m >NJ VERENIGINGSMEÜWS SPRINGPLANK Heil der zieken DUIVENSPORT EIITËRPENIEUWS Venray IM Avondvierdaagse O.J.C. DE BARAK FREE WHEELIN FNV ZUID Ven rays Mannenkoor St. Pe^S POSTZEGELRUILEN Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan eav^Tme PEEL EN MAAS Venray WIJK St. Theobaldusgilde Overloon Gezien bij DE WERELDWINKEL IN VENRAY Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. as. donderdag 27 jan.: om 19.30 repetitie baspartijen en om 20.00 uur gehele koor. donderdag 3 febr.: om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Maandag 31 jan.: Bestuursvergadering in de Burggraaf om 20.00 uur. Binnenkort opnames voor Radio Om roep Zuid. 12 maart opluistering huwelijk P. Hcrens Zaterdag 16 april: Gerits korenavond te Schinveld. Hierbij nog in kompliment aan 't Hofkoor voor hun zeer goede optreden: Ga zo door! Afmelden: R. v. Mil Tel. 86917 of de Burggraaf 81244 donderdag 27 jan.: 19.30 uur alle koperblazers 20.30 uur alle rietblazers. zondag 30 januari: Joekskapellenfestival. Dinsdag 1 februari: 19.30 Praktijkexamen hulpdirigenten met harmonieorkest, nadere gegevens volgens mededelingenblaadje. Denk aan inleveren formulieren hulp schouwburg. AGENDA: Zondag 30 januari: Joekskapellen festival. Dinsdag 1 februari: Praktijkexamen hulpdirigenten. Zaterdag 19 maart: 14.15 Voetbalinterland Ned- W. Deuts- land (dames) spelen van volksliederen. Zondag 20 maart: Zondagochtendconcert met Zangers van St. Frans. Zondag 27 november: idem met gemengd zangvereniging. HOFKAPEL Vrijdag -zaterdag: circus Mök zittingen. Aanwezig telkens om 19.45 uur. Wit hemd, rode vlinder en hesje. LEERLINGEN OPLEIDING donderdag 27 januari: 18.30 uur repetitie jeugdharmonie. Dinsdag 1 februari: Praktijdkexamen Hr. Klinckenberg.Om 18.30 uur allen aanwezig in Perdstal Donderdag 3 februari: Géén repetitie. Induviduele repetities volgens afspraak met uw leraar. Dank aan inleveren formulieren hulp schouw burg. DRUMBAND: zondag 30 januari: Joekskapellenfestival. Afmelden harmonieorkest bij de secre taris, tel. 80225; Leerlingen bij de heer Racdts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agendag: Vrijdag 28 jan.: 18.30 uur voor alten en sopranen 19.15 uur voor tenoren en bassen Maandag 31 jan.: 18.30 uur alleen voor de alten. dinsdag 1 febr.: 18.30 uur alleen voor de sopranen Woensdag 2 febr.: 18.45 uur alleen voor de nieuwelingen met aansluitend om 19.30 uur spelle- vond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secreatariaat Langstr. 104 tel. 81690. Op de excursie vorige week naar de griendtveense peel kwam er niemand opdagen. Toch is de e.l (Roy) op excursie gegaan en heeft er o.a. een blauwe krekendief gezien. Voor het komende weekend zijn er géén excursies maar mensen die nog een excursie willen leiden, geef je dan bij mij op. Veel kennis hoef je er niet voor te hebben, die komt verzelf wel als je een beetje fanatiek bezig bent. De enige eis is dan de excursie een beetje fatsoenlijk verloopt. Verder wil ik iedereen er nog even dringend op attenderen dat je je np toch wel heel snel moet opgeven omdat je anders niet meer mee kunt. Doe het dus meteen, vandaag nog! Tot op de Flevo- excursie. Houdoc, Stefan. Informatie tel. (04780-82413) DAMESKOOR Woensdag 2 februari: om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen; om ongeveer 20.15 uur komen dan de mezzo-sopranen en de alten erbij. Zaterdag 12 maart: zingen we de avondmis in de Smakt, om 19.00 uur. Houdt U dus daar s.v.p. rekening mee. Als U om welke reden dan ook verhinderd bent, wilt U zich dan afmelden bij Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659, of Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332 VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 1 febr.: 19.30 uur repetitie voor de sopranen om 20.00 uur voor het hele koor in „de Essel". St. Ursulastraat. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: Dhr. Steijlen, Kolkweg 3, Tel. 81221 of Mevr. Manders Weijers, Oranjestr. 7, Tel. 86159. Gedurende de openingstijden van 't tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. l'O KIHKKKOOK *s DE VREDESKl0K3ESffl$> W Vrijdag 16.00 uur tot 16.45 uur: le stem. Repetitie van 16.45 uur tot 17.30 uur: 2e stem. Agelopen zaterdagavond hebben jullie fijn gezongen, goed zo! Maar we moeten weer verder met verschillende nieuwe liedjes en liedjes voor het Paasfeest. Blijf regelmatig naar de repetitie komen, dan kunnen we alle missen die nog komen goed voorbereiden. Let wel goe op de reptitietijden: Ben je in 1973 of 1974 geboren dan hoor je bij de lestem. Ben je in 1971 of 1972 geboren dan hoor je bij de 2e stem. Een druk programma wacht het Korps deze week. Het begint donder dagavond 27 januari met de opluiste ring van de Prinseproclamatie in Schuttersveld. Verzamelen om 20.00 uur (op tijd!) in de zaal bij de flat. Vrijdag 28 jan.: zal het kops weer de garderobe verzorgen in de Schouwburg. De joekskapel „Dikke Mik" gaat dan naar St. Servaas om daar een carnavalsge- beuren op te luisteren. Verleden week trad deze kapel met veel succes op in Leunen ter opluistering van de liedjes avond. Het door „Dikke Mik" begelei de liedje kreeg de eerste prijs. Zaterdag 29 jan.: 18.15 uur verzamelen op het parkeer terrein bij het hockeyveld aan de Leunseweg voor een serenade aan het zilveren bruidspaar Kusters-Pelzer in „de Wieënhof". Daarna wederom garderobe in de Schouwburg. Zondag 30 jan.: is er geen repetitie, maar wel verzamelen om 12.10 uur aan de achterzijde van de Schouwburg tegenovér Jac. Martens. Dit in verband met de uitreiking van de bronzen Piëlhaas aan Voorzitter Jan van Toor. Ook de Miniretjes doen hieraan mee. Let op data en tijden! zondag 30 jan.: 10.30 tenoren en bassen. 11.00 het hele koor. Maandag 31 jan.: 19.00 Sopranen Dinsdag lfebr.: 19.00 alten. BOJEMA Vrijdag 28 jan.: 19.00 Repetitie voor het hele orkest. Vrijdag 4 febr.: 19.00 de strijkers en hobo. SALTERELLO zaterdag 29 jan.: 16.00 repetitie voor allen. Zaterdag 5 febr.: 16.00 aanwezig zijn op het gemeente huis [raadzaal] ACÊVOLÈ Zondag 30 jan.: 18.45 repetitie in Mcrselo. De Avondwandelvierdaagse wordt dit jaar georganiseerd op 9-10-11-12 juni 1983. Noteer deze datum alvast, want het wordt een heel speciale. Hallo jongelui, A.s. donderdagavond staat de deur weer open voor jongens en meisjes van 6-9 jaar, van 18.15 tot 19.45 uur. De avond wordt verzrrgt door Hanny, Jolanda, Angelique, Monique en Truus Vrijdagavond staal groep 4, dus Willy, Twan Astrid, Martin en Henk, voor jullie klaar. Van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagavond is het disco voor de jongelui van 13 t/m 16 jaar. Het begint om 19.30 tot 22.00 uur. Tot a.s. weekend. Groetjes Leiding. Donderdag 27 jan.: Speelt de Achterhoekse groep Danvil in O.J.C. de Brak te Venray. Danvil brengt stevige, frisse pop/Rock waar mee de groep een niet geringe regionale bekendheid opbouwde. Het vaste Para- diso-publiek kent Danvil als succesvolle opwarmer voor buitenlandse acts. als Tom Robinson Band en Saga. Danvil werd opgericht in 1974 door Fred Günther en speelde voornamelijk country-rock. De punkrage liet Danvil echter niet ongemoeid en na wat bezettingswijzigingen besloot het vijftal nog uitsluitend eigen werk te brengen, boordevol eenvoudige doch doortim merde rock. De Amerikaans georiën teerde rock, omlijst door pittig gitaar- werk, kent vaak licht ironiese teksten. Het concert begint om 22.00 uur en de entree is 2,50. Berichten uit 't Peppelshuus Aan de leden, oud-leden, leiding en bestuur van de Peelspeurders. Wisten jullie dat Liny Arts- Pluk nu al 10 jaar kabouterleidster is?. De kabouters kennen haar als Filoen: 10 jaar lang bracht zij al haar donderdagavonden met haar kabouters door in het land van Bambilië, en ging zij met hen op zomerkamp, ieder jaar weer. Zaterdag 29 januari vieren we haar feest, de kabouters doen dit tijdens het hele weekend, leiding, oud-leden en bestuur is welkom op zaterdagavond van 20.00-22.00 uur. De ouderavonden waren 'n groot sukses- veel ouders kwamen even binnen lopen voor 'n praatje, voor wat informatie of om zo maar eens een kijkje te nemen achter de Scout- schermen. Leiding: bedankt voor jullie inzet, 't was prima voor mekaar. Bestuursvergadering maandag 31 januari 20.00 uur. Voorkant: Zaterdag 29 januari speelt een van de meeste belovende groepen van Limburg in Free Wheelin en wel de Schwebende Schweinebeine. Dit werd onlangs nog eens bewaarheid toen de Schweinebeine als enige lim- burgse groep naar ProvinciePop '83 in de Melkweg te Amsterdam gestuurd werden. Waar ze overigens met veel gemak het 600 man koppige publiek Lourdescomité afdeling Venray Jaarvergadering: Op maandag 21 februari houden wij onze jaarvergadering om 20.00 uur in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Er staan diverse belangrijke punten op de agenda, reden waarom wij u zo vroeg mogelijk op de hoogte stellen van deze bijeenkomst. Wij hopen dat al onze medewerkers/sters op die avond acte de presence zullen geven. VOORJAARSBEDEVAART Zoals wellicht bekend, wordt de voorjaarsbedevaart naar Lourdes dit jaar gehouden van 14-21 mei. Pelgrims die aan deze bedevaart willen deelne men, kunnen zich nu reeds opgeven bij G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575. Men betaalt bij inschrijving 100,-; het resterende bedrag kunt U op een later tijdstip middels een accept-girokaart rechtstreeks voldoen aan de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes te Maastricht. Er wordt eind april of begin mei ook weer een voorlichtingsavond gehouden voor degenen, die met de voorjaarsbe devaart naar Lourdes gaan. De juiste plaats en datum hopen we zo spoedig mogelijk bekend te maken. In oktober organiseert de Limburgse Bedevaart naar Lourdes een Kinderbe devaart. Ook hiervoor zijn en worden akties ondernomen om kinderen uit onze regio hieraan te laten deelnemen. Ons streven is om ±10 kinderen mee te laten gaan. Wil men ons een steuntje in de rug geven om dit aantal te halen, dan is een bijdrage hiervoor hartelijk welkom op onze bankrekening nr. 17.39.06.958 bij de Rabobank te Venray.Bij voorbaat dank. „PHILATELICA" Maandag 31 januari van 18.00 tot 19.30 uur is het wederom postzegels ruilen in Veerhuis Henseniusstr. 13 te Venray, voor de Jeugd van 8 tot 16 jaar. Begeleiding en voorlichting door leden van I.V. Philatelica afd. Venray e.o. Het bestuur. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. plat speelde. De muziek van de Schwebende Schweinebeine is veel omvattend: ska reggai, kolderpop, deutsche welle, komputerwelle, duerwelle en hun show bestaat uit theater, kabaret, parodie en andere onzin. De teksten zijn vaak belachelijk ma kend en cynisch; met name duitsers en importnederlanders hebben het stevig te verduren. De 5 musici van de band zijn Peter Joosten, Karin Engels, Geert Josten, John van Wegen en Peer Engels, alias S. Weinbein, Herr van Braun, B. Ratwurst en K. Artoffel. Binnen niet al te lange tijd is er een elpee van deze band te verwachten, die uitgegeven gaat worden door Phono gram. Het optreden begint tegen 10 uur en de band zal er weer alles aan doen om hun lijfspreuk waar te maken: Mit Schwebende Schweinebeine geht tanzen von alleine. Oude uilen cafe Dinsdag 1 februari speelt in het Oude Uilen café de feestvierders van huis uit: Erwtjes oude Leemband. Deze ritme en bluesband begint even eens tegen 10 Uur. Dit optreden behoort bij de afsluiting van de Toepkompetitie. AFDELING VENRAY Nationale Bedevaarten na honderd jaar „antiek maar springlevend" Een nieuw embleem wil daarvan getuigen. Wij zijn als duiven onderweg wij verlangen naar vrede, vriendschap en vreugde. Ter gelegenheid van dit eeuw feest zal een boekje worden uitgegeven, waarin het wel en wee van honderd jaar bedevaarten wordt beschreven. Iede reen die dit jaar aan onze bedevaarten deelneemt ontvangt zo'n boekje. Onze afdeling is volop bezig met inschrijvin gen voor de Mei bedevaart van 7 t/m 14 mei. De pelgrims die zich opgegeven hebben bij de Nationale bedevaart afd. Venray, vertrekken in de namiddag per trein vanuit Oostrum naar Roermond, waar de Lourdestrein reeds klaarstaat, van daar uit wordt vertrokken naar Lourdes al waar we de volgende dag, ,s morgens in hotel Vatican arriveren. Een ieder die met deze bedevaart mee wil reizen nog de volgende informatie; Reiskosten 735,- inclusief annulerings kosten. Reizen met couchette kost 55,- extra. Voor verdere informatie kunt U ten alle tijden contact opnemen met de prop G. Pirlo, Esdoornstraat 18, 5802 CX Venray, tel. 04780-86018. Schutters opgelet. Langs deze weg wil ik uw medewer king vragen om a.s. zaterdag 29 jan. mee te gaan naar Oostrum waar onze aanwezigheid wordt gevraagd, bij het feest, dat één van de inwoners van de Schutterswijk gaat vieren, namelijk een 50 jarig huwelijks feest. De schutters wijk genaamd naar onze schutterij, dus voor ons schutters een speciale beteke nis, gezien de kontakten die wij onderhouden met de peetkinderen van de schutterij. Kom en maak U vrij zodat wij als totale schutterij ons kunnen presenteren en daardoor een stuk promatie kunnen maken. Dit alles staat te gebeuren a.s. zaterdag om 17.00 uur in bowlingcentrum te Oostrum. Bijeenkomst bij café van Dijk (de Karklingel) 16.45 uur Ook de muziek moet daar dan aanwezig zijn voor een optreden.Schutters kom en laat uw schutterij niet voor schut staan. Het bestuur. OUD PAPIER Zoals reeds bekend bij enkele leden zie ook cavtje doet C.A.V. 27 mc ook mee in het verzamelen van oud papier. Wij komen het graag even bij U ophalen, dus laat ons even weten wanneer wij bij U langs kunnen komen, ook niet leden kunnen het bij ons kwijt bel even een van de volgende telefoon- nummers86314- 86991- 85834- 83115, en bij geen gehoor tel. 83080. Wij zijn ook nog op zoek naar ruimte voor het opslaan van het papier, daar de ruimte die wij nu tot onze beschikking hebben te klein word, alles word netjes opgeslagen we maken er geen janboel van. C.A.V.tje Misschien is het al bezorgt, anders komt het beslist nog deze week bij U in de bus. Wij zijn zeer tevreden over deze uitgave van dit nummer. Het was een groot probleem om alles op tijd gereed te krijgen, en te verdelen. Een prestatie- werk van het bestuur, en van de redacteurs van het C.A.V.tje Witte Joop en Pussycat. Eventuele opmer kingen, ideën of andere tekst, die U er de volgende keer, eind febr. in wild hebben, even melden bij een van de bestuursleden, dit wel graag schriftelijk. HOBBY MIDDAG A.s. zaterdag 29 januari om 14.00 uur gaan de deuren weer open van ons clubgebouw in de Antoniusstraat 3a te Venray.Dat op deze middag weer iedereen welkom is, ja toch. U kunt er weer van alles ondernemen op eigen houtje, en trachten dit tot een goed resultaat te brengen. STUIF IN AVOND Op 5 februari om 20.00 uur gaan de deuren van ons clubgebouw in de Antoniusstraat 3a te Venray weer open voor onze unieke c.a.v. stuif in avond. Natuurlijk sleuren de introducéés onze leden mee naar deze stik gezellige avond. HA IE? De prijzen zijn grandioos, het moet gek gaan als U met een paar gulden naar binnen komt rollen, en na afloop niet met leuke prijzen naar buiten kunt hollen. Op deze avond word natuurlijk ook gezorgd voor een warm of koud drankje, en voor de velen die meedoen, hier vast een bedankje. NIEUWE LEDEN Langs deze weg heten wij de volgende leden van harte welkom in onze vereniging. De Edelweis,De Zwarte Valk, Lady Zeemeermin, Lady Liqueur Allen uit de locatie Venray. Wilt U ook lid worden van onze vereniging, dat kan. Neem even de telefoon, en bel een van de bovenstaande telefoonnummers, ol kom op zaterdag tussen 14.00 uur en 17.00 uur even langs in ons clubgebouw in de Antoniusstraat 3a Communiceer mee met C.A.V. 27 mc Venray. EEN KRANT OM TE LEZEN QUICK SERVICE TELEVISIE PHILIPS ERRES ARISTONA T.A.R. Televisie-service BEETHOVENSTRAAT 45, 5802 GV VENRAY TELEFOON 04780-85545 De FNV afd. Venray heeft op dinsdag 8 febr. 1983 zijn voorjaarsver gadering deze zal plaats vinden in Gastencentrum de Wieënhof Leunse weg 20a te Venray aanvang 20.00 uur. Het bestuur heeft enige maanden geleden een afspraak gemaakt met de heer H. Bode om op deze avond over de ziekenfondsraad, ziekenfondswet en alle zaken die daarmede verband hebben met ons te bespreken c.q. in discussie te gaan. Door het feit dat Herman Bode momenteel in het zieken huis ligt ter behandeling van ischias hebben wij Marijke Klerks bereid gevonden om op deze avond over dezelfde problematiek te praten en/of te discussieëren met ons; Opening notulen najaarsvergadering dd. 19.10'82 Verslag penningmeester fen kascontrole commisie. Verkiezing nieuwe penningmeester. Inleiding Marijke Klerks. Discussie Sluiting. Ten aanzien van verkiezing nieuwe penningmeester deelt het bestuur mede dat tot 24 uur voor de aanvang van de vergadering kandidaten zich kunnen meldenbij de sekretaris H. Verrijdt Overloonseweg 89 tel. 88723. Ten overvloede misschien meegedeeld hij/zij die zich als kandidaat penning meester wil aanmelden moet wel minimaal 1 jaar lid zijn van de aangesloten FNV bonden. J. Marks Voorz. H. Verrijdt sekr. Ook aanstaande zondag staat het wijkgebouw weer voor de wijkbewoners open van 11.00 tot 13.00 uur. er is een stijgende lijn van bezoekers, toch kunnen er nog meer mensen bij. Kom gerust even binnen. U kunt er biljarten, kaarten, tafelnissen, sjoelen engezellig praten. Ook kinderen onder geleide zijn welkom. Tot ziens, Wijkraad- Zuid. Zondag 6 febr. zal in café Thielen het bekende hok duiven van F. Verstegen, wegens verhuizing bij opbod worden verkocht inclusief manden broedschotels, klok enz. Bezichtigen vanaf 9.00 uur 's morgens de verkoop begint om 11.30 uur. Heren duiven liefhebbers hier werkelijk de allerlaatste kans om werkelijk iets goeds te bekomen. Meer als 60 jaar duivensport en honderden kampioen schappen bewezen de kwaliteit van dit hok. Laat deze kans niet aan uw neus verbij gaan, en kom naar café Thielen. Jaarvergadering St. Theobaldusgilde. In het Gildehuis te Overloon wordt maandag 31 jan. a.s. door het St. Theobaldusgilde de Algemene Jaarver- gadring gehouden. De aanvang is om 20.00 uur precie.De agenda vermeld ondermeer de bestuursverkiezing. Af tredend en hierkiersbaar zijn: P. Hendriks enH.v. Berkel. Verder zal aan de orde worden gesteld het jaarverslag en kasverslag. Ook de komende aktiviteiten zullen weer be sproken worden zoals de maandelijkse papierakties, het kienen met de karna val, de „Gouden Guld" en de komende Gildedagen.Op deze vergadring kunnen ook weer nieuwe leden worden aange nomen. Pastoor der Kinderen en Burgemeester van de Moosdijk zullen deze vergadering bijwonen. Ook de dames van de Gildebroeders zijn voor deze avond uitgenodigd. boekhandel van den munekhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Uw off. Volvo-dealer voor Venray e.o. AUTOBEDRIJF HANS KOK Venrayseweg 29 HORST tel. 04709- 1400 (gratis haal- en brengservice) Wat is dat nu eigenlijk? De wereldwinkel wordt gevormd door een kleine groep mensen van verschillende pluimage. Hoewel de wereldwinkel in Venray al bijna vijf jaar bestaat is de winkel bijna onbekend onder de mensen. In augustus 1982 zijn we zo'n beetje opnieuw gestart met een aantal nieuwe mensen. We houden ons bezig met de ontwikkelingsproblematiek in onze wereld. Er zijn op onze aardbol 1100 miljoen mensen die in welvaart leven en ongeveer 2200 miljoen mensen die in armoede leven De doelstelling van de wereldwinkel kan als volgt kort worden samengevat: De bevolking van Venray en omstreken bewust maken van de samenhang tussen de maatschappelijke problemen in onze eigen leefsituatie en het probleem van onderontwikkeling in de derde wereld. Om over lange tijd deze doelstelling le kunnen bereiken zijn we begonnen om ons zelf te oriënteren en te scholen t.a.v. het probleem van onderontwik keling. Om een paar onderwerpen te noemen: Nicaragua, Tanzania, de begroting van het Min. van Ontwikke lingssamenwerking. Onze groep komt één maal per twee weken bij elkaar om met elkaar te praten over dergelijke onderwerpen en over hoe we de winkel opnieuw kunnen opzetten. De Wereldwinkel is elke vrijdag avond van 19.00 - 21.00 uur en 's zaterdagmiddag van 13.30 - 16.00 uur open. (Marktstraat 8, Venray). Wat is er in onze winkel le vinden? Informatiemateriaal over allerlei zaken die te maken hebben met ontwikke lingslanden. We verkopen koffie en thee om landen in ontwikkeling te onder steunen m.n. Tanzania, Guatemala en Nicaragua. Over het hoe en waarom we dit doen vindt U in een door ons gemaakte folder over deze landen. Als U meer over onze aktiviteiten wilt weten of als U het de moeite waard vind om met ons mee te doen loop dan in de wereldwinkel binnen of bel naar- Jan Hendriks: 04780-88291 Jo Reinties: 04780-89237 D.m.v. kantenberichten kunt U op de hoogte blijven van onze plannen en aktiviteiten voor de toekomst. HERDRUK STREEKKAART NOORD EN MIDDEN LIMBURG Onlangs is de tweede druk verschenen van de „Kaart voor Vakantie en Vrije Tijd" van Noord en Midden Limburg. In de zomer van het vorig jaar kwam de eerste druk uit in een oplage van 5000 exemplaren. De aanvankelijk voor een jaar geplande uitgave van echter reeds binnen enkele maanden uitverkocht. Voordeel was dat de ontdekte schoon heidsfoutjes eruit gehaald konden wor den en de nieuwe streekkaart in verbeterde vorm kon verschijnen. Met de hulp van alle gemeenten en plaatselijke VVV's in Noord en Midden Limburg is dan ook een komplete en aangepaste streekkaart ontwikkeld, die veel informatie verschaft aan de eigen inwoner en de toerist. Wandelterreinen en fietspaden wor den aangegeven op de kaart, alsook alle wegen waaronder landschappelijk aan trekkelijke routes, bos- en heidegebie den, veerdiensten, campings, parkeer en picknickplaatsen, maneges, zwem baden, bungalowparken en niet te vergeten de zogenaamde groen grens- overgangen in de wandelgebieden. De kaart is ditmaal in een nieuw gekleurd jasje gestoken en in een oplage \van 15.000 exemplaren uitgebracht. Bovendien is één van de kolommen aan de achterzijde voorzien van een uitge breide gebiedsbeschrijving. Voor de prijs van 6,95 is twee vierkante meter kaart verkrijgbaar in een schaalgrootte van 1:50.000 bij alle plaatselijke VVV's in Noord en Midden Limburg.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 12