VERENIGINGSNIEUWS m m n ESI V cav27mc PvdA SPRINGPLANK Heilderzieken VenraY FREE WHEELIN Venrays |11 Mannenkoor EUTERPENIEIIWS PEEL EN MAAS •*T Orkestvereniging O.J.C. DE BARAK Jong Nederland Venray WERKGROEP „EX" PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS inTERiumon HL Wijkvereniging Veltum VENRAY Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. a.s. Donderdag 19 mei om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur gehele koor in Vlakwater. Donderdag 26 mei; om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur gehele koor in Vlakwater. Zondag 12 juni; deelname slotdag wandel vierdaagse. Verzamelen bij de Wetteling om 12.30 uur in mannenkoorsweater en rood petje. In verband met 't instuderen van 't nieuwe repertoire voor 't jubileumcon cert in Apeldoorn worden alle leden dringend verzocht ook op de voor- repetitie's aanwezig te zijn. Oud papier! U weet 't. Achter garage van Ham. Afmelden R.v. Mil tel. 86917 of restaurant Vlakwater tel. 82318. Donderdag 19 mei. 19.00 Uurgroepsrepetitie I (trompetten etc.) en om 20.00 uur gehele orkest. Om 20.45 uur jaarvergadering. Dinsdag 24 mei 19.00 Uur groepsrepetitie II (klarinet ten, fluiten, sax.alt). Geen repetitie harmonie-orkest. Donderdag 26 mei. 19.00 uur groepsrepetitie III (bas-tuba etc.). Om 20.00 uur gehele orkest. AGENDA 19 mei. Jaarvergadering 11 juni. 100 Jaar spoorlijn Venray. 12 juni. Intocht jeugdvierdaagse. Zaterdag 25 juni. Deelname Peeltournooi Neerkant. Zondag 21 augustus. Reserveren. Zondag 4 september Ochtendconcert te Tegelen. Zondag 18 september. Gemeentelijk muziektournooi Oirlo. Zondag 2 oktober. Deelname aan bondsconcours te Ker- krade in de Rodahal (als laatst deelne mende vereniging die dag). Zondag 27 november. Zondagochtendconcert met de Gemeng de Zangvereniging. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 19 mei. 17.30 Uur repetitie jeugdorkest. Zaterdag 21 mei. optreden tijdens muziekfeesten Merselo (zie uitgereikt programma). Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. HOFKAPEL Maandag 23 mei. Om 19.30 uur in Broekhuizen. Dinsdag 24 mei. Om 7.30 uur vertrek naar Neuwied. Vrijdag 27 mei. Om 21.00 uur in Bergen. DRUMBAND Zondag 22 mei. Pinksteren. Geen repetitie. Zaterdag 21 mei. Om 10.30 uur vertrek vanaf Perdstal naar Merselo i.v.m. play:inn: Mare Janssen, Walter Aben, Wilbert Flinsen- berg en Rob Derkx. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. EEN ABONNEMENT WAARD „CAPRICIO" Vrijdag 20 mei. Aankomst koor uit Dortmund om 20.00 uur. Ontvangst bij Boschveld. Zaterdag 21 mei. Om 9.30 uur vertrek Boschveld. Om 19.30 uur Barbeque in Merselo. Zondag 22 mei. Om 10.30 uur aanwezig zijn in de Grote Kerk met de gasten. Om 14.00 uur mini- korenfestival op terrein St. Anna. Bij slecht weer in de aula van het Bosch veld. Om 19.30 uur Chinezen. Maandag 23 mei. Aanwezigzijn op het Schuttersveld. Hier treden alleen de gasten op. Om 13.00 uur vertrek naar Merselo vanaf Boschveld. Om 19.00 uur vertrekken de gasten vanaf het Boschveld. P.S. De eerstvolgende repetitie is maandag 30 mei om 19.00 uur voor de sopranen. „BOJEMA" Vrijdag 27 mei. Repetitie om 18.45 uur. „SALTARELLO" Zaterdag 21 mei. Om 16.00 uur repetitie voor Hegelsom. „AGÉVOLÉ" Zondag 29 mei. Eerstvolgende repetitie. DAMESKOOR Woensdag 25 mei; Om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Zaterdag 4 juni: Zingen we om 15.30 uur de meerstem mige mis in Horst, in het voormalige ziekenhuis; in officiële kleding. Vrijdag 10 juni; zingen we om 14.00 uur in de Grote Kerk, ter opluistering van de huwelijks- dienst van de dochter van ons medelid Mevr. Kuypers; boven bij het orgel. Zaterdag 11 juni; verzorgen we weer mede de avondmis van 19.00 uur in de Vredeskerk. Zondag 12 juni; voor de liefhebbers deelname aan de wandelvierdaagse. Woensdag 6 juli; Laatste repetitie vóór de zomervacantie. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v.d. Waerden, tel 83659, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Agenda: Vrijdag 20 mei. Om 18.30 uur voor alten en sopranen. Om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Zondag 22 mei. Eerste Pinksterdag. Hoogmis om 10.15 uur in de Paterskerk. In uniform Maandag 23 mei. Geen repetitie. Dinsdag 24 mei. Om 18.30 uur voor alten en sopranen. Woensdag 25 mei. Om 18.45 uur alleen voor de nieuwelin gen met aansluitend om 19.30 uur spela- vond voor alle jongens. Afmelden: Secr. Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Graag zeggen wij dank aan onze koorleden die in staat èn bereid waren om afgelopen woensdagmiddag de hu welijksmis te zingen. Denken we aan de gemaakte afspraak dat ALLE koorle den aanwezig zijn op de vrijdagavon drepetities? GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Pinkstermaandag 23 mei; om 10.15 uur zingen van de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 25 mei: van 18.30 - 19.30 uur repetitie in de Henseniusschool. Gaarne trouwe op komst. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij het bestuur. Ook niewe leden kunnen bij het bestuur terecht. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Zondag 22 mei eerste Pinksterdag zingen we om 10.00 uur in de kerk te Geijsteren. Wilt U een kwartier van te voren aanwezig zijn. Dinsdag 24 mei, om 19.30 uur repeti tie voor de bassen en om 20.00 uur repe titie voor het hele koor in de kerk van Geijsteren. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier depeneren in de loods achter het centrum. Zaterdag j.l. werd de reis aanvaard naar de Engelse Basis in Krefeld, waar met groot succes een optreden verzorgd werdt ten behoeve van het gehandicapte kind. De Staf, waaronder de in Venray woonachtige Captain Lord, was erg enthousiast en een invitatie voor het volgende jaar is reeds binnen. Zaterdag 21 mei zal het Korps de Sevenheym feesten in Sevenum gaan opluisteren. Optreden om 18.00 uur; vertrek vanaf LTS per auto om 17.00 uur. Het bestuur wil al diegenen, die de jaarlijkse collecte tot een zo groot succes gemaakt hebben hierbij van harte dank zeggen. Enkele data om nu reeds te noteren: 21 mei Sevenum 18.00 uur. 11 juni Honderd jaar NS 15.30 uur. 12 juni Avondvierdaagse. 26 juni Meerlo 14.30 uur. 26 juni Beuningen 19.00 uur. 30 juni St. Vincentius 19.30-21.00 uur 3 juli Festival Oirlo 17 juli Laatste repetitie voor vacantie. Drum- en Showband Venray en omgeving Tijdens de gehouden voorrondes voor het Nat. Kamp. Twirling op 12 mei j.l. hebben onderstaande leden van DSV allen de strijd om de Nationale Kampioenschappen behaald t.w.: Dorian v. Rhee, Renate Peeters, Thea Vermeulen, Monique Marten, Wilma v.d. Weem, Els Konings, Carolien Snijders. Voorts zullen het Twirlteam, het Danstwirlteam en de Novelty Corps de strijd op 4 juni a.s. te Oegstgeest aan binden. Allen veel succes toegewenst bij de voorbereidingen voor dit evenement. Tussen de regen buien door is ons optreden op 14 mei j.l. op de Grote Markt te Venray i.v.m. de Meifeesten vrij succes vol verlopen. De show trok veel publiek hetwelk inspirerend werkte en daardoor goed slaagde. Op zaterdag 15 mei j.l. hebben Jeannet en Giel Krijnen en Brenda Roozeboom deel genomen aan de Landskampioenschappen voor solisten te Tegelen. Zij haalden alle drie een goede tweede prijs. Onze plaats genoot Twan Driessen van St. Petrus Banden behaalde op dezelfde wedstrijd in de 2e divisie het Landskampioenschap. Na mens DSV van harte profièiat. Zondag 22 mei a.s. heeft de drumband een gezamelijk optreden met nog drie korpsen te Beringe. Dit begint om 13.00 uur, dus 12.00 uur op de Leunseweg aanwezig zijn. Jl/rtaiaao, 1 DE VREDESKIOK JES°C& Vrijdag 20 mei: le stem:rep. van 16.00-16.45 uur. 2e stem: rep. van 16.45-17.30 uur. Zondag 22 mei: Wij zingen de mis van 11.30 uur. Vrijdag 27 mei: le stem: rep. van 16.00-16.45 uur. 2e stem: rep. van 16.45-17.30 uur. Vrijdag 3 juni: le stem: rep. van 16.00-16.45 uur. 2e stem: rep. van 16.45-17.30 uur. Vrijdag 10 juni: Geen repetitie. Zaterdag 19 juni: We zingen de mis van 7 uur 's avonds. Zondag, le Pinkstersdag, zingen we boven. Jullie hoeven dan de rokjes niet aantetrekken. Zorg datje om 11.15 uur in het parochiezaaltje bent, we kunnen dan nog even wat leidjes doorzingen. We rekenen op jullie allemaal. Woensdag 25 mei om 20.15 uur or kestrepetitie o.l.v. Henri Adams en om 20.15 uur repetitie barokensemble. Woensdag 1 juni om 20.15 uur or kestrepetitie o.l.v. Henri Adams en om 20.15 uur onderlinge repetitie baroken- sembele o.l.v. Jan Temme. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Wil iedereen de extra repetities i.v.m. 5 juni in de gaten houden. Afmelden bij Pie Noten, tel. 87858. ROMMELMARKT IN OJC DE BRAK Op zaterdag 2J mei organiseert OJC De Brak een grote Rommelmarkt van 13.00 uur tot 17.00 uur. Op deze markt kan iedereen zijn 2e hands of zelf gemaakte spullen verkopen. Ook ver enigingen, die in hun wijk spullen hebben opgehaald, kunnen die hier verkopen. Tegen kleine vergoeding zijn er kramen te huur, zonder kraam is de standplaats gratis. Standhouders kun nen vanaf 11 uur terecht. POPCONCERT IN OJC DE BRAK Donderdag 19 mei speelt de Brabant se band „Vrijspel" in OJC De Brak. Vrijspel is een Nederlandstalige 6 mans formatie. Nederlandstalig maar ook niet dertien uit een dozijn. Vrijspel is al ruim een jaar bezig om tot een geheel eigen geluid te komen. De verschillende blazers spelen hierbij een belangrijke rol. Ook de teksten zijn niet onbelang rijk en vrijblijvend, deze zijn dan weer ironisch en kritisch, dan weer gevoelig en uitbundig. Reggae Funk Vrijspel probeert een heel eigen geluid te laten horen. Men wil geen modieuze trend band zijn maar ook niet zwaarwichtig. Vrijspel is: Stal Jilesen zang, Theo Nooy drums, Tonnie Adriaans bas, Joop Gieben trombone, synthesizer, Carol Raaymakers trompet, Bert Da- mink sologitaar. Aanvang van het concert is 21.30 uur en de entree is 2,50. tl Afgelopen weekend was het Hemka in Helenaveen, waar als altijd weer leuke dingen zijn gezien, zoals vuur- juffers, slechtvalk, zwarte sterns en veel loopkevers. Stefan is met vakantie, vandaar dat ik enkele weken het stukje •ral schrijven. Dit weekend is er maar één excursie, een nestkasten inven tarisatie o.l.v. Willy op zaterdag 28 mei om 09,00 uur. Er is een groot gebrek aan excursiJeiders, dus als je zin hebt leid dan ook ee.rs een excursie. A.s. donderdag groep voor de jongens en meisjes van 6 t/m 8 jaar van 18.15 - 19.45 uur o.l.v. Trudy, Truus, Monique, Jolanda, Angelique. A.s. vrijdag club voor jongelui van 9 t/m 12jaarvan 19.00 - 21.00 uur. Het programma wordt verzorgd door groep 4 dus Henk, Wiel Twan, Martin en Astrid. Zaterdagavond discodansen van 19.30-22.00. Het is bedoeld voor jongelui van 13 t/m 16 jaar. T-Shirts Degenen die meedoen aan de jeugdvier daagse op zondag 12 juni moeten zo gauw mogelijk een wit T-Shirl inleven bij Henk op Eikenlaan 28. Je kunt ook bij Henk een wit T-Shirts bestellen. De kosten zijn dan 5,- per stuk. Wit is alleen mogelijk bij kindermaten (t/m 176). Henk zorgt er dan voor dat het clowntje, symbool van de Springplank erop komt. Geef wel de goede maat op als bestelt. Zaterdagavond gaat er een lijst rond op de club. Doe je niet met de vierdaagse en wil je toch een t-Shirt dan kan dat ook. Opgeven bij Henk zo gauw mogelijk, tot a.s. weekend. Informatie-avond over dramatische expressie: Op donderdag 26 mei organiseert Free Wheelin samen met het RJC een informatie-avond over dramatische vorming. Het bureau Dramatische Vorming uit Amsterdam organiseert dan een soort FAME-avondje in het klein: Er wordt dan een uur les gegeven in en over dans en beweging. Een kleine tentoonstelling is er dan opgezet. Mogelijkheid tot discussie over drama. Bij voldoende belangstelling willen wij het volgende seizoen een kursus Drama organiseren. Deze avond begint om 20.00 uur; toegang gratis. Optredens. Zaterdag 28 mei Vloepsuper, de logi sche opvolger van RK Veulpoepers bv.. de voorverkoop is reeds in volle gang, kaarten zijn verkrijgbaar bij Gramma, Muziekhal en Free Wheelin zelf. Zondag 29 mei fonal Garanty. Op deze dag organiseren een aantal Oude Uilen, te weten Flaters een voetbaltour- nooi op de Wieën; terafsluiting en ter opluistering van de prijsuitreiking speelt om 19.00 uur de plaatselijke band Final Garanty. Gratis toegang. Afgelopen zaterdag 14 mei zijn de 4 kinderen teruggekeerd van hun aange boden reis naar Lourdes. Dit geheel werd hun mogelijk gemaakt door de Jong Nederland groep uit Venray, die voor hun het geld van deze reis bij elkaar Fietste en een rommelmarkt organiseerde. Uit de monden van de kinderen was te beluisteren dat alles zeer goed bevallen was. De conclusie van de Jong Nederland groep is, dat het geheel voor hethaling vatbaar is. Daarom beginnen we op zondag 29 mei met een grote rommelmarkt op het terrein van de Jong Nederland groep aan de Westsingel hoek Kempweg. Wij hopen dal hier de opbrengst groot genoeg is om het volgend jaar weer een groep gehandicapten de droom van hun leven aan te bieden. Berichten uit 't Peppelshuus Afgelopen weekend hadden de gidsen van de woensdagavondgroep een moeder-dochter weekend. Zo konden de moeders eens met elkaar iets van het gidsenspel groepen. De moeders hielpen mee met keuken sjorren, de gidsen kookten voor de moeder, 's avonds was er een dropping en kampvuur met leidjes en voordrachten. Zondagmorgen was er nog een leuke tocht door Venray. Al met al- een goed geslaagd weekend! En wie willen het nog best een keertje overdoen? Juist, moeders, dochters en leiding! Voor leiding werden er 2 avonden EHBO-instrukties gegeven, die voor namelijk betrekking hadden op (kleine) ongevalletjes met kinderen. Bestuursvergadering 24 mei, 20.00 uur. Feestavond leiding 11 juni vanaf 21.00 uur. aanmeldingen inleveren vóór 30 mei a.s. Inloopavond van de Werkgroep EX voor iedereen op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het pand van MASJ, Hoenderstraat 33 te Venray. EEN KRANT OM TE LEZEN Schutterij 't Zandakker Gilde SI Jan Beste schuttersvrienden, Zondag 1 mei j.l was het voor onze vereniging een belangrijke dag i.v.m. het Koningschieten. De dag begon met het afhalen van het Koningspaar de Heer- en Mevrouw Scheelings. Na een rondgang door de straten van het Desselke werd er koers gezet naar hel Kennedyplein waar de gasten uit Laren ook gearriveerd waren. Daarna werd in de Vredeskerk de Gilde mis bijgewoond die door de Schutterij netjes verzorgd werd. Na de Mis werd de rondgang gehouden door de straten van de schutterswijk onze „Peetkinderen". Ondertussen werd het tijd om naar het schietterrein te gaan alwaar een een voudige koffietafel gereedstond. Na de koffie met Limburgse vlaai werden de gasten uit Laren uitgelegd 't wel en wee van onze vereniging. Hierna sprak H.v.d. Bergh, de voorzitter van de Stichting St. Jans uit Laren. Hij vertelde met welk doel men naar Venray waren gekomen. Ze waren gekomen om onze schutterij eens te bewonderen. Ze wisten niet wat een schutterij inhield en ook het doel er niet van. Hij had veel goede woorden over voor onze vereni ging hij bewonderde ook de prachtige uitmonstering en de goede organisatie van de Vereniging. Hij nodigde namens het bestuur van de Stichting St. Jan onze vereniging uit om als eerste vereniging uit Limburg om deel te nemen aan de St. Jan Sacramentspro cessie in Laren op 26 juni a.s. Wat onze schutterij in dank aan nam. Hij was zeer verheugd over de Gilde Mis en de ontvangst op het Schietterrein. De heer J. Krijnen dankte namens de schutterij de gasten uit Laren voor hun komst naar Venray en wenste hun een goede terugreis. Ondertussen waren de ere gasten ook gearriveerd en werd de huidige koning de Heer Scheelings van het Koningszilver ontdaan. Na de Ere schoten brande de strijd pas goed los, zo goed dat er dikke wokken boven de Endepoel zich samen pakten waar zeerveel regen uitviel. Na de buien ging de strijd weer verder, en het duurde tot 18.00 uur. Toen de Heer J. Krijnen met de 313e schot de laatste stukken van de vogel naar beneden schoot, hij werd hiermee de nieuwe koning van de Schutterij 't Zandakker gilde St. Jan over het jaar 1983-1984. Eindelijk ging de wens in vervulling voor de hr. Krijnen die al enkele jaren loerde om het koningschap te bemach tigen. Ondertussen was het publiek- schieten ook afgelopen hierbij was de gelukkige M. Relouw die met het 94 ste schot de laatste stukken naar beneden schoot. En hiermee de Ere Koning werd van Schutterij 't Zandakker. Later op de avond werd J. Krijnen gehuldigd en het Koningszilver omgedaan en werd de nieuwe koning voorgesteld aan onze zustervereniging St. Anna wat ook een gezellig samenzijn was. Daarna gingen we in optocht naar ons Gilde huis waar nog een gezellige avond volgde. Dhr. J. Krijnen en Dhr. M. Relouw namens alle schutters en aanhang en jeugdleden van harte proficiat en veel succes in het komende regeerjaar. - Beste Schutters en belangstellenden, Afgelopen zondag heeft de schutterij deelgenomen aan het eerste bondsfeest van de bond Juliana in Baarlo. We hebben daar toch weer goede resultaten behaald. Bij de schietwedstrijden be haalde het A-zestal 18 punten 't B-zestal 17 punten C, 14 punten, C2 17 punten, C3 17 punten. Het nieuwe Koningspaar wist zich al meteen op het eerst Bondsfeest te presenteren met een eerste plaats Ook onze Sappeurs wisten de eerste plaats te bemachtigen. Zij hadden deze middag wat meer tegenstand want de Schutterij Wilhelmina uit Horst toonde dit eerste bondsfeest ook twee sappeurs maar ze moesten toch het onderspit delven tegen onze jongens. Dat we de laatste weken wat meer geoefend hadden bleek wel want met het défilé had onze vereniging de eerste prijs voor de beste houding Militair. Ons muziekkorps deed ook weer goed zijn best het behaalde een tweede plaats voor hun optreden bij de muziekwedstrijden. Bij de muziekwed- strijden Solo voor jeugd behaalde Giel Krijnen een eerste plaats met promotie Roos Webers een tweede plaats Monica Stiphout een tweede plaats Monique Scheelings en J. Lenssen en Jannet Krijnen allen een tweede plaats.Het nieuwe trio L. Rooyendijk, M. Stiphout en M. Scheelings behaalde een tweede plaats. Alle winnaars proficiat namens alle leden. A.s. Zondag 22 mei zal er op de Oud Merselose dag een demonstratie kogels maken worden gegeven de volgende heren gaan daar aan deelnemen; G. Hendriks, L. Savelsberg, M. Janssen, J. Lenssen en G. Stiphout. AFDELING VENRAY Op zaterdag 14 mei om 11.30 uur keerden onze 23 pelgrims voldaan en naar ieders tevredenheid uit Lourdes terug.Het afscheid nemen op 't station in Oostrum viel ieder wel wat moeilijk omdat zich tijdens deze bedevaart een hechte band had gevormd. Volgende week hopen wij hier nader op in te kunnen gaan. Eveneens word er volgende week gestart met de inschrijvingen van de Juli Bedevaart. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de propagandist van de Nationale Bedevaarten Dhr. G. Pirlo, Esdoornstraat 18 Venray, telefoon: 04780-86018. Kampioenschieten. De stand na 6 zondagen kampioen- schieten is als volgt: 1.Pieterv.d. Broek 28pnt. 2.Antoon v.d. Broek 27 pnt. 3.Koos van Kilsdonk 25 pnt. 4.Herman Janssen 24 pnt. Harrie Rongen 24 pnt. 6.Nel Willems 23 pnt. Peter Willems jr. 23 pnt. 5.JoReijnders 22 pnt. 9.Jan Willems 21 pnt. 10.Roel Kreemer 20 pnt. 11.Joos vanGerven 19 pnt. 12.Leen Willems 18 pnt. 13.Piet Volleberg 17 pnt. Theo v. Neer 17 pnt. 15.Frans Bogerts 16 pnt. Martien Hendriks 16 pnt 17.Peter Willems sr. 14 pnt. 18.Carla Kitcco 13 pnt. 19. Jep Jansen 10 pnt. 20.Gerrit Mulder 7 pnt. 21.Jan Mariens 4 pnt. Theo Zagwijn 4 pnt 23.Hub Hendriks 3 pnt. Gildedag Gassel Zondag 15 mei j.l. behaalden wij dc nu volgende prijzen op de gildedag te Gassel. le prijs Alg. Klassement. 923/4pnt. 5e prijs P.Volleberg Vendelkl. C le prijs M. Vermeulen Gildetromwed. 3e prijs J. Reijnders schietwed. dames. Hulsman troffee. 23 mei, 2e Pinksterdag is er 's morgens kampioenschieten. 's Middags vanaf 14.00 uur wordt er geschoten om de Hulsman troffee. Lourdescomité afdeling Venray Het was zaterdag een gezellige drukte op het NS station te Venlo, vanwaar vele pelgrims uit Noord-Limburg op dc trein stapten naar Lourdes. Uitge zwaaid door familie en kennissen, vertrok men richting Lourdes. On der hen bevonden zich ±75 pelgrims uit dc gemeente Venray. waarvan er 27 een gratis reis kregen aangeboden. Diegenen, die de pelgrims en/of zieken a.s. zaterdag willen afhalen in Venlo, wijzen wij er op. dat de trein aldaar 's morgens om 08.45 uur aan komt. Hopenlijk kunnen allen terugzien op een fijne Lourdes-week. KOLLEKTE In juni houdt het Lourdescomité afd. Venray haar jaarlijkse huis-aan-huis- kollekte t.b.v. het Lourdes Liefdewerk. Wij zouden hierbij nog graag de hulp hebben van enkele kollektanten/trices. Voor opgave of meer inlichtingen vanaf a.s. zaterdag bij: G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel 83575 of H. Beerkens, Noordsingel 11tel. 83428. EEN ABONNEMENT WAARD Zoals U wellicht weet voert Amnesty momenteel een wereldwijde Campagne tegen Politieke Moorden onder het motto „Om niet te zwijgen". In onze provincie zal vooral de moord op de vier Amerikaanse nonnen in El Salvador centraal staan. De Amnesty - groep Venray doet ook mee aan deze Campagne. In het kader van deze aktie „Om niet te zwijgen" organiseert de Amnesty - groep een manifestatie op zaterdag 28 mei in de foyer van de schouwburg. Het pro gramma zal er als volgt uitzien: 13.45 uur verzamelen op het schouw burgplein waarna een Stille tocht door Venray. 14.45 uur. Bijeenkomst in de Foyer. Inleiding door Mariam v.d. Sangen van de Landelijke Kontactgroep voor El Salvador. Hierna dicussie. Optreden van de Amnesty - Theater groep uit Nijmegen. De bijeenkomst zal worden opge luisterd met zang door de Chileense zangeres Né, Né. Gedichten zullen worden voorge dragen uit de bundel „Als ik vrij kom..".Er zal een video le zien zijn over de moord op de 4 Amerikaanse Nonnen in El Salvador. In Verschil lende Stands kunt U algemeen materiaal en materiaal m.b.t. deze aktie Politieke Moorden vinden. Verder kunt U via het schrijven van kaarten naar autoriteiten Uw eigen bijdrage leveren binnen deze aktie. Wij nodigen U van harte uit deze manifes tatie bij te wonen. Toegang gratis. Contactpersoon: H. v. Weers telefoon 04780-84136. Kursus koude Buffetten Bij voldoende belangstelling organiseert de wijkvereniging Veltum een kursus koude buffetten. De duur van de kursus is 5 lessen van 3 uur. De kosten incl. een kop koffie zijn voor Leden 35,00 p.p en voor niet leden 40,00 p.p. Deze prijzen zijn berekend bij deelname van 20kursisten. Materialen worden door de kursisten zelf meegebracht. De plaats waar de kursus gegeven wordt is: Wijkcentrum 't Schöpke. Veltumse Klcffcn 62 B, Telefoon 10290. Meer informatie en opgave bij Wilma Conjaerts-Bos, Eligiusweg 5, telefoon 85519 en bij het wijkcentrum. Sluitingsdatum voor opgave is: maandag 23 mei. WIJKCENTRUM T SCHOPKE Zondagmorgen inloop ochtend voor hc hele gezin. Donderdag: ontmoetingsochtend voor dc huisvrouwen. Donderavond: gelegenheid tot kaar ten. Ledenvergadering Om het een en ander te bespreken met onze leden hebben wij jullie hulp nodig. Anders is het geen ledenvergadering. Dus hadden wij gedacht, in afwachting van de officiële uitnodiging, een ledenvergadering tc beleggen. Gezien het belang is het nodig dat wij minstens een meerderheid van dc leden aanwezig moeten zijn. Deze ledenvergadering vind plaats op vrijdagavond 17 juni in het clubgebouw aan de Antoniusstraat 3a. Er zullen nog wel leden zijn die dat niet weten waar dat is maar ja die kwamen toch al niet te vaak op onze evenementen maar diegene die het wel weten te liggen verwachten wij dus ook die zijn ook vaker geweest. Merselse Dag Ook dit jaar zijn wij weer met een aantal mensen te vinden op de Merselse Dag. Wij zijn door dat comité wederom gevraagd om in samenwerking met de politie van Venray de parkeergelegen heid en het verkeer te regelen. Politic: vriend en helper, zo ook met cav 27 mc. Motorcross Aanstaande zondag is er op de vredepeel een motorcross waarbij cav 27 mc assisteerd bij de baancomissaris- sen en parkeerplaatsen. Ook hier blijkt toch wel weer dat er toch nog wel iets positiefs gebeurd binnen de vereniging. De afdeling Venray van de PvdA houdt vrijdag 27 mei om 20.00 uur een openbare discussiebijeenkomst, tevens ledenvergadering. Thema van de avond is „vrede en veiligheid". Er wordt gediscussieerd over de Venrayse ge meentelijke nota over deze belangwek kende materie. Een delegatie van het Venrayse Vredesberaad is bereid gevon den de discussie aan te zwengelen met een inleiding, waarbij kantteke ningen geplaatst worden bij de gemeen telijke nota, die 31 mei in de gemeenteraad wordt behandeld. Naast de thema-discussie worden enkele huis houdelijke zaken van PvdA-afdcling afgehandeld, waarbij onder meer terug blikt wordt op een geslaagde 1 mei-viering. Deze openbare PvdA-bij- eenkomst wordt vrijdagavond gehou den in het nieuwe wijkcentrum 't Schöpke van Veltum (tegenover het winkelcentrum aan de Veltumse Klef- fen). Vrijwilligers - centrale Gevraagd: Vrijwilligers voor de vol gende werkzaamheden: (meer info bij de vrijwilligerscentrale) In Venray Sorteren c.q. herstellen van oude kleren t.b.v. derde wereldprojekten. Werkzaamheden bij een stichting t.b.v. het op tc starten tienerwerk. Bij een werkgroep: een secretaris - penningmeester; Iemand die beelden kan maken aan de hand van een foto; Het onderhouden van hout- metsel- en stucadoorwcrk. „Trainer" voor recratief Marok kaans voetbalelftal. Bestuurlijk en uitvoerend werk voor een bepaalde werkgroep. Het bezoeken van geestelijk gehandicapten, (wandelen, koffie drin ken, etc.) Het thuis ontvangen van geestelijk gehandicapten, (lx in de week of 1 x in de 14 dagen.) BRANDJES In een woning aan het Hoogveld in plan Molenklef waren vonken van een open haardvuur overgesprongen op een doos oud papier, dit oud papier vatte vlam en dat had weer tot gevolg dat de parketvloer en een bankstel in brand geraakte. Doortastend optreden van de bewoner en buurtbewoners konden uitbreiding voorkomen. Dc bewoner is tegen brand verzekerd. Bij dc fam. K. aan dc Beukenlaan hadden kinderen in de kelder met vuur zitten spelen. Hierdoor was een begin van brand ontstaan, maar door snel ingrijpen van dc bewoners kon uitbrei ding worden voorkomen. In beide gevallen nikte de brandweer uit; de brandweerlieden beperkten zich tot nablussen.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11