GEMEENTEPRAAT nmnEsiv iniERnnnonni °o NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütle, Bureau Voorlichting Verkeers maatregelen bij motorcross op 6 februari Huisvuil wordt vroeger opgehaald Commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken Geen spreekuur burgemeester Bouwvergunning verleend Verkeers maatregelen in Vlakwater Bouwvergunningen aangevraagd Hinderwet Kursussen voor mensen zonder betaalde baan Hinderwet Huisvuilophalen met carnaval Militaire oefening Kermisattracties aanbesteed Ophaaldag van destructiemateriaal gewijzigd Tariefwijzigingen afvalstoffenheffing en marktgeld Programma sportieve recreatie Sportinstuiven voor gehandicapten service Folder „stand van zaken" weer verkrijgbaar Burgemeester en wethouders van Vcnray maken hierbij bekend hun besluit van 27 januari 1983, waarbij in verband met het houden van een inter nationale motorcrosswedstrijd nabij Janslust, de volgende tijdelijke ver keersmaatregelen zijn genomen: Op 6 februari 1983 van 10.00 tot 18.00 uur of zoveel korter of langer als in verband met de omstandigheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage U van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens in beide richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers gesloten te ver klaren: a. Janslust, gelegen tussen de Kiekwcg en Weverslo; b. het gedeelte van Weverslo, gele gen tussen de Deurneseweg en Janslust; c. de ongenaamde verbindingsweg tussen de Deurneseweg en Janslust; d. het gedeelte van de ongenaamde weg, gelegen ten oosten van Weverslo, vanaf de Deurneseweg tot ca. 100 m. voorbij Janslust; e. het gedeelte van de Heidse school- weg, gelegen tussen de Deurnese weg en de Groeneweg; f. de Droesenweg; II. door het plaatsen van borden 51 van genoemd reglement het stilstaan aan beide zijden van het gedeelte van de Kiekweg. gelegen tussen de Deurne seweg en de Etnalaan, te verbieden; III.voor zover genoemde omstandig heden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoer tuigen op meer dan twee wielen: awanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan dc onder I vermelde wegen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aannertte- lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dal dc onder I genoemde verkeersmaatregelen gelden gebruik moeten maken van de onder I vermelde wegen voor het Iaden of lossen van goederen pf voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoer tuig en deze aktiviteiten niet of be zwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koninging. Venray, 4 februari 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd. Met ingang van maandag 7 maart zal het huisvuil in de gemeente een half uur eerder worden opgehaald. Dat wil zeggen, dat dc vuilniszakken op de dag waarop het huisvuil wordt opgehaald om 7.30 uur in plaats van om 8.00 uur aan de straat moeten staan. Bij de huidige gang van zaken onder vindt Speciaal Transport Deurne, dat in Vcnray het huisvuil ophaalt, nog al eens moeilijkheden. Dit ondervindt men voornamelijk op dagen waarop er veel huisvuil wordt aangeboden. Zoals bekend moeten de vuilniswa gens het afval naar de gewestelijke stortplaats in Horst-America brengen. Hier kan men tot uiterlijk 17.00 uur terecht. Het komt regelmatig voor, dat de wagens dit tijdstip niet halen, met alle gevolgen van dien. Daarom hebben burgemeester en wethouders toegestaan, dat de aan nemer een half uur eerder met het ophalen begint. Dat betekend dat ledereen met ingang van 7 maart a.s. de vuilniszakken een half uur eerder moet klaar zetten. MET DE AVOND TEVOREN! Ingevolge de afvalstoffen verorde ning mogen de vuilniszakken niet de avond tevoren aan de straat worden gezet. De kans bestaat nl. dat honden en katten de zakken kapot bijten, waar door het afval op de stoep en op de straat terecht komt. Bovendien kunnen de vuilniszakken gevaar voor het verkeer opleveren. Er zijn altijd .grap jassen", die met de zakken gaan sjouwen en ze ergens op de rijweg of het fietspad neerzetten. Met name in het buitengebied is het meer dan eens gebeurd, dat ongelukken zijn gebeurd doordat er een vuilniszak op het fietspad of de rijbaan terecht was gekomen. Op maandag 7 februari komt de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken in openbare vergadering bijeen in kamer 127 van het raadhuis. Aanvang 18.00 uur. Het eerste punt waarover advies aan het college van b. en w. moet worden uitgebracht gaat over het onttrekken aan het openbaar verkeer van een deel van de onverharde Oude Oostrumse- weg. Nu de fietspaden langs de Henri Dunantstraat zijn aangelegd en de verkeersveiligheid ter plaatse sterk is verbeterd kan dit weggedeelte, dat deel uit maakt van een ruiltransactie met het Psychiatrisch Centrum Venray, worden afgesloten. Tot op heden wordt dit weggedeelte gebruikt door fietsende schoolkinderen, die dc kleuter- en lagere school ,,De Hommel" en MAVO ,,de Kolk" bezoeken. Het Psychiatrisch Centrum Venray is echter bereid na de onttrekking aan het openbaar verkeer, dit weggedeelte als fiets-/wandelpad open te houden zolang men niet direct dit weggedeelte nodig heeft. Dan moet geadviseerd worden over het beschikbaarstellen van een krediet van 11.940,- voor het aanschaffen van een motorcarrier voor de plantsoenen dienst. Dit wagentje zal nodig zijn voor de ploeg, die Land weert in onderhoud heeft. Vervolgens is er een krediet nodig van 234.080,- voor het uitvoeren van het tweede gedeelte van de renovatie van de gymnastieklokalen aan de Beukenlaan en de Langeweg. De werkzaamheden aan de gymzaal Langeweg omvat: reparatie metsel- en stucwerk, diverse timmerwerkzaamhe- den o.a. vervangen boeiboorden, dak dekkerswerkzaamheden, glas- en schil derwerk en aanpassing van de techni sche installaties Aan de gymzaal aan de Beukenlaan omvat het werk: sloop- en metselwerk, timmerwerk, dakdekkerswerkzaam heden, aanpassing technische installatie o.a. mechanische afzuiging. Ten behoeve van het bouwplan van 40 woningen van de Agrarische Sociale Fondsen in het plandeel KULUT II van Veltum I is het nodig openbare werken uit te voeren tot een bedrag van 340.000,-. Hierover zal de commissie advies moeten uitbrengen. Evenzo over het beschikbaarstellen van een krediet van 52.700,- voor de ontsluiting van het parkeerterrein Gouden Leeuw, achter in aanbouw zijnde winkel van Albert Heyn met appartementen. Verder vermeldt de agenda de volgende punten: het verlenen van een recht van opstal aan de stichting Gemeenschaps huis Oostrum voor de uitbreiding van het gemeenschapshuis; —verkoop van ca. 8.565 m2 bouw grond in Kuluut II aan Agrarische Sociale Fondsen te 's Gravenhage voor de bouw van 40 huurwoningen; aankoop van ca. 1350 m2 grond in ,,De Witte Vennen" van nv Carl Freudenberg; —grondruil met de stichting „Jeru salem". De gemeente verkrijgt ca. 127 m2 grond, die door de gemeente al als parkeerterrein bij het raadhuis in gebruik is en „Jerusalem" krijgt, uiteraard onder betaling van een toegift, 980 m2 grond aan de Gasstraat. Burgemeester mr. H. Defesche zal op maandag 7 februari a.s. geen spreekuur houden. Voor dringende gevallen kan men terecht bij de loco-burgemeester, wethouder J.A.A. van Oers. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 2 februari 1983 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. het uitbreiden van de garage aan Buskesven 1, t.n.v. A.P.C.M. Volle- berg; —het verbouwen van de keuken aan de Stationsweg 9, t.n.v. A.J. Hijl; —het uitbreiden van de woning aan het Gemmadal 8, t.n.v. J.E.F.H.M. Hoelen; —het bouwen van een woning aan Herik 6, t.n.v. P.J.G. Verdellen; —het plaatsen van een dakkapel aan de moderatostraat 8, t.n.v. W.L.J. Crooijmans; —het uitbreiden van de champignon- kwekerij en het plaatsen van een dakkapel aan kleindorp 6b, t.n.v. W.F.G.M. Michels. Venray, 4 februari 1983, de burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat zij besloten hebben tot het treffen van de volgende verkeersmaatregelen in het recreatiegebied Vlakwater: 1door plaatsing van borden 60 van bij lage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens het gedeelte van de Weg in den Berg, gelegen tus sen de Kempweg en de weg genaamd Vlakwater, aan te wijzen als onver plicht fietspad en verboden te verkla ren voor bromfietsen met in werking zijnde motor; 2. door plaatsing van borden 49 van bij lage van genoemd reglement het par keren te verbieden aan beide zijden van het gedeelte van de weg genaamd Vlakwater, gelegen vanaf de Kemp- weg tot aan de aansluiting van de Dril weg. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin, postbus 1980, 6201 BZ Maastricht. Venray 4 februari 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H. Defesche, burgemeester. J. Poels, secretaris. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan, danwel vooruitlo pend op een in voorbereiding zijnd herzieningsplan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een bedrijfsruimte aan de Oirloseweg 2 te Oostrum, t.n.v. H.G. Linders; —het bouwen van een varkensstal aan de Steegse Peelweg 143 te Yssel- steyn t.n.v. Gebr. Jaspers; het bouwen van een varkensstal aan de Peelweg 39 te Ysselsteyn, t.n.v. P.J. van Dijck. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 4 februari 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 4 februari 1983. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Kennisgeving bekendmaking aanvraag. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat op 29 dezember 1982, bij hen een aanvraag is ingeko men van J.C.M. Voesten, Merselose- weg 53b te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een boomkwekerij, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW en bestrijdings middelen worden opgeslagen, gelegen aan de Endepoel lb te Merselo-Vemay. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 4 maart 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver- zocht(afdeling openbare orde en veilig heid, tel. 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovenge- noemende datum mondelinge bezwaren worden ingebracht waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager én dé overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbeschikking in te dienen. Venray, 4 februari 1983. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. In Venray, Horst en Meerlo worden aktiviteiten georganiseerd voor mensen zonder „betaalde" baan. Iedereen met een uitkering (WW/ WWV/RWW/WAO/AAW) kan hier aan deelnemen. Ook schoolverlaters van 16/17 jaar kunnen aan de kursussen deelnemen. De aktiviteiten die in Venray georga niseerd worden, hangen samen met de werkplaats 't Stuupke aan de St. Anto- niusstraat 3a te Venray. DE WERKPLAATS Op de maandag-, dinsdag-, woens dag- en donderdagochtend is er een z.g. OPEN WERKPLAATS. Van de aan wezige gereedschappen en materialen (tegen kostprijs) kan dan gebruik wor den gemaakt ten behoeve van eigen hobby of projekt. Bovendien zijn er vakbekwame vrijwilligers die U kunnen adviseren. KURSUSSEN Ook starten er in de week van 21 februari weer een aantal kursussen zo als: Autotechniek, Metaal bewerken, Timmeren, Elektronica, Klusjes in huis, Kleding maken, Creatieve ochtend, Audio-visueel, Fotografie, Typen en koken. In Horst zullen kursussen Kleding maken, Koken, Fotografie en Audio visueel van start gaan. In Meerlo zal een kursus Timmeren gegeven worden. Deelnemers betalen 10,inschrijf geld per kursus. Voor materialen die U gebruikt wordt een vergoeding ge vraagd. Een uitgebreide folder met aanvangstijden kunt U opvragen bij: afdeling Sociale Zaken van Uw ge meente; Stichting Stuur groep Werkloosheid (STUW), Bergweg 4 te Venray, Tel. 04780 - 86245. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-bescbikking. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne maken be kend: dat zij voornemens zijn om de gevraagde vergunning ingevolge de Hinderwet van J.W. Thoone, Meersel- sepeel 3 te Ysselsteyn-Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een varkens- mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Meerselsepeel 3 te Ysselsteyn, te verlenen voor zover het betreft het uitbreiden en wijzigen van de onderha vige inrichting tot een omvang van 3.500 mestvarkens, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen en voor het overige te weigeren; dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Van Ansem's Voedercen trale b.v., Groesvlaas 7 te Bakel en Milheeze, voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een nertsenfok- kerii. waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromo toren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van 1,5 kW, gelegen aan de Lollebeekweg 22 te Castenray- Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen; dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van J. v.d. Star, Mambostraat 12 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een TOKO/afhaal- centrum van Indisch eten, waarbij voedings- en genotmiddelen worden gebakken in oliën en vetten, gelegen aan de Passage 9 te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerpbeschikking, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 18 februari 1983, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikkingen, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde .schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikkin- gen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 4 februari 1983 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. Janssen. Op Carnavalsmaandag en -dinsdag, 14 en 15 februari a.s.zal in de gemeente GEEN huisvuil worden opgehaald. Er wordt daarna ook geen extra route gereden, zodat met de vuilniszakken een week langer bij huis moet houden. Op dinsdag 8 en woensdag 9 februari wordt op gemeentelijk gebied een militaire oefening gehouden door 12 Pantser Infanterie Bataljon. Hieraan wordt deelgenomen door 115 militairen en 20 voertuigen. Gebruik zullen worden alle openbare wegen en paden tussen Venray, Sevenum en Horst. In geval van eventuele schade kan men contact opnemen met het Provin ciaal Militair Commando in Maastricht. KERMISATTRACTIES VENRAY EN KERKDORPEN AANBESTEED Hoewel de jaarlijkse kermissen nog maanden in het verschiet liggen, hebben zij toch al hun schaduw vooruit geworpen nu het college van b. en w. de attracties hebben gegund. Voor de kermis in Venray-kom geldt, dat er één attractie meer komt dan vorig jaar. Dat wil zeggen een record aantal attracties van negenendertig. Hoewel wij tegen de tijd dat de kermis binnen „handbereik" komt nader op de verschillende attracties zullen ingaan, kan nu reeds worden gezegd dat er drie gloednieuwe vermakelijkheden zullen komen in Venray. Op het Hensenius- plein komt de Flamingo schaar-twister en op het Gouden Leeuwterrein de fonkelnieuwe Bounty (luchtschip) en de Explorer. Op dit terrein komt als kijkwerk het Rimboe-showtheater met fakir-toestanden. OP DE KERKDORPEN In alle acht kerkdorpen komen de autoscooter van M. Boeken uit Hel mond en van dezelfde exploitant een kindervliegtuigmolen en een boksbal. In Leunen, Ysselsteyn en Veulen komt Babysport van dezelfde exploi tant. De suikerspin-popcorn van D. Lut- gens uit Roermond komt in Leunen en Ysselsteyn. Het Schietvermaak van Anton Regter uit Oss komt in alle acht kerkdorpen alsmede het lijntrekspel annex bussen- sport van J. Regter uit Oss. De komst van een rupsbaan in Leunen, Ysselsteyn en Oostrum is voor deze dorpen éen nieuwe attractie, die in de plaats komt van de traditionele zweefmolen. In Oirlo, Leunen, Merselo, Yssel steyn, Castenray en Oostrum komt de balcorotor van N. Spronsen uit Delft, die in Heide en Veulen met zijn Bull dozer schuifspel komt. De fa. J. Camps uit Horst is in alle acht kerkdorpen aanwezig met zijn traditionele noga-suikerkraam en J. Otten uit Gemert vindt men in alle kerkdorpen behalve in Heide en Veulen. De friture van G. Zegers-Wismans vindt men straks in Oirlo, Heide, Castenray en Veulen. VENRAY-KOM In Venray komen de volgende attracties: Grand-Prix autoscooter (joh. Stuij, Sliedrecht), Draaimolen (H. Geven, Venray), Minirad (dirk Arjaans) Apollo-Jackpotspel (Jan Wanningen, Rotterdam), Lijntreksport Altijd Prijs (A. Hinzen, Roermond), 't Vertierpa- leisspel (Jan Wanningen, Rotterdam), IJsverkoop, (H. Kees), Visverkoop(J. Otten), Pinda-popcorn (M. Hendriks- Koymans, Voerendaal), Kop van Jut (G. ter Linde, Maastricht), Suikerspin (John Mas, Voerendaal), Speelgoed ballonnen-grabbelton (fa. G. Swinkels- Kunkels, Kerkrade), Grilhuis (Herman Stuy, Halsteren), Gebakkraam (G. Bierens, Veldhoven), die tevens de limonade-automaat exploiteert. Nougat suikerkraam (J. Camps en Zn. Horst), Fotoschietsalon (P. Lahnstein, Gor- kum), Handschrift „analyse" (j. Bour, Heerlen), Flamingo-schaar-twister (m. Hinzen, Weert), Babymolen (W. Ordel- man, Apeldoorn), Boksbal (fa. G Swinkels-Kunkels, Kerkrade), Super Stoplichtspel (Dick Buunk, Vorden), Polyp (F. Dauphin, Bergen op Zoom), Rotaletspel(dick Buunk, Vorden), Spel 21 (f. Dauphin, Bergen op Zoom), Rupsbaan (J. Lahnstein, Roermond), Miniscooter (Fa. de Boeck, Rotterdam) Mini-jetvliegtuigmolen (R. Por, Gar- merwolde), Lunapark (G. Reemer- Janvier, Bergen op Zoom), Alpen express (P. Stroucken en Zn., Echt), Rimboe-showtheater (B. Ngando, Rot terdam), Medusa-loopspookhuis (G. Brouwer, Bergen op Zoom), Bounty luchtschip (Gebr. Moonen, Tilburg), Explorer (P. Tegelaar, Born), Balco rotor (A. Brantenaar, Bergen op Zoom), Holly-Cranes (D. Sipkema, Bergen op Zoom). En als men al deze attracties optelt, komt men niet op 39 omdat in enkele gevallen 1 exploitant met twee dezelfde attracties komt. Van de Destructiebedrijven te Son is onlangs bericht ontvangen, dat de destructievaten voor biggen en pluimvee in de route Oirlo, Castenray, Oostrum en Smakt vanaf deze week niet meer op maandag, maar op WOENSDAG gele digd zullen worden. De betrokken bedrijven hebben hier over inmiddels rechtstreeks bericht ontvangen. Bij de telefonische kadavermelding gelieve U er rekening mee te houden, dat het eerste cijfer van het codenum mer (1.627) gewijzigd is in3.627. De meldingen moeten uiterlijk dins dags om 12.00 uur v.m. gedaan zijn. Bij Koninklijk Besluit van 13 januari 1983 no. 8 is goedkeuring verleend aan twee door de gemeenteraad op 23 november 1982 genomen besluiten tot wijziging van tarieven. Het betreft hier de AFVALSTOF FENHEFFING waarvoor het tarief is bepaald op 89,40 per huishouden en Het MARKTGELD, dat vanaf 1 april 1983 is vastgesteld op 1,50 per m2 voor losse standplaatsen en op 13,25 per m2 per kalenderkwartaal bij abon nement. De aanslagbiljetten voor de afval stoffenheffing 1983 zullen zeer waar schijnlijk tegen het einde van de maand februari 1983 worden verzonden. Burgemeester en wethouders van Venray. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter 20 februari. WINTERWANDELING 19 en 26 maart. 2,9,16 en 23 april. SPEL- EN SPORTINSTUIF VOOR GEHANDICAPTEN 20 maart. BADMINTONTOERNOOI 2 april. TAFELTENNISTOERNOOI VOOR GEHANDICAPTEN 3 en 4 april. TAFELTENNISTOERNOOI 8 april. SPEL- EN SPORTINSTUIF VOOR JEUGD VAN 7 T.M. 12 JAAR 16 april. JEU DE BOULES 24 april. WANDELTOCHT (5-10-15-40KM) 30 april. ORANJE—ACTIVITEITEN In de maanden maart, april en mei worden er een aantal sportinstuiven voor gehandicapten georganiseerd. Deze instuiven worden georganiseerd in het kader van de cursus gehandicapten sport. Ze zullen op de volgende data plaatsvinden: 19 en 26 maart 2,9,16 en 23 april 7 en 14 mei. Ze worden gehouden in de gymnas tieklokalen I en II van het Brukske. De aanvang is steeds om 13.30 uur en om 15.00 uur zijn ze afgelopen. Voor meer informatie over de sportinstuiven voor gehandicapten kunt U bellen met M. Tonen, afdeling sportzaken en recreatie, tel. 04780- 83838 toestel 244. meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 SURINAAMSE TOESTANDEN IN GABON In december 1982 werd de Nederland se gemeenschap opgeschrikt door de berichten uit Suriname waar in een nacht de oppositie stante pede opge ruimd werd. Ruim een jaar eerder deed zich iets dergelijks voor in de voor afrikaanse begrippen welvarende repu bliek Gabon. Gabon is een voormalige kolonie van Frankrijk en nu reeds 22 jaar onafhankelijk. Sinds Mittérand tot President van Frankrijk werd gekozen, zijn er moeilijkheden in Gabon. Het land wordt geregeerd door het èèn partij systeem van President El-Hadj Omar Bongo, en wordt economisch gesteund door Frankrijk. In 1981 werd door een aantal leidende figuren de Morena opgericht.(mouvement Redressement Nationale). Deze groep was bezig een Witboek samen te stellen waarin gepleit werd voor verder gaande democratise ring van de Gaboneese Maatschappij. De bedoeling was dit aan te bieden aan de beide presidenten ter ere van een 1 staatsbezoek van Mittérand. De verkie zing van een socialistische president in Frankrijk had zoveel invloed in Gabon had deze mensen nieuwe hoop gegeven. Hier is niets van terecht gekomen. De veiligheidsagenten arres teerden alle medewerkers van het Witboek voor dit het licht kon zien, inclusief de typistes. Ze werden niet, zoals in Suriname, doodgeschoten maar wel onder erbarmelijke omstandigheden opgesloten in de Gros-Bouquet gevan genis te Libreville. Er zijn nog meer verschillen tussen de Gabonese en Surinaamse crises. Werd kort na het gebeuren de ontwikkelingshulp aan Suriname door de Nederlandse regering opgeschort, van de kant van de Franse regering gebeurde niets. Op 26 novem ber 1982 werden 24 gevangenen die aan het Witboek hadden gewerkt veroor deeld tot straffen tot 20 jaar dwangar beid. Amnesty International heeft alle 24 gevangenen geadopteerd als gewe tensbezwaarden. Een van deze gevan genen, Moubamba Nzienqui is geadop teerd door de Venrayse Adoptiegroep van AI samen met een groep uit Helsinki in'Finland doen zij beroep op de Gabonese autoriteiten om invrij heidstelling van Moubamba te bewerk stelligen. Moubamba leidt aan suiker ziekte en ontving hiervoor nauwelijks medische behandeling in de gevangenis. In de gevangenis is Moubamba geeste lijk gestoord geraakt als gevolg van eenzame opsluiting. Hij blijft vpor zich uit staren en mompelt aan een stuk door in onsamenhangende taal. Door de gevangenneming van Moubamba blijft zijn vrouw en 14 kinderen onverzorgd achter. Indien dit verhaal U aanspreekt en U ons zou willen helpen bij ons werk om de mensenrechten te verdedigen dan zijn daar verschillende mogelijkheden voor. U kunt voor inlichtingen kontakt opnemen met J.F. de Jong, Nevadahof 2, Venray, tel. 85469. cv-sanitair- riolering bel 84865 De bekende folder „Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voor zieningen" is weer verschenen, aange past aan de gegevens per 1 januari 1983. De folder geeft duidelijke informatie over de sociale verzekeringen. Men vindt er alle premiepercentages in vermeld maar ook de uitkeringsbedra gen. Verder een algemeen overzicht over de inhoud van de wetten. De folder is een samenwerkingspro- duct van het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, het Mi nisterie van Sociale zaken en Werkgele genheid en het voorlichtingscentrum Sociale Verzekering (VSV). Wenst u de folder te ontvangen, dan kunt u zich wenden tot het VSV, Zwaansvliet 3, 1081 AP Amsterdam. Telefoon 020-448 418, Daar zijn overigens ook folders verkrijgbaar over alle sociale verzeke ringswetten afzonderlijk. Bij wat grote re aantallen worden kosten in rekening gebracht.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 14