GEMEENTEPRAAT Nedir o? NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting 030-315212 B. EN W. ANTWOORDEN RAADS FRACTIES OP HUN ALGEMENE BESCHOUWINGEN Bouwvergunning verleend DE INFO- TELEFOON Welstand Bouwvergunningen aangevraagd Specifieke wintersport- aktiviteiten BEGROTINGSBEHANDELING VOLGENS EEN STRAK SCHEMA Verklaring van geen bezwaar SNERT- wandeltocht op 29 december Paspoorten duurder per januari a.s. Fakkeloptocht Hinderwet Verkeersmaatregel Hinderwet Bezuinigen op straatverlichting Hel college van b. en w. heeft, zoals traditie dat wil, schriftelijk geant- lord op de algemene beschouwingen de gemeentebegroting 1983, welke 23 november jl. door de vijf raads- icties zijn gehouden. Op maandag en nsdag 13 en 14 december a.s. zal de meenteraad uitvoerig met het college innen discusieren over het schriftelijk twoord alsmede over het mondelinge woord op de beschouwingen, dal op dagen door burgemeester en wet- iuders wordt gegeven. Door de verschillende raadsfracties jn op 23 november verschillende voor alen gedaan en suggesties aangereikt et betrekking tot het hoofdstuk finan- en terwijl tevens de gemeenteraad zijn enswijze heeft gegeven op de prioritei- nlijsl voor het komende jaar. Dinmige voorstellen worden door het ►Uege rgenomen, over andere torstellen heeft het college een duide- ke afwijkende mening. Uit het totaal van de door de diverse ifracties voorgestelde wijzigingen «ft het college de bevriezing van de ilidmaatschapvergoedingen en de esentiegelden voor de commissieleden •ergenomen. Hierdoor kunnen de uit- ven van de begroting 1983 met 9.798,- worden verlaagd. Dit bedrag d worden gereserveerd voor de lasten jn de in 1983 uit te voeren werken ieuw beleid) waardoor dit bedrag van 97.841,- tot 107.639.- stijgt. Volgens t college behoeft dit totaal niet verder worden verhoogd. STIMULERING WERKGELEGENHEID Zo is b.v. nog een overschot van 603,- gevonden doordat op het ikkingsplan voor de prioriteiten 1983 post „opknappen St. Ursulaschool b.v. huisvesting Vrije Academie" jor het college is geschrapt en de osten t.b.v. de Volkskredietbank is ihoogd en de subsidiering Free foeelin nader ingevuld. Dèt levert een ischil op van 603,-dat volgens het ïllege van b. en w. dient te worden mgewend voor verhoging van de post imulering werkgelegenheid. Hieraan legt het college toe: „Mocht er tijdens beraadslagingen op 13 en 14 ecember a.s. een groter overschot itstaan, dan stellen wij voor om dit verschot aan te wenden voor de post imulering werkgelegenheid. ONROERENDGOEDBELASTING 1 Dit voorstel betekent tevens dat b. en voornemens zijn de tarieven van de nroerendgoedbelasting met niet meer laar ook niet minder dan 6% te laten ijgen. Over het voorstel van een der tadsfracties om het tarief voor de ebruikers met minder dan 6% te laten ijgen en dit te laten compenseren door tn tariefstijging van meer dan 6voor e eigenaren, wordt binnen het college og overleg bepleegd CLOCKERT INSTELLINGEN Als antwoord op vragen over de door en w. voorgestelde bezuinigingen met etrekking tot de subsidie aan het egionaal Jeugdcentrum Noordelijk imburg en de Stichting S.S.O. Noor- elijk Limburg wordt duidelijk gesteld lat het bedrag aan bezuinigingen noet worden gehandhaafd. Indien het RJC, het STUW, het tegionaal Instituut voor Bejaarden- <erk en de Stichting Samenlevings- ibouw in een andere vorm eenzelfde .bedrag aan bezuinigingen op tafel ifillen leggen, dan kunnen b. en w. zich Jaarmee verenigen. WIJZIGINGEN BEGROTING 1983 Naar aanleiding van vragen over de imbtswoning van de burgemeester wordt geantwoord, dat de burgemeester liervoor 12% van zijn bruto jaarwedde lis huur betaalt. Afwijking van deze ügemenc regel kan alleen naar beneden, ds de werkelijke huurwaarde van de imbtswoning lager is dan 12% van de jaarwedde. Ofschoon deze regeling 'olgens de vastgestelde economische luurwaarde in de Venrayse situatie oepasselijk zou zijn, wenst de burge- neester daarvan geen gebruik te maken Waar reeds bezuinigd is op de post mtwikkeling en ontspanning gemeen- epersoneel, wijzen b. en w. verdere jerking af. Ook een voorstel om de ambtenaren voor de koffievoorziening te laten betalen, wordt door b. en w. af gewezen Wat betreft het schoolzwemmen zeggen b. en w. dat hun standpunt nhoudt dat het schoolzwemmen tot 1 augustus 1983 doorgaat en dat tot die datum een bijdrage van 1,- per keer van de deelnemers wordt gevraagd. Voor het schooljaar 1983/1984 zal deze materie opnieuw onder de loep worden genomen, waarbij dan ook het school zwemmen voor het buitengewoon on derwijs zal worden betrokken. Zoals bekend wordt dit schoolzwemmen met ingang van 1 september 1983 niet meer door de minister gesubsidieerd. Een suggestie om maatregelen te treffen waardoor het dividend Limagas kan worden gebruikt voor energiebesparing bij mensen met de laagste inkomens om [daarmee blijvend de woonlasten te [kunnen verlagen, nemen b.en w. niet over. Het bedrag is nl. te gering voor effectieve maatregelen. Wel stellen b. en w. dat zij reeds [langer bezig zijn te zoeken naar moge lijkheden om mensen, die financieel in de problemen komen of dreigen te komen, op de een of andere manier toch te kunnen helpen. Er wordt niet voor gevoeld het toch al gehalveerde subsidie aan het E.T.I.L. te schrappen. Volgens b. en w. is het al dan niet storten in de gemeentekas van de vergoedingen die leden van de gewest raad ontvangen, een zaak, die ter beoordeling staat van degenen, die deze vergoeding ontvangen. Het college acht geen redenen aan wezig de subsidiering aan kerkgenoot schappen te schrappen omdat de argumentatie welke gold bij het in stellen van deze subsidie in 1973, nog steeds van kracht is. PRIORITEITEN 1983 Tijdens de algemene beschouwingen hebben de verschillende raadsfracties wijzigingen voorgesteld in de voor 1983 geldende lijst met nieuw beleid (priori teitenlijst) met het doel tot bezuinigin gen te komen. Ook hier hebben b.en w. een paar voorstellen overgenomen en een groter aantal suggesties afgewezen. Zo vindt het college het belangrijk, dat de voorgestelde aanschaf van brandweermateriaal doorgaat. Wat betreft het herstel van het dak van de kleuterschool Merselo zeeeen b. en w. dat intern zal worden nagegaan of het onderzoek naar schoolzaken toch binnen de begrotingsposten van 1982 en 1983 kan worden uitgevoerd. Het college houdt vast aan de renovatie van het diepe buitenbassin van het zwembad en de aanschaf van een onderwaterstofzuiger. De plannen voor uitbreiding van hei zwembad zijn in verband met de hoge kosten voor lopig in de ijskast gezet. Het opknappen van de Ursulaschool t.b.v. de Vrije Academie, kan van de prioriteitenlijst geschrapt vanwege te vele ongewisse factoren. Het is nl. niet zeker dat in 1983 aan deze prioriteit uilvoering kan worden gegeven. Het college blijft van mening, dat de huisvesting van de Vrije Akademie een urgente zaak is. Het college behoudt zich dan ook het recht voor om alsnog met een voorstel bij de raad te komen wanneer zich ten gunste van deze huisvesting gunstige ontwikkelingen voordoen. Alles wat de fracties hebben voorge steld over de aanleg van de rijwielstal ling Henseniusplein worden door het college afgewezen. Dit onderwerp wordt overigens nog bespreekbaar als de kredietaanvrage door de raad wordt behandeld. Tenslotte worden vragen beantwoord over de vestiging van de Volkskrediet bank. Uit het antwoord van b. en w. blijkt, dat de gemeenteraden in Noord- Limburg hierover voor 1 april a.s. een beslissing moeten nemen. De start van deze bank in Noord Limburg is gepland op 1 juli 1983. Daarom kan de gemeentelijke bijdrage exact worden geraamd. Deze komt 787,- hoger uit dan werd aangenomen. Over de behandeling van de gemeen tebegroting op 13 en 14 december a.s. id een strak schema opgesteld. Hiervoor verwijzen wij naar een publikatie elders op deze pagina. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 8 december 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtsspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. —het verbouwen en uitbreiden van de woning en werkplaats aan de Johan van Wyttenhorstweg 18, t.n.v. P.J. v. Duijnhoven; —het gedeeltelijk verbouwen van het horecabedrijf aan de Langstraat 2 t.n.v. J. v. Belkom; —het plaatsen van een hondehok aan Aronskelk 63, t.n.v. A.A. Louwerse; —het bouwen van een carport aan de Bolerostraat 8, t.n.v. F.H. Renirie; —hel bouwen van 12 woningen in het Binnenhof 1 t.m. 23, t.n.v. Bouwfonds Zuid Nederland; het uitbreiden van de zeugenstal aan de Dep. Petersstraat 26, t.n.v. Th. C. G. Wismans; het verbouwen van de berging aan de Steegse Peelweg 31, t.n.v. A.H. van Hees; het bouwen van een garage/ber ging aan de Matthiasstraat 7, t.n.v. J.P.M. Vissers; het aanbrengen van een schoor steen in combinatie met bloembak aan het Lovinckplein 5, t.n.v. M.J.P.M. Teunissen. Venray, 10 december 1982. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Vorige week stond op deze pagina een mededeling over de Infotelefoon in het Arabisch. Vandaal staat dezelfde mededeling op deze pagina maar nu in de Turkse taal, en volgende week in het Spaans. Via de Infotelefoon kunnen Turken, Marokkanen en Spanjaarden in hun moedertaal informatie krijgen over diverse onderwerpen. In de maand december zal informatie gegeven wor den over wat te doen bij ontslag, in de maand januari over werkvergunningen in Nederland; in de maand februari over meepraten op school. De onderwerpen voor de daarop volgende maanden zijn nog niet bekend. Infotelefonu. size kendi dilriizde bilgiler verir. Her ay ba ska bir konu islenir. no.yu arayimz. Bilgileri dinleyiniz. Aralik ayinda. isten qkartrlmalarda neler yapilmasi gerektigi ele almacaktir. Ocak ayinda, Hollanda'da calisabilme konusu islenecektir. Hollanda'da calisabilmek icin hangi izinlere gereksiniminiz vardir? Subat ayinda ise. cocuklanmzm gittigi okulda sizin de söz hakkina sahip olusunuz konusu aciklanacaktir. De vergadering van de welstandscom missie van 13 december a.s. komt te vervallen. Deze openbare vergadering is ver schoven naar donderdag 16 december a.s., aanvangstijd 14.00 uur. De vergadering wordt gehouden in het raadhuis. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het verbouwen van een garage en het bouwen van een carport aan de Mgr. Nolensstraat 30 te Venray, t.n.v. J. Martens; het verbouwen van een garage tot berging aan de Wilhelminastraat 45 te Venray, t.n.v. A. P. F. M. Reichert; het bouwen van een garage aan de Albionstraat 12 te Leunen, t.n.v. W. A. T. Coppes. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 10 december 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden inge diend. Venray, 10 december 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Premie-koopwoning Onlangs is de Beschikking jaarlijkse bijdrage bestaande eigen woningen in werking getreden. Op grond van deze beschikking kunnen meerderjarigen, wier inkomen niet meer dan 70.000,- per jaar bedraagt, die een bestaande woning kopen waarvoor op voet van de beschikking geldelijke steun eigen wo ningen 1975/1979 reeds een jaarlijkse bijdrage is toegekend, nu ook in aanmerking komen voor een jaarlijkse bijdrage. Deze bijdrage is in beginsel gelijk aan de bijdrage, die de eerste eigenaar bewoner ontvangt zou hebben. Is die bijdrage, die de eerste eigenaar-bewoner ontvangen zou hebben, hoger dan 5.000,-, dan geldt onderstaande tabel: de eerste eigenaar- bijdrage bewoner heeft in de 2e eigenaar woning gewoond: bewoner: langer dan 1 nog geen 2 jaar 5.000,- 2 3 4.500,- 3 4 4.000,- 4 5 3.500,- 5 6 3.000,- 6 7 2.500,- 7 8 2.000,- 8 9 1.500,- 9 10 1.000,- 10 11 600.- Verkoopt de le eigenaar-bewoner de woning tijdens zijn eerste bewonings- jaar, dan wordt de 2e als eerste eigenaar beschouwd. Een eventuele derde eige naar-bewoner ontvangt dezelfde bij drage als de 2e eigenaar-bewoner ontvangen zou hebben op de eerstvol gende betaaldatum. De eerste bijdrage zal aan de tweede eigenaar worden betaald één jaar na de datum waarop de woning door hem is betrokken. Wil men over deze nieuwe beschik king nader worden geïnformeerd, dan kan men hiervoor terecht bij de afd. III-D (Vokshuisvesting, kamer 205). Sportieve Recreatie SCHAATSEN Dinsdag 28 december 's middags van 14.00 tot 16.30 uur schaatsen op de kunstijsbaan te Eindhoven. Vertrek vanaf de sporthal „de Wette- ling" om 12.45 uur. Kosten p.p. 9,50 inclusief entree en vervoer per bus. Aanmeldingen bij: sportzaaK Araens en sportzaal A S. SKIEEN Wintersport voorbereidingen droge voorherpjdino'M iedere zondag in Ven ray van 10.00 - 11.30 uur. Plaats: Vlakwater (receatiegebied). Bijeenkomst parkeerterrein Perdstal. Praktische uiUvoering in Zwitserland, alles in de periode van 27 november a.s. t/m 5 maart 1983. Kostenindicatie: 600,p.p. voor de praktische week in Zwitserland, als mede 1,50 p.p. ten behoeve van de droge voorbereidingen (per keer). Aanmeldingen en inlichtingen vanaf zaterdag 27 november a.s. bij de sportshops Ariaens en A S. Voorlopige aanmeldingen tot 15 december a.s. Beide aktiviteiten staan onder des kundige leiding. Deelname is echter op eigen risico. Ook dit jaar zal er bij de behandeling van de gemeentebegroting volgens een strak schema worden vergaderd. Hier door weet men van te voren hoe laat een bepaald begrotingsonderdeel aan de orde komt. Uiteraard gaat het om een „streef-indeling" van de beschikbare tijd. De voorzitter van de raad zal alles in het werk moeten stellen om de de batten binnen de beschikbare tijd te laten plaatsvinden. STREEF-INDELING Voor beide vergaderingen ziet het programma er als volgt uit: Maandag 13 december, opening 16.00 uur pauze 18.20-19.00 uur sluiting 23.00 uur Dinsdag 14 december opening 14.00 uur pauze 17.10-19.00 uur sluiting 22.00 uur. MAANDAG 13 DECEMBER De indeling van de vergadering op de eerste dag van de begrotingsbehande ling ziet er als volgt uit: 16.00-16.20: Voorzitter leidt de be grotingsbehandeling in. 16.20-17.20: In eerste instantie rea geert raad op schriftelijk antwoord van b en w op algemene beschouwingen t.a.v. financiële paragraaf en prioritei ten. 17.20-18.20: Antwoord b en w op le instantie raad. 18.20-19.00: Pauze. 19.00-19.30: Vervolg antwoord b en w op le instantie raad. 19.30-19.45: Schorsing(eventueel). 19.45-20.30: Tweede instantie raad. 20.30-21.15: Antwoord b en w op 2e instantie raad. Hierna volgt het mondelinge ant woord van b en w op de per beleidssector gestelde vragen en ge maakte opmerking tijdens de algemene beschouwingen. Ieder voor hun eigen terrein zullen dan de burgemeester en de wethouders het woord voeren. Binnen de per onderwerp toegemeten tijd, mogen ook nog de raadsleden hun zegje doen, zodat het een gesprek „over en weer" wordt. Achtereenvolgens komen de volgende onderwerpen aan de orde: 21.15-21.35: Onderwijs, weth. v.Oers 21.35-22.00: Sociale Zaken; weth. Poels Peters. 22.00-22.30: Cultuur, weth. v. Oers. 22.30-23.00: Volkshuisvesting, weth. Willems. 23.00: Schorsing van de vergade ring tot dinsdag 14 december, 14.UU uur. DINSDAG 14 DECEMBER 14.00-14,05: Heropening van de vergadering. 14.05-14.40: Maatschappelijke Zorg, weth. Poels-Peters, 14.40-15.30: Sociaal-cultureel werk, weth. Poels-Peters en weth. Willems. 15.30-16.40: Openbare werken, weth. Claessens. 16.40-17.10: Personeelszaken en Organisatie, weth. van Oers. 17.10-19.00: Pauze. 19.00-19.45: Openbare orde en veilig heid, burgemeester. 19.45-20.00: Ruimtelijke ordening: weth. Willems. 20.00-22.00: Resttijd. De laatste twee uren (resttijd) zijn ingeruimd voor stemmingen, behande ling van (sub)ammendementen, schor singen voor beraad, het hoofdstuksge- wijs behandelen van begroting en tenslotte de vaststelling daarvan. Daar na wordt nog een kleine agenda afge werkt, waarvoor we verwijzen naar een ander artikel op deze pagina. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 28 november 1982, aan het gemeentebestuur verzonden de navol gende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van 12 premie A koop woningen op het perceel kadastraal bekend gemeente Venray, sectie S, no. 728, plaatselijk gelegen Binnenhof te Oostrum door Bouwfonds Zuid-Neder landse Gemeenten, Croy 7 te Eind hoven. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaar schrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 10 december 1982. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Het Comité Rekreatiesport Venray organiseert dit jaar de 7e traditionele SNERTWANDEL-ORIËNTATIE- TOCHT in samenwerking met Pooling Rekrea- tiesportleiderrs en het winkelcentrum Venray. De route, uitgezet in de omgeving van Venray, zal ongeveer 2 uur in beslag ne men. Evenals voorgaande jaren is er ook een „rustpunt" in de tocht opge nomen, waar U gezellig bij een ouder wets kampvuur kunt genieten van een heerlijke kop erwtensoep. Deze wandel- en oriëntatietocht, waaraan jong en oud kan deelnemen, leidt U tevens door de feestelijk verlichte straten van Venray. Kortom: een aktiviteit om het jaar '82 gezellig, sportief en rekreatief af te sluiten. U doet toch weer mee? Start: sporthal „de Wetteling". In schrijven: tussen 18.00- 19.30 uur. Deelnemerskosten: 1,50 p.p. Trajekt: Kern van Venray. Neem mee: pen en papier - zaklamp, goed humeur. Uit informatie van de Commissaris van de Koningin in Limburg is gebleken dat de kosten voor paspoorten ver hoogd zullen worden na 1 januari 1983, o.a. door een verhoging van de Rijks leges. Wal een paspoort vanaf 1 januari a.s. precies gaat kosten, is nu nog niet bekend. De inwoners van deze gemeente die voornemens zijn, in het komende vakantieseizoen naar het buitenland te reizen, worden geadviseerd om nu reeds een paspoort aan te vragen en niet te wachten tot april of later. Niet alleen zijn de Iegeskosten dan hoger, ook moet dan rekening worden gehouden met mogelijke vertraging van de afgifte. Toon ook eens belangstelling voor uw gemeenteraad De in juni jl. door U gekozen gemeenteraad staat a.s. maandag en dinsdag voor de taak uit te maken hoe VEEL met WEINIG geld kan worden gedaan in 1983. Toon daarom ook eens belang stelling op een van de dagen waarop het beleid voor het komende jaar wordt uitgestip peld. De gemeentelijke zaak gaat ook U aan! De publieke tribune is groot genoeg en er is voldoende koffie voor alle belangstellenden. U komt toch ook luisteren hoe de gemeenteraad gaat beslissen over Uw geld? In de afgelopen weken zijn in Venray ruim 7000 handtekeningen opgehaald voor een petitie tegen kernwapens op de vliegbasis „De Peel". Dinsdag 14 december a.s. om 19.00 uur zal deze petitie aan het gemeente bestuur aangeboden worden. Daartoe organiseert het Vredesbe raad een fakkeloptocht, die zal begin nen bij de Vredeskerk (Kennedyplein) om 18.00 uur. De petitie zal dan om 19.00 uur aangeboden worden. Deze problematiek zal besproken worden in de gemeenteraadsvergadering die na 19.00 uur begint. Kennisgeving bekendmal :ng ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van A. F. Brouwer, Kiosk 28 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een drogisterij, waar vuurwerk wordt opge slagen, gelegen aan de Kiosk 28 te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 24 december 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 10 december 1982 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen GEDEELTE GUNHOEKWEG TIJDELIJK AFGESLOTEN Werd vorige week in verband met de aanleg van een persleiding een gedeelte van de Sparrendreef tot aan de Gunhoekweg afgesloten voor alle ver keer, nu is het de beurt aan het gedeelte van de Gunhoekweg tussen Sparren- dreef en Ericaweg. Dit weggedeeite zal tussen 13 en 17 december a.s. voor alle verkeer worden afgesloten. De omleiding wordt met borden aangegeven. Kennisgeving, bekendmaking, beschikking Burgemeester en Wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 1 december 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van M. Jacobs, Heuvelstraat 9a te Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting voor opslag en verkoop van vuurwerk, gelegen aan de Heuvelstraat 9a te Venray. op 24 november 1982 vergunning is geweigerd ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van B.J.J. Arts, Venrayseweg 145 te Horst, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij en schapenhouderij waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Beekweg (ongenummerd) te Vredepeel. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 10 december 1982 tot 10 januari 1983 elke werkdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen ge durende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefo nische afspraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 10 januari 1983 beroep open bij de Kroon voor: -de aanvrager; - de betrokken adviseurs; - degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; - enige ander belanghebbende, die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek beslist is. Venray, 10 december 1982 Burgemeester en wethouders voornoemd, names dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Vanaf woensdag 15 december a.s. zal de straatverlichting in een deel van Venray branden volgens een bezuini gingsplan. De verlichting in Venray- West (het gebied tussen Noordsingel, Westsingel, Langstraat, Langeweg, St. Jozefweg en Overloonseweg) en de gebieden Molenklef en Biezenvenneke zal vanaf die dag verminderd zijn. De bewoners van de straten waar bezuinigd zal gaan worden volgens het plan, hebben deze week bericht gekregen. Het bezuinigingsplan voor de straat verlichting is een gevolg van het besluit van de gemeenteraad van vorig jaar om te bezuinigen op de straatverlichting. In dit plan is er van uitgegaan, dat verlich ting aanwezig moet blijven bij: kruispunten; brievenbussen, telefooncellen, scho len e.d. (algemeen belang). Bovendien moet geprobeerd worden de te handhaven lichtpunten zoveel moge lijk op de huidige plaats te laten staan. De periode van 15 december tot 1 maart a.s. geldt als proefperiode voor het bezuinigingsplan. In deze periode kan hierop gereageerd worden. Aan de hand van deze reacties zal na 1 maart 1983, in overleg met bewoners vertegen woordigers uit de wijk, bekeken worden of het plan t.g.v. de reacties door gevoerd kan worden. Een mogelijke aanpassing is dan ook aan de orde. Reacties moeten gericht worden aan Gemeente Venray, t.a.v. J. de Bruijn, Postbus 500, 5800 AM Venray, tel. 83838 toestel 342.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 15