EREMGINGSNIEIIWS 1 JUM MERSELO >NJ WAB cav2Tmc DEWIEEN NRD.WEST INFO VOOR OUDEREN Venray IN Venrays Mannenkoor imeskoor Venrode ÏUTERPENIEIIWS f g„ PEEL EN MAAS Ml in IEST V iniERnnTionnL FREE WHEELiN O.J.C. DE BARAK Buurtvereniging St. Jozef WIJK HVK UNICEF PEEL EN MAAS uw weekblad WERELDWINKEL AAW-WAO kontaktgroep KRUISWERK Kursus voor beginnende ondernemers FOTOCURSUS erenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- jk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A s. donderdag 16 dec. om 19.30 uur petitie tenoren en om 20.00 uur gehele jor. Zaterdag 18 dec. kerstconcert geza- enlijke Venrayse koren in de schouw- irg. Verzamelen in uniform al om 1,30 uur voor 't inzingen. Gaarna allen jdig aanwezig. Zondag 19 dec. word dit concert her- lald om 11.30. Verzamelen om 11.15 ir in de schouwburg. Donderdag 23 dec. om 19.30 repetitie de baspartijen en om 20.00 uur iele koor. Na afloop van deze elitie kwartaaltoepen. De „waard" eft voor enkele stuks wild gezorgd! 25 dec. Ie Kerstdag opluistering rstmis in de Grote Kerk, aanvang ,00 uur. Maandag 27 dec. om 20.00 u. estuursvergadering. Diegene die de rgadering wil bezoeken, dit gaarne ti opgeven bij 't bestuur, aterdag 8 jan. opluistering Prinsen- tklamatic. IAfmelden: R. van Mil, tel. 86917 of Burggraaf 81244. inderdag 16 dec. zingen we om 1.30 uur in Het Schuttersveld kerstlie- bij de kerstviering van de woners aldaar: in uniform. Zaterdag: om 18.30 repetitie in de houwburg met de gezamenlijke koren lor het kerstconcert. Om 20.00 uur rstconcert; in uniform. Zondag 19 dec.: om 11.30 uur het rstconcert in de schouwburg, met de idere Venrayse koren; in uniform. Woensdag 22 dec.: om 20.00 uur irte repetitie, waarna om 20.30 uur ize eigen kerstviering in ons repetitie- kaal: de voormalige Henseniusschool, 'de Vredeskerk. Als U verhinderd bent, graag uw af- •Iding aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 332, of aan Mevr. v. d. Waerden, tel. Donderdag 16 december. lepelitie harmonieorkest 19.30 uur. AGENDA Zaterdag 8 januari, ledewerking Prinseproklamatie. Donderdag 13 januari, petitie o.l.v. hulpdirigenten met toe- icht docenten. Zondag 30 januari, tl.30 Joekskapellenfestival. Dinsdag 1 februari'. ';tijkexamen hulpdirigenten met armonie-orkest. Zondag 20 maart. mdagochtcndconcert met Zangers an St. Frans. HOFKAPEL Zaterdag 18 december. '.00 repetitie in de Perdstal, Prinsen- roklamatie en cirkus Mok zittingen. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 16 december. 8.30 repetitie jeugdorkest. Donderdag 23 december, ide,' ndividuele lessen volgens afspraak met Iw leraar. DRUMBAND Zondag 19 december. O.OO repetitie leerlingen. 0.30 repetitie drumband, lardienst: hr. Verbeek. Zondag 26 december. ;een repetitie. Zaterdag 8 januari. Medewerking aan Prinsenproklamatie. Afmelden harmonieorkest bij de ecretaris, tel. 80225; leerlingen bij de leer Raedts, tel. 82803 en drumband bij ie heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. ^.rak, arm Zo VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Zaterdag 18 december. 9.15 uur: Inzingen in de Schouwburg. 9.30 uur: Inzingen, met de andere oren, gezamelijk uit te voeren stuk. O.OO uur: Kerstconcert met de gezame- jke koren in de Schouwburg. Zondag 19 december. 1.30 uur: Eveneens Kerstconcert met le gezamelijke koren in de Schouw- 'urg. Dinsdag 21 december. 9.30 uur: repetitie voor de sopranen. 0,00 uur: voor het hele koor in de -sselUrsulastraat. Indien U verhinderd bent dan gelieve zich af te melden bij: Steijlen, Kolkweg 3, tel 81221 Manders-Weijers, Oranjestraat 7, el. 86159. Gedurende de openingstijden van Het uincenlrum Henk Smits, kunt U oud apiei deponeren in de loods achter het entrum. uw Venrays weekblad Agenda: Vrijdag 17 december. 19.15 uur: repetitie voor het hele koor. Zaterdag 18 december. 19.15 uur: aanwezig zijn in de Schouw burg, in uniform. Zondag 19 december. 11.00 uur: Aanwezig zijn in De Galmhut om in te zingen voor het Kerstconcert, in uniform. Maandag 20 december. 18.30 uur: Alleen voor de alten. Dinsdag 21 december. 18.30 uur: alleen voor de sopranen. Woensdag 22 december. 18.45 uur alleen voor de nieuwelingen, met aansluitend om 19.30 uur spel- avond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat: Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen. Aanstaande zaterdag en zondag nemen we deel aan de kerstconcerten in de Schouwburg. We vertrouwen erop, dat alle koorleden aanwezig zullen zijn. Zaterdag vindt, voorafgaande aan het concert, nog een repetitie plaats in de Schouwburg. Na het optreden blijft iedereen aanwezig voor het gezamelijke slotoptreden. GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Zaterdag 18 december. Kerstconcert in de Schouwburg. Uiter lijk om 19.30 uur aanwezig zijn. Zondag 19 december. 11.30 uur: Kerstccncert in de Schouw burg. Maandag 20 december. 14.00 uur: Kerstviering voor de bejaar den in Zaal In Den Engel. Woensdaa 22 december. 19.00 uur. Kerstviering voor ons eigen koor in Geysteren. Aansluitend Koffie tafel en nog een gezellig samenzijn. Zaterdagavond, Zondagmiddag en Maandagmiddag Officiële kleding. CAPRICIO Zondagmorgen 19 december. 10.30 uur: Tenoren en Bassen. 10.45 uur: Groepsfoto maken. 11.00 uur: Hel hele koor. Maandagavond 20 december. 19.00 uur: Sopranen. Dinsdag 21 december. 19.00 uur: Alten. Woensdagmiddag 22 december. 14.30 uur: Optreden op de Kruuze. 14.15 uur: aanwezig zijn bij de Kruuze. Vrijdagmorgen 24 december. Generale repetitie Grote Kerk. Tijd wordt nog bekend gemaakt. JONGERENORKEST BOJEMA Vrijdagavond 17 december. 18.45 uur: Gezamelijke Repetitie. Tijdens de Kerstvakantie zijn er geen repetities. Maar vergeet de wandeling op 29 december niet. SALTARELLO Zaterdagmiddag 18 december. 16.00 uur: Gezamelijke repetitie. Woensdagmiddag 22 december. 14.30 uur: Optreden Kruuze. 14.15 uur: aanwezig zijn bij de Kruuze. AGÉVOLÉ Zondagavond 19 december. 18.45 uur: Repetitie Merselo. O» '{►DE VREO€SKLOK3£V«$- Nog 2 repetities voordat het Kerst feest is. Ik verwacht jullie allemaal op de repetities. Zet je beste beentje voor, het mooiste feest van het jaar komt eraan. Vrijdag 17 december. Repetitie voor het HELE koor om 16.oo uur. Donderdag 23 december. Repetitie voor het HELF koor met dwarsfluiten en klarinet om 16.00 uur. Vrijdag 24 december. Kerstavondmis om 19.00 uur. Zondag 26 december. Kerstmis (2e kerstdag) om 11.30 uur. Door de slechte weersomstandighe den kon de geplande stand voor afgelopen vrijdag en zaterdag niet doorgaan, de collecte voor het werk van Amnesty ging wel door. De opbrengst hiervan was 495,- Bij deze wilLn we iedereen hiervoor nogmaals bedanken. Als het weer meezit houden we op dinsdagavond 21 december van 19.00 uur tot 21.00 uur een stand in de Grotestraat. Voor informatie en/of materiaal kunt U ook terecht op het contactadres: De Werkgroep: Han van Weer: Aan de Dril 11 Venray, tel. 04780-84136 POPMUSICAL BINNENSTEBUITEN Vrijdag 17 december a.s. treedt de Limburgse Popmusical op in Free Wheelin, met haar nieuwste produktie „Binnenste buiten". Peter Joosten schreef en komponeerde deze musical, welke hij speciaal schreef voor jonge ren. Het verhaal gaat als volgt: Ine, zit op de middelbare school en heeft het niet makkelijk. Haar leven is geen lolletje, scheidende ouders, pesten de klasgenoten, later zonder werk, etc. Maar dan als in een droom ontdekt Ine, dat het ook anders kantde situaties volgen elkaar dan pijlsnel op, keihard, lachen maar ook janken. Ine keert haarzelfBinnenste Buiten. Het optreden. Dit zit barstensvol met mooie dingen. Op de eerste plaats de muziek: Nederlandstalige ska-muziek, met een reaggae rock-dreuntje en bovenal een prachtige komputersound. Verder een uitgekiend dekor en flink wat licht. En bovenal de bijna 20 jongens en meisjes die de musical op de planken brengen. Kortom anderhalf uur spek takel. In Free Wheelin, is lang niets meer gedaan aan Tejater of zoiets dergelijks. Verder is het een Limburgs produkt. Maar bovenal is het een stuk voor en door jongeren. Het optreden is om half 9. Voorverkoop is in het Scholierencafe. DUITSE POPMUZIEK IN DE BRAK Donderdag 16 december speelt de Hamburgse band „Daneben" in O.J.C. de Brak, Leunseweg, Venray. Daneben speelt lichte, vrolijke pop muziek, beïnvloed door de „Neue Deutsche Welle", maar wil zichzelf niet in dit hokje plaatsen. Anja: „De Neue Deutsche Welle" is voorbij, sinds de commercie zich erop gestort heeft". Daneben representeerde de nieuwe Duitse popmuziek in Zweden, uitgeno digd door het Goethe Instituut. Dit optreden was zo succesvol, dat er meerdere optredens uit voortvloeiden. Daneben bestaat uit: Anja Jaroschinski-Bass. Heiner Tiedemann-Synthesizers. Peter Borchardt-Drum. Olaf Hille-Gitaar. Britta Tangermann-Zang. Het concert begint om 22.00 uur. Vrijdag 17 december. Vanavond houden we een speciale kerstdisco voor de jeugd van 12 t.m. 15 jaar. We zijn weer geopend van 19.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 18 december. Gewoon geopend vanaf 20.00 uur voor iedereen vanaf 15 jaar. Zondag 19 december. Eveneens geopend, maar dan vanaf 15.00 uur met een mooie film. Zondag gaan we weer aktief verder aan het inventarisatieproject in „de Bult". De PKS-Zuid ofwel Paul Veldhoen leidt dan nl. een excursie naar dit gebied. En behalve vogels zal er waarschijnlijk ook wel gehybied wor den. Deze excursie vertrekt om 8.00 uur vanaf het schouwburgplein, tot dan. Binnenkort zal er ook weer een jeneverbes uitkomen onder een nieuwe redactie (Roy en Willy). Hierin kunnen jullie nog meer lezen over komende NH activiteiten in de afdeling. Hou doe, Stefan informatie: tel. 04780-82413 Leden en niet leden. We hopen dat we U allemaal weer mogen begroeten op onze kienavond die gehouden zal worden op heden Donder dag 16 december 1982 in café „De Volle Maan", Merseloseweg 36, Venray. Aanvang 20.00 uur. We hebben deze keer weer prachtige vleesprijzen te verkienen. De prijzen bestaan uit vleesschalen en levensmid delen. Dus komt allen naar deze avond, ook vrienden en bekenden zijn van harte welkom. U steunt hiermee onze kas. De kaarten kosten: serie van 612,50 serie van 4 10,00 losse kaarten 2,50 Dansen. De maandelijkse dansavond in het wijkgebouw Den Hoender is op zater dag 18 december a.s.. Aanvang 20.30 uur. U bent allen van harte welkom. Voor de schoolgaande jeugd is er op dinsdag 4 januari een cfÓttieve hobby middag. Nadere mededelingen volgen nog. VEN R AYe.< Op 19 december a.s. heeft de aquarium Vereniging Venray eo. weer haar maandelijks bakkenbezoek. Deze keer gaan we op bezoek bij H. Jacobs, Chopinstraat 19, Venray. Te bezichti gen is een paludarium die bestaat uit o.a. kamerplanten en vissen. U bent van harte welkom vanaf 10.00 uur. Ook U wordt daar verwacht. Het bestuur. huisvrouwenkontakt' brukske Met kerstmis in zicht hebben we iets speciaals voor U in petto. Op dinsdag 21 december gaan we kaarsen versieren met droogbloemen. Niet zo erg moeilijk maar wel heel decoratief als het klaar is. Kaarsen zijn aanwezig. Op dit ogenblik weet ik niet of u ze gratis kunt krijgen, maar in ieder geval, als U iets extra's betalen moet is dat toch maar een kleinigheidje. Natuurlijk is er een crèche voor als u de kleine kindertjes meebrengt en Lenie zorgt voor een lekker kersthapje voor bij de koffie. Dit alles voor slechts 3,- als U niet in het bezit bent van een seizoenkaart. U komt toch ook? Hebt U het druk??? geen probleem. Na een ochtend rus':g knutselen aan een mooie kaars hebt u weer dubbele energie om U aan de voorbereidingen voor de feest dagen te zetten. Ook moet ik nog even vermelden dat er voor de liefhebbers nog een paar plaatsen voor de breicursus zijn. Geeft U zich s.v.p. snel op bij onderstaand adres, dan kunt U na de kerstvakantie nog meedoen. De kosten zijn 5,- en de cursus wordt op woensdagavond gege ven in het wijkcentrum. Voor alle inlichtingen en opgaven kunt U terecht bij: Alwine Koens Vivaldistraat 27, tel. 81397. Werkgroep Aktiviteiten Brukske Aktiviteiten in wijkcentrum „de Kiosk" in het Brukske te Venray. Elke donderdagavond van 19.30 tot 0.00 uur is het wijkcentrum geopend om een spelletje te biljarten, te tafeltennis sen of te sjoelen. Zaterdag van 19.30 tot 22.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur is er weer disco voor de jeugd. De verzorging is in handen van Disco Calypso en de entree is 1,-. Zondag van 10.00 tot 13.00 is er Ruilbeurs voor postzegels, sigarenband jes, munten, stickers etc. En de bar is open dus tot ziens in het wijkcentrum. katholiek vrouwengilde venray KERSTVIERING De kerstviering is maandag 20 december om 19.00 uur. We beginnen met een H. Eucharistieviering in de St. Jozefkerk van de Paters Karmelieten te Smakt. Voorganger: Deken L. Theunissen. Solozang: mevr. Monique de Boer. Orgelspel: mevr. Henriette Brinkhof. Aansluitend is er een diner in het „Pelgrimshuis" te Smakt, sfeermuziek door mevr. Molly Jennes- kens en mevr. Mieke v.d. Meulen met hun kinderen. Op zaterdag 15 jaunari 1983 wordt er door C.A.V. 27 mc een oriëntatie wandeltocht gehouden in de kom van Venray. Dit beloofd een zeer bijzondere tocht te worden, met o.a. erwtensoep bij de binnenkomst en natuurlijk de nodige prijzen. De start is om 20.30 uur. De route is uitgezet door een specialist op dit gebied, zowel leden als niet leden kunnen aan deze tocht meedoen. Bijzonderheden omtrent deze worden nog bekend gemaakt in Peel en Maas van 13 januari 1983. Een aktivileitenkalender wordt as 't effe kan nog dit jaar bij de leden in de bus bezorgd. aktiviteit mee met C.A.V. 27 mc! stuif-in-avond. De zaterdag jl. gehouden stuif-in avond werd goed bezocht, er was volop belangstelling en er werd naar hartelust gesjoeld, gekaart, met pijltjes gegooid, en wat verder te maken had met de jacht op het (kerst)wild. De Stemming was opperbest en de prijzen werden leuk verdeeld, een reden om deze stuif-in-avond te prolongeren met uiteraard weer leuke prijzen, en wel op zaterdagavond 5 februari 1983 om 20.30 uur, dus houdt U deze avond vrij en mochten er leden of introducé's zijn die dan geen tijd hebben dan raden wij hun om toch te komen, ze kunnen dan zelf wel vernemen hoe laat het is. Clubmiddag [kerststukjes maken]. Zaterdagmiddag 18 december om 14.00 uur gaat de deur op de Antonius- straat oper, voor alle leden en hun kinderen, dat deze middag in het teken staat van Kerstmis is evenals vorige jaren te verwachten. Er wordt door groot en klein kerststukken gemaakt, natuurlijk om mee naar huis te nemen, want wat is er nu nog mooier dan een kerststuk wat je zelf hebt gemaakt. Het materiaal is in ruime mate aanwezig. En nu we toch al zo dicht bij Kerstmis zijn denken we natuurlijk aan sneeuw, voor veel mensen pet, voor anderen pret. En dat laatste hebben we dan maar gereserveerd voor onze kurepieten. Iemand die er verstand van heeft is zo vriendelijk geweest een tekening te maken van een tweepersoons slee, en die gaan wij natuurlijk maken. De eerste is al te bewonderen op de clubmiddag, en bij bestelling tegen C.A.V. prijs worden ze keurig bij U afgeleverd. Wij hopen hiervoor veel belangstelling te krijgen, dit geldt alleen voor C.A.V. leden en de kinderen daarvan. KERSTVIERING. Onze jaarlijkse Kerstviering wordt gehouden op Maandag 20 december. De Zeereerwaarde heer Deken Theunissen zal ons voorgaan' in de Eucharistievie ring en het zangkoor „Crescendo" zal tijdens deze viering de gezangen verzor gen. Aanvang 14.00 uur in zaal In Den Engel. De zaal is om 13.00 uur open. Na de viering gezellig samenzijn met koffie en gebak. Vrijdag 17 december a.s. zullen dames van het Regionaal Unicef Comité Venray e.o. nog één keer vóór deze kerstdagen een verkoopstand inrichten in de vestiging van de RABOBANK aan de Merseloseweg te Venray. De stand zal geopend zijn van 9.00 tot 16.00 uur en van 17.00 tot 19.00 uur. Natuurlijk vindt u hier weer de mooie collectie kerstkaarten en voor 1983 de agenda met prachtige foto's alle betrekking hebbend op „water". Ook is het nieuwe Unicef-artikel, de muurkalender, nog te verkrijgen! Feestavond: De jaarlijkse feestavond is gehouden in zaal Martens te Leunen, waarmee voor het eerst sinds iaren de historische band weer is hersteld, omdat de vereni ging haar oorsprong vindt in 1922 te Leunen. De feestavond had eenjoede opkomst en na een goed verzorgde koffietafel, was er een genoeglijke avond met gezel lige muziek en de vertrouwde loterij met veel mooie en nuttige prijzen. Ere-lid. Tijdens de feestavond werd dhr. J. Jacobs tot erelid van de Inkers Regio Venray benoemd en gehuldigd door de vereniging, vanwege zijn grote verdiens ten en inzet voor een grote bloeiende imkers vereniging. Namens de vereni ging benoemde voorzitter A. van Goch dhr. Jacobs tot erelid van Imkers Regio Venray en overhandigde hem de zeer fraaie, bijbehorende oorkonde en een bloemetje voor mevr. Jacobs, omdat dhr. Jacobs wegens omstandigheden niet aanwezig kon zijn. Mevr. Jacobs dankte de vereniging voor het eerbetoon en zal dit aan haar man overbrengen. Thema-avond: Om een nuttig gebruik van bijenwas te stimuleren, wordt er waarschijnlijk op 7 januari 1983 om 20.00 uur bij Maris Cornelissen, Scheiweg 14 een uit eenzetting gegeven, met praktische tips over het wassmelten, kunstraat maken e.d., verzorgd door dhr. van Stiphout. Iedereen die hiervoor belangstelling heeft, is van harte welkom. Kontaktdag: Op zondag 9 januari 1983, bij Marian Jennen, Kulutweg 2 te Overloon om on geveer 10.30 uur. Alle bijenvrienden prettige feest dagen en een bloemrijk bijenseizoen 1983 toegewenst. Kerstmis staat voor de deur, feest der vrede. Met de dreiging van misschien wel de Nederlandse kruisraketten op Peelbasis Venray, wordt ook onze gemeenschap opgeschrikt door atoom wapen vernietiging en verwoesting. Bepaald geen vredige gedachte. De regering vindt dat de minima terug moeten, maar dat defensie 3°7o meer mag hebben om met kruisraketten onze samenleving te verdedigen. Elke twee seconden sterft een kind van de honger, elke twee seconden geeft de wereld zeventigduizend gulden uit aan wapens. Op de ranglijst van grootste wapenexporteurs naar ontwikkelings landen neemt Nederland de achtste plaats in. Zo een dertigduizend landge noten verdienen er direct of indirect hun brood mee. Wat voor veiligheidsbeleid is dit, waardoor niemand zal overleven? Wat voor onmenselijke samenleving zijn wij aan het opbouwen, als wij de politici toestaan een zinloze vernietigingsmacht steeds maar te vergroten eri vergroten, terwijl armoede en honger in de wereld hierdoor blijft bestaan? Is het nog wel waard zulk een samenleving te verdedi gen? Willen wijzelf en de mensen in de derde wereld overleven, dan moet de strijd voor vrede samengaan met bestrijding van honger en armoede. Denk aan uw vredig kerstmaal gezeten, als de kalkoen naar binnen glijdt, eens twee seconden na over het kind dat dan sterft van de honger en de zeventigdui zend gulden, in die tijd uitgegeven voor wapens. Wereldwinkel Venray, Marktstraat 8, geopend op vrijdagavond van 7-9 uur, of bel voor meer informatie, Jo Reijnders, tel. 88292. Op de vrijdagen 24 en 31 december zijn wij dicht maar de wereldwinkel is wel geopend op de donderdagen voor Kerstmis en Nieuw jaar, 23 en 30 december van 7-9 uur 's avonds. Vrede op aarde, gelukkig kerstfeest. In de Kerstweek is er géén bijeen komst. Na 1 januari 1983 weer iedere dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur, in de Kiosk Brukske. Iedere WAO-er is welkom. Hierbij aan alle mensen een Zalig Kerstfeest en een Voorspoedig 1983 toegewenst. tot ziens. KRUISWERK SAMEN STAP VOOR STAP AFSLANKEN De cursus Samen „stap voor stap" Afslanken is niet alleen bedoeld om op een gezonde manier te vermageren, maar vooral ook om NA AFLOOP van de cursus OP GEWICHT te blijven. Tijdens de cursus wordt ernaar gestreefd de cursist haar/zijn eetgedrag te leren beheersen en bewust te maken van (foutieve) eetgewoonten. Het gaat er niet alleen om HOEVEEL wij eten, maar ook WAT wij eten, WAAR wij eten, WAAROM wij eten, HOE wij eten, WANNEER wij eten, met WIE wij eten en in WELKE STEMMING wij eten. In de cursus wordt informatie ver schaft over een (on)gezonde voeding; daarnaast wordt aandacht besteed aan: - het verbeteren van eetgewoonten. - de relatie voedingsgedrag en meer en beter bewegen. - de wijze waarop de cursist haar§zijn overgewicht kan kwijtraken. S.v.p. opgeven vóór 1 januari 1983. telefoon: 04780-81269. GROTE MARKT De Volksuniversiteit heeft voor begin 1983 weer een kursus samengesteld, bedoeld voor mensen uit Venray en omgeving die willen weten wat er zoal komt kijken bij het opzetten van een eigen winkel of ambachtelijk bedrijfje. Vooral de grote en voor velen langdurige werkloosheid leidt tot een toenemende belangstelling voor het beginnen van een eigen bedrijf. Deze kursus van slechts 5 avonden kan helpen om aan zulke plannen een realistische grondslag te geven. Men wordt wegwijs gemaakt in het woud van instellingen, subsidieregelingen, vesti gingseisen e.d. Zo zal de Kamer van Koophandel aandacht besteden aan rechtsvorm, handelsvoorlichting en de vestigingswet. Het Regionaal Dienstver leningscentrum Kleinbedrijf zal ingaan op krediet- en subsidieregelingen en op de beschikbare adviserende instanties. De Limburgse Organisatie van Zelfstan dige Ondernemers, een accountant en mensen van de gemeente Venray zullen informatie geven over: marktverken ning, het maken van een ondernemers- plan, fiskale aspekten, hinderwet, be stemmingsplan, (provinciale) vergun ningen e.d. Verder zal het werkgelegenheids beleid van de gemeente belicht worden en welke ondersteuning van die zijde mogelijk is, bijvoorbeeld via doorbeta ling van RWW/WWV gedurende de eerste maanden en middels het in te stellen werkgelelgenheidsfonds. Tenslotte zullen enkele pas gestarte ondernemers over hun praktijkervaring vertellen. De kursus is opgezet in samenwerking met de gemeente Venray, hoofd afd. Economische Zaken en zal starten op woensdag 19 januari 1983 en vervolgens op 26 januari, 2 februari, 9 februari en 23 februari. Aanvang om 20.00. De plaats wordt nog bekend gemaakt. Gedurende een kursusavond zullen 2 deskundigen elk een inleiding van max. 30 minuten verzorgen, gevolgd door diskussie en uitwerking van de behan delende onderwerpen in kleine groepjes. De hele kursus staat in het teken van een praktische benadering, zodat men er voor zichzelf zoveel mogelijk informa tie uit kan halen en konkrete vragen aan de deskundigen kan voorleggen. Aan de kursus is een kursusgeld van slechts 25,- verbonden. Er is nog ruimte voor een beperkt aantal kursis- ten. U kunt zich opgeven tot en met 15 januari bij de Volksuniversiteit Venlo e.o., Goltzuisstraat 6 te Venlo (tel. 077-15281). Op donderdag 6 januari gaat weer van start de bekende FOTOCURSUS VOOR BEGINNERS in de Antonius- straat 1 (lokaal 3). Onder het motto „zelf doen" wordt U een cursus gebracht van kiekjesmaker tot foto- amateur in een twaalftal lessen. Nadere inlichtingen worden U ver strekt door Kees Roodnat, Houten Hoek 19. tel.: 82594. Excelsior 6-De Wieën 2 8-10 De Wieën begon met geconcentreerd spel en liep snel uit naar 0-2. Excelsior kwam terug tot 1-2, maar de Wieën ging rustig door en leidde bij rust met 3-5. De tweede helft gaf aanvankelijk een heel ander spelbeeld te zien. Excelsior overblufte de Wieën in het begin van de tweede helft volkomen. Binnen 10 minuten stond Excelsior met 7-5 voor! De Wieën liep op dat moment duidelijk naar haar eigen spel te zoeken. Door de aansluitingstreffer kwam het vertrou wen in eigen kunnen weer terug. Het tweede begon Excelsior haar spel weer op te leggen. Het kwam terug en voor met 7-9. Excelsior zette nog een keer alles op alles maar de Wieën Iveld het hoofd koel en won uiteindelijk met 8-10. DRANKMISBRUIK Een 31-jarige autobestuurder uit Holthees, een 25-jarige en een 54-jari- ge autobestuurder uit Venray moesten de bekende proeven ondergaan, nadat de politie had geconstateerd dat zij alcolhoudende drank hadden gebruikt. Met een rijverbod en de aanzegging dat procesverbaal terzake het rijden onder invloed zal worden opgemaakt, werd het drietal huiswaarts gezonden. In de nacht van zaterdag op zondag onderging een 22-jarige Venrayse auto bestuurder eenzelfde lot. Een 39-jarige autobestuurder bleef nog net aan de veilige kant. Eén pilsje méér, en hij had ook 'n procesver baal gekregen. SNELHEIDSCONTROLES Op de Ifeidseweg werden snelheids controles gehouden. Eén bromfietser en 2 automobilisten reden te snel. Op de Noordsingel werden 8 automo bilisten bekeurd. De hoogste snelheden bedroegen 75 km per uur.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 19