VERENIGINGSMIWS POLITIERECHTER allJTERPENIÏllWS O.J.C. DE BARAK I.V.N. SCHOIIWBBRG- NIEUWS FREE WHEELIN Venray NRD.WEST Venrays Mannenkoor St. Pe\^S Volksdansnieuws PEEL EN MAAS uw weekblad ANONIEME ALCOHOLISTEN k BCM) FNV „TUSSEN MUS EN PEEL" jeuadnatuurwacht GROENE KRUIS WIJK Ruilbeurs BLG CNV NESTLE /erenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- ijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. Donderdag 30 dec. om 19.30 epeiitie voor de bassen en om 20.00 uur oor het hele koor. Deze repetitie wordt dgtiehouden in de „Essel" Ursulastraat 15 l januari, Nieuwjaarsdag wordt er lag een officiële receptie gehouden. Het ft >estuur is echter na 12.00 uur aanwezig 0< n de Burggraaf. Diegenen die gaarne lek net hen op het nieuwe jaar willen luta iroosten zijn van harte welkom. Donderdag 6 januari om 19.30 uur epetitie voor Tenoren en om 20.00 uur o ïoor het gehele koor, weer in de Burg- bn jraaf. Na de pauze wordt er gerepeteerd d vi net de Hofkapel in de Schouwburg ir. (i.v.m. het optreden tijdens de Prinse- pl jroclamatie. Leer Uw tekst van buiten! erd Zaterdag 8 januari optreden Prinse- n. iproclama'ie. Tijd van inzingen en sti optreden wordt nog bekend gemaakt. Afmelden bij R. v. Mil, tel. 86917 of hov de Burggraaf, tel. 81244. iar Aan allen nog *n gezond en fijn zangjaar toegewenst. "wi Donderdag 30 december. ,19.30 uur repetitie harmonie-orkest. Donderdag 6 januari. 19.00 uur generale repetitie in de ■on'3sc^ouw^ur8 de Prinseprocla- ori< malie- ls Zaterdag 8 januari. joc Prinseproclamatie in schouwburg. Ui- tcrlijk om kwart voor acht aanwezig I rijn. Uniform: wit hemd, zwarte vlinderdas. AGENDA Zaterdag 8 januari. "S w medewerking Prinseproclamatie. Vai Donderdag 13 januari. Vet repetitie o.l.v. hulpdirigenten met toe- bo zicht van docenten, Zondag 30 januari. 11.30 uur Joekskapellenfestival. Dinsdag 1 februari. Praktijkexamen hulpdirigenten met Ie harmonie-orkest. nd$ Zondag 20 maart. Zondagochtendconcert met de Zangers op van St. Frans. HOFKAPEL Dinsdag 4 januari. 19.30 uur repetitie in de Perdstal i.v.m. Prinseproclamatie en Cirkus Mök. Donderdag 6 januari. 19.00 Generale repetitie harmonie-or kest; 21.00 uur generale repetitie met Venrays Mannenkoor, beiden in de 'Schouwburg. Zaterdag 8 januari. Prinseproclamatie. Kwart voor acht aanwezig zijn, in wit hemd, rode vlinder, zwart hesje. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 30 december. Geen repetitie i.v.m. kerstvakantie. Donderdag 6 januari. fsp< 19.00 uur generale repetitie in schouw burg. Deze repetitie duurt tot half negen Zaterdag 8 januari. Medewerking aan de Prinseproclama- Jtie. Om kwart voor acht aanwezig zijn '1' in de schouwburg. Denk aan aangepaste kleding. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND Zondag 2 januari. Geen repetitie. Donderdag 6 januari. Allemaal om 19.00 uur aanwezig zijn voor de generale repetitie Prinsepro- clamatie in de schouwburg. 'yf Zaterdag 8 januari. Prinseproclamatie, om 19.45 uur aan wezig zijn in de schouwburg in uniform. Afmelden harmonie-orkest bij de secretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda: Vrijdag 31 december. 19.00 uur oudejaarsavondviering in de Paterskerk,in uniform. Zondag 9 januari. 10.15 uur Hoogmis in de Paterskerk. eventuele afmeldingen: secretariaat, Langstraat 104, tel. 81690. ALGEMEEN. We vertrouwen er op, dat alle koorleden aanwezig zullen zijn op de oudejaarsavondviering. Denk er om op tijd aanwezig te zijn. Graag zeggen we onze koorleden dank voor hun inzet tijdens de Kerstvieringen. Ook dank aan de kerkbezoekers voor hun gulle bijdrage aan onze kas. We wensen onze koorleden en hun familie een prettige jaarwisseling toe en een voorspoedig 1983. Na alle drukte is enige rust welver diend, daarom vangen de repetities eerst op maandag 10 januari weer aan. Denk wel aan zondag 9 januari! 1 Januari. Hoogmis zingen in de Paterskerk. 2 Januari. Hoogmis zingen in de Paterskerk. 5 Januari. Onze normale repetitie. Zalig uiteinde en een goed begin!! VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Zondag 2 januari, 10.00 uur opluis tering eucharistieviering in de kapel van St. Anna. Wilt U uiterlijk een kwartier van tevoren aanwezig zijn. Dinsdag 4 januari, 19.30 uur repetitie voor de alten en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Na de pauze bijpraten over allerlei zaken het koor betreffende. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of bij mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Bestuur en dirigent wensen alle leden, begunstigers en trouwe bezoekers aan onze concerten een voorspoedig 1983 met veel zanggenoegen. Gelet op de prijs die ons nu geboden wordt voor het oud papier is het zeer belangrijk dat u uw oud papier deponeert in de loods achter het Tuincentrum van Henk Smits. Alleen gedurende de openingstijden van het centrum. DAMESKOOR Woensdag 5 januari om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de voormalige Henseniusschool. Nu de kersttijd met de diverse concerten weer voorbij is, gaan we ons voorbereiden op ons Zondagmorgen concert en op het concert in Goch in Duitsland. De kersttijd was een drukke, maar ook fijne tijd. De concerten, (vijf), zijn heel redelijk verlopen, we hebben goed gezongen en ook Diana's solo is heel goed ontvangen. Dames, voor uw inzet en trouwe opkomst heel hartelijk dank! Voor 1983 wensen wij U en uw familie alle goeds toe, vooral een goede gezondheid! En U, dames van „Venro de". wederom een fijne tijd bij uw koor, met veel zanggenot!! Nu de kerstdagen weer voorbii ziin maakt het Korps zich op voor de niew- jaarsserenades en receptie. Om 10.20 uur verzamelen bij de ingang van de flat van Schuttersveld. Daarna een optreden bij het St. Jozefklooster en vervolgens naar de LTS voor de receptie, die om 12.00 uur begint. Het bestuur hoopt op aller medewer king en wenst iedereen alvast een zalig en Voorspoedig 1983. De V.O.L. activiteiiengroep voor Noord en Midden Limburg organiseert op zaterdag 8 januari 1983 een Nieuwjaarsinstiiif in het gemeenschaps huis „In Kepél" in Helden-Panningen. Aanvang 20.00 uur. Contactadres: G. Jansen, Ringovenstraat 40, Pan- ningen, tel. 04760-5365. WERKGROEP Iedere donderdagavond tussen acht en tien uur wordt door de werkgroep Anonieme Alcoholisten (AA-werk- groep) zitting gehouden in De Clockert, Bergweg 4. Wanneer men op donderdag verhinderd kan men telefonisch contact opnemen onder nummer 04780-85874. De werkgroep is enkele maanden niet actief geweest. Een tweetal leden heeft echter gemeend het werk te moeten hervatten omdat het alcoholisme, ook in Venray, een probleem is. Evenals de beide leden anoniem willen blijven, zo is ook de anonimiteit van degenen, die van de diensten van de werkgroep gebruik willen maken, ge waarborgd. De AA-werkgroep stelt zich ten doen mensen gezamenlijk van hun alcohol probleem af te helpen. Mensen, die van hun alcoholisme af willen komen, kunnen elkaar opbellen en elkaar steun geven. X bij het oplossen van de problemen. A.s. Maandag 3 januari onze maan delijkse informatieavond. Deze avond is - oor alle leden welke vragen of met zaken zitten waar ze geen weg mee weten. Evenals vorige keren wordt deze avond weer gehouden Bij A. Evers, Grootdorp 10 in Merselo van 19.00 tot 20.30 uur. Programma oud en nieuw. Oudjaar. Vanaf 14.00 uur is het weer Baaimiddag en omdat '82 nou niet bepaald een jaar was waarin veel te lachen viel, sluiten wij dat jaar af met 2 video-films van Monty python (life of Brian en nog een); dan kunnen we tenminste op de laatste dag flink lachen. Hebben we wel verdiend. Toegang zoals altijd gratis. Vanaf 20.00 uur is de Voorkant open: Open haardje aan, pintje in de hand, T.V. aan (eerst Wim Kan en daarna Freek de Jonge). Mooi uiteinde zo toch. Nieuwjaar: 0.00 uur gaat zoals gebruikelijk dan de Achterkant open en dan gaan we door tot iets later in de ochtend. Zoveel te later, zoveel te gezelliger vaak in Free Wheelin (bleek afgelopen week wel weer met de Marrons). Dus dat zit wel weer snor. 1983, een kort filosofietje, gratis aangeboden door Free Wheelin. Wordt 1983 het jaar van de tegen stellingen? voorbeeld 1: Krijgen we enerzijds een, terechte, lastenverlaging, ander zijds zien we dat 16 en 17 jarigen kunnen fluiten naar hun toegezegde R.W. W. Gevolg van deze regeling is dat behalve de papa's en de mama's er weer voor 2 jaar een kostganger bijhebben, ook Free Wheelin 2 jaar moet wachten voordat deze jongeren een fatsoenlijke pot bier kunnen kopen of entree-prijs kunnen betalen. Weer een gat in de begroting g.v.d.! —Voorbeeld 2: Afgelopen zomer, tijdens de verkiezingen, werden er op de middelbare scholen schaduw-verkie- zingen gehouden. Een parij sprong daar dik uit. En nou wil diezelfde partij, als eerste en enigste, de deuren van Free Wheelin sluiten. Veel verdriet door Hou-Bah. Ach, hoe dan ook we zullen zien, 1983 is toch niet te stoppen. Wel de krisis, door hard werken maar bovenal door veel fantasie te gebruiken en daarom: Blieft Free Wheelin 'n spölse tent, ök in 1983. Popconcert in O.J.C. de Brak. Donderdag 30 december speelt de Rotterdamse band „Spot the Loony" in De Brak te Venray. „Spot the Loony" speelt uitsluitend eigen werk: originele songs en teksten, waaruit de brede muzikale voorkeur van de bandleden blijkt. Gemakshalve wordt Spot the Loony meestal bij New Wave/Reggae/Ska ingedeeld, maar heeft ook de „Nutty Sound". Spot the Loony is zowel muzikaal als visueel een interessante band waar de vonken vanaf springen en met een stijl die niet na vier of vijf nummers verveelt. Spot the Loony bestaat uit: Peter Broekhuizen- sax en fluit; John IJzelenberg - drums; Nico de vos - bas; Jeroen van Rooij - toetsen; Willem Gebuijs - gitaar; KoThuss-sax; John Roos - gitaar en zang. Het optreden begint om 22.00 uur. entree is 2,50 *11 Hoi allemaal. Allereerst iedereen een gelukkig nieuwjaar toegewenst. Zondag is er verder een excursie o.l.v. mijzelf naar de Hamert. Daar wordt veel naar vogels en bomen en struiken in knop gekeken. We vertrekken om 8.00 uur vanaf het Schouwburgplein. Verder is iedereen die wel eens kennis wil maken met de NJN van harte welkom. De NJN is er nl. voor iedereen die geïnteresseerd is in de natuur en tussen de 12 en 23 jaar oud is. Kom dan maar gewoon om 8.00 uur naar het schouwburgplein en neem maar warme kleren mee. Houdoe, Stefan. Informatie tel. 04780-82413. Maandag 3 januari 1983 komen de leden van het instituut voor natuurbe schermingseducatie bijeen voor de algemene jaarvergadering. Plaats van gebeuren is café Lensen te Geysteren, aanvang 20.00 uur. Naast de gebruikelijke presentatie door het bestuur zal na de pauze het IVN-lid Fred Albert een dia-lezing verzorgen over een twee-jarige reis door het binnenland en langs de kustlijn van Joegoslavië tot aan Albanië. Zoals altijd zijn niet-leden die in het jaar 1983 toe willen treden op deze avond van harte welkom! Zondag, 2e Kerstdag j.l. hebben vele Jeugdnatuurwachters genoten van de laatste puzzel-speurtocht in dit seizoen. Ruim 250 JNW-ers, ook ouders, liepen door het prachtig bosgebied „Vlak water". Ook de aparte sfeer in en om 't theehuis van het St. Odapark deed menige deelnemer en begeleider de beker warme chocolademelk goed smaken. De opknapbeurt, die dit theehuis door vrijwilligers onderging, kreeg veel waar dering van enkele enthousiaste ouders. Al met al een leerzame tocht voor jong en oud, ook al had menigeen moeite met de zitbanken op de „oude-stort" en de mooie, rode bessen van HULST. De stempels voor dit jaar zijn nu uitgedeeld! Komende week zullen we publikatie doen in dit blad hoe de prijswaardering voor de afgelopen drie tochten wordt uitgevoerd. SAMEN STAP VOOR STAP AFSLANKEN De cursus Samen „stap-voor-stap" Afslanken is niet alleen bedoeld om op een gezonde manier te vermageren, maar vooral om na afloop van de cursus op gewicht te blijven. Tijdens de cursus wordt ernaar gestreefd de cursist haar/zijn eetgedrag te leren beheersen en bewust te maken van (foutieve) eetgewoonten. Het gaat er niet alleen om hoeveel wij eten, maar ook wat wij eten, waar wij eten, waarom wij eten, hoe wij eten, waneer wij eten, met wie wij eten en in welke stemming wij eten. In de cursus wordt informatie verschaft over een (on)gezonde voeding en daarnaast wordt aandacht besteed aan: het verbeteren van eetgewoonten. dae relatie voedingsgedrag en meer en beter bewegen. de wijze waarop de cursist haar/ zijn overgewicht kan kwijtraken. S.v.p. opgeven vóór 1 januari 1983. Telefoon: 04780-81269. Uitslagen kerstkaartavonden. Jokeren 1Bep Jansen 2. Mariet v.d. Werken 3.Ina Veugen Toepen 1. Jan Jansen 2. Jan Cremers 3. Harrij Creemers Rikken 1Jan Ponjee 2. Jenny Willems 3. Toon Jansen Donderdag 6 januari a.s. is de eerste kaartavond in het nieuwe jaar en daarop volgend, 13, 20, 27 jan. en 3 febr. Zoals U ziet zijn het weer 5 avonden waarvan er weer 1 gemist mag worden in de puntentelling. Er kan weer gerikt, gelapt of gejokerd worden. We beginnen om 8 uur en het inschrijfgeld is weer 6,-. We hopen U weer allemaal te begroeten en heeft U nog niet meege daan kom dan ook eens een kijkje nemen in het wijkgebouw Den Hoender Ursulastraat 2. Dan nog voor alle jongens en meisjes, denken jullie aan dinsdag 4 januari, aan de hobby en knutselmiddag van 2 uur tot half 5. Entree is/ 1,-. Trek jullie oude kleren aan en 'n glaasje ranja staat voor jullie klaar. Tot ziens in het Wijkgebouw Den Hoender. De Wijkraad. Komende zondag, 2 januari 1983, wordt een ruilbeurs gehouden in hotel De Burggraaf. Deze duurt van tien tot een uur. Er kan geruild worden in alle ruilmaterialen zoals postzegels, mun ten, sigarenbandjes, etc. De voedingsbond- en industriebond C.N.V. zijn na een jaar voorbereiding en overleg officieel tol fusie overge gaan. Donderdag 16 december 1982 heeft deze nieuwe industrie-voedings bond C.N.V. het daglicht aanschouwd. In het kader van deze nieuwe organisatie, en het snel groeiende ledental bij Nestlé, zijn enkele tientallen leden overgegaan tot het vormen van een bedrijfsledengroep Nestlé. Wij als Industrie-Voedingsbond C.N.V. zijn nog steeds tegen alle verdrukking in groeiende. Dit dankzij vele goed gemotiveerde en enthousiaste leden. Als plaatselijk bestuur van de Indu strie-Voedingsbond C.N.V. wensen wij de nieuwe Nestlé B.L.G. een goede en groeiende periode toe. Het bestuur van de nieuwe B.L.G. heeft de volgende samenstelling: P. v. Oostenbrugge voorzitter J. Atsma secretaris A. Bos vice-voorzitter. Wij willen leden en belangstellenden er op attenderen, dat wij ons maande lijks spreekuur op de 3e maandag van de maand ook voor 1983 continueren. Wij mogen terug zien op een goed jaar en hebben vele problemen op het gebied van Belasting, Juridisch en Arbeids recht tot een bevredigende oplossing mogen brengen. Namens het bestuur. H.A. de Vries secr. afdeling Venray Groene Hart 6, tel. 04780-84907 Lourdescomité afdeling Venray Hoewel de lijst van gegadigden voor een gratis Lourdes-reis groot is, menen wij toch er goed aan te doen om nog niet-geregistreerde zieken te laten in schrijven. Men kan dit doen tot half januari bij G. Philipsen, Goudsmit- straat 42, Venray, tel. 83575 of bij H. Beerkens, Noordsingel 11, Venray, tel. 83428. Na die datum wordt begonnen met de voorbereidingen van de toe te wijzen gratis reizen. Wij wensen alle Lourders-medewer- kers en verder iedereen een voorspoedig 1983. cvsanitair riolering bel 84865 i h.clephas I venray PIANO-RECITAL RYAN DE WAAL Op zondag 2 januari a.s. om 11.30 uur geeft de pianist Ryan de Waal in de foyer van de schouwburg een recital. Ryan de Waal werd in 1958 in Zuid-Afrika geboren. Op vijfjarige leeftijd ontving hij in Nederland zijn eerste pianolessen van Henk Gort. Later volgde hij zowel piano- als orgellessen bij Mees van Huis in Utrecht. Aan het Amsterdams Conser vatorium studeerde hij bij Edith Lateiner-Grosz en vanaf 1981 bij Vitaly Mirgulis in Freiburg. Verder volgde hij meestercursussen bij Malcom Frager, Guido Agosti, Dudwik Stefanski en Halina Cze-my Stefanski. In juli 1979 was hij finalist en prijswinnaar van het internationale pianoconcours „Vianna da Motta" te Lissabon. Ryan de Waal gaf vele recitals, o.a. in het Concertgebouw in Utrecht, alsmede in Diligentia te Den Haag. Ook speelde hij voor de Nederlandse radio en televisie. In 1980 werd hem in Amsterdam de publieksprijs van de ronde Lutherse Kerk (Sonesta Koepel zaal) toegekend voor een aldaar in 1979 gegeven recital. Het programma dat Ryan de Waal in Venray zal brengen, ziet er als volgt uit: Prelude en Fuga in gis kl.t./J.S. Bach. Sonate in C. gr.t. op. 2en3/L. v. Beethoven Variaties over een thema van Corelli op. 42/Sergei Rachmaninow. Kiinstleber(J. Strauss)/L. Godowsky. De entree voor dit recital bedraagt 6,-. Houders van een CJP of PAS 65, alsmede leerlingen van de Muziekschool Venray betalen slechts ƒ3,-. HET OVERLOONS TONEEL SPEELT „SIL DE STRANDJUTTER" IN VENRAY Op zondag 2 januari a.s. om 20.15 uur speelt Het Overloons Toneel, in de streekschouwburg Venray in de serie „Amateurtoneel op zondagavond" het bekende blijspel „Sil de Strandjutter" naar het boek van Cor Bruin. Een zeemanssuk met diep gevoel en grote spanning, dat speelt op het eiland Terschelling in de jaren 1870-1880. Het Overloons toneel zal de bewer king van het boek zo authentiek moge lijk op de planken brengen. Enkele jaren geleden werd met veel sukses een T.V.-serie van „Sil de Strandjutter" uitgezonden. U kunt een boeiende toneelavond verwachten. meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 'ALS ik m'n vrouw wil bezoek'n, mott'n ze me niet probere'n teg'n te houd'n zei de duidelijk uit de boerenstand stammende verdachte. 'We zijn van degelijke, goudeerlijke familie en als we iets in de kop hebb'n, dan hebb'n we 't niet in de.Nou ja, dat lat'n we ons nog niet door tien hoofdver pleegsters weerhoud'n.' Op de tribune klonk gegrinnik en de politierechter dook in de dossiers. Toen deze weer opkeek zei hij: 'Maar volgens het proces-verbaal kwam u op een zeer ongunstig ogenblik. In de eerste plaats kwam u buiten de normale bezoektijden en op de tweede plaats had de hoofdzuster u aan het verstand gebracht dat u een half uurtje moest wachten, omdat de dames op de afdeling juist aan de wasbeurten bezig waren.' 'Dat motje maar gelov'n', zei de verdachte, die met grote interesse had staan luisteren alsof het een betoog gold van een of andere fractieleider van een poli tieke partij. Ook zijn reactie was de enig juiste daarop. 'Maaru had het wel moeten geloven', sprak de zittende magistraat. 'De hoofd verpleegster had u heus nog wel toegelaten, als u even geduld had gehad.' 'Hoe kon ik dat nou wet'n', zei de met zijn zondagse pet in de handen draaiende verdachte timide. 'Ik had nog wel zo'n mooi tuiltie blomm'n veur d'r geplokken. Netjes in 'n ouwe krant gerold. En die wou ik alleen maar even afgev'n, an m'n eige bovenstebeste Teuntjen. 't Was toch m'n eigen Teuntjen, die daar lag.' 'Ja, dat wel. Maar 't was niet uw eigen ziekenhuis. Het was heel terecht dat de zuster u wilde tegenhoud'n. Pardon! Tegenhouden. Ik lees hier dat u haar tegen de grond hebt gegooid en toen gewoon door bent gelopen.' 'Nee, ik heb geprobeerd haar opzij te duw'n en toen is ze gevall'n. Waar bemoeit zo'n vrouwmens zich ook mee?' 'Nou, we zullen eens kijken wat zij erop te zeggen heeft. Gaat u maar eens even zitten.' De hoofdverpleegster bleek een pront vrouwmens te zijn, dat permanent onder hoge druk scheen te staan. Ze siste en blies om zich heen. Het was moeilijk te geloven dat de reuzin eens geveld was. Met een stem, die tot in alle hoeken van de rechtzaal duidelijk doordrong schalde ze: 'Edelachtbare, ik voel me diep beledigd. Heel gemoedelijk ben ik begonnen die man uit te leggen dat hij even moest wachten. Hij durfde me toen ronduit te zeggen, dat ie me niet geloofde. Hij zou het wel ergens anders gaan vragen. Ik dacht toen, dat ik van hem af zou zijn, maar nee hoor, enkele minuten later stond hij er weer. Ik vertelde hem toen dat hij beter even buiten kon wachten. Maar hij werd kwaad en zei dat ik hem niet tegen kon.houden. Ik ging in de deuropening staan en dacht dat hij er zo dan niet door kon. Maar hij nam een aanloop en riep: 'Opzij lelijke zonsverduistering'. En toen botste hij keihard tegen me aan. Daar had ik natuurlijk niet op gerekend en ik zeilde onderuit met m'n hoofd tegen een rek met nachtspiegels. Ik heb er enkele dagen voor op bed moeten blijven.' De officier sprak even later van een zeer koppig en eigengereid optreden. Hij vond geen enkel excuus aanwezig. Stel je voor, waar de orde in een ziekenhuis zou blijven als er veel van dergelijke incidenten plaatsvonden. Hij eiste f 600,- boete of 30 dagen. De rechter vond wel een wat mildere straf op z'n plaats, want de verdachte was kennelijk uit z'n doen geweest. Hij vond daarom f 300,- boete of 15 dagen hechtenis voldoende. AANRIJDING Een autobestuurder uil Deurne reed over de Stationsweg alhier, en was voornemens linksaf te slaan. Hij gaf richting aan, doch de achter zijn auto gekoppende aanhangwagen was niet voorzien van werkende richtingaanwij zers. Een achteropkomende autobe stuurder uit Venray zag geen kipper- lichten, hij haalde in, maar op dat moment sloeg de Deurnese auto links af. Een onvermijdelijke botsing was het gevolg. Gelukkig bleef het bij materiële schade. POGING TOT AANRANDING De politie roept eventuele getuigen van het volgende voorval dringend op zich met haar in verbinding te willen stellen. Woensdag 22 december jl. te om streeks vijf voor half acht fietsten twee meisjes te Leunen over de Enge steeg, toen zij bemerkten dat in de berm een lichtgroene personenauto, klein model stilstond. De bestuurder van die auto stapte uit en greep het 14 jarig meisje M.A. uit Leunen vast. Het meisje begon te gillen en kreeg de kans de man tegen zijn benen te schoppen. Hij liet het meisje daarop los, waarna zij kon wegrennen. De man stapte in zijn auto en reed weg in de richtig Deurne. De man was naar schatting van de meisjes ongeveer 30 jaar oud, normaal postuur en had een volle donkere baard. TASJESROOF, BUIT 2700 GULDEN Woensdagmorgen omstreeks 11 uur heeft een tasjesroof plaatsgevonden in de Paterstraat. Op het moment dat een 41 jarige Venrayse dame aan de kant van de rijbaan stil stond om over te steken passeerde haar een bromfiets met duopassagier. De duopassagier rukte haar de boodschappentas uit haar handen. In de tas bevond zich een portemonnaie met een geldbedrag van 2700 gulden. De dader/duopassagier was vermoe delijk gekleed in een leren jack en droeg een groenkleurige helm. Getuigen welke nadere aanwijzingen kunnen geven worden dringend verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. IN VIJF WONINGEN IN LANDWEERT INGEBROKEN Vermoedelijk hebben dieven óf met een valse sleutel óf met een ijzerdraadje zich toegang weten te verschaffen tot enkele woningen in Landweert. In één woning in de Boterbloem werd niets vermist. In de Akelei werden 4 woningen bezocht. Uit een woning verdwenen enkele girobetaalkaarten en giropasjes, uit een andere woning ruim 100 gulden en een Rabopasje. Ver moedelijk werden de inbraken gepleegd tussen 2 en 3 uur 's nachts. Tussen dat tijdstip hebben de bewoners wel iets verdachts gehoord maar er verder geen aandacht geschonken DIEFSTALLEN VAN KONIJNEN Uit een hok van een konijnenfokker aan de Deumeseweg werden 14 konij nen ontvreemd. De dieren waren een kruising van het ras Vlaamse Reus met Hollands Konijn. DIEFSTALLEN Uit een weide langs de Maashese- weg werd een geit ontvreemd. De geit is ongeveer 3 jaar oud, drachtig, en heeft een waarde van enkele honderden guldens. Uit stalling van het Boschveldcol- lege werd wederom een fiets ontvreemd. —Namens de firma D.M. in de Schoolstraat werd aangifte gedaan van vermissing van een camera Mamiya ZE-2 Quarts en een objectief Mamiya 1,7-50 mm Sekor EF, uit de fotozaak. Het juiste tijdstip van de verdwijning was niet bekend. In de nacht van zaterdag op zondag werd bij J. in Leunen, een bij zijn woning geparkeerd staande éénassige aanhangwagen, beladen met afvalhout, ontvreemd. Vrijdagmiddag, even voor slui tingstijd, werd ontdekt dat uit het HIFI-stereocentrum aan de Eindstraat waren ontvreemd, 3 video-recorders ter waarde van 5490.-. Op welke wijze en op welk tijdstip die diefstal heeft plaats gevonden kon niet worden vastgesteld. Woensdagavond of nacht werden van een op de parkeerplaats bij de Hoge Beek geparkeerde personenauto de sier- strippen van de voorruit ontvreemd, waarbij de ruit bekrast werd. Schade post van 900,-. Eventuele getuigen worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. VERNIELING In de Pr. Hendrikstraat bleken weer vandalen aan het werk te zijn geweest. Nu vierden zij hun lusten bot op de auto van R. De buitenspiegel en deurrefiec- tor werden vernield. DRANKGEBRUIK Tijdens de kerstdagen moesten Ven rayse politiemannen tegen 2 bromfiet sers proces verbaal opmaken terzake het rijden onder invloed. Een 19 jarige en een 16 jarige moesten na het blazen in de bekende pijpjes de bloedproef ondergaan. BESTUURDER GING ER VANDOOR De 76 jarige Venrayer T. wilde de voetgangersoversteek Óude Oostrumse- weg-Vlierstraat oversteken toen hij, naar later bleek, door een personen auto, bestuurd door een 20 jarige jongeman uit Groeningen, werd aan gereden. De bejaarde kwam op de motorkap terecht, leek ernstig gewond te zijn en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Bij onderzoek bleken die verwondingen nog mee te vallen: armbreuk, hoofdverwondingen, schaaf wonden en inwendige kwetsuren. De bestuurder heeft in de buurt iemand verzocht de ambulance te bellen omdat er een ongeluk was gebeurd. Toen de politie arriveerde, stond er wel zijn auto, maar de bestuurder was verdwenen. Later werd hij op de Horsterweg, geheel overstuur aange troffen. Bij hel zien van de gewonde man, direct na de aanrijding, was hij erg geschrokken en hij vreesde het ergste. Hij verklaarde de bejaarde over stekende man pas op het laatste moment te hebben gezien.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 7