V> "ïERENIGINCSMEIIWS UTERPEN1EDWS JUM MERSELO SPRINGPLANK EN WIJK ZUID >NJ cav27mc Ky L.V.B. VENRAY Cv. RIT inesi IV Venray li Venrays 1 Mannenkoor St. Pe\^S FREE WHEELiN AVOEDINGS BOND FNV DRIE BELGISCHE GROEPEN IN O.J.C. DE BRAK UNICEF De Zonnebloem Invaliden Sportclub Surinaamse Vereniging iniERnnTionnL St. Theobaldusgilde POSTZEGELRUILEN Winter- en familie- wandelingen Toneel in Overloon PEEL EN MAAS Nieuwe regeling voor burger-oorlogs getroffenen Mr. Pieter v. Vollen hoven huldigt Ne derlandse internat, chauffeurs erenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- k inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. 'Si- A.s. donderdag 9 dec. om 19.30 uur >etitie baspartijen en om 20.00 uur iele koor. Zaterdag 11 dec. om 20.15 uur con- rt Nachtegalen van Polen in schouw- Entree gratis. Gast families aan- ezig zijn bij de ontvangst om 11.30 bij de Burggraaf. Donderdag 16 dec. om 19.30 repetitie a minoren en om 20.00 gehele koor. Zaterdag 18 dec. om 20.00 uur kerst- oncerl met de gezamenlijke Venrayse oren. Idem op zondagmorgen 19 dec. om 1-30 uur. Beide malen in de schouw- urg. 25 dec. Ie Kerstdag: opluistering (erstmis in de Grote kerk, 11 uur. Zaterdag 8 jan. opluistering Prinsen- roklamatie in de schouwburg. Afmelden R. v. Mil, tel. 86917 of De urggraaf, tel. 81244. D kinderdag 9 dec.: 19.30 generale repetitie harmonie orkest voor concert Blerick. 21.30 bestuursvergadering, londag 12 dec.: Concert te Blerick samen met harmo nieën Horst en Blerick. Ons optre den aldaar is van 20.00 - 20.30 uur. Vertrek vanuit Venray met eigen ver voer oml9.00 uur. Mogen wij een be roep doen op ouders van jeugdige le den om voor vervoer zorg te dragen. Eventuele verdere (onderlinge) af- spraken via uw kind a.s. donderdag avond tijdens de repetitie. Concert in Blerick is in ,,de Staay", Witherenstraat. Uniform: wit hemd zwarte vlinderdas. )onderdag 16 dec.: 19.30 repetitie harmonieorkest. AGENDA: Saterdag 8 jan.: medewerking Prinsenproklamatie. londerdag 13 jan.: repetitie o.l.v. hulpdirigenten met toezicht docenten. Mnsdag 1 febr.: praktijkexamen hulpdirigenten met harmonieorkest. Zondag 20 maart: zondagochtendconcert met Zangers van St. Frans. HOFKAPEL: Vrijdag 10 dec.: 20.30 gemeenschapshuis Oostrum. Blauw hemd witte das zwart hesje. Zaterdag 11 dec.: 17.00 repetitie in de Perdstal - Prin- senproklamtie en Circus Mök ziitin- gen. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 9 dec.: J| 18.30 repetitie jeugdorkest ■■Donderdag 16 dec.: idem Individuele lessen volgens afspraak met uw leraar. DRUMBAND: Ui;Zondag 12 dec.: J 10.00 repetitie leerlingen 10.30 repetitie drumband bardienst: hr. Kooien Zondag 19 dec.: repetitie drumband bardienst hr. Verbeek Zaterdag 8 jan.: Medewerking aan Prinsenproklama tie. Afmelden harmonieorkest bij de se- tel. 80225; leerlingen bij de jheer Raedts, tel. 82803 en drumband bij j de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda. Vrijdag 10 december. 19.15 uur, repetitie vóór het hele koor Zaterdag 11 december. 19.00 uur vertrek voor deelname aan het concert in Velden (zie algemeen). Zondag 12 december. 10.15 uur, Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 13 december. 18.30 uur, repetitie voor de alten. Dinsdag 14 december. 18.30 uur, repetitie voor de sopranen. Woensdag 15 december. 18.45 uur, voor de nieuwe sopranen met aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: Langstraat 104, tel. 81690 Algemeen. Aanstaande zaterdag vertrekken we om 19.00 uur vanaf het Kennedyplein, voor de deelname aan het concert in Velden. Zorg er voor op tijd aanwezig te zijn. De Blitterswijckse zangers dienen om 19.15 uur op het kerkplein in Blitterswijck klaar te staan. We ver wachten dat alle koorleden zullen meegaan. Denk er aan: in uniform! VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Zaterdag 11 december, 15.30 uur ad- ventsconcert in de Kruuze met muzikale medewerking van enkele kinderen van onze koorleden. Zondag 12 december, 16.00 uur adventsconcert in de Grote Kerk, Markt, met medewerking van het blok fluitensemble van de muziekschool o.l.v. Ans Thijssen. Dinsdag 14 december, 19.30 uur repetitie voor de bassen, om 20,00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula- straat. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. DAMESKOOR Woensdag 15 dec. om 19.45 uur repe titie voor het hele koor. Donderdag 16 dec. om 19.30 kerst viering van de bewoners van Het Schut tersveld, welke wij met enkele kerstlie deren opluisteren. In uniform. Zaterdag 18 dec. om 20.00 kerstcon cert in de schouwburg, tesamen met de andere Venrayse koren. In uniform. Zondag 19 dec. om 11.30 uur kerst concert in de schouwburg, zoals zaterdag. In uniform. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Bekerom.tel. 83332, of aan Mevr. v.d. Waerden, tel. 83659. Zaterdag 18 dec.: Kerstconcert - schouwburg. Zondag 19 dec.: Hoogmis zingen Paterskerk, aan sluitend Kerstconcert - schouwburg. Maandag 20 dec.: 2 uur zingen wij de kerstviering voor de bejaarden en gepènsioneërdenver- eniging in zaal In den Engel. Woensdag 22 dec.: Kerstviering voor ons eigen koor in Geysteren. 19.00 uur H. Mis, aan sluitend koffietafel en nog een gezel lig samenzijn. Graag trouw bezoek aan onze repeti ties in verband met bovenstaande acti viteiten. Afgelopen weekend heeft het korps medewerking verleend aan de intocht van St. Nicolaas in de Wijk Brukske. Voor de maand januari is het pro gramma weer goed bezet. De volgende data liggen reeds vast: 1 jan. serenade en receptie; 8 jan. Prinsenproklamatie; 15 jan. installatie Jeugdprins; 27 jan. Installatie Prins Bejaardencen trum Het Schuttersveld. 29 jan. serenade zilveren bruidspaar Kusters-Pelzer. FREE WHEELIN VOORKANT: Aanstaande zaterdag speelt in de Voorkant de T.L. BAND (in deze band zit meer muziek van Piet Philips ooit in een lamp stopte) uit Nijmegen en Arn hem. Deze band brengt allemaal eigen werk en als we iets over de stijl zouden moeten zeggen komen we ergens terecht tussen de Pretenders en de Motels. T.L. Band bestaande nog steeds uit 4 heren en een dame, zijn al eens eerder in de Voorkant geweest. Hun optreden was toen van dien aard, dat we ze met. alle plezier nog eens terug ge vraagd hebben. Aanvang plusminus half 10. Popmusical Binnenste Buiten Volgende week vrijdag 17 dec. treedt om half 9 de Limburgse Popmusical op met het stuk Binnenste Buiten. Vrnaf vandaag kun je bij Free Wheelin terecht voor voorverkoop- kaarten a 2,50 per kaart. 't Belooft een fraaie avond te worden dus Meidenkrant Deze week verschijnt het eerste nummer van Pink, de meisjeskrant van Free Wheelin. Heb je het eerste nummer gemist kom haar dan even ophalen; zolang de voorraad strekt. Vrijdag 10 dec.: Vanavond de langverwachte drop ping. Zorg dat je om 18.15 uur bij het jeugdhuis aanwezig bent. Vergeet je zaklamp niet, je balpen ook niet; trek laarzen aan en neem een regenpak mee. Zaterdag 11 dec.: Gewoon geopend vanaf 8 uur. Zondag 12 dec.: Ook vandaag weer geopend vanaf 3 Zaterdag is er weer een disco voor jullie. Na de spannende dagen rond Sin terklaas kunnen we weer met frisse moed beginen aan een discoavond voor jullie. De aanvang is om 19.30 en we stoppen om 22.00 uur. Voor iedereen van 9 jaar en ouder is er weer gezellige muziek. Namens de medewerkers, Elly, Peter- Paul, Mieke, Mientje, Geert en Wiel, tot ziens in wijkgebouw Den Hoender. A.s. maandag 13 december houdt de Voedingsbond F.N.V. afd. Venray haar info-avond. Op deze avond kunt u terecht met allerlei vragen b.v. huursub sidie, ontslagkwesties, w.w. en bijstand, lonen, kortom te veel om op te noemen. Op deze avond zal ook bondsbestuur- der Hein Verkooyen aanwezig zijn. Evenals vorige keren zal deze avond weer gehouden worden bij A. Evers, Grootdorp 10 in Merse'o van 19.00 - 20.00 uur. Op donderdag 9 dec. spelen ,,De Kreuners" met in het voorprogramma „The Employees" en „Blanc de Blanc" in O.J.C. De Brak. De Kreuners spelen Nederlandstalige popmuziek en is de beste Belgische groep in 1982, volgens de diverse pop polls. Zij zijn nu op promotie-tour voor hun tweede Lp.: „Er sterft een beer in de Taiga". De eerste l.p. werd goud in België. De Kreuners speelden o.a. op het Werchter-festival (30.000 toeschou wers) met groot succes en een overdon derend dubbelkonsert met U.Z., uitge zonden door de B.R.T. t.v. De Kreuners begaan uit: Walter Grooyaers - zang Luc Imants - gitaar - zang Eric Wouters - gitaar Jan van Eyken - bas-keyboards-zang Patrick van Herck - drums-zang Het konseri begint om 21.00 uur. Beste jongelui. A.s. donderdag verzorgen Hanny, Jolanda, Monique, Angelique en Truus jullie avond weer. Vrijdag zijn Sjang, Frank, Frans weer van de partij, wat zij doen is nog een verrassing. Zaterdagavond grootse DISCO, aan vang 19.30 uur tot 22.00 uur. Breng je vrienden en vriendinnetjes mee. Groetjes, leiding Hoi, Het komende weekend en de daarop volgende dagen is er heel wat te doen en er valt daarom dus ook veel te vertellen. Allereerst is er zaterdag a.s. weer eens peelwerken in de Deurnese peel. Hier wordt gewerkt aan een stuk peelgebied om dit weer voed- selarm en moerassig te maken. Daar voor worden berkebomen gekapt en verbrand en worden er dammen aange legd. Dit alles gebeurt door vrijwilligers i.s.m. de gemeente Deurne. We vertrekken zaterdag om 8.00 uur vanaf het schouwburgplein en moeten om 9.00 uur bij het kerkje in Grients- veen zijn, omdat daar de rest van de vrijwilligers wacht. Zondag is er o.l.v. mij een excursie naar de Geysterse bossen en Boshuizer- bergen waar gekeken zal worden naar bomen en struiken en verder vogels. Vertrek is om 8.00 uur vanaf het schouwburgplein. Verder nog wat mededelingen. Mensen, die stukjes hebben of willen schrijven voor de Limbo of de Jenever bes kunnen die opsturen naar de redak- tie van deze blaadjes. De adressen zijn: Limbo (Distriktsblad) Loek den Boer, Burg. v. Kempenstraat 24, 5971 AC Grubbenvorst tel. 077-61289. jeneverbes (afdelingsblad): Roy Schumacher Sanshofstraat 56 5801 TN Venray tel. 04780-86362. Mensen die hun kontributie nog niet hebben betaald, kunnen dit alsnog doen bij Marion (spoed graag) p/a Mgr. No- lensstraat 5, 5802 AR Venray, tel. 04780-82413. Voor alle bestuursleden is er donder dag 16 december een A.B.V. om 19.30 uur. Als late sinerklaasverrassing is er een flinke lading peperkoek. Houdoe, Stefan. Informatie tel. 04780-82413. SINTERKLAASMIDDAG Evenals vorige jaren was de Sinter- klaasmiddag weer een groot succes. De Sint was zeer tevreden over de kurepie- ten van ons, maar ook op zijn eigen zwarte pieten en dat mag ook wel, want oh, wat hebben die mannen hun best gedaan. En wij van onze kant waren zeer tevreden over de goed heiligman en zijn pieten. De kleintjes hadden het niet verwacht maar toch had de Sint voor iedereen wat meegebracht, hartelijk dank Sint en tot volgend jaar. Maar daarmee was het feest nog niet afgelopen voor onze kleintjes, na wat versnaperingen konden ze nog genieten van enkele tekenfilmpjes welke werden vertoond door ST 17 middels een video. CLUBMIDDAG zaterdag 11 december 14.00 uur: Aanstaande zaterdag is het clublo kaal weer geopend voor alle leden en hun kinderen en kan er weer naar harte lust geknutseld, gekletst, en ook serieus gepraat worden. Mochten er leden zijn die daar geen behoefte aan hebben dan raden we hun aan om toch te komen, zij kunnen dan trainen in het sjoelen en/of kaarten en wat er verder op het pro gramma staat voor de stuifinavond. STUIFINAVOND zaterdag 11 december 20.30 uur: Zoals bc.'en vermeld komen alle leden 's middags trainen, ja toch. 's Avonds zullen de cijfers uitwijzen wie er het beste voor de dag komt, want dan gaat het om de worst. Er zijn die avond talrijke wild- en vleesprijzen te winnen met kaarten, sjoelen en wat er verder op het pro gramma staat, dit alles in één avond competitie. Iedereen kan introducé's meebren gen, hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Volgens Pelleboer werkt het weer wel mee, dus sjoel en kaart mee met C.A.V. 27 mc. De afdeling Venray van UNICEF or ganiseert deze week weer een speciale verkoop van kerstkaarten. Deze keer kunt u terecht op donderdag 9 en vrijdag 10 december a.s. tussen 9 en 16 uur en op vrijdag van 17.00 - 19.00 uur in de vestiging van de Nederlandse Cre- dietbank aan de Poststraat te Venray. ES II K ME VROUWEh KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING Dinsdag 14 december a.s. vieren wij Kerstavond. Om 19.00 uur is er 'n Eucharistieviering in de Paterskerk, waarna 'n gezellig samenzijn in zaal „In den Engel" en wij alvast in de kerstsfeer gebracht worden door de toneelgroep „De Vlasbloem" uit Oostrum, die voor ons 'n kerstspel zullen opvoeren. De leden van de L.V.B. afd. Venray viert woensdagavond 15 dec. haar kerst avond met koffietafel in zaal Thielen. Daarna wordt er film en dia's gedraaid over Lourdes, en wordt verzorgd door de heer Theeuwen. Aanvang half 8. Dinsdag 14 december a.s., 14.30 uur Advents-Kerstviering In den Engel, Poststraat. U wordt hierbij van harte uitgenodigd. Het Zangkoor uit Oos trum zal haar medewerking verlenen. Na afloop gezellig samenzijn onder het genot van een kopje koffie. Tot dinsdag in Den Engel! Op de navolgende lotnummers, in alle series, zijn prijzen gevallen: No's 25832, 41196, 58707, 58880. Deze loten zijn verkocht door onze vrijwilligers/ sters van de regio Venray. Heeft U elders loten gekocht dan kunt U infor meren bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221. Noteert U even zaterdag 8 januari 1983 14.00 uur Kerstspel in het Paro chiehuis te Oostrum. Hierbij nodigen wij U uit tot het bijwonen van de fotoclubavond van 16 december. Het programma van deze avond is als volgt: zwart/wit foto's van Betty en Alex Florians. (De meeste nederlandse foto grafen zijn wellicht wat te nuchter om zich bezig te houden met surrealistische fotografie. Reden te meer om kennis te nemen van het werk van dit echtpaar uit Twente. Gewone dingen geplaatst in een niet passende, ongewone omgeving). Praten over het meegebrachte foto- en diewerk. Plaats van gebeuren: Clublokaal: St. Antoniusstraat 1 te Venray, aanvang 20.00 uur. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn van harte welkom. Venray omstreken De jaarlijkse poppenaktie die als goed geslaagd beschouwd mag worden behoort weer tot het verleden. De netto-opbrengst komt voor de helft ten goede van de LKIB Venray e.o. en voor de helft aan de Invaliden Sportclub Venray. De winnende lotnummers en de namen van de winnaars vindt U hier onder. De prijzen zijn op 4 dec. be zorgd. 194 Janssen, Weth. Pubbenstraat 4, Merselo; 400 v. Hoof, Straat 7, Merselo; 2044 Jacobs, Gussenstraat 41, Leunen; 2857 Claessens, Albionstraat 46, Leunen; 2878 Brok, Albionstraat 47, Leunen; 3306 Janssen, Deurneseweg 101, Heide; 3529 Arts, Zandhoek, Oirlo; 5077 Asseldonk, Jurahof 5, Venray; 5971 Flinsenberg, Montfort- straat 9, Ysselsteyn; 6569 v. Kempen, Wachtpost 14, Venlo; 6892 Kessels, An toniusstraat 2, Blitterswijck. Zaterdag 11 december a.s. zijn we er weer! Na de geslaagde feestdag van 3 juli j.l. willen wij ter afsluiting van het jaar dat de vereniging gestart is, een kindermiddag organiseren van 2 tot 5 uur 's middags met allerlei leuke akti- viteiten. Om 8 uur 's avonds starten we weer voor de volwassenen met een gezellige dansavond met levende muziek!! Medewerking verlenen het orkest „Sound" uit Den Bosch en „Prefoe- roe" uit Venray. Verder zijn er diverse hapjes verkrijg baar. Het bestuur van de Surinaamse Ver eniging wenst iedereen prettige feest dagen en een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar. Tot ziens op 11 december in wijkge bouw „Kiosk.., Brukske Venray. 10 december: DAG VAN DE RECHTEN VAN DE MENS „Een vluchteling heeft geen keus" 10 december is de Dag van de Rech ten van de Mens. Dan wordt herdacht dat op 10 december 1948 in de Algemene Vergadering van de Verenig de Naties de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens werd aan vaard. Amnesty International staat jaarlijks stil bij die gebeurtenis en vraagt dan extra aandacht voor een onderdeel van haar werk, dit jaar is dat het vluchtelin genwerk. Het gaat vooral om die vluchtelingen die zelf naar ons land komen en hier asiel vragen, omdat ze in hun eigen land vervolgd worden wegens hun politieke of godsdienstige overtui ging. Artikel 14 van de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens zegt dat iedereen het recht heeft om asiel te zoeken en te genieten tegen vervolging. Volgens Amnesty is de situatie is de situatie in Nederland niet zo best. Amnesty is vooral bezorgd om de volgende zaken: de zeer slechte toelatingscijfers. In 1981 waren er 763 aanvragen voor asiel. 2,5% hiervan werd officieel toegelaten (de z.g. A-status). Daarnaast kreeg 17,5% de B-status, de vluchteling mag dan in Nederland blijven maar dit is geen internationale erkenning. Neder land komt wat de toelating van de indi viduele vluchteling betreft op de laatste plaats in vergelijking met de hem om ringende landen. De lange procedureduur. Het duurt meestal erg lang voor een vluch teling antwoord krijgt op zijn verzoek om asiel (gemiddeld 9 mnd.). Beroep is mogelijk maar dan duurt het vaak jaren voordat men antwoord krijgt. De totale termijn van een beroepsprocedure kan oplopen tot 3 a 4 jaar. Al die tijd zit de vluchteling in onzekerheid of hij naar zijn land, waar hij vervolgd wordt, teruggestuurd wordt. Werken mag hij in die tussentijd niet. Het in veel gevallen niet in Neder land mogen afwachten van het beroep. Het vasthouden van asielzoekers bij de grens. Het komt geregeld voor dat een vluchteling weken bij de grens opgehouden wordt om dan vaak te horen dat men er niet in komt. Of men moet erg lang op Schiphol wachten. Amnesty werkt ook voor vluchtelin gen omdat ze het niet juist vindt pas in aktie te komen als de vluchteling die teruggestuurd is naar het land waar hij vervolgd wordt, in de gevangenis be landt. Ze wil preventief werken. Ze doet dit onder meer door goede informatie te verschaffen. verschaffen over schendingen van men senrechten aan advocaten en aan het ministerie van Justitie. Amnesty is ook lid-organisatie van de Vereniging Vluchtelingenwerk Neder land. De V.V.N. is een bundeling van allle krachten in Nederland die zich het lot van de vluchtelingen aantrekken. Amnesty verspreidt voor deze aktie een folder, hierin staat nog meer over de Vereniging Vluchtelingenwerk Neder land. Deze folder kunt U bij de stand krijgen. De stand, in het kader van deze aktie, zal gehouden worden vrijdagavond 10 december van 19.00 tot 21.00 uur in de Grotestraat en op zaterdagmiddag 11 december van 14.00 tot 17.00 uur in de Grotestraat. Tijdens die uren zal er tevens gecol lecteerd worden voor het werk van Amnesty International. U kunt, behalve voor informatie over ons werk, bij de stand ook terecht voor kaarsen en nieuwe kaarten. De werkgroep, Han van Weers, Aan den Dril 11 Venray, tel. 04780-84136 Gildebroeders St. Theobaldusgilde verschoten zuilen Zondag werden er onder de leden van het St. Theobaldusgilde de zuilen ver schoten waarin de namen van de over leden gildebroeders zijn gegraveerd. Dit jaarlijks terugkerend element werd onder wat koude maar toch goede weersomstandigheden verschoten op het terrein aan de Bossenhoek om 13.30 uur. De zuil die op de klos werd verscho ten werd gewonnen door H. de Rijck, die hem vorig jaar ook won. In 32 schoten was de klos beneden. De zuil op de wip werd gewonnen door P. Beckers. Hier deden 9 personen mee, terwijl op de klos 8 personen mee deden. Na het verschieten van de zuilen werden er nog prijzen op de wip ver schoten. Hiervoor had men 2 groepen gemaakt, n.l. geoefende en ongeoefen de schutters. Bij de ongeoefende schut ters gingen de prijzen naar de volgende personen: le pr. Wilma Janssen; 2e pr. L. Delauw; 3e pr. Petra Beckers; 4e pr. Sjan Verschuren en de 5e pr. ging naar H. de Rijck. Bij de geoefende schutters gingen de prijzen naar: le pr. P. Beckers; 2e pr. A. Arts; 3e pr. Fr. Janssen; 4e pr. A. Verschuren; 5e pr. P. Janssen. In het Gildehuis werden de prijzen uitgereikt door de voorzitter J. Jacobs. Hij wenste de heren P. Beckers en H. de Rijck geluk met de zuilen die ze voor een jaar in hun bezit mogen houden, om ze dan volgend jaar weer opnieuw te verschieten. De andere prijswinnaars werden ook gefeliciteerd met hun prijs die ze deze middag haden gewonnen. Een geslaag de schietmiddag die z'n voortgang zal vinden in de onderlinge wintercompe titie die deze winter weer georganiseerd zal worden. Liefst zo spoedig mogelijk hiervoor opgeven, doch uiterlijk voor 15 dec. a.s. Op maandag 13 december a.s. orga niseert de Venrayse postzegelvereniging „I.V. Philatelica Afdeling „Venray e.o." een grote postzegelruilavond voor alle filatelisten uit Venray en naaste omgeving. Deze gelegenheid wordt geboden in de zaal van café C. Veerhuis, Henseniusstraat 13 te Venray. Vanaf 19.30 uur bent u van harte welkom. Er zullen leden van de vereniging aanwezig zijn om u te informeren over postzegel- verzamelen in clubverband. In de mooie winterse omgeving van Venray en Oostrum worden op zondag 12 december winterwandelingen en fa miliewandelingen georganiseerd. De routes zijn ongeveer 6 km. lang en gaan door de mooie natuur van Venray en omgeving. Het is een wandelgebeuren voor iedereen. Met de familie, het gezin of met vrienden en vriendinnen kan men hieraan deelnemen. De wandelaars die graag meer dan 6 km. willen wandelen, kunnen zondag 12 december onder begeleiding van de heer J. van Meijel een prachtige natuurwan deling van 20 km maken door de bosrijke omgeving van Merselo. Omdat het in de winter zo vroeg donker is moeten deze wandelaars wel eerder vertrekken en wel om 12.00 urn- bij café Janssen, Grootdorp te Merselo. Iedereen die meedoet ontvangt een leuke herinnering en de deelnamekosten zijn 1,50 per persoon. De famiiiewandeltocht (6 km) waar bij de route enkele malen onderbroken wordt om enkele sportieve opdrachten uit te voeren, starten vanaf Trefcentrum Den Hoender, hoek Hoenderstraat Ursulsatraat te Venray. De natuurwandeling (6 km) gaat door de Geysterse bossen en start vanaf café van Dijk, Mgr. Hanssenstraat te Oostrum. Voor deze wandelingen kan men starten tussen 13.00 en 14.00 uur. De Wandelsport Federatie Venray hoopt dat bijna iedereen aan deze wandelingen zal deelnemen. Hopelijk laten de weergoden ons niet in de steek en mogen we veel mensen op deze eerste winterse wandeldag begroe ten. Zaterdag 11 en zondag 12 december zal „Het Overloons Toneel" te Over loon een uitvoering geven van het to neelspel „Sil de strandjutter", een to neelbewerking van het bekende boek van Cor Bruijn. De uitvoeringen vinden plaats in het gemeenschapshuis en beginnen telkens om 8 uur. Entree ƒ5, 'n leesbare krant De R.O. Rijksgroepsregeling oorlogs getroffenen wordt eerstdaags vervan gen, door de nieuwe wet Uitvoering Burgeroorlogsgetroffenen WVB.O. Bij de Tweede Kamer is het wetsont werp ingediend. Wanneer deze W.V.B.O. uitgevoerd gaat worden is dit het sluitstuk van de wetgevende maatregelen ten behoeve van de oorlogsgetroffenen. Vooruitlo pende op deze nieuwe wet heeft mevrouw C. M. Jacobs-Stam het boek geschreven: „Getekend door de oor log... In dit boek worden verschillende aspecten van de problematiek rond de burgeroorlogsgetroffenen beschreven, verhalen en persoonlijke belevenissen vormen de kern van het boek. De schrijfster heeft ook het boek „Oorlog een breuk in het bestaan" ge schreven. Beide boeken zijn bestelbaar in de boekwinkels. Uitgever is Van Loghum Slaterus B.V. Deventer. Burgeroorlogsgetroffenen kunnen zich opgeven bij de Stichting Burgeroorlogsgetroffenen 1180 FC Postbus 2107 Amsterdam Dit jaar zal het de vijftiende keer zijn dat een aantal Nederlandse vrachtauto- en autobuschauffeurs een internationa le onderscheiding ontvangt. Deze on derscheiding bestaat uit een ere-diploma en een gouden insigne. De onderschei- dineen worden jaarlijks toegekend door de International Road Transport Union (IRU) te Genève. Dat gebeurt voor de wijze waarop deze chauffeurs in het grensoverschrijdend vervoer langdurig hun beroep hebben uitgeoefend en daardoor positief aan de veiligheid op de wegen hebben meegewerkt. De voorzitter van de Raad voor de Verkeersveiligheid, de heer mr. Pieter van Vollenhoven, zal de onderscheiden chauffeurs tijdens een speciale bijeen komst huldigen. Dit jaar zullen 138 Nederlandse chauffeurs uit 69 ondernemingen wor den onderscheiden. Een van hen is de heer J. P. Salomé, Bachstraat 2 te Venray, werkzaam bij het Intern. Transportbedrijf Jac. H. Kool en zn. b.v. De uitreiking van deze bijzondere onderscheiding vindt plaats op donder dag 16 december in het Nationaal Auto mobielmuseum te Raamsaonksveer.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11