(3. JUm^ERS FLYING FLIES SCHAKEN TRIMCLIIB Taekwon-do VC Phoenix'75 Midgetgolf LIaixvim Oh Do Kwan L.K.I.B. I.S.V. PEEL EN MAAS 111 het goede adres 82635 im BOWLING BOND VENRAY KARATECLUB BSF VENRAY RED CAPS VENRAY V.C.ROOY Tweede Paasdag 7e ronde van Vierlingsbeek Spectaculaire Autocross Veulen Raadsvergadering Meerlo-Wanssum Raadsvergadering Vierlingsbeek PEEL EN MAAS Venray omstreken LIMBURGSE KATHOLIEKE INVALIDENBOND AFD.VENRAY ROLSTOELPLATEAU - LIFT Op Paas - zaterdag organiseren d< ISV en de Red Stars 'n tafeltennis toernooi voor gehandicapten. Deelne mers uil alle delen van ons land hebben ingeschreven. Aanvang 10.00 uur einde ±]7.00 uur. De toegang is voor iedereen vrij. Om ongeees 9.15 uur wordt de nieuwe rolstoelplateau - lift in gebruik gesteld door wethouder v. Oers. Wij komen hierop volgende week terug. Uiteraard ajn belangstellenden ook hierbij wel kom. Er vindt nog 'n ander feestelijk evenement plaats, dat voorlopig ook voor onze leden 'n „geheim" blijft. Het officiële gedeelte van de dag zal door vrolijke muzikale klanken life omlijnd worden. SHOWDOWN Tijdens de middagpauze van het tafeltennistoernooi voor gehandicapten op Paas - zaterdag van 12.00 uur tot 13.00 uur verzorgt het District Limburg van de NIS met enkele gehandicapten uit Grave een demonstratie „show down". Dit is een tafeltennis - spel waarbij materiaal en spelregels aange past zijn aan de mogelijkheden voor blinden en slechtzienden. Het is een goede zaak, dat Venray ook 'ns kennis kan maken met deze voor ons nieuwe vorm van recreatie voor deze gehandi capten. Het zou ons welkom zijn indien enkele in dit opzicht gehandicapten uit Venray en omgeving zich aanmelden om er 'ns 'n spelletje aan te wagen ook al hebt u dit nog nooit eerder gedaan. Om wat meer bekendheid te geven aan deze tak van sport zijn ook toeschou werswelkom. SJ OELT OERN OOI Op zaterdag 26 maart j.l hield de nog jeugdige sjoelclub „de Schuivers" haar eerste toernooi in de kantine van Rank Xerox Venray. Als het gezegde „alle begin is moeilijk" juist is, dan gold dit ogenschijnlijk niet voor de organisatie van dit gebeuren. Alles verliep zo vanzelfsprekend, zo gladjes en perfekt dat 'n buitenstaander zou menen: zo', dag organiseren is wel om te doen! Als u 'ns achter de schermen kon kijken naar wat er aan planning en uitwerking vereist wordt om 160 deelnemers verdeeld over 8 klassen te laten spelen dan verbaast ht, dat zo'n raderwerk de hele dag feilloos funcioneert, ook in wat men wel 'ns noemt bijkomstigheden, zoasl 't installeren en opruimen van de bakken, 't de hele dag netjes op orde houden van de zaal enz. Ook de gasten waren zeer kontent over de organisatie van 't geheel. De verenigingen, soms vergezeld van hele gezinnen installeer den zich bij aankomst op hun gemak en bleven hun „stekkie" de hele dag trouw. Zodoende bleef 't de hele dag gezellig druk. Enkele van onze leden vielen in de prijzen waarbij de eerste plaats dien Mien Borghs in klasse C dames niet onvermeld mag blijven. Bij de dames A behaalde D.v. Dijck 'n II plaats: klasse B dames H.v. Linderen 9e plaats; klasse C. dames T. Heidens 8e plaats; Klasse B heren J. Borhts 10e; klasse C heren H. Ottenheim 7e Giel Thomassen 1 le; jeugd A St. Rongen 5e; bij alternatieve bakken werd C. Rongen 4e; S. Janssen 7e en F. v.d. Heuvel 9e. EEN ABONNEMENT WAARD Dames 1-Trivos 1 3-1 Verrassende zege!!! Lyceum behaalde zaterdag een ver rassende zege op Trivos uit Wijchen. rrivos, dat op de tweede plaats van de ranglijst staat, zag door deze nederlaag de kans op het kampioenschap tot vrijwel nul gereduceerd. Trivos won de eerste set met 12-15, maar werd daarna door een zeer gemotiveerd Lyceum onder grote druk gezet. Vooral met de serve scoorden de Venrayse dames vele punten. Verder loonden ze aanvallend erg veel lef. Ondanks de vele wissels die Trivos loepastte kon het geen vat krijgen op de speelwijze van Lyceum, dat de wed strijd won met de volgende setstanden: 15-4, 15-12 en 15-8. Dit betekende de zesde opeenvolgende zege voor Lyceum. Heren 1-Geldrop 2 3-1 Belangrijke zege Heren. Door de zege van de heren hebben ze nog kans om zich van de tiende plaats vrij te maken, dan zullen ze echter in de testerende twee wedstrijden nog een ttntal punten moeten pakken. Tegen Geldrop 2 speelde Lyceum met aame in de eerste twee sets goed. De Venrayse heren wonnen deze sets zonder in gevaar te zijn geweest met 15-10 en 15-8. In de derde set stuitte Lyceum op meer tegenstand. De Oeldropse reserves verdedigden erg goed en wonnen met 12-15. Ook in de vierde set nam Geldrop 2 «n voorsprong. Bij 9-11 zette Lyceum ten eindsprint in en won met 15-13 en haalde hierdoor drie punten binnen. Celdrop 2 degradeert naar de derde li visie. Overige uitslagen. barnes 2-AVOC 1 3-1 deterik 5-Dames 3 0-3 «eren 2-Kessel 1 3-2 Programma zaterdag 2 april ^sterix 2-Heren 5 competitie 16.30 James 2-VCSD halve finale beker 14.00 De overige teams zijn vrij. basket-kali club venray Dames 2- Rush Rush foto begon meteen met man - to man te spelen. Dit lukte echter niet zo goed, zodat wij enkele punten konden pakken d.m.v. de break. De ruststand was 10-14 in ons nadeel. In de 2e helft kwamen wij sterk op. In de 8e minuut vielen wij echter wat terug, daarvan profiteerden onze tegenstandsters. De stand was in de 15e minuut 24-20. Erg spannend dus. Door in de aanval rustig op te bouwen en fel te verdedigen behaalden wij tenslotte onze 3e over winning. Eindstand was 24-22 Mini's opgelet: Kom a.s. vrijdag avond in je speeltenue naar de training, daar we dan een kampioensfoto willen maken. Oude Bokken- Heren 2 Op zondagmiddag was het wederom een oude bokkenmiddag op Servaas, na een nipte nederlaag tegen de junioren 2 weken geleden, was heren 2 aan de beurt. Door omstandigheden waren de oudjes ditmaal slechts met 5 man. De scheidsrechter Mare en Erwin hadden ook clementie met Justien die ondanks 5 persoonlijke fouten moecht blijven spelen. Ook Peter de Jong was er weer. Bij Heren 2 was Frans goed voor 20 punten. Bij de oude bokken waren Wim en Peter goed op dreef in de break met respectievelijk 24 en 10 punten. Uitein delijk werd op de valreep door de oude bokken gewonnen met 49-47. Jongens aspiranten Door de gewonnen partij afgelopen weekend asen zij nu nog op de beslissings wedstrijd. Zouden ze ook kampioen worden zoals de Mini's Veel sterkte de komende wedstrijd. De rommelmarkt Als je nog spullen hebt breng deze dan zaterdag tussen 11 en 14 uur naar de Wieënhof. Om het een en ander voor te bereiden hebben we mensen nodig, Kijk dus op het onderstaande schema en laat wat van je horen als je echt niet kunt. Paaszaterdag: Opstellen van de spul len en schoonmaken.Bert Hageman, Richard Hageman, Erwin Hageman, Marden Flinsenberg, Richard de la Roy en de meisjes junioren, om 11 uur in de Wieënhof. Paasmaandag: Bezetting van de stands: van 10 tot 12.30 uur heren 2 en dames 2; 14.30 tot 15.00 heren 1 en dames 1; 15.00 - 17.00 uur en daarna even mee opruimen jongens junioren en meisjes junioren. Laat het niet afweten en laat eens niet altijd dezelfde het werk opknappen. De trainingstijden zijn veranderd. Van zaterdagmiddag naar dinsdag avond voor startlicentiehouders en donderdagavond voor alle leden. Aan vang om half 7. Dit is ingegaan vanaf 29 maart, dus a.s. zaterdagmiddag geen training meer. 2e Paasdag gaat het weer beginnen, de eerste wedstrijd van het seizoen welke in Schijndel wordt gereden. De inschrijving is van half 10 tot half 11. De eerste training is ook van half 10 tot half 112e. training van half 11 tot half 12. Aanvang wedstrijd 12 uur. Wij wensen alle leden veel succes. Vorige week dinsdag werd er in Grubbenvorst geschaakt door het twee de team. Om degradatie wedstrijden te ontlopen moest er gewonnen worden. Jaap Verwiel op bord 7 was het eerste klaar en bracht ook het eerste punt voor Venray op het wedstrijdformulier. Marcel Haanen was invaller voor Jan Tiggeloven en zat op bord 8. Hij stond glad gewonnen maar verloor nog zijn dame en daarmee de partij. Rob Groenendijk, op bord 3 verloor in de opening een pionnetje. Niet zo'n ramp want voordelig was het niet voor de tegenstander.Erger was het tweede verlies in het eindspel. Dit leverde de eerste nul op voor Venray 2. Victor Elfring speelde remise door goed denkwerk, Stikmat ontlopen is een hele kunst. Frans Vermeulen kwam met kwalitiet achter in de verdrukking. Dat koste nog een stuk en ook de partij. Wim Dokter was in een gulle bui en gaf een paard cadeau, een te duur presentje. Wil Gommans wist uit een stuk achterstand toch nog winst te behalen. Alle resultaten bij elkaar kwamen we tegen de Witte Dame tot een 3'/2-4'/2 nederlaag. De eindstand van de tweede klasse D luidt: 1.Venlo4 7-13 2. Heythuizen 7- 9 3. Horst 7- 9 4. Bergen 7- 6 5. Arcen2 7- 6 6. Venray 2 7-5 7. Grubbenvorst 2 7-5 8. Venlo 5 7-3 Voor het eerste team stond degradatie op het spel. Tegenstander was Venlo 3 afgelopen zondag in Venray. Het begon er donker uit te zien toen Jan Zuur erg snel verloren had op bord 4. Zeker als je bedenkt dat er twee invallers waren Alan Moss voor Ton Coopmans die op vakantie gaat en Karin Jeuken voor Piet Rouvroye. Op de topborden werd goed gescoord: Wim Jeuken won, Harrie Coolen en Gerard Kortenoeven (na lange tijd weer eens een resultaat) speelden remise. Thuis spelen is voor Rob Keereweer belangrijk want hij won. Jan Louwerse is uit vorm omdat de schaakproblemen te groot werden voor hem. En de invallers? Alan Moss scoorde een vol punt en Karin Jeuken speelde een onderling strijd af met Mevr. Cuypers uit Venlo. Dat Karin tot de sterkste dames van Limburg behoort blijkt wel want ze won. Een zesde plaats is het resultaat na 5-3 overwinning. Nog enkele uitslagen van vorige week dinsdag: Groep 1 Gerard Kortenoeven-Wim Jeuken 0-1 Groep 4: Fits Frederiks-Sjeng Smits 0-1 Edwin Drabbels-Raymond Arts 0-1 Groep 5: v.d.Ven- Misja Nabben 1-0 Peter Windemuller- K.Lammers 0-1 het juiste telefoonnummer wsc» schilderwerken b.v. .HUMUS. Uitslagen maandagavond: All 10- Reijnders 2-2 The Real Strikers-SVCB 4-0 Verheijen-Fall Down 3-1 Magic Line-Lady Strikes V/i-Vi Pinfall Wizzard-Spraeland Sport 3-1 Uitslagen dinsdagavond: Oud Meerlo-Returns 0-4 Red Arrows-Club Up 52 1-3 The Strikers-Spares 2-2 Hustlers- Sjopins 0-4 Sigma's vrij Met nog maar één wedstrijdronde voor de boeg, lijkt er nu toch aftekening in de stand te komen. Op maandag avond ziet het er naar uit, dat nog maar twee teams in aanmerking komen voor de eerste plaats. Met 4'/: punt voor sprong mogen de Pinhunters zelfs nog een keer ruim verliezen zonder de eerste plaats te verspelen. Op dinsdag lijkt de strijd om de eerste plaats beslist. Met maar liefst 17'/4 punt voorsprong is het bijna niet meer mogelijk de Sigma's nog in te halen. Uitwisseling Na de derde wedstrijd in de serie uitwisselingen met Horst, Venlo en Sittard staat het team uit Venray nog steeds bovenaan. De voorsprong is echter mar 35 punten. Dit kan dan ook in één game verspeeld worden. Het zal dan ook nog erg moeilijk worden om Sittard in de laatste wedstrijd op eigen bodem te bedwingen en eerste te blijven. Nederlandse kampioenschappen Voor de finale van de Nederlandse Kampioenschappen Bowlen hebben zich drie Venrayse heren geplaatst, t.w. Jos Janssen (A/B klasse) Tiny Janssen (C. Klasse) en Mike Berghammer (D. Klasse). Er wordt gespeeld in het weekeinde van 6/7 mei. De juiste speeltijden zijn nog niet bekend. Lopersgroep Zaterdag duurloop van 10 km op het Ballonzuilcircuit. We vertrekken om 7.15 uur vanaf Cooperbaan-Beekweg. Donderdagavond, vertrek om 18.30 uur vanaf St. Antoniusveldweg 1, doel: conditielooptraining over 10 km op harde ondergrond voor langere afstand, route Singels Venray. Trimmers Zondagmorgen op het Geijsterse Bossen circuit een gevarieerd trimpro- gramma. We verzamelen en vangen aan om 9.00 uur bij Parkeerplaats wandel pad kapel. Woensdagavond gevarieerd trimpro- gramma op het circuit Trimbaan Vlakwater. Verzamelen en vertrek om 18.45 uur vanaf Perdstal, Kempweg. ZUID NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAP JUNIOREN 1983 Onder auspiciën van de Nederlandse Taekwon-do Bond, werd op 12 maart j.l. in sporthal „De Braak" te Helmond de Zuid-Nederlands kampioenschappen voor junioren gehouden. Afdeling Venray, van Taekwon-do school OH DO KWAN, zond een 3 man sterke delegatie uit, bestaande uit Jos van Zeeland (bruine band), Peter Wanten (groene band) en Geert Stap pers (groene band). Het werd een succesvolle kampioenschap voor Jos van Zeeland en Peter Wanten. Beiden wisten zij, in hun klasse, beslag te leggen op de belangrijkste prijs n.l. de eerste prijs. Jos van Zeeland kwam vrij gemakkelijk in de finale, hij wist met overtuiging van zijn tegenstanders te winnen. In de finale had hij het alleen in de beginfase moeilijk, doch met inzet en inzicht kon hij ook deze partij naar zich toetrekken. Terecht mag hij zich één jaar Zuid- Nederlands kampioen junioren noe men. Peter Wanten moest er veel meer voor doen om de finale te halen. Doch hij werd op voorbeeldige wijze gecoacht door zijn trainer (Henk Thijssen). De samenwerking tussen coach en wed strijdman functioneerde optimaal, elke instructie werd door Peter direct in praktijk gebracht. Ondanks het feit dal Peter in de verschillende partijen diverse klappen moest incasseren, slaag de hij erin de finale te bereiken. In de finale kon hij zijn tegenstander vooral in de 2e helft van de partij vrij gemakkelijk overtroeven. Zodat Peter zich met trots Zuid-Nederlands kam pioen junioren kan noemen. Een bijna optimale resultaat voor de Afdeling Venray. Proficiat!!! Successen voor BSF Venray Trainer Chris Usmany van BSF Venray is zeer tevreden over zijn leerlingen. Tijdens de Zuid-Nederlandse Kampioenschappen Karaté te Geleen behaalde één van zijn leerlingen. Ferry Huwaë, een goede derde plaats. Hierbij heeft hij zich tevens geplaatst voor de nationale Kampioenschappen op 17 april te Haarlem. Tijdens de Open Maastrichtse Kam pioenschappen Karate was er nog een succes. Hier werd Wim Claus derde, wat een goede prestatie is voor deze opkomende karatéka. De andere Ven rayse karatéka's Frank van HOut, Max Claus en Peter Berg behaalden net geen ere plaatsen maar speelden toch zeer fraaie partijen. Degenen die zich voor deze sport interesseren, kunnen inlichtingen krij gen bij de heer C. Usmany, De houten hoek 20 Venray, tel. 86567. Concordia-Phoenix 3-0 De uitwedstrijd tegen Concordia leverde voor Phoenix, na een matig duel een 3-0 nederlaag op. In tegenstelling tot wat de uitslag doet vermoeden, was het een gelijkopgaande strijd die echter door de thuisclub steeds op de beslissende momenten in haar voordeel werd beslist. In de eerste set bleek al dat Phoenix de inzinking van de laatste tijd nog niet te boven was. Na een ruime achterstand wist men nog wel terug te komen maar bij een 13-13 stand werd op simpele wijze de set toch uit handen gegeven, 15-13. De 2e set verliep identiek aan de eerste. Ook nu kwam men na een achterstand goed terug om bij een 12-12 stand alsnog te bezwijken. In de hieropvolgende "set kon geen van beide partijen aanvankelijk een voorsprong nemen. Broederlijk ging men dan ook naar een 9-9 stand. Op dat moment stortte bij de bezoekers alles ineen, en kon concordia zonder pro blemen ook deze set op haar naam schrijven. 15-9. Door de 3 opeenvolgende nederlagen van de laatste weken is Phoenix danig gezakt op de ranglijst en wordt de wedstrijd tegen VC Rooy, op 9 april, voor beide ploegen van groot belang, su porters zijn dus van harte welkom. Overige uitslagen. Heren 2-HVC 3-0 AV Flash-Dames 1 3-2 Dames 2-Athos 3 0-3 A.s. zaterdag zijn alle teams competitie- vrij. ^)p de foto: recht Peter Wanten, Links Jos van Zeeland. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Het zaalseizoen zit er weer op. Deze week trainen ze nog binnen. Volgende week beginnen de buitentrainingen. Zij zijn als volgt verdeeld. De jeugd: Maandag: 17.30-18.30 Meisjes Pupillen. 18.30-19.30 Keeperstraining. Dinsdag: 17.30-18.00 Dames Junioren I 18.00-19.00 Heren Junioren. Woensdag: 17.30-19.00 Meisjes Aspiranten. 19.00-20.30 Dames Junioren 2 Donderdag: 7.30-18.00 Dames Junioren 1 18.00-19.00 Heren junioren. Vrijdag: 17.30-18.30 Jongens pupillen. 18.30-19.30 jongens aspiranten. senioren dinsdag: 19.00-20.00 Heren Senioren 1-2 20.00-21.00 Dames Senioren. Donderdag: 19.00-20.00 Dames Senioren. 20-21.00 Heren Senioren 1-2 Bekerwedstrijden Heren Senioren 1 spelen op donderdag 31 maart een bekerwedstrijd in Susteren tegen het alom bekende NOAV. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Vertrek 18.00. Dames Senioren spelen die avond een huldigingswedstrijd tegen tremeg uit Gemert. Deze wedstrijd begint om 19.15 uur. Heren Senioren 2 spelen een wedstrijd tegen een team uit Wanroy. Deze wedstrijd begint om 20.15 uur. Wij wensen iedereen prettige feest dagen en veel paaseieren toe. oefenprogramma Zaterdag 2 april HB sen Venray-Geldrop (12.00)14.00 HB jun Phantoms-Venray (8.30)11.00 rijden Klomp, Verbruggen, v.d. Wielen en Peeters. HB asp Venlo-Venray (10.00)12.00 rijden: Oremus, Mesman, Klomp. HB pup Venray-Nuenen (9.30)11.00 Maandag 4 april HB sen Ducks-Venray (11.30)14.30 vertrek bij café Klomp. Avondvierdaagse. Deze is van 9 t.m. 12 juni. Als er mensen zijn (leden) die mee willen lopen met de avondvierdaagse willen die zich dan melden bij H. de Rooy, Touwsla gerstraat 34, tel. 80429. Oud papier aktie. Wij maken U graag attent op onze papierinzamelaktie in 't Brukske en Venray Zuid van zaterdag 2 april. Aangezien er op die dag nogal wat oefenwedstrijden zijn van onze honk ballers doen wij ditmaal een speciaal beroep op de Softbalsters om daarbij behulpzaam te zijn. We starten om één uur precies bij de Atebe garage. Contributie. Wij maken er eenieder op attent dat eind maart de volledige contributie betaald had moeten zijn. Er zijn zelfs nog enkele leden die de eerste termijn nog niet hebben betaald. Wellicht ten overvloede wordt hierbij aangetekend: Wie niet op tijd heeft betaald kan straks geen competitiewedstrijden mee spelen. Hieraan zullen wij strikt de hand houden. Ook moeten nog enkele leden het stickergeld afdragen. We willen ook al graag de aandacht vestigen op het feit dat eind april het reisgeld betaald dient te zijn. Wij verzoeken eenieder van het bovenstaande notitie te nemen. STOOKKAR RACING DE PEELDRIVERS Stookkar liefhebbers opgelet!!!! Zondag 3 april, eerste paasdag, start Stockkar Racing „De Peeldrivers", onder auspiciën van Model Stockkar Racing Holland, op het circuit „de spurkt", gelegen aan de Smakterweg te Venray hun eerste Bondswedstrijd. Tijdens die wedstrijd kunnen de rijders punten verzamelen om zo tot een hogere klasse te promoveren. Waarschijnlijk zal de huidige Nederlands Kampioen ook aan deze wedstrijd deelnemen. De wedstrijd begint om 12.30 uur. Tevens is „De Peeldrivers" in het paasweekend op een modelbouwexpo- sitiein het gemeenschapshuis „de Pas". Hoogstraat 50 te Heesch bij Oss vertegenwoordigd. Deze expositie is door Modelvliegclub „The Wings" georganiseerd, en er zal van alles op modelbouwgebied te zien zijn, met de nodige films en demonstraties. Onnodig verlies VC Rooy- heren. VC' Rooy heeft zich niet kunnen revancheren voor de geleden uitne derlaag tegen SDO- Nieuwenhagen. Dat VC ooy zijn zinnen op deze wedstrijd had gezet, bleek in de eerste set. Vol overgave en durf. pakten ze de gasten aan. De wedstrijd ging volkomen gelijk op, met alleen een verdedigend beter SDO. De spelers uit Zuid - Limburg pakten dan ook met 10-15 verdiend de set - zege. VC Rooy lied het er echter niet bij zitten. De tweede set gaf een ontketend VC Rooy te zien. In een record - tijd werd SDO weggespeeld met 15-5. De derde set bracht goed en spannend volleybal. VC Rooy moest echter bij 13-15 't hoofd buigen, tactisch had SDO VC Rooy in de 4c set volkomen in de hand. Met 4-15 ging deze set verloren. Willen alle senioren van VC Rooy 1 mei a.s. vrijhouden voor de voorjaars vergadering? Aanvang 10.00 uur in de Wieënhof. „VLAKWATER" De eerste competitierondc zit erop en heeft een verdeeld sukses opgeleverd. Het eerste ging in Eupen op bezoek, waar men een uur vertraging opliep voordat de wedstrijd kon beginnen, aangezien daar zaterdags nog ruim tien centimeter sneeuw gevallen was. De juiste vorm was nog niet bij eenieder van ons aanwezig, zodoende werden alle ronden verloren. Beste speler was Hans Peeters met 105 slagen, die evenals G. Vermeulen de kwalificatie haalde. Het tweede team had een „makkie" aan Eindhoven, dat met 3 spelers op kwam dagen. Het werd een regelrechte 8-0 overwinning, waarbij over het algemeen niet slecht gespeeld werd. Uden was de tegenstander van het derde team,; door diverse misverstan den in Uden kwamen zij niet naar Venray. Deze wedstrijd zou normaal gewonnen zijn door het derde, echter team, daardoor telt de wedstrijd van afgelopen zondag niet. Jammer voor Gerrit Voermans, die met 105 slagen een puike wedstrijd speelde. Donderdagavond begint de onderlinge competitie, eenieder heeft de indeling gekregen en de aanvang is om half zeven. Paasmaandag spelen we een tournooi in Geleen, vertrektijd wordt donderdagavond bekendgemaakt. Na het succes van vorig jaar heeft het wielercomité Vierlingsbeek weer het zelfde programma samengesteld nl. de KNWU jeugd, circa 160 renners verdeeld over 7 categorieën zullen strijden om de eer. Ook de niet licentiehoóuders, 35- en 35 kunnen weer terecht om hun krachten te meten. Bij deze categorie zijn diverse premies en voor iedere leeftijdsgroep 5 bekers beschikbaar. Om 12.00 uur valt het eerste startschot voor de jeugd. Om 15.30 uur starten de 35 en om 16.30 uur de 35-. Inschrijving en prijsuitreiking is bij café Thissen in de Spoorstraat. Inschrijving voor 35 tot 15.00 uur en 35- tot 16.00 uur. Voor was en kleedgelegenheid is gezorgd in het gym-lokaal, dit is met een bord aangegeven. Tijdens de wielerronde wordt er een loterij gehouden t.b.v. het St. Antho- niusgilde en het Wielercomité. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij T. Janssen. 04781-1635 en bij A. Michiels, 04781-1429. De toegang is gratis. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Het wielercomité. Voor de vijfde maal organiseerd ACC 't Vcule weer de jaarlijkse autocross op 2e paasdag in Veulen op het terrein Breehei aan de Breevennweg. Dat dit weer kan gebeuren heeft de organisatie le danken aan deze spontane grondeigenaren, want zonder hun me dewerking was er geen cross. Nu er al twee wedstrijden verreden zijn zal de strijd in de 1300cc, 1600cc, 2000cc. 6 en 8 cil. en Rodeo klasse weer een felle strijd zijn om de punten van het A.S.U.Z. kampioenschap 1983. In de 1300 cc klasse is Leo Bartels uit Veulen weer van de partij. Met zijn nieuwe wagen zal hij de strijd gaan aanbinden tegen Aerts uit Kessel en Habets uit Wellerlooi. In de 1600 cc komen J. Jeneskens uit Veulen en F. Spcijcken uit Blerick voor ACC 't Veule uit, o.a. tegen Jos van Loon, piërrc Geurts en van Eijk. In de 2000 cc zal L. Vervoort proberen de kleuren van de club te verdedigen al zal het niet meevallen tegen snelle jongens als J. v.d. Einden, S. Willems en W. Feller. De 6 en 8 cil. klasse zal Harrie Verhoeven na een jaar experimenteren er alls aan doen om de kopman van deze klasse van die plaats te verdringen. In de Rodcoklasse zitten 50 courrerus waaronder de clubleden Classens, Pelzer, Verhoeven, Reinders en Roskamp, de clubkampioen van 1982. Verder slaat er een dames zelfbouw en een dames rodeo op het programma. In de dames Rodeo zullen de dames Verhoeven en Coencn de eer in huis proberen te houden. Tot slot wacht ons nog de Grote Geen bezwaar had de raad: tegen beschikbaarstelling van een krediet van 5.712,- voor de aankoop van frankeermachine; tegen de verkoop van een gedeelte van een perceel grond te Meerlo aan G. Heijligers; tegen medewerking voor vervan gende nieuwbouw voor de Kleuter school te Ticnray; tegen medewerking aan de Stich ting Kath.Onderwijs te Wanssum, voor herstel stormschade aan het dak van de kleuterschool; tegen medewerking aan de Stich ting Kath. Onderwijs te Blitterswijck voor de nadere inrichting gemeen schapsruimte; tegen een investerings subsidie van 10.000 voor aankoop nieuwe uniformen. Aan de Koninklijk Sint Willebrordusgilde te Geysteren. Die uniformen vragen van het Gilde een investering van 40.000,- Zoals in de subsidieverordening staat, kan de raad een subsidie geven van 25^». tegen de voorgestelde kavelprijzen in de bestemmingsplannen had de raad eveneens geen bezwaar; tegen energiebcspringsonderzoek kan worden gedaan, in de gemeente- loods. brandweergarage en de ambts woning. Dat onderzoek gaat een bedrag vergen van 3.540,-; tegen een krediet van 16.590,- werd gevoteerd ten behoeve van het maken van een overkapping over de strooizoutopslag; tegen het voorstel tot „het verklaren dat partiële herziening van het algemeen bestemmingsplan werd voor bereid" werd niet door de raad aanvaard. Volgens het voorstel zou dan de mogelijkheid bestaan dat het pand Wanssumscweg 1 te Geysteren een bestemming zou krijgen als horeca bedrijf. Het college dacht niet dat een restaurantexploitatie een aantasting zou zijn van de landschappelijke waarde. Het pand Stcndersd 3 te Meerlo zou ingericht gaan worden tot café- galarie- beeldentuin en kunstatelier. Verschillende raadsleden wilden zich nog eens wat uitvoeriger laten informe ren en zouden de voorstellen graag in de commissie behandeld willen zien. Geen bezwaar had de raad dat de MAC Wanssum op de afgewerkte vuilstortplaats een motorsportterrein gaat realiseren. Reeds 8 jaar wordt voor die motorsport vereniging een terrein gezocht. Wat geluidshinden daar betreft zou het wel meevallen want er zou hooguit 4'/2 uur per week worden getraind en een keer per jaar wedstrij den worden gehouden. Voor wat betreft de vestiging van een horeca bedrijf te Geysteren was de stemvehouding 8 tegen, terwijl baron de Weichs de Wenne zich van stemming moest onthouden. Voor de horeca vestiging Stenderd bleken er eveneens 8 raadsleden tegen te zijn. Vermelden wij verder uit die raadsvergadering nog de baron Weichs de Wenne benoemd werd tot afgevaar digde in het recreatieschap Peel en Maas. Bij het begin van de raadsvergadering werd het raadslid (oud wethouder) A. v.d. Pas (Overloonse fractie) door de raadsvoorzitter gefeliciteerd met het fiet dat hij 12'A jaar raadslid van de gemeente Vierlingsbeek was. Hij had ook bestuurlijke verantwoordelijkheid weten te dragen, toen hij het wethou derschap bekleedde. Namens de raad bood de voorzitter hem een klein geschenk aan als blijk van waardering. Namens de Maaskantse fractie bood mevr. Kersten bloemen aan maar die waren wel bedoeld voor zijn echtgeno te.... De heer van de Pas dankte op de van hem bekende wijze voor deze onverwachte hulidiging. UIT DE VERGADERING De kleuterschool krijgt de be schikking over het reeds eerder aange vraagde bedrag voor besteding van buitenspel en zandbakmateriaal. In de toekomst zal getracht worden de aanvragen spoediger te honoreren. Geen denken aan dat de raad medewerking zal verlenen aan de gevraagde schadeloosstelling aan de heer Engels. Volgens de aanvrager omdat zijn woonhuis onleefbaar is geworden door de vossenfarm van zijn buurman. Klager vroeg een bedrag van 150.000,- omdat de waarde van zijn woning gezakt was van 200.000 gulden naar 50.000 gulden. Verschillende Verschillende raadsleden vonden dat te grof. Volgens de schatting in 1987 bedroeg de waarde 55.800,- en nu 68.000,-. Een schadevergoeding werd dan ook unaniem geweigerd. De raadsleden hadden veel lof voor de aangeboden nota grondbedrijf al had men daar lang op moeten wachten en waren er maar 15 vrije kavels in de nota. De raad vroeg een soepel beleid ook wat betreft de mogelijkheden van de inwoners van de kernen. De verkoop van groenstroken welke van geen belang zijn voor de gemeente, zal per geval worden beke ken. Vanuit de Overloonse fractie werd gezegd dat het eigenlijk onbillijk is dat in de kern Vierlingsbcek, met minder inwoners, precies zoveel gebouwd kon worden in de sociale sector als in het grotere Overloon. In tegenstelling met andere jaren ondervond de verpachting van de op jacht op gemeentegronden geen tegen stand bij de raad. Wel zal ten aanzien van de jachtgronden in Overloon nog een kleine corrcktie worden toegepast. uw Venrays weekblad Winnaarsrace en de afvalrace zelfbouw en de afvalrace rodeo. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur en na de wedstrijd is de prijsuitrei king in Zaal 't Veule.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 7