VERENIGINGSNIEUWS >NJ SPRINGPLANK EN WIJK ZUID JIIM MËRSELO J.O.V.D. EllTERPfflEllWS Orkestvereniging O.J.C. DE BARAK cav Venray li Venrays Mannenkoor St. Pe\^ PEEL EN MAAS Invaliden Sportclub mc KYN0L0GENCLU6 VENRAY WERELDWINKEL GEVONDEN PIELHAAS BRIDGEDRIVE Toepkampioen- schap Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 2 dec. om 19.30 uur repetitie voor 't gehele koor. Om 20.45 uur wordt dan de kwartaalbespreking gehouden. De zangers die de Poolse jongens onderbrengen krijgen op deze avond nadere instructies: Donderdag 9 dec. om 19.30 repetitie baspartijen en om 20.00 uur gehele koor. Zaterdag 11 dec. om 20.15 concert in de schouwburg van de wereldberoemde knapenkoor de Nachtegalen van Polen o.l.v. Prof. Jerzy Kurczewski.Aanvang 20.15 uur; de entree is gratis. Dit con cert vindt plaats onder auspiciën van WV en Venrays Mannenkoor. Verder kerstconcerten op 18,19 en 25 december. Een van onze zangers, n.l. Wim Smits heeft tijdens de finale „Verkiezing Carnavalsschlagers 1983 van Limburg" welke werd gehouden in Geleen, van de 40 deelnemende liedjes 'n prachtige 2e plaats behaald. Wim Proficiat! Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of de Burggraaf 81244. Donderdag 1 dec.: 19.30 repetitie harmonieorkest Donderdag 8 dec.: 19.30 repetitie harmonieorkest 21.30 bestuursvergadering Zondag 12 dec.: 20.00-20.30 concert te Blerick. AGENDA: Zaterdag 8 jan.: medewerking Prinsenproklamatie Donderdag 13 jan.: repetitie o.l.v. hulpdirigenten met toezicht docenten Dinsdag 1 febr.: prakrijkexamen hulpdirigenten met harmonieorkest Zondag 30 maart: zondagochtendconcert met Zangers van St. Frans. LEERLINGEN: Donderdag 1 dec.: 18.30 repetitie jeugdorkest Donderdag 8 dec.: idem Zaterdag 8 jan.: medewerking bij Prinsenproklamatie Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 5 dec.: géén repetitie. Zondag 12 dec.: Repetitie- bardienst hr. Kooien Zaterdag 8 jan.: Medewerking Prinsenproklamatie Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, tel. 80225, leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Vrijdag 3 december: om 18.30 voor alten en sopranen 19.15 voor tenoren en bassen. Maandag 6 december: om 18.30 alleen voor de alten. Dinsdag 7 december: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 8 december: om 18.45 alleen voor de nieuwelingen met aansluiten om 19.30 spelavond (sjoelbakkentoernooi) eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Zoals we al hadden aangekondigd in De Galm houden we a.s. woensdagavond het sjoelbaktoernooi. Kom en doe mee. Denk er om tijdig uniformen te ruilen (bij voorkeur op vrijdagavond). VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Dinsdag 7 december, 19.30 uur repetitie voor de tenoren; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Zaterdag 11 december, 15.30 uur adventsconcert in de Kruuze met muzi kale medewerking van enkele kinderen van onze koorleden. Zondag 12 december, 16.00 uur ad ventsconcert in de Grote Kerk met medewerking van de blokfluitgroep van de muziekschool. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij: Dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 od Mw. W. Man- ders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. DAMESKOOR Zaterdag zingen we om 14.00 uur in de Vredeskerk de huwelijksmis van ons medelid Jeanet van de Bekerom; boven bij het orgel, in uniform. 's Avonds brengen we haar een serenade; hoe en wat hoort U tijdens de repetitie. Woensdag 8 dec. om 19.45 repetitie voor het gehele koor, in de voormalige Henseniusschool. Donderdag 16 dec. zingen we om 19.30 uur in Het Schuttersveld enkele kerstliederen; in uniform. Zaterdag 18 dec. om 20.00 uur en zondag 19 dec. om 11.30 uur in de Schouwburg de kerstconcerten tesamen met de andere Venrayse koren; in uni form. Woensdag 22 dec. geen repetitie. Daarvoor houden we in ons repetitie lokaal onze kerstviering. Zaterdag 25 dec. (Eerste Kerstdag) zingen we om 11.30 uur in de Vredeskerk tijdens de mis kerstliederen; in uniform. Zondag 26 dec. zingen we om 10.00 uur in de kapel van het ziekenhuis de la- tij nse hoogmis, met tussendoor kerst liederen; in uniform. Dames, houdt U deze agenda in de gaten. En bent U eens verhinderd, geeft U dit dan door aan Mevr. v. d. Waer- den, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Be kerom, tel. 83332. Zondag 5 dec. Hoogmis zingen Paterskerk. Elke woensdag repetitie in de hense niusschool van 6.30 - 7.30 uur. Graag trouw bezoek aan de repetities. êt/ - f*.#8!/-» VINDERKOOR «^VREDESKIOKJE^ Vrijdag 3 december koorrepetitie voor het hele koor om 16.00 uur. Fijn dat jullie met zoveel waren en dat je zo goed je best hebt gedaan. We komen steeds dichter bij het Kerstfeest. Voordat het zover is hebben we nog 4 repetities. Vrijdag gaan we eerst oefenen voor her Kerstfeest en dan vieren we nog een beetje feest vanwege St. Nicolaas. Ik zie jullie graag allemaal weer komen, misschien heeft hij ook wat voor jullie gebracht! Tot vrijdag. JONGERENKOOR CAPRICCIO Zondagmorgen 5 dec.: 10.30 Tenoren en bassen repeteren bij Hans Noyens. 11.00 Het hele koor in lokaal 216. Maandag en dinsdag: Geen repetities. Zondagmorgen 12 dec.: 10.30 Tenoren en bassen 11.00 het hele koor. JONGERENORKEST BOJEMA Vrijdagavond 3 dec.: 18.45 het hele orkest. Vrijdagavond 10 dec.: 18.45 alleen de strijkers. Deze repetitie duurt tot 20.00 uur. SALTARELLO Zaterdagmiddag 4 dec.: 16.00 Gezamenlijke repetitie. AGÈVOLÉ Zondagavond 5 dec.: geen repetitie. Afgelopen weekend heeft het korps medewerking verleend aan de 4 x 11 viering in de Schouwburg. Verder valt te vermelden dat Toine Driessen op het examen van de muziek school geslaagd is als tamboer voor het diploma J; Johan Elder kamp en Perry Eibers slaagden voor het diploma A; laatstgenoemde zelfs met lof. Zaterdag 4 december zal het korps een optreden verzorgen in „de Kiosk" in Brukske in verband met het St. Nico- laasgebeuren. Bijeenkomst op „Kiosk" om 13.45 uur. Optreden van 14.00- 16.00 uur. uw Venrays weekblad Woensdag 8 december: 20.15 repetitie voor het symfonie orkest; 20.15 repetitie voor barokensemble o.l.v. Jan Temme. Zaterdag 11 december: 9.45 Houtkappen in de Heidse Peel. Verzamelen volgens nader te maken afspraak. Woensdag 15 december: 20.15 repetitie voor het symfonie- orkst: 20.15 onderlinge repetitie voor barok ensemble. Donateursaktie: De donateursaktie is ten einde. Willen alle leden die de verkregen donaties nog niet hebben ingeleverd, dat alsnog zo spoedig mogelijk doen. Dit kan op de repetitieavond. Dinsdag 7 december a.s. is er om 20.00 uur een ledenvergadering in het gildehuis. Dit is de laatste vergadering van dit jaar en de laatste vóór de jaarvergadering in januari. Agenda: 1 Opening. 2 Notulen. 3 Ingekomen stukken. 4 mededelingen. a. Eindbuksschieten b. Aanmeldingen bestuursfunkties. 5 contributie. 6 Rondvraag. 7 Sluiting. Hallo jongelui, A.s. donderdagavond is het geen club, in plaats daarvan is er voor de donderdagavondgroep de vrijdag- avondgroep op vrijdagavond 3 dec. St. Nicolaasfeest van 19.00 - 21.00 uur. Voor de donderdagavondgroep bete kent dat, dat we een uur later beginnen en een uur later stoppen. Ouders, houdt U daar s.v.p. rekening mee. Zaterdagavond gewoon club van 19.30-21.30 uur. Tot a.s. weekend. Groetjes, leiding POPCONCERT IN O.J.C. DE BRAK Op donderdag 2 december speelt de Zwolse band „Gallery" in O.J.C. De Brak, Leunseweg Venray. Gallery werd begirt 1978 opgericht en bestaat in de huidige samenstelling ongeveer een jaar. Ze hebben een ruime Bühne-ervaring door de vele optredens die ze hebben verzorgd. De muziek valt te omschrrijven als New Wave, beïn vloed door The Stanglers en The Meteors. Gallery speelt een eigen reper toire met een „Engels" geluid. De nummers zijn spannings- en sfeervol omdat emotie de bron is waaruit de groep de nummers schrijft. De teksten beschrijven de waanzin en de werkelijk heid, of is de werkelijkheid niet waanzinnig, maar hebben geen bood schap. Gallery is: Sam Reduron, gitaar, zang; Arrnold Wellink, toetsen, zang; Ab Meijerink, bas, zang; Jacques Aartsen, slagwerk. Aanvang van het concert is 22.00 uur. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. POPMUSICAL BINNENSTE BUITEN Op vrijdag 17 december treedt in Free Wheelin de Limburgse Popmusical op met haar nieuwste stuk: Binnenste Bui ten. Het optreden zit barstens vol mooie dingen. Om te beginnen: de muziek. Frisse nederlandstalige ska-muziek, met een eigentijds komputer-deuntje. Verder een prachtig decor met een uitgekiende lichtshow. En bovenal niet vergeten de bijna 20 jongens en meisjes die de show op de planken brengen. In Free Wheelin: is al lang niks meer aan theater, kabaret e.d. gedaan. Verder is het een Limburgse produktie. Maar bovenal omdat het een stuk voor en door jongeren. Daar stikt het af en toe van in Free Wheelin. Vandaar dus. De prijs is zeer speciaal: een knaak. Wil je verzekerd zijn van een goede zit- plek, koop dan vast een kaartje in de voorverkoop. Na afloop is het café voor open. Vrijdag 3 dec.: Vanavond komt Sinterklaas op be zoek. Neem allemaal je goeie zin mee. Vergeet niet je op te geven voor de dropping, als je dat nog niet bij de Natuurvrienden of bij S.V.M. hebt gedaan. Kosten/2.50 p.p. zaterdag 4 dec.: geopend vanaf 8 uur voor jongeren vanaf 15 jaar. Zondag 5 dec. St. Nicolaasdag. Gewoon geopend vanaf 3 uur met hopelijk weer een film. huisvrouwenkontakt brukske Dinsdagmorgen 7 december, vlak na Sinterklaas, toch een morgen om te komen. Naar aanleiding van een videoband van de open school willen we eens praten over studiemogelijkheden voor vrouwen. Samen met vrouwen, een die bezig is met de moedermavo en een die een vos-cursus gevolgd heeft, willen we eens kijken welke mogelijkheden er voor vrouwen zijn en welke moeilijk heden je dan tegenkomt. Een morgen niet alleen voor bolle bozen of doctorandi in spee, maar voor iedereen, die zijn kennis wil opfrissen, bijhouden of uitbreiden. We beginnen orrt kwart over negen, de kosten zijn 3,— en zoals altijd is er een crèche voor diegenen die kleintjes meebrengen. Voor belangstellenden: Er zijn nog een paar plaatsen vrij voor de naaicur sus op maandagmiddag, een cursus waarbij u uw eigen moeilijkheden op dit gebied kunt voorleggen, en voor onze breicursus, zowel voor beginners als voor gevorderden op woensdagavond. Kosten zijn 5,—. a Alle inlichtingen kunt u krijgen bij Lenie Gosling, Polkastraat 4, tel. 81059 of Alwine Koens, Vivaldistraat 27, tel. Hoi allemaal, Helaas is er vorige week geen stukje verschenen. Zaterdag is er in ieder geval een excursie o.l.v. Henkie en Willy. Het gaat dan om de nestkasten die door een aantal leden van onze afdeling hier jaren geleden zijn neergehangen en bijgehouden. Zaterdag a.s. is het dus weer tijd voorr de jaarlijkse schoon maakbeurt van deze kasten. Iedereen die zin heeft om mee te doen met dit werk kan komen. Als je fietstassen hebt dan kun je die ook meenemen om de kasten die gerepareerd moeten worden in te doen. Na dit werk is er waarschijnlijk nog wel errgens een kopje thee op koffie te drinken. Komt allen en zegt het voort. Zaterdag om 8.00 uur op hel schouw burgplein begint het allemaal. Tot Ziens! Stefan. Informatie: tel. 04780-82413. FOTOCURSUS Onder auspiciën van de Venrayse Amateurfotografen Vereniging gaat op donderdag 6 januari weer een Fotocur sus voor beginners van start. Iedereen, die wat meer wil weten dan alleen maar „kiekjes" maken, is van harte welkom. De cursus is in hoofdzaak gebaseerd op het zelf doen onder leiding van twee cursusleiders. Nadere inlichtingen kunt U ontvan gen bij Kees Roodnat, Houten Hoek 19 in Venray (tel. 825§4). Venray omstreken De voor onze vereniging door Veldeke verzorgde filmavond was 'n goed bezochte bijeenkomst. De aanwe zigen waren content over het gebodene. Na afloop hadden weinigen er behoefte aan om meteen naar huis te gaan, we zijn dan ook bijna voltallig nog geruime tijd gezellig bijeen gebleven. Op vrijdagavond 3 dec. a.s. verwach ten wij velen van onze leden om 20.00 uur in zaal Veerhuis. U hebt allen per soonlijk een uitnodiging ontvangen van St. Nicolaas om tijdig aanwezig te zijn. U weet uit uw uitnodiging dat de opzet van onze St. Nicolaasavond wat gewij zigd is en we kunnen ons voorstellen, dat de goed-Heilige man er even nieuwsgierig naar als wij hoe een en ander letterlijk en figuurlijk „uit pakt". Vol verwachting klopt ons hart! Het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten De jaarlijkse huis-aan-huis-collecte behoort voor dit jaar tot het verleden. Als het waar is dat ook in het sport gebeuren samenwerking vooraf gaat aan het bereiken van 'n zo optimaal mogelijke integratie, dan mogen we tot onze tevredenheid vaststellen, dat de wil tot samenwerking bij onze zusterver enigingen in ieder geval aanwezig is. Dit jaar heeft de Tennis Club Rhode zich ingezet voor deze kollekte. Gezien de ongunstige tijdsomstandigheden en het aantal huis-aan-huis-collectes in dit seizoen verwachtten we 'n lagere opbrengst dan in voorgaande jaren. Daarbij kwam nog de (voorname!) bij komstigheid, dat 't weer bijna de gehele week vooral in de avonduren ronduit gezegd ellendig slecht was, eigenlijk te slecht om er op uit te trekken. De inzet van de leden van T.C. Rhode is echter zodanig geweest, dat we wat de opbrengst betreft (ruim 2300.—) meer dan tevreden mogen zijn, Het voorgevoeld, dat de opbrengst wel 'ns de laagste van de laatste jaren kon zijn werd lang niet bewaarheid; dit dank zij T.C. Rodhe en de inwoners van Venray. Wij zijn allen dankbaar voor dit resultaat. Ook de hockeyclub zijn we dank verschuldigd voor de gastvrij heid die we mochten ondervinden tijdens lange wachtavonden in hun gezellige clubhuis. Ledenvergadering Zaterdag j.l. hebben wij een ledenver gadering gehad, de opkomst van de leden was boven verwachting goed, daarvoor onze dank, het was weer zoals vanouds weer gezellig. Zoals reeds eerder bekend legden drie bestuursleden hun funktie neer, te weten Delta Lima, Lady Delta Lima en Sierra 99. Het bestuur werd aangevild met Witte Joop welke met unanieme stemmen werd gekozen. Hij zal in de toekomst de funktie van secretaris be kleden. Tijdens de vergadering werd ook gesproken over de komende karnaval. Als er leden zijn die zich hiervoor willen inzetten, maar dan wel serieus, dan verzoeken wij deze zich voor 11 dec. op te geven bij WITTE JOOP tel. 86991 tussen 17.00 en 18.00 uur. Als er uiterlijk deze datum geen aanmeldingen zijn binnen gekomen, dan nemen wij aan dat er geen belang stelling voor is en doen wij dus niet mee met de karnavalsoptocht. C.A.V. Sinterklaasmiddag Op 4 dec. komt Sinterklaas in ons clutgebouw aan de St. Antoniusstraat op bezoek. Natuurlijk staat deze middag in het teken van onze kleintjes, maar ook de ouders zijn natuurlijk van harte welkom op deze gezellige middag. Vanaf 14.00 uur kunnen we de goed heilig man in ons midden verwachten, breng wel allemaal een goed humeur mee, want zoals U weet houdt de Sint alleen van gezellige mensen en lieve kinderen Vol verwachting, tot dan Venray en omgeving Op zondag 12 december vindt de Jongehondendag plaats om 14.00 uur in wijkgebouw zuid aan de Beukenlaan te Venray. Deze dag is voor honden van 2 t/m 12 maanden met hun bazen of bazinnen. Het inschrijfgeld bedraagt 5,— per hond. Op deze dag zal onze voorzitster en kynoloog in hart en nieren Mevr. Lans van de Meer de bazen en bazinnen van de pups van ad viezen voorzien. Op deze dag is dus op generlei wijze sprake van kwalificatie. Uiteraard zijn ook honden zonder stamboom welkom. Inschrijven is mo gelijk bij aanvang van de middag of 's zonderdagsmorgens op ons oefenter rein. BIJ INBRAAK GESTOORD Vrijdagavond werd door enkele werksters een jongeman ontdekt in de sportzaal van Marianum. De tot op heden onbekende jongeman, waarvan wel een signalement bekend is, vluchtte weg. Met een baksteen bleek een ruit vernield te zijn, waardoor de jongeman binnen was gekomen. Tot op heden bleek er niets vermist te zijn. DIEFSTALLEN 4 siervelgen werden van een op de parkeerplaats bij de Jan Hensenstraat geparkeerde personenauto gesloopt. De benadeelde is E. uit Venray. Van een in het centrum geparkeer de personenauto van R. uit Venray werd de spoiler gesloopt. De afdeling Venray van de Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie organiseert vrijdag 3 dec. een thema avond rond de problematiek van de buitenlandse werknemers. De avond zal om 19.30 uur beginnen en vindt plaats in café-gasten centrum „de Wieënhof" aan de Leunseweg in Venray. Zoals gemeld staat de problematiek van de buitenlandse werknemers cen traal. Enige aspecten die volgens het bestuur van de JOVD-Venray nadere toelichting verdienen zijn: - huisvestings en integratie problemen; - beleid m.b.t. illegale buitenlandse werknemers; - opkomende vreemdelingenhaat in Nederland (m.n. onder de jongeren). - het verschijnsel Centrum Partij in de Tweede Kamer. Twee sprekers zullen ieder in een korte spreekbeurt van circa 15 minuten hun opvattingen over de genoemde problematiek weergeven, waarna het publiek de gelegenheid krijgt vragen te stellen. Een derde spreker zal een voordracht in vragende vorm houden. De volgende sprekers zijn uitgenodigd: Dhr. Frank de Grave, Tweede Kamer lid V.V.D. en gemeenteraadslid te Amsterdam. R. Hummel, Tweede Kamerlid van de PvdA. Ger Laft, afgevaardigde van de Lim burgse Immigratie Stichting Stich ting Buitenlandse Werknemers. Het is een open thema-avond, dus iedereen is welkom. Tevens is er altijd de mogelijkheid om lid te worden van de JOVD-Venray. De JOVD is snel groeiende en nieuwe leden zijn en blijven altijd welkom. Een briefje naar het JOVD-Venray, adres: Langeweg 69, 5801 XW Venray is voldoende, of even mondeling kontact opnemen met het bestuur op bijv. bovengenoemde thema avond. Ook in deze feestmaand (pas op voor buikpijn in Uw gespannen overvulde maag) willen de vrijwilligers van .het Aktie- en Informatiecentrum „Wereld winkel Venray" zich bezinnen omtrent de oorzaken van honger, armoede en onderontwikkeling in de Derde Wereld. Mooi zo, maar wat heeft dat met U te maken? Kunt U het soms helpen dat in Azië, het Midden Oosten en Afrika 50<7o van de bevolking ondervoed is? U vindt het vast ook niet amusant weer zo een klein mager bol-ogend kind te zien kreperen van ellende op Uw fraaie glanzende 63 cm kleuren t.v. Nederland dumpt al zijn overschot aan melkpoeder in de Derde Wereldlan den, wat wil je nog meer? Dit noemen we Nederlandse ontwik kelingshulp. Lees het aangrijpende boek „30 jaar Nederlandse ontwikke lingshulp 1950 - 1980 (zin/onzin/effek- ten/perspektieven) voor slechts 10, verkrijgbaar in de Werelwinkel (255 pagina's) om te begrijpen waarom hel veelvretende westerse monster van onderdrukking en eigenbelang zijn grijparmen naar de Derde Wereld uit strekt, maar zijn kop hier in het Westen heeft (ook in Venray). Wilt U helpen in de wereldwinkel, of wilt U meer informatie, bel of schrijf naar Jo Reijntjes, Bachstraat 16, 5802 GL Venray, telefoon 88292. De wereldwinkel kunt U vinden op Marktstraat no. 8 (straat tussen School straat en Grote Markt), geopend iedere vrijdagavond tussen 7 en 9 uur. Wees solidair, ga ook koffie en thee drinken uit de Wereldwinkel. van 22 t.m. 28 november 1982 Jonge Duitse staander (teef) met bruine halsband Pekingeesje Jong grijs poesje Wit bruidshoedje in rode plastic draagtas Een paar bordeaux rode handschoenen, met bruin leer afgezet Donkerbruine knipbeurs met inhoud Blauwe schoen Lips-sleutel. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, toestel 227. DIEFSTALLEN Een inwoonster deed aangifte van diefstal van fietstassen. Die waren bevestigd op haar fiets welke gestald stond in een fietsenhok bij St. Serva- tius. Een 81-jarige inwoonster deed aangifte van diefstal van haar porte- monnaie, uit een tas in de woonkamer van haar flat op de Hoge Beek. Zij was naar een andere verdieping gelopen en had de voordeur opengelaten. Haar portemonnaie, sleutel, giropasje, 3 strippenkaarten en een bedrag van bijna 100 gulden waren verdwenen. GEWONDEN BIJ BOTSINGEN Een autobestuurder uit Hulsberg verleende op de kruising Langstraat- Westsingel geen voorrang aan een per sonenauto uit Tegelen. Bij de botsing liep de echtgenote van de Tegelse be stuurder dusdanige verwondingen op dat zij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Een 13-jarig meisje uit Tienray wilde met haar fiets vanaf de Charles Ruysstraat, toen het licht op groen sprong, nog de Oostsingel oversteken, maar dat lukte niet. Zij kwam in botsing met een personenauto. Het meisje kwam te vallen en liep enkele verwondingen van minder ernstige aard op. MATERIËLE SCHADE Een autobestuurder uit Venray reed over de Bosweg terwijl uit tegenoverge stelde richting een personenauto nader de. Deze bestuurderr lette onvoldoende op en zijn wagen raakte de aanhangwa- genwelke achter de eerste auto gekop peld was. Bij de botsing schoot <je aanhangwagen tegen een aan de Bosweg geparkeerde personenauto. Er was nogal wat materiële schade. In het kader van de GULDEN li. MORvan CARNAVAL 4 x 11 had leden week donderdag de F1NA plaats van de Bridgewedstrijden, ge ganiseerd door de Horecabedrijven 1 tel de Burggraaf en café Veerhuis, de voorronden, in beide horecabed ven gespeeld, kwamen 28 paren van medewerkende Bridgeclubs: B.C. D biet en B.C. Venray in deze finale, eindstrijd werd geleverd in zaal Vt huis. De leiding was in de kund handen van de Hr. Meertens. Na spannende en vlekkeloos verloj krachtmeting kwam B.C. Venray winnaar uit de bus. De parenwinna werden bekend gemaakt in het bijj van dhr. Kienhuis, voorzitter van Raad van Elf, en gastheer en gastvn we Veerhuis. De winnaars waren: le Echtp. Simons 201 Dit paar ontving de Horecabeker inscriptie: „Café Veerhuis - Brif '82". Tevens werden zij omhangen de uitzonderlijk prachtige 4 x ll-p| namens de voorzitter van de Raad Elf. Op deze plak was gegravee „Bridgekampioen - Veerhuis' grote eer! De flessen geestrijk vocht ging| naar: 2e Echtp. Nollen 190 3e Mv. Bergmans-Hr. de Vos 4e Echtp. Heinekamp 169 5e Hm. Corzilius-Bolwerk 168 6e Echtp. Meertens 166 7e Mv. Horbach-Hr. Zuur 166 8e Mv. Driessen-Hr. Poels 164 9e Echtp. Clermonts 164 Deze prijzen waren geschonken do de heren Veerhuis en Sloots. Naar de laagst geplaatste pai gingen, als luxe troostprijs, op can valswijze 8 sierflessen met likeur naar; le Ds. v. Baal-Schaeffers 2e Ds. Akerboom-Arts 3e Hrn. Walpott-Beers 4e Echtp. de Vocht Deze prijzen waren geschonken do de heer Leenen. In hun slotwoord dankten, op a humoristische en carnavaleske wijze, voorzitters van de beide bridgeclubs heren Bollen en Clermonts), de t» horecabedrijven; Carnaval 4x11; leden en de schenkers, voor het initi tief, de organisatie, medewerking prijzen. Hun beider wens was: Mogei voor herhaling vatbaar zijn. De late avond werd verder onfl carnavalsmuziek gezellig en vrieo schappelijk doorgebracht. Allen gingi naar huis met het gevoel een grandio avond te hebben gehad, één die besl geprolongeerd dient te worden. In VAT '71 werden weer de tradit nele toepkampioenschappen geor^ seerd, en zoals in de voorafgaande] jaren verliep het weer vlekkeloos. Uit de ongeveer 30 toepers en t« sters kwam Hans Hendriks als de fc tevoorschijn, zodat hij de eerste prijs ontvangst mocht nemen. Als dame kwam Margret v. d. Heuvel de dag. De beste toepers waren: 1 Hans Hendriks 2 Henk Stevens 3 Jos Swaghoven 4 Noud Nijssen 5 Peter Gommans 6 Piet Arts 7 Piet Staaks 8 P. Huberts 9 Jos Gommans 10 Margret v. d. Heuvel 11 Ruud Hendriks 12 HSchelbergen 13 Marja Gommans 14 Jan van Bergen 15 H. Wijnhoven DADER BROMFIETSDIEFSTAL AANGEHOUDEN Een inwoonster van Wanssum Wanssum deed alhier aangifte van stal van haar bromfiets, merk TFJ-042. Die bromfiets stond acl een woning aan de Looierijweg. De dader van die diefstal kon wort aangehouden bij het station van de N. te Oostrum. Daar was hij uit een gestalde bromfiets benzine aan het o\ hevelen. De dader was een Venraj jongen van 17 jaar. Hij heeft een kenis afgelegd. Procesverbaal is maakt. HOND TEGEN AUTO Donderdagavond stak een Mechels Herder, plotseling de Deurnesewq over, juist voor een passerende auto ui Helden. De bestuurder kon de hond nit meer ontwijken. Bij de botsing werd d hond gedood. De eigenaar kon worde achterhaald en deze zal de schade aa de auto vergoeden. MATERIËLE SCHADE Vrijdagavond reed een autobestuut ster haar auto vanaf de Kiekweg Deurneseweg op, maar stopte nog eers bij de kruising. Zij zag een personen auto uit Mill naderen, maar die aul had het knipperlicht voor rechtsaf werking. De bestuurster dacht dus di die auto rechtsaf zou gaan en trok of De andere auto reed echter rechtdoor daardoor ontstond er een botsing. H« bleef gelukkig bij materiële schade. DRONKEN BESTUURDER Zondagmiddag reed een autobestuui der uit Venray op de Hogeweg te Oirlo Plotseling reed de auto naar de linket zijde van de rijbaan tegen een op ee parkeerstrook slaande personenauto Die auto kwam met het muurtje dat a) tuinafscheiding diende, in de tuin van S terecht. Schade aan beide auto' Muurtje en tuinaanplant werden vei nield. De autobestuurder bleek ondt invloed van alcohol te verkeren en wet meegenomen naar het politieburd waar hij de bekende proeven mod ondergaan. Met een rijverbod een aanzegging dat procesverbaal zal woi den opgemaakt werd hij huiswaarts gt zonden.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 10