VERENIGINGSNIEUWS Ky QiEB >NJ CDA y nii nii IES1 IV SPRINGPLANK EN WIJK ZUID JUM MERSE10 VELTUM De Vlasbloem DJ-CONCOURS ebberink EDTERPEN1E1IWS Orkestvereniging L.V.B. VENRAY Venray IN I.V.N. FNV UiAT II K iniERnniionnE Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan RUILBEURS PEEL EN MAAS ook üw krant Buurtvereniging St. Jozef „TUSSEN MAAS EN PEEL" jeugdnatuurwacht OUD PAPIER VENRAY WIJKVERENIGING :ball; jeans en jackets Venrays Mannenkoor St. Pe\^S A.s. donderdag 30 sept. om 19.30 repetitie voor de baspartijen en om 20.00 uur gehele koor. Donderdag 7 okt. om 19.30repetitie tenoren en om 20.00 uur voor gehele koor. Zondag 29 okt. deelname aan de Fe deratieve Zangersdagen te Blerick. Uit gevoerd zullen worden: 1 Als inzingr.ummer Elenka van H. Besselink. 2 Serenade d.Hiver - C, Saint-Saëns. 3 In Taberna - Carl Orff. 6 nov. feesteljke bijeenkomst in de foyer van de schouwburg, waarbij hul digingjubilarissen. Wim Smits verwacht zo spoedig mo gelijk copij voor de V.M.K.-periodiek. Wie schrijft er 'n artikeltje of heeft er I nog een leuke foto met verhaaltje? 't Poolse jongerenkoor Azijmuth dat op 11 dec. in Venray komt concerteren, wordt ondergebracht bij leden van Venrays Mannenkoor. Overnachtings adressen gaarne even opgeven bij R. van Mil. Donderdag 7 okt. wordt er na de repetitie een toepwedstrijdje georgani seerd. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 30 september: 19.30 uur repetitie harmonieorkest, Donderdag 7 oktober: 19.30 uur repetitie harmonieorkest. Agenda: 11 november: Sinte Merte wijk Veltum. 13 november: Ceciliafeest. 14 november: intocht St. Nicolaas. 28 november: 44 jaar Piëlhaas. 12 december: concert te Blerick met Horst en Blerick. Hofkapel: Zaterdag 2 oktober: 16.30 uur repe titie i.v.m. opnamen L.P. Zondagmiddag 17 oktober: 14.30 uur Oostrum. Leerlingenopleiding: Donderdag 30 september: 18.30 uur repetitie jeugdorkest. Donderdag 7 oktober: idem. 1 Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. Drumband: Zondag 3 oktober: 10.00 uur repetitie leerlingen; 10.30 uur repetitie drum band. Bardienst: hr. Verbeek. Zie verder agenda harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, tei. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Agenda: Vrijdag 1 oktober: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 3 oktober: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk (in uniform). Viering van het 23-ja- rig bestaan van het koor. Maandag 4 oklober: om 18.30 voor alten èn sopranen Dinsdag 5 oktober: geen repetitie. Woensdag 6 oktober: om 18.45 voor de nieuwe sopranen met aansluitend om 19.30 spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Aanstaande zondag vieren we het 23-ja- rig bestaan van ons koor. In verband hiermee verwachten we alle koorleden op de repetitie van vrijdagavond en in de Hoogmis van zondag. In uniform. Na afloop van de Hoogmis wordt er een foto gemaakt en daarna worden alle koorleden in de Galmhut verwacht. DAMESKOOR Vrijdag 1 okt. zingen we om 17.00 uur inde kerk van Ysselsteyn de meer stemmige latijnse mis t.g.v. het zilveren huwelijksfeest van ons medelid Mevr. van Kessel; in uniform! Weest U s.v.p. op tijd aanwezig. Woensdag 6 okt. om 19.45 uur partij- repetitie voor de mezzo-sopranen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en alten erbij. Zaterdag 9 okt. ons jaarlijks uitstap je; ditmaal naar Groningen. Nadere informaties hoort U tijdens de repetitie. Zaterdag 16 okt. zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredes- kerk. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. Vrijdag 1 oktober 18.45 uur: Op initiatief can de strijkers (Hen- riëtte Mulder) is er op die avond een Algemene Ledenvergadering i.p.v. repetitie. Dus geen instrumenten meebrengen. Vrijdagavond 8 oktober: 18.45 Repetitie voor het hele orkest tot 19.45 uur. Daarna voor de strijkers tot 20.30. °„SALTARELLO" Zaterdagmiddag 2 oktober: 16.00 Repetitie voor allen. 'AGÉOVOLÉ Zondagavond: 18.45 Repetitie in Merselo. P.S. Denk toch even aan je contribu tie. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Zondag 3 oktober, 11.30 uur zondag ochtendconcert in de Beejekurf, foyer van de schouwburg. De fanfare ..Con cordia" uit Meterik zal haar medewer king verlenen. Dinsdag 5 oktober, 19.30 uur repe titie voor de tenoren; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. De Anjerloten en de loten van de Grote Clubaktie zijn er weer. Wij rekenen op uw aller medewerking deze aan de man te brengen. Wil wie dan ook onze vereniging eteunen vraag dan onze leden om één of meerdere loten of bel één van onderstaande adressen. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunl U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Bij verhindering dient U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk weg 3. tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. GEMENGDE ZANGVERENIGING VENRAY Vrijdag 1 oktober Huwelijksmis zin gen in de Veltumse kapel. Wij rekenen op trouw bezoek van onze repetities elke woensdagavond van 6.30 - 7.30 uur. Zeer zeker voor het Kerstconcert op iJ en 19 dec. met de gezamenlijke koren. Zondag 3 oktober zullen de Majoret- ten en Miniretjes van het Muziek- en Majoretten Showkorps St. Petrus Ban den deelnemen aan een concours in Vlodrop. Vertrek om 12.15 uur per bus vanaf de LTS. 6 oktober: 20.15 uur repetitie voor hele orkest; 20.15 uur onderlinge repetitie voor barok-ensemble. 13 oktober: 20.15 uur'repetitie voor hele orkest; 20.15 uur repetitie voor barokensemble o.l.v. Jan Temme. Zaterdag 2 oktober om 10.00 uur: verzamelen bij de kerk in Ysselsteyn i.v.m. de werkzaamheden in de Heidse peel. De opbrengst is voor onze vereni gingskas. Dus als u maar even de tijd hebt, kom dan ook. Bovendien is het gezond. Bij het orkest kunnen nog strijkers en voornamelijk koperblazers worden ge plaatst. Het barokensemble kan nog enkele vedels gebruiken. Hebt u belang stelling, komt u eens luisteren, of infor meer eens bij de sekretaris. Pie Noten, tel. 04780-87858. Afmelden: Alleen bij de sekretaris Pie Noten, tel. 87858. Dames, zoals jullie weten, vindt op 5 okt. a.s. in Horst Hilto '82 plaats. Deze dag is speciaal voor de huisvrouwen. Degenen, die met de fiets willen gaan, vertrekken om 13.15 uur bij de Paters kerk. De bus vertrekt om 13.50 uur bij de Paterskerk. We wachten op elkaar voor de ingang. KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING MË VROUWEN Dinsdag 5 okt. a.s. 's middags om half 2 fietsen we naar Horst, om een bezoek te brengen aan de Hiltho, 'n huishoud-, industrie- en landbouwten toonstelling. We vertrekken vanaf de Paterskerk, Leunseweg. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Notulen afdelingsvergadering 20 sep tember 1982. 1. Het verslag van de afdelingsverga dering werd tot nu toe elke keer bij alle Venrayse leden thuisbezorgd. Besloten is dat dit de laatste notulen zijn waarmee dit gebeurt. In het vervolg zullen de notulen van elke vergadering alleen in Peel en Maas gepubliceerd worden. Wel zullen de leden enkele malen per jaar een wat overzichtelijker verslag van de aktiviteiten ontvangen. 2. Van het verzamelen van kranten knipsels over fiets- en aanverwante problematiek is tot nu toe weinig terecht gekomen. Eenieder wordt wederom verzocht te knippen en de ooigst in te leveren bij Karin. 3. Besproken is de nieuwe situatie rond de raadscommissie verkeer. 4. De Zuid-Ooster heeft bij het busstation borden geplaatst die verwij zen naar de daar aanwezige fietsenstal ling. Men bericht ons dat de meeste fietsen nog steeds voor het station rond slingeren en vraagt of wij een aktie willen voeren om hel gebruik van de fietsenstalling te stimuleren. Naar ons idee is de stalling slecht bereikbaar, te veel afgesloten en onzichtbaar vanaf de openbare weg („eng" 's avonds). Remo zal onderzoeken wat aan de situatie verbeterd kan worden. Na verbetering willen wij wel een aktie voeren. 5. Het wetsontwerp over een maxi mumsnelheid van 30 km per uur in woonwijken is nu bij de Raad van State, zodat we niet verwachten dat dit voor het eind van dit jaar door het parlement heen is. 6. De kas ziet er gezond uit, zodat meer propagandamateriaal aangeschaft kan worden. Karin zorgt hiervoor. 7. Kerkdorpenfietstocht. Gebleken is dat de sluitingstijd van de posten (16.00 uur) voor fietsende gezinnen met kinderen te vroeg is. Ook is het niet meer mogelijk een nieuwe route te maken langs alle tien kerkdorpen. De tocht wordt dan veel te lang. Over een andere opzet moet dus gedacht worden. 8. Samen met Komité Stop R'73 waren we met een kraam aanwezig op het jubileum van de Natuurvereniging Overloon. Onder de Fietsende Overlo- ners leven klachten over het voor schoolkinderen gevaarlijke ontbreken van een fietspad op het Brabantse deel van de weg naar Venray en over de ge- vaarlijke kruising Overloonseweg- Noordsingel. Deze zaken nemen we voorlopig in studie. 9. Volgende vergadering: 14 oktober, 19.30 uur bij Remo, Pavanestraat 18. PHILIPPIJNEN AKTIE Stand in de Grotestraat De laatste anderhalf jaar hebben strijdkrachten van de Filippijnse rege ring op grote schaal de mensenrechten geschonden. Honderden mensen wer den illegaal gearresteerd, gemarteld of vermoord door eenheden van de inlich tingen- en veiligheidsdienst en door ongeregelde paramilitaire groeperin gen. Amnesty International is vorige week in verschillende landen, waaronder Nederland een grote aktie gestart om meer bekendheid te geven aan de situatie op de Filippijnen. De aktie duurt tot eind januari. Ook de werkgroep Venray doet aan deze aktie mee. De eerste periode zal vooral gericht zijn op het meer bekenheid geven aan de situatie op de Filippijnen. Daarna zal de nadruk liggen op het aktie voeren, zoals het schrijven van brieven en kaarten. De aktie is goed van start gegaan, mede dankzij burgemeester Defesche die een brief schreef naar de president van de Filippijnen. Ook de vele publici teit daaromheen heeft hopenlijk velen op de hoogte gesteld van de schendin gen van de mensenrechten in dat land. In het kader van deze aktie houden we a.s. zaterdagmiddag 2 oktober van 14.00 tot 17.00 uur een stand in de Gro testraat. Er zal vooral materiaal over de Filip pijnen zijn, zoals een drieluik, een ak- tiekrant en een petitie die U kunt onder tekenen. Voor informatie over deze aktie of over Amnesty International in het algemeen kunt U ook bij de kontaktper- soon terecht. Giften ter ondersteuning van ons werk zijn nog altijd welkom op gironr. 3875939. De werkgroep Kontaktadres: Han van Weers, Aan dc Dril 11 Venray tel. 04780-84136. Zondag 3 okt. '82 zullen er weer nieuwe groepsfoto's van onze schutterij gemaakt worden en wel om 11.00 uur op ons schietterrein aan de Endepoel. Komt U allen om een zo totaal moge lijk beeld van ons korps te krijgen. Ook alle dames-leden natuurlijk. Wil ieder die zaken beheert, deze dan ook mee nemen: koningspaar alle zilver - offi cieren met uitrusting - vaandel - gilde- trom - buksmeesters met buksen en toebehoren - tamboer- en fluiterkorps - bordjesdrager. Zorgt dat uw uniform onberispelijk in orde is. Tot zondag 11.00 uur. Het bestuur. Concours Zondagmiddag toog een delegatie van ons gilde naar een schietconcours te Sambeek. Het korps behaalde er de 9e prijs, terwijl A. v. d. Broek en Leen Willems er resp. de 6e en 9e prijs be haalden in de categorie Vrije Hand. Herfstkampioen Zondagmiddag a.s. wordt de laatste ronde van het herfstkampioenschap verschoten. De aanvang is om 13.30 uur. Vergadering Dinsdag 5 oktober is er de maande lijkse ledenvergadering in het gildehuis. De aanvang is om 20.00 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Contributie. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Berichten uit 't Peppeishuus „De Peelspeurders". Dat is de nieuwe naam van onze Ven rayse Scoutinggroep geworden. Zaterdag 25 sept. j.l. had de jongerentak van Scouting 3 mooie fiets routes uitgezet en aan het eind daarvan werd gezamenlijk het Scoutingjaar geopend door het hijsen van de vlag en het opzeggen van de wetten. Door scouts van verschillende speltakken werden daarna de letters uit de vlaggen mast gehaald en na enig puzzelen kwam onze nieuwe groepsnaam eruit. „Voor sommigen was het wel een beetje moeilijk om de oude, vertrouwde groepssfeer te verlaten", aldus de voorzitter, „je had je eigen identiteit, je eigen inbreng en je was in Venray her kenbaar als gids van de Jeanne d'Arc, als kabouter van de Oda- en als welp of verkenner van de Petrusgroep. Maar samen hebben we de sprong gewaagd - en samen zijn we nu één groep, „De Peelspeurders". Mochten er nog kinderen zijn die bij Scouting willen komen, geef dan even een berichtje aan ons sekretariaat: Tuinstraat 18, tel. 83193. Hallo jongelui, A.s. donderdagavond wordt het programma verzorgd door Truus, Jo- landa, Annette, Monique en Angelique. Er kunnen nog .jongens en meisjes bij van 6 - 8 jaar. Wij zijn open van 18.30-20.00 uur. A.s. vrijdagavond club voor jongens en meisjes van 9-12 jaar, van 19.00 - 21.00 uur. Hei programma wordt verzorgd door groep 4 n.l. Twan, Willy, Astrid, Henk. Zaterdagavond club voor jongelui van 13 - 16jaar, van 19.30-21.30uur. Tot a.s. weekend. Groetjes, de leiding. Op zondag 3 oktober wordt in hotel De Burggraaf een ruilbeurs gehouden in alle ruilmaterialen, zoals postzegels, stickers, sigarenbandjes etc. Deze duurt van 10 tot 1 uur. Leden en niet-leden. We hopen dat we U allemaal weer mogen begroeten op onze kienavond die gehouden zal worden op donderdag 7 okt. 1982 in café „De Volle Maan", Merseloseweg 36, Venray, aanvang 20.00 uur. We hebben deze keer weer prachtige vleesprijzen te verkienen. De prijzen bestaan uit vlesschalen en levensmidde len. Dus komt allen naar deze avond, ook vrienden en bekenden zijn van harte welkom. U steunt hiermee onze kas. De kaarten kosten: serie van 6 12,50; serie van 4 10,losse kaarten 2,50. DISCO DISCO DISCO Hallo meisjes en jongens, Zaterdag is het weer zover, dat er weer disco is. Helaas moeten we er bij vermelden dat er geen disco-special is. Dit kan door omstandigheden niet doorgaan, maar daarvoor houden we hem tegoed tot de volgende disco. Vandaar dat er disco is vanaf 19.30 tot 22.00 uur en de toegang is voor ieder- van 9 jaar en ouder. De entree is 1 We hopen jullie weer allemaal te zien in het wijkgebouw Den Hoender. Namens Gerrit, Alda, Anja, Mieke en Wiel tot ziens op zaterdag. Hoi, Vorige week ben ik niet mee geweest op excursie, zodat ik er verder niets vanaf weet. Wel weet ik, en dat is héél belangrijk voor iedereen, dat er zaterdag a.s. in het hol (het gele Juegsgebouw vooraan in de Ursulastraat) een L.V. (ledenverga dering) is. Het begint om 10.00 uur en leden en proefleden worden vriendelijk verzocht te komen. Zo'n L.V. is eens per jaar en leden kunnen dan ook een shun mond opendoen over bestuurs zaken en tevens een nieuw bestuur kiezen. Van de L.V. heb je, als het goed is, trouwens ook al een stencil in de bus gehad. Verder zal er muziek zijn en zullen er dia's van allerlei onderwerpen worden gedraaid. Er is uiteraard ook peperkoek en sjok. Verder weet ik nog te vertellen dat er zondag een excursie naar de Hamert is o.l.v. Roy, waar we veel aan planten zullen gaan doen. Hier komen enkele leuke voedselarme milieu's voor met daarvoor typerende planten als kleine cn ronde zonnedauw, dopheide en klok jesgentiaan. Vertrek om 8.00 uur. Houdoe, Stefan. Informatie tel. (04780) 82413. Op maandag 4 oktober a.s. wordt voor de leden van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie Venray- Geijsteren een lezing gehouden over vogelbescherming. In het kader van Werelddierendag zal de heer W. Brinkmans uit Horst deze lezing verzorgen. Voor de vogel- en vooral de Roof (stoot)vogellieftiebbers is de heer Brink mans in de wijde omtrek bekend. Met veel liefde en geduld runt hij een op vangcentrum voor deze dieren, die op een of andere manier slachtoffer geworden zijn en zonder hulp niet terug kunnen de natuur in. Met behulp van een aantal opgezette vogels zal hij ons trachten te verduide lijken over het nut van vogelbescher ming. Het geheel zal worden verlucht door vertoning van een prachtige serie dia's van vogels. Voor onze leden ongetwijfeld de moeite waard. Niet leden-liefhebbers zijn echter eveneens van harte welkom. Deze avond begint om 20.00 uur in café Lenssen te Geijsteren. Inmiddels zijn afgelopen woensdag de nieuwe Jeugdnatuurwachters geïn stalleerd en hebben alle leden een spreekwoord-puzzel formulier ontvan gen. Gelijktijdig met de installatie heb ben deCourgette-prijswinnaars hun prijsje in ontvangst kunnen nemen. Het nieuwe seizoen start a.s. zondag met een puzzel-speurtocht in de Ballon- zuilse bossen. Vertrokken wordt vanaf 9.30 tot 10.00 uur. Vertrekpunt is het parkeerterrein bij de visvijver nabij de Ballonzuil. Vergeten jullie niet het stempelboekje mee te brengen. Denk ook aan een pot lood en gezien de weersomstandigheden is het verstandig laarzen aan te hebben. Tot a.s. zondag 3 oktober! Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Vrijdag 1 okt.: Vanavond is er de disco-special. Neem je vriend(in)en ook mee naar de JUM. De jeugd van Heide komt ok. Zaterdag 2 okt.: Geopend van 8 tot uur voor de jon geren van 15 jaar en ouder. Zondag 3 okt.: Geopend van 3 tot 10 uur voor de jongeren van 15 jaar en ouder. Vrijdag 8 okt.: Vanavond gaan we „hobbelen" met de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Zaterdag 9 okt.: Vanavond komt er een groep. De en tree hiervoor is 3,50. Dat is toch voor niks. Groetjes DJ Nobody Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Voor de fotoclubavond van 7 oktober is het volgende programma samenge steld. Voor de pauze de bondsdiacollec- tie 570. Deze collectie is de bondsmees- terklasse 1981Van de door beide jury's geaccepteerde collecties foto's zwart/ wit en kleur, werden dia's gemaakt. De 160 dia's geven een goed beeld van het peil waarop de BMK zich thans bevindt. Dit programma-onderdeel is dus een „must" voor hen die het peil yan hun werk eens willen vergelijken met de bondsmeesters. Na de pauze is de presentatie van de collectie voor de bondsdiawedstrijd. En verder kan er weer gepraat worden over het meegebrachte foto- en diawerk. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn welkom op deze avond. Plaats: St. An- toniusstraat 1 te Venray. Aanvang: 20.00 uur. Extra mededeling aan de leden: U bent de datum 21 oktober toch niet vergeten??? Deze avond zijn er (hope lijk veel) foto's/dia's te bespreken n.a.v. het verplichte onderwerp: zelf portretten. Deze avond kan alleen slagen als er genoeg werk meegebracht wordt. Het is dus aan U. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG VOEDINGSBOND F.N.V. AFD. VENRAY A.s. maandag 4 okt. houdt de Voedingsbond F.N.V. afd. Venray de tweede info-avond van dit seizoen ('82-'83). Zoals ook de vorige keer zal deze avond weer gehouden woprden bij A. Evers, Grootdorp 10 te Merselo. Op deze avond kan men voor alle soorten vragen terecht (van loon tot huursub sidie). Ook voor op- of aanmerkingen m.b.t. een en ander kunt U hiervoor bij ons terecht. De info-avond is van 19.00 20.30 uur. De voedingsbond F.N.V. is voor ledenen die lid willen worden, die werkzaam zijn in land-/tuinbouw, voe ding, horeca enz. F.N.V. AFD. VENRAY Op dinsdag 19 oktober a.s. houdt de F.N.V. afd. Venray haar najaarsverga dering. Aanvang 20.00 uur in de Wieënhof, Leunseweg 20a. Hierbij nodigen wij alle leden uit. Agenda: Opening en mededelingen. Kascontrole en verkiezing nieuwe con troleur. Pauze. Rondvraag. In deze rondvraag agenda punt „Nota maakt werk" najaarsver gadering F.N.V. Sittard. Het bestuur. Dinsdag 21 september j.l. vergaderde het C.D.A.-bestuur in de Wieënhof. Uitvoerig is gesproken over de taken die het bestuur de komende jaren moet hebben en welke personen deze taken moeten gaan vervullen. In verband met drukke werkzaam heden zullen drie bestuursleden aftre den. Op 28 oktober a.s. wordt er een Algemene Ledenvergadering gehouden waarop o.a. 3 nieuwe bestuursleden ge kozen zullen moeten worden. Op deze vergadering zal staatssekretaris Piet van Zeil een inleiding houden over aktuele politieke zaken. Op maandag 4 oktober 1982 om 20.00 uur wordt in de Wieënhof in Leunen een Algemene Ledenvergade ring gehouden van het C.D.A. Regio naal Verband Horst. Dit is een samenwerkingsverband tussen de CDA- afdelingen uit het noordelijk gedeelte van Noord-Limburg (de gemeenten Gennep, Bergen, Wanssum-Meerlo, Venray, Horst, Broekhuizen, Grubben- vorst, Sevenum en Mook). Alle leden van het C.D.A. uit deze gemeenten zijn van harte welkom. Op de agenda staat onder meer: reorganisatie bestuur C.D.A. - Re gionaal Verband. verkiezing van bestuursleden nabeschouwing Tweede Kamer-ver kiezingen en kabinetsformatie door het Noord-Limburgse Kamerlid Frans Wolters uit Venlo. Voor inlichtingen over het C.D.A. kunt U terecht bij de sekretaris, H. Raedts, tel. 04780-81469. Zaterdag 2 oktober a.s start de Wijk- vereniging Veltum met de oud papier aktie in Veltum. Voortaan wordt iedere eerste zaterdag van de maand in Veltum het oud papier opgehaald. De opbrengst hiervan komt ten goede van het te bouwen Wijkcentrum. De Wijkvereniging verzoekt bij deze dan ook alle inwoners van Veltum om zaterdag vanaf 10.00 uur het oud papier buiten te zetten. Het is wél handig als U er een touwtje om doet of het in dozen pakt. Dit is toch wel een erg eenvoudige manier om mee te helpen het Wijkcen trum van de grond te krijgen. En U komt ook nog gemakkelijk van het oud papier af. Zo snijdt het mes aan twee kanten. De oud papier aktie is een van de aktiviieiten die de Wijkvereniging on derneemt om geld bij elkaar te krijgen voor het Wijkcentrum. Help mee, en zet zaterdag uw oud papier aan de straat. Bij voorbaat be dankt. Oostrums toneelgroep „De Vlas bloem" is haar nieuwe toneelseizoen begonnen met het instuderen van haar nieuwe toneelspelen. Dit jaar is voor het spel NIETS VER ANDERLIJKER DAN EEN MENS ge kozen, een kluchtig blijspel in vier be drijven dat is geschreven door P. Joh. Zonruiter. Het tweede spel dat „De Vlasbloem" in studie heeft genomen is het jaarlijks kerstspel. Het is een origineel Kerstspel in 6 korte taferelen en is geschreven door Fr. Serafino. De speelduur van dit spel is plm. een uur. Op 5, 6, 13, 19 en 20 november 1982 (Finale) organiseert Jeugdcentrum de Koel te Ysselsteyn voor de tweede maal een D.J.-concours voor Brabantse en Limburgse d.j.'s, dit na een goed geslaagd concours vorig seizoen. Er zullen wederom een aantal talent volle discjockey's aantreden om zich in een sportieve strijd met elkaar te meten. Onder de deelnemers bevinden zich naast disc-jockey's uit Den Bosch, Venlo, Eindhoven, ook weer een aantal disc-jockey's uitVenray, waaronder ook de huidige Limburgse jeugdkampioen. Het belooft weer een spannende manifestatie te worden. Indien er nog geïnteresserden zijn voor deelname, kunnen deze zich wenden tot de volgende personen: G. Linders, Timmermannsweg 10, Ysselsteyn 04785 - 334 of L. Arts, Kerkweg 3, Ysselsteyn, 04785-649. ENRAY WEET U, DAT: op zondag 17 oktober a.s. 18 leden van de trimclub Venray op de Nürnburgring één ronde op dit circuit gaan lopen van 22,855 km; er een hoogteverschil van 300 m. overwonnen moet worden en hellingen van 17°7o stijgend en dalend in deze ronde zitten; wij ons terdege aan het voorberei den zijn op deze zware tocht met onze langzamerhand bekende tijden op zater dag en zondagmorgen; wij om deze tocht op een verant woorde manier te kunnen volbrengen 2 avonden extra trainen met langere afstanden tot 25 km in de omgeving van Venray; wanneer U dus een groep trimmers ontmoet, zij bezig zijn met het voorbe reiden op de volksloop op de Nürnburg ring; wanneer U, mevrouw/meneer, met trimmen wilt aanvangen, van harte welkom bent op de bekende tijden. U kunt u voorbereiden op wintersport en volgende volks- en trimlopen; trimmen een prachtig middel is om de dagelijkse beslommeringen te ver geten en nieuwe dynamische en fysieke kracht op te doen door lichamelijke inspanning die resulteert in veerkracht. Onze aktiviteiten: Zaterdagmorgen 2 okt. duurloop 6 of 10 km op het Ballonzuilcircuit. Vertrek om 715 uur vanaf Cooperbaan. Zondagmorgen 3 okt. loop-, trim- en speloefeningen, vertrek om 9 uur vanaf hoofdingang Rank Xerox. 'Woensdagavond van 21.00 tot 22.00 uur in de Judozaal St. Antoniusstraat loop- en trimoefeningen en balspel. Verzamelen 5 minuten voor aangege ven vertrektijden. Inlichtingen verstrekt U gaarne: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Venray, tel. 85384. Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Zondagmorgen 3 oktober. 10.30 Tenoren en Bassen 11.00 het hele koor. Maandagavond 4 oklober: Geen repetitie voor de Sopranen. Dinsdag 5 oktober: 19.00 wel repetitie voor de alten. 0 JONGERENORKEST „BOJEMA"

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11