iÊkA'-'l l PEEL EN MAAS Overloon heeft een overdekt zwembad yjJj~ boekhandel van den Munckhof Wethouders moeten veel inleveren In de commissie voor algemene zaken is er deze weck op gewezen dal de wethouders door de ver doorgevoerde bezuinigingen toch wel erg veel moeten inleveren. Globaal gezien komt dat neer op ca. 10% van het netto-inkomen. Wanneer een werknemer op een derge lijke manier gepakt" werd, zou hemel en aarde vergaan Dit hoge inlevering-percentage is ontstaan door het feit dat de sociale lasten e.d. door de wethouders zelf betaald worden, dit in tegenstelling tot de ambtenaren. En het zijn juist de sociale lasten die flink gestegen zijn. Dit kan nooit de bedoeling van de wetgever zijn geweest, meende secre taris J. Poels te moeten concluderen. Dit hoge inleveringspercentagc speelt in elke gemeente, en gezamenlijk heeft men daar al tegen geprotesteerd. De secretaris raadde de politieke partijen, die een wethouder in het college hebben, aan, zich met de partij-kamer leden in verbinding te stellen. Dan is er misschien nog eer te behalen Vergoeding aan raads- en commissieleden Bij het behandelen van de begroting 1983 heeft het college van b. en w. een bezuinigingsvoorstel van alle fracties ovegenomen tot het bevriezen van de vergoeding aan de leden van de raad en de presentiegelden aan de leden van de commissies. Intussen zijn door de minister van Binnenlandse Zaken deze bedragcr vastgesteld. Zou men in Venray de ministeriele beschikking volgen, dan zouden de volgende vergoedingen gel den: —max.- vergoeding werkzaamheden 12.861,-. —max. tegemoetkoming kosten 2.091,-.- max. presentiegeld commissieleden 101,-. Door de bezuinigingsmaatregel van de raad, waardoor deze bedragen hetzelfde zullen zijn als in 1982, gelden de volgende vergoedingen: —vergoedingen werkzaamheden 11.672,-. —tegemoetkoming kosten 1.868,-. —presentiegeld commissieleden ƒ90,- Hierdoor wordt op de begroting 1983 een bedrag van bijna 10.000,- bezui nigd. 'n leesbare krant Sinds kort is in Bungalowpark De Vers te Overloon een bijzonder fraai overdekt zwembad gereed gekomen. Hoewel in eerste instantie het bad bedoeld is voor de gasten van het Bungalowpark, heeft men op veler verzoek een „dienstregeling" gemaakt, waardoor het mogelijk is dal b.v. de Overloonse bevolking van het bad gebruik kan maken. Het bad meet 20 bij 8 meter, hén lange zijde van het gebouw is voorzien van glazen schuifdeuren die toegang geven tot een klein zonneterras met een eveneens klein buitenbad. In het overdekte gedeelte is rond het zwembad ruim voldoende ruimte aan wezig voor ligstoelen e.d. De regeling welke is getroffen voor het gebruik van het zwembad door niet-gastcn (dagelijks een paar uur) geldt niet tijdens de zomervakanties: dan heeft men het bad en zijn accomodaties nodig voor de gasten alleen. Niet-gaslen kunnen een seizoen- of jaar-abonnement kopen. Per uur worden dan slechts 12 personen in het bad toegelaten. Ondanks zijn beperkingen voor de Overloonse bevolking, is men toch blij dat men nu dicht bij huis een overdekt zwembad tot zijn beschikking kan hebben. Verkeersspiegel in Oirlo Ter verbetering van de verkeersveilig heid in de kom van Oirlo zal voorlopig een verkeersspiegel worden geplaatst voor het verkeer vanaf de Deputé Petersstraat, dat de Hoofdstraat na dert. Ter hoogte van de bushalte zal aan de noordzijde van de Pastoor Gerards- straat over een lengte van 20 meter een parkeerverbod worden ingesteld. Het college van b. en w. acht voorlopig het instelle van een parkeerverbod voorde Deputé Petersstraat niet nodig. Fietscorssbaan in Veulen Het college van b. en w. is in principe bereid in Veulen een stukje grond beschikbaar te stellen waarop een fietscrossbaantje kan worden aange legd. Bekeken wordt nog welk perceel daarvoor het meest in aanmerking kan komen. Het gebruik zal slechts tijdelijk zijn en de aanleg moet op eigen kosten via zelfwerkzaamheid worden uitge voerd. De gemeente kan verder op geen enkele wijze een bijdrage leveren. Nieuwe eenjarige opleiding uiterlijke verzorging, bij scholengemeenschap 'Sancta Maria' te Deurne Voor de leerlingen van de Scholen gemeenschap „Sancta Maria" te Deur ne bestaat de mogelijkheid het vak Uiterlijke Verzorging als eindexamen vak te kiezen. Deze differentiatie, zoals een vak in onderwijskringen genoemd wordt, bestaat nu dus al meer dan twee jaar en wordt door steeds meer meisjes gevolgd. In twee jaar krijgen deze leerlingen de theorie en praktijk van haarverzorging, schoonheidsverzorging gezondheidskunde en winkelpraktijk. Dit jaar nu, met ingang van het nieuwe schooljaar in augustus, biedt „Sancta Maria" aan alle meisjes met een LBO diploma of een Mavodiploma de mogelijkheid in de tiid van cén iaar. weeklijks 17 lesuren, de differential Uiterlijke Verzorging te volgen en hierin examen te doen. Aan hel eind van het opleidingsjaar kunnen de leerlingen een LBO diploma halen. Zij doen examen in de Uiterlijke Verzorgingsvakken en Tekenen. Wat betreft de andere vakken, Nederlands, Gymnastiek, Kennis der Natuur en Maatschappijleer, worden de cijfers overgenomen die de leerling reeds op het Mavo- of LBO diploma had. Voor meisjes met een LBO of Mavo opleiding, het bezit van een diploma is wel een strikte vereiste, ligt hier een unieke kans een jaar met een plezierige maar vooral nuttige opleiding te vullen. In welk beroep zij ook terecht komen zij zullen hun hele leven, ook in een eigen gezin, plezier beleven aan de in dat jaar opgestoken kennis! Voor verdere informatie wat Detrett kosten en aanmelding is iedereen welkom, na een telefonische afspraak met de heer Hendriks (04930-12566) bij de administrate van de school, Kruis straat 28 te Deurne, Trouwboekje en 7,50 inschrijfgeld graag meebrengen. Sportcontacten met Zuid Afrika B. en w. hebben de Nederlandse Sportfederatie laten weten, dat zij in voorkomende gevallen het Venrayse sportleven sportcontacten met Zuid Afrika zullen ontraden. Hoewel voor zover bekend dergelijke contacten niet worden onderhouden zal het college indien dit wél gaat spelen, de betreffen de vereniging tevens verwijzen naar de door de Nederlandse Sportfederatie opgestelde verklaring van november 1982. Tijdens het vorige week zondag gehouden Joekskapellenfestival mocht Jan v. Toor de Bronzen Piëlhaas in ontvangst nemen. Van Prins Piet III kreeg hij nog een persoonlijk geschenk overhandigd: een kera miek veldkapelletje waarin een Piëlhaas met zes armen, als zinnebeeld van de aktiviteiten die Jan v. Toor op velerlei gebied ontwikkeld. Een daarvan is zijn zorg voor onze wegkruisen en veldkapelletjes. Medewerking van het publiek gevraagd Veertien dagen geleden (zaterdag smiddags) hebben vermoedelijk twee onbekende personen kans gezien in de kantoorruimte van de firma C. in de Grote straat een geldcassette te ont vreemden. De buit bedroeg ruim 500,- aan contant geld en cheques ter waarde van 800,-. Diezelfde middag trof een andere winkelier in zijn kantoor een hem onbekende man aan, die zei te willen telefoneren. Op dat moment hield een andere, eveneens onbekende man, het winkelpersoneel aan de praat. Men vermoedt dat beide .heren" ook in de zaak van C. zijn geweest. Men heeft een duidelijk signalement van de twee verdachte personen. De politie wil graag weten of nog andere middenstanders door dit tweetal „be naderd" zijn. Zij verplaatsen zich in een Citroën Pallas. Het aantal fietsendiefstallen in onze gemeente neemt grote vormen aan. In een week tijds 12 gestolen fietsen is al geen uitzondering meer. Een van de plaatsen waar regelmatig fietsen verdwijnen, is de stalling bij het station NS te Oostrum. Vermoedelijk worden de gestolen fietsen per (bestel)auto vervoerd. De politie hoopt dat de bevolking hen een seintje geven, wanneer ze zien dat een fiets op een ongebruikelijke wijze wordt weggedragen of in een auto wordt geladen. Met een op dit gebied attente bevolking moet het mogelijk zijn de zwijntjesjagers in de kraag te grijpen. Trouwen voor 600,- Raadslid J. Reintjes had vernomen dat in Deurne ook op zaterdag getrouwd kan worden in het gemeente huis, Hij vermoedde dat er wellicht ook in Venray behoefte bestond aan een dergelijke mogelijkheid en lanceerde daarom een vraag hierover in de commissie voor algemene zaken. Het bleek dat zulks ook in Venray kon, liever niet aldus de voorzitter, maar het kan. En het was de gemeente secretaris die eventjes onthulde dat een trouwpartij op zaterdag 600,- kost. En dat is beslist niet meer dan de kostprijs, zo verzekerde hij. Tel maar eens uit: 'n bode, 'n ambtenaar, verlichting, verwarming Geen uitbreiding van De Heesakker Het college van b. en w. ziet om financiële redenen geen kans om de accomodatie van de sportverenigingen Castenray en DIS Oirlo op het sport park de Heesakker uit te breiden. Daarbij verwacht het college ook voor de sportvereniging de alom verwachte terugloop van het aantal jeugdige sporters, hetgeen voor de voetbalvere nigingen in het algemeen zeker zijn consequenties zal hebben. Het college vraagt begrip voor dit voor de Oirlose en Castenrayse sportverenigingen te leurstellende antwoord. Rolstoellift in De Wetteling Het gemeentebestuur stemt er mee in, dat in de sporthal „de Wetteling" een rolstoel-plateaulift wordt aangebracht, waardoor gebruikers van rolstoelen ook van de tribune gebruik kunnen maker.. Deze plateaulift zal eigendom blijven van de Invaliden Sportclub Venray, maar de gemeente heeft als voorwaarde gesteld, dat het gebruik van de lift ook mogelijk moet zijn op tijden, dat de hal niet door de Invaliden Sportclub is gehuurd. Parkeeren bij Disco „De Steeg" Bij de pas geopende discotheek „De Steeg" aan de Catharinastraat Gussenstraat in Leunen doen zich zowel in het weekend als door de week grote parkeerproblemen voor. Daarom is besloten op zeer korte termijn een aantal maatregelen te treffen. Voor de binnenbochtzijde van de St. Catharina straat tussen Vullingsstraat en van Megenstraat wordt een stopverbod ingesteld terwijl een parkeerverbod gaat gelden voor de westzijde van de Gussenstraat. Bij de uitgang van „De Steeg" wordt een standplaats voor twee taxi's aangewezen. Indien de situatie in de Gussenstraat daartoe noopt zal mogelijk een eenrichtingsverkeersrege- ling worden ingesteld. Parkeerproblemen in de Doormanstraat In september heeft het college van b. en w. een aantal flatbewoners van de Doormanstraat, die om extra parkeer voorzieningen hadden gevraagd, laten weten, dat dit financieel niet haalbaar was. Het college heeft zich nog eens over deze zaak gebogen en is nu bereid een eenvoudige extra parkeerplaats aan te leggen. Deze zal komen in het grasveld tegenover de flat aan het einde van de doodlopende straal. De parkeerplaats wordt in grind uitgevoerd en zal plaatsbieden aan een viertal auto's. Rondom de parkeervoorziening zal enige beplanting worden aangebracht. Een en ander betekent wel, dat de aanwezige zandbak zal moeten verdwij nen. Wanneer er binnen veertien dagen geen bezwaren tegen dit plan zijn ingediend, zal tot aanleg kunnen worden overgegaan. Woningbouw in Leunen Het college van b. en w. vindt het een goede zaak, dat het bouwbedrijf M.Peeters b.v. te Swolgen bouwgrond in Leunen wil kopen voor de bouw van veertien premie-A-woningen. Omdat door de geringe toewijzing van woningwetwoningen het dorpenplan in de knel komt, biedt deze bouw een aanvaardbaar alternatief voor Leunen, MA*1 Grotestraat 68 Venray telefoon 04780-82727

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12