ERKELIJKE DIENSTEN PRIJSBEWUST DENKEN: Religieuzenberaad GEVONDEH VOORWERPEN PEEL EN MAAS uw weekblad Claassen Sinterklaas-wandeltocht in Merselo KYNOLOGENCLUB CDA-voorzitter drs. P. Bukman komt naar Venray DRANKEN-NIEUWS PEEL EN MAAS ook üw krant GROTE KERK VENRAY terdag: 19.00 nederlandse hoog- int. Jan en Graad van Soest jrd. Waayenburg-Janssen Grada en-Pelzer (buurtver. St. Jozef), ndag: Eerste zondag van de at. 8.00 leesmis, int. Toon Thijs- chtgenote en overl. kinderen; 9.30 riaanse hoogmis, int. Gerarda ias-Linders (buurtver. St. Jozef) Bertrams; 11.00 Plechtige arislieviering b.g.v. het 44-jarig an. van de Carnavalsvereniging piëlhaas" m.m.v. de koninklijke tonie Euterpe" en het gemengd „Ars Musica", int. levende en leden van de Carnavalsvereni- andag: 9.00 oude stichtingen Custers en Maria Gertruda v. d. Theo Vermeulen; 19.00 José er-Vullinghs. isdag: H. Andreas, apostel. 9.00 larrie Martens; 19.00 Huub v. d. rom, fam. v. d. Bekerom-Straat- en Math van Houdt Herman El- bijzondere intentie uit dankbaar- Jensdag: 9.00 Jan Tillemans; 19.00 )udenhoven en overl. fam. nderdag: 9.00 overl. ouders van itumpe. ijdag: H. Franciscus Xaverius, ter. Eerste vrijdag van de maand, bijzondere intentie; 14.00 huwe- luiting Louise Driessen en Frans lassen; 19.00 Heerom Jan en Ma- Hagens. dag: 9.00 Maria Voermans- sen Harrie Messemaeckers ouders Kersten-Daniëls en zoon Nellie de Bruyn-v. d. Voort; 5 Frans de Vocht overl. ouders Huijbers Sjef Jansen Piet neulen. Mededelingen: 'rijdag, eerste vrijdag van de laand, wordt vanaf 9.00 uur de hei- ge communie gebracht aan de zie- en. londag wordt in de Eucharistievie- ing van 11.00 uur aan de viering m het 44-jarig bestaan van de ^rnavalsvereniging bijzondere andacht besteed. Tijdens de viering lie wordt opgeluisterd door de ko- inklijke harmonie Euterpe" en et gemengd koor „Ars Musica", Bi de bekende schrijver Toon Kor- ooms een toespraak verzorgen, luwdijksafkondiging: Louise )riessen en Frans Thomassen Ber- j van Otterdijk (Herpen) en Lam- ert Direks. Akolieten: iterdag: 19.00 Mirjam en Anneke Soest, lezer: T. Verbeek, jndag: 8.00 Tom Kengen en Berti ten, lezer: R. Janssen; 9.30 Berna- ïCorzilius en Mare Linskens; 11.00 ion Vuilings en Liset Jacobs, lezer: tegli. Misdienaars: laandag en dinsdag: 19.00 Petra Iers en Adriëtte Hoppenbrouwers, 'oensdag en vrijdag: 19.00 Anja ersen Eugenie Driessen. rïjdag: 14.00 huwelijksviering: br. Thijssen. KAPEL ST. SERVATIUS iterdag 27 nov.: 18.30 Avondmis tszang), int. J. Hendriks. Misdie- ts: Hans Hebben en Harm v. d. to. 28 nov.: Ie zondag van de ent. 9.30 Hoogmis (greg. en nederl. ingen), jnt. P. Krekelberg. Misdie- rs: Bas Dirkx en Gert-Jan Wismans. Wiekte voor Latijns-Amerikaanse ieSolidaridad. loor de week iedere dag avondmis 18.30 behalve woensdag. PAROCHIE PATERSKERK bndag 28 nov. Eerste zondag van de nat. H. Missen: 9.00; hoogmis 15 gezongen door de Zangers van St. Us; 11.45; 18.00 avondmis, tijdag: eerste vrijdag van de maand, ewijd aan het H. Hart van Jezus. avondmis voor de gezinnen van arochie. aterdag: 17.00 gelegenheid om te bten; 18.30 avondmis. Misintenties: aterdag: 18.30 Gertruda Janssen- lers voor de parochie, ondag: 9.00 Anna Maas-Peters; 15 Giel Troisfontaine en zoon René Ir de overledenen (koll. Allerzielen); (5 Jan Huisman; 18.00 Pater Hein yens. laandag: 8.00 overl. fam. Ambro- overl. fam. Spring in 't Veld- irts en Konings; 19.00 overl. fam. msen-Vos-Swinkels Sjang Coen- Hnsdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw en 1 Antonius voor een goede gezond- 1; 19.00 Maria Sijbers-Poels. Woensdag: 8.00 Elisa Rojer en Con- itRojer; 19.00 overl. fam. Dechnar- »ers en Vermeulen-Dijkmans Jan s. tonderdag: 8.00 Antoinette Elsevier Eva Rojer Piet Spee; 19.00 Dorus ck. 'rijdag: 8.00 Mathilde Wasscher en v. H. Geest; 19.00 gezinsmis; Harrie issen. laterdag: 8.00 overl. ouders Akker- ns-Timmermans. Akolieten en Misdienaars: laterdag: 18.30 Willy van de Beke- I. 'ondag: 9.00 Geert Claes; 10.15 er en Marlijn Smelt; 11.45 Eric Arts Hans Kerstjens; 18.00 Ricky Douwes Peter Schoenmaekers. baandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Camps; 19.00Twannie Peeters. >insdag, donderdag, zaterdag: 8.00 rtin Leenders. )insdag en donderdag: 19.00 Tonnie tneulen. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE iterdag 27 nov.: Eucharistieviering 19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis- tntie: voor de parochie, tandag 28 nov.: Gezinsviering om 00 uur, m.m.v. ons kinderkoor. Thema van deze viering: „Wordt ver achtKindercrèche wordt ver zorgd door Miriam Claessens en Lydia v. d. Bosch. Misintentie: overl. hr. P. Kruysen en fam. Woensdag 1 dec.: Eucharistieviering om 19.00 uur. Misintentie: Jos Linders en overl. fam. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag: 10.00 in de kapel: H. Mis voor levende en overleden leden van het mannenkoor uit dankbaarheid. 19.00 Adventsviering met muzikale medewer king van het kinderkoor: voor Toon van Mill overl. Charles Sijbers en dochters Mia en Truus. Zondag: Eerste zondag van de Ad vent. 8.00 om Gods zegen te vragen in een gezin; 9.00 overl. fam. Drabbels- Klaassen-van Meyel overl. ouders Hendrix-Seykens, zoon Harry en Wim Brouwers; 10.00 Nederlands gezongen Hoogmis, voor overl. pastoor Geerits en moeder Beer kens; 11.30 uit dank baarheid voor alle overledenen van de parochie; 18.30 als jaargetijde voor mevr. van Gerven-van Rhijn. Maandag: 8.00 voor overl. Gerlach van Ass; 19.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Beauraing. Dinsdag: H. Andreas, apostel. 8.00 overl. André Hoppenbrouwer; 15.00 Huwelijksmis in de kapel voor het bruidspaar Schoenmakers-Christians; 19.00 voor overl. fam. Basten-Bonants Franssen-v. d. Moostdijk en uit dank baarheid. Donderdag: 8.00 overledenen van de parochie; 19.00 voor overl. fam. Willems-Tijssen overl. ouders Wil- lems-Jansen en kinderen en voor overl. Ben Coolen. Woensdag: 8.00 Meest verlaten zielen in het vagevuur; 19.00 uit dankbaarheid voor pastoor Geerits. Vrijdag: H. Fraciscus Xaverius. 8.00 voor overl. fam. Thielen-Hendriks; 19.00 voor pastoor Geerits (A. M.). Zaterdag: 8.00 overl. Dina Linders; 14.00 Plechtige huwelijksinzegening voor het bruidspaar Jansen-van den Bekerom (parochiekerk); 19.00 voor overl. Harry Janssen overl. vader Leo Janssen. Mededeling: Kindercrèche onder de mis van 11.30 door Jolanda van Nies. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 T. Franken, E. Smits; 9.00 B. Verstegen, S. Rongen; 10.00 F. Vercauteren. M. Fijneman, S. Fijne man; 11.30 O. Geurts, P. van Weert; 18.30 G. Krijnen, B. Trimbos. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 P. Bodden; 19.00 J. Verstegen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 J. Rongen; 19.00 S. de Bruyn, A. Her- PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP Zaterdag 27 november a.s. om drie uur ontspanningsmiddag voor 53-plus- strs in. dp. Jcoffiekamer van Den Hoebert. Zondag 28 nov. de eerste zondag van de advent, om tien uur gezamenlijke dienst met de Molukse Evangelische Gemeente, predikanten Ds. Pesulimaen Ds. J. Heine. Om vijf uur Vesperdienst van de Eerste Adventszondag in de Hervormde Kerk aan de maasweg te Blitterswijck. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Lena Camps-Dries- sen overl. familie Direks-Hellegers overl. familie Sikes-Rutten uit dank baarheid. Zondag: Eerste zondag van de Ad vent. 8.30 Ed Verhoeven; 10.00 Toon Kleuskens jaard. Jean Potten levende en overl. leden van onze Harmonie en leden van ons Jongeren koor (Harmonie en Jongerenkoor). Maandag: 9.00 overl. familie Achten- Verdijk. Dinsdag: 9.00 gest. jaard. Jan Hendriks. Woensdag: 9.00 overl. familie Poels- Janssen. Donderdag: 9.00 Wilhelmina Jeuken en ouders. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 overl. ouders Janssen-Tacken. Zaterdag: 19.00 gest. jaard. Antoon en Wilhelmina Verheijen. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Clemens Weijs, Bas Künen, Ronald Hoex, Michel Ghielen. Zondag: 8.30 Maarten Camps, John Marlens, Tonny Linders, Twan van Enckevort; 10.00 Arno Janssen, Paul Bovendeerdt, Geert Versteegen, Marcel Holtackers. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: Eddy Philipsen en Xa- vier Weys; Robert van Casteren en Mar- tijn Jeuken; Stefan Bloemen en Marcel Strijbos. Zaterdag: 19.00 uit dankbaarheid (v. C.). Tevens voor Henry van Kuyck. Zondag: 8.00 overl. ouders Janssen- Emonts en zoon Pierre; 10.00 overl. ouders Philipsen-Philipsen. Dinsdag: 19.00 bij gelegenheid van een verjaardag (S.). Woensdag: 8.00 jrd. voor overl. fam. Steeghs-Henckens. Tevens voor de intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 Willem van der Sterren. Vrijdag: 8.00 Jan Willems. Tevens t.e.v. het H. Hart. Ziekencommunie vanaf 9 uur. Eerste vrijdag van de maand. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers-Vul- lings. Tevens Martinus Kuypers. PAROCHIE LEUNEN Eerste zondag van de advent. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten Ism. v. fam. Vlemmix-Lijten Frans Rongen en overl. fam. Rongen van Cuyck. Zondag: 8.00 lsm. v. Petronella Janssen-Martens en overl. fam. lsm. v. fam. Leijssen-v. d. Wallen; 10.00 hgm. v. Jan Tax weekd. v. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 lsm. v. Sjang Heesen gest. jrd. v. Peter Loonen en Johanna Willemsen lsm. v. overl. ouders en kinderen Janssen-v. d. Berg. Maandag: 19.00gest. jrd. v. Wilhelm Loonen en echtg. lsm. slachtoffers van Libanon. Dinsdag: 19.00 jrd. v. Henri Martens en overl. ouders Martens-Smedts. Woensdag: 7.30 lsm. tot bijz. intentie (Z) /lsm. v. Sef Linders en overl. fam. Donderdag: 19.00 hgm. b.g.v. het 50- jarig bestaan van de L.V.B. Leunen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lsm. v. overl. fam. Claessens-Gussen; 19.00 maandd. v. Ant. en Bern. Loonen, bei de echtg. en Johanna Verheijen-Loonen maandd. v. Herman v. Leipsig. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. uit dankbaarheid (P.). Misdienaar: 19.00 Emiel Kanters. Akolieten: za 19.00 J. Cornelissen en R. Kunen; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 hgm. W. Heidens, W. Emonts en L. Peeters; 11.15 M. en T. Heesen. Don derdagavond: 19.00 Erw. Holtackers, Em. Kanters en Sand. Peeters. Huwelijksafk.: Leo Niessen (Grub- benvorst) en Anjo Reintjes. RECTORAAT VEULEN Zondag 28 nov. Ie zondag van de Ad vent. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Maria Ewals-Holtackers. Zondag: 9.45 Hgm. overl. fam. Timmermans-Roosen; 11.15 Hgm. voor zal. Marly Weys. Maandag: 8 uur lsm. zal. Sef Linders en overl. fam. Dinsdag: 8 uur zal. Joh. Geurts. Woensdag: 8 uur lsm. overl. ouders Leyssen-Vollenberg. Donderdag: 8 uur lsm. uit dank fam. Reintjes-Verstegen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart van Jezus. 8 uur bijz. H. Mis ter ere H. Hart van Jezus. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm. voor deze intentie. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Jan van den Aker. Akolieten voor 28 nov.: T. Leyssen, J. Reintjes, E. v. Dongen. Misdienaars: Tw. Reintjes en H. Spreeuwenberg. PAROCHIE MERSELO zaterdag 27 nov. feest van H. Oda. Begin van het Kerkelijk Jaar (Advent). 7 uur uit dankbaarheid (M- E.). Zondag: eerste zondag van de Advent 10.00 jgt. Harry Verstegen; 11.30 voor Margaretha Emonts. Maandag: feest van de H. Radboud. 8.30 Antonius Poels, echtgenote en zoon Henricus. Dinsdag: feest van H. Andreas, apostel. 8.30 fam. van Rijswijck-van Hoof. Woensdag: H. Eligius.Schoolmis. 8.45 Joh. v. Keysteren. Donderdag: 8.30 voor Jan Bardoel v.w. wekelijkse kaartclub. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, feest H. Fraciscus Xaverius. 8.30 ter ere van H. Hart voor degenen die geofferd hebben. Zaterdag: feest van de H. Johannes Damascus. Weekeinde van eerste zon dagvan de maand. Priesterzaterdag. Er zal een H. Mis voor roepingen gelezen worden. 7 uur voor M. v. d. Zanden. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag en zaterdagavond Leon Voesten en William Arts; 11.30 Susan v. Kruijssen en Saskia Arts. Kollektanten: zaterdagavond 7 uur J. van Hoof; zondag 10.00 T. Emonts; 11.30 H. Arts. Kerk schoonmaken 2 dec.: Mevr. Gellings-van Rijswijck, Daland en Mevr. van Enkevort, Rozendaal. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur voor overleden ouders. Zondag: 10 uur voor Henk Nabuurs. Maandag: 8 uur voor de parochie. Dinsdag: 8 uur t.i.v. M. Janssen. Woensdag: 8 uur voor overl. fam. Poels-Geurts en dochter. Donderdag: 8 uur t.i.v. fam. Huis. Vrijdag: 8.30 eerste vrijdag van de maand. H. Mis t.i.v. fam. vam Vegchel- Peeters. Zaterdag: 19 uur voor bijz. intentie. RECTORAAT HEIDE Eerste zondag van de Advent, 28 nov. 1982. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Ewals-Fleuren; 10.00 Hoogmis: gesticht gezongen jaargetijde voor Jacoba Michels-Ja- cobs. Akolieten: Twan Swinkels en Paul Janssen. Misdienaars van de week: Johnny Rongen en Ar on Voermans. Maandag: 8 uur H. Mis voor Helm Claes. Dinsdag: H. Andreas, apostel. 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Piet Spee. Donderdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Willems-Janssen en kinderen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. H. Fraciscus Xaverius, priester. 8.15 H. Mis voor Jan Janssen en overleden familieleden. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Engelbertus en Ger truda Poels-Voesten, tevens voor An Achten-Cox v.w. de L.V.B. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. Wil lem Janssen; 2. maandd. v. Theodora Verheijen; 3. jgt. v. Mathijs Smeets en Emilia Janssen; 4. H. Mis v. Maria van Soest-Swinkels, overl. ouders Smedts- Dinghs, dochter Elisabeth en Theo van Soest. Zondag: 8.30 H. Mis voor Piet Spee nms. vrienden; 10.00 1. H. Mis voor overl. parochianen nov. '81 - nov. '82; 2. jgt. v. Godfried Puts en overl. fam. van Beers; 11.30 H. Mis voor Johanna v. d. Sanden-van Loon. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor Harrie Jenniskens; 2. H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Jan Jeu- rissen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Pouwels-Voesten. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Jan Hendrix. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis voor bijz. intentie; 2. H. Mis voor overl. moeder. Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. Anna Janssen-Spreeuwenberg; 2. H. Mis voor overl. ouders Geurts-Peeters en Sjaak Loonen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Tom Lemmens en Patrick Vergeldt. Zondag: 8.30 Patrick Marcellis en Patrick Vergeldt; 10.00 Joan Lutters en Bart Marcellis; 11.30 Rob Strijbos en Mare Sijbers. Weekdagen: Noël Michels en Bart Rongen. Vrij: Rob Janssen en Peter Michels. PAROCHIE OIRLO le zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis als Gezinsmis verzorgd door de kinderen van de school maandd. Theodora de Mulder-Jeuken Jan Hellegers en Lei van Soest. Zondag: 8.30 H. Mis voor Priester roepingen; 10.00 Hoogmis maandd. Joh. Classens Gerard Schoeber en Fracisca Simons en overleden familie. Dinsdag: 8.00 H. Mis st. Piet v. d. Beuken en Petronella Lemmen. Woensdag: 8.00 H. Mis st. Gerard Classens en Maria de Mulder. Donderdag: 19.00 H. Uur en Eucha ristieviering Peter van Kempen, Anna Weijers, Peter van Rieth en Petronella Litjens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Verering van het H. Hart van Jezus. 19.00 st. Baten-Jeurissen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor) Frans Baten Jaard. Johannes Wolters en Gertruda Peeters. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 27 nov. Avondmis voor Piet Wismans, John van Veghel, Jan Rou- wens en fam. Weerdenburg. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Petrus Martinus Versieyen en voor fam. Smits-Voesten; 10.00 Hoogmis voor Gerardus Gooren, fam. v. d. Win kel, vader en zoon Kersten. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor intenties van bedevaart Stein en uit dankbaar heid. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor alle weldoeners. Donderdag: 8.45 H. Mis voor alle persoonlijke intenties en voor C. Bongers. Vrijdag: 8.45 t.e.v. het Heilig Hart van Jezus v.b.i. Eerste vrijdag zieken- kommunie. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: Met Jehovah's verenigde organisatie dienst verrichten", in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunant- straat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el primer domingo del Adviento: a las once y cuarto Misa con cantos y plètica en Castellano en nuestra capilla Overloon- seweg 2 en Venray; en esta capilla se celebrarè también eh Sacramento del matrimonioi entre Mgria y Joselino el sèbado el dia 18 de diciembre a las dos de la tarde. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El sèbado el dia 27 de noviembre en nuestro centro a las ocho de la noche: disco para los jóvenes. Hasta la vista! Aan alle religieuzen van de regio Venray. Hierdoor willen wij U namens het D.R.B. uitnodigen voor onze gezamen lijke Advents/Eucharistieviering, welke geleid zal worden door Deken L. Theu- nissen. Deze viering vindt plaats op woens dag, 8 december, 's avonds om 8.00 uur in de kapel van het St. Elisabethzieken- huis, alhier. Zoals altijd wordt ons na afloop een kopje koffie aangeboden door de zusters. Graag tot ziens op 8 december! Zr. Mariette v. d. Vijver voorzitster dekenaal religieuzen beraad van 15 tot en met 21 nov. 1982 Bruin straathondje Bruine Mechelse Herder, vrouwelijk Zwarte portemon- naie met sleutel Groene shawl Zilveren ring 1 fietssleuteltje Een bruine schoudertas inhoud: Lichtblau we pyama. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeente politie te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, toestel 227. Bekers, trofeeën, medailles, lintjes en vaantjes. Prijzen en onderscheidingen voor elk evenement, elke competi tie en iedere sportmanifestatie. Binnen en buitea De eer voor de prestatie, en van de juiste investering. Eerste, tweede, derde prijs. Claassen heeft ze. En meer. Sportprijzen en relatiegeschenken Verkleystraat 8, Venray-Leunen, tel. 04780 83755 -- zondag 28 november St. Nicolaas en 10 Pieten zullen deelnemen aan een wandeltocht in Merselo. Afstanden 5+10 km. De route gaat door de mooie bosrijke omgeving. De start is om 13.30 uur in zaal 't Anker. Kosten zijn 2,per persoon. Na afloop ontvangt elke deelnemer een speciale herinneringsme daille of cijfer eneen verrassing van de Sint!!! Voor meer inlichtingen: Past. Ver- coulenstraat 4, tel. 04786-320. De organisatie is in handen van de Natuurvrienden en S.V. Merselo. Venray en omgeving A.s,. zaterdag 27 november is om 20.00 uur in wijkgebouw Zuid aan de Beukenlaan weer onze Sint Nicolaas- avond. Na het bezoek van de Sint wordt deze avond voortgezet met kienen. Deze avond is toegankelijk voor leden en hun introducees. Teneinde ook voor Kerstmis nog een nummer van 't Zwervertje te kunnen uitgeven verzoeken wij Uw eventuele kopij voor 1 december te zenden aan het secretariaat, Dagoberthof 4 5891 JJ Venray. Noteert U alvast in Uw agenda: zon dag 12 december Jonge Hondendag in wijkgebouw Zuid te Venray. Op dinsdag 30 november a.s. komt de voorzitter van het C.D.A. Drs. Piet Bukman naar Venray. Hij zal daar voor geïnteresseerde leden van de LLTB, LVB en AJW van de kring Venray een inleiding houden. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het Gemeenschaps huis te Oostrum. Gedurende de afgelo pen 4 jaar is er van het aangekondigde zelfstandigenbeleid van de regering wei nig terecht gekomen, ondanks gedane beloften. Ook in de nieuwe verklaring komt het zelfstandigenbeleid en met name de landbouw er niet zonder fors inleveren van af. Dit ondanks het feit dat de landbouw relatief gezien een zeer groot aandeel levert in het in evenwicht houden van onze handelsbalans. De georganiseerde landbouw vindt een der gelijke forse ingreep dan ook onterecht en niet getuigen van een verstandig be leid. Over deze en andere zaken zal onge twijfeld gediscussieerd worden met Drs. Bukman, welke zijn voorzitterschap van het C.D.A. voordien voorzitter was van de C.B.T.B. de Christelijke Boeren en Tuindersorganisatie. Er mag dus verwacht worden dat hij nog een beetje op de hoogte is wat in de landbouw zoal leeft. Nog belangrijker is het feit hoe hij over de te voeren politiek denkt voor de zelfstandigen en met name de land bouw. BESTUURDER LAG TE SLAPEN Venrays ambulance moest uitrukken voor een melding dat de bestuurder van een personenauto in de Schoolstraat on wel was geworden. Toen de eveneens gealarmeerde politie het portier open maakte werd de bestuurder wakker. Hij had namelijk een dutje gedaan en wachtte op de terugkeer van zijn echt genote welke aan het winkelen was. De ambulance keerde zonder patiënt naar de basis terug. INGEGOOIDE RUITEN Van een woning aan de Dr. Kort- mannweg werd een ruit ingegooid. Bij onderzoek bleek een straatklinker naar binnen gegooid te zijn en er was schade ontstaan aan het interieur van de woon kamer. Met een kogel uit een kogellager werd een ruit aan de Bachstraat inge gooid. Met een soortgelijke kogel was ook een ruit ingegooid van een woning aan de Hèndelstraat. Zaterdag werd met stenen naar di verse woningen gegooid in het plan Lamersveld. Hoewel verschillende rui ten geraakt werden, sneuvelden er geen. DIEFSTAL FIETSEN In het afgelopen weekend werden er twee aangiften gedaan van diefstal van fietsen. VERNIELING De buitenlamp van het scoutingge- bouw aan de Henri Dunantstraat was vernield. Kennelijk is die vernieling met opzet gebeurd. (advertentie) KWALITEIT MET GOUD BELOOND De eerste Olympische medaille 1984 is voor Dittmeyer. Want Europa's groot ste citrussappenspecialist heeft van het Yoegoslavische Olympiade-comité de opdracht verkregen, de XlV-Olympi- sche winterspelen in Sarajero in 1984 exclusief van citrussappen te voorzien. Het is de vierde maal dat Dittmeyer met z'n natuurzuivere sappen de exclu sieve sappen de exclusieve rechten heeft verworven. Er zullen 400.000 porties sinaasappel- en grapefruitsap aan de verzamelde sporters uit de gehele wereld worden geschonken. Ook in Venray zijn deze dranken verkrijgbaar bij Leenen voor resp. 4.10 en 4.45 per flës. De Britse internationale club van oenologen heeft tijdens de jaarlijkse beoordeling van dranken, waar tal van bedrijven uit vele landen voor inzenden, een zilveren medaille toegekend aan Millwood Coffee Cream. Deze drank is 14.9% alc., een romige drank en bevat cognac en sinaasappel. Een gouden medaille kreeg ook deze drank uit Brus sel. Een zilveren medaille kreeg ook Mill wood Irish Cream, 14.9% alc., en bevat Irish Whiskey en cacao. Om dit te vieren hebben wij de prijzen verlaagd, alleen tegen inlevering van deze adver tentie 9.95 per fles. Hero is met Bettine Vriesekoop overeengekomen dat zij zal gaan spelen in kleding met het merk Hero, althans voor zover nationale en internationale reglementen dit toestaan. In april 1983 worden de wereldkampioenschappen tafeltennis gehouden. Bettine neemt eraan deel. Win 5 dagen Spanje of één van de 150 andere prijzen, met Sherry van Pedro Domecq, vraag inlichtingen in onze winkel. Nu voor de komende feestdagen 1001 mogelijkheden in fijne geschenken, stel zélf Uw cadeau samen in kisten van 2, 3, 4 en 6 flessen naar Uw eigen keuze. Een kleine tip, kom nu voor de grote drukte, dan kunnen wij U beter adviseren, en inpakken vergt veel tijd. Puur goud bij Bisquit Cognac, vraag in onze winkel. Beaujolais primeur 1982 een veelbe lovende drank, hij mag zowel kwalita tief als kwantitatief groot genoemd worden, nog 300 flessen 6.95 per fles. Een zeer exclusief cadeau is Neder landse wijn uit Maastricht. Wij hebben twee wijnen n.l. Müller Thurqau en Riesling 198Ier. Dit zijn witte druiven- soorten, ze komen van een grote wijn gaard op de Kannerberg. Zijn eeuwen oude woondomein „Apostelhoeve" staat er boven op en doet niet onder voor een buitenlands wijnkasteel, ze bevatten 6000 stokken. In 1979 werd met de Müller Thurqau een gouden medaille gewonnen in Yoegoslavië. Al deze dranken zijn verkrijgbaar bij: LEENEN'S DRANKEN in de Henseniusstraat Alleen tegen inlevering van deze advertentie deze week, de jonge jenever met de zachte g van Goblet voor 14.95. Vanaf heden kunnen wij ook leveren Oud Limburgs uit het vat. AGRESSIEF VARKEN Venrays politie is voor geen gat te vangen, maar had wel moeite met het vangen van een varken. Reeds geruime tijd werd door diverse landbouwers uit Ysselsteyn geklaagd over een varken dat in die omgeving zou rond lopen en agressief was. In verband met de heer sende varkenspest in het Brabantse maakte men zich zorgen. Bij onderzoek bleek het een wild var ken te zijn, dat eigenlijk in het dieren tuintje van de camping te Ysselsteyn thuishoorde. Pogingen van de eigenaar om 't wild zwijn te vangen liepen op niets uit. Het dier werd steeds agressie ver en kon niet meer worden benaderd. Een politieman wist door schoten uit een verdovingsgeweer het dier neer te leggen waarna het kon worden afge voerd. Niet meer naar het dierentuintje in Ysselsteyn, maar naar een dierentuin in Nijmegen. DIEFSTAL Aangifte werd gedaan van diefstal van een personenauto merk BMW, ken teken 54-RH-19. De waarde van die auto bedraagt 8.000,—. De auto stond geparkeerd aan de Akelei in Landweert. Volgens de eigenaresse had zij de auto afgesloten. GESTOLEN B.M.W. TERUGGEVONDEN Een in Venray gestolen B.M.W. werd in de bossen van Heesch aangetroffen. De auto is inmiddels aan de eigenaresse ter hand gesteld. GEEN VISITEKAARTJE Een eigenaresse van een personen auto kwam tot de ontdekking dat haar auto, welke op de parkeerplaats bij de Hema stond, beschadigd was, vermoe delijk door de bumper van een andere auto. De veroorzaker had geen visite kaartje achtergelaten. MATERIËLE SCHADE Door onvoldoende opletten bij het wegrijden vanaf de parkeerplaats tus sen de Hoenderstraat en Jan Hensen- straat, kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing. Eveneens onvoldoende opletten bij het wegrijden bij het tankstation aan de Leunseweg was oorzaak dat een vrachtauto in botsing kwam met een stilstaande personenauto. Bij beide botsingen bleef de schade beperkt tot materiële. DIEFSTAL Een inwoner van Venlo deed al hier aangifte van diefstal van een één- assige aanhangwagen welke hij wegens pech had moeten achterlaten op de Beekweg. Toen hij de wagen daags daarna wilde ophalen was hij verdwe nen. VERKEERSONGELUKKEN Het niet verlenen van voorrang was oorzaak dat op de kruising Lang straat-Westsingel twee personenauto's, resp. uit Venray en Sevenum met elkaar in botsing kwamen, het bleef bij mate riële schade. Op de Eindstraat was onvoldoen de opletten van een autobestuurder uit Westervoort oorzaak dat, bij het ach- teruitzetten, zijn auto in botsing kwam met een personenauto uit Venray. Ook bij deze botsing bleef het bij materiële schade. GEEN VISITEKAARTJE Bij terugkomst bij een aan de Sport- laan geparkeerde personenauto be merkte de eigenaar dat zijn auto beschadigd was. De veroorzaker is zonder zijn visitekaartje achter te laten er vandoor gegaan. boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend AUTOBRANDJE Een autobestuurder uit Horst be merkte alhier rookontwikkeling uit zijn auto. Het bleek dat de electrische bedra ding door kortsluiting aan het smeulen was geraakt. Voordat de brand ergere vormen had kunnen aannnemen was deze geblust. Er was brandschade aan motor, dashboard en voorstoelen. Het schadebedrag kon niet worden ge noemd. ONGEWENST SCHOENWAPEN Tegen een 18-jarige inwoner werd procesverbaal opgemaakt voor het feit, dat hij zijn laarzen had voorzien van metalen punten. Zijn laarzen met de speciaal gemonteerde scherpe punten werden ingeslaggenomen en procesver baal terzake de wet ongewenste hand wapenen opgemaakt. DIEFSTAL UIT BERGING Uit een berging van een flat te Veltum werd ten nadele van een bewoner een gereedschapskist ontvreemd. Toegang was verkregen via een boven de toe gangsdeur gelegen luik. INBRAAK In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een inbraak gepleegd in het café- restaurant-annex friture in het winkel centrum Brukske. Ontvreemd werden rookartikelen ter waarde van bijna 3000 gulden. MISHANDELING EN VERNIELING Een 14-jarige jongedame uit Venray deed aangifte dat een 15-jarige jonge dame eveneens uit Venray haar zonder redenen had geslagen waarbij tevens haar bril werd vernield. MEISJE KWAM TEN VAL Vrijdagavond kwam een 11-jarig meisje op de Oude Oostrumseweg met haar fiets ten val, doordat zij in aanra king kwam met een trottoirband. Het meisje liep bij die val een hersenschud ding op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Omdat de toedracht niet geheel duidelijk is, worden getuigen verzocht zich in verbinding te willen stellen met de politie. Het ongeluk gebeurde vrijdagavond omstreeks kwart over zes. LICHTE SCHADE Door het onvoldoende opletten van een Venrayse autobestuurder, op de parkeerplaats van het winkelcentrum, botste hij tegen de auto van 'n inwoner uit Gorinchem. Een autobestuurder uit Venray lette bij het wegrijden op een verbin dingsweg bij het winkelcentrum Veltum onvoldoende op. Zijn auto botste tegen een personenauto. In beide gevallen bleef het bij lichte schade.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 15