GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting BEZUINIGINGEN DRUKKEN STEMPEL OP WELZIJNSPROGRAMMA 1983 Verkeersmaatregelen rond begraafplaats Collectekalender Woningtoewijzing Bouwvergunningen verleend Bouwvergunning aangevraagd Diploma zwemmen UIT DE MILIEUNOTA Maatregelen in 't belang van het milieu GEMEENTELIJK ZWEMBAD Hinderwet Hinderwet VERKEERSRUBRIEK In juni 1982 heeft de gemeenteraad van Venray zijn fiat gegeven aan het „Plan specifiek Welzijn 1982 - 1985". Hierin wordt in grote lijnen aangegeven in welke richting het specifiek welzijn in de gemeente Venray zou moeten worden ontwikkeld. Men zou kunnen zeggen, dat dit welzijnsplan een richt snoer is voor een ieder jaar vast te stel len welzijnsprogramma. Voor 1982 heeft de gemeente geen jaarprogramma kunnen vaststellen, omdat het welzij nsplan pas in het midden van het jaar werd vastgesteld. Toen werd volstaan met het opsturen van een lijst van te subsidiëren activitei ten en voorzieningen naar het ministerie van C.R.M. met de bedoeling de te ont vangen rijksbijdrage veilig te stellen. In de loop van dit jaar is aan deze lijst nog een aantal subsidies ten behoeve van nieuwe activiteiten en voorzienin gen toegevoegd, met name t.b-.v. gemeenschapsvoorzieningen in Oos trum, Oirlo, Veulen, Veltum etc. Naast deze subsidies was in 1982 in principe nog een bedrag van 50.000,— beschikbaar voor het invullen van acti viteiten, In verband met noodzakelijke bezuinigingen in de begroting 1983 is dit bedrag geschrapt. Dit betekent, dat voor 1982 dit bedrag nog slechts gebruikt kan worden voor eenmalige uitgaven. Het college denkt dit geld te besteden aan een aantal concreet genoemde eenmalig te realise ren voorzieningen. WELZIJNSPROGRAMMA 1983 Thans is het welzijnsprogramma voor 1983 in concept gereed. Voordat het de gemeenteraad ter vaststellig wordt aangeboden, zullen organisaties, be langstellende burgers de gelegenheid tot inspraak krijgen. Uiteraard drukken de noodzakelijke bezuinigingen, waarmee de gemeente wordt geconfronteerd, hun stempel op het welzij nsplan voor het volgend jaar. In het programma 1983 zijn dan ook zeer beperkte mogelijkheden aanwezig voor een nieuw beleid. Het gevolg is, dat een groot aantal beleidsvoorne mens, opgenomen in het Welzijnsplan 1982-1985 opgeschoven dienen te wor den. Bovendien heeft men noodge dwongen kortingen moeten toepassen op een groot aantal subsidies. Daarom is het Welzijnsprogramma 1983 zeer nauw verbonden met de gemeentebegroting en prioriteitenstel ling voor dit jaar. Dat welzijnsprogramma wordt dan ook gelijk met de gemeentebegroting voor 1983 vastgesteld. INHOUDEN VORM Zoals ook het welzijnsplan voor de gemeente Venray het gehele terrein van het specifiek welzijn omvat, is dit ook het geval voor het programma 1983. Het programma is zo beknopt mogelijk gehouden. Men heeft zich be perkt tot een schematische opzet van de gegevens over de voorzieningen en activiteiten, welke door de gemeente worden gesubsidieerd. In het programma is verder een on derscheid gemaakt in de drie hoofd elementen: Zorg Educatie Recreatie. Bij deze driedeling is een onderscheid gemaakt naar diverse werksoorten. Naast de hoofdindeling is steeds onderscheid gemaakt naar: Welke beleidsvoornemens in im materiële sfeer gedurende het program majaar aandacht zullen krijgen. Deze hebben nog een enigszins voor lopig karakter. Een en ander hangt samen met de nog niet geheel afgeronde discussie en voorstellen rond de verdere opzet van de welzijnsplanning. Een dui delijke relatie tussen deze aanbevelingen en de nota van aanbieding is aanwezig. Welke nieuwe activiteiten/voor zieningen zullen worden gerealiseerd. Ten aanzien van deze voornemens is een directe relatie te leggen met de z.g. prioriteitenlijst, behorende bij de ge meentebegroting 1983. Welke bestaande voorzieningen en activiteiten gemeentelijke steun zullen krijgen. Het hele proces van welzijnsplan en -programma vergt nog de nodige gewenning. Een en ander betekent, dat de systematiek van indienen van begrotingen en programma's door de instellingen en organisaties nog niet geheel sluitend is. Dit betekent, dat de subsidiebedragen, zoals die in het pro gramma zijn opgenomen, op diverse onderdelen nog een voorlopig karakter hebben. Wél is een duidelijke relatie gelegd naar de bedragen, zoals die in de gemeentebegroting 1983 zijn opgeno- EDUCAT1EF- EN EMANCIPATIEPROGRAMMA Hoewel tot voor kort het Educatief- en Emancipatieprogramma apart gepre senteerd en vastgesteld werd, vormt het nu een onderdeel van het welzijnspro gramma 1983. Dmdat dit onderdeel een iets andere benadering vraagt in ver band met de financiële kant, zal hier voor een aparte inspraakavond worden belegd. OVERLEG EN INSPRAAK Vanaf maandag 1 november tot woensdag 1 december ligt in de Infotiek van het raadhuis - dagelijks tijdens de kantooruren geopend - het concept Welzijnsprogramma 1983 ter inzage. Omdat dit welzijnsprogramma niet eerder door de gemeenteraad mag worden vastgesteld dan na inspraak en overleg met de betrokken organisaties en de bevolking, zullen in deze periode van ter visielegging, ook nog twee in spraakavonden in de burgerzaal van het raadhuis worden gehouden. Op maandag 8 november a.s. om 20.00 uur wordt een inspraakavond gehouden over het Educatief- en Emancipatieprogramma. Op woensdag 24 november krijgen alle organisaties en andere belangstel lenden gelegenheid in te spreken over het Welzijnsprogramma 1983. Bij deze inspraakavonden zullen de bij het welzijnsprogramma betrokken wethouders aanwezig zijn. Alle organisaties zullen tevoren het concept thuisgestuurd krijgen. Uiter aard zullen ook de commissies zich met het welzijnsprogramma bezighouden om hierover advies Ie kunnen uitbren gen aan het college van b. en w. In verband met Allerzielen wordt op zondag 31 oktober a.s. grote drukte ver wacht bij de begraafplaats Boschhui- zcn. Daarom zullen evenals voorgaan de jaren rondom de begraafplaats enkele verkeersmaatregelen van kracht worden. Om bij het kerkhof te komen moet men vanaf de Maasheseweg de Smak- terveldweg inrijden. Dan rijdt men via de Rosmolenbaan, over het viaduct, naar de Spurkterdijk. Voor de Spurk- terdijk geldt een eenrichtingsverkeer. De parkeerplaatsen nabij de ingang van de begraafplaats zijn gereserveerd voor priesters en invaliden. Verkeersomleiding „Ailerzielenviering" Begraafplaats Boschhuizen auto-verkeer dient gebruik te maken van de route: Maasheseweg - Smakterveldweg Rosmolenbaan - Spurkterdijk (éénrichtingsweg) Op dinsdag 9 november vergadert de commissie voor onderwijs en cultuur hierover. Op woensdag 10 november is het de beurt aan de commissie voor maatschappelijke zorg terwijl op don derdag 18 november de commissie voor jeugd, sport en recreatie zich met het welzijnsprogramma 1983 zal bezighou den. Deze commissievergaderingen zijn openbaar. Belangstellenden op de pu blieke tribune kunnen vóór de commis sievergaderingen gebruik maken van hun spreekrecht. Van 1 t/m 7 november: Nationaal Jeugd Fonds (landelijke aktie). Op 13 november: jeugdopvang St. Christoffel (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). Van 15 t/m 21 november: Nationaal Fonds Sport Gehandicapten (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collec tevergunning verleend. Collecteren bui ten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Sinds het nieuwe college van burge meester en wethouders functioneert heeft de gemeente geen rechtstreekse be moeienis meer met het verdelen en toewijzen van woningen. Voor woningtoewijzing, klachten ten aanzien van woonruimtezaken en ande re zaken, welke betrekking hebben op woonruimte-aangelegenheden zal men zich in het vervolg rechtstreeks moeten wenden tot de woningbouwvereniging Noord Limburg óf de eigenaren van huurwoningen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 27 oktober 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen gedurende 30 dagen na da tum van deze publicatie op grond van de Wet Administraieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het vernieuwen van het dak op de woning aan de Energieweg 6, t.n.v. P. H. M. v. d. Ven; het uitbreiden van de loods en hel slopen van de bestaande schuur aan de Eijkenhofweg 8, t.n.v. J. L. G. van Dijck; het plaatsen van een kanteldeur in de garage aan de Oirloseweg 4, t.n.v. M. A. J. M. Custers; het bouwen van een tuinhuisje aan de Serenadestraat 46, t.n.v. A. J. M. Klein Overmeen; het uitbreiden van de varkensstal len aan de Horsterweg 41, t.n.v. W. M. M. Classens. Venray, 29 oktober 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een serre aan St. Ceciliapad 8, t.n.v. J. Th. A. Emans; het uitbreiden en verbouwen van een restaurant aan het Henseniusplein 11 t.n.v. Lin Hsi Huan; het uitbreiden van een mestvar- kensstal aan de Heidseschoolweg I, t.n.v. L. Pouwels; het uitbreiden van een mestvar- kensstal aan de Begijnhofweg 5, t.n.v. A. M. Derikx; het bouwen van een duivenhok aan het St. Ceciliapad 28, t.n.v. J. A. P. Voesten; het bouwen van een tuinberging aan Christoffelkruid 28. t.n.v. C. Peters. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 29 oktober 1982 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 29 oktober 1982 Zaterdag 6 november a.s. wordt in het gemeentelijk Combi-Zwembad di ploma zwemmen georganiseerd voor het A en B diploma. Het diploma zwemmen staat onder toezicht van de K.N.Z.B. Proefzwemmen voor de twee diplo ma's is mogelijk tijdens de vrije zwemuren van maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 18.00 en 20.00 uur. Uit de voorafgaande afleveringen blijkt, dat er op milieugebied voor de gemeenten diverse taken liggen. Uit deze veelheid van taken moet een bepaalde keuze worden gedaan. Deze keuze wordt mede afgestemd op de mogelijkheden, die de gemeenten heb ben. Met name dient dan aan de finan ciële mogelijkheden te worden gedacht. In de milieunota worden voor de nabije toekomst de volgende prioritei ten voorgesteld: 1Intensievere controle op de aanwe zigheid en naleving van de hinderwet vergunningen. De controlewerkzaamheden op aan wezigheid en naleving van hinderwet vergunningen worden uitgevoerd door gemeente-ambtenaren. Dezelfde ambte naren voeren diverse werkzaamheden met betrekking tot de Wet Geluidshin der uit. De mogelijkheid zal worden bekeken om eventueel voor het totale hinderwetgebeuren te zijner tijd een Hi nderwetuitvoeringsprogramma'op te stellen. 2. Het verder uitvoering geven aan het gestelde in de Lozingsverordening Venray. Mede met het oog op de controle werkzaamheden treedt de vergunnings plicht gefaseerd in werking. De controle werkzaamheden worden uitgevoerd door daartoe aangewezen gemeente ambtenaren en ambtenaren van het Waterschap/Zuiveringschap Limburg. 3. Uitvoering taken, welke voort vloeien uit de Wet Geluidshinder. In een vorige aflevering is geschetst, wat de taken zijn voor de gemeente Venray met betrekking tot de uitvoering van de Wet Geluidshinder. Een goede uitvoering van deze taken is momenteel mogelijk, aangezien de Wet Geluidshinder nog niet volledig in werking is getreden. Bij volledige inwer kingtreding is het zeer waarschijnlijk, dat personeelsuitbreiding nodig zal zijn. Ook dient rekening te worden gehouden met de aanschaf van geluidsmeetappa- ratuur. Voor de extra kosten, die uit voering van deze wet met zich mee brengt, kan een rijksbijdrage worden verkregen. 4. Met betrekking tot afvalstoffen dient te worden gestreefd naar een milieubewust gedrag van de burger. Dit hangt ten nauwste samen met het bevor deren van het milieubesef. De gang van zaken omtrent de afval verwerking in de gemeente Venray moet momenteel bevredigend worden ge noemd, mede gezien de 100% aanslui ting en de mogelijkheid voor ieder gezin om zich van grofvuil te ontdoen. De nadruk zal steeds meer gelegd moeten worden op uitsortering van af valstoffen zoals glas en papier en moge lijk in de toekomst van blik en plastic. 5. Bevorderen milieubesef. Voor de lokale overheid is een duidelijke taak weggelegd, vooral op het gebied van voorlichting, inspraak en participatie. In verband met de voorlichtingstaak wordt in de Milieunota aanbevolen een programma te ontwikkelen, waarin de gemeentelijke taak met betrekking tot Parkweg 2 - Venray Tel. 04780 - 82069 ZWEMLESSEN PARTICULIEREN Aanvangsleeftijd: kinderen die voor 1 maart 1983 zes jaar zijn. Cursusduur: 24 lessen, 2x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 74,25 voor kinderen tot 16 jaar, inclusief entree. Inschrijven: aan de kassa door middel van een inschrijfformulier.Kas sa open: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 16.45 - 18.45 u. Woens dag van 15.45 - 17.45 u.; zaterdag van 11.45- 13.45 u. Cursussen starten vanaf 15 november 1982. Ijstijden groepen: 1 maandag 17.00- 17.30 uur; donderdag 17.00-17.30 uur; 2 maandag 17.30-18.00 uur; donderdag 17.30- 18.00 uur; 3 dinsdag 17.00- 17.30 uur; vrijdag 17.00- 17.30 uur; 4 dinsdag 17.30- 18.00 uur; vrijdag 17.30-18.00 uur; 5 woensdag 16.00- 16.30 uur; zaterdag 11.00 - 11.30 uur; 6 woensdag 16.30- 17.00 uur; zaterdag 11.30 - 12.00 uur; 7 woensdag 17.00- 17.30 uur zaterdag 12.00- 12.30 uur; 8 woensdag 17.30- 18.00 uur; zaterdag 12.30- 13.00 uur. Aanvangsleeftijd: vanaf 16 jaar. Cursusduur 24 lessen, 2x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 96,25 inclusief entree. Inschrijven: aan de kassa door middel van een inschrijfformulier. Kas sa open: maandag, dinsdag donderdag en vrijdag van 16.45 - 18.45 u.; woens dag van 15.45 - 17.45 uur; zaterdag van 11.45-13.45 uur, Cursussen starten vanaf 22 november 1982. lestijden groepen: 1 maandag 20.00-20.30 uur; donderdag 20.00 - 20.30 uur; 2 maandag 20.30-21.00 uur; donderdag 20.30-21.00 uu het milieu duidelijk wordt gemaakt. Overigens verdient het aanbeveling het particulier initiatief de voorkeur te geven boven het entameren van gemeen tewege, waar het gaat over het opzetten van manifestaties, cursussen etc. De lokale overheid dient wel voorwaarde- scheppend bezig te zijn. 6. Een goede controle op de naleving van de gemeentelijke Kapverordening, het gestelde in de Boswet en gebruiks voorschriften van het bestemmingsplan Buitengebied. Op grond van de Kapverordening kan ook worden opgetreden tegen verwaar lozing van landschappelijke beplantin gen. Ook het bestemmingsplan Buitenge bied met de milieustudie van de Werkplaats voor milieubouw van Thij- sen als criterium, waarborgt het behoud van landschappelijk waardevolle gebie den. 7. Bestrijden van het probleem van hondenuitwerpselen op trottoirs, speel- en trapveldjes etc. Keer op keer wordt het gemeente bestuur geattendeerd op dit ergerlijk probleem. Door het voortdurend bevor deren van het milieubesef zal de aandacht van hondenbezitters voor dit probleem worden gevraagd. 8. Volledigheidshalve zij nog vermeld dat bewaking van de voormalige stort plaats Venray's Broek, een geheel op zichzelf staande procedure is. BINNEPADEN BRUKSKE VERBODEN VOOR BROMFIETSEN Sinds kort zijn de binnenpaden van het Brukske verboden voor bromfietsen [met in werking zijnde motor]. Dit verbod is aan het begin van de paden aangegeven via de plaatsing van het donkerblauwe bord met het woord „FIETS PAD". Wandelaars mogen vanzelf sprekend van de paden gebruik blijven maken. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de -Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend dat zij voornemens zijn om op de vraag van B. J. J. Arts, Venrayseweg 145 te Horst, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het e>l art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een varkens- mesterij en schapenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Beekweg (ongenum merd) te Vredepeel, negatief te beschik ken. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 12 november 1982, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingestëld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 29 oktober 1982 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 20 oktober 1982 vergunning is verleend ingevolge de hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van M.A.C. Couwenberg, Deurneseweg 144 te Ys- selsteyn-Venray, voor het uitbreiden van een varkensmesterij, waarbij mest en mestsoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Deurneseweg 96 te Heide-Venray. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 29 oktober 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af- In een serie artikelen kunnen lezers hun kennis van de wettelijke bepalingen voor het wegverkeer nog eens opfrissen. Hieronder het 5e hoofdstuk van onze verkeersrubriek. KRUISINGEN EN SPLITSINGEN. 1Van een zijweg mag men een kruising of splitsing oprijden: a. op een voorzichtige wijze; b. wanneer het mogelijk is door te rijden zodat de kruising of splitsing weer vrijkomt, óf(wanneer men de kruising/splitsing niet in één keer kan nemen); c. wanneer men zich op het middenvlak tussen de verkeersstromen die men moet kruisen, kan opstellen. 2. Voorrang heeft: a. politie, brandweer, ziekenauto(en andere diensten) wanneer de voertuigen de voorgeschreven optische geluidssig nalen voeren. b. verkeer op een voorrangskruising, voorrangssplitsing, voorrangsweg bo ven verkeer op andere wegen; c. verkeer op een verharde weg boven dat op een onverharde weg; d. op wegen van gelijk orde hebben: trams voorrang boven anderen; motor voertuigen boven fietsers, bromfietsers, wagens, ruiters en geleiders van vee; e. in andere dan de genoemde situaties heeft het verkeer van rechts voorrang. 3. Colonnes militaire voertuigen(ken- baar aan blauwe lamp vlag), uitvaart stoeten, processies, optochten en mars- collones van voetgangers, mogen op kruisingen/splitsingen niet doorsneden worden. Men moet ze in hun geheel laten passeren. Dit geldt niet voor politie, brandweer en ziekenauto met zwaailicht en meertonige hoorn. RICHTINGVERANDERÏNG 1Een bestuurder mag van richting ver anderen: a. als anderen er niet door in gevaar komen; b. als hij tijdig en duidelijk richting heeft aangegeven; c. als hij heeft voorgesorteerd(voorsor- teren naar links is alleen voor motor voertuigen verplicht, voor anderen is er geen verplichting om naar links voor te sorteren). 2. Links of rechts afslaan is toegestaan als het rechtuitgaande verkeer tege moetkomend, naast of achteroDko- mend, ook voetgangers op het trottoir, niet worden gehinderd. Voor trams geldt deze regel niet; zij hebben altijd vrije doorgang. 3. Degene die linksaf slaat moet de bocht zó ruim nemen, dat hij op de rechter weghelft uitkomt. 4. De bepalingen over richtingverande ring gelden niet alleen voor zijwegen maar ook voor inritten. Buiten de bebouwde kom is de bestuurder van een motorvoertuig echter niet verplicht bij een inrit naar links voor te sorteren. Volgende week zijn in deze rubriek opgenomen de bepalingen omtrent „snelheid". Hieronder de test voor deze week. De juiste antwoorden vindt u elders op deze pagina. Veel succes. 1 U nadert met uw motor een zebra pad. wanneer moet u dan aan een voetganger doorgang verlenen? a. Als deze op het zebrapad over steekt. b. Zodra deze op het zebrapad wil stappen. c. Als deze te kennen geeft dat hij wil gaan oversteken. spraak). Ingevolge artikel 44^ tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 29 november 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen Milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsingen of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek beslist is. Venray, 29 oktober 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen 2 U komt met uw motor in botsing met een fietser. Deze wordt gewond, en zijn fiets wordt beschadigd. Wat mag u dan niet doen? a. Doorrijdenzonder de politie te waarschuwen. b. Doorrijden zonder dat mijn iden titeit en die van mijn moter is worden vastgesteld. c. Mijn motor op de rijbaan laten staan. 3. Hoeveel personen mogen vóór de be stuurder op een motor worden ver voerd? a. Eén, indien deze persoon een goedgekeurde valhelm draagt. b. Eén, indien de bestuurder niet wordt gehinderd. c. Geen. 4 U rijdt met uw motor op een onbe veiligde spoorwegovergang [dus: een overweg die niet is voorzien van be weegbare afsluitingen af halve over wegbomen]. Mag u daar een aato links inhalen? a. Neen. b. Ja, als ik maar niet op de linker weghelft kom. c. Ja. 5 U rijdt op uw motor. Wanneer mag[!] u dan met uw kop lamp een knippersignaal geven? a. Bij dag, als door mijn nadering gevaar dreigt. b. Bij nacht, als ik in de bebouwde kom zijstraten voorbijrijd. c. Als ik buiten de bebouwde kom wil inhalen. 6 De auto gaat rechts af. In de straat waar hij nn komt is een doorgetrok ken gele streep terzijde van de rijbaan aangebracht. Dit betekent: a. langs dit gedeelte niet parkeren. b. Stilstaan verboden, behalve voor het laden of lossen van goederen. c. Stopverbod langs deze zijde. 7 Mag de bestuurder van de auto de scooter die de v.o.p. langzaam nadert of hiervoor stilstaat inhalen of voorbijrijden? a. Ja. b. Neen. c. Ja, want de scooter is een motor voertuig op twee wielen. 8 Noem de volgorde van voorrang. a. Auto - bromfiets - fiets. b. Bromfiets - fiets - auto. c. Auto - fiets - bromfiets. a. Stoppen verboden, tenzij aan het verkeer op de voorrangsweg, -kruising of splitsing voorrang dient te worden verleend. b. Stoppen alleen toegestaan als bij nadering van de voorrangsweg, -kruising of -splitsing voorrang móet worden verleend aan het ver keer van links en van rechts. c. Aanduiding nadering voorrangs weg, -kruising of -splitsing met verplichting om vóór het oprijden van de weg, kruising of splitsing te stoppen. '3'6 -e-8 -q z. •B'9 "B'p -0'£ -q-z 'B* i :ua8uissoido

Peel en Maas | 1982 | | pagina 15