GEMEENTEPRAAT cor NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DF, GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting 312824-030 Kunst op de koffie Maatregelen tegen overlast van hondepoep n Gedeelte Sparren- dreef tijdelijk afgesloten Kienen Hinderwet Collectekalender Bouwvergunning verleend Hinderwet Geen spreekuur Maandagse markt Bouwvergunningen aangevraagd Afsluiting oude 0. Oostrumseweg Parkeren in de Watermolenstraat Onteigening in Smakt Spoorwegovergan gen tijdelijk dicht BE INFO- TELEFOON OaU Geen bromfietsen op paden in Brukske Specifieke wintersport- aktiviteiten 7e SNERTLOOP VERKEERSRUBRIEK Er gaat geen week voorbij zonder dat bij de gemeente wordt geklaagd over ondepoep op straten, trottoirs, groen- oorzieningen en speelterreintjes. Daarbij wordt dan aangedrongen op :t inrichten van grasvelden voor onden of de aanleg van z.g. honden- Diletten. Het speciaal inrichten van grasvelden i hondentoiletten is echter voor de cmeente een kostbare zaak, waardoor et probleem van de hondepoep niet of auwelijks wordt opgelost. Daarom is gezocht naar andere op- tssingen. Op de eerste plaats zal een strenger lezicht door de politie worden uitge- efend. Bij de aanslag van de honden- elasting zal een folder worden ingeslo- :n waarin de hondenbezitters op hun lichten worden gewezen. Daarnaast zal de reinigingsdienst van e gemeente enkele malen per jaar de fcelterreinen schoonmaken. In verband met het leggen van een ooiper sleiding zal het gedeelte van tSparrendreef tussen het sportpark en cGunhoekweg van 6 t/m 17 december >or alle verkeer worden afgesloten. Vanuit Oostrum blijft het sportveld ormaal bereikbaar. Het prijzenbedrag voor te houden ienbijeenkomsten is met ingang van 1 inuari 1983 opnieuw vastgesteld. Per >eelronde mogen de prijzen in geld of oederen geen grotere waarde hebben •♦San 425,— (was 375,—). De totale raarde van de prijzen per bijeenkomst lag niet groter zijn dan 1700,— [was/1500,— Aldus een publicatie van het minis erie van Justitie. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder roorwaarden om gevaar, schade of linder voor de omgeving te ondervan gt, op 24 november 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar tanleiding van de aanvraag van: A. Druggen, Lollebeekweg 49 te Castenray-Venray, voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, ge legen aan de Lollebeekweg 49 te Casten ray; Gebr. Jenniskens, Enge Steeg 2 te Leunen-Venray, voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkens fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Enge Steeg 2 te Leunen. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 3 december 1982 tot 3 januari 1983 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog eike donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu- hyguène staat tot 3 januari 1983 beroep open bij de Kroon voor: de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eer ste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek beslist is. Venray, 3 december 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Op 10 en 11 december Amnesty International. Alleen voor deze aktie is een collecte- vergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toege staan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dra gen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 1 december 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver - leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn ge troffen, kunnen gedur ende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (Arob) een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een hobby-ruimte en een erfafscheiding en het slopen van een bestaande hobby-ruimte aan de Geysterseweg 18 te Oostrum, t.n.v. A. M. L. van Soest; het uitbreiden van 2 fokvarkens- stallen aan de Steegse Peelweg 87 te Ysselsteyn, t.n.v. H. H. J. Emonts; het bouwen van een werktuigen berging/veeschuur aan de Paardekop- weg 19 te Ysselsteyn, t.n.v. F. C. van Rosmeulen; het bouwen van een serre aan het St. Ceciliapad 8 te Venray, t.n.v. J. Th. A. Emans; het verbouwen van een woning aan de Teeuwenhofweg 14 te Leunen, t.n.v. H. G. M. Fleuren; het verbouwen van de boerderij Kleindorp 1 te Mersel® t.n.v. W. G. M. van Dijck; het vervangen en uitbreiden van een varkenstokstal aan de Enge Steeg 2 te Leunen t.n.v. Gebr. Jenniskens; het uitbreiden van ev.n mestvar- kensstal aan de Heidseschoolweg 1 te Heide, t.n.v. L. J. K. Pouwels; het uitbreiden van een mestvar- kensstal aan de Begijnhofweg 5 te Heide, t.n.v. A. M. P. J. Derikx; het bouwen van een afscheidings muur aan de Langstraat 78 te Venray, t.n.v. Th. G. N. Strijbosch. Venray, 3 december 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend: dat op 12 november 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van Muvero B.V. Ketel- en apparatenfabriek. Post bus 33 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een ketel- en apparatenfabriek, waar elektromo toren worden gebruikt met een geza menlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Stationsweg 120 te Oostrum-Venray; dat op 15 november 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van Trans portbedrijf Joosten B.V., Castenrayse- weg 18 te Oirlo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex arrt. 6a, uitbreiden/wijzigen van een trransport- en overslagbedrrijf waar elektromotoren en propaan worden gebruikt en inert vuil wordt opgeslagen, gelegen aan de Castenray- seweg 18 teOirlo. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat I te Venray, ter inzage en wel tot 3 januari 1983, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verrzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (afdeling openbare orde en vei ligheid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor boven genoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen wor den gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Burgemeester mr. H.J.M. Defesche zal op maandag 6 december a.s. geen spreekuur houden. Ter voorkoming van misverstand wordt onder de aandacht van de markt- bezoekers gebracht dat op maandag 6 december de markt gewonen doorgang vindt. Bij burgemeester en wethouders van Venray zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruit lopend op een in voorbereiding zijnd herzieningsplan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een werktuigen- berging en een garage aan de Lollebeek weg 38 te Castenray, t.n.v. Maatschap W. en P. Geerets; het bouwen van een tuinberging aan de Stationsweg 81 te Venray, t.n.v. H. Schim v.d. Loeff, St. Annalaan 2 te Venray; het uitbreiden van een auto-show room aan de Langstraat 78 te Venray t.n.v. Th. Strijbosch; het bouwen van een loods aan de Peelweg 39 te Ysselsteyn, t.n.v. P. J. van Dijck; het bouwen van een loods aan de Moostdijk 13 te Ysselsteyn, t.n.v. C. M. J. van Dijck, Ringweg 10 te Ysselsteyn; het bouwen van een garage aan de Minister Charles Ruysstraat 12 te Venray, t.n.v. H. Drabbels. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 3 decem ber 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bii de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 3 december 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn aan de raad van de gemeente het voorstel te doen tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de onverharde weg, genaamd Oude Oostrumseweg, ge legen vanaf de Oostsingel in algemeen oostelijke richting, met een oppervlakte van 1100m', deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie T, nr. 1108. Het betreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening nr. 7067 waarop het aan het openbaar verkeer te onttrekken onverharde weggedeelte staat aangegeven, met ingang van 13 de cember 1982 gedurende één maand op de gemeentesecretarie afdeling III-D kamer 202, ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedurende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen bij de gemeenteraad. Venray, 3 december 1982 Bur gemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels. secretaris Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun be sluit van 1 december 1982, waarbij ten behoeve van de P.T.T. tot.de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is besloten: I. tot 1 januari 1984 door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van hel Reglement verkeersregels en verkeers tekens met onderbord als genoemd in artikel 121 van dit reglement het par keren in drie parkeervakken gelegen aan de westzijde van de Watermolenstraat te Oostrum van maandag tot en met vrijdag, telkens van 14.00 uur tot 16.30 uur te verbieden; II. het mobiel kantoor van de P.T.T, ontheffing te verlenen van de onder I genoemde maatregel. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit bekend gemaakt is, beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin, Bouillon straat la, 6211 LH Maastricht. Venray, 3 december 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Het hoofd van het gemeentebestuur van Venray brengt hierbij, ter uitvoe ring van het bepaalde in artikel 80 van de Onteigeningswet, ter openbare ken nis, dat ingaande 6 december 1982 - gedurende één maand, ter gemeente secretarie, Raadhuisstraat I, afdeling administratief-juridische zaken en se cretariaat gemeentewerken, kamer 202, voor een ieder ter inzage ligt een uitge werkt plan tot onteigening in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en van de volkshuisvesting, ten name van de gemeente Venray, van ongebouwd c.q. bebouwd eigendom, als aangegeven op een grondtekening en lijst, vermeldende het kadastrale nummer en grootte van de onteigenen percelen en de namen van de eigenaars volgens de registers van het kadaster. De onteigening ter verkrijging van de beschikking over eigendommen, be stemd voor de bouw van eengezins woningen met de bijbehorende garages en bergingen en de qua aard en afmetin gen passende andere bouwwerken, en over de bijbehorende voorzieningen als zijwegen, bermen, voetpaden, parkeer plaatsen, openbare nutsvoorzieningen, groenvoorzieningen en tuinen. De eigendommen zijn benodigd ter uitvoering van het bestemmingsplan „Smakt", vastgesteld bij raadsbesluit van 25 september 1979, nr. A 378, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Limburg bij besluit van 21 oktober 1980, le afdeling, nr. Bi 34073 en bij Koninklijk Besluit van 13 juli 1982, nr. 28 onherroepelijk geworden, Belanghebbenden kunnen uiterlijk binnen veertien dagen na verloop van bovengenoemde termijn hun bezwaren schriftelijk aan het gemeentebestuur op geven. Venray, 3 dec. 1982 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. In verband met werkzaamheden zullen op dinsdag 7 en woensdag 8 de cember a.s. de spoorwegover gangen in de Gunhoekweg en de Meerloseweg voor alle verkeer worden afgesloten tussen acht uur 's morgens en vijf uur 's middags. De omleiding voor het verkeer zal door middel van borden worden aangegeven. wtilsl öU^Jjdl Jx J^odl j Olo^.ln o JA alt 'ÜAC Uu OVfl^lxLl ju I j'tljft j ^axJI jjs. dJjJ iujiül Jjl Lot pi .'.alAlt j cUl&bi (UujAc j Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun be sluit van 17 november 1982 nummer 1421, waarbij door plaatsing van borden model 60 van bijlage II van het reglement verkeersregels en verkeers tekens is aangewezen als onverplicht fietspad: a. het pad in het centrale groengebied van het Brukske, lopende in oost- westelijke richting, gelegen tussen de rondweg Brukske; b. het pad, gelegen tussen de Serenade- straat en de Plataanstraat. Door deze verkeersmaatregel is het gebruik van de betreffende paden door bromfietsen met in werking zijnde motor verboden. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop deze bekendmaking gepubli ceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift moet worden ge richt aan de Koningin, maar worden in gediend bij de commissaris van de Ko ningin te Maastricht. Venrray, 3 dec. 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Sportieve Recreatie SCHAATSEN Dinsdag 28 december 's middags van 14.00 tot 16.30 uur schaatsen op de kunstijsbaan te Eindhoven. Vertrek vanaf de sporthal „de Wette- ling" om 12.45 uur. Kosten p.p. 9,50 inclusief entree en vervoer per bus. Aanmeldingen tegelijk met voldoe ning van het inschrijfgeld bij: sportzaak Araens en sportzaal A S. SKIEËN Wintersport voorbereidingen („droge voorbereiding") iedere zondag in Ven ray van 10.30 tot 12.00 uur alsmede praktische uitvoering in Zwitserland, al les in de periode van 27 novembera.s. t/m 5 maart 1983. Kostenindicatie: 600,— p.p. voor de praktische week in Zwitserland, als mede 1,50 p.p. ten behoeve van de droge voorbereidingen (per keer). Aanmeldingen en inlichtingen vanaf zaterdag 27 november a.s. bij de sportshops Ariaens en A S. Voorlopige aanmeldingen tot 15 december a.s. Beide aktiviteiten staan onder des kundige leiding. Deelname is echter op eigen risico. Op 29 december Het Comité Rekreatiesport Venray organiseert dit jaar de 7e traditionele SNERTWANDEL-ORIËNTATIE- TOCHT in samenwerking met Pooling Rekrea- tiesportleiderrs en het winkelcentrum Venray. De route, uitgezet in de omgeving van Venray, zal ongeveer 2 uur in beslag ne men. Evenals voorgaande jaren is er ook een „rustpunt" in de tocht opge nomen, waar U gezellig bij een ouder wets kampvuur kunt genieten van een heerlijke kop erwtensoep. Deze wandel- en oriëntatietocht, waaraan jong en oud kan deelnemen, leidt U tevens door de feestelijk verlichte straten van Venray. Kortom: een aktiviteit om het jaar '82 gezellig, sportief en rekreatief af te sluiten. U doet toch weer mee? Start: sporthal „de Wetteling". In schrijven: tussen 18.00- 19.30 uur. Deelnemerskosten: 1,50 p.p. Trajekt: Kern van Venray. Neem mee: pen en papier - zaklamp, goed humeur. meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 STILSTAAN EN PARKEREN (1) Als men in het verkeer moet stil houden moeten bepaalde weggedeelten worden vrijgehouden, n.L: a- het weggedeelte bestemd voor tege moetkomend verkeer; b. het zebrapad; c. een oversteekplaats voor fietsers; d. op kruisingen en splitsingen: de doorgang voor dwars verkeer. (2) Men moet een voertuig tot stil stand brengen aan de uiterste rechter zijde van de rijbaan. Men mag evenwel aan de uiterste linkerzijde stoppen: a. wanneer aan de rechterzijde een stopverbod geldt; b. wanneer aan de rechterzijde tram of spoorrails liggen. Stoppen mag zowel rechts als links op wegen met éénrichtingsverkeer. (3) Men mag een voertuig niet laten stilstaan wanneer daardoor gevaar of onnodige hinder voor andere wegge bruikers kan ontstaan. Hierbij ware ook te denken aan in- en' uitstappende passagiers van bussen en trams. In elk geval is het verboden een voertuig tot stilstand te brengen: a. op trottoirs, voetpaden en fietspa den (geldt niet voor fietsen en borm- fietsen, tenzij een bord anders aan geeft); b. op zebrapaden en oversteekplaatsen voor fietsers; c. op een spoorwegovergang; d. in tunnels en op rijbanen onder bruggen en viaducten; e. buiten de bebouwde kommen: op of nabij het hoogst punt van een on overzichtelijke helling en in of nabij een onoverzichtelijke bocht; f. bij een bordje „bushalte" en wel: binnen 12 meter van dat bord, óf langs de geblokte markering bij de bushalte (men mag hier wel stoppen om passagiers te laten in- en uitstap pen, mits daardoor niet een bus wordt gehinderd); g. binnen 5 meter van een zebrapad of oversteekplaats voor fietsers; h. op in- en uitvoegstroken bij aanslui tingen van wegen; i. op de middenbaan of -banen, wan neer drie of meer rijbanen naast el kaar liggen. (4) Parkeren langer stilstaan dan nodig is voor in- en uitstappen, laden of lossen) is veboden: a. in de gevallen dat men niet mag stoppen (zie hierboven); b. bij kruisingen of splitsingen van we gen: binnen 5 meter van de rand van de zijweg of het verlengde daarvan; c. wanneer door het parkeren verkeers lichten, -borden of wegwijzers aan het oog worden onttrokken; d. voor een uitrit; e. buiten de bebouwde kom: op de rij baan van een voorrangsweg; f. naast een doorgetrokken streep of een vluchtheuvel wanneer de tussen ruimte minder dan 3 meter be draagt; g. bij een parkeermeter, tenzij men deze in werking heeft gesteld; h. op parkeerplaatsen, langer dan de aangegeven ti: 'sduur. (6) In een parkeerzone (zgn. blauwe zone) moet op geparkeerde motorvoer tuigen op meer dan twee wielen, op de tijden dat dit verplicht is, een parkeer- schijf zichtbaar zijn aangebracht, waar op het aanvagstijdstip juist is aangege ven. Men mag niet langer parkeren dan ter plaatse is toegestaan. Tussentijds verstellen van de parkeerschijt is verbo den. Men moet eerst weer aan het ver keer hebben deelgenomen. (7) Een parkeerschijf is niet verplicht op officiële parkeerplaatsen, taxistand plaatsen en parkeerplaatsen voor inva liden. (8) Stilstaan om personen te laten in- of uitstappeil of om goederen te lossen wordt niet als „parkeren" aangemerkt. Dat mag dus bij een parkeerverbod. Hieronder volgt nog een test. De juiste antwoorden vindt u elders op deze pagina. Volgende week zijn we er weer. Evenals vorig jaar, in de feestmaand december, zal ook dit jaar Harrie van Nunen uit Oostrum, zijn grafiek in de resto Quick In tentoonstellen. Het, voor iedere portemonnee bereik bare, grafische werk is, volgens de organisatie, bij uitstek geschikt om in deze kado-maand te tonen. Harrrie van Nunen is genoegzaam be kend in de regio. In de lente- en zomermaanden is hij vaak te zien op kunstmarkten, waar hij zich in een gezonde belangstelling mag verheugen. Zijn werk is moeilijk te omschrijven. Men moet het gewoon gaan zien. De indruk die dan ontstaat is meestal blij vend. Je kan het mooi, of lelijk vinden. Een tussenweg is er eenvoudig niet. Het is moeilijk, zo niet onmogelijk, om aan dit werk zo maar klakkeloos voorbij te gaan. Een indruk laat het in elk geval achter. Zijn, vaak centraal staande, vrou wenfiguren, hebben iets ingetogen ero tisch. Een maagdelijke zinnelijkheid, die vaak heel lieflijk aandoet. Zijn werk is nooit doelloos, immers is die inspirerende kracht, van de maker, achter het werk aanwezig. De maand december. Resto Quick In, Grote Markt 11 te Venray. Geopend tot twee uur na winkelsluiting. •3-6 'is 'q 'L '3'9 'qs '3"fr '3£ '°z 'qi '•LJ.S3X ONISSOIdO EEN OPVALLENDE FIETS OKÉ, MAAR DAN ZO! goede voorlamp ir reflekterende pedalen Wit achterspatbord Rood achterlicht TEST nr. 7 1 U rijdt met uw motor op een éénrich- tingsweg. U wilt afslaan naar links. Waar moet u dan gaan rijden? a. Zoveel mogelijk tegen de weg-as. b. Zoveel mogelijk links. c. Zoveel mogelijk rechts. 2 Mogen twee bromfietsers naast elkaar blijven rijden? a. Ja, behalve als zij daardoor het het andere verkeer hinderen. b. Ja, maar alleen op fietspaden. c. Neen. 3 Waar mag een motor aan de uiterste linkerzijde van de rijbaan tot stil stand gebracht worden? a. Op de rechts gelegen rijbaan van drie door bermen gescheiden rij banen, en daar waar voor de rechterzijde van de rijbaan een parkeerverbod staat. b. Op éénrichtingswegen, en daar waar voor de rechterzijde van de rijbaan een parkeerverbod be staat. c. Daar waar voor de rechterzijde een stopverbod bestaat, en op wegen met éénrichtingsverkeer. 4 Wat is bepaald omtrent het voorsor teren bij inritten binnen de bebouwde kom? aIs voor alle verkeer verboden b. Is voor alle verkeer verplicht. c. Is verplicht voor motorvoertuigen voor andere voertuigen niet ver plicht. 5 Welke betekenis heeft een wit knip perlicht [in een Aki] bij een spoor wegovergang? a. Sein-inrichting buiten werking. b. Er is geen trein in aantocht, c. Langzaam rijden. 6 Op deze weg rijdt een tram, hoe wordt deze voorbij gereden? a. Door alle verkeer rechts. b. Door bestuurders van motorvoer tuigen links, door andere bestuur ders rechts. c. Rechts. Bestuurders van motor voertuigen mogen links inhalen indien een vlotte doorstroming van het verkeer dit noodzakelijk maakt. 7 Geed de juiste volgorde van voorrang aan. a. Bromfiets - auto - fiets. b. Auto - fiets - bromfiets. c. Fiets - bromfiets - auto. 8 Aan welke zijde mag auto 1 worden ingehaald? a. Aleen rechts. b. Rechts en links door bestuurders van motorvoertuigen, door ande re bestuurders is rechts toegestaan c. Inhalen moet altijd links gebeuren 9 Wat betekent dit bord? a. Rontonde b. Gesloten voor alle verkeer, behal ve voetgangers, in een andererich- ting dan de pijlen aangegeven. c. Aanduiding verkeersplein, ver plichte rijrichting. 10 Wat betekent dit bord? a. Einde van alle door borden aan gegeven verboden. b. Einde maximum snelheid. c. Einde bebouwde kom.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9