GEMEENTEPRAAT M UIT DE MILIEU-NOTA onteigen™ NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Sfchütte, Bureau Voorlichting r.' 8e INDOOR VOLLEYBALTOERNOOI „De Wetteling 1982" Hinderwet Verklaring van geen bezwaar Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunningen verleend Collectekalender Hinderwet POOLS KOOR GEEFT GRATIS CONCERT SKIGYMNASTIEK Maatregelen tegen geluidshinder en verontreiniging van de bodem eken Pool Een milieuhygiënische wet, die de no- taken voor de gemeente oproept is eWet Geluidshinder. De gemeente moet ten aanzien van •i'a (Juidsapparatuur in horecabedrijven SS; tn verordening vaststellen, waarin on- er meer het gebruik van zulke appara- zonder vergunning van het ge- eentebestuur kan worden verboden. Door de geraeentraad van Venray is ijijSj tn wijziging van de Algemene Politie- erordening vastgesteld, waarbij aan ;$S ere verplichting is voldaan. In de lekomst zal deze verordening worden Jtgehreid met regels voor het inrichten n exploiteren van bepaalde recreatie- irichtingen. waarbij het begrip „re- fcatie-inrichting" ruim dient te worden pgevat. Verder dient de gemeente een vijf- irenprogramma op te stellen, waarin t beleidsvoornemens met betrekking g( bestrijding van geluidshinder zijn pgenomen. Dit wordt het Indicatief leerjarenprogramma Geluid [IMP] ge- loemd. Ook bij het opstellen van bestem- i|| üngsplannen dient rekening te worden gehouden met het feit, dat woningen ge- gen in een bepaalde zöne langs een eg of een industrieterrein slechts een 1311 8renzen gebonden geluidsbelasting maximaal mogen ontvangen. Verder moet de gemeente een geluids- inderdienst worden opgericht. Een ergelijke dienst functioneert reeds lang Venray. L Deze verricht geluidsmetingen inge- wigede Hinderwet, de Algemene Poli- ieverordening en binnenkomende 434 lachten. De werkzaamheden van deze lienst is uitgebreid in verband mei het van geluidsrapporten, welke odig zijn bij de goedkeuringsprocedu- rebij bestemmingsplannen. Dc gemeente dient jaarlijks het indi catief meerjarenprogramma bij te stel en, de Algemene Politieverordening en touwverordening uit te breiden met jeluidsbepalingen en bij de diverse ver- [unningverieningen rekening te houden net geluidsaspecten. Uiteraard moet contröle plaatsvinden op naleving v an ie vergunningen en daaraan verbonden voorwaarden. Ook moeten scheefgegroeide situaties op het gebied van industrie- en verkecrs- awaai worden rechtgetrokken. In het tader van de bestemmingsplan-proce dures dienen geluidszónes te worden vastgelegd, waaraan een geluidsrapport ten grondslag moet liggen. Dit alles brengt nieuwe taken voor de gemeen telijke geluidmeetdienst met zich mee. BODEMVERONTREINIGING Dc mogelijkheden om op juridisch gebied tot een verantwoorde aanpak van verontreiniging te komen, verkeren nog in een ontwerpfase. Het is nog niet geheel duidelijk wat de rol van de leente zal worden. Vooral het Rijk en de provincie zullen in deze de verant- rdelijkheid dragen. Als directie :en van de gemeente kunnen worden genoemd: een goede voorlichting en het II toezien op strikte naleving van in aan merking komende wetten, maatregelen en verordeningen. Ook de gemeente zelf dient milieube wust te handelen. Dit zal tot uiting kun nen komen door bijvoorbeeld bij het af sluiten van diverse contracten rekening te houden met het milieu en akties om bodemverontreiniging tegen te gaan, te stimuleren en te ondersteunen. Indien zich rampen op dit gebied van bodemverontreiniging voordoen, dient de gemeente de eerste noodzakelijke maatregelen te nemen. Bodemverontreiniging kan deels wor den voorkomen 'door zuinig om te gaan met afvalstoffen. Afvalstoffen zoals glas en papier kunnen worden ingeza meld voor hergebruik. Ingevolgde de Afvalstoffen-wet is de gemeente ver plicht om tenminste éénmaal per week huishoudelijke afvalstoffen in te zame len. De route van de huisvuilophaal dienst is daartoe uitgebreid tot een lOOVo-voorziening. Ter regeling van een en ander is een Afvalstoffenverordening in het leven geroepen. Voor zeer grote (inboedel) jtukken kan elk derde donderdag van de maand een beroep worden gedaan op de dienst gemeentewerken. Voor bepaalde afvalstoffen is een aparte regeling. Zo is bij de komst van het aardgas menige olietank met een restant olie in de grond blijven zitten. Om deze op te ruimen en verontreini ging van olie tegen te gaan is de aktie .Tankslag" gestart. Deze aktie houdt in dat eigenaars van een dergelijke tank de ligging daarvan melden aan de gemeente. De gemeente geeft dan op dracht aan een firma de oude olie op te zuigen. De eigenaar ontvangt daarvoor en bepaald bedrag. De tank wordt schoongemaakt en kan gevuld worden met water of zand. Overtollige restanten van bestrij dingsmiddelen kunnen bij de Dienst Gemeentewerken aan de Acaciastraat worden ingeleverd, evenals afgewerkte olie. Overleden dieren uit veredelingsbe- drijven en slachtafvallen van slagers worden opgehaald door het destructie bedrijf. Dode huisdieren kunnen op een centraal adres worden ingeleverd, nadat bij de gemeente een bon is gekocht. Oude medicijnen kunnen worden ingeleverd bij de apotheken. Batterijen, die kwikverbindingen be vatten bij de plaatselijke fotozaken. Ingevolge de Afvalstoffenwet is de gemeente verplicht dat op ten minste één plaats in de gemeente autowrakken kunnen worden afgegeven. Het is op dit moment nog niet bekend of hiervoor een terrein zal worden aangewezen dan wel dat gebruik zal worden gemaakt van reeds aanwezige mogelijkheden. Een apart probleem vormen de hon denuitwerpselen. Ook daarvoor zal een oplossing moeten worden gevonden. Door een voortdurend bevorderen van het milieubesef zal aandacht van hondenbezitters voor dit probleem worden gevraagd. In het kader van de sportieve recreatie in de gemeente Venray, vindt ook dit jaar weer een recreatief indoor- volleybaltournooi plaats. Het traditionele inmiddels 8e tour- nooi zal worden gehouden in het weekend van zaterdag/zondag 23/24 oktober 1982, in sporthal ,,de Wette ling" Zuidsingel te Venray. De organisatie van au tournooi berust bij het Comité Recreatiesport venray i.s.m. de Pooling RSL- alsmede de volleybalclub 't Brukske. Dit tournooi is zoals te doen gebruike lijk alleen bedoel voor recreanten-vol leybalteams zowel HEREN/DAMES alsook GEMENGD. Evenals voor gaande jaren verwacht de organisatie ook dit jaar weer een grote deelname. Voor beide dagen is er overigens een maximum aantal inschrijvingen moge lijk van 18 teams. Zodoende krijgt ieder team voldoen de de gelegenheid om de volleybalsport optimaal te kunnen beoefenen en voldoende wedstrijden te kunnen spe len. Een reden temeer voor u om met uw inschrijving niet te lang te wachten. Informatie: Datum 23/24 oktober 1982 Plaats: sporthal ,,de Wetteling" Tijden: beide dagen van 9.30 tot 17.00 uur Teams: heren/dames en gemengde teams kunnen deelnemen Inschrijfgelden: 25,— per team Inschrijven: is mogelijk vanaf heden t/m 13 oktober a.s. middels onder staand formulier. (Inzenden aan: Gemeente Venray, Buro sportzaken, Postbus 500, Venray). Team afkomstig uit: (wijk/dorp/groep) schrijft hierbij in voor het recreatief volleybaltournooi en wenst te spelen in de categorie: HEREN/DAMES/GEMENGD*) Zij geven de voorkeur te spelen op: ZATERDAG 23 okt./ZONDAG 24 okt./GEEN VOORKEUR'). doorhalen hetgeen niet van toepas sing is. Het team wenst te spelen onder de naam: Als leider(ster) van het team fungeert: dhr/mebvr. Adres: Woonplaats: Tel.: BEKENDMAKING Hel hoofd van het gemeentebestuur van Venray brengt hierbij, ter uitvoe ring van het bepaalde in artikel 80 van de Onteigeningswet, ter openbare ken nis, dat ingaande maandag 4 oktober 1982 gedurende één maand ter gemeen te-secretarie, Raadhuisstraat 1, afdeling administratief-juridische zaken en se cretariaat gemeentewerken, kamer 202, voor een ieder ter inzake ligt een uitge werkt plan tot onteigening in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en van de volkshuisvesting, ten name van de gemeente Venray, van ongebouwd c.q. gebouwd eigendom, als aangegeven op een grondtekening en lijst, vermeldende het kadastrale nummer en grootte van de te onteigenen percelen en de namen van de eigenaars en mede-eigenaars volgens de registers van het kadaster. De onteigening strekt ter verkrijging van de beschikking over eigendommen bestemd voor woondoeleinden, winkel- •doeleinden 1 en 2, gemengde bebou wing, openbare of bijzondere gebou wen, gemeenschappelijke tuin binnen erf 1 en 2, bedieningshof, openbaar groen, voetgangersgebied, parkeerter rein en verkeersdoeleinden. De eigendommen zijn benodigd ter uitvoering van het uitwerkings-/wijzi- gingsplan Rose Vlek c.a. vastgesteld bij besluit van burgemeester en wethouders van Venray d.d. 23 december 1982, nr. 1435 en goedgekeurd door gedeputeerde staten van Limburg bij besluit van 23 maart 1982, le afdeling nr. BL 769. Voornoemd uitwerkings-/wijzigings- plan maakt deel uit van het bestem mingsplan „Centrum" vastgesteld bij raadsbesluit van 30 oktober 1973, nr. 1969, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Limburg bij besluit van 23 december 1974, le afdeling nr. BD 330 en na beroep goedgekeurd bij Konink lijk Besluit van 27 januari 1978, nr. 18, met uitzondering van enkele gedeelten van de bijbehorende gebruiksvoor schriften. Conform artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening is bij raadsbesluit van 19 december 1978 een herziening gebruiksvoorschriften bestemmingsplan „Centrum" vastgesteld, welk besluit door gedeputeerde staten van Limburg is goedgekeurd d.d. 15 mei 1979, le afdeling nr. BI 4964. Belanghebbenden kunnen uiterlijk binnen 14 dagen na verloop van boven genoemde termijn hun bezwaren schrif telijk aan het gemeentebestuur opgeven. Venray, 1 okt. 1982 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter CURSUSWERK IN HET KADER VAN DE SPORTIEVE RECREATIE Eerder in Peel en Maas vermeld werd u in de gelegenheid gesteld om u op te kunnen geven voor cursuswerk t.b.v. sporttechnisch kader binnen de recrea tiesport of wellicht binnen een trim- groep of sportvereniging. WELKE CURSUSSEN WORDEN NU GEGEVEN? Naar aanleiding van dit artikel hebben er zich voldoende leden aange meld voor de cursus: A.B.O. (algemene basis opleiding) J.V.L. (jeugdvoetballeider) R.S.L.-b (recreatiesportleider B). WAAR WORDEN DE CURSUSSEN GEGEVEN? De cursus A.B.O. in combinatie met J.V.L. wordt gegeven op: Maandagavond: 19.00 uur t/m 21.30uur in sporthal „de Wetteling" en op het sportpark „de Wieën" Zuidsin gel te Venray. De A.B.O. cursus zonder vervolgcur sus wordt gegeven op: Donderdagavond: 19.00 uur t/m 21.00 uur.in sporthal „de Wetteling" Zuidsingel te Venray. De cursus Recreatiesportleider-B wordt gegeven op: Maandagavond: 19.30 uur t/m 22.30 uur te Roermond (plaats nog nader te bepalen). WAT ZIJN DE KOSTEN ALSMEDE DE DUUR VAN DE CURSUS? De cursus A.B.O. in combinatie met J.V.L. kost 140,— p/p incl. boeken. De duur van deze opleiding: 70 klokuren, organisatie: N.K.S. De cursus A.B.O. zonder vervolgop leiding kost 68,p/p incl. boeken. De duur van deze opleiding: 30 klokuren, organisatie: K.N.V.B. N.K.S. De cursus R.S.L.-B kost 500,p/p incl. boeken (evt. betalen 2 term.). De duur van deze opleiding: 100 klok uren incl. 2 weekends alsmede een overlevingstocht excl. 50 uren stage. Organisatie: BRES. Inschrijven c.q. aanmelden cursussen alsmede informatie: Dhr. J. Faassen tel. 04767-2272 Gem. Venray: 04780-83838 T 244 BRES: 83463-3014. PARKEERVERBOD gedeelte Langeweg Kenedystraat Het gemeentebestuur overweegt een parkeerverbod in te stellen voor een ge deelte van de Langeweg en de Kennedy- straat. Het wijkcomité West I heeft de gele genheid gekregen binnen drie weken op dit voornemen te reageren. Heeft de wijk geen overwegende bezwaren, dan kan de maatregel van kracht worden. Door parkeren in de binnen- bocht van de Langeweg ter hoogte van de nieuwe wolwinkel (Het Zwarte Schaap), moeten auto's in de richting van de Kempweg dikwijls op de weg helft van het tegemoetkomende verkeer rijden. Hierdoor ontstaat in die bocht gevaarlijke situaties. Een ongeveer gelijke situatie doet zich voor in de slecht overzichtelijke bocht van de Kennedystraat, waar veel voor het daar gelegen cafetaria wordt geparkeerd. Het gemeentebestuur meent, dat een op de trottoirband aangebrachte gele streep in de binnenbocht van de Lange weg en de buitenbocht van de Kennedy straat zal bijdragen tot een verbetering van de verkeersveiligheid ter plaatse. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne: maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvra gen van: A. Druggen, Lollebeekweg 49 te Castenray-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Lollebeek weg 49 te Castenray; Firma Lucassen, Albionstraat 10 te Leunen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een tanksta tion, waar motorbrandstoffen worden bewaard en afgeleverd, gelegen aan de Albionstraat 5 te Leunen; Gebr. Jenniskens, Enge Steeg 2 te Leunen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var kensfokkerij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Enge Steeg 2 te Leunen; positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 15 oktober 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren'hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 1 oktober 1982 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 23 september 1982 aan het gemeentebestuur verzonden de navol gende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een jongveestal afkalfstal aan de Puttenweg 82 te Yssel- steyn, t.n.v. W. G. Bouwman. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, diemenen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn,, waarbinnen een eventueel bezwaar schrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 1 oktober 1982 De burgemeester van Venray, Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbreiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een veeschuur/ werktuigenberging aan de Paardekop- weg 19, t.n.v. F. C. van Rosmeulen; het plaatsen van een wijkgebouw- tje aan de hoed St. Odastraat/Maas- heseweg, t.n.v. Wijkraad Smaterheide, Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 1 oktober 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele, bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 1 oktober 1982 De burgemeester van Venray, Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 29 september 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (Arob) een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders. het maken van een zeef- en opslag ruimte aan de St. Jozefweg 2, t.n.v. Katholieke Technische School; het bouwen van een jongveestal en afkalfstal aan de Puttenweg 82, t.n.v. W. G. Bouwman; het plaatsen van een broeikasje aan de lemmenweg 1, t.n.v. A. J. Achten; het bouwen van een volière en een overkapping aan de Eindstraat 5, t.n.v. H. M. Clephas; het bouwen van een berging aan de Haalakker 49, t.n.v. Mevr. A. Dircks- Houwen; het bouwen van een fokvarkens- stal aan de Oirloseheide 1, t.n.v. W. M. Wismans. Venray, 1 oktober 1982 De burgemeester van Venray, Op 2 oktober SVV-jeugdwerk (plaat selijke aktie in het kader van het jeugd- collectewezen). Van 11 - 17 oktober: Geestelijk Ge handicapten-zorg (landelijke aktie). Op 14 oktober: kledinginzamelmg door de Max Tailleur Stichting t.b.v. reuma-patiënten. Op 30 oktober: jeugdopvang Drum- en Showband Venray e.o. (plaatselijke aktie in liet kader van het jeugdcollecte- wezen). UITWERKINGSPLAN ONTWERP YSSELSTEYN Burgemeester en wethouders van Venray maken op grond van het bepaalde in artikel 5. lid 3, van de gebruiksvoorschriften deel uitmakende van het bestemmingsplan Ysselsteyn bekend, dat met ingang van 4 oktober 1982 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage ligt een ontwerp-uit- werkingsplan voor een perceelsgedeelte aan de Pater Tulpstraat in Ysselsteyn. Voor het perceel geldt thans de bestemming „Woondoeleinden (uit te werken ten behoeve van autochtonen)". Ten behoeve van de bouw van een eengezinswoning is een gedeelte van het perceel uitgewerkt tot de bestemming „Wonen, eengezinshuizen in open bebouwing, klasse EO". Het ontwerp-uitwerkingsplan ligt ge durende bovenvermelde termijn voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopènd van 9.00 uur tot 12.00 uur en overigens volgens af spraak. Gedurende bovenvermelde ter mijn kunnen belanghebbenden hun eventuele bezwaren tegen het ontwerp- uitwerkingsplan schriftelijk bij ons kollege kenbaar maken. Venray, 1 oktober 1982 Burgemeester en wethouders van Venray, Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris ONTWERP UITWERKINGSPLAN CASTENRAIJ Burgemeester en wethouders van Venray maken op grond van het be paalde in artikel 5, lid 3, van de gebruiksvoorschriften deel uitmakende van het bestemmingsplan Castenray bekend, dat met ingang van 4 oktober 1982 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage ligt een ontwerp-uit werkingsplan voor twee percelen aan de zuid-west zijde van de Castelostraat in Castenray. Voor de percelen geldt thans de bestemming „Woondoeleinden (uit te werken ten behoeve van autochtonen)". Ten behoeve van de bouw van twee eengezinswoningen zijn de percelen uit gewerkt tot de bestemming „Wonen, eengezinshuizen in open bebouwing, klasse EO". Voor een van deze woningen is, nadat hiervoor van gedeputeerde staten van Limburg een verklaring van geen bezwaar was ontvangen, reeds bouw vergunning verleend. Het ontwerp-uitwerkingsplan ligt ge durende bovenvermelde termijn voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur en overigens volgens afspraak. Gedurende bovenvermelde termijn kun nen belanghebbenden hun eventuele bezwaren tegen het ontwerp-uitwer kingsplan schriftelijk kenbaar maken bij ons kollege. Venray, 1 oktober 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris PROGRAMMA SPORTIEVE RECREATIE '82 Comité Recreatiesport Venray AmVETEiT SPEL-SPORT INSTUIF Leeftijd 7 t/m 12 jaar DATUM VRIJDAG 22 OKTOBER'82 ACCOMMODATIE GYMZALEN BRUKSKE 1 en 2 AANVANG DUUR 9.30 - 12.00 13.00 - 15.30 KOSTEN ƒ1,50 perdagdeel 2,50 hele dag AKTIVITEIT INDOOR— VOLLEYBAL TOURNOOI recreanten/ veteranen DATUM ZATERDAG/ZONDAC 2 3/2 4 OKTOBER ACCOMMODATIE SPORTHAL "de Wetteling" AANVANG DUUR beide dagen 9.00-17.00 KOSTEN 25,per team AKTIVITEIT HERFST- WANDELTOGHT 5 - 10 km. eventueel mlt opdrachten DATUM ZONDAG 7 NOVEMBER'82 ACCOMMODATIE start: LEUNEN omg.GEYSTEREN AANVANG DUUR start: 13.00 tot 14.00 uur KOSTEN 2,50 per deelnemer Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne, maken bekend, dat op 20 augustus 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van: Custers Hydraulica B.V., Maas- heseweg 79, 5804 AB Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex artikel 6a der Hinderwet uit breiden/wijzigen van een machinefa briek en constructiewerkplaats gelegen aan de Maasheseweg 79 te Venray. Maatschap Swinkels, Ambachts straat 4 te Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex artikel 6a der Hinderwet uitbreiden/ wijzigen van een rundvee- en pluimvee houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar electromo- toren worden gebruikt, gelegen aan de Ambachtsstraat 4 te Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 1 november 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondeling bezwa ren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op donderdag 21 oktober 1982 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119. waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werp-beschikking in te dienen. Venray, 1 oktober 1982 Dankzij de medewerking van de V.V.V. Venray kan de bevolking van Venray op 11 december a.s. gratis een concert bijwonen in de schouwburg,van het beroemde koor „De Nachtegalen van Polen". Voor de organisatie van dit c ncert werkt het Venrays Mannenkoor en de V.V.V. samen. „De Nachtegalen van Polen" is een koor, dat bestaat uit knapen en mannen. Het heeft op tal van beroemde plaatsen gezongen, zoals in het Witte Huis in Washington, het Kremlin in Moskou, de Royal Albert Hall in Londen, het concertgebouw in Wenen, etc. Tijdens het vertrek van het grote Nederlandse voedseltransport naar Po len heeft dit koor o.m. een uitvoering gegeven voor de Nederlandse t.v. De zangers zullen tijdens hun verblijf in Venray worden ondergebracht bij de leden van het Venrays Mannenkoor. Ondanks de hoge kosten welke verbonden zijn aan het uitnodigen van dit beroemde koor, heeft de V.V.V. ge meend voor de uitvoering op 11 december geen entree te moeten heffen om zoveel mogelijk muziekliefhebbers de kans te geven naar de zang van „De Nachtegalen van Polen" te luisteren. Een wintersportvakantie vraagt om heel wat meer voorbereiding dan een zomervakantie. Het is niet alleen maar een reis uitzoeken en reserveren. Er moet veel meer worden gedaan. Naast de aanschaf van de speciale skikleding, de huur of koop van ski's en skischoe nen vraagt ons lichaam om een goede conditietraining. Als laaglander krijgen we te maken met de ijlere berglucht, waardoor we sneller vermoeid raken, en de intensieve skibewegingen gedurende 2 tot 4 uur per dag. Wie ongetraind gaat skiën loopt grote kans op een ongeluk als aan het eind van de dag de oververmoeide spieren het laten afweten. Ook degene, die al over een behoor lijke conditie beschikt, zal nog extra moeten trainen voor de specifieke ski bewegingen. Een goede mogelijkheid om weer geheel fit naar de wintersport te gaan, bieden de cursussen skigym- nastiek van de ANWB, die in bijna 80 plaatsen over geheel Nederland ver spreid worden gehouden. Naast de opbouw van de conditie geven de speciaal opgeleide leraren vele nuttige tips en informatie over de ski-uitrusting en het veilig skiën. Zeker voor de wintersport kunnen we zeggen „Goed voorbereid geeft meer veiligheid". Bij voldoende deelname zal de cursus ook in Venray worden georganiseerd en wel op de dinsdagavond. Winterspor ters, begin reeds nu aan een gezellige en gezonde voorbereiding, zodat u straks meer en langer plezier hebt van uw sneeuwvakantie. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de ANWB tel. 077-18083.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 15