Vrede en veiligheid GEMEENTEPRAAT gemeente venray Voorstel tot definitief trace RW73 tussen Venray en Boxmeer NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting ók Commissievergade ring uitgesteld Geen spreekuur Exploitatie van de consumptie-kiosk in het openlucht zwembad te Venray Bouwvergunningen aangevraagd Bouwvergunning verleend Ie ORANJECROSS op fietscrossbaan Vlakwater ro In de nota Vrede en Veiligheid" heeft het college van b. en w. - als voor zet voor de behandeling in de gemeen teraad op 31 mei a.s. - zich unaniem uit gesproken tegen plaatsing van kruisra ketten en hierin duidelijk gesteld dat het dagelijks bestuur van de gemeente met alle legatieme middelen zal pogen deze raketten te weren van Venrays grondge bied. Deze niet mis te verstane uitspraak heeft het college in de eerste plaats ge daan uit bezorgdheid voor het voort bestaan van het leven op aarde, wan neer de grootmachten blijven doorgaan met de bewapeningswedloop, waar door de kans op het gebruik van het ver schrikkelijke kernwapen steeds maar groter wordt. Het college is er zich van bewust, dat in feite de gemeente Venray uiteindelijk maar weinig kan doen, wanneer het ooit zo ver zou komen, dat de slapende vliegbasis ,,De Peel" wordt aangewe zen als de plaats in Nederland waar de kruisraketten worden geplaatst. Men kan slechts trachten met alle mogelijke ten dienste staande wettelijke middelen de zaak te vertragen. Maar de raketten teaenhouden kan Venray niet. Een andere belangrijke reden voor het laten verschijnen van de nota „Vrede en Veiligheid" is, de landelijke politieke vertegenwoordigers - regering en parle ment - die tegen het einde van het jaar moeten beslissen over het al dan niet plaatsen van kruisraketten op Neder landse bodem, van de Venrayse gevoe lens deelgenoot te maken. Daarom zal het college van b. en w. er naar streven, de gevoelens die leven onder de bevolking, zo zuiver mogelijk te vertolken. De nota is een eerste aan zet om de bevolking te laten meedenken over deze uiterst belangrijke zaak, waar bij het voor het eerst in de geschiedenis gaat over het voortbestaan van èlle le ven, de gehéle aarde. Het kruisrakettenvraagstuk is een zaak, niet alleen van mensen die actief zijn in de politiek of in de vredesbewe ging, maar het gaat iedereen aan. Ook dus de z.g. „zwijgende massa". Ook deze groep is wel degelijk bij het vraagstuk over leven en dood betrok ken. Nu het college een duidelijke uit spraak heeft gedaan zal, vóórdat de raad op 31 mei a.s. zich over de nota uitspreekt, ook de bevolking zich kun nen laten horen. De gemeenteraad kan die reacties dan bij zijn beslissing mee nemen. Met ongenuanceerde kritiek binnens kamers op de eerlijke mening van bur gemeester èn wethouders is niets en niemand gediend. Immers, de nota is het resultaat van uitvoerig beraad, dat de collegeleden, ieder vanuit hun eigen overtuiging hebben gevoerd. Het woord is nu dus ook aan de Ven rayse bevolking! De nota „Vrede en Veiligheid" is bij de receptie van het raadhuis verkrijg baar voor ƒ2,50. Helaas is de gemeente genoodzaakt voor de nota een kleine vergoeding te vragen, gezien de slechte financiële si tuatie van de gemeentekas. Dit kleine bedrag mag echter geen re den zijn om geen kennis te nemen van dit zeker voor Venray uiterst belangrijke stuk. UNUANKS AKTIE GAAT HET VANDALISME GEWOON DOOR Terwijl de Werkgroep anti-vandalis- me heel Venray heeft vol hangen met een affiche „Houdt 't schoon en heel in dit stuk Peel" blijkt, dat de vernielers er zich bitter weinig van aantrekken. Onlangs heeft tot vreugde van velen de schooljeugd onder toezicht en met hulp van de Jeugdnatuurwacht bomen geplant aan beide zijden van de Henri Dunantstraat. Tot grote ergernis van iedereen die het trieste tesultaat heeft gezien, hebben vandalen de toppen uit verschillende bomen gebroken. Deze op de Boom- plantdag geplante bomen zijn helaas een kort leven beschoren. Met een vorm van milieuvandalisme kunnen de reizigers, die met de trein op het station Oostrun aankomen, kennis maken. Het bij de brievenbus gestorte vuil toont duidelijk, dal vandalen het niet ernstig nemen met de in de gemeente Venray gevoerde aktie voor een schoon milieu (herplaatsing) Bestemmingsplan „Leunen" De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 12 april 1983 een herziening van een gedeelte van het bestemminsplan „Leu nen" in voorbereiding heeft verklaard voor een perceel, gelegen aan de Vica- rieweg te Leunen. Het voorbereidingsbesluit is genomen ten behoeve van de bouw van 14 premie A-woningen. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening ligt ingaande heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis. Venray, 15 april 1983 De burgemeester voornoemd, J.A.A. van Oers, loco-burgemeester De voor donderdag 21 april geplande vergadering van de commissie voor jeugd, sport en recreatie komt te verval len. Naar verwachting is de eerstvolgende vergadering op 19 mei a.s. SPREEKUUR BURGEMEESTER VERVALT MAANDAG A.S. Op maandag a.s. zal burgemeester H. J. M. Defesche geen spreekuur houden. Voor dringende gevallen kan men terecht bij loco-burgemeester J. J. A. van Oers. burgemeester en Wethouders van Venray roepen serieuze gegadigden op voor de voor het seizoen 1983 (1 mei tot 1 september). Gedacht wordt aan een bekwaam persoon, die in staat is de kiosk, met inachtneming van de gestelde voorwaarden en bepalingen te exploiteren. Gegadigden worden verzocht voor 25 april a.s. in te schrijven onder vermelding van de nodige gegevens. Nadere informaties kunnen worden ingewonnen ten gemeentehuize. Raadhuisstraat 1, tel. 04780-83838, toestel 242. Bezoek alleen na afsprsak op het Bureau Sport en Recreatie. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzie ningsplan, bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden en verbouwen van het ontmoetingscentrum „Batu Ba- daun" aan de Merseloseweg 38c te Ven ray, t.n.v. gemeente Venray; het uitbreiden van de woning Steegse Peelweg 7 te Leunen, t.n.v. J.P.J. Ermcrs; het uitbreiden van een rundveestal aan de Vredeweg 9 te Leunen t.n.v. H.W. van Bakel; het verbouwen van de boerderij aan de Ringweg 14 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J.M. van Leuven; het bouwen van een wertuigenber- ging en het slopen van een bestaande opslagruimte aan Kleindorp 5 te Merse- lo t.n.v. H.J.M. Kessels; het bouwen van een carport en ga rage aan de Alpenhof 5, Venray t.n.v. J. Aalberts; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Twistweg 15 te Vrede- peel t.n.v. P.H.C. Ermens; het bouwen van 4 dubbele stallen aan de Ysselsteynseweg op perceel N 1059, t.n.v. Agrarisch Bedrijf Hou- bensteyn, Ysselsteynseweg 69 te Ys selsteyn; het bouwen van een machineloods en het slopen van een bestaande loods aan de Vredeweg 16 te Vredepeel, t.n.v. A.C.N. van Eerd; het bouwen van een hooi- opslagloods aan de Buitenweg 8a te Venray, t.n.v. Gebr. v. Dijck; het uitbreiden van de woning en het bouwen van een tuinhuisje aan de Tuinstraat 1, te Venray t.n.v. J.A. Boer, Patersstraat 30 te Venray; het bouwen van een fokvar- kensstal aan de eijkenhofweg 10 te Veu len, t.n.v. Th.H. Wismans; het uilbreiden van een mestvar- kensstal en het bouwen van 2 opfokstal- len aan de Timmermannsweg 64 te Ys- selstey, t.n.v. A.J.H. Wismans; het uitbreiden van de woning aan de Serenadestraat 31 te Venray t.n.v. P.W.M. de Water; hel verbouwen en uitbreiden van café bar Pim's Place aan de Stationsweg 16 te Venray, t.n.v. P.A.L. Timmer mans, Langstraat 19 te Venray; het bouwen van een varkensstal aan de Veulenseweg 15 te Leunen, t.n.v. G. v. Tilburg; het verbouwen van een voormalig kippenbedrijf tot varkensbedrijf aan de Rouwkuilenweg 3 te Ysselsteyn, t.n.v. Houbensteyn b.v. Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 15 april 1983 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke or dening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende de ze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Venray, 15 april 1983. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 13 april 1983 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na de dag, waarop de bewuste vergunning is verzonden of uitgereikt. Voordat U een bezwaarschrifl indient, is het dan ook raadzaam te informeren of verzending of uitreiking van die vergunning heeft plaatsgevonden. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het bu reau ruimtelijke ordening en bouwza ken, kamer 201 van het raadhuis, tel. 83838 toestel 354. het uitbreiden van het 150 KV- station aan de Maasheseweg, t.n.v. N.V. PLEM; het bouwen van een ligboxenstal en een sleufsilo aan de Puttenweg 110 t.n.v. H.A. v.d. Staak; het bouwen van een garage/berging aan de Haamma- kerstraat 118, t.n.v. G.W.J. Verdon- schot; het bouwen van een fokvar- kensstal aan de Heidse Peelweg 47, t.n.v. M.H. en H.A. Peeters; hel plaatsen van 2 prefab stuwen in het afleidingskanaal, t.n.v. Rijkswa terstaat; het bouwen van een bedrijfsruim te aan de Oirloseweg 2, t.n.v. H.G. Lin- ders; het bouwen van een paardenstal aan de Overloonseweg 99, t.n.v. M.H.J.M. Stiphout. Venray, 15 april 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De directie Limbure en Noord-Bra bant van Rijkswaterstaat hebben gezamenlijk een voorstel gedaan voor de definitieve ligging van Rijksweg 73 tussen Venrav (voorlopig eindpunt van de Venloseweg aan de Maasheseweg) en Boxmeer (naar het in aanleg zijn de gedeelte van deze rijksweg naar Nijme gen). Voorlopig wordt uitgegaan van de aanleg van een autoweg (enkelbaans) waarbij de mogelijkheid wordt openge laten voor eventuele uitbreiding tot een autosnelweg (dubbelbaans). Beide directies zijn bij het voorstel uitgegaan van het door de minister voor Verkeer en Waterstaat vastgestelde tra cé. Aan de gemeente Venray wordt ge vraagd vóór 30 april a.s. een standpunt over dit voorstel in te nemen. Op basis van de verkregen reacties zal een definitieve aslijn voor Rijksweg 73 tussen Venray en Boxmeer worden be paald en de weg worden opgenomen in de gemeentelijke bestemmingsplannen. Om de reacties van de direct betrok kenen te verkrijgen worden alle bewo ners van het gebied in de buurt van de geprojecteerde aslijn tussen de Maas heseweg en de grens met de provincie Noord Brabant door het gemeentebe stuur schriftelijk op de hoogte gesteld van de plannen opdat zij hun mening hierover bij het college van b. en w. kenbaar kunnen maken. GRONDGEDACHTEN Bij het opstellen van de plannen hebben de volgende grondgedachten een belangrijke rol gespeeld: zoveel mogelijk bestaande natuur- landschappelijke elementen moeten worden gespaard; vanuit landbouwkundig oogpunt moet worden nagestreefd naar zo min mogelijk versnippering van gronden. Op basis van deze grondgedachten is een inventarisatie van de te doorsnijden gebieden opgesteld. Nagenoeg het gehele door dit gedeelte van de Rijksweg 73 te doorsnijden gebied ligt binnen de ruilverkaveling „Overloon-Merselo" Een drietal deelgebieden is uit het oogpunt van natuur en landschap bij zonder waardevol. Dat zijn (op Bra bants gebied) het Schraalzand bij Box meer en de Overloonse Duinen en (op Venrays gebied) het Loobeekdal. Er is dan ook voor deze deelgebieden op de eerste plaats naar gestreefd de ongunstige effecten voor natuur en landschap zoveel mogelijk te beperken. Voor het overige gebied is primair ge streefd naar een zo gering mogelijke schade uit landbouwkundig oogpunt. Maar schade zal uiteraard niet te voorkomen zijn. DE OVERLOONSE DUINEN Uit het oogpunt van natuur en landschap vormt de doorsnijding van de Overloonse Duinen het belangrijkste knelpunt in het tracé. Om het gebied zo min mogelijk als landschaps-ecolo- gische eenheid aan te tasten, is de aslijn van de nieuwe Rijksweg ter hoogte van de Overloonse Duinen geprojecteerd aan de oostzijde van de noord-zuid lopende zandweg. Deze zandweg wordt beschouwd als een uiterst te respecteren begrenzing van het stuifduinengebied. De oorspronkelijk hier geprojecteer de overbrugging van Rijksweg 73 wordt in het voorstel niet aanvaardbaar ge noemd. Als een voldoende en goed al ternatief wordt een kruising ter plaatse van de Loonseweg (Holthees) voorge steld. HET LOOBEEKDAL Voor de gemeente Venray is het be langrijk wat over het Loobeekdal wordt gesteld. Dit is het gebied tussen de Overloonse Duinen en de noordelijke uitlopers van de Boschhuizer Bergen, dat enerzijds uit landbouwkundig oog punt aantrekkelijk is en anderzijds zowel uit landschappelijk als ecologisch oogpunt nog zeer waardevol is. De hier liggende weg Spurkt (Loobeeksedijk) wordt in het voorstel min of meer als begrenzing tussen de landbouwkundige en landschappelijk-ecologische waarden onderkend. Om aantasting van de waarden zoveel mogelijk te beperken, is gezocht naar een zo loodrecht en oostelijk mogelijk gelegen doorsnijding. De aslijn van de Rijksweg 73 is daar om direct aansluitend aan de zuidzijde van de weg Spurkt (Loobeeksedijk) ont worpen. De kruising met de Loobeek zelf vindt nagenoeg loodrecht plaats op een afstand van plm. 40 meter ten oosten van het bestaande brug/stuwcomplex. Hierdoor kan de verbinding via een geringe verlegging van de weg Spurkt, het bestaande brug/stuwcom plex en de te respecteren zandweg door de Overloonse Duinen, in stand blijven. Een uit landschappelijk oogpunt nauwelijks aanvaardbare hoge over brugging van de weg Spurkt over Rijks weg 73 is hierdoor, volgens de ontwer pers, overbodig geworden. CONSEQUENTIES Er is in dit voorstel niet aan te ontkomen, dat individuele belangen worden geschaad. Een consequentie van het projecteren van dit tracé is, dat het pand van landbouwer Bonants, gelegen aan de zuidzijde van Spurkt, wordt doorsne den. Hier staat tegenover, dat de huis kavel van het landbouwbedrijf van Van de Winkel, gelegen aan de noordzijde van deze weg, wordt gespaard. In deze oplossing is het onvermijde lijk, dat in de directe omgeving van het brug/stuwcomplex de woning met op stallen van de heer Verstegen wordt doorsneden. REACTIES Bij nadere bestudering van het voor stel zullen wellicht nog andere elemen ten naar voren komen. De betrokkenen doen er in elk geval goed aan van de plannen kennis te ko men nemen op het raadhuis (Bureau ruimtelijke ordening, kamer 201) en hun reacties liefst binnen veertien dagen kenbaar te maken aan het college van b. en w. ter doorzending aan Rijkswater staat. Koninginnedag 30 april a.s. EBO 6 |EVD zoor oner nerf enray LLÏ Ml ESR gaan a.s. i O.L. Oost Der lot 2 Marl MOF lij et iede (hui nforr Zoals ieder jaar te doen gebruikelijk organiseert het Oranjecomité Venray u nauwe samenwerking met de plaatse lijke sportverenigingen diverse recrea-WILH tieve aktiviteiten in het kader van dfr^EF oranjefeesten op 30 april. Wellicht zult u zich nog herinneret DAN dat deze aktiviteiten bij wijze van proel vorig jaar voor het eerst in het recreatie gebied Vlakwater hebben plaatsgevon den. Tegen alle verwachtingen in was dt belangstelling bijzonder groot. U zult begrijpen dat voor de organi satie van de aktiviteiten derhalve vooi VE SAAI LUI met Hoi '83 wederom voor het recreatiegebied#^ Vlakwater gekozen is. Een van de vele aktiviteiten zal o.s. zijn: le „ORANJECROSS" 1983 De Venrayse fietscrossclub „Flying Flies" heeft zich bereid verklaard om deze le oranjecross te organiseren. Daar e.e.a. goed georganiseerd dient is worden, is vooraf inschrijven voor dezj wedstrijden noodzakelijk middels on derstaand inschrijfformulier. DEELNAME Deelname is zowel voor jongens- alsook voor meisjes mogelijk, in de leef tijdscategorieën 5 t/m 16 jaar. Voor deelname uitgesloten zijn zij, die licen- tiebewijzen hebben van de KNWU. Om aan deze cross deel te nemen behoeft men niet in het bezit te zijn van een originele crossfiets. Het dragen van een helm is i.v.m. de veiligheid wél ver plicht. Om de organisatiekosten enigszins te beperken wordt van iedere deelnemer- (ster) een bijdrage van 1gevraagd, Iedereen ontvangt na afloop een her innering. Voor de winnaars worden enkele prijzen beschikbaar gesteld AANVANG De deelnemers dienen uiterlijk om 13.00 uur aanwezig te zijn. Het in schrijfgeld moet voor de aanvang van de wedstrijden bij de wedstrijdleiding worden voldaan. PRIJSUITREIKING 16.30 uur zullen de prijswinnaars bekend worden gemaakt. INLICHTINGEN Mocht u naar aanleiding van deze pu- blikatie nog vragen hebben, dan kunt u telefonisch contact opnemen met: Mevr. Linders FCC Flying Flies, tel. 04780-87894 of Buro Sportzaken en Re creatie p/a gemeentehuis Venray, tel. 04780-83838 toestel 244. fcU) LET Teu vlie; /24 den plni voe loks l. Pc acob 72L rEH 2 vi leEO EK1 lol fel. 8 INSCHRIJFFORMULIER ZATERDAG 30 IE „ORANJECROSS" APRIL 1983 Woonplaats:Postcode:Tel.:I HIJ/ZIJ schrijft hierbij in voor de le „Oranjecross" die zal worden gehou den op zaterdag 30 april 1983 (koninginnedag) op de fietscrossbaan te Vla kwater in de categorie JONGENS/MEISJES - leeftijd: jaar. INSCHRIJFFORMULIER VOOR 27 APRIL a.s. STUREN NAAR: F.C.C. „Flying Flies", p.a.: Luitstraat 48, 8502 NC VENRAY. doorhalen hetgeen niet van toepassing is. MENINGEN De nota „Vrede en Veilig heid" heeft nogal wat stof doen opwaaien. Zowel in als buiten Venray. Een coalitie-college, bestaande uit C.D.A.- en P.v.d.A.-leden, heeft duidelijk stelling genomen tegen het plaatsen van kruisraketten op Venrayse bodem. Maar één ding is zeker: er wordt over de nota gepraat, in het openbaar en binnenska mers. Er worden genuanceerde en ongenuanceerde uitspraken gedaan. Er wordt „hoera" geroepen, maar gelijktijdig hoort men ook uitingen van af keuring. In de komende weken willen wij u in dit rubriekje op de hoogte houden van wat we zoals aan reacties horen. Wel licht kan dit bijdragen tot een betere discussie over de nota. SCHADUW De man nam er zijn gemak van. Hij zakte lekker onderuit in zijn stoel en stak zijn duimen tussen zijn broekriem, daarmee nog eens extra zijn welgedaan heid accentuerend. „Kijk", zei hij. „Ik heb zo mijn eigen ge dachten over die kruisraketten op De Peel". Hij staarde voor zich uit als zag hij in gedachten die achtenveertig kruisraketten al staan. „Als die Russen op de knop drukken, is hun raket binnen een halve minuut hier en blijft er van mij alleen nog maar een in de muur gebrande schaduw over. Staan ze dertig kilometer verderop, dan loopt Japie over tien jaar nóg met losse vellen aan zijn lijf...." Ook dèt is een mening, denk je dan. In ieder geval heeft die man er over nagedacht. TELEFOONTJE Dezer dagen kwam het zo veelste telefoontje. Wéér een redacteur van een of ander opinie-weekblad, die in de dag bladen had gelezen, dat Venray een nota „Vrede en Veiligheid" had uitgebracht. „Als ik goed ben ingelicht, staat heel Venray op z'n kop en maakt iedereen zich druk over de kruisraketten op „De Peel". Dan kan de gemeentelijke voorlichter alleen maar ant woorden, dat dèt nog al mee-, of zo je wilt, tegenvalt. „Maar er worden toch overal protest-bijeenkomsten en pro testmarsen gehouden, er wordt massaal gedemonstreerd bij de poort van de vliegbasis", ver telt de andere kant van de tele foonlijn. „Van protestbijeenkomsten en -marsen is mij niets bekend" is het eerlijke antwoord en of er massaal bij de poort wordt ge demonstreerd moet hij zelf met eigen ogen maar gaan zien. Wat heet massaal? „Toch is iedereen bij jullie verschrikkelijk bang geworden na die publikatie, dat de Peel die kruisraketten krijgt. Waar om anders die nota van b. en w.?" En voor de zoveelste maal wordt dan weer door de ge meentelijke voorlichter verteld, hoe het in elkaar zit. Dat op 14 december 1982 Vredesberaad Venray zo'n dikke 8000 hand tekeningen tegen kruisraketten op De Peel aan de burgemees ter zijn aangeboden en dat op dezelfde dag alle raadsleden hun handtekening hebben gezet onder een motie, waarin b. en w. wordt aangedrongen op zo spoedig mogelijk, doch uiter lijk 1 mei 1983, met een nota „Vrede en veiligheid" te ko men. Welnu, b. en w. hebben hun belofte gestand gedaan en op 28 maart j.l. de nota gepre senteerd. „Die nota staat dus los van de uitspraken van het I.K.V. over de aanwijzing van De Peel als raketbasis?" „Ja, want voordat die uit spraak kwam, was de nota al bijna klaar". „Tóch kom ik zelf in Venray eens poolshoogte nemen". Nadat hem was verteld, dat hij van harte welkom is in ons dierbare Venray, beloofde hij te zullen komen. Hij kwam, zag, hoorde en schreef. OFFICIEREN De man op de steiger legde zijn troffel neer om een „sjek kie" te draaien. „Heb je in de krant gelezen, dat er Amerikaanse officieren op het vliegveld „De Peel" ko men? Ik heb je altijd wel gezegd, dat we bedonderd worden. Die kerels komen niet voor niets. Die komen meten, wat ik je brom. Die komen gewoon de zaak van die raketten voorbereiden. Als je niet oppast staan die dingen er voordat iemand er erg in heeft". „Maar", antwoordde zijn collega, die de pauze benutte voor een slokje uit de thermos fles. „De krant schrijft er toch bij, dat dit bezoek niets te maken heeft met die kruisra ketten van jouw. Het heeft iets te maken met een militaire oefening in het najaar of zo iets". „Geloof jij dat? Zoethou- wertje. Intussen gaan die Ame rikanen mooi de zaak bekijken, neem dat van mij aan". OEFENING IAI ;in Dj ets le Bij het schrijven van de mededeling, dat Nederlandse g(j en Amerikaanse officieren van de Landmacht op 15 april op de Peel zouden komen, werd al gevreesd, dat „men" er iets anders achter zou zoeken. Feit is, dat de burgemeester van het Provinciaal Militair Commando in Maastricht be richt heeft gekregen van het be zoek van de officieren aan „De Peel". In het najaar wordt een grote internationale militaire (landmacht) oefening gehou den, waaraan ook Amerikanen deelnemen. In het kader van deze oefening worden voorbe reidingen getroffen. Wellicht dat Amerikaanse militairen vóór de oefening een paar dagen in de gebouwen op de slapende basis worden onderge bracht. Vandaar het bezoek. Om de bevolking te vertellen wat er op 15 april aan de hand is, heeft de burgemeester het bericht laten plaatsen. Binnenkort zullen nadere bijzonderheden over deze oefc ning worden bekendgemaakt. G.Sch. K 10 141 KA J0 141 >C IOC BR Dn; [Ei SI

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12