Honderdjarige spoorlijn 03 De Wetteling AGENDA Hoe u kunt besparen op uw elektriciteits- en gasverbruik willen wij u graag vertellen! PEEL EN MAAS GEVONDEN VOORWERPEN Op zaterdag 11 juni a.s. wordt het {feil herdacht, dat honderd jaar geleden A de spoorlijn Nijmegen-Venlo officieel jn gebruik werd genomen. In alle plaatsen langs de spoorlijn waar een station is gevestigd zullen op die dag feestelijkheden worden georga niseerd. Een van de hoogtepunten van de viering zal een z.g. V.I.P.-trein zijn [ver)' important persons ofwel erg belangrijke personen] die 's morgens lussen tien en twaalf uur alle stations zal aandoen. Voor het meemaken van deze ril zijn uitgenodigd de minister van Ver keer en Waterstaat [mevr. N. Smit- I Kroes], de directie van de Nederlandse I Spoorwegen, de directeur van het I Nationaal Bureau voor Toerisme, de I directie van de [honderdjarige] A.N.W.B., de burgemeesters van de I aan de spoorlijn liggende gemeenten en besturen van plaatselijke en Streek- V.V.V./s. Omdat het station Venray al honderd jaar in Oostrum ligt, ligt het voor de hand dat de festiviteiten rond het sta tion Venray ook door Oostrum worden Afscheid J. v.d. Heuvel van gemeente Venray „Ik heb er nooit spijt van gehad, dat It naar Venray ben gekomen". Dit zijn Se woorden van Jan v.d. Heuvel, schei dend hoofd van de afdeling Belastingen pp het Venrayse gemeentehuis. Na meer San 35 jaar zijn krachten als ambtenaar Ban de gemeente Venray gegeven te heb ben, gaat hij op 29 april ,,in dé VUT". Van den Heuvels ambtelijke carrière jegon in 1941 als gemeente-ontvanger n zijn geboorteplaats Helmond. Of- ichoon zijn ambities in de richting van iet notariaat lagen, koos hij in de onze kere oorlogsjaren voor de vastheid van iet ambtjnarenbestaan. Ook dit was maar betrekkelijk, want in 1944 moest lij ook als ambtenaar onderduiken voor de Arbeidsdienst. Na de oorlog keerde d. Heuvel weer terug bij de gemeente Helmond. Twee jaar werkte-hij nog in :k en Donk en een goed half jaar in Vlissingen alvorens hij, per toeval, in 1948 in Venray belandde. Hij vestigde zich met zijn vrouw in Venray en werd in 1954 gemeente ontvanger. Dit was een belangrijke funktie; hij was de man die alle finan ciële transacties verzorgde. In 1976 werd het gemeente ontvangersschap opgeheven. Tegelijker- :ijd werd de afdeling Belastingen in het leven geroepen en Jan v.d. Heuvel werd tot hoofd hiervan benoemd met de spe ciale taak het opzetten van een systeem voor de belastinginning. Voor een jonge ambtenaar was er in de jaren '40-'40 werk genoeg. Evenals de rest van Nederland moest Venray op nieuw opgebouwd en georganiseerd «orden. Van den Heuvel hield zich be zig met de financiële kant van het on derwijs, maar daarnaast ook met onroe rend goedzaken en pachten. Van de ver regaande specialisatie, zoals die tegen woordig heerst, was toen nog geen spra ke. Het scheidende hoofd Belastingen ziet dit als één van de grote verschillen net tegenwoordig; samen met de open heid en de democratisering. De burger heeft tegenwoordig meer inspraak, maar de specialisatie brengt Dok een grotere ondoorzichtigheid met zich mee. Daarnaast neemt het proces van besluitvorming meer tijd in beslag dan vroeger. Dhr. v.d. Heuvel ziet in de ver doorgevoerde specialisatie wel een [evaar, want steeds meer kennis wordt beheersd door steeds minder mensen. Momenteel is hij secretaris van de MAVO en voorzitter van de Raad van Toezicht van de Rabobank. Daarbij is lij nog penningmeester van de Christe lijke Federatie van Overheidspersoneel en vervult hij eenzelfde taak bij het Cen taal Onderwijs Administratie Kantoor. Voorlopig wil v.d. Heuvel deze welge vulde portefeuille onbezoldigde activi- eiten nog niet van de hand doen, om iet contact met het maatschappelijk le ven niet meteen te verliezen. Vrijdag 29 april neemt de gemeente Venray om 16.30 uur in het raadhuis af- •cheid van J.M. v.d. Heuvel met een re ceptie. De laatste onder zijn leiding tot standgekomen aanslag onroerend goed- iclasting, ligt dan inmiddels keurig bij Ik Venrays gezin i^ de bus georganiseerd. En aktief comité is in middels druk met de voorbereidingen bezig in samenwerking met de V.V.V. Venray, en de gemeente. BOURGONDISCHE MARKT Omdat men onder het begrip „Bour gondische markt" veel kan vatten heeft men voor deze naam gekozen. Vanaf 's morgens tien uur tot 's avonds laat wordt op het parkeerterrein bij het sta tion en op het gedeelte van de Stations weg tussen Jans-Verheggen en het sta tion de festiviteiten gehouden. Hoogtepunt van het geheel is een rommelmarkt. Daar tussendoor worden nog verschillende marktkramen ge plaatst waar .andere zakenlieden (uit Oostrum en Venray) verkoopaktivitei- ten kunnen plegen. De organisatie daar van ligt in de handen van de Vereniging van Oostrumse Ondernemers, die ook de verantwoordelijkheid draagt voor alles wat op die dag in Oostrum wordt georganiseerd. De V.I.P.-trein, die om 11.11 uur op het station aankomst, blijft 23 minuten in Oostrum staan om de V.I.P.'s de ge legenheid te geven een kijkje te nemen op het feestterrein. De Harmonie zal de ontvangst muzikaal opluisteren. Tijdens de Bourgondische markt zal men de gehele dag kunnen dansen op een od de Darkeemlaats te leeaen dans vloer. Verschillende muziekgezelschap pen hebben hun medewerking toege zegd. De bedoeling is, dat het marktgebeu- ren doorgaat tot ongeveer 18.00 uur. Dan worden de kramerijen opgeruimd om plaats te maken voor een aktiviteit voor de jeugd. Gedacht wordt aan een disco tot ongeveer 21.30 uur. Vanaf 22.00 uur kan er in de openlucht worden gedanst, gegeten en gedronken. De Oostrumse winkeliers staan garant voor een gezellige late zomeravond waaraan medewerking 70 Jaar in klooster Op 24 maart jl. was het 70 jaar gele den, dat de uit het Belgische Zelzate af komstige Zuster Alfrida Oudenaert, in het moederhuis van de congregatie van de Zusters van Liefde te Gent, haar pro fessie aflegde en daarmede definitief in trad in deze congregatie. Op dat moment kon deze Zuster van Liefde niet bevroeden dat zij bijna haar gehele kloosterleven zou doorbrengen in Venray, waar zij zich allereerst zeer ver dienstelijk en onbaatzuchtig inzette bij de verpleging van de geesteszieken. Maar haar congregatie had nog meer met haar voor. Zo was zij in Venray vele jaren secretaresse; maar werd ook ge roepen tot de hoge post van Moeder Overste, een post welke zij hier meer dan 20 jaar bekleedde. Ook was ze nog korte tijd Overste in het Belgische Loke ren en itf Noordwijkerhout. Tijdens de bange oorlogsdagen rond Venray, met ontelbare vluchtelingen in de kelders van St. Anna, bij het bom bardement, de evacuatie en de terug komst en de wederopbouw was Zuster Alfrida de onvermoeidbare toevlucht en steun voor v%len. Bij het gouden bestaan van St. Anna speldde de toenmalige Gouveneur van Limburg haar de versierselen van het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau op het habijt. Dat gebeurde in de ziekenkamer van St. Anna want op dat moment was ze zo ernstig ziek dat voor leven werd gevreesd. De Heer had met haar echter iets anders voor, want op de dag van vandaag heeft de ruim 90- jarige nog een ongekende vitaliteit. Haar ontgaat niets wat met St. Anna of met de communiteit te maken heeft. Ze is nog zeer helder van geest. Venray heeft een aparte plaats in haar hart ver overd - dagelijks bidt ze voor deze ge meenschap. En juist omdat de Venrayse gemeenschap zovele banden heeft met de Moeder Overste heeft de kloosterge meenschap gedacht haar een receptie te moeten aanbieden om iedereen de gele genheid te geven Zuster Alfrida met haar 70-jarig kloosterfeest te feliciteren en te danken voor al datgene wat ze voor Venray heeft gedaan. De receptie wordt haar aangeboden op zondag 8 mei a.s van 11 uur tot half een. Op 18 mei zal zuster Alfrida nog een bezoek brengen aan het Moederhuis te Gent, waar die dag alle gouden, diaman ten en platina zusters van detgehele con gregatie bij elkaar komen. wordt verleend door diverse Joeks- kapellen. Het werkcomité Oostrum heeft zich bereid verklaard voor de versiering van het station en de omgeving, in samen werking met het buurtcomité Stations weg. te zorgen. IN VENRAY Venray zelf schenkt aandacht aan 100 jaar spoorlijn door het houden van een tentoonstelling in het Geschied- en Oudheidkundig Museum. In samenwer king met het Spoorwegmuseum wordt een overzicht gegeven van de geschiede nis van de lijn vanaf de aanleg tot heden. Door de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers (VZO) worden model bouwers uitgenodigd met hun hobby in verschillende etalages te demonstreren. Ongeveer gelijktijdig met de viering van het jubileum zal een boekje „Hon derdjaar paardentram Venray" worden uitgegeven. LANGS DE LUN De Spoorwegen hebben besloten, dat men de gehele dag voor 5,— (kinderen 2,50) tussen Nijmegen en Venlo (v.v.) kan reizen om onderweg te kunnen deel nemen aan de feestelijkheden. Onderweg kan men ook deelnemen aan een puzzel, waarmee gratis reizen zijn te verdienen. De feestelijkheden wordt landelijk bekendheid gegeven door de Nederland se Spoorwegen en de Streek V.V.V.'s. Uiteraard komen we het Oostrumse gebeuren nog nader terug. uw Venrays weekblad Afscheid van de brandweer Vrijdagavond j.l. hebben de brand weerlieden J. Maas en W. Pelzer, na respectievelijk 30 en 15 jaar brandweer dienst, het Venrayse brandweerkorps om gezondheidsredenen verlaten. Uit handen van de loco-burgemeester wethouder J. van Oers, ontvingen de scheidenden de bij hun staat van dienst behorende oorkonde, het ontslagbesluit met de benoeming tot lid van verdienste en de gratificatie. Brandweercommanadant Th. Man- ders vergastte allen met enkele anekdo tes uit het brandweerleven van de schei denden. Als bevelvoerder van de groep, waar in het tweetal heeft gediend, dankte L. Claessens hen voor .de ondervonden collegioaliteit. Al zijn zij dan geen aktief brandweer man meer, 'n band met de brandweer blijft er door middel van de personeels vereniging. 25 jaar in dienst Op donderdag 14 april jl. werd het feit herdacht dat de heef P. Stoks, werk zaam als administratief medewerker veehouderijbenodigdheden, 25 jaar in dienst was van DMV-Campina-Venray Tijdens het officiële gedeelte in de Wieënhof te Venray, waar talloze kolle ga's en familieleden van de jubilaris aanwezig waren, sprak allereerst de di- rekteur van het bedrijf te Venray, de heer A. de Kroon, woorden van dank en erkentelijkheid tot de heer Stoks. De jubilaris begon op 14 april 1958 zijn werkzaamheden in de toenmalige zuivelfabriek Venray in de afdeling mel kinrichting, waarna hij gedurende enke le jaren tevens op andere afdelingen funktioneerde. Daarna ontdekte men ook chauffeurs-kwaliteiten bij de heer Stoks, zodat deze belast werd met het bezorgen van melk- en rpelkprodukten bij de winkels, melkverkopers, groot verbruikers en instellingen in Venray e.o. Vervolgens verrichte de heer Stoks administratieve werkzaamheden in de afdeling verkoop en tot op heden in de afdeling veehouderijbenodigdheden. Het getuigt van een groot doorzetlings- en aanpassingsvermogen dat de jubilaris al deze funkties ten volle tevredenheid van eenieder vervulde. De heer de Kroon kenschetste uitge breid de vele goede eigenschappen en kwaliteiten van de jubilaris en bood hem namens bestuur en direktie van DMV-Campina de gebruikelijke enve loppe met inhoud aan en bracht me vrouw Stoks middels een bloemenhulde en attentie zijn dank tot uitdrukking. Vervolgens sprak de heer Mulder na mens de personeelsvereniging in een sprankelende toespraak lovende woor den tot de jubilaris en zijn gezin en over handigde een attentie en bloemenruiker aan de jubilaris en echtgenote. Daarna vertolkte de heer Bonants op een origineel levendige wijze namens de kollega's de gevoelens van dank en bood een passende attentie aan. Daarna volgde een zeer geanimeerde receptie waar velen de jubilaris met zijn gezin kwamen feliciteren. Als afsluiting zorgde een gezamenlijk diner met genodigden stellig voor een onvergetelijke dag voor de jubilaris en zijn familie. lnfo3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS EN WML Past.Wijnhovenpark 1. 5801 BZ Venray. Telefoon (04780)-86333 GEOPEND MAANDAG T/M VRIJDAG VAN 9.00 TOT 17.00 UUR l Loop eens binnen... U bent van harte welkom! Pro Ecclesia et Pontifice In Veulen aan de Houbenweg werd donderdag de heer A. Bovee op zijn zeventigste verjaardag begiftigd met de Pauselijke onderscheiding Pro Eccle sia et Pontifice. Rector Hoogers van het Veulen, die deze hoge onderscheiding opspelde, was vergezeld van vrijwel het gehele kerkbestuur, waarvan de heer Bovee sinds de instelling van het Rec toraat Veulen, deel uitmaakte. Het was juist vanwege zijn verdien sten in het kerkbestuur dat hem deze Pauselijke onderscheiding kon worden verleend. Mevrouw Bovee, die ongetwijfeld al die jaren de zorgen van de kerkmeester deelde, werd verrast met een fraaie koperen schaal met bloemen. „Het zal moeilijk zijn een waardige opvolger van Bovee te vinden", aldus Rector Hoogers. Het is gebruikelijk dat men bij het bereiken van de 70-jarige leeftijd uit het kerkbestuur treedt. openbare bibliotheek lq venray Tel. nr. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: 228. Schindler, R. Het verloren schaap. De herder Daniël hoedt elke dag zijn schapen, als er één verdwaalt, doet hij alles om het schaap terug te vinden. De gelijkenis van „De goede herder" opnieuw verteld voor kinderen vanaf ca. 5 jaar. 354.7. Kromhout van de Meer, R. Mijn wereld: kinderen thuis. Bundel met verhalen, liedjes, recepten, spelle tjes en heel veel foto's en tekeningen over het leven van kinderen in Neder land, Sri Lanka, Indonesië, Jamaica, Bolivia, Mali en Senegal. 510.4. Besouw, J. W. van. Grapjes en foefjes met cijfers en getallen. Bundel rekenpuzzels en -trucs om alleen of met anderen op te lossen. 577.2. Hillcourt, W. Het natuur- boek voor de jeugd. Werkboek met allerlei mogelijkheden om de natuur te onderzoeken en een uitleg van een aantal hulpmiddelen die men hierbij kan gebruiken. Vanaf ca. 12 jaar. 633. Gelder, J. van. Dieren van de boerderij. Beknopte informatie met duidelijke kleurenfoto's over de leef wijze en de verzorging van vijftien huisdieren op een boerderij. 637.1. Wils, M. Plantjes baklken. Beschrijving van de verzorging van al lerlei soorten stekken en bloembollen om zelf kamerplanten te kweken. Vanaf ca. 10 jaar. 638.4. Wils, M. Tuintjes stekken. Beschrijving van allerlei mogelijkheden om van een klein plekje een eigen tuin te maken. Vanaf ca. 10 jaar. 721. Beelden in de stad. Werk boekje met vragen en opgaven, zwart wit foto's en werktekeningen over beel den die in een stad staan. Verteld wordt hoe ze gemaakt worden en welke soorten er zijn. Vanaf ca. 10 jaar. 867. Vis, N. De vrolijke vogel vertelt.... Bundel sprookjesachtige ver halen en versjes om voor te lezen. Vanaf ca. 5 jaar. Militaire oefening In de tweede helft van september worden in Nederland en op de Noord- duitse laagvlakte in West-Duitsland grote multinationale legeroefeningen gehouden, die onder Nederlands com mando staan. Aan de oefeningen nemen naast 19.000 Nederlandse militairen ruim 10.000 Amerikaanse soldaten en ongeveer 6.000 Westduiste en Britse militairen deel. Het in Nederland uit te voeren gedeel te van de landmachtoefeningen bestaat uit het oversteken van de Maas door een Amerikaanse tankdivisie en een Neder landse brigade als aanzet voor de leger korpsoefening in West-Duitsland. Doel van dit alles is het in groter ver band beoefenen van stafprocedures, be voorrading, onderhoud te velde, logis tieke procedures en troepenverplaatsin gen. Voorafgaand aan deze oefeningen arriveren vanaf 12 september ongeveer 10.000 Amerikaanse militairen van 1 st Cavalry Division in West Europa. Een deel daarvan een Amerikaanse com mando- en verzorgingseenheid wordt voor enkele dagen in tenten onderge bracht op de slapende vliegbasis „De Peel" in afwachting van hun vertrek naar het oefengebied in West-Duits land. Ook een aantal rupsvoertuigen en helicopters zullen op de Peelbasis worden gestationeerd en zich klaar hou den voor vertrek naar de Noordduitse laagvlakte. De slapende vliegbasis is dus voor een aantal dagen een uitgangsstelling waar mensen en materieel klaar staan voor deelname aan de elders te houden oefe ningen. Op een bepaald tijdstip zullen troepen en voertuigen zich via Venray, Oostrum en Wanssum en Well naar West-Duitsland verplaatsen. Bij een voorbereidende bespreking op het raadhuis is van militaire zijde uit drukkelijk verklaard, adt de aanwezig heid van de Amerikaanse strijdkrachten op de Peelbasis totaal niets te maken heeft met de eventuele plaatsing van kruisraketten. tevens is met nadruk gesteld, dat de Amerikanen, die op de Peel worden ge legerd, geen toestemming krijgen om te „passagieren". Zij blijven dus binnen de hekken van de basis. Het vliegver keer blijft beperkt tot het landen en opstijgen van een aantal helicopters. evens hebben de landmachtofficieren benadrukt, dat op Venrays gebied NIET wordt geoefend en dat de voer tuigen niet van de verharde wegen zullen afwijken. Wel zal de bevolking in de tweede helft van september rekening moeten houden met druk militair verkeer. REÜNIE Het ligt in de bedoeling, dat de Stichting Oud-huzaren van het voorma lige 2e Regiment op donderdag 8 september a.s. haar jaarlijkse reünie zal houden en wel in de Trip van Zoudt- landtkazerne te Breda. Oud-huzaren, die bij het voormalige 2e Regiment (blauwe) Huzaren hebben gediend, kunnen zich vóór 11 mei a.s. per briefkaart melden bij het sekreta- riaat: Eratolaan 34, 5631 KR Eindho- Een zwart met witte kat 2 bankbil jetten Kinderjasje, z.g. houthakkers- jas, geruit, donkerblauwe kraag maat 116/ Zwarte handschoenen 5 sleutels, waaronder Ford-sleutels, bevestigd aan een zwart lederen ring Groene zwemtas, inhoud: 2 handdoeken, bad pak, 2 badmutsen enz. Plastic zak inhoud: sportschoenen, sportbroek, shirt met opschrift „Jerusalem" en in kraag „Huub B" Een zak voor tent, rode plastic opschrift: „All you need is love" Zilveren bedeltje, voorstellende een beertje Diploma-speld B-verpleeg- kundige. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie Venray, Leunseweg4, tel. 04780- 84888, toestel 227. IVrijwilligers- Icentrale Gevraagd: vrijwilligers voor de vol gende werkzaamheden. (Meer info bij de vrijwilligerscentrale). In Venray: Busbegeleiders voor kinderen die buitengewoon oonderwijs volgen in de gemeente Venray. Bij een werkgroep: Een secretaris penningmeester. Iemand die beelden kan maken aan de hand van een fo to. Het onderhouden van hout-, metsel- en stucadoorwerk. Verkeersbrigadiers uit Veltum. „Trainer" recreatief Marokkaans voetbalelftal. Bestuurlijk en uitvoerend werk voor een bepaalde werkgroep. Het bezoeken van geestelijk gehan dicapten (Wandelen, koffie drinken, etc.). Het thuis ontvangen van geestelijk gehandicapten (lx in de week; lx in de 14 dagen). In de regio: Dokumentatiewerkzaamheden op 'n school. (Swolgen). Assistentie kleuterleidster. (Swol gen). Administratief werk op een school. (Tienray/Horst-America). Leidsters voor scouting. (Hegelsom) PROGRAMMA SPORTHAL DE WETTELING van 29 april t.m. 5 mei 1983 Vrijdag 29 april: 19.30 beslissingswedstrijd zaalvoet bal dames kampioenschap van Lim burg. Competitie: 21.00 FC Hento 2-Veronica 2 22.00 EJP4-de Wetteling 3 23.00 Koetshuus-SVCB 2 Zaterdag 30 april: 08.30-21.00 Oranje zaalvoetbaltoer nooi met 30 teams. 19.15 en 20.00 optreden drum- en showband „St. Petrus Banden" voor de finalewedstrijden. Zondag 1 mei: 09.00-21.30 Solisten meeting majo- retten. Maandag 2 mei: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-24.00 zaalvoetvalcomp. de Wetteling 2-Ford Oldtimer EJP 3-GFC '33 3 de Wettelins 4-EJP 4 Dinsdag 3 mei: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton. Woensdag 4 mei: 19.00-22.30 Badminton. 22.30-24.00 ZVV de Wetteling zaalv. Donderdag 5 mei: 18.00-21.00 Badminton 21.00-22.30 VC Rooy tr. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Franken. Th. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43. telefoon 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F Schmeetz. Th. van Thiel, D. Vorcauteren on J. de Vocht: E. DE MUINCK KEYZER telefoon 88800 J.M. VAN WINDEN DOKTER VAN DONGEN Kabrockstraut 12, America telefoon 04764-1707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bi) de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 16 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Patsage 1 teil. 81255 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur-, zondag: van 10.00 tot J2.00 en van Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar C. VAN GEMERT, telefoon 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W.H. KREMER, Mgr. Nolensstraat 12 Venray telefoon 04780-81000 Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK VAN WINDEN en RUYMBEEK M.J. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 04780-81336 Onderwijs- en beroepskeuzevoorlichting Venray, Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma tm do 8.30 - 12.45 en 13.15 17.00; vrijdags 9.00 - 12.30 en 13.00 - 16.30 uur INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1. 5801 BZ Venray telefoon 04780 - 86333 Geopend maandag tm vrijdag 9-17 uur. F.N.V. afdaling VENRAY Sekrelariaat: Overloonseweg 89 telefoon 04780-88723 Aangesloten plaatselijke bonden: industriebond, bouw- en houtbond, voedingsbond, vervoersbond, ABVA/KABO. ABOP, dienstenbond en Vrouwenbond FNV Klachtenbureau: alleen voor leder, van de industriebond iedere eerste en derde donderdag avond van de maand van 18.30-19.30 op het adres Burg. v.d. Loostraat 2b. Juridische dienst: elke tweede en vierde donderdag avond van de maand. N.V.I.H. COC afd. VENRAY Tlfonische opvang voor homseksueie mannen/vrouwen telefoonnummer 04780 - 88809 MASJ KBB Hoenderstraat 33, Venray telefoon 04780 - 85251 open: ma tm vr van 10.00 tot 5.30 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkun dige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via telefoonnummer 04780 -81269. Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van 'uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend aUeen voor spoedge vallen door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Spreekuur Diëtiste: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Zwangerschapsgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269. Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur, tele foon 88273 of 85900.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 3