VERENIGINGSNIEUWS Kw nmnesiv CDA lebberink I VELTUM I EUTERPENIEUWS L.V.B. VENRAY I.V.N. FREE WHEELIN Venrays Mannenkoor ongerenkoor Huisvrouwenkontakl Luchtbuks schietvereniging Luchtbuks schietvereniging fcVOEQNGS BOND FNV Vrouwenbond FNV TRIMCLUB VENRAY inTERnnnonni VENRAY WIJKCENTRUM „TUSSEN MAAS EN PEEL" Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 21 okt. om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Zondag 24 okt. deelname Federatieve Zangersdagen in Blerick. Verzamelen voor vertrek om 17.45 uur in de Burggraaf. Vertrek per bus om 19.00 uur. Aanvang concert om 20.00 uur. Donderdag 28 okt. om 19.30 repetitie baspartijen en om 20.00 uur gehele koor. Verder programma: 6nov. feestelijke bijeenkomst. 27 nov. mogelijke bijdrage aan de grote zittingsavond Gulden Humor. 11 dec. ontvangst Nachtegalen uit Polen. Kerstconcerten op 18, 19 en 25 decem ber. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of De Burggraaf tel. 81244. Denkt u nog aan 't inzamelen van oud papier. Achter garage van Ham staat de container op u te wachten. Donderdag 21 okt.: 19.00 partijrepetitie 2e en 3e klarinet ten; 20.00 partijrepetitiekoperblazers. Donderdag 28 okt.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Zondag 24 okt.: zie drumband AGENDA: Zondag 31 okt.: 15.00 uur dodenher denking begraafplaats. Donderdag 11 nov.: Sinte Merte in wijk Veltum. Zaterdag 13 nov.: Ceciliafeest. Zondag 14 nov.: 13.30 intocht St. Nico- laas. Zondag 28 nov.: opluistering kerkdienst i.v.m. 44 jaar Piëlhaas. Zondag 12 dec.: concert te Blerick met Blerick en Horst. HOFKAPEL: Zaterdag 23 oktober: 17.00 repetitie nieuwe arrangemen ten etc. Zaterdag 30 oktober: idem. LEERL1NGENOPLEIDING: Donderdag 21 oktober: i.v.m. herfstvakantie GEEN REPE TITIE jeugdorkest. Voor zondag 24 oktober: zie drumband. DRUMBAND: Zondagmorgen 24 oktober organi seert de drumband weer de traditionele herfstwandeling voor leden van harmo nieorkest, jeugdorkest en drumband met hun huisgenoten. Wij komen daarvoor om 07.30 uur 's morgens bijeen in de Perdstal vanwaar vertrek met auto's naar wan delroute. Om -t 10.15 uur weer terug in de Perdstal alwaar koffie gereed is voor bij het brood dat we zelf hebben meege bracht. Wandeling gaat onder ALLE om standigheden door. Denk zelf aan gepaste kleding. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Zondagmorgen 24 oktober: 10.30 Tenoren en Bassen 11.00 het hele koor Maandagavond 25 oktober: 19.00 gezamenlijke koorrepetitie. Dinsdagavond 26 oktober: 19.00 Gezamenlijke koorrepetitie. Repetities i.v.m. het optreden op 29 ok tober en de aanvangstijden van het optreden (zowel 's morgens als 'smid- dags) worden op de repetities bekend gemaakt. Zondagmiddag 31 oktober: 14.30 vertrek naar Heerlen vanaf het Bosch veldcollege. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 22 oktober: 19.00 het hele orkest 19.45 de eerste violen Op vrijdagmorgen en vrijdagmiddag 29 oktober: optreden in de schouwburg: Vrijdagmorgen: om 10.00 aanwezig zijn. Vrijdag: om 13.30 aanwezig zijn Vrijdagavond 29 oktober: Geen repetitie. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 23 oktober: 16.00 Gezamenlijke repetitie „AGÉVOLÊ" Zondagavond 24 oktober: 18.45 Repetitie in Merselo. P.S. Doe iedereen die erbij gebaat is een plezier, betaal je contributie. Agenda: vrijdag 22 oktober: geen repetitie i.v.m. herfstvakantie, maandag 25 oktober: 18.30 uur voor alten én sopranen, dinsdag 26 oktober: geen repetitie i.v.m. bezoek Engels koor woensdag 27 oktober: 18.45 uur voor de nieuwelingen met aansluitend om 19.30 uur spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690 Algemeen: Dinsdag 26 oktober a.s. om 19.45 uur geeft het Engelse koor een concert in de Paterskerk. Uiteraard verwachten we onze koorleden en hun ouders bij dit concert. DAMESKOOR Woensdag 27 okt. a.s. om 19.45 uur partij-repetitie voor de mezzo-sopra nen; om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en de alten erbij. Dit in ons nieuwe repetitie-lokaal de Hense- niusschool bij de Vredeskerk. Zondag 31 okt. zingen we om 11.30 uur tijdens de Mis in de Vredeskoor; boven bij het orgel. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 26 okt. 19.30 uur repetitie voor de alten; 20.00 uur voor 't hele koor in de Essel. Denkt U aan de verkoop van de loten en de Grote Clubaktie. Gedurende de openingstijden van 't tuincentrum achter Henk Smits, kunt U oud papier deponeren in de loods achter 't centrum. Indien U verhinderd bent gelieve U zich af te melden bij Mevr. Manders- Weyers, Oranjestraat 7; tel. 86159. Zondag 24 oktober Hoogmis zingen Paterskerk. Graag alle leden aanwezig, omdat wij de nieuwe Mis zingen, onder leiding van onze dirigent. Woensdag 27 okt. onze normale repetitie in de Henseniusschool. dhriiko VREDESKERK VENRAY A.s. zaterdag 23 okt. is er een jongerenviering, die door ons opgeluis terd zal worden. Wij zullen ook enkele nieuwe liedjes zingen. De koor- en orkestleden worden om 6 uur verwacht in het parochiezaaltje. Wil degene, die niet kan komen, zich afmelden bij een van de bestuursleden. De lezers worden zaterdagochtend verwacht om te oefenen. De tijd hiervoor is jullie bekend. Nieuwe leden, zowel jongens als meisjes, zijn nog steeds welkom. Wij repeteren op woensdagavond van half 7 tot 8 uur in het parochiezaaltje aan de Whistlerstraat, en je kunt hier altijd eens komen kijken men luisteren. Wij wensen iedereen een prettige herfstvakantie. KINDERKOOR VREDESKLOKJES Vrijdag 22 oktober hebben we geen koorrepetitie, omdat het Herfstvakantie is. Vrijdag 29 oktober is er wel repetitie voor het hele koor, van 16.15 tot 17.15 uur. Zaterdag 30 oktober zingen we weer de mis om 7 uur 's avonds. Zorg dat je om 18.45 uur in het parochiezaaltje bent. Je hebt wel begrepen dat de aparte repetities voor de le stem op vrijdag van 16.00 tot 16.45 uur zijn en de 2e stem ook op vrijdag, maar van 16.45 tot 17.30 uur zijn. We zien jullie nu dus weer op vrijdag 29 oktober allemaal, om 16.15 uur. Tot dan. Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Woensdag 27 oktober: 20.15 repetitie voor het symfonie-or kest; 20.15 repetitie voor barok-ensemble o.l.v. Jan Temme. Woensdag 3 november: 20.15 repetitie voor symfonieorkest; 20.15 onderlinge voor barok-ensem ble. Zaterdag 30 oktober.: Houthakken in de Heidse peel. Ver trek om 9.45 uur volgens nadere af spraak. Als u, om welke reden dan ook, nog niet hebt meegewerkt pro beer dan nu eens vrij te maken voor deze aktie. Wilt U lid worden van onze vereni ging, informeert u dan eens bij de sekretaris of kom eens luisteren op de repetitieavond van het symfonoe-orkest of het barokensemble. U bent van harte welkom. donateursaktie loopt tot 15 november a.s. Wij rekenen er op dat elk lid, zo dit maar even mogelijk is, het streefbedrag aan donaties bij elkaar probeert te ver garen. Afmelden voor repetities bij de sekre taris Pie Noten, tel. 87858. Komende week start de L.V.B. Kring Venray met de volgende cursussen: 1 vloo cursus Vrouwen Leren Over Ontwikke lingssamenwerking" Vier wekelijkse bijeenkomsten op woensdagmorgen van half 10 tot halt 12 in 't gemeenschapshuis te Leunen. Aanvang 27 oktober. Kosten 10,—. Cursusleidster: Mevr. A. Peters-v. d. Asdonk uitóspel. Het doel van deze cursus is samen meer kijk krijgen op de leefomstandig heden van mensen in ontwikkelingslan den en vooral toegespitst op 't leven van vrouwen hier en daar. Wat zijn de problemen? Kunnen wij als vrouwen samen er iets aan doen? 2 Vrouw-Traditie-Veranderen". Naast veranderingen op 't terrein van de positie van de vrouw zijn er ook veranderingen op 't gebied van voeding, omgaan met geld, energie-verbruik, onderwijs, opvoeding, kerk en bedrijf. Met behulp van 'n gespreksleidster samen over dit thema praten en nadenken. Voorlopig 4 bijeenkomsten op dins dagmiddag van half 2 tot half 4 in 't kleine zaaltje van de Schouwburg te Venray. Aanvang 26 oktober. Verder 2, 9 en 16 november. Kosten 10,-. Opgeven voor beide cursussen bij de secretaresse van uw afdeling of bij de Kringsecretaresse, tel. 04780-82221. LIMBURGSE VROUWENBEWE GING KRING VENRAY. Voor de leden van de Limburgse Vrouwen Beweging Kring Venray wordt in samenwerking met de werkgroep agrarische vrouwen een studiedag geor ganiseerd op maandag 25 oktober 1982 in zaal van Dijck, Mgr. Hanssenstraat 29 te Oostrum. Het thema zal zijn: „De positie van de meewerkende vrouw in het bedrijf". Aanvang 10.00 uur, sluiting om 15.30 uur. Van de meewerkende vrouw wordt verwacht dat ze meedenkt, meepraat en meebeslist over zaken die betrekking hebben op het bedrijf. Wat is er voor nodig om medeonderneemster te zijn? Over deze en andere onderwerpen b.v. bedrijfsverzorgingsdienst en verzeker ingen, gaan we op deze studiedag praten met Dhr. van Horen, voorzitter van de L.L.T.B., Mevr. Horsmans-Lubbers en Mevr. Pruysten van de Soc. Econ. Voorlichtingsdienst. Opgave tot deelname bij de plaatse lijke afdelingen van Kring Venray. I KATHOLIEKE ME VROUWENVERENIGING Woensdag 27 oktober a.s. houden we 'n oriëntatie wandeltocht. We komen samen om 19.30 uur in de kleine zaal „In den Engel", van daaruit starten we. Leden die zich nog op willen geven, kunnen dit doen voor 26 oktober bij de secr. Past. v. d. Gaetstraat 55 of telefo nisch 87308. De kosten voor deze avond zijn/5,—. vrouwenkafee „V ROUWEN IN MANNENBEROEPEN" Maandagavond 25 oktober hebben wc een thema-avond met als thema „Vrouwen in mannenberoepen". Op deze avond zullen 2 vrouwen aan de hand van efen interview en discussie hun ervaringen op dit gebied vertellen. Verder zal er op deze avond een videoband: Een vrouw als chef? ....over mijn lijk! gedraaid worden. Heb je interesse, kom dan maandag avond 25 oktober om 20.00 uur naar het Vrouwenkafee, Hoenderstraat 10, Ven ray. BRUKSKE Dinsdag 26 oktober a.s. komt de heer Jansen op veler verzoek nog eens een morgen praten over hypnose. We beginnen om 9.15 uur in het wijk- gebouw Brukske. Kosten 3,en er is een crèche aanwezig. De Treffers, Venray Het eerste competitietreffen tussen Melderslo en Venray is als volgt verlopen- Melderslo-Venray 708-761 De Hoogste schutter was M. Kappel Venray met 264 ringen. Gelegenheid tot kennismaking met deze boeiende sport kunt u iedere donderdagavond van 8 tot 10 uur in cafe Hulsman, Henseniusplein Venray. De Roos, Leunen Start competitie Kogel Luchtbuks Schutters-Bond. Er wordt deze competitie geschoten van 16 oktober t.m. 19 maart 1983. De Roos neemt dit seizoen deel met 4 teams en wel als volgt ingedeeld: 2 teams in de Hoofdklasse, 1 team in de eerste klasse en een team in de tweede klasse. Hieronder vindt u de uitslagen van afgelopen weekend die u nu elke week in dit blad kunt verwachten. Maasbree 1-Leunen 1 782-800 Hoogste schutter G. Loonen 270 r. Leunen 2-Helden 1 783-818 Hoogste schutter H. Hermans 266 r. Leunen 3-Helden 3 790-777 Hoogste schutter L.Bartels 265 r. Horst 1-Leunen 4 772-749 Hoogste schutter WBaltussen 256 r. Wij wensen alle schutters een „Goed Schot" toe in de komende competitie en fijne kameraadschappelijke wedstrij den. A.s. maandag 25 oktober van 18.30 - 21.30 uur gelegenheid tot inleveren van vakantiebonnen voor de landbouw, ook A.S.F. - Heidemij - Grontmij - R.Ij. cheques tot max. 1.000 gulden. Bank en/of gironummer meebrengen. Vakbondsleden dienen tevens de lidmaatschapskaart of iets dergelijks mede te brengen (bijv. wikkel bonds blad, rec,u acceptgirokaart). Het inleveradres is wel veranderd, dat is nu P. Koonings, Gussenstraat 33, Leunen. Uitnodiging 27 oktober om 20.00 uur, heeft de Vrouwenbond F.N.V. een bijeenkomst in het wijkcentrum de Kiosk in het Brukske. Hiervoor nodigen we iedereen uit die er belangstelling voor heeft. Agenda: Opening. Ingekomen stukken. Mededelingen. Welk thema gaan we doen in de gezond heidszorg. Rondvraag. Sluiting 22.00 uur. FREE WHEELIN VOORKANT Zaterdag treedt in Free Wheelin het Engelse duo Titanic and the Icebergs op. Titanic and the Icebergs is het best te omschrijven als een pop-theater-two- man band; ze brengen een stevig stuk muziek, allerlei acts en verkleedpartijen en een groot stuk entertainment. Het optreden, dat om 10.00 uur begint, bestaat uit 3 sets: Golden age of Rock 'n Roll —/Twist and Shout Floppy Horror Show Elke set is in ruime mate voorzien van muziek, theater en vermaak; kortom engelse popkolder. FREE WHEELIN - TOTAAL: Vrijdag 12 november optreden van De MO, met voorprogramma-groep persplex. A.s. vrijdag start de voorverkoop bij De Muziekhal, Grammo en Free Wheelin zelf. De kaartjes kosten dan 5,en straks aan de kassa 7,50. FREE WHEELIN - BESTUURLIJK: Vanaf 1 januari draagt Free Wheelin de naam Grootschalig Boven wij ks Aktiviteitencentrum. Zoals Sheakpeare al zei: „lts all in the name". Nou de naam is lang, veel belovend zelf, maar we zijn nog druk aan het bepalen wat daar wel onder valt en wat niet. Maar hoe dan ook aan de aktiviteiten zal niet liggen Free Wheelin wordt bruisender als nooit. Onze aktiviteiten voor de komende week: Zaterdagmorgen 23 oktober lopen we op Ballonzuilcircuit een duurloop van 10 km. We verzamelen en vertrekken om 7.15 uur vanaf Cooperbaan. Zondagmorgen 24 oktober gezamen lijk trimmen op het Ballonzuilcircuit. We verzamelen om 9.00 uur bij Cooper baan, Beek weg. Woensdagavond 27 oktober geza menlijk trimmen in de zaal.. We verzamelen dan om 21.00 uur in de judozaal, St. Antoniusstraat. Interesse? Loop eens voor je leven. Een beetje gezond zweet bespaart een hoop benzine. Inlichtingen bij de verzamelpunten en bij Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray. tel. 85384. Saturno Ocampo is 42 jaar, getrouwd en vader van vier kinderen. Hij was journalist. Op 14 januari 1976 is hij gearresteerd en vervolgens gemarteld. Hij bracht negen maanden in eenzame opsluiting door. Nu zit hij gevangen in Camp Bagong Diwa in Manila. Satumino is één van de velen die het slachtoffer is van de schendingen van de mensenrechten op de Filippijnen. Hon derden mensen worden illegaal gearres teerd, gemarteld of vermoord door eenheden van de inlichtingen- en veilig heidsdienst en door ongeregelde para militaire groeperingen. De manier waarop gevangenen wor den behandeld is meestal onwettig. Het is niet toegestaan om tegen de arrestatie in beroep te gaan en familieleden en advocaten mogen de gevangenen niet bezoeken. Soms worden gevangenen dagen of wekenlang „incommunicado" gehou den: ze hebben dan geen enkel contact met de buitenwereHd. Ook de plaatsen van gevangenhouding zijn niet altijd wettig, men gebruikt bijvoorbeeld mili taire barakken. Gewoonlijk worden de slachtoffers mishandeld, ze worden geslagen, bedriegd met de dood, krijgen electrische schokken. Vaak worden ze dan weer vrijgelaten zonder ergens van beschuldigd te worden. Degenen die wel in staat van beschuldiging zijn gesteld, worden vaak in militaire gevangenissen vastgehou den. Burgers komen steeds voor mili taire rechtbanken, die niet voldoen aan de internationale richtlijnen voor een eerlijk proces. Oqder het motto „Mensen in levens gevaar" voert Amnesty International tot eind januari 1983 een campagne tegen de schendingen van de mensen rechten op de Filippijnen. Zoals U weet doet ook de werkgroep van Venray hieraan mee. We willen meer bekendheid geven aan de situatie op de Filippijnen en mensen ertoe bewegen zelf iets te doen. Binnenkort zal er dan ook een schrijf- en infor matieavond zijn. Nadere aankondigin gen hierover volgen nog. In hel kader van de actie is er ook een actiekrant en een drieluik over de Filip pijnen verschenen. Hierin staan ook suggesties om zelf iets te doen. Beiden zijn verkrijgbaar bij de contactpersoon. Volgende week komt weer het jaarboek van Amnesty uit. Voor meer inlichtingen over boven staande of over het werk van Amnesty in het alge meen kunt U terecht op het contactadres: Han van Weers, Aan de Dril 11Venray, tel. 04780 - 84136. Op donderdag 28 oktober wordt een algemene ledenvergadering gehouden van het C.D.A.-Venray. Alle leden zijn van harte welkom op deze vergadering, die om 20.00 uur begint in de Wieënhof te Leunen. Tijdens deze vergadering zal de Staatssekretaris van Economische Za ken en van Sociale Zaken, de heer P. v. Zeil een inleiding houden over de aktuele politiek, waarna gelegenheid zal zijn om met hem te discussiëren. Voorts zal de vergadering voor een belangrijk deel worden besteed aan het verslag van al hetgeen er is gebeurd in de Venrayse politiek sinds de verkiezin gen van de gemeenteraad op 2 juni j.l. Met name zal verantwoording worden afgelegd over de onderhandelingen die hebben geleid tot de vorming van een college van b. en w. met de PvdA en over de commissie-vorming. De agenda voor deze vergadering luidt als volgt: 1 Opening. 2 Notulen van de ledenvergadering van 6 april 1982. Deze notulen liggen van af een half uur voor de vergadering voor de leden ter inzage. 3 Mededelingen. 4 Evaluatie vorming college van b. en w. en de samenstelling van de raads commissies. 5 Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heren H. Philipsen, J. lenniskens. J. de Beer en F. van Opbergen. De heer van Opbergen is weer herkiesbaar. Kandidaten kunnen door tenminste 5 leden ondersteund worden ingediend bij het bestuur tot voor de aanvang van de vergadering. 6 Verkiezing van de voorzitter. 7 Rondvraag. 8 Inleiding door de heer P. van Zeil, Staatssekretaris van Economische en Sociale Zaken. Het bestuur hoopt dat vele leden op deze vergadering aanwezig zullen zijn. Wilt U lid worden van het C.D.A.? Bel dan even met de sekretaris, de heer H. Raedts, tel. 04780-81469. STOCKCAR RACING DE PEELDRIVERS r.c. Afgelopen zondag is de eerste officiële clubwedstrijd van S.R.P. onder mooie weersomstandigheden ver reden. De stemming was zeer goed onder de rijders, het publiek heeft kun nen genieten van een spannende en spectaculaire wedstrijd, er werd hard gereden en men kon menige stockcar over de kop zien gaan. Er werden rondestanden gemeten van 36 ronden in 4 minuten, gereden door Ton Schoen makers, ondanks dat moest hij toch de eerste plaats afstaan aan Leon Kunzler, die het algeheel gemiddelde op zijn naam wist te brengen. Hier volgen de uitslagen van de tien best geplaatste rijders: lLeon Kunzler 97 ronden; 2 Bert Kunz ler 94 ronden; 3 Bert Bardoel 92; 4 Ton Schoenmakers 89 ronden; 5 Jos Linders 85 ronden; 6 Wim Linders 85 ronden; 7e John Hendriks 82 ronden; 8 Wil Kunzler 81 ronden; 9 Jack Thijssen 81 ronden; 10 Pierre Bovee 72 ronden. Mi gen wij "het publiek, maar vooral de rijders, helpers en alle medewerkers, danken voor deze zeer goed geslaagde wedstrijd. Berichten uit 't Peppelshuus De JOTA, Jamboree on the air, afgelopen weekend waren onze Rowans 48 uur onafgebroken via radio's aan het luisteren naar groetjes en nieuwtjes van scoutinggroepen uit heel Nederland en ver daarbuiten, zoals Pittsburgh, Nieuw Zeeland, Bolivia, noem maar op. Deze eerste keer alleen maar luisteren, misschien gaan ze volgend jaar meetok- kelen. Het was een goeie ervaring, een prima aktiviteit en een leuk, lang weekend. De sherpa's zoeken nog steeds naar een begeleidster van hun groepje. Sherpa's zijn meisjes van 14-17 jaar, hebben elke vrijdagavond groep en hun aktiviteiten zijn o.a.; knutselen, liedjes typen voor een boekje, wandkleden maken, ze willen tafels en banken verven, dus variatie genoeg. Welke leuke, lieve, aardige, vlotte, veelzijdige vrouw (jong en/of jong van hart) wordt leidster van deze meisjes? Dames, laat ze niet in de kou staan, laat eens wat van u horen, de sherpa's wachten op u. Kom eens een avondje kijken, u bent van harte welkom. Voor inlichtingen belt u even tel. 83193, tuinstraat 15. Lourdescomité afdeling Venray WELKOM IN WIEËNHOF Zoals reeds meerdere malen in deze rubriek bekend is gemaakt, is er op zaterdag 30 oktober een gezellige avond in het gastencentrum „De Wieënhof" aan de Leunseweg. De Razelkapel uit Venlo neemt het muzikale gedeelte voor haar rekening. Men kan een gokje wagen bij het Rad van Avontuur. Maar men kan ook deelnemen aan sjoelwed- strijden onder deskundige leiding van Mevr. van Dijck en haar medewerkers. Deze avond begint om 20.00 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. De opbrengst van deze avond is voor de Kinderbedevaart naar Lourdes in 1983. De oktoberbedevaart zit er ook weer op. Ondanks het slechte weer dat de pel grims daar hadden, spreekt men toch van een geslaagde bedevaart. De tocht naar Nevërs was zeer zeker de moeite waard. In Lourdes werden weer vele vrienden gemaakt. Mochten er pelgrims zijn die met deze najaarsbedevaart naar Lourdes zijn geweest en daar foto's/dia's hebben ge maakt en deze tijdelijk willen afstaan voor de foto/dia-avond op maandag 8 november in Huize St. Vincentius, dan graag een telefoontje naar G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575 of H. Beerkens, Noordsingel 11tel. 83428. Deze week wordt er weer gekolpor- teerd met Lourdeskaarten. Wij bevelen deze aktie gaarne bij U aan. De opbrengst hiervan is bestemd voor zieken/gehandicapten, die van 14 tot 21 mei 1983 naar Lourdes gaan. Is de afname van kaarten goed, dan kunnen er weer velen verblijd worden met een Lourdes-reis. GOED ONDERGOED I komt van >1 I Marklstraat 5 Venray. telefoon 04780-81294^ ROMMEL- EN ANTIEKMARKT Geld gaat meestal gepaard met handel. Dus gehandeld zal er worden. In snuisterijtjes, rommeltjes, meubels, kleren, boeken enz. enz. Maar niet alleen „rommel", er zal ook een bij zondere aantrekkelijke partij antiek verkocht worden. Voor de verzamelaars is het dan ook een belangrijk onderdeel van de hele manifestatie. Deze markt heeft nog een belangrijk voordeel; U kunt van Uw oude spullen afkomen. De Wijkvereniging komt ze gratis bij U halen. Dit kan op twee ma nieren. Op de eerste plaats gaat de Wijkvereniging deur aan deur door heel Veltum met de vraag of U nog spullen heeft voor de rommelmarkt. Veltum is hiervoor in drie stukken verdeeld. Op zaterdag 23 oktober vanaf 10.00 uur komen wij in 'Kulut I en Kulut II, zaterdag 30 oktober in de straten die boven de lijn Dakdekkerstraat, Veltum- se Kleffen en Blauwververstraat liggen, en tot slot komen wij op zaterdag 6 november in alle straten die beneden de genoemde lijn liggen, inclusief de flats. Wij bellen huis aan huis, dus makkelij ker kan het niet. Mocht dit niet gelegen komen, of bent U toevallig niet thuis, bel dan Miep Mantel, tel. 88694, en wij maken een afspraak wanneer wii wel langs komen om uw spullen op te halen. Maar in eerste instantie gaan nu alle bewoners van Kulut I en II de zolder op en de garage in om alles bij elkaar te zoeken en a.s. zaterdag mee te geven. Doen, want de spullen zijn nodig om geld in het laatje te brengen. Het motto is dus: lever een oude stoel in tegen een nieuwe in het Wijkcentrum. Wijkcentrum Het is al weer even geleden dat u in dit blad iets hebt kunnen lezen over de stand van zaken rond het wijkcentrum Veltum. Als U dacht dat de voorberei dingen op een laag pitje stonden, hebt u zich door de schijn laten bedriegen. Achter de schermen gonst het van de aktiviteiten. Zowel om geld in het laadtje te krijgen en te zorgen dat het straks ook kan gaan funktioneren als een wijkcentrum. Het wijkcentrum, het middelpunt van de wijk. Een ontmoe tingsplaats voor bewoners van Veltum. Een gebouw waarin aktiviteiten plaats kunnen vinden, maar waarvan ook een uitstraling uit zal gaan om in Veltum nieuwe aktiviteiten van de grond te krijgen. Oud papier. De wijkvereniging Veltum heeft voor het eerst het oud papier opgehaald in Veltum. De opbrengst was voor eaen eerste keer erg goed. Er is ruim 5000 kilo papier opgehaald. En dat is lang niet gek. Zoals bekend mag zijn zal deze aktie voortaan iedere eerste zaterdag van de maand plaats vinden. De eerst volgende keer zal dus op zaterdag 6 november zijn. Ook dan vragen wij de bewoners van Veltum hun oud papier verpakt buiten te zetten. Vanaf 10.00 uur komen wij het dan ophalen. Hel klinkt misschien wel gek, maar e^n van de bewoners van Kulut IT vróég zich af of men in dat wijkdeel wel wist dat dit ook bij Veltum hoort. Zeker wel. Kulutll ligt wel wat geïsoleerd van de rest van Veltum, maar het hoort er wel degelijk bij. Dus ook daar komen wij voor het oud papier. Bouwfonds U kunt zich beslist herinneren dat een van de eerste aktiviteiten het openen van een rekening was ten behoeve van de bouw van het Wijkcentrum. Op deze rekening, no. 1739 44 590 bij de Rabobank t.n.v. bouwfonds Wijkcen trum, druppelen de giften gestaag binnen. Het saldo is inmiddels 1710,-. Niet onaanzienlijk en wij bedanken dan ook alle schenkers, maar wij maken meteen ook van de gelegenheid gebruik om u op te roepen ook een bedrag te storten. Gewoon doen, alle beetjes helpen. Volgende week start ook de stickerver koop. Er is een sticker gemaakt en deze zal in teltum verkocht worden voor 1,- per stuk. En natuurlijk kijkt eenieder vol verwachting uit naar het Wijkfeest. De voorbereidingen hiervoor lopen niet zo soepel als wij gehoopt hadden, hetgeen niet wegneemt dat Veltum op 11 t.m. 14 november bolstaat met aktiviteiten voor jong en oud. Voor elk wat wils. En alle opbrengsten uiteraard voor het Wijk centrum. Veltum krijgt het Wijkcentrum waar het recht op heeft. Dat vergt veel tijd en geld. Zet Uw schouders daar mee onder en help mee. Door geld te storten op de rekening, door inventaris(gebruikt of ongebruikt) ter beschikking te stellen, in dit geval kunt u 82020 of 85728 bellen. En niet in de laatste plaats roepen wij alle mensen uit Veltum op die gebruik willen maken van ruimtes in het wijkcentrum zich aan te melden bij het sekretariaat van de Wijkvereniging, p.a. Eligiusweg 13 tel. 82020. Vele handen maken licht werk, maar pas na gedane arbeid is het goed rusten! Voor leden en eventuele belangstel lenden van het instituur voor natuur beschermingseducatie staat voor zon dag 24 oktober a.s. een paddestoel excursie op stapel naar de Onderste Molen te Venlo. De excursie staat o.l.v. natuurgids Bert Verstappen uit Meijel, lid van het I.V.N. Helden. Als naddestoel-kenner bij uitstek, zal hij trachten ons wegwijs te maken in de mystieke wereld van deze typische fungi. Waar herken je ze aan? Waar groeien ze? Wat is hun levenswijze? Hoe verspreiden ze zich? Op deze vragen zullen we tijdens de wandeling wat aan de weet komen. Mede gezien het seizoen ons meezit, zullen we ongetwijfelt heel wat soorten paddestoelen aantreffen. Vertrek als steeds vanaf het schouw burgplein te Venray om 9.30 uur. Auto bezitters gelieve niet auto-bezitters een lift te geven. Tot zondag a.s.!

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11