DE BERM, NIEMANDSLAND VENRAY cor De Wetteling AGENDA °o es ZIEKENOMROEP DAGEN HALVE PRIJZEN PROFITEER HIERVAN SCHOOLFOTO VAN VROEGER 30 jaar geleden INGEZONDEN service Programma van de Venrayse Omroep Stichting voor alle extra koopjes op alle afdelingen i:»i! GEVONDEN ER was een tijd, dat het woord berm voetpad betekende. Naast de sporen of slagen van de wagens moest wel een voetpad lopen, anders kwam de wandelaar nergens. Maar toen het gemotoriseerde verkeer grint, macadam, beton, klinkers, keien en ten slotte asfalt eiste, verdween die betekenis. Alles wat zich tussen asfalt en sloot bevindt heet nu berm. Hoeveel berm er in ons land is weet niemand, maar de schattingen lopen uiteen van 30.000 tot 50.000 ha. Wat doe je ermee? Als je er niks aan doet, verdwijnt de wegbebakening al rap onder het groen. Dat gaat dus niet. Kort houden dus. Of kan het ook anders? SOMMIGE lieden achten een onkruid vrij en glad geschoren gazon het hoogst bereikbare ideaal voor tuin, •plantsoen en berm. Enkele Drenthse 'gemeenten hebben het een poosje gedaan, bermen rollen als gazons. Het Lwas onbetaalbaar. Maar hoe ging het vroeger dan? Wel, er was een tijd, dat handwerk nog betaalbaar was. Vee houders pachtten dus de wegkanten van waterschappen, rijk en gemeen ten en en ze maaiden en hooiden er. Vanwege de wegbebakening en de hellingen is dat echter zó tijdrovend, dat ze het gras al gauw voor niks kregen. Thans willen de boeren het gras niet meer al krijgen ze geld toe. Graszaadkwekers beijverden zich kort blijvende grassen te vinden en de chemische fabrieken ontwikkelden remstoffen die het gras mooi groen maar wel kort houden. Het mocht allemaal niet meer baten, want het grote publiek had zich meester ge maakt van de berm U denkt aan bermtoerisme, maar wij bedoelen de meningsvorming. Letterlijk iedereen .deed zijn zegje over wat in de bermen mocht groeien en wat niet. Ook de boer. Want als je het een wildernis laat worden stuift er onkruidzaad op zijn land en dat is niet leuk. Vooral niet >31 als je de eerlijke landbouwer ver- N volgens uitscheldt voor natuurverpes- ter omdat hij spuit tegen onkruiden.... Onkruiden, zei u? Een verouderd :woord, honen velen. Onkruid is net zo goed kruid als alles wat wij telen (op de houtgewassen na). Het is alleen kruid dat wij niet wensen op bepaalde plekken die wij cultuurgrond noe menHet zij zo, maar intussen kent Wageningen toch het vak Onkruidkun- de en dat wordt gedoceerd door prof. P. Zonderwijk. Deze heeft zich ver dienstelijk gemaakt door niet alleen te letten op de manier waarop boer en tuinder hun plantaardige tegenstan ders uit de weg kunnen ruimen, maar ook op de flora langs onze wegen en haar betekenis en schoonheid. Zo heeft hij fel geageerd tegen het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de bermen. Deze zijn thans dan ook verboden, voorzover ze gericht (en werkzaam) zijn tegen meerzaadlob- bigen, dat wil zeggen niet-grassen. Ook het foeilelijke doodspuiten van bermen is thans gelukkig van de baan. Zonderwijk kon aantonen, dat ruim 450 soorten planten talrijker zijn ge worden door de be-ere behandeling van de bermen. Dat is bijna een kwart van onze flora en dus wel van belang. De boekjes over alle moois dat u in de bermen kunt vinden, beginnen dan ook rijkelijk te stromen. Dat is nu allemaal goed en wel, maar intussen beginnen ook weer de moei lijkheden. Wat heb je aan mooie bermen als je ze niet bereiken kunt? Tja, parkeren langs de autobaan is niet toegestaan. Wat baat het de mens dat hij tijdens panne begroet wordt door bloeiende wilde kruiden? Sterker nog: deze bermen dienen terdege kort te worden gehouden. RUIT INGEGOOID In de nacht van 23 op 24 januari werd van een woning aan de St. Catharinastr. te Leunen een ruit ingegooid. Over motieven en daders kon niets naders worden medegedeeld. DIEFSTALLEN —In het begin van deze maand zijn in het Brukske 4 verkeersborden ont vreemd. Het is natuurlijk een gevaarlij ke situatie als op bepaalde putnen verkeersborden ontbreken, welke daar juist geplaatst zijn ter verhoging van onze veiligheid Men heeft op een dag enkele jeugdigen knapen gezien, die met (Otden aan het sjouwen waren maar déze knapen zijn yérder onbekend gebleven. De politie roept eventuele getuigen op die de knapen kennen of wel weten waar zich die borden bevinden. Het kost de gemeente enkele honderden guldens om die borden te 'vervangen. Maandag j.l. werd uit een kelder ruimte van een flat aan de Zuidsingel een bromfiets van het merk Kreidler- Floret ontvreemd. —Een inwoner van Venray parkeerde zondagmiddag zijn auto langs een bospad aan de Maasheseweg. Bij terugkeer ontdekte hij dat zijn auto opengebroken was. Zijn autopapieren en rijbewijs waren verdwenen. Die bescheiden werden later in Boxmeer teruggevonden en konden aan de eigenaar worden teruggeven. Een andere op die plaats geparkeerde personenauto bleek eveneens opgebro ken te zijn. Uit die auto verdween de autoradio. Maar die gedupeerde heeft nog geen aangifte van diefstal gedaan... —Een scholiere deed aangifte van _diefstal van haar fiets, welke stond in de Poststraat Niet alleean haar fiets, maar ook haar boekntas met inhoud was meegenomen. De jonge dame is ernstig gedupeerd en zou al blij zijn als haar boekentas terug had. DRANK IN BESTUURDER Een 36 jarige autobestuurder uit Bakel werd alhier door de politie dronken aangetroffen. Na het pijpje blazen moest hij de bloedproef onder gaan en werd een onaavaardbaar promilage alcohol gemeten. Met de S aanzegging van een rijverbod en dat proces verbaal zal worden opgemaakt werd hij huis waart gezonden. ïGeachte Redactie, In Uw blad van 21 jan. j.l. is een '.artikel gewijd aan landschappelijk groen, met betrekking tot een verleende kapvergunning, en wat al te rigoreus .uitgevoerd onderhoud. Uw artikel begint met de kop: „Ondanks het feit, dat het behoud van •groen hoog in het vaandel van het Venrayse gemeentebestuur staat ge- schreven." etc. etc. Het tegendeel lijkt waar te zijn. Op een perceel, gelegen tussen de St. .Servatiusweg en Smakterveldweg, ter Mioogte van de nieuwbouw, is namelijk een prachtige Meidoornheg, die volgens vroegere bewoners wel 70 75 iaar oud was, met 'n hoogte van 3é 4 meter, met wortel en al verwijderd. Wat daar de noodzaak van is ontgaat ,me geheel! Of het moet zijn, dat men zo groot mogelijke aaneengesloten perce len wil creëren, om mais te verbouwen. In dat geval, lijkt het erop, dat de -gemeente hoog in het vaandel heeft staan; „Waar bomen en groen staan, kan geen mais verbouwd worden"! Hoogachtend, J.V. DANK ZIJ ATTENTE TAXICHAUFFEUR In de nacht van vrijdag op zaterdag, omstreeks drie uur zag de attente taxichauffeur C. dat in een flat aan de Bachstraat brand was uitgebroken. De gealarmeerde politie ging met hulp van de chauffeur op het balcon, alwaar een binnenbrandje in oe woonkamer van de alleenwonende jongeman N.M. werd geconstateerd. Op het balcon werd een brandend kussen van zijn bankstel aangetroffen, terwijl binnen in de woonkamer een bankstel aan het branden was. Er was een behoorlijke rookontwikkeling. De bewoner werd slapend in zijn bed aangetroffen. Hij had van de brand nog niets bemerkt. De bewoner, zo is uit het onderzoek gebleken, was op de bank in de woonkamer in slaap gevallen, vermoe delijk met een brandende sigaret. Hij werd wakker van de rook en meende dat het kussen in brand stond en dat kussen heeft hij op het balcon gegooid en daarna is hij in zijn bed gestapt, in de overtuiging dat de brand nu was geblust. Maar zowel in het kussen als in het bankstel bleken nog vuurresten te zijn gaan smeulen. De brandweer wist de brand snel meester te zijn. De Bewoner M. Heeft voor de nacht onderdak gekregen op het politiebureau. Indien de taxichauffeur niet tijdig die brand zou hebben ontdekt waren de gevolgen veel ernstiger geweest. SCHOORSTEENBRANDEN Niet alleen in de regio maar ook in Venray blijken er weer regelmatig schoorsteenbranden te ontstaan. Niet altijd blijkt de oorzaak het niet tijdig vegen van de schoorsteen te zijn. Er kunnen ook andere factoren oorzaak zijn. Wel heeft de gebruiker de verplichting zijn schoorsteen tijdig te laten vegen. Brandweerlieden hadden lang werk bij de schoorsteenbrand bij de fam. v. H. aan de Trynesstraat te Leunen. Uitbreiding kon worden voorkomen en als vanzelfsprekend inspecteerde de brandweerlieden later ook de schoor steen. Dat deden zij ook toen hun hulp eigenlijk niet meer nodig was bij de melding van een schoorsteenbrand bij de fam. L. in de Wethouder Pubbenstr. te Merselo. REE DOOR TREIN GEDOOD Niet alleen sneuvelen in het Venrayse Reebokken en geiten bij het oversteken van de weg door het snelverkeer. Afgelopen week moest de Venrayse politie op onderzoek uit nadat van de Spoorwegen een melding was binnenge komen dat op het baanvak Venlo- Nijmegen tussen de overgang Maashe seweg en de Smakt een dier door de trein zou zijn gedood. Dat onderzoek leverde een aan flarden gereten reegeit op, welke zoals dat reeds meerdere malen is gebeurd door onze plitie- mensen werd opgeruimd. MATERIELE SCHADE —Zondagmiddag vond op de krui sing Leunseweg-Zuidsingel weer een verkeersongeval plaats tussen twee personenauto's. Een bestuurder van een personenauto uil Vierlingsbeek reed op de kruising, komende vanaf de Leunse- weg, linksaf de Zuidsingel op en hinderde daarbij de uit tegengestelde richting komende auto, bestuurd door een Venrayse dame. Hij verklaarde op het laatste moment de auto van de dame te hebben opgemerkt maar toen was een botsing onvermijdelijk. Het bleef bij materiële schade. —Doordat een 21 jarige Venrayer niet op het voor hem bestemde weggedeelte in een bocht van de Heidseweg reeds botste bij met zijn personenauto tegen een tegemoetko mende personenauto bestuurd door een plaatsgenoot. Bij de botsing onstond zware materiële schade. niet alleen omdat hier de wegbebake ning zo belangrijk is. maar óók omdat overstekend wild (en losgebroken huisdieren) niet onverwachts uit het struweel de weg op mag rennen waar het verkeer op maximumsnelheid voortraast. De juichtonen over de bermen zijn dus maar zeer betrekke lijk. Ze kunnen, als wij nuchter zijn, alleen betrekking hebben op wat zich langs fiets- en voetpaden bevindt. O nee, roepen de aanhangers van prof. Zonderwijk, u vergeet dat mar grieten, klaprozen, klein hoefblad enzovoort prachtig staan, ook langs de snelweg. Akkoord, maar klaprozen gedijen alleen bij opgebroken weg bermen. Ze hebben in een vaste zode geen schijn van kans. Margrieten kunnen zich wel handhaven in lang gras en verdragen zelfs hooien, als dat niet te vroeg gebeurt. Maar heel veel onkruid handhaaft zich alleen tijdelijk zeer uitbundig. En in de meeste gevallen blijft het slechts als weinig of niet gemaaid wordt. En daar zitten wij nu meteen midden in de problema tiek. Want niet maaien betekent: lang gras. En dat betekent weer, dat veel klein wild en dan vooral ook jonge vogels, slachtoffer van het verkeer worden. Ze stappen pardoes vanuit de hoge begroeiing op het asfalt. Men kan dit tegengaan door op zijn minst een flinke strook gras aan weerszijden van de wegen waarop auto's rijden kort te houden. Daar naast kan zich dan eventueel een strook bevinden waar moeder natuur haar gang kan gaan. Helemaal uit de moeilijkheden zijn we ook dèn niet, want sloten moeten uitgebaggerd worden en de agrariërs zullen blijven mopperen over onkruidzaden, maar wellicht is dan een dragelijk resultaat bereikt. Juichende boekjes over de vele plan tensoorten die talrijker worden als men de bermen ongemoeid laat, zijn eenzijdig. Er zit méér aan vast dan veelal wordt gezegd. Er is ook behoef te aan grondig onderzoek inzake alles wat zich in en rond de bermen afspeelt. We kunnen niet volstaan met het tellen van planten, hoe mooi of zeldzaam ze ook zijn. Wat gaat er gebeuren met de dieren? Welke over last krijgen land- en tuinbouw? Zijn de bermen eigenlijk wel de plek om er natuurreservaten op aan te leggen of moeten we dat toch maar elders doen? Het is goed dat dit alles eens aan de orde komt, want 30 tot 50.000 ha is net de moeite waard. Voorlopig is het nog: zoveel hoofden zoveel zinnen in juichende boekjes. Ondanks het vak onkruidkunde. cv sanitair riolering bel 84865 UIT PEEL EN MAAS VAN JANUARI 1953 Als opvolger van L.Janssen werd gekozen tot voorzitter van de Venrayse K.A.B. de heer P. Schoester. Broeder Abraham van den Bekerom werd benoemd tot provinciaal econoom van de broeders van Liefde. De gemeente verkocht aan Venray - Vooruit een stukje grond tegenover het Duits Militair kerkhof te Ysselsteyn, voor het bouwen van een restaurant. Mocht die grond ooit weer vrij komen, dan kan de gemeente voor hetzelfde geld 75,-) weer terugkopen. Volgens de nieuwe winkelsluitingswet mogen in Venray winkels waar tabak, banket, snoep, fruit en bloemen verkocht worden, zondags vóór de middag geopend zijn en door de week tot 's avonds half acht. Er werd één uitvoering gegeven van Circus Mök. Medewerkers waren geëngageerd uit Venlo en Kerkrade. Die zouden ons moeten laten zien hoe carnaval gevierd wordt. De eierprijs was gedaald tot 13,80 per lOOstuks. Venray telde per 1 januari 1953 18.215 zielen; er werden 511 kinderen geboren. De totale bevolking was met 356 gestegen. Ter vergelijking de cijfers van 1 januari 1983: bevolking 33.813, 394 geboorten en een bevolkingstoename van 208 zielen... Er werd een huis aan huis collecte georganiseerd om op korte termijn een standbeeld te kunnen oprichten van Mgr. Dr. H. Poeis. Frans van Opbergen werd tot Piëlha- zen prins - carnaval gekozen. openbare bibliotheek lQ, v/enray Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor uc volwassenafdeling: Hillena?r. H. Roland Barthes; existentialisme, semiotiek, pqychoana- lyse. Overzicht van de idcccn van de Franse filosoof en literator (1915-1980) —Kik, A. Geloof in mensenrechten. Beknopt overzicht van de geschiedenis van de mensenrechten en beschrijving van de relatie van deze mensenrechten met het (protestants)-christelijk geloof. —Strijden tegen vrouwenmishande ling; 'n politieke keuze. Verslag van de in februari 1981 te Brussel gehouden conferentie „Vrouwen tegen geweld", waarin een overzicht wordt gegeven van de situatie in Westeuropese landen. Holzer, H.W. De macht van hypnose. Beschrijving van de technie ken en toepassingsmogelijkheden van hypnose. Visscher, H.A. Reisboek voor het Nederlandse landschap. Beschrijving van landschap, natuur en bebouwing van verschillende gebieden in Nederland Dominguez, R.H. Alles over sportblessures; het voorkomen en gene zen van sportkwalen; een medische vraagbaak voor iedereen die aan sport doet. —Borger, F. Trektochten; handboek en routegids. Praktische tips en enkele routes voor de lange-afstandswandelaar Coops, R., en P. Knoers. Een weg door je tuin Wegwijzer voor de ruimtelijke ordening. Beschrijving van wat ruimtelijke ordening is en hoe het in Nederland werkt. Berg. Joop van den. De keerzijde van de medaille 45-50; verhalen van Nederlandse en Indonisische auteurs. Verhalen die spelen tijdens de Vrijheids oorlog van Indonesië. —Voorst van Beest, C.W. van. De tachtigjarige Oorlog. Geschiedenis van de Tachtigjarige Oorlog (1568-1648), waarin vooral de militaire kant bena drukt wordt. meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 St. Elisabethziekenhuis te beluisteren via kanaal 4; Dinsdag vn 10.15 tot 11.00 uur het programma „fijne luistermuziek" Woensdag; eerste woensdag van dc maand: van 10.15 tot 11.15 uur. het programma van maand tot maand. Donderdag; van 10.15 tot 1115 uur. het programma „Nieuws en informaties", waarna het verzoekplatenprogramma. St. Anna, Psychiatrisch Centrum Maandag van 15.00 tot 16.30 uur. het programma „non stop, lichte en veel gevraagde muziek". Dinsdag, eerste dinsdag van de maand: van 14.00 tot 15.00 uur het programma „van maand tot maand". Woensdag,van 10.00 tot 10.45 uur. het programma „fijne luistermuziek". Vrijdag, van 10.00 tot 11.30 uur. het programma „nieuws en informaties", waarin het verzoekplatenprogramma. St. Servatius, Psyciatrisch Centrum Donderdag van 14.00 uur. het pro gramma „nieuws en informaties", waarna het programma „nieuws en informaties" waarna het programma „fijne luistermuziek" en het programma „van maand tot maand". De Kruuze, Geriatrisch Centrum: Maandag, van 14.00 tot 15.00 uur. het programma „Houwen zo" Vrijdag van 14.00 tot 15.00 uur. het programma „nieuws en informaties waarna het verzoekplatenprogramma. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande instellingen een muzikale groet brengen Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvrage tijdig naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING Aanvraagformulier voor het Verzoekplatenprogramma. De plaat is bestemd voor: Dhr./Mevr./Mej.: Instelling:- Afdeling:- Deze plaat wordt aangeboden door: Dhr./Mevr. /Mej.- 3 winterjaponnen winter deux-pièces ARA kombinatie-sets Marian David-sets Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal. Boxmeer, Oss, Venray, Weert. Programma van: vrijdag 28 jan t§m 3 febbruari. Vrijdag: 19.00-24.00 Zaalv.comp. EJP 2-Quatre Bras de Wetteling 2- Rcver 2 Koetshuus - GFC '33 3 Wittenhorst - Veronica Vlakwater - Veronica 2. Zaterdag: 08.00-10.00 MHCV zaalhockey tr. 10.00-12.30 Manual comp. 12.30-15.30 Korfbal comp. 15.30-19.00 MHCV zaalhochey comp. Ja. 2-Bos. A Heelen A2- Venlo A2 Venray A2- Heerlen A2/ Venlo A2- Bosdaal A. 19.00-21.30 Jumpers basketbal comp. 21.30-22.30 MHCV Zaalhockey tr. 22.30-23.30 zaalv. Zondag: 8.00-10.00 MHCV zaalhockey tr. 10.00-12.00 Badminton. 12.00-18.00 M HC V zaalhockey comp. 18.00-19.30 Korfbal comp. 19.30-22.30 MHCV zaalhockey comp. Heren 1- Gemert Huac - Horst Gemert -Horst Venray - Huac. Maandag: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-14.00 Zaalv. comp. de Wetteling- Ferminia Boys FC Hcnto 2- de Wetteling 3 EJP 3- Stappers 2. Dinsdag: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-23.00 badminton. Woensdag: 19.00-22.30 Badminton. 22.30-23.00 z.v.v. de Wetteling zaalv. donderdag: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooytr. Rose kinderbril, naam: Saskia v.d. Valk Goudkleurige horloge met goudkleu rig bandje,vierkant mode), op achter zijde Gien Smits. Dameshorloge met zwart bandje merk Certina Blauwe rechter handschoen met witte strepen 'zwarte kunstlederen linker handschoen Grij ze wollen handschoen Geruit karna- valspak, maat 158 Zwart portomon- naietje met rits, inhoud: huissleutel, kleingeld en bankbiljet /klein bruin Dortomonnaietiemet rits en inhoud Klein zwart portomonnaie- tje met ritsen en 2 sleutels vier sleutels aan een hangertje met opschrift „Mave rick". Bruin etui met rits, inhoud: 3 autosleutels Bruine sleuteletui met 2 sleutels Bruine staande jachthond Rood pingpong-batje met bruin hand vat en opschrift: Hermans Hopman in donderblauw hoesje Wieldop chroom met zwart, mercedes. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780- 84888, toestel 227. Deze week een foto van de Usula- school aan de Maasheseweg. De meisjes van destijds zijn nu dames van circa 56 jaar. Bovenste rij v.l.n.r.: Jet Welting - Clim Greines - Riek v. Well- onbekend - Bets Wayenburg - Jet Loenen - Leen v. Lieshout - Marie Stoks - Mien Stoks - Odyl Stoks - Zus Pouwels - Fike Leeuwenberg (pensionaire) 2e rij: Wilhelmien Kupers - Anny Millen - Fie Pauwels - Grada Willems - Mien vermeulen - Cor Schwaghöfer - Jo Swachhöfer - Grada Pelzer - Bert Pelzer Dien Stevens - Bep v.d. Putten. 3e rij: Matha Tijssen - Bep Metselaars - Truus Swinkels - Ger Stevens - Miny Litjcns - Grada Pelser - Jo Swinkels - Ger Poels - Nelly Stevens. 4e rij: Stientje Voermans - Zus Aarts - Anny Vermeulen - onbekend - Marietje Oudenhoven - Netty Oudenhoven - Mia Oudenhoven Grada Thijssen - onbekend - onbekend. 5e rij: Mien Willems - Nelly Vermeulen - Marietje Vollenberg - Nelly Peeters - Dien Loonen - Anny Pauwels - Mia Sibers - onbekend - Bep Laurensse - Miep Laurensse. Ook deze foto kan worden nabesteld bij J.v.d. Putten, Westsingel 18 Venray, telefoon 89803. Hebt U nog oude (school)foto's die U in onze krant gepubliceerd wilt hebben, dan kan dat. Er zijn geen kosten aan verbonden en U krijgt de foto weer terug. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W Bloemen, A. Franken. Th Lankveld, H Schraven en J. Wittgon: W. BLOEMEN Stationsweg 15 iel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P Corver. G. van Loon. F. de Muinck Keizer. F. Schmeetz. Th. van Thiol. D. Vercautoren en J. de Vocht: E. DE MUINCK KEYZER telefoon 88800 DR. KEU7.ER van Bcurdcnweg 10. Ysselsteyn telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: "s morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teil. 81255 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 1300 en van 17.00 tot 18.00 uur: zondag: van 10.00 tot 1 '-00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor s^iocdgevaUen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar O. VERHAEGEN, telefoon 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M, Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M.G.A.M. Loonen, telefoon 82690 Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Winden/Ruymbeek J.M. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 0478041336 Onderwijs- en beroepskeuzevoorlichting Venray, Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma tm do 8.30 12.45 en 13.15 17.00: vnjdags 9.00 12.30 en 13.00 - 16.30 uur INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1. 5801 BZ Venray telefoon 04780 86333 Geopend maandag tm vrijdag 9-17 uur. MASJ Hoenderstraat 33. Venray Tel. 04780-85251 open: maandag tm donderdag 10 - 18 vrijdag 10 - 20 uur KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 "smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds KAMERBEMIDDELINGSBURO open: maandag tm donderdag 10 12 vrijdag 17 - 19 uur Hoenderstraat 33 tel. 85251 Venray VROUWEN BELLEN VROUWEN Vrouwen luister- en informatiedienst, van maandag t.m. vrijdag van 9-12 uur elke dinsdagavond van 8-11 uur. TELEFOON 04750-18000 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkun dige voor Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via telefoonnummer 04780 -81269. Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedge vallen door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordl verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Spreekuur Diëtiste: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Zwangerschapsgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269. Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „I.andweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur, tele foon 88273 of 85900.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 3