KERKELIJKE DIENSTEN slaagde St. Niccolaasaktie in Oostrum Uitslag St. Nicoiaasaktie in Ysselsteyn Kieuwe leden voor (angers v. St. Frans Propaganda in de verkiezingsstrijd Verplaatsing van kermistereinen in Oirlo en Merselo Compromis met de gemeente 40 Huurwoningen in Kulut II Privacy van gescheiden vrouwen Intrekken van oude bouwvergunningen PEEL EN MAAS Wijkcentrum Veltum i overstaan van kandidaat-notaris R. Paantjes en directeur van de obank J. Janssen, werd op 6 dec. de I voor twee personen een weekend jgeniemburg getrokken en de winnaar is i Reintjes uit Leunen, arzitter M. Derks mocht de prijs fchandigen aan dhr. Reintjes en Lie hem van harte proficiat en een ereis. aktie voor Oostrum is voor de ondernemers een zeer goede zaak ge weest, daar men hier zeker niet van een omzetdaling mag spreken. De avond werd besloten met een dankwoord van de voorzitter, gericht aan dhr. Paantjes en Janssen die ieder jaar weer present zijn om mee te wer ken. Op de foto: de prijswinnaar Reintjes, dhr. Paantjes en dhr. Derks. (Foto: W. Moorrees) Gedurende drie weken hield de Z.O. Ysselstejm haar jaarlijkse St. colaasaktie, die dit jaat zeer goed agde. i De hoofdprijs werd gewonnen door Rongen, Kleindorp 6D Merselo. Dit ir was de hoofdprijs een geheel ver- rgde vakantie voor 2 personen een eek lang aan de Moesel. Wij wensen de fam. Rongen een sziereige vakantie toe. Verder werden er nog meer als 100 andere prijzen getrokken. Deze bestaan dit jaar uit waardebonnen t.w.v. 15.— en 25,—, deze zijn alleen inwisselbaar bij de deelnemende V.Z.O.-leden. De V.Z.O.-leden willen u allen be danken voor uw medewerking; dank zij u werd hei een geslaagde St. Nicolaas- èktfe'. I Voor de Zangers van St. Frans is het odig om elk jaar opnieuw nieuwe leden m te trekken. Een koor als di, be- aande uit jongens en jonge mannen, oet nu eenmaal regelmatig de geledin- n van onderaf vensterken omdat met !t ouder worden de jongens steeds lorschuiven. Bovendien kent het koor teraard ook een natuurlijke verloop lt het nodig maakt om periodiek euwe leden te werven. De voorkeur gaat uit naar jongens die u in de vierde of vijfde klas van de gere school zitten. De bedoeling is om in januari 1983 iet een nieuwe groep jongens te starten iet wie dan op de woensdagavonden ussen 18.45 en 19.30 uur gerepeteerd al worden. Na verloop van tijd zullen eze jongens dan overgaan naar de ormale repetitieavonden van het koor weemaal per week). Ouders die belangstelling hebben om un zoon bij het koor te laten aanslui- en kunnen dit kenbaar maken aan de ecretaris, de heer G. Remmers, Lang- traat 104 tel. 81690 (bij voorkeur avonds). Zij zullen dan worden uit- enodigd voor een informatieavond die o spoedig mogelijk in het koorhuis (De jalmhut) zal worden gehouden. Op die ivond zullen zij uitvoerig worden inge- icht over de gang van zaken binnen het ;oor en zal een film over een van de ;oorreizen worden vertoond. Volgens de Partij van de Arbeid vorden de politieke partijen in de ver- nezingstijd te veel aan banden gelegd )ij het voeren van verkiezingspropagan da. Men is te veel gebonden aan allerlei egels en regeltjes. Qeze partij heeft daarom bij het college aangeklopt eneinde meer propagandamogelijkhe- den te krijgen, omdat kennelijk de 26 door de gemeente te plaatsen plakbor den niet voldoende worden geacht. Het college van b. en w. is bereid toe te staan dat zoals ook bij sommige evenementen gebruikelijk is langs de wegen, niet bij de provincie in onder houd, verkiezingsborden worden ge- ilaatst. Voorwaarde is echter, dat deze •orden geen uitzicht belemmerende situaties scheppen voor het verkeer. Voor het gebruik van lantaarnpalen zoals b.v. circussen dat doen is toestemming nodig van de P.L.E.M. Verder is het mogelijk een z.g. ipandoekvergunning aan te vragen, hogelijk zal het college daarbij wel be- lerkingen ten aanzien van tijd, plaats ïn aantal aanbrengen. Om belasting van iiet milieu door geluidshinder te voor komen zullen in de verkiezingstijd geen vergunningen worden gegeven om met met geluidswagens te rijden. Het college van b. en w. heeft aan de dorpsraden van Oirlo en Merselo advies gevraagd over een eventuele verplaat sing van het kermisterrein. Hoewel de gemeente voor beide dorpen wel een andere lokatie op het oog heeft, wordt aan de dorpsraden uitdrukkelijk de mogelijkheid gegeven om nog andere aanbevelingen te doen. In Oirlo werd in 1975 een trapveldje aangelegd aan de Deputé Petersstraat, dat tevens als kermisterrein zou kunnen worden gebruikt. In dat jaar was het pas ingezaaide veld niet geschikt voor kermisterrein. Daarom werd een over eenkomst gesloten met de eigenaar van ,,de Ruif" opdat het nabij zijn bedrijf gelegen parkeerterrein aan de Hoofd straat als zodanig kon worden gebruikt. Om de Oirlose kermis ook voor de toekomst veilig te stellen, denkt het col lege van b. en w. bijvoorbeeld aan het trapveldje, waarvan het gras zich ijzer- sterk heeft ontwikkeld. Ook de aange plante groenstrook is zodanig uitge groeid, dat deze afscheidend werkt voor de omgeving. Achter het trapveldje ligt bovendien nog voldoende gemeentelijk terrein voor het plaatsen van de woon- en bedrijfswagens. Ook suggesties van de dorpsraad voor andere terreinen zijn echter ook welkom. In Merselo wordt de kermis traditio neel gehouden op de openbare weg tussen de beide horecabedrijven aan Grootdorp. Hoewel bij de aanleg van het dorpsplein aan Kleindorp al gedacht werd hierop de kermis te plaatsen, is dit plein nog nooit als zodanig in gebruik genomen. Gezien de voordelen welke aan het dorpsplein zijn verbonden, denkt het college bijvoorbeeld aan deze lokatie, maar misschien heeft de dorps raad nog andere ideeën. De ruim een jaar slepende kwestie tussen gemeente/welstand en de heer Jenniskens van de Ysselsteynseweg te Ysselsteyn over het afwijkend bouwen van bedrijfsruimten is nu eindelijk op gelost. Nadat de raad het beroepschrift van I de heer Jenniskens tegen het afkeuren van zijn bouw had verworpen, is er opnieuw uitvoerig kontakt geweest tus sen de beide partijen. Voor Jenniskens stond als stok achter de deur het harde ingrijpen van de gemeente. De gesprekken hebben er nu toe ge leid, dat 'n compromis werd bereikt. Jenniskens zal een gevelbekleding op de schuren aanbrengen, waarmee hijzelf en de gemeente akkoord gaan. „Wat ons betreft, is er nu een punt achter deze zaak gezet", aldus wethouder H. Wil- lems. In Veltum (Kulut II), lussen Isabella- hof en Kulutweg worden 40 huurwonin gen gebouwd. Opdrachtgever is het Agrarisch Sociaal Fonds te 's-Graven- hage. Het lag voor enkele jaren terug in de bedoeling daar koopwoningen te bou wen, maar de slechte woningmarkt maakte dat onmogelijk. Intussen had de gemeente wel voor kavelindeling en een stratenplan gezorgd. Zelfs de straatna men zijn al gegeven: Lidwinahof, Cune- raliof en Claudiahof. Volgens wethouder H. Willems zijn de gevels van de te bouwen woningen „nogal steriel", maar de inrichting laat niets te wensen over. Er komen twee typen woningen, die zodanig gesitueerd worden, dat men niet de idee krijgt in een „rijtjeshuis" te wonen. Hoewel op hetzelfde perceel in eerste instantie 32 woningen gepland waren, worden er nu dus 40 gebouwd. Deze „verdichting" was ook al noodzakelijk om een redelijke huurprijs te kunnen berekenen. Het bosperceel tussen dit bouwpro- jekt en Alexanderhof en Gozewijnhof, blijft geheel gespaard als openbaar groen. De gemeente is best tevreden met dit bouwplan, temeer omdat de kavelinde ling gehandhaafd is kunnen blijven. Tussen het nieuwe bouwperceel en Isabellahof blijft nog een stuk bouw grond braak liggen. Daér bouwen in de vrije sector (voorlopig?) wel niet meer zal kunnen. „Misschien nog eens een keer premie-B-woningen", zo hoopte de wethouder. Het Sociologisch Instiuut van de kath. Universiteit Nijmegen krijgt van de ge meente Venray geen persoonsgegeven over in de gemeente wonende geschei den vrouwen. Het instituut wil een schriftelijke enquête houden onder ongeveer 150 ge scheiden vrouwen in Noord Limburg en vraagt daarom van de gemeente Venray de namen, adressen en leeftijden van de in 1979 en 1980 gescheiden vrouwen alsmede het aantal en de leeftijden van de thuiswonende kinderen. Het doel van het onderzoek is o.a. de samenhang tussen verschillende aspec ten van de problematiek van de onder zoeksgroep in verband te brengen met bepaalde omstandigheden in de regio t.a.v. het hulp- en dienstverleningsaan bod. Hoewel de universiteit verklaart, dat de anonimiteit van de enquête gewaar borgd is hebben b. en w. besloten geen gegevens te verstrekken ter bescherming van de privacy van de betrokkenen. Volgens het college zou het onder zoek ook kunnen worden gehouden door middel van een oproep via adver tenties. Daardoor zou de medewerking vrijwillig kunnen worden verleend door de deelneemsters, die daarvoor duide lijk gemotiveerd zijn. Gebleken is, dat in het verleden bouwvergunningen zijn uitgegeven zon der dat uitvoering is gegeven aan de bouwplannen. Omdat een bouwvergun ning niet aan een tijdsduur is gebonden, zou het kunnen voorkomen, dat men een bouw gaat realiseren in een gebied, waarvoor intussen andere bepalingen gelden. Een bestemmingsplan kan ge wijzigd zijn of er kan een nieuw bestem mingsplan van kracht zijn geworden, waarin de voorgenomen bouw niet meer past. Om alle moeilijkheden te voorkomen hebben b. en w. besloten alle bouwver gunningen, waarvan kennelijk geen gebruik meer wordt gemaakt, in te trekken. Daarom worden houders van bouwvergunningen, die al meer dan twee jaar geleden zijn verstrekt door b. en w. aangeschreven. De aangeschreve nen krijgen twee weken de tijd om het college te laten weten: a. de vergunning in te trekken tegen teruggave van 30% van de betaalde legeskosten; b. de vergunning niet in te trekken om dat voor een bepaalde datum alsnog met de bouw wordt begonnen en c. op grond van bepaalde argumenten de vergunning niet in te trekken. Wanneer ingediende bezwaren naar het oordeel van het college geen of on voldoende aanleiding geven om de bouwvergunning niet in te trekken, krijgt men de gelegenheid de bezwaren nog eens mondeling toe te lichten, waarna b. en w. dan een defenitief be sluit nemen. Als de vergunninghouders binnen twee weken na het ontvangen van de brief niets van zich hebben laten horen, wordt aangenomen dat er tegen intrek king van de bouwvergunning geen bezwaren bestaan. INBREKERS HADDEN OP SURPRISEAVOND PECH Op surpriseavond even na zes uur kwam er een melding binnen dat werd ingebroken in het sigarenmagazijn op de hoek Julianasingel-Dr. Poelsstraat. Een politiepatrouille trof in de winkel achter de toonbank twee Venrayse jongens aan van 18 en 15 jaar oud. Ditmaal geen surprise, want het tweetal kon nu de avond en verdere dagen doorbrengen in een politiecel. Het tweetal bekende op twee plaatsen in het Gemmadal en het Lamersveld te hebben ingbroken. Daar had de buit, een verzameling oude munten, gouden sieraden en een bankboekje opgeleverd. Toegang had het tweetal zich weten te verschaffen door het indrukken van een ruit. INKLIMMING Een inwoner deed aangifte van diefstal van een radiografisch bestuurd model-vliegtuig, 2 bussen tectyl, 1 knip tang en 1 hamer. De goederen werden ontvreemd uit een afgesloten kelderbox in een flat aan de Veltumse Kleffen. GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Jan Kersten, oma en ouders van Dommelen Grada Voesten-Pelzer (buurtver. St. Jozef) Catharina Rutten-Peeters (v. d. buurt) overl. fam. Direks-v. Otterdijk. Zondag: Derde zondag van de Ad vent. 8.00 leesmis, int. Pierre en Grada Gooren; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Herman Ebberink overl. fam. Wennekers-Muysers Jac Fonck Piet Kerff; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Antoon Leonard Janssen Peter Johan Aben en Maria Louisa Fleurkens Har- rie Swaghoven Jan Huisman. Maandag: H. Lucia, maagd en mar telares. 9.00 oude stichtingen; 19.00 Jo han Verhaegen ouders Coenen-Hout- ackers. Dinsdag: H. Johannes van het Kruis, priester en kerkleraar. 9.00 overl. fam. Gommers-Sengers; 19.00 Gerarda Cle- phas-Linders (buurtver. St. Jozef)/ jrd. Teng Wilmsen. Woensdag: 9.00 bijzondere intentie; 19.00 ASntoinetta Maessen en fam. Donderdag: 9.00 overl. parochianen. Vrijdag: 9.00 Bernard Hendriks en Johanna Dommeck zekere intentie (J. W.) Sjeng Jansen; 14.00 (kapel St. Jozefklooster) huwelijkssluiting Thea Wijnhoven en Frans v. d. Laak; 14.00 huwelijkssluiting Bea Oudenhoven en Harrie Linssen; 19.00 overl. ouders Seijkens-Janssen en Antoon Seijkens. Zaterdag: 9.00 ouders Neeteson-Cus- ters Wilhelm van Meijel, echtgenote, ouders en kinderen; 19.00 ouders van Vegchel-Muysers Martin Direks Ca tharina Rutten-Peeters (v. d. buurt). Mededelingen: Huwelijksafkondiging: Thea Wijn hoven en Frans v. d. Laak uit Lies- sel Bea Oudenhoven en Harrie Linssen Margriet Janssen en Hans Brekelmans. In de week vóór Kerstmis zal er weer een „Bandelier" verschijnen. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Manon Vullings en Liset Jacobs, lezer: N. van Pelt. Zondag: 8.00 Geert en Paul Flinsen- berg, lezer: L. Truyen; 9.30 John van Bers; 11.00 Mirjam en Anneke van Soest, lezer: A. Noyens. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Sandra Wekking en Maartje Huibers. Woensdag en vrijdag: 19.00 Nicoie Schwachöfer en Inge Truyen. Vrijdag: 14.00 huwelijksviering Bea Oudenhoven-Harrie Linssen: br. Th. Thijssen. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 11 dec.: 18.30 Avondmis Volkszang), int. J. Hendriks fam. Stappers. Zondag 12 dec.: 3e zondag van de Advent. 9.30 Hoogmis (gregoriaans), int. fam. Pouwels overl. leden van de Personeelsvereniging. Misdienaars: Gert-Han Wisman en Bas Dirkx. Koliek te voor Solidaridad. Door de week iedere dag avondmis om 18.30, behalve woensdag. PAROCHIE PATERSKERK Zaterdag: 18.30 Gezinsviering met als thema: DOE WAT! Zondag: H. Missen: 9.00; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 11.45; avondmis 18.00 uur. Vrijdag: 15.00 gez. H. Mis bij het huwelijk Brekelmans-Janssen; 19.00 avondmis voor de gezinnen van de pa rochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Mi- chiels-Wijnen Paul Stienstra (v.w. Patersstraat). Zondag: 9.00 Maria Geurten voor de parochie; 10.15 overl. ouders Lucas- sen-Jacobs piet Spee; 11.45 Jeannette Tillemans-Janssen overl. fam. Mevis- sen; 18.00 uit dankbaarheid Hein van Lier op. Maandag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 overl. ouders Cleven-Maassen Sjang Coenders. Dinsdag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 overl. ouders Jenneskens-Deenen Giel Troisfontaine en zoon René tot intentie leden K.V.V. Woensdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius overl. fam. Spee-Arts; 19.00 Lambertus de Lauw en zoon Peter Harrie Janssen. Donderdag: 8.00 Antoon Luijpers Pierre Philipsen en echtgenote; 19.00 Konrad Thijssen Antoon van Meijel en Wilhelmina Arts. Vrijdag: 8.00 Zuster Johannes Stol wijk; 15.00 tit intentie van het bruidspaar Hans Brekelmans en Mar griet Janssen; 19.00 gezinsmis; overl. fam. Vermeulen-Dijkmans en Boeren- van Wees jgt. Wim Derix. Zaterdag: 8.00 voor de overledenen (koll. Allerzielen). Akolieten en Misdienaars: Zondag: 9.00 Johan en Leo Pouwels; 10.15 Willy van sw Bekerom en Geert Claes; 11.45 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers; 18.00 Peter en Martijn Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Martin Leenders; 19.00 Twannie Pee- ters. Dinsdag en donderdag: 19.00 Theo Camps. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Zaterdag 11 dec. Eucharistieviering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Zondag 12 dec.: Gezongen eucharis tieviering om 10.00 uur m.m.v. ons ge mengd koor. Kindercrèche wordt ver zorgd door Iris Kroon en Usha Sani- char. Woensdag 15 dec.: Eucharistieviering om 19.00 uur. Misintentie: Jos Linders en overl. fam. Mededeling over de Kerstnachtvieringen Het zal wel weer druk worden in de Kerstnachtvieringen. En toch blijft de kerk even groot als op andere zonda gen. Om die duizend mensen te kunnen ontvangen, houden we vier Kerstnacht- vierineen: 2 Gezinsvieringen met Kin derkoor en 2 Plechtige Kerstnachtmis- met Gemengd Koor. De eerste twee om 18.00 en 19.30 uur en de laatste twee om 21.00 en 23.00 u Om iedereen te kunnen garanderen, dat er ook werkelijk plaats is, delen we kaarten uit. Dat is geen toegangsbewijs (zoals bij de bios), maar een garantie bewijs, dat u welkom bent en kunt zitten. Zonder kaart laten we u niet binnen, want dan zit u op de plaats van een ander! Deze kaarten worden uitgereikt na de weekendvieringen van 11, 12 en 18, 19 dec. Sorry, dat het zó moet, maar we willen u graag ontvangen in onze kleine kerk. Pater Ton van O. PAROCHIE VREDESKERK Zatedag: 19.00 Avondmis voor overl. ouders EbuS-Janssen overl. Peter Pelzer voor overl. ouders Linders-van Herpen Sjang Boom en overl. fam. Delauw-Boom overl. Giel Vermeulen. Samen zingen we enkele Adventsliede- ren. Zondag: Derde zondag van de Ad vent. 8.00 voor roepingen tot het pries terschap; 9.00 voor overl. Martinus Haenen en Hendrika Haenen-Custers overl. Hendrina Franssen-van Gerven, Leonardus Franssen en Grada Huibers; 10.00 Gregoriaanse Hoogmis, overl. fam. van Rossum Janssen overl. fam. Drabbels; 11.30 leesmis voor overl. fam. Albers-Huibers; 18.30 overl. paro chianen (van allerzielenkollekte). Maandag: H. Lucia. 8.00 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de kin deren; 19.00 voor de zielen in het vage vuur. Dinsdag: H. Johannes van het Kruis. 8.00 overledenen van de fam. Drabbels; 19.00 overl. Martinus Jacobs Wim Jeuken, dochter Jo en voor de fam. Woensdag: 8.00 overl. Dina Linders; 19.00 overl. fam. Hüls-Remmen fam. Litjens-Jacobs overl. ouders Bouten van Megen en Huberta van Megen Cor Reijnders (v. d. buurt). Donderdag: 8.00 Maria Derks; 15.00 huwelijkssluiting voor het bruidspaar Koekkoek-Frisart, in de kapel; 19.00 overl. ouders Wim Boom en Gertruda Lucassen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Lomme; 15.00 huwelijkssluiting voor het bruidspaar Albers-Bakker; 19.00 voor overl. August van Bergen. Zaterdag: 8.00 overl. parochianen; 19.00 Pierre Thijssen pastoor Geerits jaargetijde voor Harry Custers/ Hans Gommans en fam. Giel Vermeulen Peter Bisschops. Kindercrèche onder de mis van half twaalf. Leidster: Monique Schillings. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 T. Franken, R. Duiven voorde; 9.00 B. Verstegen, S. Rongen; 10.00 Th. Houwen, M. Fijneman, S. Fijneman; 11.30 F. Vercauteren, P. v. Dinther; 18.30 G. Krijnen, O. Geurts. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP 12 december, de Derde Zondag van de Advent, om tien uur viering van het H. Avondmaal in de aula van Den Hoe- bert; predikant is Ds. J. Heine. Tijdens de dienst kinderoppas. Koliekten voor diakonie en plaatse lijk kerkewerk. Donderdag 16 december om 15.00 u. huwelijksinzegening. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Gertruda Janssen- Peeters gest. jaard. Hubertus Janssen en Wilhelmina van Dijk Jan Haegens (Kinderkoor). Zondag: Derde zondag van de Advent. 8.30 tot zekere intentie; 10. .00 overl. ouders Hulsman-Jansen Jan Kessels Lambertus Rutten (Gem. Koor). Maandag: 9.00 tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 overl. familie Loonen- van ens. Woensdag: 9.00 tot intentie Vermeu- len-Moorres; 14.30 Kerstviering Bejaar den in de kerk (Kinderkoor). Donderdag: 9.00 tot zekere intentie. Vrijdag: 9.00 overl. familie Venne- kens-Verschuren; 14.30 voor het bruids paar Klassens-Ankersmit (Dameskoor). Zaterdag: 19.00 Willem Janssen Bert Daniëls en overl. familie Sibertus Hubertus Moorrees en Hendrina Cus ters Hendrina Maria Houwen-Jacobs overl. familie Sikes-Rutten Lena Camps-Driessen (Jongerenkoor en Ei kenhof-kapel). Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Twan van Enckevort Paul Bovendeerdt, Maarten Camps, John Martens, Zondag: 8.30 Harm van Huet, Clemens Weijs, Bram Linskens, Bas Künen; 10.00 Ronald Hoex, Michel Ghielen, Robin Oudenhoven, Coen Litjens. Woensdag: 14.30 Tonny Linders, Geert Versteegen. Vrijdag: 14.30 Wilbert Kusters, San- der Martens. Zondag 12 december: Derde zondag van de Advent We naderen het Kerstfeest en daarom klinkt nog ingehouden de oproep: „Verheugt U". Nog twee weken van voorbereiding hebben we. Die zullen we dan ook nog moeten benutten om vooral onszelf klaar te maken voor een hernieuwde komst van de Heer in en onder ons. Echte christelijke vreugde is geba seerd op het diep geloof, dat God met ons is. Het betekent wel, dat wij dan Gods aanwezigheid onder ons durven te zien; ja, dat wij zelf God present moeten stellen in ons leven. Kerstmis (menswording) is niet zo maar niks. Daarom: het is nog even Advent! EEN KRANT OM TE LEZEN PAROCHIE OIRLO 3e zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Kinder koor), st. Ant. Rongen, Huberdina Houba, Pater Hyronimus Rongen en Elizabeth Brüncken. jaard. Jan Gom mans en Cato Gommans-Achten. Zondag: 8.30 H. Mis voor de parochie; 10.00 Hoogmis, Theodora Willemsen-Opheij Teng Steeghs. Dinsdag: 8.00 H. Mis st. Ger, Clas sens en Maria de Mulder. Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Ma- chutus (F). Donderdag: 8.00 H. Mis s. Peter van Kempen, Anna Weyers Peter van Rieth en Petronella Litjens. Vrijdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (dames koor), maandd. Leonie Philipsen-Ver- dellen maandd. Allegonda Friesen- Custers jaard. Truus Guffens-Swin- kels. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: Robert van Casteren en Martijn Jeuken; Stefan Bloemen en Marcel Strijbos; René Linders en Denny Wismans. Zaterdag: 19.00 Lei Heidens. Tevens Dora Willemssen-Martens. Zondag: 8.00 Martinus Kuypers (fam.); 10.00 jrd. voor Jacobus Wis mans en Petronella Cleven. Dinsdag: 19.00 Hendrik Philipsen. Woensdag: 8.00 Herman Dinghs (coll.). Tevens intentie offeraars. Donderdag: 8.00 Willem van der Sterren. Vrijdag: 8.00 overleden familie van Kuyck-Verrijdt. Zaterdag: 19.00 tot intentie van de fa milie Luykx-Maes. PAROCHIE LEUNEN 3e zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bou ten lsm. v. Frans Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuyck lsm. v. overl. fam. v. d. Berg-Jacobs. Zondag: 8.00 lsm. v. overl. fam. Leijssen-v. d. Wallen Sef Linders en overl. fam. Gertruda van Opbergen (vanw. de buurt); 10.00 hgm. als jrd. v. Antoon Loonen en Frederica Loonen- de Ponti weekd. v. Maria Loonen- Scheffers gest. jrd. v. Louisa Geurts- Geurts; 11.15 lsm. v. Mia Langenkamp- Litjens overl. ouders en kinderen Janssen-v. d. Berg maandd. v. Petro nella Gerrits. Maandag: 19.00 lsm. v. Gertruda van Opbergen, overl. ouders en fam. gest. jrd. v. Jacoba Vogelsangs-Botden. Dinsdag: 7.30 lsm. v. overl. fam. Claessens-Gussen gest. jrd. v. Pastoor Vorstermans. Woensdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Janssen-Achten en zoon Gerrit lsm. v. Gertruda van opbergen, overl. ouders en fam. Donderdag: 19.00 lsm. v. Martin Jen niskens lsm. v. Maria Achten-van Dijck en overl. fam. Vrijdag: 19.00 lsm. v. Martinus v. d. Poel en Maria v. d. Poel-v. d. Berg maandd. v. overl. ouders Martens- Smedts en Henri Martens. Zaterdag: 19.00 Boeteviering aanslui tend weekd. v. Anna Bouten maandd. v. Grad de Mulder jrd. v. Teng Man- ders. Misdienaar: 19.00 Erw. Holtackers. Akolieten: za 19.00 R. Kuenen en J. Cornelissen; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 hgm. E. Holtackers, S. Peeters en H. Cornelissen; 11.15 M. en T. Heesen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Harrie Jenniskens. Zondag: 8.30 H. Mis voor alle overl. Parochianen van dec. '81 - dec. '82; 10.00 H. Mis voor overl. fam. Swinkels- Bennenbroek; 11.30 jgt. v. G. Thoone. Maandag: 19.00 1. maandd. v. Netje van Asten-Jansen; 2. H. Mis voor Piet Spee. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Jan Jeurissen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor overl. moeder. Donderdag: 8.00 voor overl. ouders Geurts-Peeters en Sjaak Loonen. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis voor Toon Marcellis; 2. H. Mis voor Han Hendrix; 3. H. Mis voor Toon Hendricks nms. fam. Teunissen. Zaterdag: 19.00 1. Maandd. v. Wil lem Janssen; 3. Maandd. v. Theodora Verheijen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Noël Michels en Bart Rongen. Zondag: 8.30 Rob Janssen en Peter Michels; 10.00 Tom Lemmens en Roel Emonts; 11.30 Patrick Marcellis en Patrick Vergeldt. Weekdagen: Joan Lutters en Bart Marcellis. Vrij: Rob Strijbos en Mare Sijbers. Mededelingen: In verband met de komende feest dagen alvast een lijst met de diensten: Boetevieringen: maandag 21 dec. en dinsdag 22 dec. om 19.30 u. met H. Mis. Dinsdags is er dan 's morgens géén H. Mis. H. Missen: 24 dec. 19.00 u. Kerstdienst voor de kin deren (met Kinderkoor); 24.00 Nacht mis (met gemengd koor Vivace). 25 dec. 10.00 Hoogmis (met Ge mengd Koor Vivace); 11.30 H. Mis (met Bejaardenkoor); 19.00 zaterdagavond mis (met kinderkoor). 26 dec. Diensten als op zondag. 15.00 Kersconcert. RECTORAAT HEIDE Derde zondag van de Advent. 12 dec. Zondag: 8 uur H. Mis voor An Ach- ten-Cox; 10 uur Hoogmis: jaargetijde voor Johannes Drabbels, tevens voor Petra Drabbels en tevens jaargetijde voor Toon Huisman. Maandag; H. Lucia, maagd en mar telares. 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Meijboom-Janssen en overleden familieleden. Dinsdag: H. Johannes van het Kruis, priester en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor Piet Spee. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Harrie Rutten. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Helm Claes. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Wim Het college van b. en w. heeft aan Verlaat Systeem Bouw Uden b.v. op gedragen het wijkcentrum voor Veltum te bouwen op het nabij het winkelcen trum aan de Veltumse Kleffen. De bouw zal beginnen op 20 december, de beheersstichting zal er voor zorgen, dat de op het terrein aan wezige bomen zijn gekapt. Er wordt naar gestreefd het wijkgebouw half fe bruari 1983 in gebruik te kunnen nemen Derikx en overleden familieleden De- rikx-Voesten. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Harrie Rutten. RECTORAAT Veulen Zondag 12 dec. 3e zondag van de Ad vent. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. P. Cleven en echtg. Zondag: 9.45 Hgm. gest. jgt. voor zal. P. Custers en echtg.; 11.15 Hgm. overl. ouders van Oers-Loumans. Maandag: 8 uur lsm. zal. Cor Cree- mers, echtgenote en zoon Martin. Dinsdag: 8 uur zal. Sef Linders en overl. fam.; 's avonds om 7.30 lsm. voor de LVB in verband met Kerstvie ring. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Hubert Burgers. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Gertruda van Opbergen. Vrijdag: 8 uur zal. Jan van den Aker. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. fam. van Staveren-van Son. Akolieten voor 12 dec.: W. Fleur kens, L. Reintjes, R. Weys. Misdienaars: Frank Reintjes en vaq. Staveren. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 11 dec.: feest van H. Da mascus, Paus. 7 uur voor Handrie Arts en Maria v. d. Bemt. Zondag 12 dec. 3e zondag van de Advent. Feestviering van het 50-jarig bestaan van de LVB. 8.30 (niet 11.30) voor fam. van Rijswijck-van Hoof; 10.00 plechtige Hoogmis ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de LVB. Deken Theunissen van Venray en Diocesane Aalmoezenier Dr. L. P. J. Ramakers zullen mee concelebreren. Daarna receptie in het „Anker". Maandag: feest van H. Lucia, maagd en martelares. 8.30 fam. van Dijck-van Rijswijck. Dinsdag: feest van de H. Johannes van het Kruis. 8.30 voor Jan Litjens, Henrica Relouw, Gerardus van Helden, Johanna Rongen en Wilhelmina Claes- sens. Woensdag: Schoolmis. 8.45 Margare- tha Emonts. Donderdag: 8.30 Grada Arts-Jans- sen. Vrijdag: 8.30 Jan Bardoel (v.w. fam. Veldpaus-Bardoel). Zaterdag 18 dec.: 7 uur voor Jan Wilms en overleden fam. Wilms-Claes. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag en zaterdagavond: Sandra v. d. Akker en Dorothee van Dijck; 11.30 Moniek Poels en Moniek Janssen. Kollektanten: zaterdagavond 7 uur H. Arts; zondag: 10.00 F. Hendrix; 11.30 G. Ewals. KLerk schoonmaken: 16 dec. Mevr. Franssen-Arts, Grootdorp; Mevrouw Troisfontaine, Dorperveld. P.S. Attentie: Zondag 12 dec. geen H. Mis om 11.30, maar om 8.30 wegens feest van het Vrouwengilde. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur voor de parochie. Zondag: 10 uur t.i.v. fam. Huis. Maandag: 8 uur voor overleden ouders. Dinsdag: 8 uur voor overl. fam. Janssen-Winnen. Woensdag: 19.30 Kerstviering L.V.B. H. Mis t.i.v. L.V.B. Donderdag: 8 uur voor de parochie. Vrijdag: 8 uur t.i.v. fam. van Hel- voirt. Zaterdag: 19 uur voor bijz. intentie. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 11 dec.: 19.00 Avondmis voor Maria Petronella Koenen-Derkx (namens de buurt) en Dorus Koek. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor overl. fam. van Kempen-Loch- tens, Maria Stoffelen en voor genezing van een ziek kind; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Nellen, overl. ouders Derkx-Meulensteen, Josephina en Hen- ricus Janssen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Karmel en fam. Riet schoten. Dinsdag: 8.45 H. Mis tot intentie van alle pelgrims van St. Jozef. Wpoensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef t.z.i. en fam. Ketelaars en Lam- mers. Donderdag: 8.45 H. Mis voor een zuster en v.b.i. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart en uit dankbaarheid. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Barmhartigheid, een over heersende eigenschap van ware christe nen". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur v.m. Gratis toegang; geen collecte. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el 3. domongo del Adviento. A las once y cuarto, en nuestra capilla, Overloonse- weg 2, Misa con cantos y plètica en Castellano. Después de la Misa reunión en la salita del convento. En la misma capilla, el dia 18 de diciembre a las dos de la tarde, Recibiran el sacramento matrimonial José Rosa Lino, original de La Codocera (Badajoz) y Maria Luisa Johanna Jacoba Timp original de Venlo. La pareja ahora ya invita a todos sus amigos a la ceremonia y el convite en el Centro. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES En el centro: el sèbado el dia 18 de diciembre a las ocho de la noche Fiesta de tortilla. Bienvenidos todos. La fiesta es con orquestra. Hasta la vista!

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13