03 De Wetteling GEMEENTEPRAAT INGEZONDEN FAMILIE-DAGEN IN „DE KRUUZE" PEEL EN MAAS uw weekblad HET MARIA BEELD VAN OOSTRUM WERD TOT PUIN GESLAGEN DORPSFEESTEN IN OOSTRUM PLECHTIGE SLUITING Schoolverlaters T UKKENEST Hinderwet Hinderwet OPEN BRIEF AAN DE DAMES EN HEREN RAADSLEDEN Het bestuur van de FNV afd. Venray heeft met verbazing en ergernis kennis genomen van uw instemming met het voorstel omtrent het invullen van de raadsadviescommissies De FNV Venray wil u er op wijzen dat zij, als brede maatschappelijke or ganisatie als vertegenwoordiger door de wetgever als zodanig wordt aange merkt. Gelet op de oproepen tot samen werking van diverse vooraanstaande personen in de politieke en maatschap pelijke organisaties zowel landelijk als provinciaal, bevreemdt het ons dat de politiek in Venray van deze samenwer king geen gebruik wenst te maken. Het meepraten en meedenken over de problematieken binnen de gemeente zou zeker voor de diverse politieke groepe ringen een reden moeten zijn om maat schappelijke organisaties de gelegenheid te geven daarin mee te participeren. Het argument dat commissieleden geen raadsleden verantwoording moeten af leggen binnen de politieke partij waar zij eventueel (en in dit verhaal verplicht) lid van zijn gaat ons inziens niet op. Ook commissieleden, niet raadsleden worden, althans binnen de FNV, als kandidaat door het FNV voorgedragen. Zij moeten (en doen dit) dan ook regelmatig over hun functioneren mede deling doen. Juist de FNV, met 1700 leden in Venray, zou een bijdrage kunnen leveren aan de evt. op te lossen belang rijke problemen als b.v. woningbouw, welzijn, werkgelegenheid etc. De kennis die binnen het FNV voorhanden is zal ons inziens met beide handen gegrepen moeten worden. Het, zoals de raadsvoorzitter meent te moeten onderschrijven, uitnodigen van (andere?) deskundigen is een doekje voor het bloeden. Een en ander zal er toe leiden dat de politiek in Venray zoals door de PvdA en CDA uitgevoerd kiezers nog meer doet vervreemden en de gedachten van de 20 van Venray alleen maar versterken. Het bestuur van de FNV afd. Venray doet een dringend beroep op uw demokratisch denken in de hoop dat alsnog kandidaten van de maatschappelijke organisaties door u worden erkend en gekozen. Hoogachtend, J.J. Marks, voorzitter H. Verrijdt, sekretaris openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33, afd. voorde jeugd. Schoolstraat 32, VENRAY Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de jeugdafdeling: Afboeken (tot 9 jaar]: Jensen, V. Allen. Sara en de deur. Sara zit met haar jas vast tussen de deur; ze roept, huilt, maar niets helpt. Dan ontdekt ze dat ze zichzelf kan bevrijden door de knopen los te maken. Prentenboekje dat veei emoties laat zien van kinderen van ca. 3 jaar. Jungmann, A. Feng, de draak uit r-htna Fj»n oroene draak voelt zich erg alleen en hij gaat op zoek naar vriend jes, maar iedereen is bang voor de vlammen die uit zijn neus komen. Voor kinderen die het lezen al engszins mach tig Vendrell, C. S., en R. Almirall. De jas. Victor de ijsbeer wil een jas kopen om er mooi uit te zien. Maar een jas is zo warm dat hij besluit het bij een stropdas te laten. Prentenboek met eenvoudige, gekleurde illustraties om voor te lezen vanaf ca. 4 jaar. B-boeken (van 9 tot 11 jaar]: Kastner, E. De vliegende klas. Veel grappigwnaar ook veel afschuwelijks is er te beleven op de jongenskostschool rondom het toneelstuk,,De vliegende klas". Ondanks alles blijven de hoofd personen goede vrienden met elkaar en met enkele volwassenen. Meister, K. en C. Andersen. Jan net op tijd. Jan Helmer en zijn vriend Erik komen op het spoor van een bende valsemunters, en slagen er op het nippertje in hen te ontmaskeren. Nowee, J. Arendsoog en de goudkoorts. Arendsoog en Witte Veder maken jacht op gouddieven en beleven daardoor veel avonturen. Peters, A. De olijke tweeling gaat ver huizen. Door hun onbezonnenheid beleven Ellis en Thelma weer heel wat grappige avonturen. C-boeken (vanaf 11 jaar]: David, Janine. Een stukje hemel; jeugdherinneringen uit de 2e wereldoor log. 'Een' vTÓtiw vertelt noe haar zorgeloze jeug'd in Polen als joods meis van rijke afkomst sterk verandert door het uitbreken van de Tweede Wereld oorlog. Saris, L. Als het licht in de morgen.... Samen met een vriend-jour nalist probeert Minnot het dochtertje van een concertpianiste uit Oost-Duits- land te smokkelen. Zee, N. van der. Het meisje van hiernaast. Voor Lot blijkt het jaar dat ze samen met een groep jongelui op een groot buiten doorbrengt toch meer in te houden dan een onbezorgd genieten van het luxe leventje. VERNIELINGEN AAN FIETSEN Ten nadele van een 19-jarige jongedame werd haar fiets vernield, welke zij in de stalling van de NS te Oostrum had staan. Achterlicht en versnelling waren kapot gemaakt. Ten nadele van een inwoonster werd een damesfiets, staande in de stalling van de Zuid Ooster, vernield. Hier waren vernielingen aan voorwiel en remmen. DIEFSTAL Ten nadele van een 35-jarige inwoner werd uit zijn woning een bedrag van 200 gulden ontvreemd. Hoe die diefstal heeft kunnen plaatsvinden kon nog niet worden medegedeeld. Twee weekenden lang, telkens twee middagen, zijn er in ,,De Kruuze" fa miliedagen gehouden. Het was voor het derdejaar, dat men deze „Reünies van familes" organiseerde en opnieuw kon men van een geslaagd initiatief spreken. Aan deze „familiedagen" was vcoraf geen ruchtbaarheid gegeven. Wat is nu precies de doelstelling een ontspannen samenzijn van de bewo ners met hun (graag) complete fami lie. Normaliter krijgen de bewoners na tuurlijk wel bezoek van hun kinderen en kleinkinderen, maar zelden of nooit van hen allen tegelijk. Zou men de familiedagen van tevoren publiek bekend gemaakt hebben, dan zouden ongetwijfeld ook niet-familie- leden „De Kruuze" bezocht hebben om het reilen en zeilen daar eens nader te leren kennen. Deze belangstelling zou afbreuk hebben gedaan aan het familie- treffen. Die belangstellenden moeten gebruik maken van de „open dagen" of een informatieve afspraak maken met de leiding. De directrice, Zr. Mariosa, mocht op deze vier middagen zeer veel familie leden verwelkomen. Om deze tamilie- dagen te doen slagen is er in de diverse geledingen veel initiatief en creativiteit ontwikkeld, aldus d^ directrice. De voorzitter van de familieraad, de heer J. Colsen, wees in zijn welkomst woord op het noodzakelijke goede kon- takt tussen familie en bewoners van ,.Ue Kruuze". Dikwijls is de beslissing voor opname van een familielid moei lijk en lang. Maar een goed gesprek met leden van de familieraad, gekozen uit de familieleden van de bewoners, kan hel pen om deze moeilijke stap te nemen. Bezoek wordt steeds zeer ge waardeerd, zowel door de bewoners als en geduld hun taak vervullen. Geïnte resseerden nodigde hij tenslotte uit tot bijwoning van een familievergadering. Familie van bewoners brachten ver volgens voordrachten, liedjes en muziek ten gehore, wat hogelijk werd gewaar deerd. Een grote loterij c.q, rad van avontuur werd gehouden, met prijzen q bestaande uit werkstukken gemaakt door de bewoners tesamen met de bezig- heidstherapeuten. De uitgenodigde familieleden kregen allen een gratis lot en enkele consump ties aangeboden. De bezoekers waren unaniem van mening, dat deze familie-reunie zeker ook het volgend jaar voor herhaling vatbaar is. PROGRAMMA SPORTHAL DE WETTELING van 8 tot en met 14 okt. 1982 Vrijdag 8 okt.: 19.00-24.00 zaalvoetbalcompetitie Siebers Fruithal-lVO FC Hento-Pauline Stappers-EJP 2 Koetshuus-De Klomp FC Hento 2-Veronica 2 Zaterdag 9 okt.: 09.30-12.30 zaalv. comp. dames SVCB-de Wetteling EJP-de Klomp EJP 2-de Klomp 2 12.30-19.00 VC Rooy volleybalcomp. 19.00-21.30 Jumpers basketbalcomp. 21.30-22.30 Spraeland Sport zaalv. vr Zondag 10 okt.: 10.00-15.00 Badminton Competitie Venray 2-Weert 5 Venray 4-Grubbenvorst 1 Venray 5-Grubbenvorst 2 15.00-21.00 Manual wedstrijdenreeks dames 1 6 teams 21.00-22.00 't Huukske zaalv. vr. Maandag 11 okt.: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-24.00 zaalvoet balcomp. De Wetteling-Kasteelheren Veronica-Wittenhorst Stappers 2-EJP 3 Dinsdag 12 okt.: 18.00-21.00 VC Rooytr. 21.00-23Badminton Woensdag 13 okt.: 19.00-22.30 Badminton 22.30-24.00 ZV V de Wetteling zaalv. Donderdag 14 okt.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Een van hen raapte uit het puin het vrij onbeschadigde hoofdje van het Jezuskind en nam dat als souvenier mee. Thuis gekomen kreeg hij van zijn vader ongenadig de les gelezen voor deze wandaad. Het beeld had destijds immers de gemeenschap 1500,ge kost en dat was een hoop geld In de loop der jaren raakte de gehele geschiedenis in het vergeetboek. Maar toen ons artikel vorige week in dit blad verscheen, herinnerde men zich het zandstenen hoofdje en moest men ons vertellen hoe de zaak zich nu feitelijk had toegedragen. Een foto mochten we wel even maken, maar voor de rest had het souvenier opeens weer heel veel waarde gekregen. MEI Ons artikel over het verdwenen Mariabeeld uit Oostrum, vorige week in dit blad, heeft vele reakties tot gevolg gehad. Helaas, zonder dat er precies uit de doeken kon worden gedaan wat er direct na de oorlog met het beeld gebeurd is. Bovenstaande foto, met 'n beschadig- RsTI te sokkel door geweerkogels of gra naatscherven, met 'n kapot geschoten llcBndeboom en 'n daar geplaatste beton- molen wijst er op, dat het beeld na de bevrijding, ten tijde van de wederop bouw, nog op de Geysterseweg - hoek Wanssumseweg stond opgesteld. Maar evenzeer moet men voor vast staand aannemen, dat het beeld wel iswaar beschadigd omstreeks 1948- 1949 aan de oostkant van de Oostrumse p kerk was „neergelegd". Voor alle duidelijkheid dient men te weten, dat de pastoor uit die jaren Ie Pastoor Asselberghs een gruwelijke, bekel aan het grote zandstenen beeld had. Hij vond het afschuwelijk en sprak van „Maria met 'n waterhoofd". In ajn nagelaten geschriften, 600 geschre ven vellen, wordt met geen woord gerept over dit beeld Toen hij in 1948-1949, bij het herstel van de Oostrumse pa^ch-ekerk, op 'n goeie óf kwaaje dag weer eens met het >eeld daar achter de kerk geconfron- d werd, gaf hij aan een paar jonge iwvakkers opdracht het beeld tot min te slaan en op te ruimen De nog jeugdige „beeldenstormers" [weten zich met veel ijver een betere aak waardig van de hun opgedragen aak. Met enkele welgemikte slagen van n „korteling" was het beeld weldra tot min veranderd.... Redactie Schilt Ie. Bureau ooi lit lil int»; Volgend weekend, 15, 16 en 17 oktober a.s. zullen in Oostrum, weder om in de speciaal daarvoor tot feestzaal omgetoverde tuinbouwloods aan de Stationsweg, de jaarlijkse dorpsfeesten plaats vinden. Deze feesten worden georganiseerd door de harmonie Sub Matris Tutela en hebben de bedoeling om in een plezierig ontspannen sfeer ontmoetingspunt te zijn voor de Oostrumse inwoners. Het is dus een feest van en voor de Oostrumse gemeenschap waarop overi gens iedereen van harte welkom is. Het programma luidt als volgt: Vrijdag 15 oktober: 19.30-21.30 uur RODEO met Disco voor de jeugd t/m 16 jaar. 21.30-24.00 uur RODEO met Disco voor de ouderen Het Rodeo-evenement wordt verzorgd door SCALA JUMBO DANCING uit Valkenburg en DISCO „Stage Fright". Eeen geheel nieuw evenement waaraan jong en oud veel plezier zullen hebben. Maandag 4 oktober was het vierhon derd jaar geleden dat de grote Theresia ofwel Theresia van Avila stierf in Alba de Torres in Spanje. Deze Spaanse mystica heeft na het concilie van Trente de hervorming binnen de Carmel-orde in beweging gezet en geïnspireerd. Vooral door haar geschrjften o.a. de Weg der volmaaktheid en het Kasteel der ziel heeft zij bijgedragen aan het geestelijk erfgoed van de Kerk. Paus Paulus de zesde heeft haar samen met Catharina van Siëne in 1970 als eerste vrouwen verheven tot Kerklerares. Haar werken werden in alle talen toegankelijk gemaakt voor een groot publiek. Op deze dagen waren in Smakt verte genwoordigers en vertegenwoordigsters van de ongeschoeide Carmel uit Neder land. Vanuit Maastricht, Beek L., Echt, Roermond, Nijmegen, Arnhem, Drach ten Fr., Egmond, Hulst, Huybergen, Haaren, Oirschot, Utrecht, Amster dam, Hazerswoude, Waspik, Geleen en Smakt waren ze samen gekomen bij St. Jozef te Smakt om daar gezamenlijk de Theresia-herdenking te besluiten. Ook onze geschoeide broeders en zusters waren vertegenwoordigd, even als de ak lieve congregatie van Carmeli- tessen van het H. Hart. FEESTPROGRAMMA In de feestelijk versierde kerk van St. Jozef werden om 11.00 uur allen welkom geheten door Zr. Rafaël, voor zitster van de fedératie. Daarna sprak pater A. Kroese, provinciaal een kort In diverse plaatsen worden door de gemeente, Arbeidsburo, Stuurgroep Werkloosheid en Vormingswerk bij eenkomsten georganiseeerd voorschool verlaters. Op deze bijeenkomsten wordt infor matie gegeven over een drietal onder werpen die voor de schoolverlaters van belang zijn, te weten: 1 Het Arbeidsburo Inschrijven bij het G.A.B. En wat dan? Wat kan het Arbeidsburo voor je doen en wat kun je zelf doen? 2 De Sociale Dienst Hoe gaat een aanvraag voor R.W.W. in zijn werk? Hoe vul je het aanvraagformulier in enz. 3 Instellingen Door een aantal instellingen worden aktiviteiten georganiseerd waaraan schoolverlaters kunnen deelnemen bijv. aktiviteitendagen, groepen, kur- sussen, baaimiddagen enz. De informatiebijeenkomsten vinden plaats op 7 en 11 oktober om 14.00 uur in de koffiekamer van het gemeente huis, Maasheseweg 1, Venray. Elke schoolverlater is van harte wel kom. openingswoord uit. Vervolgens hield professor Dr. Otger Steggink een inleiding over Theresia van Avila, als Vrouw en Mystica. Hij toonde aan dat ook de geloofservaring van de mystieken een bron is van de theologie. Hij benadrukte de eenheid van geloof en leven in de persoonlijk heid van Theresia. Haar verhouding tot Christus was de grote inspiratie voor haar ware menselijkheid en vriend schap. Zij wist ook haar vrouw-zijn tot volle ontplooiing te brengen in de beslotenheid van haar leven en in haar openheid voor het wereldgebeuren van haar tijd. Zij gaf aan het stille gebeds leven een apostolisch perspectief. Na in het Pelgrimshuis van een goed verzorgde koffietafel te hebben geno ten, kwam Drs. A. Jouai aan het woord. Zij schilderde in korte trekken de worsteling van Theresia om tot een eenheid te komen in haar liefde tot God en de mensen. Zij heeft de spanning tussen deze twee diep doorleefd en daardoor aan velen de weg gewezen tot het verwezenlijken van de christelijke opdracht. Om 16.15 uur werd de bijeenkomst gesloten met een plechtige eucharistie viering. Het plechtig gezongen Salve Regina was een teken van wederzijds verbondenheid met Maria, de Moeder van de Carmel. Met een warm enthousiasme namen zij daarna afscheid van elkaar. Het was een stijlvolle viering van Theresia van Avila, die ook in deze tijd aan vele mensen iets te zeggen heeft. Op initiatief van een aantal moeders werd 10 jaar geleden de Peuterspeelzaal ,,'t Ukkenest" gesticht. 10 jaar lang met vrijwilligsters, leidsters, begeleidsters en bestuursleden te kunnen „draaien" is alleen mogelijk met medewerking en ondersteuning van een gemeenschap. Leunen is zo'n gemeenschap. De initiatiefneemsters van toen heb ben in hun pioniersarbeid een goede basis gelegd met schoolbestuur, ge meente en gemeenschap waarop men nu nog steeds kan steunen. Wat begon in het vergaderzaaltje van het gemeenschapshuis is uitgegroeid tot een goed georganiseerde speelzaal in de kelders van de kleuterschool. De velen die zich in de loop der jaren hebben ingezet mogen in dit jubileum een beloning zien voor hun vele werk. Het huidige bestuur en leidsters van de peuterspeelzaal hopen zich daarom te kunnen verheugen op een grote belangstelling van ex-leidsters, ex-peu ters en andere betrokkenen op zaterdag 9 oktober. Tussen 14.00 en 16.00 uur wordt er een „Open Huis" gehouden waar jong en oud welkom zijn. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de^ Wet algemene bepalingen milieuhygï ëne; maken bekend: dat op 27 augustus 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. Hermans, Meerselsepeel 5 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee- en varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Meerselse peel 5 te Ysselsteyn; dat op 27 augustus 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. W. Thoone, Meerselsepeel 3 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gele gen aan de Meerselsepeel 3 te Yssel steyn; dat op 30 augustus 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van LLTB Ysselsteyn, Peter Janssenweg 1 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een mengvoederfabriek, waar mengvoederprodukten worden gemengd, verwerkt en opgeslagen, gelegen aan de Peter Janssenweg 1 te Ysselsteyn; dat op 1 september 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. F. Brouwer, Kiosk 28 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een drogiste rij, waar vuurwerk wordt opgeslagen, gelegen aan de Kiosk 28 te Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 8 november 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betrefftoide stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk wor den ingebracht bij ons college. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (afdeling openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor boven genoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werpbeschikking in te dienen. 3 Venray, 8 oktober 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Zaterdag 16 oktober: Optreden van diverse drumbands en tamboercorpsen. 17.00 uur STERTOCHT door Oostrum van de diverse deelnemende korpsen. 17.30 uur Optreden van Drumband uit Wellerlooi en Drumband Wilhel- mina uit Horst. 18.00 uur Tamboercorps uit Beringe en het tamboercorps uit Oirlo. 18.30 uur Tamboercorps van Konink lijke Luchtmachtkapel. 19.30 uur Tamboercorps uit Wanssum en tamboercorps uit Ysselsteyn. 20.00 uur Tamboercorps uit Hegelsom en tamboercorps uit Leunen. 20.30 uur Tamboercorps uit Merselo en tamboercorps uit Oostrum. 21.00 uur Jachthoorn- en trompetten- corps (Drumfanfare) de Blerickse Herten uit Blerick. Tenslotte vanaf 22.00 uur Beierse avond met medewerking van Die Lustigen Dorfsfreunde uit het Brabantse Neer kant. Alles bij elkaar een middag en avond waarop liefhebbers van muziek kunnen Zaterdag 16 oktober o.m. optreden van het Tamboerkorps van de Koninklijke Luchtmacht genieten van uitstekende tamboercorp sen en een zeer bekende blaaskapel, welke laatste een programma voor elk wat wils zal brengen met zang en een enthousiaste gebrachte show. Zondag 17 oktober: 10.00 uur Hoogmis in de parochiekerk met medewerking van de Koninklijke Harmonie uit Lottum. Na afloop van de Hoogmis vanaf 11.00 uur een grandioos Frühschoppen met medewerking van: De Eikenhofkapel uit Oostrum de Kon. Harmonie uit Lottum Hofkdor „Oere toe" uit Oostrum Joekskapel,,Ut Göt" uit Oostrum Joekskapel „Kei dur Nève", Geysteren Hofkapel uit Venray en de Meulebèker Muzikanten uit Wanssum. Een morgen en een middag om veel plezier te hebben. GETUIGEN GEVRAAGD Bij een woning aan de Geysterseweg vervoegden zich dinsdagmiddag een viertal onbekende personen, die er aardappelen en tomaten kwamen ko pen. Terwijl de bewoner bezig was de gekochte goederen in te pakken heeft men vermoedelijk kans gezien de woning binnen te sluipen. Uit de slaapkamer werden ontvreemd 2 of 3 bankbiljetten van 1000 gulden, 15 k 20 bankbiljetten van 100 gulden, diverse bankbiljetten van 25 en 10 gulden. Verder verdwenen ook 800 Duitse marken. Het viertal was gekomen met een rode auto, merk en kenteken is niet be kend, wel dat aan de bovenzijde van de auto witte letters waren aangebracht. Het is niet onmogelijk dat er getuigen zijn geweest die de rode auto hebben gezien en mogelijk zich wel het kenteken kunnen herinneren. GESTOLEN GOEDEREN GEVONDEN Door de recherche te Venray werden op verzoek van de rijkspolitie van Geldermalsen een gezamenlijk onder zoek ingesteld in enkele caravans op de camping Heydse Peel te Ysselsteyn. in beslag genomen werden, koffie en suiker, een televisie, een stereo casette- platenspeler met 2. boxen en bandjes. Een voor die goederen aansprakelijk persoon werd als verdacht aangehouden en werd, met de inbeslaggenomen goederen ter beschikking gesteld van de rijkspolitie te Geldermalsen. BEËDIGING VAN JAN-PIETER DE ROOY De commandant der zeemacht in Nederland schout-bij-nacht R. Krijger, heeft onze oud-plaatsgenoot Jan-Pieter de Rooy, donderdag 7 oktober 1982 bij de Marinekazerne Willemsoord te Den Helder, beëdigd als officier. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend dat door hen op 22 september 1982 vergunning is geweigerd ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van H. Poels, Deurneseweg 111 te Ysselsteyn-Venray, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Deurneseweg 111 te Ysselsteyn. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray ter inzage en wel van 1 oktober 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 1 november 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek beslist is. Venray, 1 okt. 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13