De Wetteling OUDE FOTO'S AGENDA „De Keg" bestaat 10 jaar SPI0 kunstzwemgala PEEL EN MAAS Muziekschool Venray Kinder vakantiewerk Brand in camping De Berkhorst Schietwedstrijd St. Anna Gilde Hirosjima is overal deze week in DE VOLLE MAAN INGEZONDEN GEVONDEN VOORWERPEN ZIEKENOMROEP Programma van de Venrayse Omroep Stichting ebberink OPF.NBARE SCHOOL Dit jaar is het 10 jaar geleden dat op initiatief van een aantal ouders de eerste openbare kleuter- en lagere school „De Keg" ontstond. Het begon destijds met één groep kleuters en één groep lagere school in barakken aan de Blauwver verstraat in de wijk Veltum. Na veel improvisatie en pionierswerk werd enkele jaren geleden de nieuwbouw op dezelfde plaats in gebruik genomen. Thans is de openbare kleuter- en lagere school een bloeiende leef- en werkgemeenschap waar volgens de principes van het Jenaplan les wordt gegeven. Er is geen sprake van klassen. De kinderen zijn gegroepeerd in stam groepen waarin kinderen zitten van verschillende leeftijd. De oudere kinde ren helpen de jongeren. De leerstof staat niet meer centraal, maar het kind. Natuurlijk zal de schoolgemeenschap uitvoerig stilstaan bij dit tienjarig bestaan, dal in augustus gevierd zal worden, natuurlijk samen met ouders en oud-leerlingen. Iedereen die wat meer over het Jenaplan en de school wil weten kan hiervoor terecht op zaterdag 28 mei van twee tot vier 's middags. Schoolteam en oudercommissie zijn dan aanwezig om informatie te geven. Er draait een videoband over de werkwijze van de school en de koffie staat klaar. Iedereen is van harte welkom. Op zondag 29 mei is het dan zover Dan zal voor de Venrayse Zwemver eniging Spio en tevens voor de gehele Limburgse zwemgemeenschap de Pre mière plaatsvinden van een echte kunstzwemuitvoering. Een show waar dus niets anders te vinden is dan kunstzwemmen. Speciaal voor dit doel is het Venrayse binnenbad „De Meer paal,, omgetoverd tot een sprookjes achtig geheel. Er is een tribune gecreëerd voor 250 mensen, een decor geplaatst, de ramen verduisterd om speciale lichteffecten op te kunnen wekken en de „acteurs" zijn al bijna een jaar keihard aan het werken om het programma straks uiterst verzorgd aan het publiek te tonen. Spio heeft eigenlijk al een tiental jaren een groepje meisjes dat zich bezighoud met zwemmen op muziek. Door de verschillende jaren heen hebben ze met verschillende begeleiders wat oplevingen gekend doch deze vielen allen weer enorm terug. Niet op de laatste plaats was en is dit te danken aan de KNZB, het overkoepelende orgaan van alle zwemactiviteiten. Het kunst- zwemmen was en is nog steeds een stiefkindje binnen het Limburgse zwem- wereldje. Misschien dat er door de nieuwe diplomastructuur (waarin kunst zwemmen een keuze onderdeel kan zijn) eindelijk een einde komt aan de discriminerende houding die de bond tegenover het kunstzwemmen aanneemt Sinds twee jaar is het kunstzwemmen binnen de Venrayse Zwemvereniging Spio wederom in de lift gekomen. Onder de bezielende leiding van de dames R. Brands - Boom, S. Rintjema, en L. Franssen-van Kijck, met een achterban van een zestal senioren - kunstzwemsters, is het ledenaantal verdrievoudigd en is men zeer duidelijk naar bepaalde uitvoeringen gaan trai nen. Was het vorig jaar voornamelijk bedoeld als opluistering van andere zwemactiviteiten zoals waterpolo, diplo- mazwemmen en wedstrijdzwemmen, dit jaar hebben ze alle energie geworpen in het brengen van een eigen show. Dat ze dit gelukt is zal op zondag 29 mei in „De Meerpaal" om 16.30 getoont worden. Toegang is uitsluitend moge lijk op vertoon van een entreekaart die bij één van de leden of op de zaterdagmorgen op zwembad „De Meerpaal" af te halen zijn. uw Venray s weekblad Derde voordrachtsoefening Op vrijdag 27 mei zal in de aula van de Muziekschool Venray (aanvang 19.00 uur) de derde voordrachtsoefe ning worden gehouden. Er is een afwisselend programma samengesteld met leerlingen, die op velerlei: instru menten spelen zoals: accordeon, piano, viool, dwarsfluit, cello, klarinet etc. De toegang is zoals altijd gratis en iedereen is van harte welkom. Conservatorium plannen Die kunnen in het water vallen als je geen goede vooropleiding hebt genoten. Dit geldt vooral voor de instrumenten en vocale opleidingen. Een conservato rium opleiding wordt tot het HBO (hoger beroepsonderwijs) gerekend. Om toegelaten te kunnen worden tot de dagopleiding 5 a 6 jaar studieduur) wordt vooraf een toelatingstest afge nomen. Voor deze test moet de toekomstige student zich terdege voor bereiden in de voorbereidingsklas con servatorium (de zgn. V.K.). De muziek school Venray kan je hierbij behulp zaam zijn. Op donderdag 2 juni om 19.30 uur worden belangstellenden uitgenodigd voor uitgebreide informatie over deze V.K. Leerlingen vanaf 2 Havo of 3 VWO kunnen met hun ouders daarover naar de Muziekschool Venray komen (in het voormalige gemeentehuis parkeerterrein Julianasingel) en even tueel hun vragen stellen- over het algemf 1 wordt geadviseerd zo vroeg mogel.jX aan de voorbereidingen te beginnen en niet te wachten tot je in de eindexamenklas zit. Dan ben je gega randeerd te laat. Nogmaals: van harte welkom op 2 juni. Wat later dan U van ons gewend bent, ziet het eerste artikel over het weer op hande zijnde Kindervakantiewerk in Venray. Ondanks dat er over de aktiviteiten tot nu toe weinig naar buiten is verschenen, zijn de medewerk- (st)ers toch al weer enige maanden bezig om voor de schoolgaande kinderen van klas 1 tot en met 5 weer een bijzonder aardig programma in elkaar te zetten. De data waarop het kindervakantie werk zal worden gehouden wijken niet af van andere jaren. Weer de twee weken net voor Venrayse Kermis. Dus van 25 tot en met 29 juli en van 1 tot en met 5 augustus. Kinderen uit Venray mogen uiteraard weer kiezen in welke week ze meedoen. Kinderen uit de kerkdorpen worden een week lang gehaald en weer thuisge bracht. Willen die kinderen de andere week meedoen, dan moeten de ouders zelf voor vervoer zorgen of moeten de kinderen zelf komen fietsen. De aanmelding zal weer als in het verleden geschieden via de scholen. Wij hebben gemeend dit jaar wat eerder de boekjes en de formulieren op de scholen te bezorgen en de kinderen de gelegen heid te geven zich op te geven, omdat we vorig jaar net in de periode zaten waarin de kinderen ook al geld mee moesten brengen voor de vierdaagse, schoolreisjes en/of schoolkampen. Omdat de kinderen dan in een erg korte tijd wel wat veel geld mee naar school moesten nemen, hebben we gemeend deze keer de aanmeldingen wat te vervroegen. Een van de laatste weken van mei (mede afhankelijk van enige school- vacanties) zullen de kinderen de boekjes ed. meekrijgen. Wilt U aan de kinderen vragen wanneer de formulieren en het geld 20,00 voor het eerste kind en 17,50 voor de volgende kinderen) weer uiterlijk op school terug moeten zijn. Wanneer wij alle aanmeldingen in een keer op dé scholen kunnen gaan halen, dan werkt dat voor iedereen prettiger, dan wanneer er telkens nog kinderen later worden aangemeld. Het programma staat gedeeltelijk in het teken van de ruimte en de toekoms.t Elke dagcommissie heeft zijnuiterste best gedaan om er echt een leuk programma van te maken, om zoveel mogelijk kinderen te plezieren. Alle kinderen die niet op vakantie kunnen of gaan willen we voor zo weinig mogelijk geld toch een plezierige vakantieweek bezorgen (wel - vakantiegangers zijn uiteraard ook van harte welkom). In de nacht van woensdag op donderdag te omstreeks 2 uur werd een uitslaande brand ontdekt in de bistro behorende bij de camping de Berkhorst (vroegere camping de Heydse Peel) aan de Zeilbergweg te Ysselsteyn. Hoewel de Venrayse brandweer in recordtijd ter plaatse was kon niet verhinderd worden dat de kantine annex winkel geheel uit brandde. Omtrent de oorzaak van de brand, welke naar schatting een schade ople vert van circa 400.000 gulden, tast men nog in het duister. Deskundigen van de recherche trachten de oorzaak op te sporen. De eigenaar van de camping, de heer B., hoopt door het plaatsen van een noodkantine en noodwinkel de cam- pinggasten dit seizoen toch te kunnen helpen. DIEFSTALLEN Aangifte werd gedaan van diefstal van een fotocamera van het merk Konica, type C35 sr.nr. 457947 ter waarde van 450,— Uit een winkel vond diefstal plaats van 3 joggingpakken ter waarde van 300,—. POLITIE VRAAGT MEDEWERKING VAN GETUIGEN Vrijdag j.l. te omstreeks 5 uur in de namiddag vond een aanrijding plaats op de kruising Beekweg-Daland. Een 20-jarige inwoner uit Venray reed met zijn personenauto, waarachter een aan hangwagen gekoppeld was, over de Beekweg in de richting van Vredepèel. Ter hoogte van Daland kwam plotseling een bromfietser voor hem van rechts de weg oversteken. Die bromfietser ver leende hem dus geen voorrang. Om een aanrijding te voorkomen remde de autobestuurder uit alle macht. Het gelukte een botsing met de bromfietser te voorkomen, maar wel ging de aan hanger slippen. De bestuurder kon de auto niet meer op de weg houden en botste tegen een verkeersbord op. De bromfietser die de feitelijke oorzaak was, reed door zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld. Omstreekd hetzelfde tijdstip vond op de kruising Merseloseweg-Korte Drilweg een aanrijding plaats. Een 16- jarige inwoner van Venray reed met zijn bromfiets over de Korte Drilweg. Bij het oversteken met de Merseloseweg werd hij door een hem van achteren na derende personenauto, type Volkwagen Kever naar rechts gedrukt, waarna beide voertuigen met elkaar in botsing kwamen. De bromfietser reed vervol gens tegen een boom. De bestuurder van de Volkswagen reed door zonder zijn identiteit bekend te maken. Dezelfde vrijdag vond even voor 6 uur een ongeval plaats in de Hoender straat tussen de Merseloseweg en Korte Drilweg. Een autobestuurder uit Venray reed over de Hoenderstraat en in de naar rechts gelegen bocht moest hij helemaal naar rechts uitwijken voor een drietal hem tegemoetkomende fietsers, die naast elkaar reden. Op het moment dat hij weer op het voor hem bestemde weggedeelte was, reed hem in de bin- nenbocht een geelkleurige Ford Fiesta tegemoet. Om een aanrijding té voor komen remde hij sterk af en reed naar rechts, waardoor de auto op het natte weggedeelte en de zachte berm door gleed en vervolgens enkele boompjes ramde. Omdat in alle gevallen schade is ont staan buiten schuld, verzoekt de politie eventuele getuigen zich met haar in ver binding te willen stellen. Honoraire leden van het Sint Annagilde Zondag 29 mei a.s. zullen de 161 uit genodigde steunende leden van het Sint Annagilde een strijd voeren voor het jaarlijkse Koning van Ere schieten. Geoefende en ongeoefende leden zullen hun beste schietkwaliteiten ten tonele brengen. De 16-jarige Koning van Ere 1982, de heer Arno Hermans, zal het eerste schot lossen op de koningsvogel, en zal deze titel naar zijn goeddunken behoorlijk aanvechten. Deze strijd om het koning schap is geheel kosteloos en levert geen financiële en/of andere konsekwenties met zich mee doch de nieuwe Koning van Ere wordt in 1984 uitgenodigd om zijn titel te verdedigen. Benevens zijn er die middag tal van nevenschietaktiviteiten, ook voor de kinderen. Tevens zullen er fotoboeken en gewonnen prijzen van de afgelopen vijfjaar te bezichtigen zijn. De wedstrijd begint om 14.30 uur op het schietterrein aan de Endepoel (Beek- weg, richting Merselo, kruising Merselo /Overloon, rechtsaf, eerste bospad links). BRAND IN SPORTHAL Zondagavond omstreeks kwart voor negen werd brand gemeld in sporthal de Wetteling. Door doortastend optreden van de beheerder van de kantine, kon worden voorkomen dat de brand zich uitbreidde. De uitgerukte brandweer be hoefde niet meer in aktie te komen. Bij het door de recherche ingesteld onderzoek bleek dat een onbekende „gast" de houder van een handdoekrol in brand had gestoken. De ergste schade was de rookschade. De recherche hoopt de dader te kunnen achterhalen. De speel-o-theek gaat nog steeds door met het houden van glasakties. Inmiddels is de juiste opbrengst van de aktie in Veltum I bekend. Die aktie heeft 266,60 opgebracht, meer dan we dachten. Veltum I bedankt. Op 18 mei hielde we onze glasaktie in Landweert en Smakterheide. Dit was een hele goede avond. De flessen stroomden binnen. Alle flessen zijn nog niet ingeleverd, maar we weten nu al dat we een recordbedrag hebben opgehaald: 400,-. Landweert en Smakterheide 't was geweldig! Op 25 mei zamelen we statiegeld fles sen in in Brukske I en op 1 juni in de wijken Zuid en Oost. Inmiddels hebben we de eerste reactie ontvangen op de brief die wij aan Venrayse bedrijven stuurden. Het taxibedrijf Stoks Zn. was het eerste bedrijf dat ons financieel steun de. Wie volgt? Van de 5000,— die wij zelf bij elkaar moeten brengen zijn inmiddels 1354,07 verzameld. Dat is niet gek, maar nog lang niet genoeg. Wilt U ons steunen, of wilt U meer weten over de speel-o-theek, neem dan kontakt op met onze kontaktpersoon: Irma Goldenbeld, Mambostraat 88, 5802 IE Venray, tel. 87329. En weet U het nog? Speelgoed kunnen we altijd gebruiken. Maandag 30 mei vertoont het Vredes beraad Venray om 20.30 uur in de foyer van de schouwburg de film: Hirosjima overal (toegangsprijs 3.50). Deze film zet de feiten op een rijtje: wat is nu eigenlijk het konkrete Neder landse aandeel in de atoombewapening, hoe komt dat, hoe is de situatie nu en wat is de rol van het parlement (ge weest)? De film is opgebouwd uit drie ele menten: Onderzoek naar opslagplaatsen van kernwapens in Nederland. Inter views met o.m. ex-ministers van Defensie zoals Vredeling en Kruisinga. Ook met Willem Drees sr. tijdens wiens regeerperiode de belangrijke besluiten genomen zijn. Omwonenden, zoals boe ren, van plekken die ooit zijn genoemd als mogelijke opslagplaatsen. IKV-se- kretaris Faber die motiveert waarom het belangrijk is dat burgers informatie krijgen. Ex-dienstplichtigen die betrok ken zijn geweest bij de bewaking (z.g. Site wacht). Ook opnames van de op slagplaatsen zelf en informatie over de Nederlandse atoomtaken. Een in zwart-wit opgenomen his torisch deel: hoe vanaf de oprichting van de NAVO (1949) de Europese en Nederlandse betrokkenheid een feit werd. O.a. Bakker (CPN), die in '59 voor het eerst vragen stelde in het parle ment over mogelijke opslag van kern wapens. Imkamp (ex-D66) die in '70, toen hier al tien jaar kernwapens lagen, tevergeefs een parlementaire discussie op gang probeerde te brengen over de mogeljke rampzalige gevolgen van de Europese kernwapenstrategie. Dus ook het grote belang van de tegenbeweging, in en buiten het parlement. Dat gaat van Ban de Bom beweging in de zestiger jaren tot het IKV met de leus: Help de kernwapens de wereld uit, om te begin nen uit Nederland en Stop de Neutro nenbom beweging. Hirosjima, 6 augustus 1945: de eerste atoombom en haar slachtoffers. Archiefbeelden en overlevenden. Een belangrijke konklusie van de film is dat onze parlementaire demokratie zeer gebrekkig funktioneert met betrek king tot zaken van oorlog en vrede, (Atoom)bewapening en ontwapening. Maar als we er niet echt over kunnen meepraten, als ons geen mede verant woordelijkheid gegeven is, hoe moeten we ons dan 35 jaar na Hirosjima nog bedreigd voelen voor deze wapens? Daarom moeten we die medeverant woordelijkheid opeisen! Vredesberaad Venray A.s. donderdag 26 mei om 20.00 uur opening tentoonstelling van acht bra- bantse kunstenaars. Openingswoord door Hein Fentener-van Vlissingen. Muzikale omlijsting: Clemens van de Ven op piano. A.s. vrijdag 27 mei GROOT VOLLE MAAN FEEST m.m.v. de fagot-loss band uit Nijmegen. Thema: als het maar swingt!. Aanvang 21.30 uur. A.s. zondag 29 mei theater Limited Company uit Amsterdam o.l.v. Lucas Amor. Mime en muziek, aanvang 22.00 uur. Verder staat et voor juni op het pro gramma: Zaterdag 4 juni Muziekgroep Volluk uit Nijmegen met swingende Neder landstalige muziek. Zaterdag 25 juni Volle maans feest m.m.v. Franky Douglas Sunchild uit Amsterdam met swingende Latin High time music. Café De Volle Maan Merseloseweg 36 Venray tel. 10036 DE POLITIE IS JE BESTE DIERENVRIEND Venrayse politie redt duif Tweede Pinksterdag rukte de Venray se politieman dhr. van Tintelen uit, gewapend met 'n kartonnen doosje, om 'n vredelievende gewonde duif te redden. Na aankomst werd direct een deskun dig onderzoek ingesteld door de politie Venray, afdeling „Duiven". De diag nose luidde: 'n forse wond aan het linkerpootje. Verder werd geconstateerd dat de vre desduif van Belgische nationaliteit was, waarbij echter niet vast kwam te staan of de vredesboodschapper franstalig of vlaamstalig was. Wel werd vastgesteld door de deskundige politieman dat 't „bouwjaar" 1982 was. Na de opmerking, dat 't net zo ge makkelijk was om 'n vredesduif in 't weekend te redden dan stoute jongens uit 't Pentagon te halen, werd de vredes activist in 't kartonnen doosje gedepo neerd, om na 't schrijven van 'n proces verbaal in 't „Centraal Hok" in verze kerde bewaring gesteld te worden, in af wachting van zijn'belgische meester. Voor deze duif was Pinksteren dus tóch nog goed afgelopen. Naam inzender bekend. PROGRAMMA SPORTHAL DEWETTF.L1M, van 27 mei t.m. 2 juni 1983 Vrijdag 27 mei: 19.00-20.00 NOTP Klaaswaal zaalv. 20.00-21.00 SVV zaalv. vr. 21.00-03.00 VC Rooy nachttoernooi Zaterdag 28 mei: 8.30-18.00 VCB volleybaltoernooi 19.00 Opbouw judotoernooi Zondag 29 mei: 08.00- 18.00 Judotoernooi Maandag 30 mei: 18.00-21.00 VC Rooy tr. Dinsdag 31 mei: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 1 juni: 19.00-22.30 Badminton 22.30-24.00 ZVV de Wetteling zaalv. Donderdag 2 juni: 18.00-21.00 Badminton 21.00-22.30 VC Rooy tr. Witte plunjezak met opschrift „FOOKS" inhoudende 3 p. sokken, 2 pantalons, 2 truien, 2 blouses en 8 t-shirts Rood--oranje soort reddings vest, met houtje-touwtje sluiting kleine bruine portemonnaie met 2 drukkers, inhoudende kleingeld (aan de binnenkant is met inkt „Pieter" gescre- ven(/ zes sleutels aan ring huissleutel nr. 22 rieten fietsmand 27 mc antenne geel-groen verzekeringsplaat je TWT-048. Bril in een bruine etui met opschrift „het brillenhuis Kortooms" jonge herder, lichtbruin met donkerbruine halsband papagaai, overwegend licht groen van kleur met enkele rode pennen aan de vleugels 1 paar zwarte hand schoenen (gevoerd) 1 paar donkerrode gebreide handschoene 1 losse witte kinderhandschoen (met blauwe ruit) 1 bruine lederen dameshandschoen rood-wit gestippelde kinderhandschoen bruine shawl 2 wollen mutsen I paar bruine leren dameshandschoenen zwarte portemonnaie met 2 Hento-bar stickers en van motorfilmteam St. An- thonis, inh. losgeld, Roelanzia pennin gen, pasfoto's bruine portemonnaie- sleuteletui met 2 sleutels zwarte „le- derhose" portemonnaie wit knip- beursje paars gebreide portemonnaie aan touwtje bruine sleuteletui inh. losgeld en sleutel diverse auto- fietsen en andere sleutels plastic zak met inh. babyzalf luiers etc. zwarte tas stof fen draagtas van Modehuis Thomassen zilveren armband met opschrift „Ma rieke" plastic kinderarmbandje plat te armband kinderleesboekje titel Brul paraplu bruin met bloemen en houten handvat 2 slabbertjes in een zakje van Zeeman blau-beige beertje bruine paraplu wieldop van fiat 127 au tospiegel Zwart konijn zwarte kater met wit befje en witte voetjes Klein sleuteltje met opschrift „Yeti" bruin lederen sleuteletui met drukker, inhoudende 2 sleutels en kleingeld gevlochten kindertasje, neutraalkleurig met blauwe streepjes inhoude kinderspeelgoed bruine damesparaplu witte vlaggestok met oranje punt zwarte benzinedop rood dierenhalsbandje met 2 belletjes. Bruine hond, soort bastaard-staan der. Zwarte poes, voorzien van bruine halsband met belletje. Een bankbiljet. Dameshorloge, merk Zentra, aan rood bandje, aan de achterzijde staat gegra veerd: Hendriks, v. Broekhuizenstraat, Oostrum. Bruin sleutel-etui met 2 ritsen, inhoudende een Imkis-sleutel. Bruin etui met Ford-sleutel. Bruin etui met 2 ritsen en een Nemef-huissleutel. Sleutelbos met 11 sleutels, waaronder Ford-autosleutels, aan lederen bandje met daaraan een „T". Zwarte benzine dop met daaraan een sleutelbos met 6 sleutels, o.a. van Fiat. Gouden trouw ring, merk Desiree, inscriptie: 26-3-83 „YASSAR". Zilveren ring met ivoren steentjes. Zwart lederen rechter-brom- mer handschoen. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie Venray, Leunseweg 4, lel. 04780- 84888, toestel 227. KIJKDAG FIETSEN Geïnteresseerden kunnen zich op zaterdag 28 mei 1983 tussen 09.00 en 13.00 uur, vervoegen aan het bureau van politie te Venray om na te gaan of zich onder de daar aanwezige (brom)- fietsen mogelijk een eigendom bevindt. boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend openbare bibliotheek m venray Keuze uit de nieuw aanwinsten voor de volwassenafdeling: 091 Meiden. A. van der en G. Fauconnier. Profiel en professie; inlei ding in de theorievorming van public relations. 257.3 Poort, JJ. Voetsporen van Calvijn. Verslag van een reis langs de plaatsen waar de reformator 1509- 1564) verbleef door de hervormde oud-Lcgerpredikant (gcb. 1928). 315.2 Ariëns, C. en B. van Manen. Zelfportret; vrouwenbeweging in de jaren tachtig. Beeld van de fototentoon stelling „Vrouwen in beweging",in 1981 in het Rijksmuseum gehouden. 415.3 Andrea, P. en H.P. de Boer. Nieuw Nederlands gebarenboekje. Honderd gebaren uit vooral de auto- en voetbalwereld in woord en beeld. 422 Huibers. J. De gezonde vakantie voor Uw kind. Vakantiegids gebaseerd op astrologisch - psychologische ideeën. 451.2 Samen op school; voor ouders in en om de medezeggenschapsraad. Handleiding voor ouders die zitting hebben in de medezeggenschapsraad van een kleuter of lagere school. 628.4 Hartog, C. den. Kijk, voeding; over mensen, hun voedsel en hun gezondheid. 637.6 Lcstrieux, E. de. Huis tuin keuken groen. Praktische tips voor het tuinieren in en rondom het huis. 658.78 Martens, R. en L. Westra. Weerzien met de oude binnenvaart. Fotoboek over de Nederlandse binnen scheepvaart tussen 1880 en 1930. 718.1 Schafke, W. Gotische Kathedra len in Frankrijk: een reis naar de hoogte punten in Frankrijk. Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: A boeken (tot 9 jaar): Falk, A.M. Alleen maar voor de lol. Een zesjarig meisje dat haar been heeft gebroken, sluit vriendschap met een jongetje dat door iedereen geplaagd wordt- Gilhuis-Smitskamp, G. en D. Tho mas- Gilhuis. Bundel verhalen en enkele versjes over de dagelijkse belevenissen van kinderen, geïllustrecrt met duide lijke wascotekeningen. Om voor te lezen aan ca. 3-6 jarigen. Heijmans, A. en M. Heuymans. De gele draad. Pollie breit een jurk voor Lena. Omdat Lena wegloopt terwijl de jurk nog niet af is, wordt de jurk vanzelf uitgehaald. Gelukkig loopt Pollie Lena al breiend achterna. Prentboek met kleine tekeningen in zachte kleuren. Vakantie met Mark en Monique. Fel gekleurd aanwijsprentenboek voor kleuters waarin Mark en Monique samen per trein naar oma op vakantie gaan. Ze spelen o.a. in het tuinhuis, helpen mee op een boederij en bezoeken een dierentuin. B boeken (van 9 tot 11 jaar) Gestel, P. van. Het meisje zonder muts. Peer heeft een enorme hekel aan het dragen van een muts. maar op een dag draagt iedereen dezelfde muts als hij heeft, behalve Saartjc. Daarom doet Peer heel veel moeite om haar in de drukke stad terug te vinden. Hazelhoff, V. Hicrzo Bundel met acht verhalen over de leuke en minder leuke dingen die Maartje thuis en op school mee maakt. Jong, Debbie de. Twee vriendinnen gaan erop uit. De 14 jarige Yvette kampeert met een vriendin en haar ouders in Frankrijk. Ze ontmoet veel mensen en doei mee aan de Miss Camping verkiezing. C boeken(vanaf 11 jaar) Bawden, N. Ons vertellen ze nooit iets. Wanneer drie kinderen bij hun grootouders logeren, duikt plotseling een onbekende halfneef op die hen allen tiraniseert. Eijkman, K. Schade en schande. Wanneer Micky na haar eindexamen als vakantiehulp gaat werken bij een bedrijf waar men een „Tomaatstaaf" heeft ontwikkeld, ondekt ze dat er iets vreemds met deze tomaat aan de hand Deze week w eer eens een oude school foto, uit 1948. Het zijn de eerste leerlin gen van de Ambachtsschool (thans L.T.S.) uit Venray, gefotografeerd tij dens een fietsreis te Berg en Dal. Staande van links naar rechts: Sraar Thissen, Piet Haegens, Sraar In 't Hulst, Dries Douma, Gerrit Martens, P. Oomens (directeur). Pietje van Hoof, Wim Jacobs, Gerry Ehren, L. Koppers (leraar), Martien Peeters, Sjeng van Meyel en Adri Oomens (zoon Dir.). Gehurkt van links naar rechts: Jan Vermeulen, Piet Jacobs, Rinus van de Heuvel, Wim van Osch, Joos Verbeek en Huub Marlens. Ook uw oude (school)foto kan en Peel en Maas geplaatst worden. Er zijn geen kostenaan verbonden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEK Weekenddienst voor de patiënten van W Bloemen. A. Franken. Th Lankveld. H Schraven en J Wittgen: A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43. telefoon 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P Corver G van Loon F de Muinck Keizer. F Schmeetz. Th van Thiel. D Vercauteren en J. de Vocht: D.J. VERCAUTEREN Merseloseweg 33. telefoon 82200 DR. KF.IJZER van Beurdrnweg 10. Ysselsteyn telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: s morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur lol vol gende week vrijdag APOTHEEK ST ODA Passage 1 tell. 812S5 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur: zondag: van 10 00 tot J100 en van Verder alleen vc or spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar O. VERHAEGEN, telefoon 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M.G.A.M. Loonen. telefoon 82690 Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KLEINE HUISDIERENPRAKTUK MJ van Winden E.M. Ruijmbeek 04780 81336 - 83829 E.M. RUYMBEEK Brienenlaan S. Venray tel. 04780-83829 Onderwijs- en beroepskeuzevoorlichting Venray. Leunseweg 2a. tel. 10032 Openingstijden: ma tm do 8.30 12.45 en 13.15 - 17.00: vrijdags 9.00 12.30 en 13.00 16.30 uur INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1. 5801 BZ Venray telefoon 04780 - 86333 Geopend maandag tm vrijdag 9 17 uur. WFRKGROF.P EX Voor een gezeliig praatje, het doen van een spel, een serieus gesprek enz. Inloopavond van de Werkgroep „EX" op dinsdagavond van 19.30 tot 22.30 u. Iedereen is welkom. St. Elisabethziekenhuis Venray te beluisteren via kanaal 4. Woensdag: Eerste woensdag van de maand, van 10.15 tot 11.15 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Donderdag: van 10.15 tot 11.15 uur het programma „Nieuws en informa ties", daarna het verzoekplatcnpro- gramma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Venray Maandag: van 15.00 tot 16.30 uur het programma „Non-stop lichte en veelge vraagde muziek". Dinsdag: Eerste dinsdag van de maand, van 14.00 tot 15.00 uur het pro gramma „Van maand tot maand". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur het programma „nieuws en informaties" waarin het vcrzoekplatenprogramma. St. Servatius, Psychiatrische Centrum Venray. Donderdag: vanaf 10.00 uur het pro gramma „nieuws en informaties", waarna het programma „Van maand tot maand" en tenslotte „Zomaar mu ziek". De Kruuze, Geriatrisch Centrum Venray. Maandag: van 17.00 tot 15.00 uur het programjna ..Houwen zo". Vrijdag: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „nieuws en informaties", waarna het verzoekplatenprogramma. Bejaardencentrum, Het Schutters veld. Vrijdag: van 10.30 tot 11.30 uur een speciaal programma met en voor de be woners van Het Schuttersveld. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvraag tijdig naar de Venrayse Om roep Stichting. Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING aanvraagformulier voor verzoekplaten Deze plaat is bestemd voor dhr/mcvT/mej Inuetlingfc. Afdeling De plaat wordt aangeboden door: dhr.'mej/cnor Woonplaat* Hoek Marktstraat-Schoolstraat

Peel en Maas | 1983 | | pagina 3