PEEL EN MAAS Het was me t weekend wel cor De Wetteling PvdA Venray SCHOUWBURG- NIEUWS Cursus „Omgaan met elkaar" GEVONDEH SPEELTERREIN KLEUTERSCHOOL 'T BEUKENHOFKE MARIA BEERKENS CLARASCHOOL Een ongekend groot publiek heeft afgelopen weekend Venray bezocht, waar ook al door gebrek aan co ördinatie een veelvoud van aktivi- teiten werd ontplooid. Dankzij het fraaie na-zomerweer kwam het pu bliek overal volop aan zijn trekken. De diverse organisaties kunnen dan 00k met tevredenheid op dit weekend terugzien. TENTOONSTELLING Vrijdagavond werd in de schouw burg de tentoonstelling van schilder werken van Johan Jeuken geopend. Reeds bij deze opening geleid door dhr. Cor Borsje was ruime belangstelling. Een 70-tal schilderijen van deze oud-Venrayse plezierschil- der stonden in de foyer van de schouwburg opgesteld en menigeen zal met weemoed aan dat geschilder- Venrayse verleden terug gedacht hebben. De belangstelling groeide ge durende dit weekend enorm. Zon dagavond dacht men reeds 1500 be zoekers geteld te hebben. De ten toonstelling is tot 13 september nog te bezichtigen. Wij kunnen dat onze lezers van harte aanbevelen. Tot op heden hebben rond twee duizend belangstellenden de exposi tie bezocht, hetgeen een ongekend aantal is voor een Venrayse tentoon stelling. Ook de schooljeugd blijkt veel belangstelling te hebben voor deze vertellende plezierschilder van Venray. In verband met de grote toeloop zal de tentoonstelling ook op a.s. vrijdagavond geopend zijn tot 21.00 uur. Tevens op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 10.00 lot 17.00 uur. Op maandag 13 sep tember kan men voor het laatst op de tentoonstelling terecht van 9.00 tol 17.00 uur. Ter bestrijding van de (grote) on kosten worden tijdens de openstel lingsuren enkele interessante herin neringen aan Johan Jeuken verkocht: Een mapje met acht reprodukties op ansichtformaat voor 8,50; acht reprodukties op groot formaat voor 5,- per stuk; reprodukties van ,,De Zondagsveder" voor 3,-; afdruk van een speciaal gemaakte kopergravure 75... Het is niet uitgesloten dat deze reprodukties na de tentoonstel ling nog in de Venrayse boekhandels te koop zullen worden aangeboden. Ten80tte willen wij nog herinneren aan de aan de tentoonstelling ver bonden dia-wedstrijd. Amateur-foto grafen kunnen hun (fotografisch) hart ophalen aan de door Johan Jeuken gemaakte schilderijen en aquarellen van Venray. Formulieren voor deel name en de wedstrijdvoorwaarden zijn tijdens de openstellingsuren ver krijgbaar. ZOMERMUZIEKFEESTEN Diezelfde vrijdagavond startte in Oirlo voor de twaalfde keer in suk- e de Zomermuziekfeesten. En P dat ging al direkt flink van start met de bekende muziekgroep „Spring", j Zaterdag stond in het teken van een joekskapellen-festival terwijl zondag na het frühshoppen de gehele middag een non-stop-muziektoemooi werd gehouden. Dit zomermuziekfeest werd 's avonds besloten met de Veronica Drive In Show die vanzelfsprekend vele jeugdige bezoekers trok. MINI STOCKCARRACES Zaterdagmorgen moest wethouder J. van Oers vroeg bij de pinken zijn, om aan de Smakterweg, hoek Paul Burgmanstraat het nieuwe en fraaie circuit van Venrays Stockcarracing „De Peeldrivers" te openen. Hij deed dat door het onthullen van de naam van het circuit „De Spurkt". De wet houder was bijzonder tevreden over de zelfwerkzaamheid welke hier was gepleegd. De gemeentelijke bemoeie nissen waren niet verder gegaan dan het beschikbaar stellen van een stuk grond. Wie dit moderne en eerste Lim burgse circuit eens wil bewonderen, kan daar zondagsmorgens terecht, wanneer de clubleden oefeningen hou den. DEMONSTRATIEVE FIETSTOCHT Ook zaterdagmorgen startte de de monstratieve fietstocht tegen Rijks weg 73. De deelnemers waren in Box meer op hun fiets gesprongen en kwamen via Vierlingsbeek in Venray, waar bij het gemeentehuis een petitie werd voorgelezen en aan de burge meester werd overhandigd. Enige verwarring ontstond toen de deelnemers arriveerden en bij hotel De Burggraaf meer dan honderd fietsen zagen staan. Op zoveel deel nemers had men in zijn stoutste dro men niet gedacht. Maar het misver stand werd al gauw opgelost. Deze fietsers (131 in getal) waren bede vaartgangers op weg naar Kevelaer. Diezelfde morgen waren ze om vier uur in Tilburg en omgeving wegge gaan, om zondagavond weer naar huis terug te keren. De ongeveer dertig deelnemers aan de demonstratieve fietstocht tegen Rijksweg 73 vertrokken na het aanbie den van de petitie naar Oostrum, waar zij per trein naar Venlo gingen om zich daar aan te sluiten bij de de monstranten uit Venlo en omgeving. NOSTALGISCHE BRADERIE Intussen was ook de braderie in het winkelcentrum op gang gekomen. Het was vooral hier dat het publiek rijke lijk toestroomde. Een toevloed die zelfs zondag nog op onvoorstelbare wijze werd overtroffen. „Men kon over de hoofden lopen". Het is niet overdreven te zeggen, dat vele dui zenden zich daar door Venrays winkel straat „geworsteld" hebben. De di verse shows en ook de muzikanten trokken wel de meeste belangstelling. Menig kraampje, met name de trektent van Hendrix Schoenen, kwam in de verdrukking en daardoor min der tot zijn recht. Jammer was. dat een enkele keer de benen van de bezoekers gebruikt werden als fietsenstalling. Het wordt onderhand toch wel eens tijd, te be slissen of men het winkelcentrum in derdaad als voetgangersgebied wil aanhouden, of dat men de fietsers maar blijft toelaten. Maar overigens was deze braderie onovertroffen, goed geslaagd en zeker voor herha ling vatbaar. Dat er zaterdag nog Statenleden en Ministers op de braderie aanwezig waren, had minder met de braderie als met de verkiezingen van woens dag te maken. Tentoonstelling schilderijen van Johan Jeuken nog tot en met maandag geopend TAPTOE De muzikale afsluiting van de zo mer 1982 werd een gebeurtenis welke ook al weer meer bezoekers trok dan ooit te voren. Het Muziek- en Majo- retenkorps St. Petrus Banden dat tel kenmale de organisatie verzorgd, had alle eer van zijn werk. Een welkome aanwinst was de nieuwe tribune, waarop vele bezoekers konden plaats nemen. Zonder ook maar enig korps tekort te willen doen, was het o.i. toch wel het Showkorps Wilhelmus uit Sliedrecht dat de show stal. In twee geheel verschillende shows lie ten ze duidelijk zien tot de beste van Europa te behoren. RECEPTIES Wie zondagmorgen gewekt werd door een fiks regenbuitje, zal onge twijfeld gedacht hebben, dat de Ven rayse Taptoe inderdaad de zomer 1982 had weggeblazen. Maar geluk kig waren de weergoden ons goed gezind, en opnieuw werden we ver rast met prachtig na-zomerweer. De eersten die daar van profiteer den waren degenen die op recep tie gingen bij de twee jubilarissen die op deze zondag in de speciale be langstelling stonden. Dat was in Oostrum Pastoor De Ceuster en in Heide het hoofd der school Herman Staal. Beide jubilarissen mochten vele honderden handen schudden. Er waren mensen geweest, zo zei men ons, die drie kwartier in de rij had den gestaan, voordat ze hun beste wensen konden aanbieden. Beide jubi larissen zullen dan ook met plezier op deze feestelijke dag terugzien. LIEDJESDAG Uw verslaggever moest zich dan haastig spoeden naar zaal In den Engel, waar de Venrayse Carnavals vereniging De Piëlhaas zijn jaarlijkse „liedjeszondag" had georganiseerd. Ook hier was weer volop publiek, waaruit duidelijk interesse viel op te maken voor het aanstaande carna- valsgebeuren. waarvan de „Gulden Humor" op 27 november a.s. in Ven ray wordt gehouden. Verschillende liedjes waren geinspireerd op het ko mende 4x 11-jarig bestaan van „De Piëlhaas" maar allemaal waren ze van uitstekend gehalte. Een jury voor de helft bestaande uit wille keurig publiek moest uit 12 liedjes er 5 selecteren. Deze 5 worden op dinsdag 14 september opnieuw ten gehore gebracht (in de schouwburg) en dan zullen er twee uitgekozen wor den als finalisten. Beide liedjes ko men nog op de lang verbeide LP die dit jaar nog in de handel wordt ge bracht. HONDENSHOW Opnieuw bewees de Kynologenclub Venray e.o. op deze zondag dat er veel belangstelling voor hun honden shows is. Ze hingen er net niet met de benen buiten, maar hei was er gezellig druk. Waar al die mensen toch vandaan komen, is ons een raad sel. Meer dan 250 honden werden er ter keuring geleid. Veel belangstel ling was er voor de speciale klasse, waarin maar liefst 27 kampioenen stonden ingeschreven. Hoewel dit pas de vierde clubmatch was in het bestaan van deze jonge vereniging, was het aanbod aan in schrijvingen zo groot, dat men aan de Raad van Beheer (overkoepelend orgaan) toestemming moest vragen om meer inschrijvingen te accepte ren. Dat belooft wat voor de toe komst. OPEN DAG LAND- EN TUINBOUW Terwijl die zondagmiddag het pu bliek weer toestroomde op de bra derie en de tentoonstelling in Ven rays centrum, trok een andere groep publiek naar de open dag in de land- en tuinbouw, georganiseerd door de Kring Venray van de LLTB. Er was een speciale route uitgezet, 24 km lang, waardoor men met di verse verschillende land- en tuin bouwbedrijven kon kennismaken. o.o.v. wijden wij elders in dit blad nog even extra aandacht aan dit ge beuren. DRUK WEEKEND Als men aan al het hierboven ge noemde enige aandacht heeft besteed, dan heeft men een druk weekend achter de rug. Maar nog waren de feestelijkheden niet achter de rug, want in Veulen was het kermis. En ook hier kreeg men vanwege het fraaie weer een groot aantal bezoe kers. En wie aan dat alles nog niet ge noeg had, kon nog terecht op de Venrayse sportvelden, in kom en kerk dorpen, waar naast de diverse andere sporten ook weer het amateurvoetbal aan het rollen ging. De televisie vroeg eveneens nog veler aandacht met het wereldkam pioenschap wielrennen en het we reldkampioenschap military. Het was me het weekendje wel. DIEFSTAL EN VERNIELING Door een lid van de beheerscommis sie van het St. Odapark werd aangifte gedaan van diefstal en vernielingen in het St. Odapark. Tussen 29 augustus en 4 september werd aldaar een electrici- teitskast in elkaar getrapt en werden 2 raamkozijnen, 2 deuren, diverse plan ken, 100 oude stenen en een gedeelte van aluminium ladder ontvreemd. De schade door vernielingen bedraagt 320 gulden en aan gestolen goederen ƒ1110. Voor wat betreft de vernielingen aan de electriciteitskast wijst de politie dat dit hoogst gevaarlijk is daar in die kast diverse aansluitpunte'n waren met hoge spanning. Nu is op die kast een duidelijke waarschuwing geplaatst. AUTODIEFSTAL In de nacht van zondag op maandag, even na 1 uur, werd de aandacht van een surveillerende politieman op de Grote Markt getrokken door een wegrijdende auto met piepende banden. Tijdens een achtervolging met de intussen gevraagde assistentie reed een bestuurder van die auto met hoge snelheid door de kom van Venray in de richting van de Beek weg. Nabij de bossen ter hoogte van Daland remde de bestuurder plotseling, sprong uit de auto en rende het bos in. Ondanks een ter plaatse ingesteld onderzoek bleef de bestuurder onvindbaar. De auto werd veilig gesteld en bleek van bakker P. te zijn. De auto was beschadigd, vermoe delijk veroorzaakt bij het wegrijden want toen werd een muur geraakt. Dierenmishandeling opgelost DANKZIJ OPROEP „PEEL EN MAAS" Dankzij een oproep in ons weekblad, naar aanleiding van de ergerlijke dieren mishandeling toegebracht bij de levende have van de Biologische school aan de Eikenlaan, heeft zich een belangrijke getuige bij de recherche gemeld die de sleutel kon aandragen tot de oplossing. Het bleek een uit de hand gelopen kwajongensstreek, waarvan de beide daders, 8 en 9 jaar oud, de draagwijdte niet hebben kunnen overzien. De beide jongen* hadden met een tuinslang de levende have nat gespoten. De dieren waren daardoor zo opgejaagd dat zulks de dood tengevolge heeft gehad. Ook hadden ze de deur van de vogelkooi open gemaakt en de vogels er uit ge jaagd. De twee jongens wonen in de buurt van de school. De direktie van de school dacht aanvankelijk dat leerlingen, welke het met het beleid van de school niet eens waren, de daders zouden zijn. Het was daarom een hele opluchting dat de daders buiten het schoolverband gevonden waren. De ouders van het tweetal zullen voor de schade aanspra kelijk worden gesteld. VERNIELINGEN Een eigenaar van een bestelbusje deed aangifte dat met een scherp voor werp diepe krassen in zijn voertuig wa ren aangebracht. Het busje stond nabij de Kiosk op het Brukske. Een kermisexploitant staande te Castenray deed aangifte van vernie lingen aan zijn op het kermisterrein ge parkeerde auto. FIETSEN GESTOLEN Het afgelopen weekend kwamen twee meldingen binnen van diefstal van fietsen en wel vanaf het Henseniusplein en bij de Kiosk. AUTOTEGEN BOOM Vrijdagavond geraakte waarschijn lijk door te hoge snelheid in een bocht van de Steegse Peelweg de personenauto bestuurd door de 19-jarige J.N. uit Veulen uit de juiste koers; de auto bot ste tegen een boom. De bestuurder raakte bekneld en moest door brand weerlieden uit de auto worden bevrijd. Met diverse verwondingen moest hij naar het ziekenhuis worden vervoerd. De auto werd totaal vernield. AUTO REED WONING BINNEN Zondagmiddag geraakte een perso nenauto, bestuurd door een 20-jarige Venraynaar op de Langeweg door tot nog toe onbekende oorzaak uit de juiste koers en belandde via hel rechter trottoir tegen een links gelegen woning van de familie H. De auto kwam via de voortuin net de woning binnen. Een huisgenote zat juist aan de andere kant van de tafel en kreeg de schrik van haar leven. De bestuurder en de naast hem zittende jongedame moesten met vrij ernstige verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd. Venrays brand weerlieden moesten in aktie komen om de auto te verwijderen. De auto werd vrijwel totaal vernield terwijl de woning voor enkele duizenden guldens schade opliep; muurscheuren liepen tot de bovenverdieping. DADER FIETSENDIEFSTAL AANGEHOUDEN Maandagmiddag zag een politiepa trouille op de Beekweg een personen auto rijden met in de kofferruimte twee fietsen. Toen de politie zich daarover wilde informeren reed bedoelde auto met hoge snelheid de Overloonseweg op. De auto stopte en de twee inzitten den renden het bos in. Na een lopende achtervolging, waarbij de politieman nen de langste adem hadden, kon het tweetal, beiden afkomstig uit Boxmeer, worden aangehouden. De fietsen bleken van diefstal in Venray afkomstig te zijn. Tevens bleek de bestuurder van de auto bij rechterlijk vonnis de rijbevoegdheid te zijn ontzegd. Na aanvankelijk ingesloten te zijn geweest werd het tweetal later, met de aanzegging dat procesverbaal zal wor den opgemaakt, huiswaarts gezonden. De fietsen zijn aan de rechtmatige eigenaren ter hand gesteld. DIEFSTAL DAMESFIETS Een Venrayse mevrouw vergat haar fiets af te sluiten voor een winkel in de Poststraat. Die onachtzaamheid werd haar fataal, want toen zij enkele ogen blikken later haar fiets wilde pakken was die verdwenen. DADER VERNIELINGEN GEPAKT De politie hield een Venrayse jonge man aan die in de Grotestraat vernie lingen had aangericht. Omtrent zijn motieven kon hij niets naders verklaren. Hem werd een proces verbaal aange zegd. MEISJE WERD AANGEREDEN Groenvoorzieningen en hoge be groeiingen kunnen het landschap ver fraaien, maarals dit bij uitritten staat, ook zorgen voor gevaarlijke verkeerssituaties. Dat bleek afgelopen week weer eens overduidelijk toen een dochtertje van de fam. v.E. vanaf de Sambastraat het verbindingsweggetje tussen Rondweg Brukske en de Henri Dunantstraat wilde oversteken. Een bromfietser schepte dat meisje en dat liep bij die botsing dusdanige verwon dingen op dat zij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De brom fietser was toen in geen velden of wegen meer te bespeuren. Deze verbindings weg is voor vele bromfietsers een racebaan. Daar waar het ongeluk gebeurde, is nog een flauwe bocht in de weg en daardoor nog verkeersgevaar- lij ker. Als daarbij een hoge begroeiing het uitzicht belemmer*? van de gebrui kers van dat doorgangspad, dan vraagt dat om maatregelen. Het is bekend dat de politie alle gevaarlijke situaties in de gemeente op papier gaat zetten. Met die gegevens zal de verkeerscommissie geconfronteerd worden. In de plaatselijke politieverordening is bepaald, dat eigenaren van heggen, hagen en struiken verplicht zijn die tijdig te snoeien omdat zeker geen gevaarlijke verkeerssituaties kunnen ontstaan. Wij vragen ons af of dit niet van toepassing moet zijn op de eigendommen van de gemeente. Met name de begroeiing bij de rondweg van het Brukske zal aan de bestaande maat staven moeten worden getoetst. DIEFSTALLEN R. uil Oss, kermisexploitant, deed aangifte dat uit zijn tent, staande te Castenray, 120 sleutelhangers en 2 poppen waren ontvreemd. Zaterdag tussen 13.40 en 14.30 uur werd uit een auto, welke enkele minuten geparkeerd heeft gestaan te Landweert (Aronskelk) óf voor de supermarkt te Ysselsteyn, een handtas ontvreemd van mevr. M. uit Boxmeer met een bedrag van enkele honderden guldens aan Nederlands en buitenlands geld, alsme de een aantal Eurocheques met pasje, en een paspoort, rijbewijs, sleutels en make-up. Gesignaleerd is een groepje verdachte jongelui die belangstelling hadden voor de inhoud van geparkeerde auto's. Maar nogelijk zijn er nog getuigen die zich in verbinding willen stellen met de politie. VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1982 Nr. 36 HONDERDENDERDE JAARGANG meesterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 Ook in Venray zal er dit najaar een cursus „Omgaan met elkaar" worden georganiseerd. Op dinsdag 14 septem ber om 20.00 uur is er voor degenen die belangstelling hebben het thema van de cursus, een introductie-avond in de Clockert, Bergweg 4 te Venray. De cursus „Omgaan met elkaar" om vat 15 groepsbijeenkomsten en een in troductie-bijeenkomst. Op deze intro ductie-bijeenkomst kan men kennis maken met de inhoud en werkwijze van de cursus en kennis maken met de cur susleiding en de mede-cursisten. De eerste 4 bijeenkomsten komt de cursusgroep wekelijks bij elkaar, de overige 11 bijeenkomsten zullen eens per 2 weken zijn. Tussendoor is het mo gelijk voor de deelnemers in zogenoem de „huiswerkgroepjes" bij elkaar te komen. De cursus is onderverdeeld in vijf thema's: 1Wat er in mij leeft en omgaat 2. Wat ik voor de ander kan doen 3. Wanneer ik iets niet kan hebben van de ander 4. Samen zijn en samen optrekken, wat komt er voor kijken 5. En nu verder Afsluiting. Voor degenen die belangstelling heb ben voor het thema van deze cursus is er op dinsdag 14 september 1982 om 20.00 uur een introduktie-bijeenkomst, waar men zich verder kan informeren over de inhoud en werkwijze van de cursus en zo de gelegenheid heeft om te bekijken of de cursus aansluit bij de verwachtin gen. Na afloop van deze bijeenkomst kan men zich eventueel definitief aanmelden voor de cursus. De kosten voor de totale cursus be dragen/30,— per deelnemer of 50,— per (echt)paar. Bij deze prijs zijn de kosten van de cursuswerkboek inbegre pen. De aanmelding kan zowel telefonisch als schriftelijk plaatsvinden: G.G.Z. team Venray, Patersstraat 62 5801 AV Venray tel. 04780-82900 of: R.I.M. Bergweg 4, 5801 EG Venray Tel. 04780-83100 Men kan ook terecht voor meer infor matie. Een kinderhorloge met een wit bandje Een zilveren armband Een kettinkje met 3 rode kralen en gouden sluiting. Een donker rode regenjas in een tas. Een pauwhen. Een rood met wit katertje Blauwe regenmuts Bruine portemonnaie met inhoud 3 sleutels: 1 autosleutel, 1 huissleutel, 1 klein sleuteltje Sleutel aan een geel label, opschrift Kwekerij Floriade Endepoel Bril en zwarte etui met opschrift Hermans Optiek Bril in beige etui met tekst: Akkersteenweg 102, Heer Grijze kruiwagen Combinatietang is vanaf een vrachtauto gevallen Twee bruine kussens voor zo- merstoelen Bestek in etui t.a.v. Jan Pieter Brandwijk. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot de administratie van de gemeente politie te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780- 848888, toestel 227. aan de Rochusstraat Zoals bekend heeft een initiatiefgroep van bewoners uit de Rochusstraat en de Engelenstraat het verzoek aan de gemeente gedaan een aantal speelwerk- tuigen te plaatsen op een drietal gras- overhoeken bij de bejaardenwoningen in beide straten. Dit initiatief heeft nogal wat bezwa ren opgeleverd van de buurtbrwoners. Naar aanleiding daarvan heeft het college van b. en w. besloten medewer king te geven aan een aangepast planne tje voor de inrichting. Dat voorziet in de plaatsing van twee of drie kleinere speeltoestellen, zoals huisje, even- wichtsbalk en duikelrek in de minst problematische (zuid-oost)hoek en uit sluitend onder voorwaarde, dat de di- rect-aanwonenden met dit plannetje akkoord gaan. Het college is n.l. niet van plan speeltoestellen te plaatsen op plekken, waar de omwonenden deze niet wensen. Venrays Streekschouwburg start het seizoen met blijspel „Die Gouden Tijd" Op maandag 13 september a.s. opent de Venrayse Schouwburg het nieuwe theaterseizoen met een blij spel van A.R. Gurney „Die Gouden Tijd" (The Golden Age). Het stuk wordt gespeeld door Jo sephine van Gasteren, Jules Hamel en Ellen Röhrman en is gedeeltelijk geinspireerd op Henray James' „The Aspern Papers". Het speelt zich af ten huize van Isabel Hastings Hoyt, een vrouw op leeftijd, stralend, gees tig en met allure. In haar „gouden tijd" was zij de vriendin en toever laat van vele grote schrijvers. Ze had haar „salon literair", vijf huizen, was schatrijk en de lieveling van de so ciety. Nu leeft zij temidden van wat antiek meubilair, overblijfselen uit die grote tijd, teruggetrokken in een chi que wijk van New York in 'n „brown- stone" huis, vergane gloerie! Ze leeft er alleen met haar klein dochter Virginia. De vrouw die eens de voorpagina van alle kranten haal de, leeft nu in financieel moeilijke omstandigheden en de kleindochter, die enkele mislukte huwelijken achter de rug heeft en lichtelijk aan de drank is, verzorgt Isabel. Een journalist meldt zich, beweert een verhaal te willen schrijven over die beroemde „brownstone" huizen, maar in werkelijkheid is hij achter een „levensverhaal" aan van de oude Isabel en een nog niet gepubliceerd manuscript van één van die beroem de schrijvers, wat in haar bezit zou zijn. In een puntig dialoog neemt Isa bel de man op de korrel. Hij trekt in. Getrouwd en met een gezin, schuwt hij toch niet Virginia te versieren en te gebruiken. Het doel heiligt de mid delen! Door de dood van Isabel meent hij in bezit van het manuscript te kunnen komen. Virginia doorziet het spelletje en neemt een besluit, waardoor hij de grote verliezer wordt. De eerst iet wat verdorde Virginia is nu een re solute vrouw geworden, die haar lot in eigen handen neemt, de koffers pakt en een eigen leven begint. Deze onderhoudende, boeiende ko medie. waarin Josephine van Gaste ren de Nederlandose vertaling maak te, is een stuk met een puntige, geestige tekst, voortreffelijke dialogen wel met een lach, maar niet met een traan. Liefhebbers van het lichtere toneelgenre kunnen wij deze voor stelling dan ook van harte aanbe velen. PROGRAMMA SPORTHAL DE WETTELING van donderdag 9 t.m. 16 sept. 1982 Donderdag 9 sept.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. 23.00-24.00 EJP H1-H2 zaalv. vr. Vrijdag 10 sept.: 19.99 t/m 24.00 zaalv. comp. KNVB Ford Oldtimer-SVCB 2 De Wetteling 4-IVO 4 De Klomp 1-Veronica 1 EJP 3-IVO 2 EJP4-De Wetteling 3 Zaterdag 11 sept.: 09.00-10.00 't Koetshuus-Reuver 2 zaalv. comp. heren 10.00-18.00 Internationaal indoor volleybaltoernooi Rank Xerox, 10 teams. 18.00-22.00 Manual handbal wedstr. reeks 22.00-23.00 Spraeland Sport zaalv. vr. Zondag 12 sept.: 09.00-18.00 Jumpers basketball- toernooi 18.00-20.00 Batu Badaun zaalv. vr. 20.00-21.00 EJP D1-D2 zaalv. vr. Tevens start Finish Fietstocht kerk dorpen. Maandag 13 sept.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-24.00 zaalv. KNVB Bekerwedstr. EJP 1-Fermonia Boys Bekerwedstr. FCPR-Tramhalte Comp. Wetteling 2-Stappers 2 Dinsdag 14 sept.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton 23.00-24.00 Stappers zaalv. vr. Woensdag 15 sept.: 19.00-22.30 Badminton 22.30-24.00 ZVV de Wetteling zaalv. Donderdag 16 sept.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooytr. Zoals in de laatste bijeenkomst afgesproken wordt er een extra leden vergadering gehouden over de afvaardi ging in de gemeentelijke commissies. Omdat er over de samenstelling van de commissies op 16 en 23 september beraad plaats vindt tussen de verschil lende raadsfrakties is als datum voor de PvdA-ledenvergadering gekozen vrij dag 17 september. De bijeenkomst begint om 20.00 uur op het vaste vergaderadres, wijkcentrum Brukske. Aan de orde komt een discussie-voorstel van het bestuur of en zo ja welke funkties (raad, commissie, bestuur) on - verenigbaar zijn. Nadere informatie daarover volgt in de Mini-krant die in het weekend danwel begin komende week bij de leden in de bus valt. 25-jarig bestaan 25 Jaar geleden, 1957, werd de kleutertuin „SL Agnes" opgericht voor de kleuters van de toen nieuwe pa rochie Venray-Zuid. Nadien werd de naam veranderd in Kleuterschool ,,'t Beukenhöfke", gekozen door het eerste oudercomité Begonnen werd met 138 kleuters en 4 kleuterleidsters. In 1965 waren er zoveel kleuters bijgekomen dat de schooi uitgebreid werd met 2 noodlokalen. Op dit moment hebben we 70 kleu ters, verdeeld over 4 groepen. Het onderwijs en de gebouwen hebben in alle 25 jaar natuurlijk de nodige veranderingen ondergaan. Om dit 25-jarig bestaan te vieren hebben we enkele feestdagen geor ganiseerd, samen met de Claraschool voor kleuters en lagere school leer lingen en een open dag voor belang stellenden. Het programma ziet er als volgt uit: Dinsdag 16 september beginnen we met een eucharistieviering, aansluitend een verrassing voor de kinderen. 's Middags een creatieve middag en film. Vrijdag 17 september hebben we 's morgens kinderspelen en daarbij voor de jongsten een rondrit met huifkar. 's Middags komt er een goochelaar. Zondag 19 september hebben we van 11.00 uur tot 15.00 uur open dag. JUBILEUM Niet alleen de school viert feest, maar ook Maria Beerkens, die al 25 jaar hoofd is aan deze school. Al die 25 jaren heeft ze zich vol ledig ingezet voor de school en de kinderen. De vele veranderingen en vernieuwingen die in het onderwijs plaatsvonden heeft ze altijd op de voet gevolgd. Hiervoor hebben we grote bewondering. Daarnaast was ze jaren actief be stuurslid van de bond voor kleuter leidsters. Er is voor iedereen gelegenheid haar te feliciteren met dit jubileum op de open dag. Er zitten nu kleuters op school van ouders die vroeger ook bij haar in de klas hebben gezeten. ZILVEREN JUBILEUM In september 1957 werd in de „hou ten barak" aan de Patersstraat met een meisjesschool begonnen. Gestart werd met klas 1 t.m. 4. Tot hoofd werd benoemd mej. M.M.J. Veldhui zen. De omstandigheden waaronder toen gewerkt moest worden, waren zeer moeilijk. Er moest les gegegven worden in 3 lokalen voor 4 klassen, wat alleen met rouleren tussen 's mor gens 8 uur en 's avonds 5 uur ver wezenlijkt kon worden. Het huidige schoolgebouw, een zesklassige school met een handenarbeidlokaal werd in gebruik genomen op 4 november daar op volgend. De bouw van de school vond plaats onder het Kerk-School- bestuur van het O.L. Vrouw van Ze ven Smarten Rectoraat (Paterskerk). Dhr. J. Colsen en firma J.P.A. Nelis- sen waren architect en aannemer van de school, die gebouwd werd op het oude sportveld aan de Leunseweg. Na 13 jaar met grote inzet haar werk gedaan te hebben, werd in 1970 mej. Veldhuizen als hoofd opgevolgd door het huidige hoofd, dhr. Chr. Janssen. In 1970 kwamen in heel Venray de gesprekken op gang, om van de apar te jongens- en meisjesschoolen ge mengde scholen te maken. In 1971 werd dit een feit. Tevens vond de los koppeling plaats van kerk- en school bestuur. Zaten alle lokalen in de eerste 15 jaren tjokvol; nu is er meer ruimte ontstaan door de terugloop van het aantal kinderen in de wijk. Door de veranderde onderwijsmetho dieken zijn alle ruimtes echter hard nodig en zullen in verband met de integratie van kleuterschool en lagere school enige aanpassingen behoeven. Op 16, 17 en 19 september is er in Venray-Zuid feest. Tesamen met kleuterschool ,,'t Beukenhöfke" wordt het 25-jarig jubileum van beide scho len gevierd met een uitgebreid pro gramma, dat op zondag 19 september afgesloten wordt met een open dag, waarop leerkrachten, oud-leerkrachten, oud-leerlingen, bestuursleden en ou ders die in de 25 voorbije jaren met de school waren verbonden, elkaar weer kunnen ontmoeten. PROGRAMMA Donderdag 16 september: Eucharistieviering in de Paterskerk aanvang 9 uur. In optocht naar de St. Claraschool waar een tractatie volgt. Na half elf: 1. De kleuters bieden Maria Beerkens een cadeau aan op het Beukenhöfke; 2. voor de leerlin gen van klas 1, 2 en 3 is er een film; 3. De leerlingen van klas 4, 5 en 6 lopen een oriëntafietocht. Tijdens de middaguren is er voor alle leerlingen een creatieve middag op beide scholen. Vrijdag 17 September 's Morgens: Spelletjes voor alle leerlingen op beide scholen. Voor de kleuters en de leerlingen van de laag ste klasen is er tevens een tocht per huifkar. 's Middags: Een jeugdshow voor alle leerlingen. Zondag 19 september: Een open dag op beide scholen van 11.00 tot 15.00 uur. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum zal er ook een feestkrant verschijnen.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 9