AttïOFLOIto. NIEUW VERNUFTIG: TREDA De Wetteling AGENDA 'ondag afscheid van de franciskanen van de parochie Brukske SCHOOLFOTO VAN VROEGER PEEL EN MAAS uw weekblad LIEF EN LEED IN EN OVER DE OUDE PEEL GEVONDEN Tijdens de eucharistieviering in kerk iet Zonnelied, zondag om 10.00 uur, wordt afscheid genomen van de laatste werkzame franciskaan in het Brukske. Toen in 1974 de eerste bouwfase van het Brukske voltooid werd, waren al geruime tijd enkele franciskanen van de .Paterskerk" druk doende de nieuwe jewoners van de nieuwbouwwijk te bezoeken. Het Brukske was immers een gedeelte van hun parochie: een aangren zende wijk. Pater Pothof en Bakker hebben er veel voetstappen liggen Het lag dan ook voor de hand, dat de bisschop om een franciskaan zou vragen om de pastorale zorg in het Brukske op zich te nemen. In oktober 1974 kreeg het Brukske zijn eerste „eigen" pastor: pater Huub van de Sande. Hij hield drie jaar lang alle vieringen in school „de Foekepot"; later bijgestaan door zijn medebroeders pater Wout Barnhoorn en pater Ton van Vliet. De wijk werd in 1976 met bouwfase 2 voltooid en telde toen ruim 1880 woningen, 2 gymzalen,.2 scholen en een winkelhart. Het Bisdom trok er hard aan, dat het Brukske een zelfstandige parochie zou worden. Na veel praten en heen-en-weer-geschrijf hakte het Bis dom de knoop door: in 1978 wordt de wijk een zelfstandige parochie met drie pastores. De Franciskanen nemen zorg op zich voor het pastoraat in de wijk. Je kunt dit zien als een soort adoptie door de franciskanen van een taak, die aan de priesters van het Bisdom is toebe deeld: de bisschop „leent" van de orde enkele priesters om ze in te kunnen zetten in zijn bisdom. In diezelfde tijd komt het kerkge bouw het „Zonnelied" gereed. En de parochie krijgt als officiële naam: Sint Franciskus van Assisië. Een groep zusters Franciskanessen vestigen zich in de wijk en staan de paters terzijde bii pastorale en prakti sche werkzaamheden: ziekenbezoek thuis en in het ziekenhuis, hand-en- span-diensten in het kerkgebouw en praktische hulp aan mede-wijk bewo ners. Het Brukske begint langzaam j vormen aan te nemen van een echte I parochiegemeenschap, hoewel de finan- 1 :iële situatie zorgelijk blijft: het Bisdom moet met geld bijspringen (nog steeds). Voorjaar 1978 vertrekt pater Barn hoorn, om later pater Pothof als pastoor van de Paterskerk op te volgen. Voor hem komt in het Brukske geen opvolger. In 1980 ziet pater Ton van Vliet om naar een andere wijze van werken en neemt ook afscheid van het Brukske en vooral van de Foekepot, waar hij als katecheet veel tijd doorbracht. In zijn plaats kwam als parochiepas tor: Ton van Oosterhout, die in oktober '80 priester gewijd werd temidden van vele parochianen. Pater Huub van de Sande voelde zich van meet af aan vooral aangetrokken door Missie- en Ontwikkelingswerk en het aankweken van belangstelling daarvoor. Een pa rochiële werkgroep maakte zich daar ook sterk voor. Dat spreekt allemaal voor zich, als je bedenkt, dat hij 21 jaar als missionaris werkzaam was in India.Door het inzamelen van kleding en overtollig huisraad probeerde hij enkele missie-projekten in India een geldelijke injektie te kunnen geven. Voorjaar '81 kreeg door zijn toedoen Venray zelfs een heuse „Winkel van Sinkel", waar deze spullen voor „tweede gebruik" verkocht worden, om met de opbrengst de missie te steunen. Het Bestuur van de Orde ging op zoek naar een „tweede man" voor het Brukske, mede op flinke aandrang van het Kerkbestuur. Het slaagde er tot oktober van dit jaar niet in om een kollega voor Ton te vinden. Dat deed het Ordebesiuur besluiten de verant woordelijkheid voor de parochie niet langer naar behoren te kunnen dragen. Het Bisdom Roermond werd hiervan in kennis gesteld, met de mededeling, dat de Franciskanen nog tot I jan. 1983 een man beschikbaar hadden om - zo goed en zo kwaad als het ging - de parochie te blijven verzorgen. Op die datum zou de Bisschop zélf één of meer priesters beschikbaar moeten stellen om de parochiële aktiviteiten doorgang te kunnen laten vinden. Inmiddels zijn wel een groot aantal (ruim 100) parochianen aktief geworden om zelf een flinke verantwoordelijkheid te nemen in het parochiegebeuren. Immers:de zusters waren intussen ook allen vertrokken om reden van „leeftijd" of werkzaamheden elders. Zondag a.s. is het zover, dat de laatste franciskaan uit het Brukske vertrekt, ,,'t Is niet dat ik hier weg wil", vertelt pastor Ton van Oosterhout, „maar het gaat voor mij zó niet langer. Met de pastorale plannen en wensen, die ik heb, kun je hier eenvoudigweg niet alléén werken. Dat geeft een tè grote verantwoordelijkheid en span ning, die ik onmogelijk alléén kan dragen.Het bisdom heeft nog geen nieuwe definitieve pastor, zodat uitzicht op een vruchtbare samenwerking ook op zich laat wachten. Na negen maanden alléén de zaak te dragen wordt het me teveel om nog langer zó door te kunnen gaan, terwijl het eind niet in zicht is. Dan zie ik maar liever om naar een andere werkkring, al weet ik nog niet welke. Daarmee leg ik me ook neer bij het besluit van mijn bestuur. Dat betekent dat ik met pijn in het hart al mijn grote en kleine vrienden in het Brukske vaarwel moet zeggen, 't Is jammer, dat het niet langer ging, want voor mij is het Brukske een fijne parochie om in te werken. Dat heb ik dan ook met veel plezier drie jaar gedaan." besluit de zondag vertrek kende laatste pastor-Franciskaan in het Brukske. Openstelling van postkantoren e.d. Overzicht van de openstellingstijden van de postkantoren Venray en ressort op 31 december 1982: Venray Afferden Bergen Broek huizen vorst Meerlo Siebengewald Wanssum Well Wellerlooi Ysselsteyn Venray-Kiosk 09.00-12. Venray-Veltumse Kleffen 8.30-14.00 9.00-12.00 9.00-12.00 11.00-12.00 10.00-12.00 9.00-12.00 8.30-12.00 9.00-12.00 8.30-12.00 10.00-12.00 9.00-14.00 9.00-12.30 Rijdend postkantoor afwijkende route als volgt: Tienray: 8.45-9.15 Blitterwijck: 9.30-10.00 Maashees: 10.30-11.00 Oostrum: 11.30-13.00 ASSISTENTIE UIT WEERT BIJ VLEESKEURINGSDIENST In verband met het aflopen van het tijdelijk dienstverband van een keur meester dreigt de gemeentelijke vlees keuringsdienst in de problemen te komen. Verlenging is niet mogelijk omdat de hieraan verbonden kosten niet door het rijk zullen worden betaald of vergoed. In normale omstandigheden kan de dienst met de bezetting van een part-time hoofd en een full-time keurmeester verantwoord functioneren, maar bij het uitvallen van een van hen komt men in de moeilijkheden. Nu hebben b. en w. aan hun collega's in Weert gevraagd de door hen aan te stellen tiende keurmeester in voorko mende gevallen in Venray te laten assisteren. VENRAYNAAR DIRECTEUR LTS BOXMEER Het bestuur van de lagere technische school in boxmeer heeft A. van Lare uit Venray benoemd tot directeur van deze school. Van Lare, die al bijna 20 jaar aan de Venrayse LTS is verbonden. Hij is oorspronkelijk afkomstig uit Blerick. In 1975 werd hij adjunct-directeur van de Venrayse LTS. Hij aanvaardt zijn nieuwe functie in Boxmeer in maart 1983. RECTIFICATIE Ons bericht betreffende de mutaties bij de Venrayse politie blijkt niet helemaal juist te zijn. De kersverse adjudant J.G.Janssen wordt geen chef algemene dienst, maar wordt chef Surveillance-dienst, wat een onderdeel is van de algemene dienst. Adjudant Janssen heeft ook geen bemoeienis gehad met de verkeersbriga- diers. Bemoeienis met de verkeersbriga- diers hebben steeds 2 agent/hoofd agenten gedaan onder supervisie van adjudant van Ampting. In verband met het FLO van adjudant Giesberts wordt deze opge volgd door adjudant Van Ampting als hoofd/chef algemene dienst en in deze functie krijgt hij dan ook de F.-toelage. Adjudant Janssen zal optreden als vervanger van Van Ampting. Gebr. van Doornelaan 29 Horst - Telefoon 04709-3378 De medewerkers van Rank Xerox Venray zijn dit jaar wel bijzonder verrast met een fraai boekwerk in hun kerstpakket, geschreven door Rien van den Brand, inkoper bij ditzelfde bedrijf. De schrijver van „Lief en Leed in en over de Oude Peel" heeft daarmee een grootse bijdrage geleverd aan de geschiedenis van de gehele Peelstreek. Over de Peel is al veel gepubliceerd, met name in de vorm van sociale Peelro- mans, lokale geschiedkundige schetsen, over haar natuur, turfstekerij, enz. Een samenhangende historische benadering door de eeuwen heen was echter nog niet verschenen over het eens zó grote moerasgebied. Dit moerasgebied, afge wisseld met zijn heidevelden, gelegen op de grenzen van Brabant en Limburg, was eens zo'n 1000 vierkante kilometer groot. De studie pretendeert geen volledige historie-beschrijving te zijn, maar pro beert via thematische benadering, goed gedokumenteerd, met verantwoording van bron- en literatuurverwijzing, toch zoveel mogelijk verschillende aspekten in en over de Peel en haar bewoners weer te geven, verlucht met honderden illustraties, waarvan een behoorlijk aantal in kleur. In zes hoofdstukken worden verschil lende onderwerpen in beeld en woord gebracht, zodat een ovezichtelijk kijk en leesboek is ontstaan. De auteur heeft als het ware in een helikopter met kamera, vanaf de middeleeuwen tot nu, boven het midden van de Peel gehangen en heeft in de tijd zijn filmtoestel op bijna alle hoeken van de Peel gericht, waarbij grenzen geen hindernis vorm den. In vergelijking moeten wij de helikopter zien als een verzamelplaats van internationale, nationale, provin ciale, gemeentelijke, kerkelijke en par ticulier archieven, alsmede van musea. Uit deze bronnen kon rijkelijk worden geput, waarbij opgemerkt moet worden dat het wetenschappelijke archiefonder zoek over deze hele streek nog in zijn kinderschoenen slaat. Men moet besef fen dat de Peel en omgeving eeuwen een speelbal is geweest in handen van regionale hoge adel en van vele kerke lijke en landelijke overheden. Om dit kluwen te ontwarren zou men o.a. archiefonderzoek moeten plegen in bijvoorbeeld vele landen. We moeten eigenlijk zeggen, dat onze nationale archieven derhalve slechts een deel van de gegevens kunnen bevatten. Afgezien van deze handicap zijn met dit eerste onderzoek over de gehele Peel totaal onbekende informatiematerialen tevoorschijn gekomen, die, in opper vlakte gezien, toch nog bijna 5% van onze vaderlandse geschiedenis bestrijkt. Het vult een duidelijke hiaat in onze geschiedenis op, waarmee mogelijk het onderwijs zijn voordeel zou kunnen doen. Rank Xerox heeft dit fraaie boek werk uitsluitend bedoeld als relatie geschenk. Behalve de medewerkers kregen ook de gemeente-besturen in en rond de Peel een exemplaar aangebo den. Een aantal exemplaren zal ook ter beschikking worden gesteld aan het middelbaar onderwijs in deze regio. De Stichting Peel-Maas-Niers, waar van Rien van den Brand secretaris is, laat een herdruk verzorgen, zodat het boek omstreeks januari ook in de boekhandel verkrijgbaar zal zijn voor 39,50. DIEFSTALLEN Mej. J, deed aangifte van diefstal van haar Unigarant damesfiets welke zij bij de Veltumse Kleffen had geplaatst. G. deed aangift van diefstal van het op zijn takelwagen geplaatst geel zwaailicht. Die takelwagen staat steeds startklaar bij zijn garage aan de Stationsweg. Vrijdag 31 december. 9.00-12.30 S.V.V. zaalvoetbal C jeugd 12.30-16.00 S.V.V. zaalvoetbal jeugd leiders. Zaterdag 1 januari. Nieuwjaarsdag. Vanaf 12.00 nieuwjaars bijeenkomst voor besturen, leden en supporters van de verschillende vereni gingen in het Trefcentrum. Zondag 2 januari. 8.00-10.00 Castenray zaalv. vr. 10.00-12.00 Badminton 12.00-18.00 Castenray zaalv. vr. 18.00-22.30 MHCV zaalhockey. MA-Blerick Heerlen A2-Blerick A Venray A-Heerlen A2 Dames Venray- Gemert Gemert-Deurne Venray- Deurne. Maandag 3 januari. 9.00-16.00 Sport jeugd basisscholen. 18.00-21.00 V.C. Rooy tr. 21.00-24.00 Zaalv. comp. De Wetteling 3-Pauline 4 Veronica 2- E. J.P. 4 De Klomp 2-Vlakwater. Dinsdag 4 januari. 9.00-16.00 sport jeugd basisscholen. 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton. Woensdag 5 januari. 12.00-17.00 Volleybaltoernooi leer krachten basisscholen. 19.00-22.30 Badminton 22.30-24.00 De Wetteling zaalv. vr. Donderdag 6 januari. 18.00-21.30 Manual handbal tr. 21.30-23.00 V.C. Rooy tr. 23.00-24.00 FC den Aide Hoed-EJP 4 Klein blauw kinderwantje, maat 158, nylon met voering Een paar licht bruine handschoenen met strepen Bruine portefeuille met inhoud Cilindersleutel met draagtouwtje, merk Silca Drie sleutels aan een FIAT- sleutelhanger Donkerbruin lederen polstasje met inhoud Zilverkleurige broche in de vorm van een bloem. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, toestel 227. Berichten uit 't Peppelshuus Alle speltakken vierden op hun eigen wijze kerst De kabouters maakten lampions en gingen in optocht naar de kerststal in de Grote Kerk, daarna zongen ze kerst liedjes bij kaarslicht rond de kerststal in 't Peppelshuus. De welpen hadden een doe-viering; ieder groepje droeg zijn steentje bij aan hun Kerstspel, liedjes, decor, versierin gen en ook het lekkers. De gidsen maakten met z'n allen een kersttocht door 't dorp en de verkenners maakten kerststukjes om er thuis van te genieten. Kortom, fijne kerstactiviteiten bij de Peelspeurders! Bestuursvergadering op 6 januari om 20.00 uur. Het dagelijks Bestuuur wenst alle scouts, de leiding, ouders en familie en allen, die scouting een warm hart toe dragen een heel gezond en gelukkig 1983. Samen proberen we er weer een fijn scoutjaar van te maken.is voor alle openbare bibliotheek O venray Keuze uit de nieuw aanwinsten voor de jeugdafdeling: A boeken,tot 9 jaar. Baumann, H. Waarom Flitter Flitter heet. Bundel met 15 korte verhaaltjes om voor te lezen aan kleuters. Beekman. H. Simone en de zwarte ooievaar. Drie vriendinnetjes zorgen met behulp van hun meester erg goed voor een ooievaar. Bonsall, C. Newell. En de dief zei: Hap! De avonturen, die vier jongetjes met hun detectivebureau beleven bij het opsporen van een taart, worden in korte zinnen en met eenvoudige woorden spannend en humoristisch verdeld. Burningham, J. Mijn vriendje. Prentenboekje waarin alledaagse kinderbelevenissen worden uitgebeeld en met summiere tekst worden toege licht. Reeds met kinderen vanaf 2 jaar te gebruiken. B boeken, van ±9 jaar tot ±11 jaar. Berrisford, J.M. Taff moet helpen. De hulp van Taff de hond is hard nodig op de boerderij van de familie Morgan in Wales, wanneer vader ernstig ziek is, Taff doet wat hij kan. Blyton, E. De vijf en het geheim zinnige spoor. De „vijf" steken hun speurneuzen in het deen en laten van enkele zich geheimzinnig gedragende mensen en breken zich het hoofd over een zich nog vreemder gedragende jongen. —Bogaard, J.H. uit den. Pommetje heeft Pech. Pommetje Horlepiep komt in grote moeilijkheden als het geld dat hij voor de baron naar de bank moet brengen door twee zwervers wordt gestolen. C boeken vanaf 11 jaar. Benson, Bert. Euro-X antwoordt niet. Science-fiction-achtig verhaal over de volwassen bemanning van een ruimteschip,die weet te voorkomen dat een Duits industrieel het Europese vemietigingscentruam voor radio-actief afval bombardeert. Farley, W. Thor! Lars is bang voor Thor, de deense dog van zijn vader. Nadat Thor een reebok in hun vallei heeft gedood, moet Lars de hond opvoeden. Hovens, H. Motorclub „Gold Wing"; de gevaarlijke dubbelganger. SCHOOLFOTO VAN VROEGER Deze week weer eens een schoolfoto. En weer eens een uit Castenray gemaakt in 1934. De leerlingen op deze foto woonden destijds aan de Horsterweg en de Castenraysestraat! Bovenste rij v.l.n.r. Grad Friesen, Bernadine Smits, Marie Steeghs, Jan Geerets, Mina Peters, Jozef Peters, To Weys. tweede rij v.l.n.r. Meester Vollenberg, Meesterv.d. Voort, Lien Kuypers, Dien Rambags, Harrij Friesen, Maria Smits, An Steeghs, Wim Geerets, Mien Geerets, Piet Peters, Jeu Peters, Jan Weys, To Philipsen, Juffr. Derksen. Juffr. Timmermans. Derde rij v.l.n.r. Maria Wismans, Harrij Wismanas, To Emonts, Maria Emonts, Piet v Rhee Jan Peeters, Peters, Corrij Drab- bels, Jan Raasens, Koba Janssen. Vierde rij v.l.n.r. Jozef Vollenberg, Piet Wismans, Wiel Smits, Doortje v. Rhee, Lies v. Rhee, Wim v. Rhee, Theng Peeters, Jan Peeters, Harrij Weijs, Mia Weijs. Ook deze foto kan door geïnteres seerden worden nabesteld bij: J. v.d. Putten, Westsingel 18 Venray, tel. 89803. Hebt U nog een oude schoolfoto, of 'n andere interessante foto, dan willen wij deze graag in ons blad opnemen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Franken, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43. telefoon 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz. Th. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 DR. KEIJZER van Beurdenweg 10, Ysselsteyn telefoon 04785-777 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde dofctoren terecht: "s morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13-00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar H. JANSSEN Jr., telefoon 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M.G.A.M. Loonen, telefoon 82690 Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Winden/Ruymbeek E.M. RUYMBEEK Brienenlaan 5, Venray tel. 04780-83829 Onderwijs- en beroepskeuzevoorlichting Venray, Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma tm do 8.30 - 12.45 en 13.15 - 17.00; vrijdags 9.00 - 12.30 en 13.00 - 16.30 uur INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM. LIMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1. 5801 BZ Venray telefoon 04780 - 86333 Geopend maandag tm vrijdag -9-17 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkun dige voor Venray, Meerlo en Wanssum bereikbaar via telefoonnummer 04780 -81269. Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedge vallen door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Spreekuur Diëtiste: Uitsluitend op afspraak, telefoon Zwangerschapsgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269. Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur, tele foon 88273 of 85900. TE KOOP Zwarte en gestroomde Bouviers Reu 10 weken, m. stamboom, gefokt op schoonheid en karakter. 2000 Mulderdakpannen en 5 dakramen. Leemskuilenweg 19 Mortel Tel. 04923-3719 TE KOOP VERSE OLIEBOLLEN Bakkerij Pierre Pijpers Grote Markt Venray TE KOOP Renault 12 TS bwj. '73 Handtamme geelkuif kakkaboe Ravelstraat 28, Brukske TE KOOP Kinderwagen 3 in 1 40,- badje standaard 30,- 8 mtr verzinkte pijp van afzuigsysteem diverse hulpstukken. Tel. 82639 TE KOOP Dracht ^e vaarzen Fr. v. Staveren, Jeagerhofweg 1 Veulen. Tel. 04780-82331 NIEUWJAARSDAG vanaf 11 u. TOEPEN om konijnen en hanen Café-Bar ,,'t Huukske" Hoek Paterslaan - Langstraat TE KOOP Moderne eethoek kast t.e.a.b. Puttenweg 6, Ysselsteyn rE KOOP Aardappelen, wortelen Rode- en boerenkool 3 kg prei voor ƒ1,- Scharreleieren Th. Vollenberg Deurnesew. 40 REPARATIE BOEKENTASSEN Zadelmakerij J. Creemers Hoenderstraat 89 Venray Tel. 04780-85852 TE KOOP Soner Video recorder en video camera z/w Accordeon 80 Bas Helmkruid 10, tel. 86623 TE KOOP aardappelen R. Jeuken, Maasheseweg 91 TE KOOP Renault 5. bj. '75 J 1500,- Tel. 88333 OPENHAARDHOUT v.a. 50,- per m3, kachel hout 85,- per m3 Tel. 04780-83337 TE KOOP Kreidle bwj. '75 verz. zilver met. z.g.a.n. Broekhuizenstraat 24 Oostrum, tel. 80030 TE KOOP Voedseldoseer wagens prijs J 2600,- ind. B.T.W. Vraag demonstratie Tel. 04780-80096 of 04924 1364 TE KOOP (moet weg w. plaatsgebrek) Eiken antieke Bretonse kast 140x50x200 cm Leunseweg 14 Tel. 81782 of 89350 TE KOOP Ruih halfvrijstaand HOEKHUIS in centrum van Venray. Tel. 87580 TE KOOP Herenfiets 50,- Ronde massief eiken salon tafel 150,- Kanteldeur m. loopdeur 150,- Menuetstraat 1, Tel. 87010 NIEUWJAARSDAG vanaf 11 u. TOEPEN om konijnen en hanen Café-Bar ,,'t Huukske" Hoek Paterslaan - Langstraat TE KOOP Antieke kast, Perzisch kleed en ijskast Bolderik 30 Venray Tel. 04780-80542 ALLE SOORTEN sparren en dennen v.a. 2,50 coniferen l,50m. 5,- rhodondendrons 5,- fruitbomen ook oude rassen vanaf 4,50 bessenstruiken en -stammen vanaf 2,- vaste planten 1,- heideplanten 1,- sierbomen, azalia's, rozen, potgrond, turf enz. enz. DE LIFRA CULTURES Lorbaan 12a Veulen-Venray TE KOOP RENAULT 12 T.L bwj. '76. Heeft grote beurt gehad 4 nieuwe banden en nieuwe uitlaat Tel. 86567 TE KOOP Ford Consul m. LPG bwj. *75 1250,- Tel. 04780-80088 SCHOONHEIDSSPECIALISTE Voor aangepaste huidver zorging. electrisch ontharen kwikslim afslank methode Tevens pedicure MEVR. KRAMER Everestlaan 11, Venray telefoon 83215 VERSE OLIEBOLLEN Bakkerij Pierre Pijpers Grote Markt Venray TE KOOP Aanrechtblok, gasfornuis en koelkast Tel. 04785-604 Let op VANAF 1 JANUARI WORDT ONS NIEUW ADRES Langstraat 31 Jan van Nies AUTOTECHNIEK Tel. 04780 - 87360 Is uw bierkoeling defekt? Bel dan naar MARCUS KOELTECHNIEK Venray tel. 04780.86532 Ook in 1983 ligt de Helfrich- straat vanaf Torro richting ziekenhuis Inlijsterij HENK PEETERS Helfrichstraat 27 Venray Tel. 04780-84454 MITSUBISIII-I )K ;KSTA\L1)K l'HRFHKTIK De nieuwe Mitsubishi Tredia biedt de royaalste of 1600 motoren. Indrukwekkende eko- binnenmaten bij kompakte buitenmaten. Een nomie. En dat de Tredia ook uiterlijk nog enorme kofferruimte. Voorwielaandrijving. Onaf- vele jaren in de smaak zal vallen, is 't hankelyke wielophanging rondom. Sterke 1400 beste te zien in onze showroom.^ Reeds va f17.595,-

Peel en Maas | 1982 | | pagina 3