AGENDA INFO VOOR OUDEREN Verzet voor poliopaticnten Schoolzwemmen Sportieve politie Feest in wijk nrd.west Voor het Wijkcentrum YELTUM Brandweeroefeningen GOUDEN BRUIDSPAAR IN DESSELKE SCHOOLFOTO VAN VROEGER PEEL EN MAAS GESLAAGD Cursus -ontwikke lingsproblematiek Toen het Prinses Beatrix Fonds 28 aar geleden opgericht werd, gebeurde it naar aanleiding van een grote polio- jidemie en wanneer men vraagt wat dit onds doet wordt het eerst gedacht aan Olio (kinderverlamming), maar het 'rinses Beatrix Fonds doet veel meer! Onder haar doelstelling vallen patiën- n met multiple sclerose, spierdystro- fe, spina bifida (zgn. open rug), aange ven spasticiteit, de ziekte van Huting- onen de ziekte van Parkinson. 26 jaar is het mogelijk geweest hulp te lieden aan deigenen die dit zo hard todig hebben. De collecte van het Prin ses Beatrix Fonds begint vandaag. Zonder Uw hulp kan het Prinses jeatrix Fonds niet helpen! Bovendien is het Fonds in haar jubi- eumjaar voor het eerst over de grenzen jiegonnen door deel te nemen aan een ■rote inentingscampagne in Opper Vcl- Gaat U de collectebus dus niet uit de weg en Mocht U die bewuste bus niet egenkomen, U kunt ook gireren op ekening 969 of per bank overschrijven op rekening 70.70.70.325 ten name van het Prinses Beatrix Fonds te 's-Graven- tiage. Help het Prinses Beatrix Fonds de in te laten schijnen voor diegenen die het zo hard nodig hebben! Ook kunnen wij nog collectrices ge bruiken, die één uur willen collecteren in die week. Voor meer informatie kunt ||j bellen: Mevr. E. Kienhuis, tel. 83062. Plaatselijk komitee Venray Evenals vorig jaar zal "an de ouders .jn kinderen, die deelnemen aan het schoolzwemmen, een bijdrage van 1 ,- per zwemles worden gevraagd. Er worden per schooljaar 40 zwemlessen door de gemeente verzorgd. Van de ouders wordt dus een bijdrage van ƒ40.— gevraagd. Met nadruk wordt door het college van b. en w. gesteld, dat gemeenten NIET VERPLICHT zijn het school zwemmen te verzorgen. Wettelijk kan worden volstaan met het geven van twee lessen gymnastiek per week. Hieraan zijn beduidend minder kosten verbon den dan aan het schoolzwemmen, vooral omdat voor gymnastiek een forse bijdrage van de rijksoverheid wordt ontvangen. Het schoolzwemmen door kinderen van de basisscholen is nooit voor een rechtstreekse vergoeding uit het ge meentefonds in aanmerking gekomen. Een groot aantal gemeenten heeft reeds noodgedwongen besloten te stop pen met het schoolzwemmen. B. en w. van Venray hebben gemeend een derge lijk rigoureus besluit nog niet te moeten nemen ondanks het feit, dat op alle mogelijke manieren moet worden bezui nigd. Het college wil het belang van het kind zolang mogelijk voorop laten staan. Dat kan, wanneer de ouders bereid zijn 1,— per zwemles bij te dragen in de totale kosten van het zwemonderwijs inclusief het vervoer. Bij het schoolzwemmen worden de kinderen opgeleid voor de zwemdiplo ma's A en B aan de hand van een les programma, dat in overleg met de schoolhoofden en de onderwijsinspectie is opgesteld. Vorig schooljaar hebben b. en w. het aantal lesminuten per schoolklas ver hoogd van 25 naar 30. Voor het nieuwe schooljaar heeft het college omwille van een meer organisatorisch verantwoord vervoers- en zwem lesrooster het systeem van zwemlestijden per school doorge voerd. Dit systeem is gebaseerd op het aantal kinderen per school met een klassegemiddelde van 30 tot 40 kinde ren. In het algemeen betekent dat een lichte stijging van het klassegcmiddelde. Omdat per lesgroep wordt gewerkt met drie instructeurs heeft in deze situa tie iedere instructeur dus aandacht voor 10 tot 13 kinderen. Het landelijke ge middelde. waar Venray dus onder blijft, ligt op 12 tot 15 kinderen. Het afgelopen weekend had Venrays politie een druk weekend. Dat begon, reeds zaterdag, toen traditiegetrouw een tiental politiemensen de „Airborn- mars" tot een goed einde hadden gé bracht en de verdiende beker in de reeds welgevulde prijzenkast kon opbergen. Een ander sportief treffen vond plaats tussen een groep politiemensen van de Autobaanpolitie, die gestatio neerd is tussen Dortmund en Miinster. Het programma dat mede door brigadier van der Hoff was samenge steld bestond o.m. uit het brengen van een bezoek aan het Nationale Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon en een bezoek aan het Duits soldatenkerkhof in Ysselsteyn. Zaterdagmiddag vond een voetbal wedstrijd plaats tussen deze politiemen sen en een team samengesteld uit leden van de Venrayse politie en reserve- politie en enkele gastspelers. De bege leider/trainer van het Politieteam, de brigadier Dirk Krouwel, zal wel tevre den zijn geweest want het politieteam wist die wedstrijd te winnen met maar liefst 18-2. Verbroedering tussen de Venrayse poltiemensen en hun Duitse collega's vond plaats o.m. tijdens het koud buffet in zaal van Dijck te Ysselsteyn en het FrHschoppen in het ,,Kötje" ofwel I de kantine in het politiebureau. Het staat vast dat de Venrayse politie een tegenbezoek zal brengen aan hun Duitse collega's van de Autobaanpoli tie, die zijn op een revanche uit. Hun nederlaag zat mogelijk in te weinig inzet en het nuttigen van andere drank dan de gebruikelijke thee in de pauze. De wedstrijd werd voortreffelijk geleid door de KNVB arbiter Toon Poels. Zoals de laatste jaren gebruikelijk is heeft de Wijkraad N.W. weer een feestweekend opgezet voor jong en oud, ter gelegenheid van de opening van een nieuw seizoen. Er is weer een geva rieerd programma opgezet en voor elk wat wils. Zaterdagmiddag wordt er gestart met een filmmiddag voor de jeugd, aanvang 14.00 uur; 's avonds komen de anderen aan bod met een gezellige dansavond, aanvang 20.00 uur. Zondagmorgen is er, zoals iedere zondag, koffieuurtje in het wijkge- bouw. Hier is het gezellig, gewoon voor een praatje of een spel te kaarten. Zondagmiddag hopen we veel kinde ren te mogen begroeten, die meedoen aan een kindermarkt. Hiervoor zal de Ursulastraat gedeeltelijk afgezet wor den. Men kan ook deelnemen aan een sjoelwedstrijd, per leeftijdsgroep is hier een prijs aan verbonden. In het wijkgebouw is een ruilbeurs en gelegen heid om een kop koffie of een glaasje te drinken. Ook staat er een snoeD- en broodjeskraam. Deze middag start om half 2 en wordt om haf 5 beëindigd. Zondag sluiten we dit weekend af met een kienavond, met mooie nuttige prijzen. Aanvang 19.30 uur. De Wijkraad en vrijwilligers hopen dat het weekend van 11 en 12 sept. een gezellig feest zal worden, waarbij U allen van harte bent uitgenodigd, in en voor het wijkgebouw „Den Hoender" aan de Ursulastraat/hoek Hoender straat te Venray. CULTURELE ONTSPANNINGS MIDDAG VOOR OUDEREN DOOR OUDEREN Op dinsdag 28 en woensdag 29 september a.s. vindt er in de schouw burg epn happening plaats voor alle ouderen van deze regio. Er wordt een programma geboaen van zang, dans, declamatie en toneel door ou deren uit deze regio. Het geheel werd opgezet door ouaeren in samenwer king met het regionaal instituut be- jaardenwerk Noordelijk Limburg. Het programma dat om 14.00 uur start, ziet er als volgt uit: Welkomswoord; programma-aankondiging; gezamenlijk lied; toneel door een groep ouderen uit Meerlo; lied door een koor uit Horst; declamatie door een dame uit Cas- tenray; showdans door een groep uit Se- venum, declamatie door een persoon uit America; showdans door groep uit Seve- num. Pauze. Toneel door een groep uit Venray; gezamenlijk lied; buut door Nadus en Dorus uit Horst; accordeonist Thei Buddiger; gezamenlijk lied; sluiting. U ziet dat er voor elk wat wils ge boden wordt. En dat alles voor de prijs van 4,-, waarvoor u ook nog een kopje kotfie of thee in de pauze ontvangt. De verkoop start 16 september op de volgende adressen: J. Coppus, Maasheseweg 34; De Wieksiag, Mozartstraat 20a, maan dag, woensdag en vrijdagmiddag voor het centrum; en bij de plaatselijke secretarissen voor de kerkdorpen. Ook niet leden van de K.B.O. kunnen daar terecht! CURSUSSEN Voor het nieuwe winterprogramma staan weer een aantal cursussen op stapel: Kadercursus voor beginners. Statrt: woensdag 15 september om 9.30 uur .Plaats: De Wiekslag. Aan tal bijeenkomsten: 10. Kosten 15,- per persoon, vergoed door oude renverenigingen. underwerpen: o.a. voorzieningen, wonen etc. Kadercursus voor gevorderden. Start: woensdag 15 september om 14.00 uur. Plaats: De Wiekslag. Aantal bijeenkomsten: 10. Kosten: 15,- per persoon, vergoed door ouderenverenigingen. Onderwerpen: 0,a. besturen en vergaderen. Stijldansen voor beginners. Start: Donderdag 7 oktober van 16.30 tot 18.00 uur. Plaats: acti viteitencentrum Hensenius. Aan tal lessen: 15. Data: 14 en 28 ok tober, 4, 11, 18 en 25 november, 2, 9, 16 december, 27 januari, 3 10„ 17 en 24 februari. Kosten 75,- per persoon. Stijldansen voor gevorderden. Start: Woensdag 6 oktober van 18.30 tot 20.00 uur. Plaats; acti viteitencentrum Hensenius. Aantal lessen: 15. Data. 13 en 27 ok tober, 3, 10, 17 en 24 november. 1, 8 en 15 december, 26 januari, 2, 9, 16 en 23 februari. Kosten: 75,- per persoon. Opgave voor alle cursussen dient schriftelijk te gebeuren bij het be- jaardenwerk, Mozartstraat 20a, 5802 HP Venray. N.B. De cursussen starten al leen bij voldoende deelname! 'n leesbare krant De Wijkvereniging Veltum is volop bezig met de voorbereidingen ten behoeve van het wijkcentrum. Een eerste zorg is natuurlijk dat de nodige financiën op tafel komen. Daarvoor zijn diverse akties op poten gezet. Een paar hiervan kunnen nu reeds onder de aandacht gebracht worden. Zo is daar het speciale banknummer 17.39.44.590 bij de Rabo-bank t.n.v. BOUWFONDS WIJKCENTRUM. De eerste giften zijn hierop binnen gekomen, zodat het saldo per 3-9 525,— bedraagt. Geen gekke start dachten wij, wat niet weg neemt dat er nog vele giften verwacht worden en ook moeten komen om het uiteinde lijke resultaat van 47.000,— te halen. Hiervoor is er inmiddels ook een brief naar vele Venrayse bedrijven toe om ook aan hen een bijdrage te vragen. Verder is en blijft er de mogelijkheid om in goederen een bijdrage te leveren. Hierbij moet m.n. aan de inventaris gedacht worden. Mocht U nog goederen hebben, neemt U dan kontakt op met het sekretariaat van de Wijkvereniging, Giel Boonhof, Eligiusweg 13, tel. 82020. OUD PAPIER Een andere aktiviteit die nu van start gaat is het ophalen van oud papier in Veltum. Daar starten wij mee op 2 oktober. Dan zullen mensen van de Wijkvereniging huis aan huis oud papier op komen halen. En voortaan blijft dit iedere eerste zaterdag van de maand. Bij deze dan ook een dringend beroep op alle Veltummers om op de eerste zaterdag van de maand hun oud papier buiten te zetten. Voor het gemak graag een touwtje erom of in dozen ver pakt. Wij komen het dan graag bij U ophalen. Naast deze doorlopende aktie komen er ook een aantal eenmalige akties. Zo wordt momenteel hel plan uitgewerkt om een legpuzzel te maken van een luchtfoto van Venray en deze dan te verkopen. Een rommelmarkt gaat er komen. Verder valt te denken aan het verkopen van stickers of iets dergelijks zodat er voor elk wat wils is. WIJKFEEST Ook een eenmalige aktiviteit maar dan wel erg groot van opzet wordt het Wijkfeestop 11, 12, 13 en 14 november. Dit feest wat begint met de Sint-Maar tensoptocht zal erg veel te bieden hebben. Er wordt hard aan gewerkt om het programma zo snel mogelijk rond te krijgen, want de tijd dringt. Dan kunnen er ook verdere mededelingen over komen. Maar het is zeer zeker de moeite waard om deze data nu al te reserveren. VOORLICHTING Naast de centen vindt de Wijkvereni ging het ook erg belangrijk dat de omwonenden goed op de hoogte zijn van wat er gaat komen. Daarom is er een bijeenkomst geweest waarvoor in de ruim 80 omliggende woningen een uitnodiging in de bus was gestopt. Van deze mogelijkheid om nadere inlichtin gen te krijgen of eventuele problemen te bespreken is maar zeer beperkt gebruik gemaakt. Wat niet wegneemt dat de bezoekers van deze bijeenkomst en thousiast weg zijn gegaan, terwijl zij met de nodige twijfels gekomen waren. In ieder geval is duidelijk gemaakt dat het Wijkcentrum geen discotheek of een uitgaanscentrum gaat worden. Er moet veel meer gedacht worden aan kaartmiddagen, een ontmoetings ruimte in de wijk, kursussen, vergade ringen enz. Natuurlijk zullen er ook feestavond zijn, denk maar eens aan karnaval of een nieuwjaarsbal. Maar dit zal niet vaak zijn en als het gebeurt dan is nu al duidelijk dat er alles aan gedaan is om overlast te voorkomen. Wat ook belangrijk is om te vermelden dat door de gemeentelijke plantsoenendienst er een erg goed groenplan uitgewerkt is. Dit voorziet in een aanplant van zeer veel nieuw groen hetgeen het aanzien van het wijkcen trum alleen nog maar kan verbeteren, maar het is ook een verbetering ten opzichte van de groenvoorziening zoals die er nu is. Waarmee duidelijk mag zijn dat de Wijkvereniging Veltum volop bezig is om zowel op materieel als op immate rieel gebied de zaken rondom het Wijk centrum zo goed mogelijk te laten ver lopen. Zaterdag 11 september wordt er wederom door de Rank Xerox Brand weer Commandant, de heer G. dc Groot, en zijn team een Bedrijfsbrand- weerwedstrijd georganiseerd. Dit zal de 11e keer zijn. Er zullen 12 ploegen uil Limburg en Brabant deelnemen. Start le ploeg 09.00 uur, start laatste ploeg 16.00 uur. De prijsuitreiking is om 18.00 uur door Mevr. E. A. Stier man. Zoals gewoonlijk ensceneert men een zeer realistische brand in het plaatsje Renkhuizen. Op de onlangs gehouden examens van de Landelijke Stichting Beroeps opleiding Levensmiddelenindustrie, slaagde voor de primaire B-opleiding dhr. B. Spreuwenberg te Horst-Ameri- ca. Voor de voortgezette opleiding Al gemeen slaagde P. van Berlo te Leunen. Dc praktische opleiding werd bege leid door dhr. P. Baltjes, consulent van bovengenoemde landelijke stichting, en dhr. W. Mulder, bedrijfsinstrukteur van DMV Campina - Venray. Een proficiat aan de geslaagden. Op vrijdag 17 september heeft de Venrayse gemeenschap weer een gouden bruidspaar in zijn midden: JOHAN DE BRUYN (76) en MIEN SARIS (72) uit de Scheperstraat. Onopgesmukt vertelt De Bruyn ons het verhaal van een harde jeugd. Ga er maar eens aan slaan, om op 12-jarige leeftijd vanaf de Overloonseweg naar de Overloonse steenoven te lopen om daar te gaan werken; 10 uur per dag, de zaterdag niet uitgezonderd. En na een zware dag zonder al te veel pauzes weer terug naar huis. Enkele uren slapen en dan maar weer op pad, week in week uit. De verdiensten, ja ook dat weet de gouden bruidegom zich nog goed te her inneren, waren drie gulden en tachtig cent. Als men extra hard gewerkt had dan kwamen er nog twee dubbeltjes bij. Maar of men nu klei sjouwde, stenen vormde, óf uit de oven haalde, boven de vier gulden kwam men niet. Toch heeft de gouden bruidegom dat vier jaar volgehouden. Toen werd hij helper op een vrachtauto van de steenfabriek. Het laden en lossen was ook wel zwaar, maar tijdens het vervoer kreeg men als bijrijder toch wel even rust. Via kranten, radio en t.v. worden wij vrijwel dagelijks geconfronteerd met de problematiek van de Derde Wereld. Het beeld, dat ons bereikt, is er een van armoede, honger en geweld. De vraag komt dan op ons af, of er verband be staat tussen de omstandigheden, waarin mensen in de Derde Wereld moeten leven en wat er gebeurt in onze direkte omgeving. Voor mensen, die zich indeze vraag willen verdiepen, organiseert de werk groep Brazilië in samenwerking met Buro Buitenland uit Tilburg een Kursus Ontwikkelingsproblematiek. Het is een jaarkursus, die open staat voor iedereen. Een speciale vooroplei ding is dus niet nodig. De deelnemers worden ingedeeld in werkgroepen van ca. 10 personen, die wekelijks bijeenkomen. Deze werkgroe pen beginnen met een basisprogramma van twee maanden. Tijdens dit pro gramma worden de volgende onderwer pen besproken: gescheidenis van de onderontwikkeling; ekonomische, poli tieke en kulturele relaties tussen Derde- Werels-landen en het Westen; de voedselproblematiek en de Nederlandse ontwikkelingshulp. Daarna werken de groepen zelfstandig aan een vervolgpro gramma. Enkele voorbeelden van thema's, die de afgelopen jaren aan de orde zijn ge weest: Vrouwen en de Derde Wereld; Verzet en bevrijding in Latijns Ameri ka; Multinationale ondernemingen hier en in de ontwikkelingslanden; Adoptie van buitenlandse kinderen. De groepen worden begeleid door een of twee groepsbegeleiders. Buro Buitenland organiseert ter ondersteuning van de groepen een aantal plenaire bijeenkomsten met gast sprekers over belangrijke thema's. Bovendien ontvangen alle deelnemers van de kursus een serie van zes boekjes. De kosten van de kursus zijn 10,— inklusief de zes boekjes. Voor meer informatie over de plaats en de aanvang van de kursus kunt U bellen naar 04780 - 82068, G. Bekkers, Nassauplein 13, Venray. openbare bibliotheek v/enray m afd. voor volwassenen, Julianasingel 33, afd. voor de jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de volwassenafdeling: 270. Enroth, R. Sekten; bedreiging of bevrijding? Schets van enkele psy chologische aspecten van het Noord- amerikaanse sektewezen vanuit een christelijke visie. 316.7. Vollenhoven, P. van. Arbeider, gastarbeider, lastarbeider. Gesprekken met arbeiders over hun dagelijkse leven. 399.62. Keikes, H. W. Mata Hari. Beschrijving van de eerste vijftien levensjaren van Margreet Zelle de legendarische Mata Hari die zij in Leeuwarden doorbracht. 399.65. Goodwin, P. Als de bom valt...,; feiten en onzekerheden over de kernoorlog. Beschrijving van de gevol gen van een kernwapenaanval op Nederland. 416.2. Rubin, Z. Kindervriend schappen. Beschrijving van de rol die vriendschappen in de ontwikkeling van het kind spelen. 423. Currie, I. De dood is niet het einde. Overzicht van honderd jaar onderzoek naar de dood em het voort bestaan erna. 928.7. Rings, W. Leven met de vijand; aanpassing en verzet in Hitiers Europa 1939-1945. Vergelijkende studie over aanpassing, collaboratie en verzet in de door Duitsland bezette gebieden. 961. Krook, H., en J. van der Spek. Survival handboek; overleven in onbewoonde natuurgebieden; handlei ding voor avontuurlijke (wereld)reizen. 985.2. Meij, J. van der. Lopen over gras; een wandeling rond 't IJssel- meer. Beschrijving van negentien dag tochten, met veel praktische tips. eu-span - 995.3. Mallorca; gids voor de „Parel van de Middellandse Zee", praktische tips, stads- en routebe schrijvingen. Nog maar net 18 jaar kreeg hij al zijn eerste rijbewijs. Dat bewijs halen, stelde eigenlijk niet veel voor. Maar wel be langrijk was dat hij toen zijn eerste vrachtauto kreeg, een z.g. T-Fordje. Toen hij goed en wel volleerd chauf feur van de vrachtwagen was, kon hij van baas veranderen en kwam terecht bij de firma Martens, later de Gebr. Martens. Maar ook bij aannemer Oudenhoven was hij een graag geziene chauffeur. Chauffeur bleef hij in al die jaren. Zelfs in de oorlog en direct daarna toen er voedsel voor de Venrayse bevolking onder zware omstandiheden, in Horst moest worden gehaald. Niet alleen was hij een goed chauf feur, ook als klimmer bij het plaatsen van bliksemafleiders stond hij zijn mannetje. Toen hij eens op de Venrayse kerktoren klom om de haan vanaf te halen, stond zijn moeder doodsangsten uit. Er zou nog veel te verhalen zijn, want de gouden bruidegom is een goed verteller! 58 jaar is hij in het bezit van een rijbewijs en nóg steeds is hij te vinden achter het stuur van zijn perso nenauto. Hij gaat er trots od maar een enkele keer bij een kleine aanrijding be trokken te zijn geweest en in al die 58 jaar slechts vier processenverbaal voor pietleuterige overtredingen te hebben gekregen. De gouden bruid, MIEN SARIS, heeft ook geen gemakkelijke jeugd gehad. Ze diende bij burgers, zelfs bij een dokter in Horst. Ze heeft er nog schik in, dat ze haar trouwmis nooit betaald heeft. Met de deken van Horst was afgesproken dat hun huwelijksmis 60 gulden zou kosten. Maar in die Mis werden maar liefst 4 paartjes in het huwelijk verbonden. Toen ze haar trouwboekje bij de deken ging halen en dan moest er betaald worden zei ze tot de Deken, dat het niet eerlijk was dat zij het volle pond moest betalen, ter wijl het bedrag feitelijk in vieren moest worden gedeeld. De Deken zou er eens over nadenken, maar een rekening heeft ze nooit gekregen. Maai; de kerkdienst, nu ter hunner ere in de Smakt, is reeds betaald. De gouden bruid is een opgeruimde vrouw, ondanks een vervelende handi cap. Alle mogelijke kuren om haar van een astma af te helpen, hebben geen resultaat gehad. Natuurlijk vroegen wij hoe men elkaar destijds had leren kennen. Dat bleek te zijn gebeurd op carnavalszon dag in Venlo, bij een draaiorgel waar bij gedanst kon worden. Die kennismaking werd een band voor het leven. Spijt hebben ze daar nimmer van gehad. Uit hun huwelijk werden drie kinde ren geboren en deze zullen met 5 klein kinderen volgende week vrijdag het feest meemaken, 's Middags is er om 2 uur een Eucharistieviering in de genade kapel van St. Jozef te Smakt. Vanaf half zeven tot half acht krijgt iedereen de gelegenheid het gouden paar en familie geluk te wensen in het Pelgrims huis. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN1 Weekenddienst voor de patiënten van W, Bloemen, A. Franken, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, Th. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America teL 04764 - 707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; "s middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag: van 10.00 tot J 2.00 en van 17.00 tot 18.00 uur; Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar H. PEETERS, telefoon 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Winden/Ruymbeek M.J. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 04780-81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremeren W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M.G.A.M. Loonen, telefoon 82690 Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KAMERBEMIDDELINGSBURO open: maandag tm donderdag 10 -12 vrijdag 17 - 19 uur Hoenderstraat 33 tel. 85251 Venray Nieuw bij Ambo De 66 dagen vanBaarto J.W Hofwijk I Najaar 1944 nam een groepje ver- I zetssirijders in Noord-Limburg een l| dertigtal Duitse soldaten gevangen. Jl I Ze slaagden erin ze meer dan twee ij j maanden ie verbergen in het front- j| l gebied, waar het Duitse leger de ,j l geallieerde opmars tegenhield. I( j Soms reden Tiger-tanks vlak langs Jl I de schuilplaats. I Haast ongelooflijke belevenissen j van een knokploeg, die ongewild in jl I een spiraal van geweld en wanhoop ij j terechtkwam. Dank zij de geest van j| I verzet, waarvan Limburg doortrok- I ken was. liep alles toch goed af. l[ J Eindelijk het volledige verhaal, jl I verteld door één die er zelf bij was. ij I 256 blad7. mét foto's en kaarten ij I paperback 27.50 J Uitgeverij Ambo bv. Baarn te koop in de boekhandel pfclBBfcu-SS BMNW ïs--.. i..:/.S.:U Kumeb Deze week een foto van de Ursula- school aan de Maasheseweg. De foto is gemaakt omstreeks 1935, van de vijfde klas, onder leiding van mej. Linskens. De meisjes op deze foto zijn nu onge veer 55 jaar. Van links naar rechts: le rij: Marietje Vollenberg, led Poels, Dientje Verschuren, Nelly v.d. Putten, Anny Smals, Nel Vollenberg, Marietje Vollenberg, Door Theuw, Truus Stoks, Nelly Welting, Onbekend, Truus Swinkels. 2e rij: Til Wientjes, Marietje Ver beek, Mien Stoks, Odyl Stoks, Lien Poels, Door Verheyen, Onbekend, Dien Willems, Lydia Vermeulen, Martha Swinkels, Juffr. Bep Linskens. 3e rij: Mientje Schaeffers, Fie Pauw els, Truus Oudenhoven, van Rooy, Bets v.d. Vorle, Mia Stevens, Jacqueline Trynes, Grada Willems, Odyl Stoks, Onbekend, Onbekend. 4e rij: Truus Ross, Nelly Thuyls, Marie Willems, Riet Loogman, Riet Timmerman, Bets Willems, Martha Thielen, Truus Pauwels, Tony Ouden hoven. 5e rij: Mien van Os, Mia Spee, Door Sanders, Zus Willems, Grada Tijssen, Cor Tijssen, Bets van Leipzig, Anny Thonen, Truus Oudenhoven. Foto's kunnen nabesteld worden bij J. v.d. Putten, Westsingel 18, Venray, telefoon 89803.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 3