<v JI1 MERSELO SPRINGPLANK EN WUK ZUID ni ui 1E5Ï V DEWIEEN TRIMCLUB éi Ruitersport Bowling Bond ÜTERPENIEI1WS O.J.C. DE BARAK I.V.N. NRD.WEST inTERnnTionnL Venrays Mannenkoor Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan PEEL EN MAAS WIJK St. Theobaldusgilde Overloon WIJKVERENIGING VELTUM „TUSSEN MAAS EN PEEL" Ruilbeurs PEEL EN MAAS Invaliden Sportclub srenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- k inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. P3 donderdag 25 nov. om 19.30 eptie tenoren en om 20.00 uur gehele s. zaterdag 27 nov. optreden in de louwburg tijdens uitreiking Gulden mor aan Toon Kortooms. Allemaal iwezig zijn in uniform om 21.45 in foyer van de schouwburg. Tijdstip i optreden 22.00 uur. Jonderdag 2 dec. om 19.30 repetitie ele koor tot 20.45 uur. Hierna artaalbespreking met aan 't einde 'n rassing. Tijdens deze kwartaalbe- eking presenteert penningmeester cs van Baarssen de begroting 1983. iaterdag 11 dec. organisatie concert lachtegalen van Polen". Nadere ge- tens hierover op kwartaalbespreking, der nog kerstconcerten op 18, 19 en lecember. januari a.s. start de Venrayse ziekschool weer met 'n koorscho- Speciaal voor volwassenen van de erse Venrayse koren. Dat deze koor- oling belangrijk is hebben de cursis- van dit afgelopen jaar mogen aren. Met veel plezier wordt onder ling van Mevr. Mia Schoonbrood maandagavond van 20.00 tot 21.00 gesleuteld aan de muzikale kennis de deelnemers. Nieuwecursisten kunnen zich aan- Iden bij de muziekschool of tijdens repetities bij 't bestuur. De kosten Iragen 145,waarvan de vereni- g 25<Vo terugbetaald aan 't einde van :ursus. Afmelden bij R. v. Mil, tel. 86917 of Burggraaf 81244. iderdag 25 nov.: 9.00 repetitie harmonieorkest. odag 28 nov.: Dpluistering H. Mis serenade b.g.v. 44 jaar Piëlhaas. Om 10.30 uur aanwezig in de Grote Kerk. Programma volgens afspraak. Uniform: wit hemd zwarte vlinder. Na afipop Mis zo spoedig mogelijk opstellen in Hofstraat, vanwaar ver trek, samen met drumband, naar de schouwburg. Verdere mededelingen donderdagavond tijdens repetitie, mderdag 2 dec.: 19.30 repetitie harmonieorkest, «derdag 23 dec.: repetitie o.l.v. hulpdirigenten onder toezicht van docenten. Jd «dag 12 AGENDA: dec.: concert te Blerick van 20.00-20.30 uur met Blerick/Horst. «f terdag 8jan.: medewerking Prinsenproklamatie ndag 30 maart: ïondagochtendconcert met Zangers ran Sint Frans. HOFKAPEL: ïjdag/zaterdag: Gulden Humor, terdagmiadag: 15.45 uur gemeentehuis «dagmiddag: Opluistering receptie in schouwburg. LEERLINGENOPLEIDING: onderdag 25 november: 18.30 repetitie jeugdorkest onderdag 2 december: idem lterdag8jan.: Medewerking bij Prinsenproklamatie Individuele lessen volgens afspraak ttuw leraar. DRUMBAND: «dag 28 november: 11.45 aanwezig zijn in de Hofstraat voor brengen van serenade aan Piëlhaas. Zie harmonieorkest. Iterdag8jan.: Medewerking bij Prinsenproklamatie Afmelden harmonieorkest bij de se- etaris, tel. 80225; leerlingen bij de ter Raedts, tel. 82803 en drumband bij :heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. 'rijdag 26 november: om 18.30 voor de alten en sopranen; om 19.15 voor de tenoren en bassen, tondag 28 november: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk, faandag 29 november: om 1830 alleen voor de alten Mnsdag 30 november: om 18.30 alleen voor de sopranen Voensdag 1 december: om 18.45 alleen voor de nieuwelingen (sopranen) en aansluitend om 19.30 spelavond. Eventuele afmeldingen: secretariaat -angstraat 104, tel. 81690. Algemeen: denk om de kalenders! VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSIACA Zondag 28 november. 11.00 uur, opluistering eucharistie viering b.g.v. 4x11 ,,De Piëlhaas", in de Grote Kerk. 14.00 uur, bezoek aan de receptie in de foyer van de Schouwburg. Koorkolder meenemen. Dinsdag 30 november. 19.30 uur, repetitie voor de alten en om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent dan gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Er is nog steeds de mogelijkheid om loten van de Grote Clubaktie af te nemen bij dhr. H. Leeuwenkamp, Randerade 48, Oostrum, tel. 85515' GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Vrijdag 26 november 15.00 uur zin gen in de Vredeskerk voor 40-jarig huwelijk. Elke woensdag van 6.30 - 7.30 uuron- ze wekelijkse repetities in de Hensenius- school. 18 en 19 dec. Kersconcert met de ge zamenlijke koren, 20 dec. 14.00 uur Kerstviering voor de bejaarden. Met ons koor luisteren wij deze Kerstviering op in zaal „In den Engel". Graag in verband met bovengenoem de festiviteiten trouw bezoek aan de repetities. DAMESKOOR Woensdag 1 dec. om 19.45 uur repe titie voor het gehele koor, in de voor malige Henseniusschool, bij de Vredes kerk. Zaterdag 4 dec. trouwt ons mede-lid Jeanet v. d. Bekerom. We zingen dan om 14.00 uur de huwelijksmis in de Vre deskerk. Nadere informaties hoort U nog. Donderdag 16 dec. zingen we om 19.00 uur in het Schuttersveld. Tijdens hun kerstviering zingen we enkele kerst liederen. In uniform. Zaterdag 18 dec. om 20.00 uur, en zondag 19 dec. om 11.30 uur de kerst concerten in de Schouwburg, tesamen met de andere Venrayse koren. In uni form. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. JONGERENKOOR CAPRICCIO Zondag 28 november: 10.30 Tenoren en Bassen repetitie bij Hans Noyen thuis. Zondag 28 november: 11.00 het hele koor in 216. Maandag 29 november: 19.00 Sopranen en Alten. Dinsdagavond 30 november: Geen repetitie. JONGERENORKEST BOJEMA Vrijdagavond 26 november: 18.45 het hele orkest. Vrijdagavond 3 december: 18.45 alleen de strijkers SALTARELLO Zaterdagmiddag 27 november: 16.00 repetitie. AGÉVOLÉ Zondagavond 28 november: 18.45 Repetitie in Merselo. P.S. Contributie betalen?graag! Kinderkoor „De Vredesklokjes" Vrijdag 26 november koorrepetitie voor het hele koor om 16.00 tot 17.00 uur. Zaterdag 27 november zingen we de mis van 19.00 uur - le Adventsmis. Zorg dat jullie allemaal om 18.45 uur in het parochiezaaltje bent, dan kunnen we op tijd de mis beginnen. Dan zie ik jullie dus weer allemaal op de repetitie, tot dan. Zaterdag 27 nov. moet de schutterij de opening van de galazitting van de jarige carnavalsvereniging mede helpen openen, aanwezig om uiterlijk 19.40 u. Zondag 28 nov. om 10.15 aanwezig zijn, waarna vertrek naar de kerk met het gezelschap van carnavallisten. De ceremonie is als gebruikelijk bij de gildemis. Komt U allen, want dit is natuurlijk een mooie gelegenheid om ons te laten zien. Kunt U helemaal niet, laat dit dan bijtijds weten bij Joep, dan kan er misschien nog iets worden geregeld. Zondag is ook de muziek aanwezig voor de begeleiding. Vrijdag 26 nov.: We zijn zoals gewoonlijk weer geopend van 7 tot 10 uur met een avond vol goede disco-muziek van deze tijd. Vergeet niet je op te geven voor de dropping op 10 dec. a.s. De kosten zijn 2,50 p.p. Zaterdag 27 nov.: Vanavond zijn we geopend vanaf 8 uur. Zondag 28 nov.: Geopend vanaf 3 uur voor iedereen van 15 jaar en ouder. EASY BOYS IN O.J.C. DE BRAK. Donderdag 25 november speelt „Easy Boys" in O.J.C. De Brak, Leunseweg te Venray. In september 1981 zijn Willy (drum), Groeze (gitaar), John (bas), Bilbo (gi taar, zang) en Ronald (toetsen, zang) de oefenruimte ingedoken om een repe- toire op te bouwen bestaande uit zelfgeschreven nummers. De muziek van „Easy Boys" is niet in een vakje te stoppen, zanger Bilbo omschrijft het als „Old Wave". In januari 1982 is „EasyBoys" op gaan treden door het hele land, o.a. in het voorprogramma van: Jan Akker man Band, Power Play en Normaal. „Easy Boys" is een band die d.m.v. een swingende act, ondersteund door een flitsende lichtshow garant slaat voor wen gezellige avond. Het optreden begint om 22.00 uur. DISCO SPECIAL Hallo discoliefhebbers. Er is weer een goede mededeling voor jullie. Zaterdag 27 nov. is er weer een disco-special. Hopelijk komen jullie weer allemaal want dan is het ook gezellig. Jullie mogen er weer in als je 9 jaar of ouder bent. De entree is 1.50 zoals jewel zult weten. Op zaterdag 4 december is er ook weer de Sinterklaasmiddag voor de kleintjes. Maar daar lees je meer over in het wijkblad. Op de disco zullen Gerrit, Anja, Mieke, Mientje, Geert en Wiel zijn. Tot ziens in het wijkgebouw Den Hoender, aanvang 19.30 uur en sluiten om 22.30 uur. 'n leesbare krant Zoals al eerder bekend is gemaakt starten we vandaag, donderdag 25 nov., weer met een kaartconcours van 5 donderdagen. We beginnen om 8 uur; inschrijfgeld is 6,-—. Er mag van deze 5 avonden weer 1 gemist worden in de puntentelling. We kaarten deze keer voor kerstpak ketten en kerstprijzen en er kan gejo kerd, getoept of gerikt worden. Dus tot ziens. De Wijkraad Hallo jongelui. De donderdagavond is voortaan van 18.15 - 19.45 uur. Het programma wordt verzorgd door Hanny. Monique, Jolanda, Angelique en Truus. Vrijdagavond wordt het programma verzorgd door groep 4, n.l. Willie, Twan, Astrid, Henk. Zaterdagavond gaan we kegelen. Zorg dat je uiterlijk 19.15 uur op de club bent. Tot a.s. weekend. Groetjes, leiding Zuilen verschieten De leden van het St. Theobaldusgilde zullen zondag 28 nov. a.s. de zuilen ver schieten waarin de namen van de overleden gildebroeders ingegraveerd zijn. Met dit jaarlijks terugkerende ri tueel willen de gildebroeders een eresaluut brengen voor deze mensen. Er zal een zuil op de klos en een zuil op de wip worden verschoten. Hierna zullen nog een aantal prijzen op de wip worden verschoten. De aanvang van de wedstrijden zal zijn om 1.30 uur op het terrein aan de Bossenhoek. Ook kan men zich nog steeds aanmel den om lid te worden van het St. Theo baldusgilde. Men kan zich gaan bekwa men in de schietsport, of men kan het eeuwenoude vendelen gaan beoefenen. Bij voldoende deelname zal men hiervoor een opleiding gaan starten. De leeftijd is 16 jaar. Het Gilde zou graag zien dat Overloon ook weer een vendelgroep kreeg. Aanmelden kan men zich bij: J. Jacobs en A. Meijer of in het Gildehuis. Beste ouders, Wijkvereniging Veltum stelt U in de gelegenheid, om Sint Nicolaas en Zarte Pieten thuis te ontvangen. U kunt hiervoor zelf datum en tijd kiezen en wel van maandag 29 nov. tot en met zaterdag 4 dec. m.u.v. woens dag 1 dec. op de volgende tijden: 19.00 19.20 19.40 20.00 20.20 20.40 21.00 21.20 21.40. Indien U belangstelling heeft verzoe ken wij U kontakt op te nemen, voor zaterdag 26 nov. met een van de volgende mensen: Adelbertweg 28, tel. 85728; Eligiusweg 5, tel. 85519; Eligiusweg 13, tel. 82020. Belangrijk: de baten zijn voor het wijkcentrum; de kosten per visite 15,-. U kunt ook op een van bovenstaande adressen een briefje achterlaten met daarop alle bijzonderheden, zoals aan tel kinderen, jongen of meisje en de leeftijd. Zwarte Piet zorgt uiteraard voor het nodige strooigoed. Wij wensen U alvast een genoeglijke avond toe. Aktiviteitencommissue Wijkvereniging Veltum Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Natuurlijk bent U ook aanwezig op de fotoclubavond van 2 december. Deze avond heeft als programma een con frontatie en discussie over het werk van de AFV-Venray en de fotogroep van de vrije academie (docent Joop Wismans). Hierbij vragen wij U om in eerste in stantie foto's/dia's mee te brengen met als onderwerp: zelfportretten. Ander fotowerk is natuurlijk ook welkom. Deze avond kan als een must be schouwd worden voor iedere foto-ama teur. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn van harte welkom. Adres: St. Antoniusstraat te Venray. Aancang: 20.00 uur. jeugdnatuurwacht Als beloofd volgt hier de uitslag van de „Puzzel-rubriek" uit de herfst-uit- gave van de Natuurvriend. De goede antwoorden waren: HAAS (4), COURGETTE (1), HOND (1), LIESJE (2), LINDE (1), DAR (1). SPECHT (2). GALAPPEL (4) en ODA (2). Door de zoveelste letter te nemen, als tussen de haakjes staat en deze in de balk te plaatsen, lees je van boven naar beneden een reptiel: SCHILDPAD. Er zijn zeer veel goede oplossingen binnengekomen. Allemaal bedankt! Daar er voor deze puzzelrubriek telkenkere hoogstens zes prijsboekjes zijn uitgetrokken, hebben we wederom eerlijk moeten loten. De volgende Jeugdnatuurwachters wacht een prijsje: 1 Yvonne de Rijck, Tolstraat 12, Venray 2 Jean Peeters, Pr. Bernhardstraat 42, Venray 3 Miranda Koonings, Ysselsteyn 4 Astrid Claessens, Randenrade 13, Oostrum 5 Wilma Zanders, Zandhoek 13a, Oirlo 6 Marco Evers, Grootdorp 10, Merselo Over deze uitslag wordt verder geen correspondentie gevoerd. Jullie winnaars kunnen je prijsje ophalen a.s. zaterdag 27 november vanaf 10.30 uur - 12.00 uur op het adres: Groene Hart 1, Venray. Tot een volgende keer! Komende maandag 29 novemoer a.s. wacht ons leden en niet-Ieden-liefheb- bers, een zeer interessante dia-lezing over „Kikkers", door Henk Hoede- maekers. Aanvang van deze lezing als vanouds 20.00 uur in café Lenssen te Geijsteren. Wij heten U van harte welkom. Onder leiding van de Postzegelclub I.V. „Philatelica" afd. Venray e.o. wordt wederom op maandag 29 novem ber een ruilavond voor de jeugd van 8 tot 16 jaar. Van 18.00 tot 19.30 uur is men welkom in de zaal van café Veer huis, Henseniusstraat 13, Venray. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. katholiek vrouwengilde venray Seer. Martinet Roling-Scholten Serenadestraat 68 Tel. 84927 Maandag 29 november a.s. om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg „Pierre Huiskens komt eens langs...", naar het gelijknamige radioprogramma van Karei Prior. Pierre Huyskens, bekend van radio en T.V., praat over zijn eigen werk als journalist en als redacteur van Elseviers Magazine. Dinsdag 30 november: Bezoek aan Marie-Cecile Moerdijk. Iedereen heeft via radio of T.V. wel eens gehoord van Marie-Cécile Moerdijk er. haar vertol king van volksliederen. U kunt haar nu zien en beluisteren op een koffieconcert dat ze om 10.15 uur geeft bij haar thuis in Leende. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray VERSLAG ENFB-VERGADERING VAN 11 NOVEMBER 1982 1. Brief aan scholen en wijkraden over 30 km in woonwijken. Clim Parren heeft een concept-brief gemaakt die aan de scholen en wijkra den gestuurd gaat worden in verband met de maximumsnelheid in woonwij ken. Per wijk willen wij inventariseren welke mogelijkheden hiervoor zijn en het resultaat hiervan aanbieden aan de gemeente. Het concept wordt met enige aanpassingen goedgekeurd en Clim zal voor de verzending zorgdragen. Als de aktie aanslaat zal hier voor ons de nodige tijd in gaan zitten. Hulp is dan altijd welkom. 2 Beroep tegen dienstregeling Zuid ooster. De Rijksverkeersinspectie heeft ons bezwaarschrift tegen de nieuwe dienst regeling van de Zuid-Ooster afgewezen. Wij hebben besloten om hiertegen in beroep te gaan bij de minister van verkeer en waterstaat. Met de concept brief kan worden ingestemd. 3. Fietsenstalling busstation Zuid- Ooster. Remo Toffolo heeft kontakt gehad met de heer Schoonderbeek van de Zuid-Ooster over het gebruik van de fietsenstalling bij het busstation. Uit het positieve gesprek zijn een aantal oplossingen gerold die de Zuid-Ooster nader gaat onderzoeken. Zo zal bekeken worden of de fietsen stalling verplaatst kan worden naar de strook grond vóór het busstation, waar nu ook al de meeste fietsen gestald worden, tevens zal dan bekeken worden of hiervoor de huidige fietsenblokken uit de fietsenstalling gebruikt kunnen worden of dat er nieuwe gekocht moeten worden. Misschien is het wel goedkoper om nieuwe fietsenrekken te kopen. De realisatie hangt uiteraard af van de beschikbare financiën bij de Zuid-Ooster. Als het allemaal lukt zullen wij aktief meewerken om het gebruik van de stalling te bevorderen. 4. Commissie openbare werken en verkeer. Wij zijn nog niet alert genoeg op de verkeerspunten die in de commissie openbare werken en vervoer aan de orde komen. We weten vaak niet welke punten er op de agenda komen en wanneer. Clim heeft een brief aan de gemeente gestuurd met het verzoek om de commissiestukken te kunnen krijgen. Voor de commssievergadering kunnen wij dan onze opmerkingen maken. 5. Kruispunt Noordsingel/Overloon- seweg. Uit Overloon zijn klachten gekomen over bovengenoemd kruispunt. Het is een grote plak asfalt en het is moeilijk om er met de fiets over te steken. Karin en Maus zullen het kruispunt bekijken en voorstellen doen voor verbetering. 6. Onderhoud fietspaden. Clim zal nog een brief schrijven aan de gemeente over een aantal onder- houdspunten aan de fietspaden. Met name een aantal op/afritten is erg slecht. Volgende vergadering: 16 december, Mgr. Hanssen 9, Oostrum. Kontaktadres: Mambostraat 148, tel. 87494. vrouwenkafee De nieuwe vrouwenproductie van PROLOOG is „Speeltijd". „Speeltijd" is een voorstelling over het leven van een vijfenzestigjarige vrouw met haar herinneringen, ervarin gen en conflicten. Deze vrouw, die terugkijkt op haar leven, wordt gespeeld door vier verschil lende leeftijdsfases afbeelden. Herinneringen ervaar je anders, naarmate je ouder wordt, je situatie ver andert en je meer ervaring krijgt. Als je in contact komt met je jongere zelf kan dat conflicten geven. Dit is een stuk van, voor en door vrouwen. Iedere vrouw is van harte welkom op 29 november 1982 in: Free Wheelin Vrouwenkafee Hoenderstraat 10, Venray Aanvang 20.00 uur en de entree is f3,—. FILIPPIJNEN AKTIE Sixto Carlos jr. is gearresteerd in april 1979 tijdens de staat van beleg. Pas in juni 1982 is er een formele beschuldiging tegen hem ingebracht. Na zijn arrestatie werd Sixto Carlos in afzondering gehouden en gemarteld Zijn gevangenschap werd pas in september 1979 door de autoriteiten bevestigd. Hij heeft de eerste twee jaar van zijn detentie doorgebracht in een isoleercel van 1.20 m. bij 3.70 m. met één klein bovenraampje, een toiletpot en een bed. Gedurende die tijd heeft zijn vrouw Christina hem proberen te vinden; na twee jaren gaven de militairen toe dat hij onder hun zorg was. In maart 1982 werd voor een burger lijke rechtbank in Manilla een voorlopig onderzoek ingesteld. Dit naar aanlei ding van een klacht die ingediend was door de openbare aanklager en inhield dat Sixto Carlos subversieve misdaden had gepleegd en wapens in zijn bezit had. Bij de eerste zitting vroeg de verdediging om een persoonlijk gesprek met Sixto Carlos. Voorafgaande ont moetingen in de gevangenis waren telkens verstoord. De militaire aankla gers die in deze zaak optraden, weiger den consequent de documenten die voor Sixto Carlos belastend waren op tafel te leggen. De verdediging heeft inmiddels duidelijk bewezen dat met het arresta tiebevel en de aanklacht tegen Sixto geknoeid is. Vijftien maanden na het voorlopig onderzoek is er nog steeds geen beslis sing genomen over de vraag of er vol doende bewijs is om een formele aanklacht tegen Sixto Carlos in te dienen! Sixto Carlos is één van de vele slacht offers van de schendingen van de mensenrechten op de Filippijnen. De werkgroep Venray is nog steeds bezig met de Filippijnenaktie. De schrijfavond die we enkele weken geleden hielden is goed bezocht. Wilt U ook iets doen of meer infor matie over deze aktie of over het werk van Amnesty in het algemeen, dan kunt U kontakt opnemen met de kontaktper soon van onze werkgroep. De werkgroep. Han van Weers, Aan de Dril 11 Venray tel. 04780-84136. VELDKORFBALCLUB Excelsior 5-de Wieën 2 6-5 In een enerverend duel liep het tweede tegen haar eerste nederlaag aan. Het fluitsignaal was nog maar net verstomd of Sittard leidde al. Binnen 10 minuten keek de Wieën tegen een 3-0 achterstand aan. Het tweede leek weggespeeld te worden. Maar terwijl Excelsior jacht maakte op haar vierde doelpunt, maakte de Wieën een tegenpunt. Moed puttend uit dit doelpunt ging Venray op jacht naar meer. De rust ging dan ook in met een 3-3 stand. Venray geloofde zelfs in een overwin ning. De tweede helft gaf een op en neer golvend korfbal te zien. Dat Excelsior uiteindelijk de winst in Sittard hield was te danken aan hun grotere routine en aan het feit dat ze fysiek geweld niet uit de weg gingen. Zondag a.s. De Wieën 1-Wertha om 18.30 in de Wetteling. r.k. gymnastiekvereniging st christoffel Beste jongens en meisjes van 4 tot jaar. Op zaterdagmiddag 27 november a.s. organiseren wij voor jullie een spellen- middag. Deze spellenmiddag bestaat uit een 14 tal behendigheidsspelletjes, zoals pijlen werpen, kegelen, ballen gooien etc., en wordt gehouden in de sportzaal van St. Servatius. We beginnen om één uur en het is ongeveer om 15.30 uur afgelopen. Op deze middag zal ook St. Nicolaas met z'n Pieten een bezoek aan jullie brengen. Dat wordt dus feest. Jullie ouders mogen best meekomen, want behalve spelletjes en St. Nicolaas is er ook nog een demonstratie lange mat te zien, en ze kunnen vanaf de tribune dit alles goed bekijken. We hopen dat jullie allemaal komen zodat het een leuke middag wordt. Bestuur en leiding. Onzeaktiviteiten: Zaterdag 27 nov. om 7.15 uur Over loon een duurloop van 10 km, 6 km is ook mogelijk. Zondagmorgen 28 nov. om 9 uur vertrek vanaf Ballonzuil voor loop- en trimoefeningen. Woensdagavond 1 dec. om 21.00 uur in de sportzaal voor loop-, trimoefenin gen en balspel. Verzamelen 5 minuten voor aangege ven vertrektijden s.v.p. U bent van harte welkom! Inlichtingen verstrekt gaarne: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, tel. 85384. EEN ABONNEMENT WAARD Venray omstreken Na het openingwoord door dhr. van de Berg, directeur can de werkvoorzie ning „Midden Gelderland", werd offi cieel het zwemtoemooi en het zwembad van het nieuwe complex van de werk voorziening „Midden Gelderland" ge opend. Dit complex bevat een werk plaats, kantine, sporthal en voor ons het belangrijkste een overdekt 6 x 25 m zwembad. Mede door deze goede ac commodatie werd het een goed georga niseerde en vlekkeloos verlopende wed strijd waarbij door vele zwemmers nieuwe persoonlijke records gezwom men werden. Tijdens de peuze werd er een kunst- zwemdemonstratie gegeven door de zwemploeg van de Arnhemse Water vrienden. Na deze pauze werden de laatste series en estafettes gezwommen en was het programma volgens plan om 16.00 uur afgelopen en kon er op de prijsuitreiking gewacht worden. De prijzen die te verdelen waren: een medaille voor de eerste drie in de volgende onderdelen: schoolslag, rug- slag en vrije slag lichamelijk gehandi capten en de eerste plaats bij de schoolslag en vrijeslag voor de visueel gehandicapten. En tot slot nog drie bekers voor de eerste drie in het ploegenklassement. Voor de eerste plaats was verder nog een wisselbeker beschikbaar gesteld door de werkvoorziening „Midden Gel derland". Helaas bleek bij deze prijsuitreiking door de wethouder van sportzaken dhr. Kuiper dat de ploeg uit Venray geen eremetaal verdiend had. De prijzen van het ploegenklassement werden gewonnen door: 3e plaats Salland uit Deventer; 2e plaats G.S.V. uit Raalte en de le plaats en tevens hou der van de wisselbeker voor een jaar B.S.V. de ploeg uit Zeist. Hierna werd na het uitdelen van de herinneringsdi ploma's met de zwemtijden aan de 13 deelnemende vereniging de sportont- moeting besloten met een gratis con sumptie in de kantine voor eenieder. Uitslagen Selectie Dressuur wedstrijden Kring Venray. Venray. Klasse BII. 1T. Steegs/Meerlo 2. J. Hendrikx/Leunen M. Peeters/Oostrum 4. H. Martens/Wanssum-G. Klasse LI. 1. A. Willems/Meerlo M. v.d. Ven/Meerlo 3. J. Weijs/Leunen 4. M. Jenniskens/Ysselsteyn 5.1. Philipsen/Venray Klasse LII. 1G. Vermazeren/Oirlo 2. F. Verheijen/Ysselsteyn 3. Ch. Tseng/Venray 4. P. Kuenen/Leunen Klasse Mü. 1. L. Willems/Meerlo 2. J. Janssen/Merselo Klasse MII. 1. P. Kuenen/Leunen Klasse ZI EN ZII. 1. J. Philipsen/Ysselsteyn 137p 128p 128p 121 p 132p 124p 120p 119p 118p 129p 121 p 117p 116p 128p 123p 122p 126p Uitslagen en standen na de lie wed- strijdronde: Maandagavond: Spraeland Sport-Verheijen/Old D. 1-3 All 10-The Lady Strikers 3-1 The Real Strikers-Reijnders/C.E. 3-1 Fall Down/Swaza-Pinfall Wizzard 1-3 Stand: 1 Verheijen/Old Dutch 32 -12 2 Pinfall Wizzard 32 -12 3 Magic Line 29 -15 4SVCB 25 -19 5 Spraeland Sport 24^-19!* 6 The Real Strikers 2\Yi-22Vi 7 Fall Down/Swaza 20 -24 8 All 10 15 -29 9Reijnders/C.E. 15 -29 10 The Lady Strikers 6 -38 Dinsdagavond: Sigma's-Club Up 52 2-2 Sjopins-The Strikers 1-3 Red Arrows-Returns 0-4 The Hustlers/Cor Paint-Oud Meerlol-3 Spares vrij Stand: 1 Sigma's 30 -10 2 Returns 29Vi-10Vi 3 The Strikers 2VA-WA 4Sjopins 1979 21 -19 5 Club Up 52 18 -22 6 Oud Meerlo 17 -19 7 Spares 17 -19 8 Red Arrows 12 -28 9 Hustlers/Cor Paint 10 -30 Het stedentournooi Het stedentournooi van de afdeling drie, wordt op 12 december in Venlo gehouden, de dames en heren die hier voor in aanmerking komen, staan vermeld op het publikatiebord. Iemand die verhinderd is, kan zich afmelden bij Tiny Janssen of Jan Voermans, dan komt automatisch de volgende op de lijst in aanmerking. Wedstrijdresultaten: Leden van de B.B.V. doen regelma tig mee aan toumooien en kampioen schappen. Bij de onlangs gehouden open Limburgse kampioenschappen werd Eef van Merckesteijn eerste in de D-klasse. Bij een trio-tournooi in Wij- chen behaalde het team van Verheijen/ Old Dutch een eerste en het team van Magic Line een tweede plaats. Van hier uit nog eens van harte gelukgewenst. Misschien zijn deze resultaten ook voor anderen reden om eens aan een tour- nooi mee te doen.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11