VERENIGINGSNIEUWS >NJ PvdA cor JUM MERSELO SPRINGPLANK EUTERPENIEUWS O.J.C. DE BARAK Ó- Venray IN FREE WHEELIN Venrays Mannenkoor St. Pe\^S PEEL EN MAAS -tT KUNSTKRING „AMBER" cav27mc WERKGROEP „EX" Buurtvereniging VENRAY VENRAY Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 20 jan.: 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor gehele koor. Donderdag 27 jan.: 19.30 uur repetitie voor de Baspartijen en om 20.00 uur gehele koor. Zondag 23 jan.: 14.30 Vergadering muziek commissie met Bestuur in de Burggraaf. Maandag 31 jan.: Bestuursvergadering welke ook toegan kelijk is voor de leden, wel gaarne van te voren opgeven bij 't Bestuur. Verder heeft ons koor de vererende uitnodiging ontvangen van Radio Om roep Zuid voor 'n radio optreden van 30 min. Binnenkort zullen de opnames hiervan in Venray plaats vinden. 12 maart: opluistering huwelijk P. Heren. 31 maart: Kwartaaltoepen 16 april: Gerits korenavond, te Schinveld. Afmelden bij K. v. Mil Tel. 86917 of de Burggraaf tel. 81244. Donderdag 20 januari: 19.30 repetitie harmonieorkest. Donderdag 27 januari: idem voor alle 2e en 3e blazers van zowel hout als koperwerk. zondag 30 januari: Joekskapellenfestival Dinsdag 1 februari: Praktijkexamen hulpdirigenten met harmonieorkest- nadere gegevens vol gen. Denk aan inleveren formulieren hulp schouwburg, agenda: Zondag 30 januari: Joekskapellenfestival. dinsdag 1 februari: Praktijkexamen hulpdirigenten. Zaterdag 19 maart: Voetbalinterland Ned - W. Deutsland 1 (dames) spelen van volksliederen. Zondag 20 maart: zondagochtendconcert met Zangers van St. Frans. zondag 27 november: idem met gemengde zangvereniging. Hofkapel: Vrijdag§zaterdag§woensdag a.s.: circus Mök zittingen. Aanwezig telkens om 19.45 uur. Wit hemd, rode vlinder en hesje. Leerlingen opleiding: Donderdag 20 januari: 18.30 uur repetitie jeugdharmonie. donderdag 27 januari: idem. Induviduele repetities volgens afspraak met uw leraar. Drumband: Zondag 23 januari: 10.00 leerlingen. 10.30 repeti'ie drumband. Bardienst: Hr. Br. Lucassen. Zondag 30 januari: Joekskapellenfestival. Afmelden harmonieorkest bij de secre- I taris, tel. 80225; Leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Zaterdagavond verzorgde het Korps een grandioos optreden bij de Jeugdzit- ting van ,,de Hazekeutel". De Miniret- jes moesten de spits afbijten ze deden dat met veel succes. Miss Miniret Stella Uoemans werd door de scheidende Prins onderscheiden. Het afscheid van de Prins en de installatie van de nieuwe Jeugdprins 1983, Prins Ger I werd opgeluisterd door het hele korps, waarbij Toine Driessen een onderschei ding kreeg voor zijn verdiensten voor de opleiding van de jeugdtamboers en zijn inzet voor het korps. willen de leden denken aan de serenade bij Wieënhof om 18.30 uur op 29 januari en op 30 januari om 12.15 uur aan de ïitreiking van de bronzen Piëlhaas aan de voorzitter van Toor. Denk ook aan de garderobedienst bij de uitvoering van Circus Mök! boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend DAMESKOOR Woensdag 26 jan. om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor in de voormalige Henseniusschool bij de Vredeskerk. Woensdag 2 febr. om 20.00 uur repetitie. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan: Mevr. v.d Waerden, tel. 83659 Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332 Donderdag 27 jan.: 14.30 iaarvereaderine in de Hensenius school. Graag allemaal aanwezig. Iedere Woensdag onze normale repe tities van 18.30-19.30 uur. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" zondag 23 jan.: 10.30 Tenoren en bassen repetitie bij Hans Noyens. Zondag 23 jan.: 11.00 repetitie hele koor. Maandag 24 jan.: 19.00: Sopranen. Dinsdag 25 jan.; 19.00: Alten. „BOJEMA" Vrijdag 21 jan.; Geen repetitie. Vrijdag 28 jan.: 18.45:Gezamelijke repetitie. „SALTERELLO" Zaterdag 22 jan.: 16.00: gezamenlijke repetitie tevens bespreking van de Italiaanse reis. „ANGÉVOLÉ" zondag 23 jan.: 18.45: repetitie Merselo. P.S. De deelnemers(sters) voor het Bowlen door het Koor worden om 19.00 uur verwacht op de parkeerplaats bij de Fam. Bol. EEN ABONNEMENT WAARD Agenda: Vrijdag 21 januari: 18.30 voor alten en sopranen. 19.15 voor tenoren en bassen. Zondag 23januari: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 24 januari: 18.30 alleen voor de alten. Dinsdag 25 januari: 18.30 alleen voor de sopranen. Woensdag 26 januari: 18.45 alleen voor de nieuwelingen aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens op deze avond tevens OUDERAVOND om 20.30 uur. Eventuele afmeldingen; secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: We herinneren even aan de OUDER AVOND van a.s. woensdag en spreken de verwachting uit dat van elk koorlid tenminste één ouder aanwezig zal zijn. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 25 januari: 19.30 uur repetitie voor de bassen om 20.00 uur voor het hele koor in „de Essel". St. Ursulastraat. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: Dhr. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mevr. Manders Weijers, Oranjestr. 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van 't tuincentrum henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Vrijdag 21 januari: Vanavond is er kienen voor iedereen van 12 t/m 15 jaar, we beginnen om half acht dus zorg dat je op tijd bent. Zaterdag 22 januari: Gewoon geopend vanaf acht uur. Zondag 23 januari: Gewoon geopend vanaf drie uur met om acht uur weer een te gekke film. DE VR E DE SK LOK JE Vrijdag 21 januari: koorrepetitie om 16.00 uur. Zaterdag 22 januari: om 19.00 uur Mis met koor en dwarsfluit. Ik hoop dat jullie net zo blij met de nieuwe pastoor zijn als wij. Kom allemaal op de repetitie, dan kunnen we de Mis goed voorbereiden. Zaterdag als we de Mis zingen moeten jullie om 18.45 uur in het parochiezaal tje zijn, zorg dat je op tijd bent. Volgende week beginnen we weer met de nieuwe liedjes voor Pasen. Op de repetitie hoor je daar meer over. Tot vrijdag. donderdagavond: gewone clubavond verzorgt door Moni que, angelique, Harry, Jolanda en Truus. Vrijdagavond: staan Mia Wilen en Sraar weer voor jullie klaar. Zaterdagavond: clubavond, tevens beginnen we dan met een competitie van tafeltennis voetbal en biljarten. Breng ook gerust wat singles óf Ip's mee. Joost Belinfawte en Band treedt a.s. donderdag 20 januari op in OOC „de Brak" Joost is in brede kring populair, vooral door zijn vele gast optredens als „Trombonist" en gelui denspecialist bij „Doe Maar". Hij richtte „CCC Inc." op, hij speelde in het legendarische „Slumberland Band" en hij speelde in de eerste N.L. Reggae band „Rumbones". Schreef het zo populaire henneplied „Nederwiet"en maakte onlangs z'n eerste eigen L.P „Tante" waarop hij zelf, op een na alle instrumenten speelt en alle nummers zelf geschreven heeft. 's Avond vol swing dus. Hierbij nodigen wij alle leden van de AFV-Venray uit om de jaarvergadering bij te wonen. Plaats van vergadering: clublokaal St.Antoniusstr. 1 Datum: 27 januari a.s. Aanvang: 20.00 uur. Uw aanwezigheid wordt ten zeerste op prijs gesteld. Vier leden van de vereniging kunst kring „Amber" voor Venray e.o. zullen in de week van 17 t/m 21 januari exposeren in de Rabo Bank te Venray. Tijdens de openingsuren van de Bank kunt U de werken bezichtigen. EXPOSANTEN Lies Dorn: Autodidact (magisch realisme olieverf). Geboren te Eindhoven sinds 1948 woonachtend in Venray. Lies komt van een gezin waar veel geschilderd en getekend werd. Als kind had zij al intressen in de schilderkunst en maakte o.a. pastels en konté tekeningen. Jaren heeft zij niet meer geschilderd en is in 1973 weer begonnen met olieverf schilderingen. Sinds haar lidmaatschap bij „Amber" in september j.l is zij zeer produktief geworden. Lies Dorn is als exposante een nieuwe aanwinst van „Amber", haar onderwerpen richten zich op Oosterse tafarelen. Leo Neijenhuys:Beroepskunstenaar en geboren in Soengei-gerong sum.- voorm. Ned. Ind. 1941. Zijn werken bestaan o.a. uit Mono- Type, wasco, conté, poolskrijt, grafiet en houtskool tekeningen. Zijn werken zijn abstract met vrije expressie. Mai Stevens: Autodidact geboren in Heerlen sinds 1973 woonachtend in Venray. Mai zijn voorliefde gaat uit voor het gebruiken van natuurlijke materialen, zo gebruikt hij zelden olieverf maar b.v. lakverf. Hij prepareert zijn doeken zelf die ook wel eens uit juttenstof zijn gemaakt. Zijn werken zijn abstract met een vrije expressie. Ook Mai is een nieuwe exposant van „Amber". Jacques Cuypers: Amateur geboren in Heerlen en sinds 1972 woonachtend in Venray. Jacques zal enkele grafische penteke ningen tentoonstellen. Waarvan zijn belangrijkste onderwerp is een bankbil jet van 250,- wat hij in 1977 ontwierp. In dit werk zitten enkele grappige elementen verwerkt. Hoi, Op de excursie naar de Bilt vorige week kwamen slechts 3 mensen, maar er werden wel leuke dingen gezien. O.a. een blauwe kiekendief die vlak bij ons opvloog zodat we hem mooi konden bekijken met het blote oog. Verder nog een sperwer en vele andere vogelsoor ten. Ook werd er veel aan planten gedaan. Zaterdag a.s. is er weer peelwerken. Er word dan zoals hopelijk bekend beschermings werk gedaan om het peelgebied vochtig te houden, o.a. Worden er dan dammen gelegt en berkebomen gekapt. We vertrekken om 8.00 uur vanaf het schouwburgplein en om 9.00 uur is afgesproken met de werkgroep behoud de peel dat we in Griendtsveen bij het kerkje zijn. Zondag is er een excursie o.l.v. Roy naar de Griendtveense peel waar vooral veel naar vogels zal worden gekeken. Vertrek om 8.00 uur vanaf het schouwburgplein. Voor mensen die trouwens nog gegevens hebben over de 20 broedvogel- soorten van het broedvogel onderzoek, deze zijn altijd welkom en in te leveren bij Roy Sanshofstr. 56 Venray. Ook informatie over dit onderzoek is hier te krijgen. En dan nu de flevo excursie. Mensen die mee willen gaan vogels kijken in de flevopolder op de knardij) en houden van een goede excursie moeten deze kans van alle kanten aangrijpen. Zaterdag 5 februari gaan we er namelijk weer naar toe voor onze jaarlijkse traditionele excursie. Voor slecht 15 gulden ga je met de trein naar Harderwijk op en neer en kun je de hele dag door de Flevopolders fietsen op je eigen huurfiets. Geef je vóór uiterlijk voor aanstaande weekend op bij mij (i.v.m. fietsenverhuur en meermans- kaarten voor de trein) en betaal de 15 gulden. Het is het dubbel en dwars waard.Totdan Stefan Mgr. Nolensstraat 5 5802 AR Venray Tel 04780-82413. Berichten uit 't PeppelfJhuus Afgelopen zaterdag moenten de Peelspeurders de Venrayse Jeugdcollec- te doen en veel enthoustaSlë' leden gingen op pad. YBJJ konÜëfr'ifièt heel Venray bestrijken, maar ieder die ons financieel een handje geholpen heeft: heel erg bedankt! Ouders, denkt U nog aan de „inloop ouderavonden" op woensdag en don derdag a.s.? Vanaf 18.30 uur bent U welkom. Graag tot ziens! Zaterdagmiddag installatie van 4 Rowans als ze tenminste hun ontgroeningsnacht" goed doorkomen. Zet 'm op jongens! Limburgse Kathol, invalidenbond Venray omstreken Carnavalsviering. De afdeling Venray e.o. van de LKIB verzorgt jaarlijks samen met de afdeling Horst 'n carnavals-avond voor getian- dicapten. Dit jaar was de afdeling Venray met de organisatie belast. Zoals gewoonlijk deden we niet tevergeefs 'n beroep op Carnavalsvereniging ,,'t Knöllek" uit Leunen, die samen met de Carnavalsverenigingen ,,'t Dartele Veulen" en „Den Dreumel" uit Horst al bii voorbaat 'n garantie vormden voor 't welslagen van het gebeuren. De gezellige carnavalssfeer was er meteen vanaf het begin. Niet in het minst zorgden hiervoor enkele Venrayse Joekskappelen zoals „Lang Zök" en „Efkes waachte". Met onvermoeibare ijver wisselden ze elkaar af met vlotte, goed in het gehoor liggende muziek. Eigenlijk kon je niet van hoogtepunten spreken, de hele avond was als 't ware 'n hoogtepunt, tenzij je de komst van „Die Merlo Freunde" uit Melderslo als zodanig bestempelt! Voor het publiek geheel onverwacht en volkomen als 'n verrassing kwamen zij enkele carnavals -schlagers ten gehore brengen. Twan Hellegers en Gerrit Spreeu- wenberg kwamen ieder met 'n zeer originele en humoristische buut de avond vervolmaken; prachtig gedaan: „dat smaakt naar meer!" Diverse onderscheidingen werden uitgereikt door ,,'t Knölleke", „Den Dreumel" en door de Invaliden Bond. De gebruikelijke loterij ter gedeeltelijke dekking van gemaakte kosten werd vlot afgewerkt, vooral door de assistentie van de Raad van Elf van 't Knöllke en hun hofdames. Menigeen kon 'n prijsje mee naar huis nemen. Namens bestuur en leden dankt de heer v.d. Biggelaar allen die deze avond voor ons mede tot 'n hoogtepunt in ons verenigingsleven maakte, behalve de reeds vermelden ook Prins Toon van Leunen eh Prins Coen van den Dreumel. 'n Woord van dank ook aan het Rode Kruis, dat ons door parate aanwezigheid van enkele leden bij dit soort gelegenheden 'n bepaald gevoel van veiligheid geeft. jeugdnatuurwacht In het vorige nummer van dit blad stonden enkele zetfouten die we bij deze gaarne even herstellen; Bij de dieren-namen stond BEER dubbel, deze naam kwam echter één keer voor. Een AI is geen luipaard, maar een soort LUIAARD!. Een als of wier is geen dier, moet zijn; een alg of Wier is geen dier! Nu nog het voornaamste: Bij de vijfde prijswinnaar zijn twee gelukkigen bijeen getrokken. Voor de zekerheid hierbij nogmaals alle zes prijswinnaars: Anette Custers Langeweg 84 Venray Jasper Boersma Eifellaan 6 Venray Ineke van Dijck Deurneseweg Yssel- steyn —Robert van Kempen Grootdorp 1 Merselo —Angelique Alards Swolgensedijk 13 Melderslo Paul Verhoeven Mozartstr. 3 Venray De prijsafhaling blijft op 21 januari a.s. tussen 17.00 en 19.00 uur op het adres: Groene Hart 1Venray. Een belangrijke medeling is eveneens dat de prijswaardering voor het stem- pelboekje eerst volgende week wordt behandeld, aangezien de bestuursver gadering van deze week verschoven is! Wie wordt de nieuwe jeugdprins(es) van Noord-West??? Ja wie wordt er de nieuwe jeugdprins of prinses van den Dissel? Omdat te weten te komen moet je zaterdagavond naar het wijkgebouw Den Hoender komen. Daar zal zaterdagavond de ontmaskering plaatsvinden van het grote vraagteken. We beginnen om 19.30 met ons programma. Iedereen wordt verzocht omin carnavalskleding te komen.Ook de raad van Elf van 't Schuttersveld zal op deze avond aanwezig zijn. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de joekskapel Rats der neve. Verder zal de nieuwe jeugdraad weer geinstalleerd worden, nadat de oude raad is afgetreden. Het programma duurt verder tot 22.00 uur. De entree is maar I,-. Zorg dat je erbij bent. Verder delen we nog mede dat we op vrijdag 4 febr. a.s. een grandioze kinderboerenbruiloft hebben. Hiervoor worden jullie ook allemaal uitgenodigt. Je wordt wel vriendelijk verzocht om in boerenkleding te komen. Tot Ziens dan op deze avonden, namens de leiding Anja, Geert, Gerrit, Alda, Mieke, Mien, Bram en Wiel. In tegenstelling tot het bericht van vorige week: het optreden van Whale aanstaande zaterdag gaat niet door. Wegens omstandigheden is dit optre den verschoven naar 26 februari. Maar voor de maand januari hebben we toch nog een redelijk alternatief geboekt, nl. die Schwebende Schweine- beine. Die Schwebende Schweinebeine doen wat de naam al zegt, ze maken muziek die geënt is op Deutsche Welle, met een vleugje komputer Welle, maar nemen ook meteen een loopje met de Deutsche Welle. Het optreden bestaat ook niet alleen uit muziek, maar uit theater, parodie, kabaret en andere onzin.Volgende week meer over de Schwebende Schweinebeine. Het optreden begint om 10.00 uur. Lourdescomité afdeling Venray Als opvolger van wijlen pastoor Geerits, heeft kapelaan van Galen de geestelijke leiding op zich genomen van het Lourdescomité afd. Venray. Harte lijk dank voor deze bereidwilligheid; we hopen dat hij zich met dezelfde elan voor het Lourdes Liefdewerk zal inzetten als zijn voorganger. Als de voortekenen niet bedriegen, zullen er van 14-21 mei weer een flink aantal mensen uit onze regio naar Lourdes gaan. De eerste pelgrims zijn al ingeschreven. Ook de inschrijvingen van zieken komt op gang. Zij, die uitverkoren zijn voor een gratis Lour- desreis, kunnen binnenkort hiervan bericht ontvangen. De jaarvergadering van het Lourdes comité zal in februari worden gehou den. Onze medewerkers/sters krijgen hiervan tijdig bericht. Dankzij de geweldige inzet van vele medewerkers is de verkoop van steunkaarten ook nu weer geslaagd. Vele uren en dagen is men op pad geweest om zoveel mogelijk zieken naar Lourdes te kunnen laten gaan. Allen hartelijk dank. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. QUICK SERVICE TELEVISIE PHILIPS ERRES ARISTONA T.A.R. Televisie-service BEETHOVENSTRAAT 45. 5802 GV VENRAY TELEFOON 04780-85545 Orientatiewandeltocht Deze was ondanks het weer- wind en regen en daarbij een beetje fris, toch goed geslaagd, afgelopen zaterdag. Ook toonde deze avond zijn positieve kanten, en de gezellige omgang onder de leden, en niet-leden. De opdrachten waren zo makkelijk dat geen enkele groep, en er waren er zes. dit parcours foutloos kon overbruggen.Goed dat er na afloop heerlijke erwtensoep stond te wachten op de deelnemers die daarvan dan ook dankbaar gebruik hebben gemaakt. Daarvoor onze dank aan lady Veronica voor de gedane moeite. Dat deze tocht niets had te maken met een vossejacht dat wisten we natuurlijk wel, maar dat zich onder ons een sluwe vos bevond kwamen we later wel achter. Moby Pappa namen C.A.V. 27 mc hartelijk dank voor het uitzetten van deze tocht, we weten nu hoe wij even tot tien moeten tellen en wfj hopen de volgende keer weer op jou te kunnen tellen. De uitslagen waren als volgt: Bullshit 1, Witte Joop 2, Pascal 3, Delta Lima 4, Willempie 5, Lady Chevette 6. En denk er aan Piet was nu de vos, maar de volgende keer is hij de klos. Wij beginnen dan met frisse moed, en doen dan gewoon alles goed. Clubmiddag A.s. zaterdag 22 januari is er gewoon clubmiddag, de deuren gaan om 2 uur open voor iedereen die daar behoefte aan heeft. Stuif in avond. Zaterdag 5 februari is het weer zo ver. (asuteffenkan) breng natuurlijk iede reen introducees mee. Op deze gezellige avonden is er van alles te doen. Kom even binnen hollen, om na afloop met een leuk prijsje naar buiten te rollen. Heeft U hart voor CAV, doe dan op deze avonden mee. Tot slot willen wii iedereen die ideën heeft, omtrent deze avonden, of andere aktiviteiten door CAV georganiseerd, verzoeken deze even door te geven op de clubmiddagen ofanderzeids. Toon U een goed lid van CAV want wij doen immers ook mee. Inloopavond van de Werkgroep EX voor iedereen op dinsdagavond van 19.30 tot 22.00 uur in het pand van MASJ, Hoenderstraat 33 te Venray. vrouwen kaf ee Maandagavond 24 januari hebben we onze maandelijkse thema-avond, nl. „Vrouw en Gezondheidszorg". Heb jij dat nou ook: —als je bij je huisarts komt al je vragen die je had vergeten bent? Als je in de put zit er hierover wilt praten thuis komt met een potje seresta! dat je je schaamt als je voor de derde keer met hetzelfde bij je huisarts komt.! dat er niet echt naar je geluisterd wordt! dat je huisarts bepaald door wie en wanneer je verder behandeld wordt! Kom dan is „goede gezondheid" naar deze avond in het Vrouwen café. Hoenderstraat 10 Aanvang:20.00 uur. Entree: 1 gulden. dindag 25 jan.: houden wij 'n ledenvergadering. Verder wordt de avond verzorgd door Mevr. Effing, die komt spreken over paranor male geneeswijze. De avond begint om 20.00 uur in zaal „In den Engel". Ook kan men zich deze avond nog opgeven, om op Woensdag 9 febr. mee te gaan bowlen in Oostrum de kosten zijn 10.-. Leden en niet-leden. We hopen dat we U allemaal weer mogen begroeten op onze kienavond die gehouden zal worden op donderdag 27 januari in café „De volle Maan", Merseloseweg 36, Venray, aanvang 20.00 uur. We hebben deze keer weer prachtige vleesprijzcn te verkienen. De prijzen bestaan uit vleesschalen en levensmid delen. Dus komt allen naar deze avond, ook vrienden en bekenden zijn van narte welkom. U steunt hiermee onze kas. De kaarten kosten: serie van 6/ 12,50 Serie van 4 10,- losse kaarten 2,50 De eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar van de PvdA afd. Venray vindt hedenavond (donderdag 20 jan.) plaats in wijkcentrum De Kiosk in Brukske. De vergadering, die om 20.00 uur begint, is niet alleen voor leden maar ook voor andere belangstellenden inte ressant. Vooral om de thema-discussie over het onderwerp „draagkracht- of profijt- beginsel". De PvdA gaat de komende maanden meerdere discussie bijeenkomsten houden over actuele zaken en/of problemen. In februari wordt gepraat over de sociale dienst, waarover zelfs twee bijeenkomsten plaats vinden. Op 2 februari spreekt een vertegen woordiger van Divosa (vereniging van directeuren van overheidsorganen voor sociale arbeid) tijdens een FNV-verga- dering en op 7 februari is het woord tijdens een PvdA- bijeenkomst aan een vertegenwoordiger van de VNG (Ver eniging van Ned. gemeenten). Verder wordt in maart over de woonlasten en in mei over het vredesvraagstuk gepraat. De serie praatavonden start vanavond, waarbij de voor en tegen aan de orde komen van de methoden van de overheid om de benodigde centen op tafel te krijgen (onder meer belastingen) In dat verband wordt tijdens de bijeenkomst, die voor iedereen toegang- kelijk is, ook teruggeblikt op de begrotingsbehandeling in de Venrayse raad. Dus: vanavond om 8 uur in de Kiosk in Brukske. meesterschWers omdat schilderen een zaak v vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 De landelijke Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie Is in 1949 opgericht en heeft na een snelle groei nu circa 5000 leden, die zijn onderverdeeld in ruim 80 afdelingen. Hiermee is de jovd de grootste politieke jongeren organisatie van het land. De JOVD is door de VVD officieel erkend als dé onafhankelijke liberale jongeren organisatie. Dit onafhankelijk zijn Is belangrijk in verband met bijvoorbeeld één der doelstellingen van de JOVD: „het politiek gebeuren zo kritisch mogelijk volgen en zo mogelijk met alternatieve of nieuwe ideeën komen". Deze onafhankelijkheid heeft er mede toegeleid dat de JOVD wel eens het liberale geweten van de VVD" wordt genoemd. Jongeren hangen namelijk vaak meer aan de principiële kanten van de politiek, dit wordt mogelijk gemaakt door een organisato rische en politiek onafhankelijke positie waardoor de JOVD niet gebonden is aan partijlijnen. Een andere doelstelling van de JOVD: .jongeren interesseren voor politiek, met name liberale politiek" heeft als resultaat dat jongeren een aktieve stelling gaan innemen ten opzichte van politieke partijen en andere maatschappelijke oprganisatie. Er moet dan regionaal in de vorm gedacht worden van themaavondea, debatten en excursies. Op landelijk niveau is er een fraai scala aan vorm» tiviteiten: kaderweekeinden en iuctiedagen, vaardigheids- trainingen, etc. De JOVD gaal van dezelfde liberale beginselen uit als de VVD waardoor in de praktijk al gebleken is dat veel JOVD-leden doorstromen naar de VVD (Wiegel. Nijpeb ea.) Een van de ruim tachtig JOVD-afde- lingen is de JOVD-Venray, die op 25 juni 1982 is opgericht en nu circa 35 leden heeft. Zij organiseert maandelijks een bijeenkomstwaar doorgaans ook niet-leden zeer welkom zijn en eens in het kwartaal een zogenaamde „Liberale Borrelavond" waar het gezelligheids aspect van de JOVD nog eens wordt benadrukt. De JOVD-Venray mag zich in net verleden beroepen op een reeks aktivi teiten waaraan enkele politieke partijen (VVD, PSP. DS'70. PvdAJ, door middel van hun woordvoerders, mede werking hebben verleend. Kortom, er kan gezegd worden dat de JOVD-Venray alle kansen heeft om van een goede toekomst verzekerd te zijn.

Peel en Maas | 1983 | | pagina 11