ik 1 jEMEENTEPRA AT i Ui m NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY 1 Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Gemeenteraad beslist dinsdag over maisteelt op gemeentegronden OUDE CHEMICALIËN Verkeersspreekuur Bouwvergunning verleend Hinderwet Hinderwet Hinderwet Militaire oefening: Bouwvergunningen aangevraagd Commissie voor maatschapp. zorg Verkeersmaatrege in Smakt-Holthees Maaien van bermen en slootkanten VERKEERS- RUBRIEK ebberink PEEL EN MAAS ook üw krant Ondanks het feit, dat er maar' liefst drieëndertig voorstellen voorkomen op de agenda, welke de gemeenteraad a.s. dindagavond om zeven uur in het openbaar zal behandelen, zullen er maar weinig punten aanleiding tot discussie geven. Een uitzondering zal ongetwijfeld het voorstel zijn tot exploitatie van ge meentegronden in bestemmingsplan nen. Het gaat hierbij over het voorne men van het gemeentebestuur om - in hoofdzaak -mais te gaan verbouwen op in bestemmingsplannen gelegen ge meentegronden, welke voorlopig niet bebouwd worden. Behalve aan mais wordt ook gedacht aan aardappelen en gerst. Hoewel in het eerste jaar nog niet de maximale opbrengst kan worden ge haald, hebben b. en w. intussen wel becijferd, dal de eigen exploitatie in ieder geval 64.800 méér opbrengst dan wanneer deze gronden zouden worden verpacht. Voor de Mais, aardappelen- en gerstteelt komen gronden in aanmer king, die vroeg of laat gebruikt worden voor andere dan landbouwkundige doeleinden. Uiteraard worden buiten beschouwing gelaten de gronden, waar bij in het verleden (bij aankoop) duidelijk bindende afspraken zijn ge maakt of overeenkomsten zijn aange gaan met betrekking tot het voortgezet gebruik. IN TOTAAL 96 Ha. In verband met de bewerking van de grond moet de oppervlakte van een perceel ten minste 3Aha. bedragen, tenzij het perceel grenst aan en gelijktijdig bewerkt kan worden met andere percelen. Hoewel binnen het ..explotatie" gelegen, zijn enkele per ceeltjes asperges en een aantal weilan den niet opgenomen. Via „verpachting van jaar tot jaar komt n.l. voor deze gronden al een redelijke opbrengst voor de gemeente tot stand. Tevens is het gehele „buitengebied" buiten de exploitatie in aanmerking, omdat het voorlopig niet de bedoeling is om eventuele vrij van pacht komende landbouwgronden zelf te gaan exploi teren. In principe komt ca. ha. grond voor exploitatie in aanmerking. Het grootste deel is gelegen In hel bestem mingsplan Landweer!De overige gronden liggen verspreid in de plannen Smakterheide, Brabander, Vlakwater, De Hulst, Veulen, Heide en in het gebied, omsloten door de Henri Du- nantstraat-Venloseweg- Stationsweg en St.Sevatiusweg, voor zover dat eigen dom is van de gemeente. TE V ERBOUWEN PRODUCTEN Gelet op de kwaliteit van de gronden de bewerking, organisatie, afzet en opbrengst, wordt de teelt van mais als de meest geschikte exploitatievorm beschouwd. Uiteraard is het mogelijk, dat in de komende jaren andere gewassen kunnen worden verbouwd. Naast de maisteelt zullen op enkele percelen- juist vanwege de ligging- aardappelen worden verbouwd. Deze percelen liggen in Vlakwater II en aan de Noordsingel. Verder wordt gerst verbouwd op twee percelen in de tweede fase van het bestemmingsplan Lanuweeit. Dit noudt verband met de mogelijkheid dat die percelen wellicht eerder voor woning bouw moeten worden aangewend dan het moment waarop mais kan worden geoogst. Omdat het oogsten van gerst vroeger gebeurt dan het oogsten van mais, wordt het risico van voortijdig oogsten verkleind. DE UITVOERING De teelt van mais zal plaatsvinden met inschakeling van de Ruwvoerbank Mcrselo e.o.. De gemeente verplicht zich om op de daarvoor in aanmerking komende percelen voor eigen rekening en risico mais te verbouwen en te leveren. Het oogsten van het gewas geschiedt door en voor rekening van de door de Ruwvoerbank aan te wijzen afnemers. Dc prijs van het produkt wordt door middel van een daarvoor in het contract opgenomen formule berekend en om streeks november bij voorschot aan de gemeente uitbetaald. Defenitieve afre kening vindt rond de jaarwisseling plaats. ONDERHANDS AANBESTEDEN Voor het verbouwen van mais is de gemeente aangewezen op een of meer dere aannemers. Het werk mesten, ploegen, zaaien, spuiten, etc. zal moeten worden uitbesteed. In overleg met dc commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken is- tenzij de raad anders beslist- afgesproken om het werk onderhands aan te besteden. Het is dc bedoeling om het gebied in drie blokken te verdelen en daarop inschrijvingen te laten doen door enkele in het gebied werkzame loonwerkers op basis van het door dc gemeente op te stellen werkplan. OPBRENGST Ervaringen in Dcurne, waar al enkele jaren via een maisbank en met loonwerkers dit gewas wordt verbouw, hebben aangetoond, dat een ha. per jaar 1.400,- kan opbrengen. Bij een verpachting levert de grond slechts 350,- per ha. op. Het college houdt net voor het eerste jaar op een opbrengst van 1.000,- per ha. Dat is 96.000,- voor het gehele te exploiteren gebied. Een verpachting slechts/ 31.200,-opleveren. Verdere agenda ONDERWIJSZAKEN De raad zal beginnen met he afwerken van een aantal onderwijs zaken. Deze zullen weinig discussiestof opleveren. Het gaat om de volgende punten: —nadere vaststelling van de exploita tievergoeding over 1980 en 1982 voor de St. Jozefschool in Castenray; —idem over 1981 voor de Ursula- school en De Kemp; —herziene vaststelling van de exploi tatiekostenvergoeding aan de bijzon dere scholen voor g.l.o over het jaar 1981; beschikbaarstellen van gelden voor het aanschaffen van een muziekin strument t.b.v. „DeFlierefluit"; —idem voor het aanschaffen van materialen voor de zandbank t.b.v. de kleuterschool „Jerusalem"; verlenen van medewerking voor het aanschaffen van aanvullende mate rialen bij de rekenmethode „Taltaal" t.b.v. de St. Petrus Bandenschool. CENTRALE ANTENNE INRICHTING Voorgesteld wordt uitbreiding te verlenen van de huidige garantie ter grootte van 40.000,- voor het nako men van de verplichtingen, die voort vloeien uit een door de Ned. Crediet- bank verstrekt krediet in rekening courant aan de Stichting C.A.I. Venray B. en W. stellen de uitdrukkelijke voorwaarde, dat dit bedrag wordt gebruikt als benodigd wettelijk voorge schreven maatschappelijk kapitaal voor de oprichting van een besloten vennoot schap met als doel de realisering en exploitatie van (een) centrale antenne- inrichtingen) in de gemeente Venray. Bij een aansluitpercentage van 90 kan de prijs voor een aansluiting op de kabel verlaagd worden met 1,- per maand naar/"I2,-. GEZONDHEIDSCENTRUM LANDWEERT Een moeilijk punt lijkt de verstrek king van een subsidie aan de Stichting Wijkgezondheidscentrum Landweert in de exploitatietekorten over de jaren 1981 en 1982 ter grootte van 91.427,-. Allerlei van te voren niet voorziene factoren- zoals o.m. het achterblijven van de woningbouw in de wijk en daardoor het lagere aantal patiënten dan voorzien- zijn oorzaken van het oplopende tekort. GARANTIEPRIJS OUD PAPIER De raad wordt voorgesteld thans definitief de garantieprijs voor inzame ling oud papier vast te stellen, nu de proefperiode geslaagd is. Bij de defini tieve invoering staat de gemeente garant voor een minimumprijs van 5 ct. per kg. t.b.v. die verenigingen en instellingen, die op gereglede tijden oud papier inzamelen. In de eerste 3 kwartalen van 1982 is door 12 verenigignen ruim 370.000 kg. oud papier opgehaald, waarvoor een bedrag van 5.374,25 aan subsidie is uitgekeerd. OVERIGE AGENDA Op de agenda komen verder de volgende voorstellen voor: —het garanderen van een geldlening ter grootte van 3.240..' V voor de bouw van 30 eengezinswoningen op de kerkdorpen; idem van 4.050.000,- voor de bouw van 48 HAT-wooneenheden in Landweert; het beschikbaarstellen van een krediet voor de aankoop van een woonwagen; idem voor hei verbouwen van de lagere school in Castenray; —idem voor de aanleg van openbare werken t.b.v. de ontsluiting apparte menten aan de Langstraat/Leeuwstraat —overdracht van het beheer en onderhoud van het „eindriool" Smakt aan het Waterschap Zuiveringschap Limburg; —verkoop stukjes grond in de ruilverkaveling Overloon-Merselo aan de Stichting Bedheer Landbouwgron den: —verkoop strook grond in Oostrum aan Mr. P.C.M. ten Brummelhuis; —verkoop bouwgrond in Oostrum aan het Bouwfonds Zuid-Nederlandse Gemeenten n.v. ten behoeve van de bouw van 12 prcmie-A-woningen in het bestemmingsplan Oostrum-Zuid; —grondruil met de heer MPH Arts te Merselo waarbij de gemeente 1.06.00 ha. grond gelegen buiten het ruilverka- velingsblok van de heer Arts overneemt en de gemeente 1.80.25 ha. grond gelegen BINNEN het ruilverkavelings- blok aan de heer Arts overdraagt. De gronden liggen in het gebied Vlakwate; —verkoop van 5.254 mJ bouwgrond in Landweert aan Stienstra Heerlen bv; —het nemen van een voorbereidings- bcsluit partiele herziening bestemmings plan „de Wieën" t.b.v. de uitbreiding van „De Wicënhof" aan dc Leunseweg. Het gaat om uitbreiding van dc bestaande zaal met daarom hotelac commodatie in twee verdiepingen; —omdat de zittingsduur van ir. JC van Buytencn te Eindhoven als lid van de welstandscommiissie Venray, is beëindigd, wordt de raad voorgesteld in zijn plaats per 1 april a.s. ir. W.A.S. Witlox te benoemen. NOTA „ONBEGONNEN WERK" An het slot van de vergadering zal de raad zich bezighouden met nota „Onbegonnen werk?" en het commen taar van het college bij de reacties op deze nota. Daarna zal de nota op basis van de ingekomen reacties en moEeliike nieuwe wijzigingen aanvullingen vanuit de raad, worden bijgesteld. „VRAGENUURTJE" Wanneer alle punten zijn afgewerkt wordt het woord gegeven aan de publieke tribune. Iedereen, die met de raad of het college van B. en W. in discussie wil gaan over hetgeen deze avond is behandeld, kan gebruik maken van het „vragenuurtje". Veel amateur-fotografen hebben al de weg gevonden naar het complex van de gemeentewerken aan de Acaciastraat om daar bij de magazijnmeester hun gebruikte chemicaliën in te leveren. Toch is er nog een grote groep die de chemicaliën via de gootsteen het riool in laat lopen en zo hard meewerkt aan de vervuiling van ons milieu. Daarom:lever gebruikte chemicaliën in, doe geen ontwikkelaar, stopbad en fixeer in één fles maar houdt het gescheiden in wegwerpverpakking voor zien van vermelding van inhoud en naam van de aanbieder. Wist u dal u bij de gemeente nog steeds het foldertje kunt krijgen over hergebruik van afgedankte spullen. Op donderdag a.s. wordt vanaf 10.00 uur verkeersspreekuur gehouden in het raadhuis. Iedereen, die opmerkingen over een bepaalde verkeerssituatie heeft, kan een afspraak maken om dit probleem persoonlijk ter sprake te brengen. Ambtenaren van de afdeling Openbare Orde en Veiligheid, Civieltechnische Werken en Verkeer en van de politie zijn dan aanwezig om met u het probleem te bespreken. Voor het maken van een afspraak kan men kontakt opnemen met de heer W. Gossens (tst. 159) of de heer G. Rutten (tst. 320). Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 19 januari 1983 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning verleend Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht- strekks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. —het bouwen van een garage aan de Min. Ch. Ruysstraat 12 t.n.v. H.G.M. Drabbels; het bouwen van een garage aan de Albionstraal 12, t.n.v. W.A.T. Coppus het bouwen van een loods aan de Straat 11t.n.v. F.G.J. Wismans; het verbouwen van het woonhuis aan de Heidsewg 75, t.n.v. P.C.M. Rutten; het verbouwen van de woning aan de Henseniusstraat 18a, t.n.v. J.G.E. Jacobs: het bouwen van een volière en nachthok aan de Clovishof 2, t.n.v. W.P.H.M. de Brijn; —het verbouwen van de boederij aan de Lemmenweg 16, t.n.v. P.H.J.H. Camps; het verbouwen van de winkel/ woonhuis aan de Albionstraat 38 t.n.v. Marcus Koeltechniek; het verbouwen van de winkel tot restaurant aan de Passage 6, t.n.v. V. Mihoglu; het bouwen van een werktuigen berging en garage aan de Lollebeekweg 38 t.n.v. Gebr. Geerets; het verbouwen van de zolder en het plaatsen van een dakkapel aan de Largostraat 19. t.n.v. A.P. Verleijsdonk; —het verbouwen van de berging aan de Kruisstraat 38 a, t.n.v. J.M.H. Gielens; het verbouwen van de badkamer slaapkamer aan Vlasakker 4, t.n.v. J.W.M. v.d. Ven; hel bouwen van 34 woningwet woningen aan de Maasheseweg 20 t/m 56 (even) St. Odastraat 1 t/m 29 (oneven), t.n.v. de woningbouwveren- niging Noord-Limburg; —het maken van een stalling aan de Metaalweg 7, t.n.v. J. Kortenoeven. Venray, 21 januari 1983 de burgemeester van Venray, Mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend; dat op 13 december 1982, bij hen een aanvraag is ingeko men van L.M. Arts, Ysselsteynseweg 49 Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een kalkoen- enhouderij en varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen gelegen aan de Ysselsteynseweg 49 te Ysselsteyn. dat op 16 december 1982, bij hen een aanvraag is ingekomen van Th. Peters, Timmermannsweg 90 te Yssel steyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreden van een rundveehouderij en legkippenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gele gen aan de Timmermannsweg 90 te Ysselsteyn. —dat op 16 dec. 1982, bij hen een aanvraag van J. Jakobs, Lollebeekweg 9 te Castenray-Venray, voor vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfokke rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Lollebeek weg 9 te Castenray. —dat op 16 december 1982, bij hen een aanvraag is ingekomen van A. Poels, Volen 8 te Heide- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkens fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan het Volen 8 te Heide. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 21 februari 1983, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons collega worden ingebracht. Degenen^te een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke •gegevens nfót bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht 'tsfddmg'openbare orde en veiligheid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum mondeling be zwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aan vraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbeschikking in te dienen. Venray, 21 januari 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepaligen milieuhygiëne; maken bekend, dat ,door hen, onder voorwaarden om gevar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen, op 12 januari 1983 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van: —de aanvraag van A.F. Brouwer, Kiosk 28 te Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een drogisterij, waar vuurwerk wordt opgeslagen, gelegen aan de Kiosk 28 te Venray. —de aanvraag van J.M. Poels, Straat 11a te Merselo-Venray, voor het ex artikel 6a, uitbreiden wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Straat 1 la te Merselo, voor zover het betreft het ex artikel 6a, uitbreiden wijzigen van een vakensfokkerij en -mesterij met in totaal 420 fokvarkens en 1000 mestvarkens en voor het overige is geweigerd. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 21 januari 1983 tot 21 februari 1983 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen ge durende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefo nische afspraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 21 februari 1983 beroep open bij de Kroon voor a. de aanvrager, b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid, of 28. eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De tfeschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dal verzoek beslist is. Venray, 21 januari 1983 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algeme zaken en kabinet. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24 tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn op de volgende aanvragen positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervanen: van J. Wilmsen, Peelweg 4 te te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkens mesterij en -fokkerij en rundveehoude rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Peelweg 4 te Ysselsteyn en van B. Muyzers, Lorbaan 5 te Veulen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden wijzigen van een pluimveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar propaangas wordt gebruikt, gelegen aan de Lorbaan 5 te Veulen, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 4 februari 1983, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 21 januari 1983 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet. In de nacht van 26 op 27 januari a.s. van 23.00 tot 4.00 uur wordt in de gemeente Venray, door de Koninklijke Kaderschool Luchtmacht een militaire oefening gehouden. Hieraan wordt door 40 man zonder voertuigen deelgenomen. Men zal zich verplaatsen over bestaande wegen en paden. Het peel kanaal zal met vlotten worden overgestoken. Vliegtuiglawaai MELDING VLIEGUIGLAWAAI Als u hinder ondervindt van vlieg tuiglawaai meldt dat dan bij het bureau voorlichting en inspraak van de ge meente. (04780-83838 tst. 125) Binnengekomen klachten worden gere gistreerd en direct doorgegeven aan het hoofd van bureau voorlichting van de vliegbasis Volkel en - zo nodig via dat kanaal-naar de sectie geluidshinder van de Luchtmachtstaf te Den Haag. De ervaring heeft geleerd, dat dergelijke klachten door het basiscommando van de vliegbasis Volkel zeer ernstig worden genomen. Burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende bestem mingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzieningsplan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een woning aan de Donisiusstr. te Oirlo, t.n.v. J.T.H. Philipsen, Hoofstr. 11 te Oirlo; het bouwen van een landbouw- werktuigenloods aan de Deurneseweg 120 te Ysselsteyn t.n.v. L. Poels; het bouwen van carports aan de Vlasakker 4 en 6 te Oostrum, t.n.v. JW.M.v.d. Ven; het slopen van een bestaande loods en het bouwen van een opslagruimte aan de Veulenseweg 22 te Veulen, t.n.v. Gebr. Reintjes, Drabbelsweg 1 te Veulen; het herbouwen van de dancing „Den Alden Hoed" aan de Langstr.2 te Venray, t.n.v. H. van Belkom, Isabellahof 34 te Venray; het bouwen van een veldschuur aan de Laagriebroekseweg 23 te Leunen, t.n.v. J. van Well; het bouwen van een ligboxenstal met sleufsilo aan de Puttenweg 110 te Ysselsteyn t.n.v. H.A. v.d. Staak; het bouwen van een afscheidings muur aan de Pastoor v.d. Gaetstraat 38 te Venray, t.n.v. W. Engelen; het uitbreiden van een loods aan de Zandhoek 17 te Oirlo, t.n.v. M.Th.W. Arts; —het bouwen van een loods op perceel M 706 aan de Pottevenweg te Ysselsteyn, t.n.v. J. Bovee, Rouwkui- lenweg 19 te Ysselsteyn; het bouwen van een loods aan Volen 8 te Heide, t.n.v. Th. M.P.M. Poels; het uitbreiden van de woning aan de Alpenhof 4 te Venray, t.n.v. P.M.L. de Ruyter; het slopen van een bestaande loods/stal en het bouwen van een loods aan de Straat 12 te Merselo, t.n.v. J. Stiphout; het slopen van een bestaande berging bedrijfsruimte en het bouwen van een garage /opslagruimte aan de Straat 12 te Merselo, t.n.v. J.Stiphout; —het bouwen van een mestvarkens- stal aan de Teeuwenhofweg 6 te Leunen, t.n.v. M. Smits, Albionstraat 44 te Leunen; het bouwen van 31 premie B-wonin- gen in de le fase van bestemmingsplan Landweert, t.n.b. Nevanco Woning bouw BV Postbus 7084 te Panningen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 21 januari 1983 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00). Gedu rende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 21 januari 1983 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Woensdag 26 januari begint om 17.00 in het raadhuis een openbare vergade ring van de commissie voor Maatschap pelijk zorg. Op de agenda voor deze vergadering staan de volgende onderwerpen: bespreking van de nieuwe opzet voor de welzijnsplanning. Over deze nieuwe opzet hebben wij in de krant van 31 december uitgebreid geschreven. de stand van zaken en de subsidië ring van de jeugd tandverzorging. —informatie over de basisgezond heidsdienst. In de infotiek, in de hal van het raadhuis liggen de agenda en de notulen (van voorgaande vergaderingen) voor u ter inzage. Met ingang van maandag 24 januari a.s. zullen in verband met de aanleg van de riolering enkele verkeersmaatregelen moeten worden genomen in Smakt -Holthees. In de eerste fase wordt de riolering gelegd in de Sint Jozeflaan tussen Loobeek en Pelgrimslaan. Het verkeer wordt dan omgeleid via de Loobeek en de Pelgrimslaan. Het verkeer vanaf Maashees naar Smakt, zal via de Carmelietenstraat worden omgeleid. In de tweede fase wordt de riolering gelgd in de Sint Jozeflaan tussen de Pelgrimslaan en Broek. Het verkeer zal dan via de Carmelietenstraat en de niet benaamde verbindingsweg naar de Gildestraat in Holthees worden omge leid. Bij de aanleg van de riolering in Broek (derde fase) zal geen omleiding voor het verkeer nodig zijn. Voor de werkzaamheden zijn onge veer 12 weken gepland, zodat de verkeersmaatregelen tot ongeveer 1 april van kracht moeten blijven. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Particulieren kunnen met toestem ming van de dienst gemeentewerken bermen en slootkanten zelf maaien. Het maaisel mogen zij dan verzamelen, inkuilen of laten persen voor gebruik als veevoer. Degenen, die daarvoor belangstelling hebben moeten hiervoor zo spoedig mogelijk contact opnemen met de heer C. Krebbekx, tel. 04780-83838 toestel 326. Wie het eerst komt, het eerst maait. In een serie artikelen kunnen lezers hun kennis van de wettelijke bepalingen voor het wegverkeer nog eens opfrissen. Hieronder de alweer de 10e aflevering van onze rubriek. BIJZONDERE REGELS VOOR MOTORVOERTUIGEN 1. Naast de bestuurder mag slechts iemand worden vervoerd op een daarvoor besemde zitplaats. Een kind beneden 5 jaar mag echter op de schoot van een passagier zitten. Voor de bestuurder geldt een zitplaats van minstens 55 cm. Voor elke persoon naast hem zittend tenminste 40 cm. In personenauto's geldt voor iemand jonger dan 12 jaar slechts een minimumbreedte van 30 cm. a. het dragen van autogordels is verplicht voor de bestuurder en voor de naast hem gezeten persoon, op de zitplaats welke aan het portier grenst in personenauto's voorzover deze auto's na 1 januari 1971 in Nederland in gebruik zijn genomen. b. kinderen jonger dan 12 jaar mogen niet naast of voor de bestuurder van een auto zijn gezeten. Kinderen, tussen 6 en 12 jaar mogen wel voorin zitten, indien zij gebruik maken van een heupgordel. 2. Als een auto met een andere auto sleept mag de tussenruimte niet meer bedragen dan 5 meter. Is de tussenruim te meer dan 2Vi meter, dan moet aan de sleepkabel een rode vlag hangen. 3. De amazonezit is verboden. Op een motorfiets of scooter mag zich niemand vóór de bestuurder bevinden. 4. De bestuurder en de passagier van een motorfiets of scooter moeten een goedgekeurde, passende valhelm dra gen. 5. Het is verboden onnodig geluid te veroorzaken (geen onnodige claxon signalen, geen open uitlaat, sportuitlaat of dergelijke welke méér lawaai voort brengt dan de oorspronkelijke fabrieks- uitlaat). NADERING VOETGANGERS OVERSTEEKPLAATSEN. 1. Bestuurders naderen een „zebra pad" voorzichtig en verlenen onbelem merde doorgang aan voetgangers die zich daarop bevinden. Deze verplichting geldt niet voor voertjigen van politie, brandweer en ziekenvervoer, met blauw zwaailicht en meertonige hoorn, en evenmin voor militaire colonnes en uitvaartstoeten. SPOORWEGOVERGANGEN. 1Een spoorwegovergang vergt: a. voorzichtig naderen; b. snelheid matigen; c. niet op de overweg blijven staan. 2. Een spoorwegovergan niet op gaan a. wanneer het rode licht brandt; b. wanneer de overwegbomen gesloten of dalende zijn. 3. Een onbewaakte overweg: slechts op gaan wanneer er geen trein in aantocht is. 4. Lichten bij spoorwegovergangen: groen of wit knipperlicht: geen trein in aantocht. oranje licht: seininrichting is buiten werking (zelf opletten); rood knipperlicht: stop, trein in aantocht. Hoek Marktstraat-Schoolstraat

Peel en Maas | 1983 | | pagina 14