KATOEN PEEL EN MAAS ROTE F0T0-SPAARAKTIE ebberink fêr\ ebberink /IMRKTHOF BLOEMBOLLEN 'T IS VUR DEN BEKKER „Blaos um op", oktober '82 Krieg am N.Rhein c/ywp VUT REGELING VOOR AMBTENAREN HERMANS VENRAY f Diamanten Bruidspaar aan de Parkweg 17.95 9.95 Formica aanrechtbladen vele merken afzuigkappen Keukencentrum Franssen Westsingel 54 Venray telefoon 82851 Nu nog keus uit ca. 115 soorten tulpen, hoog en laag, in zwart - rood - oranje - wit - blauw - enz. Narcissen - krokus - hyacint - keizerskroon in diverse kleuren. Druifjes, blauw en wit - irus cyclaam - alium in diverse soorten enz. enz. Amaryllus-bollen in 6 kleuren. Ook voor potgrond - tuinturf - turfmolm - compost - gazonmaaiers - tuingereedschap. NU Tuinkruiwagen voor 57,50 LEUNSEWEG 25 - VENRAY TELEFOON 81483 meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr: poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 4x11 initiatief van de Piëihaas overgenomen door het Winkelcentrum Venray VRIJDAG 22 OKTOBER 1982 Nr. 42 HONDERDENDERDE JAARGANG Jaarvergadering van de Tuinbouwbond Horst-Venray Deze jaarvergadering zal gehouden worden op maandag 25 okt., aanvang 19.30 uur in zaal Versieyen ,,Het Kruis punt", Aijiericaanseweg 105, Horst- Meterik. Naast de opening, notulen, financieel verslag en jaarverslag, zal de heer P. Delissen, medewerker van de Sociale Economische Dienst van de LLTB, een inleiding houden over bedrijfsover- dracht, maatschap of B.V., sanering, beloning, werkende en studerende kin deren. Na de pauze zal er een duscussie volgen met de inleider. Verder is het mogelijk voorstellen in te dienen voor de algemene jaarvergadering van de tuinbouwvakbond van de LLTB. Na de rondvraag zal de vergadering gesloten worden. IMKERS regio Venray Hoofdbestuursvergadering: Op zaterdag 23 oktober a.s. zal de jaarlijkse hoofdbestuursvergadering van de Imkers L.L.T.B. gehouden worden te Roermond. Op deze vergadering zijn alle Imkers verenigingen van de kring Limburg vertegenwoordigd. Imkers uit de regio Venray, die belang stellen in deze verga dering kunnen kontakt opnemen met de sekretaris dhr. A. Muller, OosterThien- weg I6a te Oostrum, tel. 84272. Video Bijenfilm Op donderdag 28 oktober a.s. wordt een video-bijfenfilm vertoond met diskussie en of verkorte vergadering. Aanvang 20.00 uur in zaal Mariens te Leunen. Werkdag ,,Ambrosiashoeve" Op zaterdag 30 oktober a.s. is de jaarlijkse werkdag georganiseerd bij de proefbijenstand „Ambrosiushoeve" te Hilvarenbeek. Imkers die zich verdien stelijk willen maken op deze dag kunnen zich melden bij de sekretaris. Feestavond Op vrijdag 12 november a.s. wordt de jaarlijkse feestavond gehouden in zaal Mariens te Leunen.Konvokaties wor den zo spoedig mogelijk bezorgd. Kynologenclub Venray en omstr. AKTIV1TEITEN Zaterdag 23 oktober vinden de examens van de Puppycursus plaats op ons oefenterrein. De examens van de overige cursussen zullen zondag 24 oktober worden afgenomen vanaf 10.00 uur. Op zondag 31 oktober tussen 14.00 en 15.00 uur kunt U van start gaan voor onze grote „Snertwandeling". Deze hondenwandeling heeft als start en eindpunt Hotel ,,Vink" aan de Rijks weg te Well. Bij een van de kontrolepunten van deze prachtige wandeling zal men zich kunnen opwarmen, middels het nutti gen van een heerlijke ouderwetse kop snert. Op dinsdag 2 november wordt tijdens de kynoiogische avond (contactavond), op speciaal verzoek in ons programma ingelast, door het bestuur verslag worden gedaan van de afgelopen clubmatch. Deze avond begint om 20.00 uur in wijkgebouw Zuid te Venray. Noteert U alvast in uw agenda: 27 november -St. Nicolaasavond, waarna kienen. Voor nadere informaties kunt U altijd bellen naar het secretariaat, tel. 04780-83188. Postzegelen voor de jeugd Op maandag 25 oktober a.s. krijgt de jeugd tot 16 jaar uit Venray en omstre ken de gelegenheid tot postzegelruilen. Dit zal plaatsvinden in de zaal van café C. Verhuis, Henseniusstraat 13 te Venray. Aanvang 18.00 uur - einde 19.30 uur. Ledenvergadering van de I.V. Phila- telica ,,afd. Venray e.o." zullen de jeugdigen adviezen geven voor het ver zamelen. Tevens is er een gratis verlo ting. Om 20.00 uur begint de bijeenkomst voor leden van de Venrayse postzegel vereniging. Ook niet-leden zijn dan van harte welkom om een kijkje te komen nemen. boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend Uutslag van dees priesvraog, kommende zaoterdag ien ,,'t Vlakwater" geweest zijn, namelijk Karei Wijnen en Jan Ruyten. Totaal levert dat 40 foto's op. Bij iedere serie dient de afbeelding van Toon Kortooms, die dit jaar in Venray de Gulden Humor in ontvangst mag nemen, gevoegd te worden en zo ontstaan 4x11 fotoseries. PRIJZEN Hebt U een van de series compleet dan ontvangt U tegen afstempeling daarvan bij het VVV-kantoor, in de schouwburg, een tegoedbon voor een kleine attentie. Indien U alle 44 plaatjes bijeen hebt dan kunt U het deelname formulier inleveren bij een der plaatse lijke banken. Uw naam wordt dan ge noteerd als prijswinnar hetgeen U recht geeft op een ander te bepalen tijdstip een rondvlucht boven Venray te maken. DEELNAME De deelname is voor iedereen moee lij k zonder leeftijdsbeperkingen en U mag zoveel mogelijk deelnameformulie ren gebruiken als U wilt. Deze deelna me-formulieren worden donderdag 21 oktober huis aan huis verspreid maar zijn ook volop verkrijgbaar bij de deelnemende winkeliers die vermeld staan op de achterzijde van het deelnemersformulier en herkenbaar zijn aan een raamaffiche in hun winkel. De gehele foto-spaaraktie staat onder toezicht van een notaris. VERZAMELRAGE De verwachting is, dat er een complete verzamelrage ontstaat waar jong en oud plezier aan beleven. Sta er dus niet van te kijken wanneer men U bijvoorbeeld Prins Jan en Prins Ton te ruil aanbiedt voor één Toon Kortooms. De aktie loopt tot 13 november 1982. Doe mee en win een rondvlucht boven Venray. tweede vertoning Het was een erg goede gedachte van het bestuur van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. om bij gelegenheid van de 38ste bevrijdings herdenking de film Krieg am Nieder- rhein" te vertonen. De tot filmzaal" omgetoverde grote zaal van de schouwburg, inclusief balkon, was tot de laatste plaats bezet. Bovendien moesten velen helaas worden teleurgesteld, omdat lang voor de voorstelling alle kaartjes verkocht wa ren. Daarom heeft het bestuur van de Kring besloten op dinsdag 2 november a.s. een tweede vertoning van de docu mentaire te geven. De tweede voorstelling vandeze indrukwekkende documentaire vindt plaats op dinsdag 2 november a.s., wederom om 19.30 uur in de schouw burg. Vanaf vrijdag 22 oktober a.s. kan men toegangskaarten a 3,50 [ter bestrijding van de extra kosten] verkrij gen bij: Cultureel Centrum/VVV Ven ray; Sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt 22 en Sigarenmagazijn Maan [Janssen] Patersstraat 5. Omdat het de laatste keer is dat deze unieke film in Venray kan worden ver toond, doet men er goed aan niet te lang te wachten met het kopen van een toe gangskaartje want de schouwburg biedt „slechts" plaats aan 550 personen. Leerlingen van „Jerusalem" houden inzameling Enkele klassen leerlingen van de Scholengemeenschap Jerusalem"hou den de komende week een kaartenver- kuop-aktie onder familieleden, vrien den en kennissen. Dit gebeurt ten bate van alleenstaan de ouders en hun kinderen. Degenen, die hulp nodig hebben kunnen die vragen bij de Fiom. In ieder zakje zit informatiemateriaal voor ieder die zelf hulp zoekt of voor vrienden en kennissen. LICHT GEWOND Mevr. S. die met haar fiets op de Lor- baan plotseling linksaf sloeg zag niet dat de personenauto, bestuurd door een 42-jarige Venrayse dame, achter haar reed. Die dame kon haar niet meer ont wijken. Bij de ontstane botsing kwam de fietsende dame te vallen en liep daarbij diverse verwondingen op. Zij werd naar het ziekenhuis vervoerd maar kon later, na behandeld te zijn, naar huis worden overgebracht. Corselet of pantyiet van Basko-Camp. Hdpt u om u vrij te voelen. Ciirrigeert daar waar dat nodig is Steunt op de goede plaatsen Bovendien: modieus en mooi. Goed gemaakt, perfect passend. Mooie materialen. En fijn afgewerkt met prachtig Zwitsers kant. Verkrijgbaar in de maten: pantvlet B 75 t/m 95; C. D. DD. 80 t/m 105 corselet B 80 t/m 105: C. D. DD. 80 t/m 115 functionele foundation nog meer bekendheid te geven bestaansfeest van de Piëihaas heeft voor een grote Deze aktie is in z'n geheel spontaan lomen door de leden van het ;elcentrum Venray en gaat vrijdag oktober van start. Met ingang van die datum krijgt [dere klant bij besteding van vijf üden of veelvouden van dit bedrag een meer fotoplaatjes uitgereikt. Op deze ijes staan foto's van alle Piëlhaas- insen en Vorsten van de afgelopen 44 R latsj insei Er komen in totaal 44 verschillende aatjes in vier groepen van 11Op elk aatje komt de foto te staan van een roud Prinsen, totaal 37, aan te vullen rt een vraagteken voor de nieuwe ins, alsmede de afbeeldingen van ide oud-vorsten, die geen Prins Twee jaar geleden ging het niet meer moest hij worden opgenomen in de riatrische inrichting „De Kruuze". aar heeft hij die verzorging, die hij Mlig heeft en die zijn vrouw hem jam- ia genoeg niet kon geven. Dankbaar is jvoor de verpleging daar, en dat zijn de-bewoners hem daar ook mogen, lijkt wel uit zijn uitverkiezing tot Prins kraaval van „De Kruuze". V00B BETAALBAEE PBYZEII 1 M - Icomplete keukens - vernieuwen of bekleden van uw asnrechtdeurtjes - losse inbouwapparaten - fceukenonderdelen - scharnieren- leeftijdsgrens verlagen tot 61 jaar Voor het gemeentepersoneel bestaat de mogelijkheid om vóór het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, op vrijwillige basis, uit dienst te treden, met recht op uitkering. Een regeling welke ook voor diverse andere beroepen geldt. In net kader van een landelijk streven tot bestrijding van de werkloosheid en de herverdeling van de werkgelegen heid, heeft de Venrayse gemeenteraad reeds in een eerder stadium de minimum leeftijd voor belanghebbenden vastge steld op 62 jaar. De minister heeft inmiddels de gemeentebesturen verzocht met ingang van 1 oktober jl. de leeftijdsgrens voor het in dienstzijnde personeel te verlagen tot 61 jaar. Het is bekend dat deze maatregel tot leeftijdsverlaging gefi- nancieerd zal worden uit de algemene korting op de salarisverhoging van 1 juli jl. Op landelijk niveau is met de centrales van overheidspersoneèl hier over overeenstemming bereikt. Vorige week kwam o.m. dit onder werp in de raad aan de orde. De gehele raad had er geen bezwaar tegen. Wel vroeg de heer v.d. Vorle(PvdA) enige nadere toelichting. Hij had namelijk geconstateerd dat er weinig belangstel ling voor deze VUT-regeling bestaat. Hoe worden die mensen die het a^jioaaf benaderd en voorgelicht? Er is bijvoor beeld sprake van, dat men in de VUT-regeling20% van het inkomen moet derven, terwijl dit in de praktijk „slechts" 10% is. Wethouder van Oers, bijgestaan door seer. J. Poels, antwoordde, dat voor deze nieuwe regeling 16 mensen in aanmerking zouden kunnen komen. Slechts één man gaat er komend jaar gebruik van maken. De belanghebben den worden met tact benaderd, want men wil zeker niet de indruk wekken dat „ze er uit moeten". De heer van de Vorle vroeg dan nog, of het niet mogelijk zou zijn, dat deze mensen part-time gaan werken, om alvast te wennen. Part time werken bleek inderdaad mogelijk. Daar behoeft men zelfs geen 60 jaar of ouder voor te zijn. Het gaat er gewoon om, of men met minder inkomen genoegen kan of wil nemen. Zo ja, dan schept men deeltijd werk voor anderen, en dat is dan mooi meegenomen. DE DIAMANTEN BRUID Zij is weliswaar geboren in Nijmegen, maar getogen in het Venrayse, waar haar vader timmerman was op St. Anna. Tot haar trouw moest zij uit werken en leerde daar reeds de hardheid van het leven kennen. Met een opge wektheid haar lach werkt aansteke lijk heeft zij zich door het leven ge slagen, steeds klaar staande voor haar kinderen, later ook voor de kleinkinde ren en nu weer voor de achterkleinkin deren. De touwtjes aan elkaar knopen was soms niet gemakkelijk, maar het lukte toch altijd. Weinig was er, maar tekort zijn haar 11 kinderen nooit gekomen. Tevreden terugblikkend en dankbaar voor alles, worden nu de ogen gericht op woensdag 27 oktober als te hunner intentie in dc kapel van Smakt bij St. Jozef een plechtige Eucharistieviering zal worden gehouden. Daarna gaat het naar het Pelgrimshuis waar hun feest in zeer intiene kring zal worden gevierd. Alleen hun eigen en aangetrouwde kinderen maken het feest mee. Het was de wens van het diamanten paar om nog eenmaal zó met hun kinderen bij elkaar te zijn. Het feest te vieren met hun kleinkinderen (waarvan er velen reeds getrouwd zijn) en met hun achter kleinkinderen, dat werd te veel voor het diamanten paar. Voor de kleine buurt zal er een dag later wel wat extra's worden gedaan. Wij twijfelen echter niet of velen zullen toch de gelegenheid aangrijpen om dit sympathieke paar op de een of andere wijze geluk te wensen. Van onze kant zouden wij gaarne nog uitvoeriger op hun leven hebben willen ingaan, maar we hebben beloofd het so ber te houden, sober zoals ook hun leven is geweest. Onze gelukwensen ver gezellen hen echter: nog vele gelukkige jaren! j Het beroemde comfort vantenCateCertiform. Elastische Mtoen Bete* mate'aa> voo- ee- I »"ecie oamessno >s eenvouOg nel 'e MOerten Swtgoeo Z'tpnma Aoemt e<- aoso'Dee'' Ei- ais ei Ce'MO'm oo staat >s net «ast'sc' Z.|iei ta'vanneu'ehendess'' Er »an nel i0l 95 *C me! Oe vn.lte *as ~>ee Of maciwie in *ondei een spoor van vorm- verlies Dal aiies is nel Geroemde oiaagpieiic van ie" Cale Certitorm ComloMaDe'e damessiips tanga CxKim neupentaiiie Ock m comt>mai<e ie nam En natuu^i» ai|" e' ook De veelzijdige kwaliteit van ten Cale. i Mooie, komfortabele 1 kwaliteit in een heel fijne fib. Zuiver katoen met een luxueuze kantinzet. Kleuren wit en zand^ Maten 40 t/m 46.^/ hemdje heupslipje niet afgebeeld hemdje met bredere schouder- I band 18.95 1 tailleslip n.y3 ZO lang 4e voorraad slrekll «t Aan dc rand van Venray woont sinds Ie, vele jaren, het echtpaar HELM ENDRIKS (80) en MARIE ALBERS 1). Om eerlijk te zijn, sinds drie jaar lont Helm niet meer permanent aan Parkweg nummer 5, maar wordt hij gens een handicap verpleegd in de riatrische inrichting „De Kruuze". ur enkele middagen per week is hij weer thuis. Zo ook woensdagmid- j, toen wij hen opzochten. Het werd en dramatisch verhaal van alle zorgen rij gedurende 60 jaren hadden oeten delen, maar een verhaal van inkbaarheid. Hoe goed ze het nu met beiden hadden. Dankbaar voor wat 11 kinderen, hun 26 kleinkinderen hun 12 achterkleinkinderen voor hen ekenen en die allen bij hun vader en eder, bij hun opa en oma steeds een ttie thuis vinden. kdiamanten bruidegom, 'n geboren getogen Venrayer, heeft vele beroe- uitgcoefend. Hij was een van de Venrayse knapen die in de sigaren- iriek van Baars werden opgeleid tot trenmaker. Een vak dat hij later ook zelfstandige heeft uitgeoefend. Het He was echter dat zijn produkten i verkocht moesten worden. Die ver- >p ging per fiets, in de gehele omge- g. Later werd overgestapt op de loop van stoffen, maar dat was in dertiger jaren ook al geen vetpot. fewerkstelline volgde in Duitsland, het Waterschap en bij houthandel S. Dat was in de tijd van de onver- teliikeTeng Stevens. Hartklachten noopten hem het kal- aan te doen en sinds 1959 krijgt Idm een invaliditeitsuitkering. De tuin werd door hem keurig onder- uden tot het niet meer ging. Sportkij- tn en speciaal ,het voetballen, is zijn teede hobby. U voelt zich vrij. U voelt zich vrouw. In een corselet of pantyiet van Basko-Camp.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9