de meerderheid van de groep gekozen om zelfstandig verder te gaan. Ons doel en streven blijft hetzelfde, nl. het laten herleven en bewaren van oude dansen met bijpas sende kleding. De muzikanten, de dansleidstcr en de k leding-adviseur blijven zich inzetten voor deze dans groep, zodat we op 'n verantwoorde manier voor de dag kunnen komen. Bent U in het bezit van oude kleren, laat het ons even weten, wij komen ze graag ophalen. We zijn momenteel met 7 dansparen, er is dus nog ruimte voor enkeie nieuwe paren. Wc komen om de 14 dagen bij elkaar. Wilt U meer weten, bel dan Ans v.d. Putten, Tamboerijnstr. 3. Venray. tel. 82623 of Henny van Loon. Handelstr. 58, Venray. tel. 88541 Vrijdag 17 juni zal in Oostrum een optreden plaats vinden van Herman van Loenhout, beter bekent als Armand. Deze uit Eindhoven afkomstige zanger, gitarist en tekstschrijver, genoot vooral de tweede helft van de jaren zestig een grote bekendheid in ons land. De songs kenmerken zich vooral door felle, maatschappij kritische teksten. „Ben ik te min" en „Blommenkinders" zijn daar bekende voorbeelden van. Tijdens zijn optreden, dat plaats vindt in de „Oude Watermolen", zal hij zowel deze oude successen als nieuwe num mers ten gehore brengen. Aanvang van het optreden is ±21.00 uur en de entree bedraagt 3,50. Tot dan. Dinsdag 14 juni houden we onze laat ste thema- avond van dit seizoen. Dit zal een filmavond worden. Deze wordt vertoond in de videoruimte van Free Wheelin, Hocnderstrqat 10. Onkosten vergoeding 3,-. Iedere belangstellende van harte welkom. Na afloop gaan we uit! Zaterdag 11 juni: demonstralietraining voor hen die zich daarvoor hebben opgegeven in het gebouw van Mash. Aanvang 10 uur. Gelieve brood mee te brengen voor de lunch. Maandag 13 juni:Bijeenkomst van hen die dc infostand verzorgen op 17 en 18 juni. Aanvang 8 uur. Hoi Allemaal, De afgelopen week zijn er geen excursies geweest daar er geen el len voorhande waren. Maar komend wec kend zijn er weer enkele activiteiten. Allereerst is er vrijdagavond een dialezing over het inventarisatieproject waarmee onze afdeling in de Bult (een stukje peelgcbicd aan dc noordkant van de Dcurncseweg). Dit jaar gestard is. We willen hiermee méér leken stimule ren om daar wat actief werk te gaan verrichten. Het Broedvogelonderzoek o.l.v. ons oud lid Boena loopt al weer ten einde maar er is nog veel, heel veel te doen op deze diaavond horen jullie daar meer over. Waark In het Masj gebouw aan de Hoenderstraat! Hoe laat? om 8.00 uur is de aanvang! Komt allen en zegt het voort. Tot dan! Stefan. Informatie tel. 82413. Nu het er eindelijk op gaat lijken dat het zomer wordt, kunnen onze felsscn- acties onder minder barre omstandig heden gehouden worden. Onze laatste actie op woensdag 1 juni in de wijk Zuid-Oost bracht 250,- op. Ook kregen we erg veel speelgoed, vooral puzzels. Voor alle gulle gaven bedankt! Op 8 juni houden wij flessensactic in de wijken Noord-west en Molcnklcf. Op 15 juni in de wijken Leunen en Kulut. Wij hopen op Uw medewerking. Inmiddels hebben wij wij een ruimte gevonden waar wij ons speelgoed kunnen opslaan. We kunnen het speelgoed daar ook zover klaarmaken dat het geschikt is voor het uitleen (nummeren, plastificeren enz). Om dit werk goed te kunnen doen hebben we eigenlijk nog een oude keukentafel en stoelen nodig, Heeft U nog iets dergelijks ongebruikt in de berging of op zolder staan? Bel ons dan even en wc komen het graag bij U ophalen. Kontactadres: Irma Goldenbeld, Mam- bostraat 88, Venray tel. 87329. DB1HAA5-. hommes

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11