VEREMGINGSNIEUWS EMEB KAMERKOOR SPRINGPLANK DTERPEM1WS NRD.WEST BRUKSKE Venrays Mannenkoor SCOUTING LEUNEN iioSatesiinii WAB Brukske cav^'Jmc WERKGROEP „EX" WIJK WIJKRAAD Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 14 april om 19.30 uur repetitie van de baspartijen en om 20.00 het hele koor. Deze repetitie wordt ge- jhouden in café-zaal De Volle Maan, Werseloseweg. A.s. Vrijdag 15 april opluistering 25- 'jarig huwelijk J. v.d. Velde. Verzame len in uniform om 19.30 uur in zaal toelanzia, Ysselsteyn. Zaterdag 16 april deelname aan de itskorenavond te Schinveld. Vertrek per bus om 18.00 uur vanaf de Burg graaf. De dames zijn ook welkom. Het concert wordt gehouden in de Eligius- kerk aldaar van 20.00 tot 22.00 uur. Hierna is er gezellig samenzijn in het pa rochiehuis. De uit te voeren werken zijn: Das gestohlene mantelchen van Gotorac In Taberna uit Carmina Burana van Carl Orff Zimmermanslied uit de opera Zar und Zimmerman (solisten W. Fleurkens en H. Koenen). Donderdag 21 april om 19.30 uur re petitie tenoren en om 20.00 uur het hele koor in Vlakwater. Woensdag 4 mei opluistering Doden herdenking in de Grote Kerk, aanvang 19.00 uur. Afmelden bij R. v. Mil, tel. 86917. Donderdag 14 april. ,30 uur gesprek dirigent/onderdirigent en hulpdirigen- 19.30 uur repetitie harmonie-orkest. 21.30 uur bestuursbijeenkomst. Vrijdag 15 april. Serenade gouden bruidspaar Jansen. Bi- eenkomst om 18.30 uur in café Volle- ierg, Henseniusstraat. Uniform: beige lemd en rode das. Donderdag 21 april. 19.30 uur repetitie harmonie-orkest. AGENDA 24 april en 1 mei. Communiefeesten div. parochies. 30 april, aubade Koninginnedag, mei. Jodenherdenking Grote Kerk. 19 mei. Jaarvergadering. 11 juni. 100 jaar spoorlijn Venray. 12 juni. Intocht jeugdvierdaagse. Zaterdag 18 juni. Deelname Peeltournooi Neerkant. Zondag 18 september. Gemeentelijk muziektournooi Oirlo. Zondag 2 oktober. Deelname aan bondsconcours te Kerk- rade in de Rodahal (als laatst deelne- lende vereniging die dag). Zondag 27 november. Zondagochtendconcert met de Gemeng- le Zangvereniging:' LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 14 april. 18.30 uur repetitie jeugdorkest. Optredens. (oninginnedag 30 april 's middags Vrijdagavond 6 mei om 18.30 uur op ichouwburgplein Zaterdag 21 mei Play inn te Merselo. Individuele repetities volgens afspraak nel uw leraar. HOFKAPEL Zaterdag 16 april 17.00 uur repetitie Perdstal DRUMBAND vrijdag 15 april serenade gouden bruiloft (zie harmonie orkest). Zondag 17 april. 10.00 uur repetitie. Bardienst: hr. Tho massen. Zaterdag 28 mei. Dptreden in Blitterswijck. Zie verder agenda harmonie-orkest. Afmelden harmonie-orkest bij de se- :relaris, tel. 80225, leerlingen bij de heer taedts, tel. 82803 en drumband bij de leer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal 82515. „CAPRICIO" Zondag 17 april, om 10.30 uur repeti- ie voor tenoren en bassen bij Hans Sioyens. Om 11.00 uur geen gezamelijke repetitie. Maandag 18 april om 19.00 uur so pranen. Dinsdag 19 april om 19.00 uur alten. „BOJEMA" Vrijdag 15 april om 18.45 uur repeti tie voor het hele orkest. Vrijdag 22 april om 18.45 uur repeti tie voor het hele orkest. Vrijdag 29 april om 18.45 uur Gene rale repetitie voor het festival van Neer- pelt. in de aula. Ouders zijn welkom. „SALTARELLO" Zaterdag 16 april om 16.00 uur geza melijke repetitie o.l.v. Willy Janssen. Zaterdag 23 april om 16.00 uur geza melijke repetitie. „AGÉVOLÉ" Zondag 17 april geen repetitie. DAMESKOOR Woensdag 21 april om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor; generale repetitie! Zondag 24 april om 11.30 uur in de Schouwburg ons zondagochtendcon cert. Weest U s,.v.p. om 11.15 uur aan wezig; in uniform! Zaterdag m7 mei a.s. treden we op in Tegelen tijdens de Zangersdagen; in uniform. Verdere informaties hoort U tijdens de repetitie. Bent U echt verhinderd, dan graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 19 april, 19.30 uur tot 21.00 uur repetitie voor het hele koor in de ka pel van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Zaterdag 23 april, 11.00 uur opluiste ring 25-jarig huwelijksfeest van onze be schermheer dhr. H. Smits in de kapel. Zondag 1 mei, 10.00 uur zingen we in 't Zonnelied te Brukske. Dinsdag 3 mei, 20.00 uur jaarverga dering in Zaal In den Engel, Poststrtaat. Noteert U ook alvast de volgende data: Zondag 22 mei zingen we in de kerk te Geijsteren. Zaterdag 10 en zondag 11 september is het Duitse koor uit Ennigerloh bij ons te gast. Donderdag 29 september korenavond te Castenray. Zaterdag i oktober opluistering 25- jarig huwelijksfeest van ons lid Mevr. Teunissen. Zaterdag 12 november opluistering 25-jarig huwelijksfeest van onze leden dhr. en mevr. Cleven. Zondag 27 november zondagochtend concert met Harmonie Euterpe. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Hen'; Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Agenda. Vrijdag 15 april. 18.30 uur alten en sopranen. 19.15 uur tenoren en bassen. Zondag 17 april. 10.15 uur hoogmis in de Paterskerk. Maandag 18 april. 18.30 uur repetitie voor de alten. Dinsdag 19 april. 18.30 uur repetitie voor de sopranen. Woensdag 20 april. 18.45 uur repetitie voor de nieuwelingen v, met aansluitend om 19.30 uur spela- vond voor alle jongens. Afmelden: Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen. Op de eerste plaats willen we alle koor leden dankzeggen voor hun inzet tijdens de paasdagen. We mogen terugzien op zeer geslaagde uitvoeringen en ook op een zeer goed kerkbezoek op die dagen. Op de tweede plaats gaan we er nu weer flink tegenaan, omdat, als de vooruit zichten niet bedriegen, binnenkort de opnamen voor de nieuwe LP voor de deur staan. Daar moet nog flink voor gewerkt worden, dat is duidelijk. Woensdag 20 april. Repetitie van 18.30 tot 19.30 uur in de Henseniusschool. Gaarne trouwe op komst. Bij afwezigheid s.v.p. even af melden bij het bestuur. Ook nieuw le den kunnen bij het bestuur terecht. De verzorging van de viering in Brus sel was een groot succes. De meesten hebben er nog een gezellige dag van ge maakt en kwamen pas om middernacht terug. De afspraken met de R.O.Z. zijn geregeld. De opnamen hebben plaats op 20 april in Venlo. Plaats en vertrektijd volgen nog. I.v.m. 30 april worden er weer een aantal extra repetities ingelast. Lees dus steeds deze berichten. Zaterdag 16 april. Repetitie in Venray om 20.00 uur. Woensdat 20 april. Opname R.O.Z. Agenda. 20 april Venlo 30 april Hilversum 5 mei Nijmegen Orkestvereniging Woensdag 20 april 20.15 uur orkestrepetitie o.l.v. Henri Adams. Om 20.15 uur onderlinge repe titie barokensemble. Secretariaat: Pie Noten tel. 87858. EERSTE PRIJS JN-TOERNOOl VOOR SEVENUM EN METERIK De Meterikse meisjesgroep Goede Doel en de Sevenumse jongensgroep TZN hebben het senioren-toernooi van Jong Nederland, district Horst-Venray, gewonnen. Dit toernooi werd vrijdag avond en zaterdag gehouden op en nabij het terrein van Jong Nederland Venray aan de Westsingel-Kempweg. Bij de meisjes ging de tweede plaats naar de Lottumse Lady Hokers en de derde plaats naar de Ladys Skunkies, eveneens uit Lottum. Bij de jongens werd de tweede plaats behaald door de Meterikse Flying Tigers, en de derde door het Venrayse Team of Power. Deze groepen zullen alle over ruim een maand deelnemen aan het provinciale Utopia-toernooi. Punten werden gescoord met een wandeltocht-met-opdrachten vrijdag avond, sportwedstrijden zaterdagoch tend en een kreativiteits- en improvisa- lietest zaterdagmiddag. De kreaviteits- test bestond uit het maken van een krantenpagina over een aangewezen onderwerp. Over dit thema moest ook een toneelstukje van drie minuten op gevoerd worden. Het toernooi telde ongeveer 120 deelnemers in de leeftijd van 14 tot 18 jaar. JUM MERSELO Vrijdag 15 april is JUM geopend van 19.00 tot 22.30 uur voor de jeugd van 12 t.m. 15 jaar. Vanavond is er disco met de jeugd uit de Vredepeel die dan op be zoek komt. Zaterdag 16 april is JUM geopend va naf 20.00 uur voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 17 april gewoon geopend va naf 15.00 uur voor iedereen vanaf 15 jaar. Om 20.00 uur wordt er weer een film gedraaid. Vrijdag 22 april wordt er in JUM een film gedraaid. Welke Film is nog een verrassing. Vanaf 19.00 uur kan iede reen van 12-15 jaar terecht. 14 MEI: SON OF TARZAN LIVE IN JUM. Op zaterdag en zondag 16 en 17 april viert Scouting Leunen zijn 25-jarig jubi leum. Het£feest wordt gehouden bij de blokhut op de Kraakse Pas in Leunen en het programma ziet er als volgt uit: Gezamelijke opening 10.00 uur Grote postentocht 10.30 uur Zeskamp 13.30 uur Video-film 18.30 uur Kampvuur 20.00 uur Op zondag 17 april vanaf 9.30 uur vindt er een fancy-fair plaats. Bij deze fancy-fair verwachten wij vele mensen. Iedereen is welkom! Dus kom zondag morgen 17 april naar de blokhut aan de Kraakse Pas 20 te Leunen. Om 11.30 uu r vindt de gezamelijke sluiting plaats. DISCO DEN DISSEL Disco voor iedereen die van goede muziek houdt. Zaterdag 16 april hebben we weer een grandioze disco met de be loofde Jo-jo wedstrijd. Dus allemaal oe fenen deze week. We zulldn zorgen dat er dieverse prijsjes te verdienen zijn. Dus zaterdag allemaal cén jo-jo mee brengen voor de wedstrijd. We begin nen om 19.30 uur en stoppen om 22.00 uur. De entree is 1,— en de frisdrank is ook 1,—. Van de leiding worden verwacht: Anja, Gerrit, Mieke, Mien, Wim, Geert en Wiel. Tot ziens in wijkgebouw Den Hoen der, Ursulastraat 2 Venray. O.J.C. De Brak Donderdag 14 april speelt de Gro ningse New-Wave band „Social Securi ty" in De Brak te Venray. Social Security begon in 1980 als trio, maar groeide al ras uit tot een vijfmans formatie. Na twee singles is in maart jl. de debuut LP uitgekomen. Social Security bestaat uit J. Haver - zang J. van Dijke - bas J. Mols - drums H. Zandstra - zang en gitaar W. Huisman - synthesizers. Het concert begint om 22.00 uur en de entree is 3,50. Open huis Stichting Jeugdwelzijn Veltum Op zondag 17 april a.s. slaan onze deuren weer wagenwijd open. Iedereen, die geïnteresseerd is, kan die dag van 14.00 tot 17.00 uur weer bij ons terecht. Hei doel van deze happening is tweele dig. Enerzijds willen wij de jeugd van on ze clubs in de gelegenheid stellen om hun produkten van het afgelopen sei zoen op een heuse tentoonstelling te kunnen showen en anderzijds willen wij als organisatie iedereen in de gelegen heid stellen om eens een kijkje achter de schermen te komen nemen. Wij doen tenslotte als Stichting een beroep op ge meenschapsgelden via de subsidierege lingen, die de Gemeente kent, en wij achten het onze plicht om ten aanzien van die bestedingen op gepaste wijze re kening en verantwoording af te leggen. Natuurlijk wordt dat al gedaan via de bekende „papierwinkel" maar het lijkt ons aardiger om dat ook wat nadrukke lijker via ons gastvrij „Open Huis" te demonstreren. Overigens zijn wij van mening, dat ook uit reclame oogpunt ons „Open Huis" waard is om gehouden te wor den. „Zien leven, doet leven" niet waar? Voor de jeugd is er die dag van al les te doen; veelal gratis en anders, waar dit niet mogelijk is, tegen een voor de jeugd betaalbere prijs. Wat dacht je van „Zelf je eigen buttons maken!!!!" Uit de tijd van Ard en Keesie kennen wij nog de kreet „rondjes van 36". En inderdaad, deze buttons zijn 36 mm we liswaar in doorsnede en als je dus je ei gen plaatje van die afmeting meebrengt, kun je daar ter plekke een keurige but ton van maken. Ook ontbreekt de „grabbelton" niet. Daarnaast zal er weer een computer de monstratie te zien zijn. Geknutseld kan er altijd worden: Zilverdraad en kraal tjes kunnen tot leuke kreaties worden omgetoverd; men kan de figuurzaag hanteren (voor de minder bedrevenen staat er een leger helpers gereed om ka potte zaagjes te vervangen) en de aller kleinsten kunnen plakken, knippen etc. Kortom voor ieder wat wils. Dus tot ziens op zondag 17 april in onze kelders aan de Goudsmidstraat (onder de basis school „ConinxhoF'. SPEEL-O-THEEK houdt glasactie. A.s. zaterdag 16 april houdt de werk groep Speel-o-theek een glasactie in Brukske II. Door het huis aan huis op halen van STATIEGELDFLESSEN ho pen wij geld bijeen te krijgen voor de aanschaf van speelgoed. Dit speelgoed kunnen wij dan straks uitlenen aan Ven rayse kinderen van 0 tot 12 jaar. Goed speelgoed is duur en Venray telt vele kinderen. Wij hebben daarom geld nodig. De subsidie die wij van de ge meente hebben gekregen is helaas niet genoeg om alle kosten te dekken. Hoe meer statiegeld flessen wij ophalen, hoe meer speelgoed wij kqpqen aanschaf fen. Bij mensen die statiegeldflessen meegeven nemen wij ook het andere glaswerk mee. Als de glasaktie aanslaat zal hij op meerdere plaatsen worden herhaald. Let op onze aankondigingen! Nu het er naar uitziet dat wij ruimte hebben gevonden in Venray-centrum, zijn wij van plan in het najaar te gaan starten. Behalve aan geld, hebben wij behoef te aan vrijwillig(st)ers. Vooral aan men sen die ons willen helpen bij het maken en repareren van speelgoed. Wilt U meer informatie, bel dan onze contactpersoon Irma Goldenbeld, Mambostraat 88, Venray, tel. 87329. P.S. Denkt U nog aan onze speel- goedaktie. Vogelmarkt te Wanssum De vogelvereniging „De gevleugelde vrienden" Wanssum e.o. te Wanssum organiseert op zondag 17 april a.s. haar maandelijkse vogelmarkt. Deze zal ge houden worden van 9.30 tot 12.00 uur in klublokaal Verstraelen, Geijsterseweg 7 te Wanssum. Handelaren zijn aanwe zig. Entree 0,50. Gevraagd worden al le soorten kanaries, parkieten en exoti sche vogels. Uitnodiging. Dinsdag 19 april is er weer een thema avond. Aanvang 20.00 uur. Dit keer be kijken we de diaserie van de Anne Frank stichting. Wat inhoud de relatie tussen het oud en het nieuw fascisme. Deze serie laat het ontstaan zien van het fascisme uit de Hitler-Mussolini perio de, en de overeenkomsten die nu sterk aanwezig zijn. De eerstvolgende kollektief vergade ring zal zijn op dinsdagavond 3 mei om 20.00 uur te MASJ, Hoenderstraat 33 te Venray. Wij heten eenieder van harte welkom! COC afd. Venray. Hallo jongelui. Iedereen die meegeholpen heeft met de kollekle hartelijk dank. Opkomst en opbrengst was geweldig. A.s. donderdagavond club van 18.15 tot 19.45 uur verzorgd door Trudy, Truus, Angelique, Monique en Jolanda. Vrijdagavond groep 3 dus Gerard. Mia en Wiel. Zaterdagavond disco met discotheek „Calypso" van 19.30 tot 22.00 uur. Tot a.s. weekeinde, de Leiding. Lourdescomité afdeling Venray VOORLICHTINGSAVOND Op dinsdag 26 april a.s. houden wij onze jaarlijkse voorlichtingsavond in de aula van Hui ze „De Kruuze" aan de Leunseweg. Aanvang 19.00 uur. Het programma voor deze avond is als volgt: 1 19.00 Eucharistieviering in de aula van „De Knr ze", opgedragen door deZ.E.H. Kapelaan van Galen, gees telijk adviseur van de afdeling Ven ray. 2. Welkomstwoord door de voorzitster mevr. van Stiphout-Pennings. 3 Algemene voorlichting door de heer G. Philipsen. 4 Medische toelichting door de heer L. Werson, hoofd-verpleegkundige in het hospitaal in Lourdes. 5 Er zullen wat dia's vertoond worden, zodat men enigszins een beeld krijgt van de reis en verblijf in Lourdes. Iedereen, die geïnteresseerd is in Lourdes, is op deze avond van harte welkom. Van groot nut is deze bijeen komst voor diegenen die voor de eerste keer naar Lourdes gaan. Ook pelgrims die in september-of oktober naar Lour des gaan, zijn welkom. Ook diegenen die van een andere gelegenheid gebruik maken om naar Lourdes te gaan, kunnen op deze avond onze gast zijn. Er zal in de loop van de avond een kop koffie worden aangeboden. Zoals we reeds eerder meldden, gaat de Limburgse Bedevaart van 14 t/m 21 mei a.s. naar Lourdes. 25 zieken uit de gemeente Venray zullen deze bedevaart meemaken. Bovendien hebben zich ook dit jaar weer een groot aantal pelgrims aangemeld. Er is nog een beperkte ruimte in de door de afd. Venray gereserveerde ho tels. Men kan zich dus nog opgeven bij dhr. G.Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, te. 83575. We zoeken nog enkele medewerkers/ sters om mee te werken aan de huis-aan- kollekte in juni en voor de kolportage met kaarten van het Lourdes Liefde werk, later in het jaar. Voor inlichtingen en eventuele op gave: G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575 of H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 83428. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY De fotoclubavond van 21 april zal ge heel gereserveerd zijn voor het bespre ken van eigen werk. Wilt U hierbij voor al denken aan de twee verplichte onder werpen nl. „de moderne tijd" en „wa ter". De bespreking van al het binnen gekomen werk zal wel geen moeilijkhe den meer opleveren, terugdenkend aan de clubavond van 7 april. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn natuurlijk weer van harte welkom op deze clubavond. Ruilbeurs en expositie. Zondag 17 april is er in het wijkcen trum „de Kiosk" in het brukske te Ven ray een ruilbeurs van 10.00 tot 17.00 uur en behalve voor postzegels en munten worden er natuurlijk ook weer biervilt jes. kroonkurken, stickers, sigaren bandjes, suikerzakjes enz. geruild. Tij dens deze ruilbeurs is er voor de kinde ren de gelegenheid om een eigen ont werp te tekenen van b.v. een postzegel, sigarenbandje, kroonkurt, of een ander onderwerp van een te ruilen object. Hier zijn ook een paar prijsjes voor beschik baar gesteld. Ook zullen er enkele colla ges te bezichtigen zijn van o.a. biervilt jes, kroonkurken, stickers, doorlopers van postzegels etc. Deze dag kunt U ook kennis maken met de houtsnijwerken van de Venrayse kunstenaar Henk Hoe- demaekers. Henk is o.a. bekend van zijn provinciewapens maar zal deze dag ook andere werken exposeren en tevens zal Henk laten zien hoe zijn werken tot stand komen. De entree is gratis, dus tot zondag 17 april in het wijkcentrum „de Kiosk" Stuifinavond. De stuifinavond van afgelopen zater dag was mooi bezet. Iedereen dacht daar zullen wij eens mooi op af stuiven, mooi noppes dus. Er waren 6 leden aan wezig op deze avond. Daarbij geteld 3 bestuursleden in totaal dus 9 personen. Schandalig! Als wc dan na gaan dat on ze vereniging over de 40 leden telt die op een ledenvergadering stellen dat er wat meer georganiseerd moet worden want zo zeggen ze. daar is duidelijk behoefte aan, dan vragen wij ons af waar deze mensen blijven als er een gezellige con- taktavond is. Iedereen woont vlak in de buurt en is in het bezit van een auto. Notabcnc. Neem eens een voorbeeld aan twee van onze leden die door weer en wind vanuit de locatie OIRLO per fiets deze avonden bezoeken. Wij hopen dat er de volgende keer meer animo on der onze leden is, want anders heeft het geen enkele zin om hiermee door te gaan. Clubmiddag. A.s. zaterdag geen clubmiddag, dit in verband dat enkele bestuursleden op de ze dag andere werkzaamheden hebben. Maar ook hier graag wat meer animo voor in de toekomst, kinderen van onze leden komen er voldoende maar wij za gen ook de leden zelf eens een keer op deze middagen, en daar de centen uit de rolatic zijn mag U ook betalen met bijv. 2 kwartjes, en dat is toch niet te veel ge vraagd. Droog oud papier. Dit willen wij graag bij U op komen halen, als U een partijtje voor ons heeft opgespaard laat het gerust even weten. U kunt ons bereiken onder de volgende telefoonnummers, 83080, 85834, 83115. 86991. Het papier mag niet nat zijn dit i.v.m. het schimmelen. De fabrikant keurt dan de hele partij af en U en wij hebben het werk voor niets gedaan. Ook niet-leden mogen papier voor ons bewa ren, wij zijn er erg blij mee. Bij voor baat dank voor uw medewerking. Rommelmarkt. Op Koninginnedag is er zowel in het Brukske als in het Centrum van Venray een rommelmarkt. Ook CAV 27mc is dan van de partij. Heeft U nog wat bruikbare tweedehands goederen waar U vanaf wilt, wij komen het graag bij U ophalen. Ook als U denkt dat het toch niet veel meer opbrengt op de rommel markt, bel dan gerust op. Het is voor een goed doel en alle beetjes helpen. Avondvierdaagse. Wij kunnen nog enkele leden inschrij ven, maar het liefst voor 21 mei. De groep is bijna kompleet en eenieder die nog met CAV 27mc mee wil lopen moet wel vlug zijn met het opgeven. De hagel nieuwe T-shirts met embleem zijn reeds besteld zodat CAV 27mc gegarandeerd goed voor de dag komt. Deze worden gratis beschikbaar gesteld door de vere niging voor iedereen die meeloopt. Op geven bij een van de volgende telefoon nummers: 86314, 85834 en 82327. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Op de tweede bijeenkomst „50 is te veel" op 3 maart jl. is er gesproken over de conclusie m.b.t. de vragen, die er de vorige keer geformuleerd zijn voor de achterban van de verschillende deelne mers. Om de snelheid te beperken wordt het meeste heil verwacht van hindernis sen. Er dient wel op gelet te worden dat zij niet ten prooi (kunnen) vallen aan vernielingen. Andere suggesties: grote borden met "Denk aan onze kinderen" en visuele versmalling van de weg. Alleen de twee noordelijke stuk ken van de rondweg Brukske (naar het winkelcentrum) lijken geschikt voor een snelheidsbeperkin. Men denkst dat er voldoende mensen in de wijken voor een snelheids beperking zijn en dit zou via een steek- proefenquete via de scholen gecontro leerd kunnen worden. Men vindt dat politici niet betrok ken moeten worden bij het opstellen van de nota; de nota moet wel worden aan geboden aan de verkeerscomniissie van de gemeente. Op de volgende bijeenkomst (14 april om 20.00 uur in zaal Vlakwater) zullen de resultaten van de enquête besproken worden en zullen wc aanbevelingen doen voor de definitieve nota. Voor meer informatie ENFB Vcnrav Isabellahof 27 lel. 87494 Inloopavond van de Werkgroep EX voor iedereen op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het pand van MASJ, Hoenderstraat 33 te Venray. A.s. zondag 17 april gaan we weer kienen. Er zijn weer leuke prijzen of geld. Aanvang 19.30 uur. Dus kom zon dag met z'n allen naar Wijkgebouw Den Hoender in de Ursulastraat. Tot ziens. De volgende openbare vergadering van de wijkraad in het Brukske is ge pland voor maandag 18 april 1983. in het wijkcentrum „de Kiosk" te Bruks ke. Aanvan 20.15 uur. Agenda:. 1 Opening. 2 Aftreden voorzitter en hoe verder? 3 Notulen vorige vergadering. 4 Mededelingen: inkomende post uit gaande pst 5 Representativiteit van de wijkraad. 6 Rondvraag en sluiting. Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan Beste Schut tersvrienden. A.s. zondag 17 april is er om 11.00 weer schietoefeningen op het schiettcr- rein in de Endepocl. Wij hopen dat U allen weer komt oefenen. A.s. zondag 17 april is er in Grubben- vorst viertallen schietwedstrijden. Schutters, dit is een goede schietoefe ning. Vertrek om 13.30 uur bij café De Klomp. Maandag 18 april is er een ledenver gadering in café De Klomp, aanvang 20.30 uur. Daarna commando oefenin gen. Komt allen zoveel mogelijk in het belang van de vergadering. De Schutterij kan nog enkele goede schuttersvrienden gebruiken in haar prachtige vereniging. Kom eens kennis maken met het schieten met de grote buks op zondagmorgen van 11.00 tot 12.30 uur in de Endepoel. Ook jeugdle den vanaf 10 jaar voor ons trommel en fluitkorps zijn van harte welkom. Zij de intresse hebben kunnen zich opgeven bij J. Krijnen. Niessenstraat 11 Venray, tel. 84956, of bij de heer Stals. Rochusstraat 34 Venray. tel. 85101 of bij P. van Lie- rop. Gitaarstraat 50 Venray, tel. 80748. Het bestuur. VENRAYe. AQUARIUM VERENIGING VENRAY Een ieder die op onze tentoonstelling de vereniging heeft gesteund met het „dubbeltjes raden" nogmaals bedankt. Het te raden getal was 1064. Zondag 17 april is er weer bakken- bezoek (aquarium bezoek) van 10 tot 12 uur bij A. Dik, Julianastraat 71 te Meerlo. Dinsdag 19 april houden wij weer onze maandelijkse contaktavond. Na de offi ciële stukken, toont de heer G. de Vries, ons de dia's van de districtskeuring 1982. Dus tot zondag of anders dinsdaga vond in café Vermeulen te Oostrum. Deze dagen zijn ook niet-leden, die inte resse hebben in zoet of zeewater aquaria, paludaruim of terrarium van harte welkom. Het Bestuur. Geijsleren-Venray Zaterdag 16 april a.s. is er op het schiet- terrein van het gilde van Geijsteren een vriendschappelijke wedstrijd. De aan vang is om 13.30 uur. Gouden Troffee. Zondag 17 april is er op ons schietter- rein een onderlinge wedstrijd nl. de Gouden Troffee wedstrijd. De aanvang is 13.30 uur. Zondagmorgen is er geen kampioen- schieten. Rommelmarkt. Op zaterdag 23 april houdt ons gilde weer een rommelmarkt. Als er nog men sen zij n die bruikbare/onbruikbare spullen hebben, bel dan onderstaand te lefoonnummer. Wij komen het graag bij U ophalen. J. Willems, tel. 82189. Alliance fran^aise De Alliance frangaise te Asten ont vangt als volgende en al weer laatste gastspreekster de Francaise Patricia Kaap, danseres en choreografe bij het Scapinoballet. Zc woont al 7 jaar in ons land en ze zal graag spreken over een be paald aspect van haar werk nl. ,.L' Edu cation de la dansc" op maandag 18 april om 20.00 uur in het College Asten Sn- meren, Bcatrixlaan 25, Asten. U heeft haar onlangs kunnen zien dansen in „Copelia" in Eindhoven. Ook de taal- en conversatiecursusscn van de Alliance francaise te Asten lopen weer ten einde. Al wie belangstelling heeft voor de Franse taal en graag zo'n cursusavond zou bijwonen, is van harte welkom. Inlichtingen bij mevr. J. ter Stceg- Beudcker, Vlinkert 17 Asten, tel. 04936-3239. RUILBEURS De Venrayse postzegelvereniging Phi- latelica organiseert voor de postzegel- verzamclaar(stcr)s uit Venray en naaste omgeving op maandag 18 april een rui- lavond. De zaal van café Veerhuis, Hen seniusstraat 13 te Venray is vanaf 19.30 uur geopend. Bestuursleden van voor noemde vereniging zullen aanwezig zi,n om u informatie te verstrekken over de philatelic in het algemeen cn de activitei ten van de plaatselijke club. Entree is

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11