Wijziging in planopzet fase II Landweert Uit de commissie voor openbare werken c.a. Q 0 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING HYPOTHEKEN P) Uwtrouwkostuum Q VAN OORSCHOT MODE HILHORSffl VRIJDAG 22 APRIL 1983 Nr. 16 HONDERDENVIERDE JAARGANG PEEL EN MAAS VOO» AL UW DRANKEN UITGAVEDRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 OPEN HUIS „DE ESSEL" Op zaterdag 23 april a.s. houdt de jchool voor moeilijk lerende kinderen „deEssel" aan de St. Ursulastraat 15 te Venray de deuren open voor iedereen die meer wil weten over het onderwijs jan deze kinderen. De m.l.k.-school is gelegen tegenover de Hoge Beek in Venray en wij hopen dat velen uit Venray en omgeving van 11.00 uur tot 13.00 uur onze school zullen bezoeken om kennis en inzicht te trijgen van deze vorm van Speciaal On derwijs. Nu bezuinigingen in het algemeen, maar vooral ook voor het Speciaal On derwijs, worden ingevoerd, voelen wij ons verplicht U eens duidelijk te laten zien, waarom wij ons verzetten tegen deze maatregelen, maar vooral ook waarom wij het niet kunnen aanvaarden dat juist onze leerlingen getroffen wor den door willekeurige bezuinigings maatregelen. Let wel, wij organiseren geen Open- Dag uit Protest tegen deze maatregelen, maar om U te laten zien hoe wij, met de ons geboden financiële mogelijkheden, proberen onderwijs en opvoeding zo goed mogelijk in te richten voor deze groep moeilijk lerende kinderen. Wij hopen dat wij vele belangstellen den mogen begroeten op onze school, waar U niet alleen informatie gegeven wordt, maar waar U ook de kinderen bezig kunt zien in hun dagelijks (school) werk. Dus tot ziens op 23 april op „de Essel". Inzegening van kruis en kapel A.s. zondag om half een, zal pastoor Mbers van de Vredeskerk tijdens een leine plechtigheid het nieuwe kruis- teeld nabij de Veltumse Kapel inzege nen. Ook het gerestaureerde St. Ro- huskapelletje op de hoek Langstraat- loebertweg zal worden ingezegend, lan een en ander zal het Showkorps iint Petrus Banden zijn muzikale ledewerking verlenen. ADVERTENTIEPRIJS 30 c». per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR J 12,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 16,- Zoals bekend werd door de Werk groep Kruisen en Kapellen van Veldeke Venray een nieuw kruishout geplant bij de Veltumse Kapel. Het oude houten kruis was danig aan het rotten, maar ook het houten corpus moest nodig [erestaureerd worden. Zoals de Werk groep intussen al op meerdere plaatsen leeft gedaan, werd na herstel van het corpus een copie gegoten dat nu aan het iruisbeeld zal worden bevestigd. Het oude corpus, opnieuw gepolychromeerd door Toon Kateman, heeft inmiddels een plaats gekregen in de Veltumse kapel. Hopelijk zal het nieuwe corpus een anger leven beschoren zijn dan het Christusbeeld aan de kruisstraat/St. Antoniusstraat, dat reeds tweemaal door vandalen werd vernield. SINT ROCHUS In het geheel gerestaureerde kapel letje op de hoek Langstraat-Hoebert- weg heeft H. Rochus weer 'n plaats gevonden. Dankzij financiële bijdragen van Rank Xèrox kon Piet Clephas iestijds van verschillende oude en waardevolle beelden copiën maken. Zo >ok van St. Rochus. Het originele beeldje werd in de Veltumse kapel [«plaatst. In het St. Rochuskappelletje ont- ireekt nu nog een beeldje van St. Lucia lat ook jarenlang trouw naast het jeeldje van St. Rochus heeft gestaan, ïerst onlangs is dat Lucia beeldje tomen opduiken. Op de Vrije Akade- nie zal men het copiëren. Volgens de overlevering zou H. Lucia Tst 'n muurkapelletje gehad hebben 'ij de huidige Calimero-bar. Toen dat tapelletje werd gesloopt werd het -uciabeeldje in het kapelletje van St. lochus geplaatst. VELTHEYM Na de korte plechtigheid rond het truis en het kapelletje zal het eerste Kemplaar van het boek „Veltheym- 'eltum. De geschiedenis van een Venrayse wijk" worden uitgereikt aan iet oudste autochtone echtpaar van Venray, de heer en mevrouw Vollen- berg. het ter perse gaan van dit blad emamen wij nog dat zondag eerst het iochuskapelletje zal worden ingeze- end en daarna het nieuwe kruis. Het college van burgemeester en wet houders en de commissie voor ruimte lijke ordening en volkshuisvesting zijn akkoord gegaan met een wijzigings voorstel voor het stedebouwkundige plan van een gedeelte van de 2e fase van Landweert. Het terrein aan de Stationsweg, dat is gereserveerd voor kleine en/of ambach telijke bedrijven, krijgt nu de bestem ming woningbouw. Het pand St. Ser- vatiusweg 12 zal worden gesloopt. Het vrijgekomen terrein krijgt eveneens de bestemming woningbouw. ZONDAG A.S. OP UW SCHERM (18.30-19.00 u. Ned. 2, herhaling don.) Teleac-kursus fotograferen en filmen Heeft u een les gemist of wilt u meer weten over dit onderwerp, de kursus wordt door ons op video opgenomen en op verzoek in onze zaak vertoond. KRIEG AM NIEDER- RHEIN Op veler verzoek zal de Geschied- en oudheidkundige kring Venray, nog maals de film „Krieg am Niederrhein" vertonen. De film werd vorig jaar twee maal gedraaid en telkens voor een volle schouwburgzaal. Ditmaal is gekozen als datum van hervertoning, dinsdag 3 mei, aanvang 19.30 uur, omdat deze datum dicht ligt bij de datum 5 mei, de dag waarop Nederland bevrijd werd van de Duitse bezetter. Tevens sluit de film aan op de tentoonstelling in het Museum van Venray over de bezettingsjaren in Venray en de regio. De film, een driedelige documentaire, probeert een objectief beeld te geven van de vreselijke oorlogshandelingen tussen de luchtlandingen van de geal lieerden in september 1944 en de over steek van de Rijn in maart 1945. De film geeft een boeiende, maar ook schokken de weergave, van het oorlogsgebeuren in de driehoek Nijmegen - Wezel - Ven- lo, met uitschieters naar Overloon en Gennep. Alhoewel het zwaartepunt van de film ligt op het gebied van de Nie derrhein in Duitsland, is hij interressant en boeiend genoeg om van belang te zijn voor onze regio. De originele filmopnamen, die tijdens de acties werden opgenomen, geven een beeld van de vernietigende kracht van de op gang gezette oorlogsmachinerie, die veel vernietigd heeft in de steden en dorpen, zowel in het Nederlandse als Duitse gebied. Ook het leed van de bur gerbevolking en militairen wordt in beeld gebracht, die tot nu toe weinig in het openbaar vertoond zijn. Ter bestrijding van de aan filmverto ning verbonden kosten is het bestuur ge noodzaakt hiervoor een kleine bijdrage te vragen. Hiervoor zullen kaartjes ver kocht worden, deze kosten, evenals de vorige keren ƒ3,50. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: het VVV-kantoor, Cultureel Cen trum Venray; Sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt 22 Venray; Sigarenmagazijn Maan (Janssen), Patersstraat 5, Venray. VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 De boerderij Stationsweg 119 was vroeger eigendom van de familie Gou- mans, voor de verkoop aan de gemeen te, bewoond door de familie M. Broeren. Het karakteristieke pand, dat diverse gebruiksmogelijkheden biedt, blijft in de nieuwe woonwijk Landweert behouden. Om verval te voorkomen zal het dak worden gerepareerd. Daarnaast zijn college en commissie akkoord gegaan met de voorlopige hand having van het pand Stationsweg 119. BEDRIJFSTERREIN Langs de Stationsweg zijn zes kavels geprojecteerd voor kleine en/of am bachtelijke bedrijven. De ervaring tot nu toe geeft aan dat naar deze terreintjes momenteel geen enkele vraag is. Daar komt nog bij dat vlak in de buurt, namelijk achter garage Gom- mans in de eerste fase, een terrein voor hetzelfde doel is gereserveerd. Gezien de daar reeds uitgevoerde bebouwing kan voor dit laatste terrein moeilijk een al ternatief worden geboden. Voor het terrein in fase II is dit nog wel mogelijk. Omdat het geen zin heeft om vlak bij elkaar twee terreinen in lengte van jaren voor hetzelfde doel te reserveren, is besloten het bedrijfsterrein in fase II te gaan benutten voor woningbouw. STATIONSWEG 119 Het pand Stationsweg 119 is wel zeer karakteristiek en authentiek. Steeds is gepleit voor handhaving van het pand. Het pand behoudt z'n zelfstandige lig ging in de woonwijk, is goed bereikbaar en vele vormen van gebruik zullen weinig of geen overlast veroorzaken naar de directe woonomgeving. Met het oog op dit laatste zijn er naast het gebruik als woning, nog diverse andere gebruiksmogelijkheden van het pand denkbaar zoals in de kantoor- of medi sche sfeer, de artistieke sfeer (atelier), de recreatie- en horeca sfeer (restaurant, sauna) en de kleinschalige ambachte lijke sfeer. College en commissie zijn akkoord gegaan met het voorlopig handhaven van het pand. Zij hebben toestemming gegeven voor het laten uitvoeren van enkele nodige dakreparaties om verval van het pand te voorkomen. Intussen blijft de gemeente op zoek naar een koper voor het pand. ST. SERVATIUSWEG 12 Bij de opstelling van de structuur schets Landweert in 1976 is onderzocht welke bestaande panden in het gebied waardevol en/of karateristiek waren op grond waarvan gepleit kon worden voor behoud en inpassing in de nieuwe woon wijk. Het pand St. Servatiusweg 12 kwam niet in aanmerking. Toch is toen beslo ten het pand te handhaven en te ver kopen of te bestemmen voor sociaal- culturele doeleinden. In juni 1982 is door het college beslo ten dat het pand geen sociaal-culturele bestemming krijgt. Gezien enerzijds de ligging en ander zijds het bedrag dat een koper naast de koopprijs moet investeren voor ver bouw, is het zeer twijfelachtig of het pand wel verkocht zal worden. Bij sloop van het pand en aanpassing van de directe omliggende verkaveling ontstaat een beter stedebouwkundig ge heel en kunnen ter plaatse 12 woningen gebouwd worden. Door college en commissie is nu dus besloten om definitief tot sloop van het pand over te gaan. De sloop zal in de loop van 1984 plaatsvinden. Hoewel het aanvankelijk in de bedoe ling lag het pand Servatiusweg 12 voorheen eigendom van de familie Pou- wels in te passen in de nieuwe woon wijk Landweert, bleek dit toch niet mogelijk. In de loop van 1984 zal de voormalige boerderij worden gesloopt. Wethouder Claessens heeft er slag van zijn vergaderingen van de commis sie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken, altijd op een prettige en verrassende wijze te laten verlopen. Het verrassende zit dan steeds in een of ander agendapuntje, dat niet op de agenda staat vermeld, maar dat toch zó hóóg nodig behandeld dient te worden. Na veel onderhandelingen is over eenstemming bereikt over aankoop van eigendommen in de Rose Vlek, van de firma Venrode, voor een totaalprijs van ƒ430.000,Het betreft hier het woon huis met winkel aan de Jan Hen- senstraat 10 en 10a (de Kaasbaas); een dubbele woning aan de Schoolstraat 12a en 14 (families Keijsers en Tonen); en een onbebouwd perceel grond in het binnengebied van de Rose Vlek ter grootte van 1412 mJ. Wie verwacht mocht hebben dat de commissieleden daar nog iets over zou den zeggen kwamen bedrogen uit. De heren vonden 't wel goed en dan mag men aannemen dat straks ook de gemeenteraad er geen probleem mee zal hebben. WEGEN-BEHEERSYSTEEM Reeds bij de aanbieding van de begro ting, vorig jaar november/december is melding gemaakt van het voornemen een wegen-beheersysteem op te zetten. Ter informatie hadden de commissiele den nu een uitvoerig nota met bijlage over dit systeem ontvangen. Wethouder Claessens verduidelijkte nog eens, dat met dit systeem een be- heersbeleid over een aantal jaren kan worden uitgestippeld.. Tijdig vast gesteld kan worden welke wegen drin gend onderhoud nodig hebben. Maar, zo zei de wethouder, het is niet de be doeling dat het jaarlijks visueel onder zoek naar de toestand van onze wegen nu voortaan achterwege zal blijven. En dat vonden de commissieleden een goed gegeven. Zij hadden die middag name lijk Venrays wegen weer eens in ogen schouw genomen en dat is voor de heren een prettig uitje.... KOPPELVERKOOP VAN DE ZUID OOSTER? Zoals bekend rijdt de Zuid Ooster busdienst alleen op zon- en feestdagen naar Venray noord-west. Op alle andere dagen moeten de passagiers zich naar een halteplaats aan de Raadhuisstraat begeven. Wethouder Claessens was dan ook al heel blij dat hij nu kon medede len dat met ingang van de nieuwe dienstregeling (in mei a.s.) noord-west weer een dagelijkse busdienst krijgt. Maar.... - en dat bleek een addertje onder het gras - dan moet de gemeente wel hier en daar een paar knelpuntjes opruimen waar de buschauffeurs nogal last mee hebben. De meeste knelpuntjes waren hoeken van straten, welke afgerond dienen te worden om de bussen een gemakkelijke bocht te laten maken. Daar heeft men noch een commissie noch een gemeente raad voor nodig. Zulke karweitjes kan de dienst Gemeentewerken er wel event jes bijnemen. Anders wordt het, als het oplossen van zo'n knelpuntje een ver keersmaatregel vergt. Dan is er wel een commissie nodig om het college van ad vies te dienen. Zo'n verkeersmaatregel was er nodig aan de Julianasingel, tegenover de uitrit van de Zuid Ooster. Er mogen daar 3 auto's geparkeerd staan, maar men had daar liever een parkeerverbod, omdat de chauffeurs dan ruimer kunnen draai en en het gevaar van aanrijdingen ofte wel „schuren" wordt verminderd. De heer Reintjes (CDA) was het eerste commissielid dat daar geen goed woord voor over had. De toestand daar bestaat al vele jaren en er is nooit een ongeluk gebeurd. Uit eigen waarneme- ninge bleek dat de bussen slechts enkele seconden nodig hebben om de uitrit te verlaten. Houdt men zich aan de voor- rangsregels dan is er niets aan de hand. Bovendien, zo zei de heer Reintjes, wordt de Julianasingel in de nabije toe komst gereconstrueerd, smaller ge maakt; en hoe denkt men dèn het uitrij den van de bussen te regelen? Hij vond her verlies van drie parkeerplaatsen daar, nabij twee tandartsen, de biblio theek en de Poststraat een te groot ver lies. De heer L. Janssen (VVD) was het volkomen met de vorige spreker eens. De gemeentelijke motivering rond dit voorstel heeft niets met een nieuwe dienstregeling te maken en evenmin met de verkeersveiligheid. Met andere woor den: het koppelen van op te ruimen knelpuntjes en het opnemen van Noord- West in de nieuwe dienstregeling „moest-nie-magge" Wethouder Claessens zat er wel mee in zijn maag. Hij moest erkennen dat het jaren geleden was, dat daar blik schade te noteren viel, maar evengoed heeft de Zuid Ooster direktie, op aan dringen van de Venrayse chauffeurs, ge pleit voor het instellen van een parkeer verbod. Ook de heer Grootjans probeerde de commissieleden tot andere gedachten te brengen. Dagelijks op een bus rijden is geen al te prettig werk, maar dan ook el ke dag weer geconfronteerd worden met bepaalde hindernissen irriteert ver schrikkelijk. De heer van de Vorle (PvdA) kon zich achter het voorstel van het college scha ren, terwijl de heer van Soest (CDA) zich naast de heren Reintjes en Janssen schaarde. Voor de wethouder bleef er niets an ders over dan „de koppen te lellen". En het resultaat: vier stemmen vóór een parkeerverbod en vier stemmen tegen een parkeerverbod. Niet helemaal dui delijk was of de Wethouder als commis sievoorzitter ook mocht stemmen. Zijn stem zou dan in ieder geval voor een parkeerverbod zijn.... De oplossing voor deze „hindernis" kwam wellicht van de publieke tribune. De heer van den Biggelaar, voorzitter van de Invalidenbond, stelde namelijk voor, de uitrit bij de Zuid Ooster ander halve meter breder te maken. De bussen kunnen dan veel gemakkelijker de Julia nasingel opdraaien en de parkeerplaat sen kunnen behouden blijven.... Dit ongetwijfeld goede voorstel zal ter kennis van de betrokkenen worden gebracht en ook zal men ter plekke de toestand nog eens gaan bekijken. En daarmee was in feite de agenda af gehandeld. Maar, zo als gezegd, had de wethouder nog enkele verrassinkjes ach ter de hand. Allereerst WONINGBOUW IN LEUNEN Ten behoeve van de woningbouw in Leunen wil de gemeente grond verkopen aan het bouwbedrijf Peelers dat 14 premie-A-woningen wil gaan bouwen. Daar is haast bij, want men wil nog vóór de bouwvakvakantie beginnen. Volgens de heer Reintjes is er vrij veel vraag naar deze woningen in zijn kerk dorp. Dus wat dat betreft kon hij de voorgenomen grondverkoop slechts steunen. Wel voorzag hij problemen met de benodigde openbare werken (we gen en riolering enz.), welke daar uitge voerd moeten worden en waarover nog geen beslissing is genoemen. De wethou der en de heren Manders en Grootjans zagen dat allemaal niet zo duister in. De heer Peeters kan als bouwer rekenen op alle mogelijke medewerking van de ge meente.... EIGEN TEELT „De maïs en de aardappelen zijn aan besteed" aldus de wethouder, maar nu heeft de gemeente nog zo'n anderhalve hectare gras te hooien en te verkopen. Het liefst zou men die onderhands ver kopen en dat vond de commissie wel in orde. NIETS MEER TE PACHTEN De heer Willems aan de Midden Peel- weg kan zijn boerderij met grond verko pen aan zijn buurman, van den Boogaart. Willems zou dan tevens zijn van de gemeente gepachte grond over schrijven op de nieuwe eigenaar, maar dat hadden b. en w. niet goed gevon den. Er valt voor van den Boogaart niets meer te pachten, wel te kopen. Het gaat hier om ruim 3'/2 ha. Na ampele overwegingen was van den Boogaart tot aankoop bereid. Overeengekomen werd een prijs van 3,75 per mJ. Het was nu aan de commissie daar ja tegen te zeggen. Dat deed men dan ook prompt. Geen problemen TENNISSEN IN MERSELO In Merselo wil men ai geruime tijd zelf een tennisbaan oprichten. Maar er zijn problemen met de grondaankoop. De gemeente is niet bereid zoveel geld te betalen als de grondeigenaar vraagt en dus.... Ten lange leste heeft men dan toch een oplossing gevonden. Merselo koopt de benodigde grond voor een X-prijs en verkoopt deze dan meteen weer door aan de gemeente voor een Y-prijs. En die Y-prijs is nu precies datgene wat de gemeente kwijt wil. Het prijsverschil neemt Merselo voor zijn rekening. Overigens moet Merselo ook de huur van de grond aan de gemeente betalen. Hoewel men het een vrij ingewikkelde transactie noemde, ging de commissie Van Oorschot mode maakte een speciale selectie moderne en geklede kostuums. 2-delig of 3-delig in Corduroy in uni of als compose, voor op die speciale dag in uw leven. Wij geven u daarbij het juiste advies. G rotestraat 73, Venray HelmondRoosendaalBoxmeer, Oss, Venray. met het voorgestelde accoord en mag Merselo hopen binnen afzienbare tijd over een eigen tennisbaan te beschiken. En daarmee kwam ook een einde aan de „aanvullende agenda" en konden de commissieleden na een welbestede mid dag en avond huiswaarts keren. De verkoop van uw woning in vertrouwde handen Makelaarakantoor Sullontwag Tb, Vanray, 25 Jaar in het kleuteronderwijs Vrijdag 29 april a.s. wordt Nelly Janssen-Pijpers in de bloemetjes gezet door leerlingen, schoolbestuur, ouder vereniging en team van de basisschool „de Meent" in Leunen. Dit, omdat zij 25 jaar in het kleuter onderwijs werkzaam is. Na een feestelijke ontvangst begint deze dag met een eucharistieviering in de kerk in Leunen om half 10. Daarna zullen de leerlingen en leerkrachten de morgen vullen met muziek, dans en to neel. 's Middags wordt er een fancy-fair gehouden. Het schoolbestuur zal Nelly een re ceptie aanbieden in de gemeenschaps ruimte van „de Meent" van 17.30 tot 19.30 uur, waar genodigden, ouders, collega's en bekenden Nelly kunnen feli citeren. In 1957 slaagde Nelly voor de A-akte, vervolgens in 1959 voor de B-aktc. Destijds was het nel zo moeilijk als nu om aan een baan te komen. Zij heeft in haar beginperiode erg veel vervangen, van Gennep tot Baarlo toe. In 1958 werd Nelly Janssen hoofdleidster in haar geboorteplaats Blitterswijck, waar ze tot 1968 met veel plezier werkte. Daarna werd ze in Leunen benoemd tot hoofdleidster, waar Nelly nog steeds werkzaam is. „Het werk houdt me jong" aldus Nelly. Naast haar drukke werkzaamheden in het onderwijs, zet Nelly zich enorm in voor het onderwijs op landelijk niveau. Zij is nl. vertegen woordigd in het hoofdbestuur van de Katholieke Onderwijs Vakorganisatie (KOV). Ze hoopt, dat ondanks de vele bezui nigingen in het onderwijs de nieuwe ba sisschool er komt en de integratie een feit wordt. Ze wenst alle betrokkenen hierbij veel begrip voor eikaars standpunt en wer kwijze toe! 100-jarige Vorige week vrijdag is in Mierlo-Hout feest gevierd bij gelegenheid van de 100e verjaardag van mevr. Elisabeth Gcubbels-Hendrix. Dat deze verjaardag ook in Peel en Maas vermeld wordt, komt omdat mevrouw Geubbcls ook in Venray gewoond heeft, op de Stations weg (Lull C - waar later Driekus Gou- mans woonde. Ook heeft ze in Ys- sclsteyn gewoond, in de beginperiode van de ontginning. Daaraan heeft me vrouw Geubbels nu nog slechte herinne ringen. „Dat gebied was pas ontgon nen; het terrein was nog helemaal kaal. Daar lukte nu werkelijk helemaal niets. Als het regende spoelde al het zaadgocd weg; scheen de zon dan brandde alles gelijk weg. Vandaag de dag schijnt het boeren daar wel goed te lukken..." Mevr. Geubbels heeft 16 kinderen ge had. Een daarvan is mevrouw Scheepers-Geubbels, voorheen uit het knopenhuis in de Schoolstraat. In totaal zijn er 66 kleinkinderen en 88 achter kleinkinderen. Het eerste achter achterkleinkind is inmiddels ook al ge boren Zestien jaar geleden in 1967 vierde het bruidspaar Geubbels-Hendrix zijn dia manten bruiloft. Een paar weken daar na is de heer Geubbels op 88 jarige leef tijd overleden. Sindsdien woont me vrouw Geubbels bij twee ongetrouwde dochters. Nu in een nieuw bejaarden- huisje aan de Karperlaan 42 in Mierlo- Hout. Beke-Mèrie overleden Zondag is in het ziekenhuis van Venray mevr. A. M. Vollenberg-Aerts uit Ysselsteyn op 83-jarige leeftijd over leden. In Ysselsteyn was deze in Merselo geboren zeer aktieve vrouw bekend als „Beke Mcrie". Het is amper twee maanden geleden, dat zij van de Ysselsteynse carnavalsver eniging „De Piëlreuzen" onderscheiden werd met de Reuze Kluut. Zij was de eerste vrouw die voor deze onderschei ding in aanmerking kwam. Wat nie mand ooit heeft gepresteerd, speelde zij bioj de uitreiking klaar. Zij kreeg de feestende zaal muisstil, toen zij haar dankwoordje uitsprak. Beke Marie was vanaf de bevrijding bestuurslid van de afdeling Ysselsteyn van de Limburgse Vrouwenbond. Ge durende vijftien jaar was zij voorzitster, velen kunnen zich herinneren hoe zij ion vroeger jaren op de fiets en op klompen de leden afging om de contributie te innen. In 1962 werd zij erelid van de L.V.B. Waar zij zich voor inzette wist men, dat zij het fanatiek tot een goed einde bracht. Dat heeft men ontdekt, toen in Ysselsteyn het gemeenschapshuis moest worden gebouwd. Voor al haar zwoe gen voor de Ysselsteynse gemeenschap kreeg zij de Reuze Kluut, waarvan zij helaas maar korte lijd heeft kunnen ge nieten. Onder grote belangstelling werd zij woensdag begraven.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 1