GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting DORPSRADENVERKIEZING OOSTRUM UIT DE MILIEU-NOTA Gemeentelijk Combi-Zwembad Kermis Oostrum Streekplan Noord en Midden Limburg Oude chemicaliën Leges-verhoging Tijdelijke afsluiting Henri Dunantstraat Speciaal zwemuur voor huisvrouwen Snoeien van struiken en hagen Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunningen verleend Hinderwet Hinderwet Hinderwet Gewest N.-Limburg Verklaring van geen bezwaar Uerde Kerkdorpen fietstocht Op 27 oktober a.s. Op woensdag 27 oktober 1982 rorden de verkiezingen van de dorps- aad „Werkcomité Oostrum" gehou- len. De ruim 1500 kiesgerechtigden uit Dostrum kunnen dan bepalen hoe de Jorpsraad voor de komende vier jaar vordt samengesteld. Momenteel wordt aan de inwoners [an het dorp, o.a. via het Oostrums Veekblad, gevraagd zich kandidaat te stellen voor het werkcomité. Tot 1 okto- jer is opgave bij de huidige secretaris jtf. Laurensse, Asselberghsstraat 8) nogelijk. Het Werkcomité Oostrum bestaat al inds 1948. Het comité is betrokken en betrokken geweest bij tal van zaken, het gemeenschapshuis, het sport park, de Oude Watermolen, speelterrei nen, de woningbouw, her dorpsplein, verkeersaangelegenheden enz. Het besluit van de Venrayse gemeen teraad, dat over een aantal onderwer- >en de dorpsraden naar zijn mening noet worden gevraagd voordat het gemeentebestuur een besluit neemt, jeeft aan het werk van het werkcomité ien extra betekenis. Aan de andere kant betekent dit ook dat de dorpsraad open moet funktio- neren, dat hij open staat voor ideeën en meningen uit het dorp en dat de Oostrumse bevolking invloed heeft op de samenstelling van het werkcomité. Voor de nu te organiseren verkiezin gen is in overleg met de voorzitters van alle Oostrumse verenigingen de gemeen te Venray en de huidige dorpsraad gekozen om dezelfde wijze van samen stellen aan te houden als vier jaar geleden. Dat wil zeggen de nieuwe dorpsraad zal uit 15 leden bestaan, waarvan 10 uit de kring van verenigin gen en 5 op persoonlijke titel. De verkiezingen in Oostrum staan on der toezicht van het hoofd van de afdeling Bevolkingszaken van de Ge meente Venray. Zij die meer willen weten over de dorpsraad, de verkiezingen of zich kandidaat willen stellen dan wel kandi daten willen voordragen (voor een vereniging of op persoonlijke titel) kunnen zich wenden tot de secretaris van het werkcomité. plaats voor groen in gemeentelijk milieu Parkweg 2, Venray. Tel. 04780-82069 ZWEMUREN BINNENBAD MAANDAG 07.00 - 08.30 uur 12.10-13.00 uur 18.00- 19.45 uur 21.00-22.00 uur DONDERDAG 07.00 - 08.30 uur 18.00- 19.45 uur DINSDAG 07.00 - 08.30 uur 12.10-13.00 uur 18.00- 19.45 uur 21.00-22.00 uur VRIJDAG 07.00 - 08.30 uur 12.00-13.00 uur 18.00-19.45 uur 21.00 - 22.00 uur WOENSDAG 07.00 - 08.30 uur li.30- 15.30 uur 20.30 - 22.00 uur ZATERDAG 08.30 - 9.45 uur 13.00-14.45 uur DINSDAG 20.00 - 21.00 uur Damesuur. DONDERDAG 12.10 -13.00 uur Bejaardenzwemmen. VRIJDAG 20.00 - 21.00 uur Trimzwemmen. 12.30-15.30 uur WOENSDAG 10.15-21.00 uur Damesuur GA VAKER ZWEMMEN GEZONDHEID VAN DE BOVENSTE PLANK. Naast de milieuhygiëne, speelt de mi- s kubescherming een zeer belangrijke - tol. Hoewel de term milieubescherming ruim is, wordt er hoofdzakelijk het na il iiur- en landschap mee aangeduid. Het natuur- en landschapsbehoud n ftreeft naar het instandhouden van de n beslaande verscheidenheid van land- chapstypen, milieutypen en natuur- iemenlcn. Bijzonder belangrijk is de a (schermong van bedreigde natuurge- n leden. Hierdoor kan een conflictsitua- ie ontstaan met betrekking tol het agra- risch beleid. Getracht moet worden oveel mogelijk aan beide belangen te- emoet te komen. Naast de educatieve en recreatieve iaarde heeft een natuurlijke omgeving »k een functionale (zuurstofproduk- ie!) en ecologische waarde. Deze I aarden kunnen worden toegekend owel aan natuurgebieden als aan unstmatige groenvoorzieningen (plant- oenen en parken). Met betrekking tot het bosbeheer lient rekening te worden gehouden iet de gebruiksmogelijkheden. Hierbij noet gedacht worden aan de houtpro- ïuktie, aan de recreatieve functie en aan k natuurfunctie. Bij het aanleggen en - mderhouden van bossen moet rekening rorden gehouden met de gewenste De kermis te Oostrum begint op taterdag 11 september om 16.00 uur en iuurt tot dinsdagavond 14 september te I 24.00 uur. r Op het kermisterrein bij de kerk j worden de volgende attracties ge- plaatst: 1 1 Autoscooter 2 Babysport 1 Kindervliegtuigmolen 4 Boksbal exploitant Boeken, Helmond 5 Schietsalon, exploitant A. Regter, Utrecht 6 Zweefmolen 7 Lijntrekspel, 8 Bussensport, exploitant J. Regter, Oss 9 Balco-Rotor, exploitant Van Spron- sen, Delft s 10 Suikerspin-Popcorn, exploitant Lugtens, Roermond II Nougat-Suikerkraam, exploitant r Camps, Horst 2 Viskraam, exploitant Otten, Gemert De exploitanten mogen, met inacht- r neming van de kermisuren, hun attrac ties naar believen openen, maar op de 'Olgende tijdstippen dienen zij zeker Open te zijn: - zaterdag om 17.00 uur, op zondag te 13.00 uur, op maandag en dinsdag telkens te 15.00 uur. (De viskraam telkens twee uur later). Voor een aantal attracties gelden af- jesproken maximum-tarieven, te weten: - Autocooter per 2-persoonswagen: 1,— per rit, 5,— voor 7 ritten, 10,voor 15 ritten; - babysport: 75 cent per rit en 2,50 voor 4 rit ten; - kindervliegtuigmolen: 75 cent per rit en 2,50 voor 4 rit- 1 ten; - boksbal: ƒ1,—voor 4 slagen; 5 - Schietvermaak 1 1,50 voor 3 schoten, 5,voor 12 schoten, terwijl kleurenfoto- schieten 3,50 voor 3 schoten; - zweefmolen: I 50centperrit; - lijntrekspel: 75 cent per keer; - bussensport: 75 cent per keer; - balco-rotor: 25 of 50 cent per spel naar keuze van de speelkast. functie in de toekomst. Het openbaar groen is een wezenlijk bestanddeel van stedelijke uitbreidin gen. De betekenis daarvan wordt groter naarmate het groen meerdere functies tegelijk vervult en het een ge varieerd gebruik mogelijk maakt. Het ontwerp van het stedelijk groen begint bij het stedebouwkundig plan. Om het groen een zo groot mogelijk nut te ver schaffen zowel in recreatief als in economisch opzicht is inzicht en zin tot samenwerking tussen stedebouwkun- dige als tuin- en landschapsarchitect noodzakelijk. Men spreekt wel van woongroen, dat mede het stedelijke groen omvat. Het omvat gemeenschappelijke voor- en binnentuinen, het groen tussen bouw blokken, kortom alles wat de bewoner in zijh directe omgeving aan groen ontmoet. Het stedelijk of gemeentelijk groen heeft veel functies. Voor de stedebouw- kundige functie heeft het groen een functie op het gebied van de geestelijke en lichamelijke gezondheid van de mens, waaraan tevens is verbonden de behoefte om zich door sport cn spel te kunnen ontspannen, te wandelen, te spelen etc. Ook heeft het een decoratieve functie en soms zelfs een wervende functie, om een woonwijk voor toekomstige bewo ners aantrekkelijk tc maken. Incidenteel wordt gedacht aan een eductieve functie, zoals bij schoolwerktuinen en heemparken. Van belang is ook dat het groen een wijk- en nestelplaats vormt voor planten, vogels, zoogdieren en insecten. Bij het bepalen van de hoeveelheid gemeentelijk groen dient met deze uit eenlopende functies rekening te worden gehouden. Met betrekking tot de milieubescher ming is in het bovenstaande in het bij zonder ingegaan op het belang van bos en stedelijk groen, omdat op dit gebied de taken van de gemeente het meest uitgebreid zijn. Het gebied van de milieubescherming omvat uiteraard veel meer welke belangen door diverse wetten, die bijna geen onderlinge samenhang hebben, worden beschermd. Bij wijze van voor beeld wijzen wij op de Natuurbescher mingswet, Boswet, Jachtwet en Ont- grondingswet. De burgemeester van Venray maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 4, lid 6, van de Wel op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 14 september 1982 ter provinciale griffie, ter gemeentesecreta rie en op de openbare bibliotheek voor eenieder ter inzage ligt het streekplan voor Noord- en Midden-Limburg, zoals dat door Provinciale Staten in hun vergadering van 4 maart 1982 is vastge steld. Venray, 10 september 1982 Veel amateur-fotografen hebben al de weg gevonden naar het complex van de gemeentewerken aan de Acaciastraat om daar bij de magazijnmeester hun gebruikte chemicaliën in te leveren. Toch is er nog een grote groep die de chemicaliën via de gootsteen het riool in laat lopen en zo hard meewerkt aan de verv uiling van ons milieu. Daarom: lever gebruikte chemicaliën in, doe geen ontwikkelaar, stopbad en fixeer in één fles maar houdt het gescheiden in wegwerpverpakking voor zien van vermelding van inhoud en naam van de aanbieder. Vanaf 15 september a.s. zullen voor verschillende diensten van de gemeente Venray iets hogere tarieven in rekening gebracht worden. In het algemeen zijn ze4<7o hoger. Voor een bouwvergunning, die wordt verleend nadat door de provincie een verklaring van geen bezwaar is afgege ven, wordt voortaan 50,extra ge vraagd. Dit is een gevolg van de om standigheid, dat de gemeente voor een dergelijke verklaring ook aan de provincie leges moet betalen. Deze wijzigingen zijn vastgesteld bij raadsbesluit van 29 juni 1982, Nr. R 1131. Bij Koninklijk besluit van 26 augustus 1982 No. 7 is daaraan goed keuring verleend. Het besluit ligt gedurende 3 maanden na heden ter inzage op het raadhuis, Raadhuisstraat 1, Venray, kamer 250. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun be sluit van 8 september 1982, waarbij in verband met de aanleg van vrij liggende fietspaden aan: beide zijden van het gedeelte van de Henri Dunantstraat, gelegen tussen de Oostsingel en de rondweg Brukske; de zuidzijde van het gedeelte van de Stationsweg, gelegen tussen de Oost singel en de St. Servatiusweg, tot de volgende tijdelijke verkeersmaat regel is besloten: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens, gesloten te verklaren voor alle verkeer in beide richtingen, behalve voetgangers: a. in de periode van 13 september 1982 tot 1 november 1982, de Henri Dunantstraat, voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen de Oostsingel en de rondweg Brukske, alsmede het fietspad gelegen tussen de Foekepot en de Henri Dunantstraat; b. in de periode van 18 oktober 1982 tot 15 december 1982, de Stationsweg, voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen de Oostsingel en de St. Servatius weg, alsmede het gedeelte yan de St. Servatiusweg, gelegen tussen de Henri Dunantstraat en de Kruidenlaan, waar bij de geslotenverklaring van het gedeelte van de St. Servatiusweg, gelegen tussen de Stationsweg en de Kruidenlaan, niet geldt voor autobus sen; c. te bepalen dat de onder a en b genoemde perioden zoveel korter of langer zullen zijn i.v.m. de werkzaam heden mogelijk dan wel noodzakelijk is; II. voor zover genoemde werkzaam heden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van dc onder I genoemde verkeersmaat regelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I ver melde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig be sturen in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan die personen gestelde voor waarden; c. wanneer aangetoond of aanneme lijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dal de onder I genoemde verkeersmaatregel geldt, ge bruik moeten maken van de onder 1 vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het verrich ten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoer tuig niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na deze bekendmaking beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht, maar moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin, Bouillonstraat la te Maas tricht. Venray, 10 september 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Met ingang van woensdag 8 sep tember wordt wekelijks in het gemeen telijk combibad (Parkweg 2, telefoon 82069) aan huisvrouwen gelegenheid gegeven om een uurtje - van 's morgens 10.15 -12 uur - recreatief te zwemmen. Men kan dan even uit de dagelijkse sleur komen om al zwemmend heerlijk fit te worden. De kosten bedragen 2,50 per bad. Een tien-badenkaart kost 24,-, een 30- badenkaart 64,50 en een 50-baden- kaart 98,25. Ook voor huisvrouwen geldt: Blijf fit, ga zwemmen! Regelmatig komen bij de gemeente en politie klachten binnen over het geringe uitzicht, als gevolg van weelderige plan tengroei, op een aantal kruispunten in onze gemeente. Doorgaans is de eigenaar van strui ken bereid om op aanwijzing van de politie de struiken te snoeien. In een enkel geval moet de gemeentelijke snoeischaar er aan te pas komen om het uitzicht te herstellen. Een en ander gebeurt wel op kosten van de eigenaar van de struiken. Op grond van bepalingen in de Algemene Politie Verordening van onze gemeente is de eigenaar van boom, haag, heester of struik verplicht het groen op een zodanige wijze bij te houden, dat uit verkeersoogpunt geen gevaar kan ontstaan. Waarom onnodig veel problemen op de hals halen? Een klein beetje snoeien is vaak voldoende. Let er eens op! Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een carport aan de Hubertusstraat 25, t.n.v. L. H. G. Hendriks; het verbouwen van een berging tot koelcel aan de Zandhoek 16, t.n.v. G. J. Houwen; het plaatsen van een duivenhok aan de Chopinstraat 10, t.n.v. Ch. H. Davids; het vergroten van een garage aan de Langeweg 63, t.n.v. B. P. M. Jansen; het verbouwen van een varkens- schuur aan de Hoofdstraat 5, t.n.v. H. P. G. Kusters; het bouwen van een loods aan de Brugpas 27, t.n.v. J. P. G.iGeelen; het verbouwen vanf de panden Patersstraat 29b en 33 ten behoeve van de vestiging van een dansschool, t.n.v. P. Janssen, Gerard Bilderstraat 11 te Deurne. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 10 september 1982 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 10 september 1982 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 8 september 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. het gedeeltelijk vernieuwen van de berging aan de Pr. Marijkestraat 21, t.n.v. P. G. van Rooy; het bouwen van een berging en hondehok aan de Maasheseweg 50, t.n.v. F. L. A. M. Kappel; het bouwen van een tribune bij sportpark „De Wieën", t.n.v. Sport vereniging Venray; het bouwen van een garage en berging aan de Nieuwlandstraat 16, t.n.v. J. Rijbroek; het plaatsen van een carport aan de Arkstraat 19, t.n.v. J. P. K. Janssen; het bouwen van een serre, het verbouwen van de berging en het aan brengen van een dakkapel aan de Wil- helminastraat 15, t.n.v. P. J. W. J. Hendriks; het uitbreiden van een loods aan de Ysselsteynseweg 76, t.n.v. Houben Agr. Bedrijf b.v.; het uitbreiden van de woning aan Aan de Dril 23, t.n.v. G. H. M. Kroef; het uitbreiden van het woonhuis, de bouw van een garage en het slopen van de bestaande garage aan de Hors- terweg 50, t.n.v. P. J. G. M. Heidens; het bouwen van een garage/ber ging aan de Urbanusweg, t.n.v. J. H. G. Direks; het bouwen van een garage/ber ging aan de Urbanusweg 7, t.n.v. P. H. A. G. Lucassen; het bouwen van een garage aan de Urbanusweg 3, t.n.v. A. J. M. Lucassen. Venray, 10 september 1982 Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygióene; maken bekend; dat op 6 augustus 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Wilmsen, Peelweg 4 te Ysselsteyn- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij, varkensmesterij en -fokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgesla gen, gelegen aan de Peelweg 4 te Yssel- steyn. dat op 20 augustus 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van Van Ansem's Voedercentrale B.V., Groes- vlaas 7 te Bakel en Milheeze, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een nertsenfokkerij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Lolle- beekweg 22 te Castenray-Venray. dat op 20 augustus 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van H. Kus ters, Hoofdstraat 5 te Oirlo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, waar bij mest en meststoffen worden opge slagen, gelegen aan de Hoofdstraat 5 te Oirlo. dat op 20 augustus 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. v. d. Star, Mambostraat 12 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwt voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een Toko/af- haalcentrum van Indisch eten, waarbij voedings- en genotmiddelen worden gebakken in oliën en vetten, gelegen aan de Passage 9 te Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 10 oktober 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken tot bovenge noemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden in gezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht (afdeling openbare orde en veiligheid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor bovengenoemde datum mondeling be zwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aan vraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont werpbeschikking in te dienen. Venray, 10 september 1982 Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Gebr. Kleuskens B.V., Herstraat 17 te Horst, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een pluimveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen en waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Rouw- kuilenweg 3 te Ysselsteyn-Venray, negatief te beschikken. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 24 september 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 10 september 1982 Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethoyders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Mevr. M. A. van de Boogaard, Rouwkuilenweg 29 te Ysselsteyn-Ven ray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbrei den/wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen en waar elektro motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Rouwkuilenweg 29 te Ysselsteyn, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te onder vangen. W. A. J. Winnen, Overloonseweg 95a te Venray, voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den van een Varkensfokkerij en -mes terij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Overloonseweg 95a te Venray, positief te beschikken onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 24 september 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en eenieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerpbeschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 10 september 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen Het Dagelijks Bestuur van het Gewest Noord-Limburg maakt bekend, dat het ontwerp Gewestelijk Beleidsplan Woonwagenwerk 1983 gedurende het tijdvak van 8 september 1982 tot 6 ok tober 1982 tijdens de dagen en uren waarop de kantoren geopend zijn voor eenieder ter inzage ligt: op het sekretariaat van het Gewest Noord-Limburg, Lambertusplein 47 te Venlo-Blerick; en op de sekretarie van de 16 gemeen ten die deel uitmaken van het Ge west Noord-Limburg. Eenieder kan tot uiterlijk 20 oktober 1982 schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp bij de Raad van het Gewest Noord-Limburg, Lambertus plein 47, 5921 JK Venlo-Blerick. Exemplaren van het ontwerpplan zijn vanaf 9 september 1982 voor ieder ver krijgbaar bij het sekretariaat van het Gewest Noord-Limburg. Het dagelijks bestuur. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 30 augustus 1982 aan het gemeentebestuur verzonden de navol gende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een rundveestal aan de Vredeweg 8, t.n.v. J. P. E. Bloemen: het bouwen van een machineloods aan de Straat 4c, t.n.v. G. M. van Helden; het oprichten van een nertsenfok kerij aan de Lorbaan 8, t.n.v. J. C. van Falier, De Wolfsputten 7 te Aarle-Rix- tel; het verbouwen van winkelruimten tot woningen aan de Kiosk (winkelcen trum 't Brukske), t.n.v. Architecten bureau Multiontwerp b.v., 's-Graven- landseweg 375 te Schiedam. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen be zwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzend- datum. Venray, 10 september 1982 Zondag 12 september zal voor de 3e keer de kerkdorpenfietstocht gereden worden. Ook dit jaar is de toch weer uitgezet door de mensen van de Eerste Neder landse Fietsers Bond. De organisatie iis weer in handen van de Pooling Recreatiesportleiders en leidsters onder de vlag van het Comité Recreatiesport Venray. Evenals vorig jaar dienen de deel nemers weer tenminste 5 kerkdorpen aangedaan te hebben om in aanmerking te komen voor een herinnering. Doch wilt u echt Venray verkennen neem dan de hele zondag de tijd om ook elk kerk dorp te doorkruisen. Gestart kan worden, evenals voor gaande jaren, in elk kerkdorp. Voor Venray is dat Sporthal „de Wetteling"; Oostrum, kantine Sportpark de Spar- rendreef; Smakt, Pelgrimshuis; Merselo, Café Janssen; Vredepeel, Gemeenschapshuis; Ysselsteyn, Herberg de Peel; Heide, Gemeenschapshuis; Veulen, Dancing ,,'t Veulen"; Castenray, zaal Kuypers; Oirlo, Café Marjac Leunen, Café Martens. Vanaf 10 uur kan men op al deze plaatsen terecht voor inschrijving. De kosten zijn voor volwassenen ƒ3,en beneden 14 jaar 1,50. Tot 12 uur kan men vertrekken. De posten zullen tot 16.00 uur bezet bliiven om u ook weer uit te schrijven want het is de bedoeling dat u zich ook weer even afmeldt in de plaats waar u gestart bent. Hier ontvangt u dan tevens uw herinnering. Het aantal kilometers bedraagt ong. 75 als u alle kerkdorpen wilt aandoen. De organisatie wenst u bij voorbaat veel fietsplezier en een zonnige dag toe.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13