H VASTELAOVEND C De Wetteling AGENDA COMMISSIE VERGADERING het goede adres 82635 Boerebrulleft Rooy Boerepaar Oostrum Hazinneaovend '83 Boerebrulleft Leunen Hazekeutels Rooy Kluutetrappers COMMISSIE OPTOCHT Volvo 343 Winner 1.4 f17.215 (14.589 excl. btw) Volksdanscursus Raadsvergadering Meerlo-Wanssum service GEVONDEN Enquete onder gescheiden vrouwen met BRILJANT zijn er veel mogelijkheden JUWELIER VERLINDEN vervolg van voorpagina perceeltjes asperges weer aan de gebrui kers in pacht geven, telkens voor één jaar en tegen een pachtprijs van 1400,- per jaar. Tenslotte wil men voor enkele ha. echt weiland een inschaar-overeenkomst aangaan, om vee te laten weiden. Ook hiervoor een redelijke maar rendabele pachtprijs. Het blijkt dat de gemeente te rade is gegaan bij de gemeente Deurne, waar men al drie jaar onrendabele gronden bebouwt met gewassen. In deze drie jaren heeft men een gemiddelde netto opbrengst van 1400,- per ha. verworven. De wethouder wilde niet beweren dat men in Venray een dergelijke opbregst zal krijgen. Per soonlijk is hij al best tevreden als men 1000,- per ha. overhoudt. Desge vraagd vertelde wethouder Claessens nog dat b. en w. voornemens zijn de teelt- en verbouwwerken onderhands aan te besteden. Waarbij men dan wel enkele loonbedrijven die al eerder op deze gronden hebben gewerkt, in de gelegeheid wil stellen dat werk voort te zetten. De bestekjes zijn in de maak. Aan de hand daarvan kunnen de loonbedrijven aan de slag. De heer Cornelissen meende, dat er enige controle bij die werkzaamheden nodig zullen zijn. En dat moest de wethouder beamen omdat men daarvoor mensen beschikbaar heeft. De geteelde mais wordt geleverd aan de Venrayse maisvoerbank, die het onder de Venrayse boeren „verdeelt". Heeft de Venrayse miasvoerbank mais teveel, dan levert men die aan de regio Helmond. De heer Hendriks pleitte er voor, dat ook andere loonwerkers voor inschrij ving in aanmerking zouden kunnen komen. Maar daar wilde wethouder Claessens niet aan. Er is zo'n moorden de concurrentie tussen de loonbedrij ven, dat voor slachtoffers gevreesd moet worden. De gemeente wil daar niet an meedoen... De aardappelteelt zal volgens de wethouder gebeuren op contractbasis, zo mogelijk met Venray se ondernemers. TW1STWEG De heer Cornelissen pleitte nog voor een herstel van de Twistweg welke tot en met kapotgereden is. Zowel de wethouder als de heer Grootjans zagen voorlopig geen enkele oplossing. De weg is te smal, de bermen te zacht. Men kan die bermen al eens opvullen met grind, maar dat rijdt men toch weer opzij. De heer Reintjes wees er nog op, dat het spoorwegballst voor dit soort bermen te de beste oplossing biedt. Maar of dat nog te krijgen is...? MOBIL TANKSTATION Het nieuwe Mobil-tankstation aan de Noordsingel blijkt levensgevaarlijke verkeerssituaties in de hand te werken. Fietsers die vanaf de Raadhuisstraat de Noordsingel op willen rijden, worden geconfronteerd met automobilisten die richting aangeven als zouden zij de Raadhuisstraat willen inrijden, doch van plan zijn de afslag bij het tankstation te nemen... De wethouder wist reeds van wanten. Men is aan het bestuderen, hoe men daaraan een acceptabele oplossing kan geven. CAI Namens de Stichting CAI (centrale antenne inrichting) kon worden mede gedeeld, dat in mei de opdrachten zullen worden verstrekt voor de aanleg van een centrale antenne inrichting in Venray, Oostrum en Leunen. Verwacht mag worden dat over anderhalf jaar de zaak gereed is. TELEFOONCELLEN Nu in Leunen een telefooncel is verdwenen, omdat er te weinig gebruik van werd gemaakt, zou de heer Reintjes wel eens willen weten hoe dat gesteld is met de andere telefooncellen in onze gemeente. Zij die wel rendabel? Wethouder Claessen zal zien dat hij die gegevens te pakken krijgt. VERKEERSSPREEKUUR De heer Grootjans wees er tijdens deze vergadering nog eens op, dat menssen die problemen met bepaalde verkeerssituaties hebben, zich niet met raads- of commissieleden moeten ver staan, maar veel beter gebruik kunnen maken van het maandelijkse verkeers- spreekuur. Daar zitten deskundigen die gewoonlijk al direct volledig tekst en uitleg kunnen geven over die situaties. En daarmee was dan de eerste commis sievergadering van het nieuwe jaar weer voorbij. het juiste telefoonnummer schilderwerken hv. VENRAY Plataanstraat 12 Tel. 82635 VENLO GENNEP JIIJNIflS. Wie wordt het bóeren-bruidspaar Venray 1983 Veel is hierover in de volksmond en bij de dansvereniging „La-paloma" de organiserende vereniging van de boeren -bruiloft 1983 gesproken, maar a.s. zaterdag 15 januari zal er aan alle gissingen een einde worden gemaakt. Tijdens het te houden ondertrouwbal zal op deze genoemde avond het onecht bruidspaar uit het land van „den haas" met de ouders en getuigen worden bekend gemaakt, ook de familie zal hierbij aanwezig zijn. Het ondertrouwbal is voor iedereen toegangkelijk die het boeren-bruiloft gebeuren een warm hart toedraagd, en zal plaats vinden in zaal „In den Engel" aanvag20.11 uur. Geadviseerd wordt om het onder trouwbal verkleed als boeren en boerin nen bij te wonen, de entree voor deze anvond is gesteld op 3,50 per persoon, garderobe is aanwezig. „de Hopsakkers" zo zal de naam aanduiding zijn voor de „La-paloma" familie tijdens het vastenavond gebeu ren 1983, graag willen zij u via hun eigen motto uitnodigen en wel: MINSE UUT VENROJ: KOM A'mol ÓP DE VLOÉR MIT „LA-PALOMA" ÓP DE VASTELAOVUS-TOÉR oproep: oud leden van „La-paloma" Wij verwachten vooral ook grote belangstelling van de zijde van de oud leden die leden, die om welke reden dan ook geen uitnodiging mochten ontvan gen, vooral omdat ook veel leden niet meer in de ledenadministratie terug te vinden waren. Boeren bruidspaar 1983: Martine Sonnemans en Piet v. Bracht. In het goed bezette gemeenschapshuis werden zaterdagavond de hoofdrol spelers eir speelsters voorgesteld van de boerenbruiloft 1983 Martine Sonne mans Thielen en Piet v. Bracht zullen dinsdagmiddag 15 februari in onecht verbonden worden. De verdere rolbezetting: Moederbruid, Mevr. Pingen (60 va- derbruid, Piet van Bracht; moederbrui degom, Corrie Beckers; vader bruide gom Leo Hoex; getuigen Nettie v. Bracht en Mia v. Bracht. Vooraf aan dit gebeuren kwam de hofkapel binnen met daarachter een lokomotief met treinstel dat de bruid en bruidegom met familie vervoerde. De weer ouderwets op dreef zijnde Gerrit Reintjes zorgde voor een vlot verloop van de ondertrouw. Prins Jan mocht de feitelijke ondertrouw verrichten. Komende zaterdag 15 januari zal een einde komen aan de heerschappij van de jeugdprins Pieter Verhagen. Het jeugd prinsenbal zal om 18.30 uur beginnen in zaal de Karklingel. Oostrums bejaarden zullen ook dit jaar weer een gezellige avond aangebo den worden door de Karklingel. Op 28 januari zullen alle Oostrumse inwoners van 60 jaar en ouder verwacht worden in de Karklingel om 19.30 uur. Naast Ut Gut, Oere Toe en de bekende Hofkapel zullen ook enkele plaatselijke buutreedners medewerking verlenen. Uit Oirlo komen Graat en Petran die op een bankje vanwege hun hoge leeftijd, hun visie geven over de hedendaagse tijd. Uit verhalen over vroegere bijeenkomsten als deze mogen we veronderstellen dat alle 60+ de moeite nemen de avond te bezoeken en daarmee hun waardering uitspreken over de organisatie van deze avond! De hazinne uut Rooy en umgèving waare 't d'r ovverèns vurreg jaor, dat ien 1983 wer enne „hazinneaovend" mós kömme. Reeje genoeg urn wer 'n an werk te maake dorvur want 't is wer haost zówiet, namelek donderdag 10 fibbrewarie vanaf 19,30 uur. Dan wert d'r wer gestart beej Pirn an de Stationsweg alwor Jats Marie ur stam- plats hit. 't Verloëp zal zien aöas vurreg jaor. De kasteleins en blaoskepelle zien d'r van óp de högte. op de prinseprokle- matie is 't liedje „ös hazinne" gezónge dur 't mannekoër as anwerk vur dén aovend. De blaoskepelle en de hazinne zun de meziek en de weurd dorvan betieds ien huus hebbe. Hedde nog goeje iedeeje vur dén aovend dan huure weej dat gér Ok names Colien van den Munckhof Wim Smits Prins Bernhardstraot 30a 5802 BM Rooy. Tillefoon 04780-82454. Komende zaterdag, 15 januari, tij dens het „Aid Prinsenbal" zal Leunen afscheid nemen van Prins Toon I. Maar voordat Prins Toon zal terugtreden zal hij nog de onthulling meemaken van het Boerenbruidspaar 1983. Nadat jaren lang de grotere verenigingen de boeren bruiloft organiseerden hebben nu alle verenigingen van Leunen besloten om dit gebeuren gezamdijk op te zetten. Zo is dit jaar geheel Leunen betrokken bij de voorbereidingen van de boeren bruiloft, wat een echt dorpsfeest gaat worden. Zaterdag aanstaande zal hel bruids paar en de gehele familie en getuigen op een orginele manier bekend gemaakt worden. De aanvang van deze avond, waarop ook de Carnavaldliedjes gepre senteerd worden, is 20.00 uur in het tot Knollehuus omgetoverde Gemeen- schapshuus. JEUGDZITTING HAZEKEUTELS Zaterdag 15 januari a.s. zal in de foyer van de schouwburg de jaarlijkse jeugdzitting plaatsvinden. Prins Peter II wordt opgeborgen bij de oud-Prinsen, en zal daarmee plaats maken voor de nieuwe Prins 1983. Wie zal het dit jaar worden? Een keur van Venrayse artiesten zal deze avond opluisteren waaronder o.a.: Marion Dings, Limburgs Kampioene Parodie.Ed Peters in de buut-ton. De jeugdhofkapel van Harmonie Euterpe. Muziek en Majorettenshowkorps met hun Miniretjes, St. Petrus Banden. Onze eigen Garde, niet te vergeten met een schitterende dans. Aan Dhr. Martens zal, in navolging van de oud-voorzitter van de Haze- keutelA.V.D. Weiden, de Hazekeutels -verenigingsmedaille worden uitgereikt. De jarenlange inzet voor de carnaval in het algemeen en de jeugdcarnaval in het bijzonder, maken van Sjaak een waardig drager van deze onderscheiding In lengte van jaren lost j'aak voor de vereniging alle geluidsproblemen op en draagt zorg voor een gepaste muzikale omlijsting, bij alle evenementen. Deze zittingsavond begint voor alle keutels om 18.30 uur en eindigt om 22.00 uur.Ouders, breng de kleine jeugd met een gerust hart, er is voor voldoende toezicht gezorgd, want ze mogen dit niet missen. Entree 2,50 p.p Bestuur Carnavalsver. „DeHazekeutel". KLEURWEDSTRIJD HAZEKEUTEL. De jeugdvastelaovesvereniging „De Hazekeutel" heeft gemeend in een poging de jeugd meer bij de carnaval te betrekken, een kleurwedstrijd te orga niseren. Het is de bedoeling dat de kinderen een verkleinde uitgave van het optochtaffiche in gaan kleuren. De kleurplaat gaat verspreid worden op alle basis- en kleuterscholen in Venray. Voor de kinderen die interesse tonen en daadwerkelijk gaan kleuren bestaat er de mogelijkheid om deze kleurplaten in te leveren en wel op de zondagen 30 januari en 6 februari van 11.00 - 13.00 uur in het jongerencentrum Free Wheelin, Hoenderslr. 10. Daar is op dat moment ook de inschrijving voor de kinderoptocht. Een deskundige jury zal de werk stukken beoordelen en voor de mooiste, origineelste, in de verschillende leef tijdsgroepen liggen enkele leuke prijsjes klaar. De bekendmaking van de uitslag zal geschieden op carnavalszondag 13 februari na afloop van de kinderop tocht in de tent op het parkeerterrein „Gouden Leeuw". De uitslag zal ook verschijnen in de regionale weekbladen. „De Hazekeutel" de kommissie kinderoptocht. Vredepeel zaterdag 15 januari: 20.30 uur Prinsebal in de „Kleine Loef' met aftreden van Prins Cor I en proklamatie van de nieuwe prins. A.s. zondag zal de optochtcom missie van De Piëlhaas weer voor de eerste keer zitting houden in café-restaurant De Burggraaf a.d. Stationsweg, voor het geven van advies en het noteren van deelne mers. De commissieleden zijn aan- wezi van 11.30 tot 13.00 uur. INBRAAK In de nacht van zondag op maandag werd door vernieling van enkele ruiten toegang verkregen tot een afdeling van het psychiatrische zieken huis St.Servatius. Een geldkist met een bedrag van 200,- werd meegenomen, alsmede een tuner versterker met boxen. De gestolen goederen zijn vervoerd in een kartonnen doos vermoedelijk is de dader te voet geweest. Getuigen die iemand met een kartonnen doos hebben zien lopen, worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. Uw off. Volvo-dealer voor Venray e.o. AUTOBEDRIJF HANS KOK Venrayseweg 29 HORST tel. 04709 - 1400 (gratis haal- en brengservice) BALDADIGHEID Twee Venrayse jongens van 15 en 16 jaar werden door de bemanning van een politiepatrouille op heterdaad betrapt bij het uitschoppen van de verlichting in de Grotestraat. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag. Beide knapen werden meegenomen naar het politiebureau. Nadat proces verbaal was opgemaakt werden zij naar huis gezonden. OOLOGSTUIG Tijdens grondwerkzaamheden werd een 5,5 inch brisantgranaat aangetrof fen. Deze levensgevaarlijke blindganger werd door deskundigen van de Ven rayse politie veilig gesteld, totdat de mannen van de E.O.D. zich er over zullen ontfermen. RIJVERBODEN In de nacht van vrijdag op zaterdag werden twee automobilisten aangetrof fen, die volgens de politie teveel alcoholhoudende drank hadden genut tigd. Voor die automobilisten was het gelukkig dat het onderzoek tot blaas- proeven beperkt kon blijven. Een rijverbod van 6 uur werd hun opgelegd. INBRAKEN Een inwoner van Leunen deed aangifte van insluiping in zijn woning. Via een platdak waren de onbevoegden binnen gekomen. De gehele woning bleek overhoop gehaald te zijn. Ont vreemd werden diverse sierader.. De bewoners waren tijdens de insluiping afwezig. Nog een inbraak kan worden gemeld eveneens bij een inwoner van Leunen, die met zijn gezin afwezig was. Zij bemerkten bij terugkeer rond middernacht de inbraak. Door een ruit te vernielen was toegang verkregen. Ontvreemd werd een geldsbedrag van 500 gulden en enkele sieraden. ERGELIJKE VERNIELINGEN Door de PTT werd aangifte gedaan van vernielingen van in totaal 7 telefooncellen in Venray-kom. De scha de bedraagt meer dan 5000 gulden. Het ergste is echter dat de telefooncellen enkele dagen buiten bedrijf zijn gesteld en dus niet beschikbaar zijn in eventuele noodgevallen. Wederom werd het schoolbestuur van de kleuterschool Het Beuken- hofje" aan de Beukenlaan geconfron teerd met ergelijk vandalisme. Nu hadden vandalen zich botgevierd in het vernielen van een 5-tal ruiten en 3 luchtkokers. —Mevr. v.D. deed aangifte van vernielingen aan haar geparkeerde personenauto. Van beide voorwielen waren de ventielen ontvreemd terwijl ook een binnenband vernield was. Mevr. P. deed aangifte van vernielingen aan haar geparkeerde personenauto. Het slot van het voor- portier was vernield evenals de binnen- verlichting. M. uit Ysselsteyn deed aangifte van vernielingen aan zijn personenauto. Er kon niet worden vastgesteld waar die vernielingen hadden plaats gevonden. DIEFSTAL VAN KERSTBOOM VERLICHTING In de avond of nacht van donderdag op vrijdag werd een kerstboomverlich ting met 30 meter kabel en 45 lampjes uit een boom bij het tankstation van Van Lipsig te Vredenpeel ontvreemd. FIETSER LICHT GEWOND Zondagmiddag omstreeks half vier verleende een 25 jarige Venrayse automobilist, komende vanaf de Vel- tumse Kleffen, geen voorrang aan een over de Westsingel fietsende 60 jarigé inwoonster van Venray. De dame werd bij de botsing licht gewond en kon na in het ziekenhuis behandeld te zijn naar huis worden vervoerd. AANRIJDING MET PAARDEN Een 22 jarige autobestuurster uit Meerlo-Wanssum kon donderdagmor gen op de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum, drie over de weg lopende paarden niet geheel ontwijken. Bij de daardoor ontstane botsing werd één paard licht gewond. De auto liep schade op. De politie kon de eigenaar van de paarden achterhalen en die zal aanspra kelijk worden gesteld. DADERS ONBEKEND In de nacht van zondag op maandag heeft een tot nog toe onbekende automobilist een lichtmast ij het tankstation te Ysstelsteyn aan de Jan Poelsweg omver gereden. De eigenaar van het tankstation zit nu met de schade. Mogelijke getuigen worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. In de Reekgraafstraat werd een geparkeerde auto door een andere auto beschadigd. De veroorzaker liet geen visitekaartje achter. INBRAAK TIJDENS AFWEZIGHEID Voor venieling van een ruit werd toegang verkregen tot een woning in de Serenadestraat. Ontvreemd werden, een platenspeler en een cassettedeck van het merk Akai. Die diefstal met inbraak heeftplaats gevonden zondagmiddag bij afwezigheid tussen kwart voor drie en 23.00 uur. Eventuele getuigen worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. De Nederlandse volksdansvereniging organiseert een kursus Internationale Volksdansen met dansen uit: Israel, Engeland, Hoegoslavie, Bulga rije, Verenigde Staten, Roemenie, Armenië, Griekenland, Frankrijk en Nederland. Dit zijn de belangrijkste landen die vertegenwoordigd zijn in de instruktie- kursussen Internationale dans, die de NEVO (Nederlandse Volksdansvereni ging) organiseert. Tijdens de kursus leert men een aantal volksdansen met behulp van o.a. speciaal samengestelde muziek en dans beschrijvingen. De kursus wordt gehouden gedurende 10 achtereenvolgende woensdagavon den en is bijzonder geschikt voor mensen, die met jongeren werken in Onderwijs, jeugdklubs, buurtcentra etc. en voor iedereen die voor zijn plezier wil dansen. Een Iesavond duurt 2 uur. Zaal: Wieënhof, Leunseweg 20a, Venray. De eerste les is op 19 januari van 20.00 tot 22.00 uur. Dansleiding: Clairie Schouten en Theo Kerkhof. Informatie: Ans v.d. Putten Tamboerijnstraat 3, Venray tel. 04780-82632 Burgemeester Dittrich van Meerlo - Wanssum liet de traditionele nieuw jaarsrede achterwege omdat er niets spectaculairs te melden was. Over enkele zaken zou hij graag hebben willen spreken maar achtte de tijd daar nog niet rijp voor. Hij wenste de raad, hun gezinnen en over hun hoofden heen alle inwoners een Zalig 1983. Als wij, aldus de raadsvoorzitter, vele jaren op voorschot geleeft en wij hebben genoten van veel materieel welzijn en moeten daarvoor nu inleveren... Maar Maar er is ook goed nieuws te melden. Stonden bij het afscheid van het oude jaar de kranten vol van de moeilijk- hedenvan NEHOBO te Tienray, nu na maandelange strijd, met veel opoffering van de eigenaar, NEHOBO weer gaat draaien, hebben de kranten geen tijd omdat te melden. De bevolking ging voor het eerst sinds de samenvoeging achteruit en kwam van 7016 op 6986 inwoners. Constant bleef de bevolking van Swolgen, die van Geijsteren, Meerlo en Tienray bleven gelijk en die van Wanssum en Blitters- wijck gingen met 22 respectievelijk en 26 achteruit. Het geboortecijfer daalde tot 97 terwijl het sterftecijfer, het hoogste sinds 1961 op 49 kwam. De geringe woningbouw is mede debet aan deze achteruitgang. Voor het jaar 1983 is een contigent van 32 woningen toegewezen. MESTOVERSLAG Mede door de grote aanvoer van mestoverschot uit de gemeente Venray ziet de Mestbank Limburg zich genood zaakt via de haven van Wanssum een overslagbedrijf voor mest te stichten. Die mest zal dan via tankboten worden overgeladen en naar de Noord Oostpol ders worden vervoerd. De Mestbank Limburg heeft reeds 3 tankboten aangeschaft en verwacht aan de haven van Wanssum twee bunkersi- los te kunnen aanleggen. De Mestbank Limburg denkt via de haven van Wanssum 100.000 ton mest te verladen met een mogelijkheid dat aantal te verdubbelen. Om de tankboten te laten aanleggen in de haven van Wanssum, voteerde de raad de gevraagde kredie ten, voor het slaan van twee meerpalen een bedrag van 17.500,- en voor de loopburg een bedrag van 4500,-. Een bedrag van ƒ1000,- werd be schikbaar gesteld voor het alfabetise- rings werk en educatieve aktiviteiten voor culturele minderheden. Bij de rondvraag kwam er verschil van ening naar voren tussen mevr. Franssen die aan het college verzocht in de toekomst stukken betrekking hebbende op aanvragen met medische indicatie nietmeer ter inzage te leggen voor raadsleden en de heer L. Beterams van de Progressieve Combinatie die dat wel nodig vond. Het college zou echter aan de wens van mevr. Franssen gehoor gegeven. Vrijdag 14 jan.; Programma van 14 jan. t§m 20 jan. '83 Vrijdag 14 jan.: 19.00-14.00 zaalvoetbal competitie. Sibcrs Fruithal-FC. Hento Stappers-de Klos FC. PR.-Doumar Pauline 4-Vlakwater de Wetteling 3-Veronica 2 Zaterdag 15 januari: 08.00-10.00 MHCV tr. zaal heckey 10.00-12.30 Manual comp. jeugd. H.Pup-Breeton Sport DA. 2-Eksplosion D.pup-Loreal I 12.30-15.30 Korfbal comp. 15.30-19.00 MHCV zaalhocky comp. jeugd. J.B.-Maastricht B Concordia B-Geleen B Concordia B-Maastricht B Venray B-Gelcen B 19.00-21.30 Jumpers baketbal comp. 21.30-22.30 MHCV tr. 22.30-23.30 Spaeland Sport zaalv. Zondag 16januari: 08.00-10.00 Castenray zaalv. tr. 10.00-15.00 Badminton. v.a. 12.00 comp. Venrayl-Papido 1 Venray 2-Maashoppers 3 15.00-18.30 Manual comp. DS.2-Heldia HS. 2-Hercules HS. 1-Wittenhorst 18.30-22.30 MHCV zaalhockey comp. Venray 3-Venlo 4 Weert 2-Venlo4 Venray 3-Weert 2 Maandag 17 januari: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-24.00 Zaalv. comp. EJP-Fermonia Boys de Wetteling-Perey Veronica-EJP 3 Dinsdag 18 januari: 18.00-21.00 Badminton 21.00-23.00 badminton. Woensdag 19 januari: 19.00-22.30 badminton 22.30-24.00 z.v.v. de Wetteling tr. donderdag 20 januari: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. 23.00-24.00 d'n Alden Hoed zaalv. cv sanitair riolering bel 84865 Kleine zwarte hond met bruine poten, halsband met opschrift BLACKY; Jonge lichtbruine Mechelse herder, teef; Grijze poes; Gestreepte gebreide shawl; Een paar bruine Ieren handschoenen; Een bruine want; Drie sleutels in een blauwe etui; Sleutelbos met 6 sleutel (twee ervan met opschrift FIAT); Geel spanijzer; Gereedschapskist met inhoud Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie Venray, Leunseweg 4. Uit het oogpunt van bescherming van de privacy heeft het college van b. en w. vorige maand besloten geen medewer king te verlenen aan het onderzoek van de Katholieke Universiteit Nijmegen onder gescheiden vrouwen. De gemeen te was niet bereid namen en adressen van gescheiden vrouwen beschikbaar te stellen. Om toch dit wetenschappelijk onder zoek mogelijk te maken heeft de gemeente een methode gevonden om medewerking te geven, waarbij de anonimiteit van de betrokken vrouwen volledig gewaarborgd is en blijft. Door de Katholieke Universiteit zullen de enquêteformulieren met ge frankeerde enveloppen naar de ge meente Venray worden gezonden. Door de afdeling Bevolkingszaken worden de namen en adressen van een vijftigtal gescheiden vrouwen op de enveloppen geplaatst. De betrokken vrouwen krij gen dan het enquêteformulier met een brief van het college waarin wordt uitgelegd wat het onderzoek beoogt en waarin de anonimiteit van de enquête wordt benadrukt. Degenen die deze door de gemeente te verzenden papieren thuis krijgen kunnen dan - indien zij aan de enquête willen deelnemen -het fromulier rechtstreeks en zonder af zender naar de Katholieke Universiteit sturen in een bijgesloten retourenvelop. Op deze wijze is de anonimiteit van de deelneemsters aan de enquête voor 100ft gewaarborgd. De enquête beoogt het instellen van een onderzoek naar de situatie van gescheiden vrouwen in de regio Noord Limburg op juridisch, sociaal-econo misch en emotioneel gebied. Met de uitslag daarvan wordt nagegaan of deze vrouwen gebruik r. zen (of hebben gemaakt) van hulp- en diensivelcnings- instanties en in welke mate. De uitkomsten daarvan wil men vergelijken met de mogelijkheden, die daarvoor in de regio aanwezig zijn. ZONDAGSDIENST HUISARTSEK Weekenddienst voor de patiënten van W Bloemen. A. Franken. Th Lankveld. H Schraven en J Wittgen: TH. LANKVELD Langstraat 76. telefoon 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P Corver. G van Loon. F. de Muinck Keizer. F Schmeetz. Th. van Thiel. D Vercauteren en J. de Vocht: G. VAN LOON Patersstraat 60 telefoon 88800 DR. KEU/KR van Brurdrnwejc 10. Ysselsteyn telefoon 01785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; '8 middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teil. 81255 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 1300 en van 17.00 tot 16 00 uur; zondag: van 10.00 tot J00 en vao 17.00 tot 18 00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachUuikJe) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoede sende gevallen. uitslu;tend na telefonische afspraak, neemt waar H. PEETERS. telefoon 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M.G.A.M. Loonen, telefoon 82690 Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Winden/Ruymbeek J.M. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 04780-81336 Onderwijs- en beroepskeuzevoorlichting Venray, Leunseweg 2a, tal. 10032 Openingstijden: ma tm do 8.30 - 12.45 en 13.15 17.00; vrijdags 9.00 - 12.30 en 13.00 - 16.30 uur INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1. 5801 BZ Venray telefoon 04780 86333 Geopend maandag tm vrijdag 9-17 uur. MASJ Hoenderstraat 13, Vrnray Tel. 04780-85251 open: maandag tm donderdag 10 18 vrijdag 10 - 20 uur KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds KAMERBEMIDDELINGSBURO open: maandag tm donderdag 10 12 vrijdag 17 - 19 uur Hoenderstraat 33 tel. 85251 Venray een briljant «n uw trouwring of in ee ander beslaand sioraad ge/al geeft wei glans aan uw sieraden Mogelijkheden vanaf 003 ert voor f 99. VENRAY

Peel en Maas | 1983 | | pagina 3