SCHOUWBURG- NIEUWS INFO VOOR OUDEREN De Weifeling SCHOOLFOTO VAN VROEGER AGENDA Volksdansclub OPANKA viert eerste lustrum Geslaagde gespreksavond FOTO-EXPOSITIE Tentoonstelling GEVONDEN VOORWERPEN PEEL EN MAAS 0PENSCH00L Venrays Mannen koor voor inspan ning beloond 4*11 KRIEG AM NIEDER RHEIN Volksdansvereniging Opanka Venray viert op 30 oktober a.s. het eerste lus trum. De vereniging heeft een hele dag uitgetrokken voor een feest, dat niet alleen dansplezier verschaft aan de eigen leden, maar vooral ook alle belangstellenden wil laten zien, hoe mooi volksdansen is. Bovendien wor den diverse facetten, die bij de volks dansen een rol spelen, zoals de kleder drachten, volksmuziek en muziekinstru- menetn uitvoerig gedemonstreerd. Het volksdansfeest wordt om 11.30 uur geopend met een Open Dag. Tot 13.00 uur zullen verschilliende volwas senen- en teenergroepen van ODanka, velerlei landen demonstreren. Volksdansvereniging Iduna uit Heijen komt naar Venray voor een kos tuumshow en een kort optreden. Iduna uit Heijen zal een aantal Nederlandse klederdrachten lonen en daar tekst en uitleg bij geven. Het optreden zal de danssyclus De Zeeuwsche Rei bevatten, een schitterende reeks Nederlandse dan sen. Het feest vindt plaats in de foyer van de schouwburg De Beejekurf in Venray. Tijdens de Open Dag zijn in de foyer verschillende stands ingericht. Maar U kunt er ook kennis maken met het overkoepelende Volksdans Overleg Limburg (VOL). De bezoekers kunnen verder in een stand van Folktone grammofoonplaten kopen met schitterende volksmuziek uit vele landen. Ton Moonen uit Maastricht komt naar Venray voor een boeiende uiteen zetting van de bouw, de herkomst en de gescheidenis van vele muziekinstrumen ten. Hij brengt een bonte verzameling mee, zoals fluiten, doedelzakken, en ook de beroemde draailier. Moonen bouwt ook zelf instrumenten en laat zien hoe dat gebeurt. Opanka zal zelf deze Open Dag een expositie met knipsels en foto's verzor gen van ..vijf jaar Opanka Venray". Ook de kinderen komen deze dag aan hun trekken. Het tweede gedeelte van de Open Dag is namelijk geheel inge richt voor een kindervolksdansbal. De jeugd van Opanka die van volksdans vereniging Drugari (dat woord betekent vriendschap) uit Aalst-Waalre en van Jeska uit Deurne zal vanaf 13.00 uur tot ongeveer half drie demonstraties geven van de vele verschillende kinderdansen, die er zijn. Iedereen kan komen kijken naar de jeugd, of in die tijd bij de ver schillende stands zijn licht opsteken. Na de demonstratie wordt tot bij vijven gezellig verder gedanst door de jeugd van Opanka. Drugari en Jeska. VOLKSDANSSHOW Hoogtepunten van het lustrumfeest wordt de grote volksdansvoorstelling in de schouwburgzaal. De entreeprijs voor deze wervelende show bedraagt slechts vijf gulden. Aan deze voorstelling werken mee: De demonstratiegróep van de volks dansvereniging De Hofdansers uit Reu ver, met het orkest Selski Tonove, met Bulgaarse dansen. De demonstratie- groep van volksdansvereniging Marvil- de uit Nederwecrt met Roemeense en Israëlische dansen. De Amerikaanse dansgroep The Af- cent Towners uit Brunssum, met Amerikaanse squaredansen. De Pools Folkloristische zang- en damvereniging Podlasie uit Brunssum, met Poolse dansen. Twee uur lang zullen deze volksdans groepen een non-stop-show geven. De lustrumviering zal tenslotte worden besloten met een groot, drie uur durend volksdansbal, met muziek van het op dit gebied bekendste orkest van Neder land, Narod uit Lisse. Op de door de V.Z.O. Ysselsteyn en omstreken georganiseerde gespreks avond waren 70 personen aanwezig. Vele bestuurders van de talrijke Ysscl- steynse verenigingen en ook de nieuwe wethouder gaven acte de presence. Men wilde een discussie over de dorps-winkelier en de taak van deze in het dorp In hoeverre draagt de winkelier bij aan de leefbaarheid van Ysselsteyn? De ysselsteynse ondernemers kunnen niet bestaan zonder de Ysselsteynse mensen. Dus aan deze mensen de keuze om in het dorp de boodschappen te doen of naar de discount-zaken te gaan. In Ysselsteyn zien de consumen ten dit goed in. want de ondernemers zijn dik tevreden over de aankopen. En ze 'vertrouwen erop, dat het in deze minder gemakkelijke tijden ook zó moge blijven. Er waren nogal wat reakties uit het publiek. De voorzitter van de dorpsraad zei dat het koopgedrag van de huisvrouw is veranderd. Ook de gezinssamenstelling is anders geworden. Dit speelt allemaal mee waardoor de verkoopcijfers onder druk komen te staan. We zullen de consument moeten overtuigen van de noodzaak van de winkel in het dorp. Ook het recreatief winkelen is in opmars gekomen. Is dit recreatief win kelen een bedreiging voor de winkelier, of is de prijs belangrijker? De prijs speelt inderdaad een belang rijke rol. Er mag wel wat verschil zijn maar niet veel. De kwaliteit speelt na tuurlijk ook mee. De huisvrouwen waren wel tevreden over het assortiment. Volgens hen is dit goed en zijn de winkeliers ook erg aktief. De aanwezigen zouden een nadenken over welke wlr.kel(s) er nog bij zou(den) kunnen. Men was het wel niet elkaar eens dat b.v. een mode-zaak in Ysselsteyn niet zou kunnen bestaan. Alles bij elkaar genomen was men wel tevreden met de Ysselsteynse midden stand. Voor bepaalde zaken bijv. kleding moet men toch naar elders. Is het dan niet gemakkelijk, om ook andere dingen, die men „thuis" kan kopen, daar vandaan mee te brengen? De vergadering was zich goed bewust, dat de Ysselsteynse consument in deze toch het laatste woord heeft, wat zij beslist waar ze haar aankopen doet. Vrije Academie In de Wieënhof is een serie foto's te zien, gemaakt en samengesteld door cursisten van de Vrije Academie. Zij laat zien tot wat een team fotogra fen, in onderlinge discussie, aktie en interaktie, onder leiding van Joop Wismans, op een avondcursus van de Vrije Academie in staat is Al kijkend, beschouwend en vergelij kend, voelt de toeschouwer zich opge nomen in de wereld en de sfeer van die cursus Er is geprobeerd om via het medium fotografie, iets tot uitdrukking te bren gen wat geplaatst kan worden onder de noemer: „Er gebeurt -ietsen zijn mensen bezig.... in licht en schaduw..." Deze keer is het een serie geworden onder de titel: „En passant". Deze expositie is te zien tot 12 november in de grote zaal van de Wieënhof. Bejaardenwerk Vierlingsbeek Zaterdag 30 en zondag 31 oktober houdt de Bejaardensoos haar bejaar- soos haar jaarlijkse tentoonstellin in de Wildeman te Vierlingsbeek. Men wordt in de gelegenneid gesteld de stukken te kopen. Wij hopen op uw aller steun en belangstelling. Openiningstijden: zaterdag vanaf 15.00 uur opening door Mevr. Monnée- Sluis tot 20.00 uur en zondag van 11.00 tot 18.00 uur. Vanaf zondag 17.00 uur kunnen ge kochte stukken worden afgehaald, tevens bekendmaking van de prijzen. ZONDAGOCHTENDCONCERT d.d. 31 oktober 1982 om 11.30 uur in de schouwburg te Venray Fanfare „St. Cecilia" Maashees: 1 Entrée de Concours - Cori 2 Konzertstück - E. Kuhlman 3 Cassazione - G. Boudijn 4 Brabant Bont - J. Rijken Fanfare „Eendracht", Meerlo: 1 Mars der Medici - J. Wichers 2 El paso Montanesa - Kees Vlak 3 Rule Britannia - W. Rimmer arr. Mellema 4 Ungarischc Fantasie Nr. 3 - G. Lotterer 5 Punjaub (mars) -G. Payne arr. Gosling-Mol Beide fanfares zullen op 21 november a.s. deelnemen aan het concours van „Bossche Bond" te St. Michielsgestel. HARRY SACKSION1 „SCHADUWEN" Het nieuwe programma van Harry Sacksioni is op 4 november a.s. te zien in de Venrayse Schouwburg. Met dit nieuwe programma kiest Harry Sack sioni voor een vernieuwende richting in zijn muzikale ontwikkeling, waarin voor het eerst het tekstelement, vertolkt door twee zangeressen, is verweven. Alle teksten voor dit programma werden geschreven door Rob Chrispijn. Vanzelfsprekend blijven de gitaren van Harry Sacksioni op dc voorgrond, deze keer sterker omringd door zorgvuldig uitgekozen instrumenten, met name: Toetsen/zang: Marijke Nekeman Harp/zang: Jopi Jonkers Fluit/saxofoon: Jan de Leeuw Contrabas/basgitaar: Jeroen Nieuwint Slagwerk/oercussie: René Nrom. Muziekliefhebbers die Harry Sacksio ni kennen van zijn vele uitstekende L.P.'s of als gitarist en componist van de voorstellingen van Herman van Veen. met wie hij ruim tien jaar samen werkt, weten dat ze deze voorstelling niet voorbij mogen laten gaan. Jonge grijze poes Rood-bonte kalf Donkerblauw nylon jack met witte strepen en rode voerinn 2 bruine portemonnaics met rits, inhoud: 3 fietsensleutels, postzegels Zilveren armband 2 autosleutels Fietsensleu- tel met metalen plaatje opschrift 216 /Bruin etuitje inhoud: 2 sleutels met een ventieldopje sleutelbos met 3 sleutels van een Citroën, met plaatje 6 sleutels in donkerbruin etui Rode lederen handschoenen. Een hond, wit/zwart bruine stippen Dameshorloge merk Velona Een bruine Herenshawl 1 sleutelbos (5 sleutels) en hanger 1 sleutel, lips 1 sleutel, opschrift Nicon Etui met sleutels Bontgekleurde tas met in houd: rode portemonnaie met geld Zwarte tas zonder inhoud Bruine tas met inhoud: Tijdschrift, snoep, sham poo Cassettebandje van de Beatles Groene schooletui, inhoud: pennen, potloden, schriften e.d. Een herdershond Twee bankbiljet ten Een zwarte herenmantel Een blauwe shawl Een bruine lederen tas met inhoud: ceintuur, paieren zakdoek jes en kruidenaroma Een rode damestas met inhoud: geld, doosje pil len, zakdoek en after eight Een donkerblauwe nylon tas met gymspul- len Een blauwe katoenen tas met sportkleding en handdoek Twee sleutels aan hanger met vis Een sleutel aan ring Een sleutel Zes sleutels aan twee ringen Een wit-rode vlaggestok Drie cassettebandjes Een slof sigaret ten. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de Gemeente politie te Venray, Leunseweg 4, tel. tel. 04780-84888, toestel 227. EEN ABONNEMENT WAARD Veel volwassenen lopen al langer met het gevoel rond, dat het vandaag de dag moeilijk is om bij te blijven. De samen leving verandert zo snel, dat het inderdaad niet meevalt, om je daarin staande te houden. Denk maar aan de snelle veranderingen op het werk en in de omgang met kinderen, of aan al het nieuws uit de hele wereld, dat zo je huiskamer binnenkomt. Vroeger kreeg je vaak de kans niet om te leren. Meestal moest je na de lagere school meteen gaan werken. Of je had geen zin meer om nog langer in de schoolbanken te zitten. Of de oorlog kwam tussenbeide en daarna kwam het er vaak niet meer van om verder te leren. Zo heeft bijna één op de drie volwassenen in zijn jeugd nauwelijks meer dan de lagere school gevolgdOm die mensen een tweede kans op onder wijs te geven, bestaat lal sinds enkele jaren de Open School. Binnenkort .start die open school met nieuwe groepen. Een Open School-groep bestaat uit ongeveer 15 mensen die twee maal per week bij elkaar komen op avonden of ochtenden die zij zelf vast stellen. Eén keer per week komen zij bijeen met een vaste begeleid(st)er van de Open School om aan de hand van onderwerpen geza- melijk te leren. Dat wordt de basisgroep genoemd. Daarnaast is er elke week een tweede bijeenkomst waarin schoolvakken wor den onderwezen. Iedere deelnemer kiest in beginsel twee vakken voor deze bijeenkomst. Veel gekozen vakken waren in het verleden Nederlands en Rekenen, maar ook bijvoorbeeld Engels handelskennis. Het vergroten van zelf vertrouwen, inzichten en vaardigheden waarmee je in de eigen leefsituatie iets kunt doen zijn belangrijke aspekten. Daarom is het zo belangrijk dat deelnemers zelf kiezen waar zij op de Open School mee bezig willen zijn. Onderwerpen die vaak gekozen worden zijn bijvoorbeeld opvoeding, testament en verslaving. Daarbij wordt veel aandacht besteed aan spreken, luisteren en concentreren. Ook het invullen van formulieren of het gebruiken van de atlas zijn vaardig heden die aan de orde kunnen kómen. Aanmelding. Wie op zoek is naar een kans om in een groep samen met anderen bij te leren, kan meer informatie krijgen. Het gemakkelijkst is een telefoontje naar Venray. waar de Open School Noorwest Limburg haar kantoor heeft aan de Marktstraat 8. Het telefoonnummer is 04780-85764. Er wordt dan een af spraak gemaakt voor een informatief gesprek. Pas daarna wordt beslist of deelname aan de Open School gewenst is. De volgende week gaan de eerste groepen van start. Dat 't aantrekken van dhr. P. Gerits uit Hoensbroek als dirigent van Venrays Mannenkoor 'n zeer goede zet is geweest bleek j.l. zondag tijdens de Federatieve Limburgse zangersdagen in Blerick. Onder zijn bekwame leiding en na maanden lang keihard en enthousiast repeteren kwam men tot 'n grootse prestatie hetgeen door de jury, bestaan de uit Paul Hupperts, Manua Willem- sen en Julian Wilmots dan ook rijkelijk werd beloond. Voor praktisch alle onderdelen van de drie te zingen werken werd de hoogste kwalificatie „zeer goed" behaald. Een geweldige stimu lans en 'n verdiende beloning voor dirigent en koor. De uit te voeren werken waren: Serenaded'hiver van C. Saint Saens; In Taberno quando sumus van Carl Orff en Vèno van B. Smetana. 17 Limburgse koren waren in Blerick aanwezig om zich door 'n deskundige jury: te laten testen. Niet in competitie verband maar om 'n uitspraak te krijgen op welk niveau de koren musi ceren en wat dat laatste betreft maakte Venray's Mannenkoor *n zeer goede beurt. Onder 't talrijke publiek bevond zich ook burgemeester Defesche, bescherm heer van 't koor, die ongetwijfeld met genoegen 't optreden van Venray's Mannenkoor beluisterde. De jantjes. Op woensdag 10 november om 14.00 uur geeft het toneelgezelschap van de Gebr. Nooy een extravoorstelling in de schouwburg voor de ouderen in deze regio. Het programma bestaat uit een opvoering van het toneelstuk „De Jantjes". De entree bedraagt 12,50, een korting van 10,- op de normale prijs. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de plaatselijke ouderenverenigingen en het bejaarden- werk, Kenneduplein 1, tel 86706, iedere morgen van 10.00-12.00 uur en iedere middag van 14.00-17.00 uur. Cursus bloemschikken. Elke les iets nieuws leren en dan een bloemstukje mee naar huis nemen. Dinsdag 2 november om 19.30 start deze cursus. Voorlopig zijn er 5 lessen en de kosten bedragen 37,50 inclusief materiaal. Alleen moet U een snoei- schaar, aardappelmesje en potjes mee brengen. Opgave bij het bejaardenwerk. Cursus boetseren. Werken met klei en dan het resultaat mee naar huis nemen. Dat is de bedoeling van de cursus boetseren. Deze start op 17 november a.s. om 19.30 uur. Hij duurt 10 achtereenvol gende woensdagen en kost 60,- per persoon. Er kunnen maar een beperkt aantal mensen deelnemen aan deze cursus, dus geef u zo spoedig mogelijk op bij het bejaardenwerk. VASTELAOVESVERENIGING DE PIËLHAAS - OCH JAO, WETTE NOG -1956 „Nar Sjaak Janssen stond er in de vijftiger jaren om bekend de meest dwaze invallen te kriieen. Hii was vonr elke stunt te vinden. Tijdens de optocht van de boerenbrulleft liet hij zich (verkleed als nar!) als sneeuwwitje meedragen, geflankeerd door zijn rood witte kabouters verklede kinderen. Die jeugd was voor Sjaak alles. Altijd stopte hij, voor hij zijn huis voor een narrenoptreden verliet, handenvol snoep bij zich om aan de kinderen te geven (zich daarbij weinig gelegen laten liggen aan het verbod snoep te strooien). In 1955 zat hij op de wagen van het boerenbruidspaar, met over zijn knieën de „pruumkes-weg", welke na de optocht door de genodigden veror berd zou worden. Zover was het niet ge komen. Nar Sjaak kon met zijn vingers niet van het brood blijven. Hij gaf vele brokken weg, at zichzelf rond en bood aan het einde van de tocht 't resterende hompje met een triomfantelijk gebaar aan het boerenbruidspaar." Deze anecdote en nog vele anderen, alsook prinsen, vorsten, gardes, op tochten, bals, zittingen, liedjes, foto's enz. van 1939 tot en met 1982 laten wij de revue passeren in een jubileumboek van vastelaovesvereniging „De Piël- haas", geschreven door vier enthousias te Piëlhazen en een Piëlhazin ter gelegenheid van 4x11 jarig jubileum van deze vereniging en ter gelegenheid van 4x11 jaar vastelqyond! De commissie jubileumboek zal op donderdag 11 november het feestsei- zoen openen met de uitreiking van het eerste exemplaar van dit carnavalesk naslagwerk aan een bekende Venray- naar in zaal „In den Engel", aanvang 21.00 uur. Hiervoor nodigen wij iedereen uit, die in deze afgelopen 44 jaar een enthousiaste bijdrage heeft geleverd aan de vastelaovend, hetzij als medewerker hetzij als vierder of beiden! Vrijdag 12 november start de ver koop van dit boek, terwijl men de 11de van de 11de ook al in de gelegenheid is om 11,uit te geven voor deze uit gave van 120 pagina's. Behalve een huis-aan-huis-verkoop, zal dit boek ook te verkrijgen zijn bij de diverse zaken en tijdens diverse aktivi- teiten. Tot ziens „In den Engel", op de 11de van de 11de om 21.00 uur! - FOTO SPAARAKTIE SLAAT AAN De grote 4x11 foto-spaaraktie van het Winkelcentrum is vorige week van start gegaan. De verzamelrage is volop aan de gang en de eerste te verdienen waardebonnen zijn reeds uitgereikt. Vastelaovesvereniging „de Piëlhaas" is erg gelukkig met het feit dat het Winkelcentrum zo spontaan heeft ge reageerd op het initiatief van deze foto- spaaraktie; ook bij het winkelend pu bliek is de aktie goed aangeslagen. Doe mee en win een rondvlucht boven Venray is de leus, maar ook voor hen die liever met beide benen op de grond blijven staan is deelname aan deze winkelaktie zeer aan te bevelen. HORECA Behalve het Winkelcentrum Venray heeft ook Venrays Horeca spontaan haar medewerking toegezegd om op ori ginele wijze bij te dragen aan de jubi leum van de 4 x 11-jarige Piëlhaas. Tijdens de feestweek van 19 tot en met 28 november zullen in diverse Venrayse horecabedrijven speciale Piël haas jubileum-aktiviteiten georgani seerd worden. Variërend van o.a. toep-, flipper- en sjoelcompetities tot het serveren van Piëlhaasbier, gebak en aparte aangepaste menu's. Venray doet mee, ook U kunt er niet meer om heen, het 4 x 11-jarig bestaans- feest van vastelaovesvereniging de Piël haas zal de ingedommelde Piëlhazen en hazinnen weer goed wakker maken. VRIJE ACADEMIE Het organisatiecomité van de 4 x 11-jarige Piëlhaas is erg gelukkig met de spontane medewerking van iedereen, waar zij een beroep op doen. In dit verband noemen wij de Vrije Academie die in een kort tijdsbestek een aantal grote borden kleurrijk beschilderd heb ben. Het is inmiddels in Venray een waardevol begrip dat men zelden tevergeefs een beroep op de Vrije Academie doet als het gaat om het verlenen van medewerking bij een festiviteit voor de Venrayse bevolking. De kleurrijke borden op vele markan te plaatsen in Venray zijn uitnodigend en typerend voor de sfeer rondom het Piëlhaas jubileum. Woorden zullen nooit in staat zijn om alle gevoelens uit te drukken, die wij ervaren bij het heengaan van mijn lieve vrouw, onze overgetelijke moeder en oma. Wij zijn bedroefd omdat aan dit leven nu oen einde kwam, maar ook dankbaar voor de fijne jaren en omdat dit sterven snel en genadig was. LAMBERDINA HUBERTA VAN RHEE echtgenote van GERARDUS WILHELMUS BAKEN op de leeftijd van 81 jaar. Venray: Geleen: Venray: Leunen - Venray: G.W. Baken Joos en May Baken-Verhoeven Anita en Sylvia Leo en Nellie Baken-van Soest Leon en Geert Annie en Wim Keijsers-Baken Ine en Leontien Wim en Rietje Baken-Kersten Ronny en Marco Henk en Toos Baken-Kerstjens Sandie en Bart Familie Baken Familie van Rhee 5801 CB Venray, 26 oktober 1982 Merseloseweg 53a De plechtige uitvaartdienst zal plaats hebben zaterdag 30 oktober 1982 om 10.30 uur in de Parochie van Christus Koning (Vredeskerk) te Venray, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de algm. begraafplaats Boschhuizen aldaar. Bijeenkomst voor de begrafenis in de kerk zaterdag om 10.15 uur. Ter intentie van moeder zal vrijdag om 19.00 uur de avondmis worden opge dragen in de bovengenoemde kerk. Moeder is opgebaard in de rouwkapel van het St Elisabeth ziekenhuis te Venray, waar U van haar afscheid kunt nemen vrijdag na de avondmis van 19.30 tot 20.00 uur. (Toegang via hoofdingang). Gelegenheid tot schriftelijk condoleren voor de uitvaartdienst, achter in de kerk. Dinsdag weer vertoning van Omdat op 18 oktober j.l. zoveel mensen teleurgesteld moesten worden omdat alle kaartjes voor de film „Krieg am Niederrhein" waren uitverkocht zal a.s. dinsdagavond om half acht deze film weer worden vertoond in de schouwburg. De Geschied- en Oudheidkundige Kring is er van overtuigd, dat dinsdag a.s. de zaal weer uitverkocht zal zijn bij de tweede voorstelling van deze unieke oorlogsdocumentatie. De toegangsprijs bedraagt slechts 3,50 voor het bestrijden van de onkosten. De kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij sigarenmagazijn Jansen aan de Grote Markt en sigarenmagazijn „Maan" aan de Patersstraat. Het is wellicht de laatste keer, dat men ken kennisnemen van deze schok kende oorlogsfilm, die een duidelijk beeld geeft van de zware verwoestingen die in de laatste oorlogsmaanden zijn aangericht in Noord Limburg en het gebied tussen Maas en Rijn. De uit drie delen bestaande film „Krieg am Niederrhein" is gemaakt door Dr. Heinz Bosch uit Geldern en Wilhelm Haas. Ruim zeven jaar heeft dit tweetal geput uit filmmateriaal uit de archieven van het Imperial War Mu seum te Londen, het National archives and record service te Washington, het National Film Archives van Canada en het Bundes archiv in Koblenz. Zij ontdekten vele duizenden meters documentatiemateriaal over de zware strijd, welke 38 jaar geleden is uitge vochten in de driehoek Nijmegen-Wezel -Venlo met uitschieters naar Overloon en Gennep. Het resultaat van hun on derzoek is vastgesteld in bijna tweedui zend meter film met nog nooit in het openbaar vertoonde beelden. In tegenstelling tot andere, geroman tiseerde oorlogsfilms, geeft de film „Krieg am Niederrhein" een zeer objec tieve weergave van de akties en een triest beeld van vernietiging van steden en dorpen in Nederland en Duitsland alsmede van het leed dat de burgerbe volking en de strijdende partijen moesten doormaken. De film begint met authentieke filmbeelden van de invasie in juni 1944, de luchtlanding in Arnhem in september van dat jaar en de daarop volgtende opmars van de gallieerden via Oost Brabant en Noord Limburg en het gebied tussen Maas en Rijn. De film eindigt op het moment dat de geallieer den er in slagen bij Weeze een brug over de Rijn te slaan. Een schokkende documentaire, die waard is om gezien te worden door mensen, die het hebben meegemaakt, en zeker dóór jongeren om hen te confron teren met de waanzin van een oorlog. PROGRAMMA SPORTHAL „DE WETTELING" van 29 okt. t.m. 4 nov. 1982 Vrijdag 29 okt.: 19.00-24.00 zaalv. competitie: EJP 2-de Klos FCPR-Stappers Veronica-IVO 2 de Wetteling 2-'t Koetshuus Pauline 4-EJP 4 Zaterdag 30 okt.: 09.00-10.00 de Wetteling-de Klomp zaalv. comp. dames; 10.00-12.30 Manual handbal 12.30-19.00 VC Rooy volleybal comp 19.00-21.30 Jumpers basketbal comp 21.30-22.30 Spraeland Sport Zondag 31 okt.: 10.00-15.00 Badminton 15.00-20.30 Manual handbal 20.30-21.30 Batu Badaun zaalv. vr. Maandag 1 nov.: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-24.00 zaalv. competitie: SVCB-Crashoek EJP-de Wetteling EJP 3-Ford Oldtimer Dinsdag 2 nov.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 3 nov.: 19.00-22.30 Badminton 22.30-24.00 ZVV de Wetteling zaalv. Donderdag 4 nov.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooytr. Deze week een mooie foto van klas II en III van de R.K. Lagere School te Ysselsteyn, gemaakt in 1931. Bovenste rij van links naar rechts: Meester Jacobs, Harry Claessens, A. v. Asten, Ber Arts, Piet Spreeuwenberg, Jac. Claessens, Nel v.d. Weyer, Door Verheyen Wiel Geurts, Thij Arts, Drika Arts, Gien Fleurkens. Tweederij: Anna Winnen. Sien Manders, Drika Hellegers, Wim Manders, Bèr Maes- sen Grad Maessen, Gerda Maessën, Wies Geerets, Mia Maessen, Chris Hellegers, Truus Philipsen Derde rij: Nelleke Arts, Netje VergeldtMa rie Hubers Drika Geurts, Netje Swinkels+, Marie Jeurissen, Bertha Janssen, Truus Swinkels, Bertha Fleur kens, Nel Janssen, Marie v. Lipzig, Toon Hubers, Jan Spreeuwenberg Vierde rij: Jan v. Lipzig, Teng Swinkels, Hub Janssen, Wim Maessen, Grad Manders, Harrij Verlinden, Harrij Janssen, Hein Thoone Grad Claessens, Jan Winnen. Hebt U ook een oude schoolfoto of 'n interessante groepsfoto? Wij willen die graag in ons blad opnemen. Er zijn geen koeten aan verbonden en U krijgt de foto ongeschonden terug. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Franken. Th. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43, telefoon 82824 Weekenddienst vóór de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer. F. Schmeetz, Th. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: E. DE MUINCK KEYZER telefoon 88800 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America telefoon 04764-1707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teil. 81255 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag: van 10.00 tot J ?.00 en van 17.00 tot 18.00 uur; Verder alleen vcor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar H. JANSSEN Jr., telefoon 81458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag Spreekuur kleine huisdieren: W.H. KREMER, Mgr. Nolensstraat 12 Venray telefoon 04780-81000 za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Winden/Ruymbeek E.M. RUYMBEEK Brlenenlaan 5, Venray tel. 04780-83829 INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, UMAGAS en WML Past Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray telefoon 04780 - 86333 Geopend maandag tm vrijdag 9-17 uur. F.N.V. afdeling VENRAY Sekretariaat: Overloonseweg 89 telefoon 04780-88723 Aangesloten plaatselijke bonden: industriebond, bouw- en houtbond, voedingsbond, vervoersbond, ABVA/KABO, ABOP, dienstenbond en Vrouwenbond FNV Juridische dienst: elke tweede en vierde donderdag avond van de maand. Klachtenbureau: alleen voor leden van de industriebond iedere eerste en derde donderdag avond van de maand van 18.30-19.30 op het adres Burg. v.d. Loostraat 2b. MASJ maatschappelijk advies sentram voor jongeren Hoenderstraat 33, Venray TeL 04780-85251 open: maandag tm donderdag 10 - 18 vrijdag 10 - 20 uur ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkun dige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via telefoonnummer 04780 -81269. Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedge vallen door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, tehroon 81269. Spreekuur Diëtiste: Uitsluitend op afspraak, telefoon Zwangerschapsgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269. Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur, tele foon 88273 of 85900.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 3