25 JAAR nm in CDA IES1 [V miERnnnonni cor UIT DE MILIEU-NOTA - - WAT WEET U VAN DE VERKEERSREGELS - - NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schtitte, Bureau Voorlichting Hinderwet Bouwvergunningen verleend Verklaring van geen bezwaar ekologische voeding VENRAY OVERHEID EN BURGERIJ MOETEN MILIEUBEWUST ZIJN - Naast milieuhygiëne en milieube scherming, biedt ook het beheer op ba sis van ruimtelijke ordening en inrich ting mogelijkheden om te komen tot een verantwoord milieubeheer. De toene mende aandacht voor het milieu komt ook lot uiting in de door de regering ge publiceerde nota's inzake de ruimtelijke ordening. De Wet op de Ruimtelijke Ordening bevat het wettelijk kader, waarbinnen de bevoegdheden op het vlak van de ruimtelijke ordening door de diverse overheden, waaronder de gemeente, regeling vinden. De gemeente kan belangrijke zaken regelen in het bestem mingsplan. Voor het milieu is o.a. van belang de regeling met betrekking tot het behoud van waardevolle gebieden, het situeren van industriegebieden en het regelen van ontwikkelingen in de lanbouw. De ruimtelijke ordening kan ook stedebouwkundundig worden benaderd vanuit vier hoofdfunkties: wonen, werken, recreëren en verkeer. Deze functies hangen onderling zeer nauw samen. Het beleid met betrekking tot deze functies wordt weer vertaald in een bestemmingsplan. Het bestemmingsplan bestaat uit een plankaart en gebruiksvoorschriften. Deze voorschriften hebben mede be trekking op het gebruik van de in het bestemmingsplan begrepen grond en zijn daarom voor het milieubeheer van groot belang. Zo kan bijvoorbeeld in een bestemmingsplan ..grond-gebon den" en „niet-grondgebonden" land bouw worden onderscheiden en bij het bestemmen tot industrieel gebied kan rekening worden gehouden met een eventuele milieuverontreiniging. Eerder kan een aparte vergunning worden ver eist voor het aanleggen van bepaalde werken of werkzaamheden (aanlegver- gunning). Van belang is de mogelijk heid om een aanVgvergunning te eisen voor bijvoorbeeld ontgrondingen en oppcrvlakteverhardingen. Het landelijk gebied heeft voor een belangrijk gedeelte een agrarische be stemming. Wanneer in het landelijk gebied een ruilverkaveling plaatsvindt, wordt het natuurlijk milieu ingrijpend beïnvloed. De Ruilverkavelingswet is weliswaar een agrarische wet, maar de laatste tijd wordt steeds meer rekening gehouden met milieu-aspecten. Het voeren van een verantwoord milieubeheer is niet mogelijk zonder dat •lemens beseft, dat ook hij onderdeel is van en in harmonie dient te leven met de omgeving rond hem. Daartoe moet hij bereid zijn zich milieubewust te gedra gen. Hoe kan men nu het milieubesef vergroten, zowel bij de individuele bur ger, als bij het bedrijfsleven en de over heid? Als mogelijkheid kan worden gedacht aan een goede voorlichting. Daarnaast is van belang dat de aandacht voor het milieu in onderwijs en opvoeding ter hand wordt genomen: de kleine vervuiler van vandaag is de grote vervuiler van morgen. Door verder beleidsvoornemens op milieuge bied is een vroeg stadium ter discussie te stellen, kan de bevolking zelf actief meedenken. Ook kunnen op milieuge bied allerlei activiteiten worden georga niseerd. Toch stuit het Milieubewust gedrag op barrières; men denkt wel vaak mi lieuvriendelijk. maar handelt er niet naar. Men kent het probleem van de luchtvervuiling, maar bijna niemand wil daarom zijn auto aan de kant doen. Als men dit als enkeling al doet, raakt men snel teleurgesteld over de eigen positieve bijdrage, omdat die weer teniet wordt gólaan door andere, grote vervuilers. Vaak ook raakt men het spoor bijster "door elkaar tegensprekende deskundi gen en door de hoeveelheid van wetten en regelingen, die verschillende belan gen beogen te beschermen en daarom haaks staan op het milieubelang. Daarom moet beseft worden dat een mentaliteits- en gedragsverandering iets is wat zeer lang op zich kan laten wachten. Ondanks deze barrières moet er blijvend naar worden gestreefd het milieubewust denken en gedragen te bevorderen. Ook de gemeentelijke overheid kan hierbij een rol spelen. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: L. J. W. Philipsen, Puttenweg 116 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij, varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar electromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Puttenweg 116 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voorwaarden om ge vaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. J. A. F. Hendriks, Spralandwcg 3 te Oostrum-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Overbroek- seweg 12b te Leunen-Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de om geving te ondervangen. M. A. C. Couwenberg, Deurne- seweg 144 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkens- mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Deurneseweg 96 te Ysselsteyn-Venray, positief te beschikken onder voorwaar den om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 tc Venray, ter inzage cn wel tot 1 oktober 1982, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschiiking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 17 september 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 15 september 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te ziin je- troffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het oprichten van een pelsdieren- fokkerij (nertsen) aan de Lorbaan 8, t.n.v. J. C. van Falier, De Wolfsputten 8 te Aarle-Rixtel; het bouwen van een machineloods aan de Straat 4c, t.n.v. G. M. van Helden; het samenvoegen van de woningen Kolkweg 13-15 tot één woning, t.n.v. G. M. A. Beaujean; het verbouwen van een opslag ruimte aan het Lovinckplein 1, t.n.v. J. C. Bos, Lovinkplein 2 te Ysselsteyn; het aanbouwen van een serre aan de Pr. Irenestraat 11, t.n.v. L. J. Fleu ren; het plaatsen van een dakkapel aan de Trijnesstraat 3, t.n.v. 3, t.n.v. J. L. P. M. Swinkels; het bouwen van een varkensfok- stal met werktuigenloods op perceel O 412 aan de Veulensewaterweg, t.n.v. AP. W.M.Classens; het bouwen van een grondstoffen silo aan de Peter Janssenweg 11, t.n.v. L.L.T.B. afdeling Ysselsteyn; het bouwen van een varkensstal aan de Puttenweg 108, t.n.v. A. C. T. Jenniskens; het bouwen van een fokvarkens- stal aan de Peelweg 4, t.n.v. J. J. Wilm- sen; het bouwen van een garage aan een berging aan de Tolstraat 10, t.n.v. P. J. H. Noyen; het verbouwen van de woning Grootdorp 16a, t.n.v. M. A. Michels; het plaatsen van een tuinafschei- ding aan de Eikenlaan 64, t.n.v. A. Th. van Gameren; het uitbreiden van een loods en het bouwen van een tuinmuur aan de Tim- mermannsweg 1, t.n.v. Th. P. H. Teu- nissen; het vervangen van een houten erf- afscheiding nabij de Blauwververstraat, t.n.v. Th. G. M. Strijbosch, Langstraat 78 te Venray; het houwen van een garage aan de Pioniersstraat 36, t.n.v. K. van Ansem; het uitbreiden van een ligboxenstal en het aanleggen van een sleufsilo aan de Breevennenweg 3, t.n.v. L. J. M. van Vegchel; het aanbrengen van kozijnen en balcon aan de Gertrudisstraat 10, t.n.v. H. A. W. Baars. Venray, 17 september 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Tentoonstelling verlengd De tentoonstelling van een halve eeuw Venray in prentbriefkaarten in het Geschied- en Oudheidkundig museum aan de Eindstraat is verlengd tot en met woensdag 20 oktober a.s. Oorspronkelijk was de sluiting ge pland op zaterdag 18 september. Omdat er voor deze interessante tentoonstelling van „Venray van vroeger" zoveel belangstelling bestaat, heeft men tot verlenging besloten. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 9 september 1982 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een jongveestal aan de Peelweg 8 te Ysselsteyn, t.n.v. J. W. M. v. d. Boogaard. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift in dienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaar schrift bij dat college moet zijn inge diend, eindigt dertig dagen na boven genoemde verzenddatum. Venray, 17 september 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche RITUEEL SLACHTEN In verband met de Islamitische Offer feesten 1982, op 27, 28 en 29 september, heeft het hoofd van de vleeskeurings dienst, in overleg met de vertegenwoor digers van de Turkse- en Marokkaanse Islamietische gemeenschappen in Ven ray en omstreken de volgende slacht- datums voor het ritueel slachten vast gesteld: Op dinsdag 28 september door de Turkse Islamieten en op woensdag 29 september de Marokkaanse Islamieten. De heer G. Verkoeyen, Horsterweg 3 te Leunen, heeft voor dit doel op beide dagen zijn personeel en het slachthuis ter beschikking gesteld. Voor verdere inlichtingen kunt U zich wenden tot: de heer Cardici, Foxtrotstraat 15 te Venray; de heer Dimouni, Vivaldistraat 8 te Venray en het kantoor van de vleeskeurings dienst Venray, tel. 83743. Het hoofd van de vleeskeuringsdienst W. H. Kremer Gemeentelijk Combi-Zwembad Parkweg 2, Venray. Tel. 04780-82069 ZWEMUREN BlNNENBAO MAANDAG 07.00 08.30 uur 12.10-13.00 uur 18 00- 19.4S uur 21.00 - 22.00 uur DONDERDAG 07.00 - 08.30 uur 18.00- 19.4S uur DINSDAG DONDERDAG VRIJDAG OINSDAG WOENSDAG 07.00 - 08.30 uur 07.00 08.30 uur 12.10- 13-OOuur li.30 1S.30 uur 18.00 -19.45 uur 21.00 - 22.00 uur 20.30 - 22.00 uur ZATERDAG 08.30 -9.45 uur 13 00- 14.45 uur VRIJDAG 07.00 - 08.30 uur 12.00- 13.00 uur 18.00- 19 45 uur 21.00 - 22.00 uur 20.00 - 21.00 uur Damnuur 12.10- 13.00 uur Rcjurdenrwemmtn 20.00 - 21.00 uti Speelterreinen Mede naar aanleiding van klachten over situering en inrichting van speel- terreintjes heeft het college van b. en w. besloten binnenkort te starten met een inventarisatie van alle Venrayse speel terreinen. Op bas's daarvan zal bezien worden in welke volgorde van prioriteit eventuele veranderingen of aanpassin gen kunnen worden uitgevoerd. Bij de uitvoering spelen uiteraard de zeer beperkte financiële middelen van de gemeente een belangrijke rol. Vandalisme schade aan scholen De laatste tijd zijn beide scholen voor buitengewoon onderwijs ,,'t Groene- wold" en de M.L.K.-school „De Essel" het doelwit van vandalisme. Onlangs zijn aan de L.O.M.-school ,,'t Groene- wold" weer vernielingen aangebracht aan het dak, de ontluchting op het dak en de lichtkoepels. Bovendien zijn er enkele ruiten ingegooid. Ook bij de M.L.K.-school „De Essel" werden weer ruiten vernield. Met ingang van dit schooljaar 1982/ 1983 moeten de scholen voor buitenge woon onderwijs de kosten voor het herstel van vernielingen in eerste instan tie zelf uit de exploitatievergoeding be talen. Pas na afloop van het kalender jaar, wanneer blijkt dat de hiervoor beschikbare vergoedingen niet toerei kend zijn, kan verrekening plaats vinden. Omdat de schade door vandalisme zo zachtjes aan de pan uit rijst, wordt een beroep gedaan op de bevolking direct de politie te bellen, wanneer men getuige is van het aanbrengen van vernielingen. Overlast door hondepoep Om de overlast tengevolge van hondepoep op straten, trottoirs en speelveldjes enigszins in te perken, zullen door de gemeente enkele maat regelen worden genomen. Op de eerste plaats zal strenger toezicht worden uit geoefend door de politie. Met name in het gesloten maaiseizoen zal de reinigingsdienst periodiek de di verse speelterreinen schoonmaken. Door middel van een folder bij de aanslag van hondenbelasting zullen hondenbezitters gevraagd worden de hond zijn behoefte in de goot of voor het publiek niet of moeilijk toeganke lijke plaats te laten doen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Er zijn vele wettelijke bepalingen voor hel wegverkeer. Het is ondoenlijk voor de gemiddelde burger om er vol ledig mee op de hoogte te zijn. Ieder wordt geacht de (verkeers)wét te kennen, maar de werkelijkheid is anders! De taal waarin de wetten geschreven zijn is niet de omgangstaal van U en ons, maar veeleer een grammaticaal kunststuk, uitgekiend tot op de letter, teneinde slimmerikken geen kans te bieden door de mazen te ontsnappen. Een waterdichte terminologie! Dit maakt het begrijpen van hetgeen men leest uiterst moeilijk, zelfs voor de vakman. De gewone man, die vele zaken aan zijn hoofd heeft, komt niet aan bestudering toe. Hoogstens zal hij zich op de belang rijkste bepalingen werpen als hij rij examen moet afleggen. Velen hebben dit echter al jaren achter de rug. Sinds dien zijn de voorschriften herhaaldelijk gewijzigd. Belangrijke wijzigingen wor den wel gepubliceerd in de krant Je ziet ook wel eens een „spotje" op de televisie. Maardat is dan gewoonlijk alles waarvan men het hebben moet. Het leek Veilig Verkeer Nederland daarom nuttig om voordie grote groep ..gemiddelde" weggebruikers de be langrijkste gedragsregels in eenvoudige bewoordingen op te schrijven. In een reeks wekelijks terugkerende publicaties zullen de gedragsregels van het RVV (dit is het Reglement verkeers regels en verkeerstekens) worden opge nomen. Bovendien zal iedere week een test worden opgenomen. Zo'n test bestaat uit 10 vragen en achter elke vraag staan 3 antwoorden, waarvan en slechts één goed is. Elders in „Gemeentepraat" zijn de juiste antwoorden vermeld. 1. ALGEMENE BEPALINGEN (1) Ieder heeft in gelijke mate aan spraak op een veilig gebruik van de weg. Daarom dient iedere weggebruiker zich zó te gedragen dat het overige verkeer niet in gevaar wordt gebracht of onno dig gehinderd. (2) Weggebruikei is ieder die van de weg gebruik maakt. Een voetganger vajt daar eveneens onder, ook al loopt hij gewoonlijk slechts op het trottoir. (3) Een voetganger die een fiets of een bromfiets voortduwt valt onder de regels voor voetgangers, evenals iemand die een invalidewagen voortbeweegt. (4) Een fiets of bromfiets op drie wielen, of met aanhangwagen of zij- spanwagen valt onder de regels voor „onbespannen wagens", maar dit geldt niet voor invalidewaaens. (5) Tot 'n weg wordt alles gerekend wat tussen de uiterste zijkanten ligt, dus behalve de rijbanen ook de midden berm, de parkeerstroken, parkeerha vens, vluchtstroken, fietspaden, voetpa den, trottoirs, bermen en zijkanten. Eveneens de in een weg gelegen brug gen, viaducten en tunnels. (6) Een weg kan onderverdeeld zijn in één of meer rijbanen. Elke rij baan kan weer verdeeld zijn in rijstro ken. TESTI: 1 Bij een spoorwegovergang brandt een wil knipperlicht. Wat betekent dat? a. Ik moet stoppen want er nadert een trein. b. Ik kan doorrijden want er is geen trein in aantocht. c. Ik moet goed uitkijken want een knipperlicht betekent altijd: ge vaar. 2 Wat betekent een geel knipperlicht in tunnels? a. Oppassen: één file. b. Stoppen, en pas doorrijden wanneer het groene licht brandt, c. Voorzichtig rijden. 3 Buiten de bebouwde kom loopt een voetganger op de rijbaan. Hij heeft een fiets aan de hand. Aan welke zijde van de rijbaan moet hij lopen? a. Uiterst links of uiterst rechts. b. Uiterst links, tenzij er ernstige re denen zijn om uiterst rechts te lo pen. 4 Welke bestuurders, die van richting willen veranderen, mogen het verkeer dat hun op dezelfde weg tegemoet komt niet hinderen? a. Alle bestuurders. b. Bestuurders van motorvoertuigen C. Alle bestuurders behalve bestuur ders van trams. 5 Er zijn bestuurders die op een ver keersplein niet rechts behoeven te rij den. Welke bestuurders zijn dat? a. Alle bestuurders van motorvoer tuigen. b. Alle bestuurders. C. Alle bestuurders van motorvoer tuigen die sneller kunnen en mo gen rijden dan 20 km per uur. 6. Welke verkeerssituatie is hier afge beeld? a. Kruising in voorrangsweg. b. Voorrangssplitsing. c. Voorrangskruising. 7 Hoe is de voorrang hier geregeld? a. Auto - bus - tractor b. Bus - tractor - auto. C. Tractor-auto-bus. 8 Bepaal de volgorde van voorrang. a. Auto - fiets - vrachtauto. b. Fiets - auto - vrachtauto. c. Vrachtauto - fiets - auto. 9 Wat betekent dit bord? a. Nadering voorrangsweg. Alle ver keer voorrang verlenen. b. Nadering voorrangskruising. c. Nadering voorrangsweg of voor rangskruising of voorrangssplitsing 10 Welke betekenis heeft dit bord? a. Einde bebouwde kom. b. Begin bebouwde kom. c. Einde gemeentegrens. 8*01 ■D"6 'q'8 '*'L "3'9 "B'S 'rp o-£ O'z 'q i :U3ptn| JS0JSJ333) -J3A ap uba uapjooMjuB apaoS 3Q Dit jaar, om precies te zijn 23 oktober, bestaat volleybalvereniging V.C. Rooy uit Venray 25 jaar. In 1957 opgericht door enkele volley balfanatiekelingen, en er werd gestart met 6 aktieve leden en 10 belangstellen den. en in de loop der jaren uitgegroeid tot een vereniging welke nu uit ongeveer 180 aktieve leden bestaat. De naam V.C. Rooy komt men zowel in de regio als op landelijk nivo tegen, de le teams van dames en heren spelen in respectievelijk de 3e en 2e divisie, de overige teams vindt men in de districts klasse. Ook de vertegenwoordiging van de recreanten- en veteranenteams, verdeeld over dames- en herenteams vindt men in de kop van Noord Limburg terug in onderlinge competities. Om nu aan dit 25-jarig bestaansfeest de nodige luister bij te zetten heeft de lustrumcommissie de nodige aktivitei- ten ondernomen. Zo organiseerde men, in samenwerking met de Nevobo, de kwartfinales voor de beker voor dames teams in het begin van dit jaar. Afgelopen weekend heeft de jeugd afdeling een feestavond gehad en nu staan we voor datgene wat het hoogte punt zal moeten gaan worden van dit Lustrumjaar. Op zaterdag 18 september is er de jubileumreceptie welke aan het bestuur wordt aangeboden. Deze receptie zal plaatsvinden in de Schouwburg te Venray en wel van 18.00 - 20.00 uur. Aansluitend daarop is er een feestavond voor genodigden, oud- en huidige leden. Op zondag 19 september wordt er als afsluiting van dit jubileumjaar een toernooi georganiseerd waaraan wordt deelgenomen door teams bestaande uit oud- en huidige leden, aanvang 10.00 uur en het einde wordt tegen 17.00 uur verwacht. Wij verwachten een ieder die VC Rooy 'n warm hart toedraagt op de iubileumreceptie en ook op zondag is iedereen welkom in de sporthal bij dit hopelijk erg gezellige onderlinge toer nooi. De lustrumcommissie. Het bestuur van V.C.Rooy tijdens het tweede lustrum in 1967. Een succesvolle verkoop van tweedehands boeken De werkgroep van Amneesty Inter national (zoals U weet, een internatio nale organisatie die zich inzet voor de rechten van de mens), heeft met groot succes een groot gedeelte van haar tweedehands boeken verkocht op de Braderie van4 en 5 sept. j.l. De werkgroep heeft op deze wijze 251,50 m kas gekregen. Zoals U weet is de organisatie van Amnesty financieel afhankelijk van wat U geeft. Wij willen dan ook iedereen die bij ons een boek of boeken kocht, heel hartelijk danken. Nog steeds blijft helaas het werk van Amnesty noodzakelijk. Wilt U ons werk steunen met een geldelijke bij drage, dan kunt U dit overmaken op onze girorekening 3875939 t.n.v. pen ningmeester A.I. werkgroep Venray, Herenpasweg 4, Oostrum. Wilt U meer weten over Amnesty International en/of onze werkgroep, dan kunt U kontakt opnemen met de kontaktpersoon: Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray, tel. 84136. Kursus Bij voldoende belangstelling wordt er binnenkort weer een cursus volwaardige ekologische voeding gegeven op dins dagavond van 19.30 tot 22.00 uur. De kursus bestaat uit 7 lessen en wordt gegeven in de Scholengemeenschap „Marianum", Mgr. Nolensstraat 9, Venray. Inhoud van de lessen (globaal): 1 Wat verstaan we onder ekologische voeding als je je voedingspatroon wilt ver anderen, waar kun je dan begin nen, en waarom? alternatieve broodmaaltijd 2 overschakelingsmenu's. Hoe gaan we een aantal voedingsmid4elen vervangen en waarom? het belang van rauwkost in de voeding. 3 nagerechten en soepen yoghurt, kwark, boter maken 4 menu's bestaande uit graan, peul vruchtencombinaties, eiwitten, vita minen, vetten. Gebruik van hooikist. 5 hapjes, dranken, broodsmeerseltjes. 6 Brood bakken, gistbrood, zuur desembrood, verschillende meelsoor ten. 7 gebak met volkoren meel en zonder suiker. Nadere informatie/opgeven bij: Biologische Winkel „De Meikers", Eindstraat 2, Venray of: Mariet v. d. Locht, Broekweg 6a, Vemray, tel. 85173 meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Woensdag 8 september j.l. hebben we weer een nieuwe Tweede Kamer gekozen. In Venray stemden bijna 9.000 mensen op het C.D.A., ruim 800 meer dan bij de laatst gehouden gemeente- raadsverkiezengen. Er was een lichte daling ten opzichte van de Kamerver kiezingen van 1981. Gezien echter de moeilijke positie van het C.D.A. in een kabinet waar erg onpopulaire maatrege len genomen moeten worden, mogen we niet ontevreden zijn met dit resultaat. De vele duizenden die op het C.D.A. stemden willen we zeer hartelijk danken voor het vertrouwen dat in de partij werd gesteld. Het C.D.A. zal haar uiter ste best doen om dit vertrouwen waar te maken. Op gemeentelijk niveau wordt er door het C.D.A. al ruim 2 maanden erg hard gewerkt aan de opbouw van een nieuwe fraktie in de gemeenteraad. In de afgelopen maanden is erg veel tijd besteed aan het nieuwe gemeente- programma 1982-1986 en aan de voor bereidingen op de verkiezingen van de wethouders. Nadat deze inmiddels achter de rug is, moeten we thans wer ken aan de opbouw van de gemeente raadscommissies, d.w.z. de verdeling van de zetels over de partijen en het doen van voorstellen over de bezetting van die plaatsen. De leden van het C.D.A. hebben on langs allen een brief ontvangen waarin zij worden opgeroepen deel te nemen aan het werk van de C.D.A.-fraktie, o.a. via fraktie-werkgroepen en door bijwoning van de fraktievergaderingen. D.m.v. een antwoordformulier kunnen speciale interessen aan het bestuur ken baar worden gemaakt. Mochten er leden zijn die een derge lijke brief niet hebben ontvangen, dan kunnen zij kontakt opnemen met de se- kretaris van de C.D.A.-fraktie, de heer A. Broeksteeg, Pettenmakerstraat 28 te Venray, tel. 04780-80732. De fraktievergaderingen in de maand september worden gehouden op de vol gende dagen: maandag 20 september om 20.30 uur in de Wieënhof te Leunen; maandag 27 september om 20.30 uur in restaurant Vlakwater. Alle C.D.A.-leden zijn van harte wel kom op deze fraktievergaderingen. Bent U ook een van de vele duizenden stemmers op het C.D.A. en wilt U ook aktief medewerken in de Venrayse ge meentepolitiek, meldt U dan als lid van onze partij bij de afdelingssekretaris de heer H. Raedts, Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum, tel. 04780-81469.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9