Dorpsraad in Oostrum Venrays werkloosheid Gemeenteraad wil naadje van de kous weten over het dak van „De Essel" STIENSTRA Leenenl voor mannen en jongemannen Blijft Dorpsplein ook kermisterrein? WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING ïevaarlijk speelgoed PEEL EN MAAS uw weekblad KOOPAVONDEN VFIIDAV s™ Gemeente gaat 'n soepeler beleid toepassen voor 'kleine' bouw vergunningen PARKEREN St. Nicolaas-intocht nieuwe stijl? Diamanten kloosterfeest van oud-Venrayse zuster met BRILJANT zijn er veel mogelijkheden juweueR VÊRLINDEN Familierelatie RIDAG 29 OKTOBER 1982 Nr. 43 HONDERDErtDERDE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY EROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 29 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 11,— UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 15,- Gespecialiseerd in aode voor mannen en jongemannen Een aantal jaren geleden is door het toenmalige „werkcomi té Oostrum" in samenspraak met de gemeente Venray besloten het nieuw aan te leggen dorpsplein in Oostrum de funktie van kermis sen te geven. Sinds de realisatie van het plein wordt in Oostrum in toenemende mate gediscus sieerd over de bestemming ker misterrein welke een verdere ver fraaiing van het dorpsplein in de weg /ou staan. „Hoe is het mogelijk", zo werd nog op de laatstgehouden dorpsraadvergadering gehoord, „dat vier kermisdagen per jaar een verfraaiing van hei dorps plein belemmeren? Er zijn moge lijkheden te over om van het huidige plein een fraai Oos- trums plekje tc maken. Als de kermis er niet jaarlijks hoeft te staan kan de beplanting worden uitgebreid, kan een beeld van Onze Lieve Vrouw van Oostrum (reeds in bestelling) worden her plaatst, kan een kiosk of podium worden geplaatst, zou een te planten blauwspar in de toe komst dienst kunnen doen als verlichte kerstboom tijdens de kerstdagen. Meer bloembakken, lantaarns en banken, de aanleg van een vijver met fontein of het situeren een terras langs het ge meenschapshuis zijn ideeën die in de beslaande situatie nooit ver wezenlijkt kunnen worden. Met de haar zo eigen zelfwerk zaamheid kan Oostrum opnieuw bewijzen een idyllisch dorpsplein waard te zijn. Daarvoor zal de kermis moeten wijekn naar het alternatieve kermisterrein bij de Oude Watermolen, waar de ker mis trouwens meerdere keren heeft gestaan. Uit veiligheidsoverwegingen voor de Oostrumse kinderen tenslotte verdient de Oude Wa- térmolen eveneens de voorkeur". Om nu duidelijkheid te krijgen hoe de Uostrumse gemeenschap denkt, zullen woensdag 27 okto-, ber met de verkiezingen van de dorpraad „Werkcomité Oos trum" de Oostrumse mensen worden geënquêtteerd over de vraag of het dorpsplein kermis terrein moet blijven. Afhankelijk van het resultaat van de enquête zal de nieuwe Oostrumse dorpsraad de ge meente Venray opnieuw advise ren. Zal de Oostrumse kermis binnenkort definitief naar het terrein van de Oude Watermolen verhuizen? Fr. V. Ooslrum Onder deze titel plaatsten wij vorige teek een bericht over door de politie .ingenocmn" Kung Fu-sterren. Meta- en voorwerpen, die levensgevaarlijk lunnen zijn. Volgens onze zegsman ouden deze sterren op de L.T.S. zijn emaakt. Dat blijkt echter niet het geval t zijn. De jongelui die deze Kung Fu- terren in hun bezit hadden, hadden ze elf gemaakt - thuis in 'n schuurtje en onder medeweten van hun ouders. Ons bericht wierp dus een verkeerd teeld op de L.T.S.waarvoor onze ex- uses. Gebleken is, dat reeds geruime Üd op de L.T.S.een verbod van kracht om deze metalen voorwerpen te Inderdaad zijn deze week in Oostrum de Dorpsraadverkiezingen gehouden. Het hiernaast afgedrukte ingezonden stuk stelt de Oostrumse problematiek nog eens aan de orde. Naast die dorps raadverkiezing werd een enquête gehou den onder alle gezinnen, ouders plus kinderen boven 15 jaar over het knelpunt in de Oostrumse gemeen schap: het dorpsplein. Wij hebben enkele weken geleden reeds over het dorpsplein annex kermis plein in dit blad geschreven. De „ene helft" wil het Dorpsplein (aan de Mgr. Hanssenstraat) verfraaien door aan plantingen enz., maar dan is er geen plaats meer voor de kermisopstallen. Die zouden dan moeten verhuizen naar het plein bij de watermolen. De „andere helft" van de dorpsgemeenschap vindt het dorpsplein als kermisterrein beter geschikt en wil dus alles bij het oude laten. Nu praten we wel over de ene en de andere helft, maar hoe die verhoudin gen precies liggen, weet geen mens. Woensdagavond laat kon men ons mededelen dat de juiste uitslag van deze enquête nog niet bekend is gezien de veelheid aan variaties die te beantwoor den waren. Wel wist men al.te vertellen dat een globaal overzicht aanduidt, dat de voorkeur niet uitgaat naar het dorps plein als kermisterrein. De juiste uitslag zal nog gepubliceerd worden. Met de uit deze enquête naar voren komende gegevens zal de Dorpsraad overleg plegen met het gemeentebestuur. DORPSRAAD De verkiezing van de Dorpsraad is eventjes een probleem geweest. Er waren namelijk geen vrije kandidaten, die zich voor een zittingsperiode van 4 jaar in de Dorpsraad beschikbaar stelden, Men dacht al de huidige leden bij acclamatie te herkiezen maar uitein delijk kreeg men dan toch het vereiste aantal kandidaten bijeen. Vijftien zijn er afkomstig van de Oostrumse vereni gingen. Van oudervereniging tot jonge renkoor; en van kerkbestuur tot carna valsvereniging. Drie kandidaten staan op de lijst op oersoonlijke titel; ze hebben dus geen binding met enige ver eniging. Door loting werden alle 18 kandida ten op één lijst gezet en het was woensdag aan de Oostrumse bevolking daaruit vijftien nieuwe Dorpsraadleden ter kiezen. De voorlopige uitslag van deze stemming was uiteindelijk: A. Cornelissen, Geysterseweg 344 Q. C. M. Paantjes, Ooster Thienw. 450 M. A. Fleurkens, Geysterseweg 24 446 B. M. M. Valckx. Stationsweg 189 448 mw. M. Swinkels-Kessels, van Broekhuizenstraat 9 431 J. Raedts, Mgr. Hanssenstr. 44 383 H. Holtackers, W. Thienweg 11 414 mw. Achten-Geurts. Sparrendreef 414 J.v.d. Valk. Vlasakker 12 265 H. Vermeulen, Stationsweg 108a 430 M. v. Rattingen, Henri Dunantstr. 424 J. Janssen, Stationsweg 138a 371 A. Verstraelen. Mgr. Hanssenstr. 390 Th. Verheijen, v. Broekh.str. 40 403 H. Bruggeman, Mgr. Hanssenstr. 411 De opkomst was 47,9 Op maandag 15 november zal een overdrachtsvergadering belegd worden, waarop alle oude en nieuwe Dorpsraad leden tegenwoordig zullen zijn. Het is een zeldzaam verschijnsel bij de gemeenteraad van Venray, dat een vergadering binnen vijf kwartier is afge lopen. Dinsdagavond deed deze grote uitzondering zich voor, maar.... er stonden dan ook maar zeven punten op de agenda. Slechts één punt gaf reden tot een zeer uitvoerige discussie. Dat was het voorstel tot het beschikbaar stellen van 112.000,voor de gedeel telijke renovatie van het dak van de B.O.-school „De Essel". Die 112.000,zijn evenwel slechts het begin van een totale uitgave van 626.000,waarop de gehele dakcon structie is begroot en die in de loop van drie jaren zal moeten worden uitge voerd. B. en w. hadden geconstateerd, dat geen directe aansprakelijkheid voor gemaakte fouten in de dakconstructie was te verhalen bij architect of aannemer, omdat een en ander moest worden geplaatst in de tijd van de bouw rond 1970. uaarom werd geprobeerd de schade terug te halen bij; het ministerie van financiën. Daar haalde de gemeente in eerste instantie bakzeil. Het ministerie deelde n.l. mee, dat de gemeente verant woordelijk is voor de bouw van scholen en derhalve voor de gebreken, die het gevolg zijn van verkeerde materiaalkeu ze en constructie. Hoewel de gemeente het tegendeel beweerde, liet het ministe rie op haar beurt de gemeente weten dat er wél sprake is van constructiefouten en wel in die zin, dat er geen voldoende voorzorgen zijn genomen om een goede droge ventilatie te waarborgen. Daarmee zat de school met een rottend dak en de gemeente met de kosten van herstel. DRIE MOGELIJKHEDEN Nu bleven voor de gemeente drie Voor de koopavonden, voorafgaande aan het St. Nicolaasfeest en Kerstmis, heeft de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers en de Winkeliersvereni ging Venray de volgende data gepland: Maandag 29 november tot en met vrijdag 3 december; en woensdag 22 en donderdag 23 december. De vrijdagse koopavond op 24 december komt be grijpelijkerwijze te vervallen. Het is te verwachten, dat zowel het winkelcentrum Veltum, het winkelcen trum Brukske en de middenstand op de kerkdorpen zich bij deze regeling zullen aansluiten. mogelijkheden open: a) geen krediet beschikbaar stellen voor herstel van het dak; b) wél krediet beschikbaar stellen en de kapitaaliasten voor eigen rekening nemen en c) wel krediet beschikbaar stellen en gelijk de beginselverklaring uit te spreken, dat niet berust zal worden in het niet-vergoeden door het ministerie van de kapitaaliasten. Om deze laatste troef uit te spelen zou de gemeente de kapitaaliasten opnemen in de jaarlijks aan het ministerie te verstrekken opgave van de kosten van het buitengewoon onderwijs. Zou het ministerie dan nóg onwillig zijn, zou de gemeente in beroep tegen de afwijzing kunnen gaan óf berusten in de weigering. Om het „wat nu?" ging het dinsdag avond over, waarbij voorop stond, dat het niet verantwoord was de school de winter met een (rottend) lek dak te laten ingaan. VEEL VRAAGTEKENS De heer Broeksteeg verklaarde na mens het CDA dat zijn fraktie het voor stel ondersteunde om geld voor het herstel beschikbaar te stellen, maar tevens een procedure in te stellen om toch een Rijksbijdrage te krijgen. De heer Den Brok van Samenwerking herinnerde er aan, dat soortgelijke zaken al meer aan de orde zijn geweest. Telkens stuit men op de vraag, „wie is voor dergelijk slecht bouwsel verant woordelijk?". Ook nu blijkt dat de aannemer een dak heeft gemaakt dat at wijkt van de door de leverancier gegeven richtlijnen. Het ministerie zegt dan ook dat er onvoldoende voorzorgen zijn genomen. Een beroep om alsnog een Rijksbijdrage te krijgen zal dan ook wel geen resultaat hebben. Den Brok vond het maar vreemd dat er geen contract is tussen aannemer, architekt en schoolbestuur, maar dat men wel weet dat er 15 jaar garantie op het dak was De heer Kersten (PvdA; konstateerde „een klein lek met grote p volgen". Het gaat; hier om ruim 6 ton, en daar moeten we toch wel zuinig mee zijn. Hij vroeg zich af, waarom de aannemer van de bouwvoorschriften is afgeweken. En waarom heeft men deze zaak enkele jaren aangehouden? In een eerder stadium was er misschien nog 'n kans geweest op een schadevergoeding, Zijn er nog meer scholen met slechte daken te verwachten? Tenslotte stelde hij voor, te proberen het herstel als leerlin gen-bouwplaats te laten uitvoeren. Dat kost dan minder geld. De heer Cools (PSP. PPR, CPN) vroeg zich af of de gemeente wel terecht een bouwvergunning had afgegeven, nu blijkt dat men zich niet aan de bouw voorschriften heeft gehouden. Stienstra Venray BV. Patenstraat 19. t WEN llll I hypothek 'HaKEi LMn, Makelaars in onroerende goederen Wij verzorgen voor u: koop en verkoop- huur en verhuur taxaties- bouwprojektontwikkeling hypotheken- verzekeringen- beheer In de maand september aldus werd onlangs bekend gemaakt bleven negatieve ontwikkelingen de situatie op de Limburgse (en dus ook Venrayse) ar beidsmarkt bepalen. Terwijl in vorige jaren in de maand september de werk loosheid altijd afnam, of in het ongunstigste geval ongeveer gelijk bleef, steeg thans de werkloosheid onverdroten. Vorig jaar september kregen in Venray (inclusief het Arbeidsbureau Gennep) 39 mannen (tijdelijk) werk. Nu in september kwamen er maar eventjes 69 werkzoekenden bij tot maar liefst 3234 in totaal. Het percentage werkloze mannen kwam daardoor op 15,6 te staan. Dat is 0,8% boven het provin ciaal gemiddelde en 3,5% boven het landelijk gemiddelde. De cijfers wijzen ook uit, dat in Venray in één jaar tijds 1121 mannen werkloos werden dat is ruim 21 per week gemiddeld. Een schrikwekkend aantal. De groei van de werkloosheid is verdeeld over vrijwel alle beroepsgroe pen. In Venray zijn het in het bijzonder de bouwvakkers, de metaalbewerkers en het personeel in algemene dienst die bijzonder door de werkloosheid worden getroffen. Zonder meer mag men in de komende wintermaanden een verdere groei van de werkloosheid verwachten. En wanneer die groei een zelfde omvang heeft als het afgelopen jaar, dan zal op nieuwjaars dag 1983 een totaal aantal van 3500 mannelijke werklozen bij het arbeids bureau Venray-Gennep staan ingeschre ven! Een schrale troost is nog, dat de schoolverlaters iets gunstiger cijfers tonen dan voorheen, maar daar stond weer eeirstijging van de vorige jeugd werkloosheid tegenover. VROUWEN Ook bij de vrouwen steeg de werk loosheid in de maand september, hoewel minder sterk dan bij de mannen. In Venray was de stijging 16, waardoor het aantal werkzoekende vrouwen op 1524 kwam. Dat is 18,5% van de vrouwelijke beroepsbevolking. Het provinciale cijfer is 20,5%, het landelijke 16,4%. Venray ligt hier dus als „goed" gemiddelde. In een jaar tijd steeg het aantal werkzoekende vrouwen in Venray (inclusief Gennep) van 1262 tot 1524, dat is 262. Het einde van de groei lijkt nog niet bereikt. Maar ook hier kwamen de schoolver laters iets meer aan bod, doch de andere jeugdigen moesten weer enige stijging constateren. De grootste werkloosheidscijfers voor vrouwen liggen voor Venray bij de volgende beroepen: kantoorpersoneel, handelspersoneel. sociaal en geneeskun dig personeel en huishoudelijk perso neel. Interessant is het, om de werkloos heidscijfers van de gemengde beroepen te vergélijken. Dan zien we bijvoorbeeld dat bij handelspersoneel 147 mannen en 264 vrouwen als werkzoekenden staan ingeschreven. Bij kantoorperso neel 243 mannen en 302 vrouwen. Bij onderwijzend personeel 99 mannen en 107 vrouwen. Bij horecapersoneel 89 mannen en 77 vrouwen. Bij sociaal- er geneeskundig personeel 66 manner en 239 vrouwen. En tenslotte bij p^.soneel in algemene dienst 470 manden en 147 vrouwen. Wethouder van Oers wees er op dat we hier met pouwkundige-, juridische- en financiële aspecten te maken hebben, waarmee we in de toekomst nog wei eens meer geconfronteerd zullen wor den. Maar we moeten niet vergeten, dat de onderhavige dakconstructie dateert uit 1969 en toen heel acceptabel was. Eerst in de laatste jaren is gebleken dat deze daken niet overal goed voldoen. Juridisch is er maar een kleine kans dat er bij architect of aannemer enig verhaal te krijgen is. „De kool is het sop niet waard", zo verzekerde hij. WAAR IS HET CONTRACT? Inderdaad had men vier jaar geleden het herstel in verschillende fases ter hand kunnen nemen, maar opeens wilde het Rijk niet meer voor de kosten op draaien. De heer Den Brok meende uit de woorden van de wethouder te mogen opmaken, dat er toch wel scholen zijn waar deze daken goed zijn. Zijn ze hier slecht omdat er niet volgens de richtlij nen gebouwd is? vroeg hij de wethou der. Hij kon zich niet voorstellen dat er geen contract zou bestaan over deze bouw. Het Rijk heeft destijds de schooi gefinancierd, dus daar zal men dan ook wel een contract hebben. Maar contract wel of niet, hij bleef twijfelen aan enige bijdrage van het Rijk in dit herstel. De heer Kersten herinnerde er aan, dat het hier om bijna 7 ton gaat. Een bedrag dat bij de komende begrotings behandeling van grote invloed is. Juist daarom moet men nagaan hoe dit dak naar de bliksem kon gaan en waarom we mogelijk in de toekomst nog voor meer van deze problemen komen te staan. Wethouder van Oers beloofdde na te gaan of er ergens een bouwcontract te vinden zou zijn, maar desondanks zag hij geen heil in. 'n poging architect of aannemer aansprakelijk te stellen. Het heeft geen zin een dergelijke procedure op gang te brengen, aldus de wethouder die daarbij ook gesteund werd door de voorzitter. De heren Den Brok en Kersten bleven er echter bij, dat het opsporen van het bouwcontract noodzakelijk is. Men wil persé weten waarom er niet volgens bes.tek en tekening is gebouwd. Het moet komen vast te staan, of aan het „anders" bouwen van destijds nu de rotte daken te danken zijn. En als er inderdaad ook afgeweken is van de bouwinstructies van de leverancier, dan is er toch duidelijk sprake van schuld.... Raad en college vonden zich tenslotte in de afspraak dat een eerste herstel gemaakt mag worden, maar dat de tweede herstel fase moet wachten tot het bouwcontract op de proppen is geko men. Van alle afdelingen in het raadhuis, die daglij ks met publiek hebben te maken geniet ongetwijfeld de afdeling Bouw- en Woningtoezicht de minste sympathie. Begrijpelijk van de ene kant, omdat de ambtenaren van deze afdeling zich te houden hebben aan allerlei bepalingen en verordeningen, waarvan maar moeilijk is af te wijken. Er komt n.l. zóveel bij bouwen in Venray kijken, dat hierover een speciale brochure is gemaakt. Van de andere kant zijn de ambtena ren van bouw- en Woningtoezicht er ook om de mensen te helpen. Daarom heeft men intern eens bekeken of op deze afdeling bepaalde zaken niet iets soepeler kunnen worden be- en afge handeld zonder afbreuk te doen aan de voorschriften. Ongetwijfeld zij de bepalingen met betrekking tot het aanbrengen van erfafscheidingen voor vele inwoners van Venray een bron van regelmatig terug kerende ergernis. Hiervoor is n.l. naast een bouwvergunning ook een goed keuring van de welstandscommissie vereist. Het nieuwe college ban b. en w. is nu van plan een soepeler beleid te gaan voeren bij het toezicht op het bouwen van erfafscheidingen, pergola's etc; kortom bij bouwwerken geen gebouwen zijnde. Hierdoor kan de afdeling Bouw- en Woningtoezicht ook eens naar buiten een vriendelijker gezicht tonen. Toestemming voor het bouwen van een erfafscheiding kan in het vervolg worden verkregen door middel van een stempel „voor gezien" door Bouw- en Woningtoezicht te plaatsen op een te overleggen eenvoudig schetsje of ont- werpje. Hieraan behoeft geen architect meer te worden betaald, omdat men nu voor de gemeentelijke bemoeiing slechts 10,- behoeft te betalen. Wil men echter een erfafscheiding of pergola bouwen, die sterk afwijken van het gangbare, dan zal de normale procedure met bouwvergunning, wel standstoezicht en bouwleges moeten worden gevolgd. Voorlopiggaat men echter van uit, dat die afwijkingen tot de uitzonderingen zullen behoren. Met de soepele methode bereikt men tijdwinst, kostenbesparing tevreden burgers. Voorlopig zal men deze versoepeling een jaar hanteren. Daarna zal worden bekeken of het zinvl is er mee door te gaan. Belangrijk hierbij is de medewerking van de bevolking. Houdt men zich aan de soepele regels, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Vanzelfsprekend blijft de gemeente lijke controle op clandestiene bouwsels bestaan, doch gehoopt wordt, dat door de versoepeling de neiging om clandes tien erfafscheidingen en pergola's te bouwen zal afmene, bouwen zal afmene. In het kader van de versoepeling krijgen clandestiene bouwers in principe alle medewerking om hun bouwsels te legaliseren. De gemeentepolitie verzocht ons, om onze lezers er op te attenderen, dat het verboden is langer dan een half uur te parkeren in de Patersstraat. Bovendien moet men parkeren in de aangegeven vakken. Overtreders worden verbali- seerd. Ook wordt er de aandacht op gevestigd dat men verplicht is, op het parkeerterrein t.o. het oude ziekenhuis, te parkeren in de vakken. Auto's welke buiten deze vakken staan blokkeren of hinderen andere autorijders. Ook hier zal de politie bij regelmatige controles verbaliserend optreden. Het eeuwenoude Venrayse St. Nico- laasgilde, dat al enige jaren in financiële problemen zit o.a. door de „blauwe" puzzels welke enkele jaren geleden in de handel werden gebracht zoekt nieuwe wegen om uit de zorgen te kunnen komen. Zo heeft het Gilde zich tot de Winkeliersvereniging Venray (Winkel centrum) en de vereniging van Zelfstan dige Ondernemers (VZO) om geldelijke ondersteuning gericht, als zijnde de meest belanghebbenden. Beide vereni gingen nemen voorshands 'n afwach tende houding aan en zullen het St. Nicolaasgilde voorstellen de jaarlijkse intocht van Sint Nicolaas op een andere wijze te organiseren. Tot op heden houdt de Sint zich bij zijn zondagse intocht in Venray aan een vrij constante route door het centrum. Een enkele maal werd een uitschieter gemaakt naar het Molenplein en Vel tum Het centrum herbergt echter weinig kinderen, en beide verenigingen vinden het dan ook niet logisch, dat de Sint zich tot het centrum blijft beperken. Meer voelt men voor een intocht op zaterdagmiddag. In het centrum is het dan druk van de bezoekers. Sinterklaas behoeft dan ook bij zo'n intocht weinig entourage. Een enkel muziekcorps of Joekskapel zou al voldoende zijn. En natuurlijk 'n grote groep Zwarte Pieten die al strooiend rond gaan. Natuurlijk zou de officiële ontvangst op het bordes van het oude raadhuis evengoed op die zaterdag kunnen doorgaan. Aansluitend aan een rondgang door Venray-centrum zou de goedheilig man zich nog naar het winkelcentrum Brukske en het winkelcentrum Veltum kunnen begeven. In de toekomst zou zelfs het winkelcentrum Landweert ook daarbij betrokken kunnen worden. Zoals gezegd, dit zijn de gedachten van de Vereniging van Zelfstandige On dernemers en van de Winkeliersvereni ging. Afgevaardigden van beide vereni gingen gaan daarover met het Si. Nicolaasgilde overleg plegen. Ook met de winkeliers van Brukske en Veltum zal kontakt worden opgenomen. Hoewel de intocht van St. Nicolaas in Venray reeds gepland is op zondag 14 november, zal men toch proberen deze intocht naar een zaterdagmiddag te ver schuiven. Door deze verschuiving en ..intocht nieuwe stijl" verwacht men de kosten, verbonden aan dit festiviteit, te kunnen drukken. De winkeliers zouden dan ook eerder genegen zijn het St. Nicolaasgilde financieel te steunen en gezamenlijk kunnen proberen de tekorten over een aantal jaren op te los sen. Op 6 november a.s. zal in Maastricht, in besloten kring, het diamanten kloos terfeest gevierd worden van Zuster Maria Rongen. Zuster Rongen (Nelleke) werd op 17 december 1898 op het Overbroek te Leunen geboren. Na enkele jaren ver huisde ze met haar ouders naar het Brukske. Daar heeft ze tot en met haar schooljaren gewoond. Amper de school verlaten, moest ze als dienstmeid gaan werken, en kwam zodoende in Oirlo terecht. Op bijna 24-jarige leeftijd deed ze haar intrede als zuster in hel klooster van het Kindertehuis St. Jozef aan de Kommel te Maastricht. Daar heeft ze zich 40 jaar lang naast het zuster-zijn bezig gehouden met het opvoeden en verzorgen van kinderen in dit tehuis. Maar zelfs daarna, en terwijl ziekten haar niet bespaard bleven, bleef zij aktief en verzorgde haar zieke mede zusters. Het is feitelijk nog maar 'n half jaar dat men haar rustend-zuter kan noemen. Het diamanten feest zal, zoals gezegd, in besloten kring gevierd worden, maar ongetwijfeld zullen haar vroegere kennissen en vriendinnen haar nog wel even schriftelijk willen felici teren met deze heugelijke dag. GROEIBRILJANT van DESIREE DIAMONDE LE CHIC en een eigen kollektle 0.0! ert f 199.- 0.03 ert vanaf f 278 - 0.10 entourage vanaf f 755 - VENRAY Aan het begin van de raadsvergade ring van dinsdagavond legde CD A-frac tievoorzitter J. Truyen een verklaring af n.a.v. het benoemen van de heer Fr. van Opbergen lot lid, niet-raadslid-zijnde, in de commssie voor financiën en economische aangelegenheden. Gebleken was n.l. dat het gekozen niet-raadslid familie in de tweede graad is van Weth. H. Poels-Peters. En dat mocht niet ingevolge de door de raad vastgestelde verordening op de commis sies. De heer Truyen had geconstateerd dat het bewuste „verwantschapsarti kel" zó verouderd was, dat het vrijwel in geen enkele gemeente meer werd gehanteerd. Men had overwogen alsnog de verordening op dit punt te wijzigen, maar hiervan had men toch maar afge zien. Daarom stelde hij voor de heer Van Opbergen niet benoemd te verklaren en daarvoor in de plaats in de volgende vergadering de heer van Gassel uit Ys- selsteyn te benoemen.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 1