VERENIGEVGSNIEUWS Ky >NJ Zvv 'Ml y JUM MERSELO SPRINGPLANK EN WUK ZUID Free Wheelin NRD.WEST HITERPENIEIIWS HVK Venray IN Venrays Mannenkoor II K' DERDE ORDE Lourdescomité Venray IMKERS - VENRAY GROENE KRUIS Buurtvereniging St. Jozef WIJK IXI>u9vd.Tul^n C jeuadnatuurwacht Schutterij 't Zandakker Gilde SL Jan Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Iferenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 9 sept. om 19.30 uur epetitie voor de tenorpartijen en om DjOO uur gehele koor. Donderdag 16 sept. om 19.30 repe- itie voor de baspartijen en om 20.00 uur voor gehele koor. Zondag 19 sept. om 11.30 zondag ochtendconcert, samen met fanfare klerselo in de foyer van de schouwburg. Vrijdag 29 okt. deelname aan de Fe- leratieve Zangersdagen van 't KNZV in Jlerick 6 nov. Feestelijke bijeenkomst in de chouwburg, waarbij div. zangers uit 't [oor 'n huldiging ondergaan. Tot en met donderdag 9 sept. is er nog gelegenheid zich op te geven als (as pirant) lid van Venrays Mannenkoor op de wekelijkse repetitieavond (donder dag) in de Burggraaf of telefonisch bij jekr. Fr. v. d. Kruijf, tel. 86848. Afmelden bij R. v. Mil, tel. 86917 of clublokaal de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 9 sept.: 19.30 repetitie harmonieorkest Woensdag 15 sept.: serenade 40-jarig huwelijk ere-lid Gerrit Arts. Bijeenkomst om 19.45 uur Perdstal. Beige hemd rode das. Donderdag 16 sept.: 19.30 repetitie harmonieorkest Vrijdag 17 sept.: serenade gouden bruidspaar Zaterdag 18 sept.: concert met Gemengde Zangvereni ging Arcen te Arcen. HOFKAPEL: Zaterdag/zondag 11 en 12 sept.: Ahrweiler Dinsdag 14 sept.: finale carnavalslied in schouwburg. 19.30 uur aanwezig zijn. Zondagmorgen 19 sept.: 10.15 St. Anna. Zondagmiddag 17 okt.: Oostrum LEERLINGENOPLEID1NG: Donderdag 9 sept.: 18.30 repetitie jeugdorkest o.l.v. hr. Steyvers Donderdag 16 sept.: idem o.l.v. hr. Verstegen Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 12 sept.: 10.00 repetitie leerlingen 10.30 repetitie drumband Bardienst: hr. M. Peters Woensdag 15 sept.: serenade - zie harmonieorkest Vrijdag 17 sept.: serenade Zaterdag 18 sept.: concert te Arcen. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris, tel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon repetitielokaal: 82515. DAMESKOOR Donderdag 9 sept. om 20.00 uur repetitie voor het hele koor. Woensdag 15 sept. om 19.45 uur partij-repetitie voor de mezzo-sopra nen. Om ongeveer 20.15 uur komen dan de sopranen en de alten erbij. Woensdag 22 sept. zingen we om 16.00 uur voor de Derde Orde; in de Wieënhof; in uniform! Om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen; om 20.15 uur komen de anderen dan erbij. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 12 sept.: 10.45 Tenoren en Bassen 11.15 het hele koor Maandagavond 13 sept.: 19.00 Sopranen Dinsdagavond 14 sept.: 19.00 Alten JONGERENORKEST .BOJEMA Vrijdagavond 10sept.: Geen orkestrepetitie. „SALTARELLO" Zaterdagmiddag 11 sept.: 16.00 Gezamenlijke repetitie. „AGÉVOLÉ" j Zondagavond, j Geen repetitie. j Of als dat zou kunnen zaterdagmid dag om 15.00 uur repetitie. Agenda: Vrijdag 10 september: om 18.30 voor de alten en sopranen om 19.15 voor de tenoren en bassen Maandag 13 september: om 18.30 alleen voor de alten Dinsdag 14 september: om 18.30 alleen voor de sopranen Woensdag 15 september: om 18.45 alleen voor de nieuwelingen met aansluitend om 19.30 spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Er wordt een wijziging in het repetitie- programma voor de nieuwelingen aan gebracht. De nieuwelingen die zijn inge deeld bij de sopranen worden op de repetities van dinsdag- èn woensdag avond verwacht. Voor hen vervalt voorlopig de vrijdagrenetitie. Zondag 12 sept. Hoogmis zingen Paterskerk. Woensdag 15 sept. onze normale re petitie om half 7. Wij verwachten trouwe opkomst op de repetities. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 14 september 19.30 uur repe titie voor de bassen; om 20.00 uur voor het hele koor in De Esse!, Ursulastraat. Zaterdag 18 en zondag 19 september concertreis naar Enningen nabij Miln- ster. Indien U verhinderd bent dan gelieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk weg 3, tel. 81221, of mevr. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt u oud papier deponeren in de loods achter het centrum. KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING MM VROUWEfS Dinsdag 14 september a.s.#gaan we, bij goed weer, fietsen. We hopen op 'n betere opkomst dan de vorige keren. We starten voor het raadhuis, om 13.30 uur. 125-JARIG BESTAAN Dit jaar is het 125 jaar geleden dat in Venray een afdeling van de Derde Orde werd opgericht. (De tegenwoordige benaming is Franciscaanse Lekenorde). Heel veel Venrayse mensen hebben in de loop der tijden deel uitgemaakt van deze Franciscaanse beweging. Momenteel telt de afdeling nog een ledental van ca. 150. Meest oudere men sen, waarvan toch nog altijd een vijftig personen de maandelijkse ledenverga dering bezoeken. Op woensdag 22 september zal dit jubileum op bescheiden wijze worden gevierd in het gastencentrum „de Wieënhof aan de Leunseweg. De eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen 1982/1983 van de Gescheid- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. wordt gehouden op dinsdag 21 septem ber 1982 in de foyer van het Cultureel Centrum „De Beejekurf" te Venray. Aanvang van de lezing is 20.00 uur. Op deze avond zal de heer J. J. A. Gootzen, verbonden als leraar aan het Boschveldcollege te Venray, spreken over: „Landbouw in Noord-Limburg en zijn ontwikkeling". Aan de hand van dia's zal de spreker zijn inleiding nader toelichten. Het bestuur hoopt zijn leden op deze avond in grote getale te mogen begroe ten, eventueel vergezeld van introdu- cees. Ook andere belangstellenden zullen van harte welkom zijn. vrouwenkafee Elke maandagavond van 20.00 tot 23.30 uur bijeenkomst, Hoenderstraat 10 Een overzicht van de thema-avonden voor het komende jaar. 27 sept. Introduktie-avond. 25 okt. Vrouwen in de „mannen-be roepen". 29 nov. Strijd-theater. (Proloog: „Speeltijd"). 27 dec. Stromingen binnen het Femi nisme. 25 jan. De macht van de artsen. 28 febr. Rol en opvoeding. 7 maart Internationale Vrouwendag. 28 maart Meidengroepen. 25 april De vrouw en haar positie in de sociale wetgeving en voorzieningen. 30 mei Vrouwen en een andere kuituur. 27 juni Vijfjarig bestaan van het Vrouwenkafee. 25 juli Hetero-seksualiteit. Tijdens dit jaar zullen ook enkele vrouwenfilms vertoond worden. Enkele titels waaraan wij denken zijn: „De dubbeledag", en „Vrouw en arbeid". Verder zullen wij jullie regelmatig via de pers informeren over de achtergronden van de thema-avonden voor het komen de jaar. huisvrouwenkontakt' brukske Dinsdagmorgen 14 september bent u allemaal van harte welkom in het wijk centrum van het Brukske. De heer Jansen zal dan met ons een ochtend komen praten over hypnose. Wat is dat eigenlijk? Nee het wordt geen sensatie of angstige voorvallen, hypnose is veel meer dan wat amusement op de t.v. We beginnen om kwart over negen. De kosten zijn 3,— en er is 'n crèche. Voor onze crèche zoeken wij nog helpsters die het fijn vinden om een ochtend met kinderen, van babys tot kleuterschoolleeftijd bezig te zijn. We kunnen een kleine vergoeding van 5,per ochtend betalen. Liefhebbers kunnen zich aanmelden bij Lenie Gosling, Polkastraat 4, tel. 81059 of Alwine Koens, Vivaldistraat 27, tel. 81397. CURSUSSEN Jammer genoeg konden de cursussen: „Anders eten" en „Beter bewegen op muziek" niet doorgaan, omdat we niet genoeg deelnemers hadden. We hebben nu nog een paar plaatsjes voor de cursus Bloemschikken. Deze begint op woensdagmorgen 27 oktober, duurt zes lessen en kost 35, Verder kunt U zich bij bovengenoem de adressen opgeven voor een cursus naaien van moeilijke onderdelen, op maandagmiddag, kosten 5,— per les en voor een cursus breien op woensdag avond, ook 5,— per les, voor begin ners en gevorderden die moeite hebben met patroon lezen, halzen, mouwen e.d. Tot ziens. WIE WORDT DE 100e? Zoals reeds bekend, is er van 11 t/m 16 oktober een extra Limburgse bede vaart naar Lourdes. Vanuit Venray hebben zich tot nu toe een tiental pelgrims voor deze bedevaart aange meld. Tot nu toe heeft de afd. Venray in 1982 99 pelgrims voor een Lourdesreis ingeschreven. Wie wordt de 100e Venrayse pelgrim 1982? U kunt zich opgeven bij of voor inlichtingen wenden tot dhr. G. Philip- sen, Goudsmidstraat 42, tel. 04780 - 83575. De kolportage met Lourdes steun- kaarten is weer van start gegaan. Veel vrijwilligers zijn weer op pad om deze kaarten aan te bieden. Uiteraard hopen wij dat U deze mensen, die vele avonden op pad zijn voor hun zieke medemens, goed zult ontvangen. Afgelopen jaar kon aan niet minder dan 30 zieken een gratis reis worden aangeboden. Een hoogtepunt, dat bereikt werd door uw aller medewerking bij de diverse akties. Aan de kolporteurs/trices kunnen ook nieuwe zieken worden opgegeven, die dan op de lijst geplaatst worden. Dat betekent lang niet altijd dat men direct aan de beurt is, maar we hopen in elke geval toch een deel daarvan gelukkig te kunnen maken. Door het kopen van een kaart geeft U onze medewerkers moed om door te gaan met hun onmisbaar werk. Wij danken U reeds bij voorbaat voor uw medewerking. De kontaktdag bij Wim Bastiaans a.s. zondag 12 september vervalt. Imkers, die a.s. zaterdag 11 septem ber een excursie willen maken naar de Ambrosiushoeve te Hilvarenbeek, kun nen kontakt opnemen met Jan Janssen in Ysselsteyn, tel. 04785-584. GESPREKSAVONDEN VOOR OUDERS VAN PEUTERS EN KLEUTERS Onder het motto, „Samen kom je verder", organiseren de wijkverpleeg kundigen gespreksavonden 7 avon den) voor ouders met peuters en kleu ters van 0 tot 4 jaar. De onderwerpen welke besproken kunnen worden, zijn o.a. „Moeilijkheden bij de opvoeding van uw kinderen" „Soorten speelgoed" „Gewoontevorming, gezondheid en milieu". Het definitieve programma willen wij graag met de ouders zelf op de eerste avond vaststellen. De eerste avond staart op woensdag 13 oktober, aanvang om 20.00 uur in „de Clockert". Belangstellenden kunnen zich opge ven bij: „Het Groene Kruis", Bergweg 4 te Venray, telefoon 04780 - 81269. GESPREKSAVONDEN VOOR AANSTAANDE MOEDERS Deze gespreksavonden, 5 totaal, om vatten onderwerpen zoals: zorg en nazorg bij de bevalling beleving van het a.s. ouderschap de ontwikkeling van het kind in het eerste levensjaar. Tevens stellen wij een eigen inbreng op deze avonden zeer op prijs. De eerst avond start 3 november 1982. U kunt zich telefonisch of schriftelijk opgeven bij Het Groene Kruis Venray, Bergweg 4, Venray, tel. 04780 - 81269. Leden en niet-leden, Op donderdag 16 september gaan wij voor het eerst weer kienen in dit nieuwe seizoen. Wij hopen dat onze leden ons weer steunen, zodat we onze kas weer wat kunnen vullen voor de toekomst, want voor ons 40-jarig bestaan is er nogal wat nodig. De kienavond wordt gehouden in café „De Volle Maan" (voorheen Sijbers), Merseloseweg 36, Venray. De kienprijzen bestaan voornamelijk uit levensmiddelen en andere waarde volle prijzen. De kaarten kosten: Losse kaart 2.50 Serie van 4 ƒ10.00 serie van 6 ƒ12.50 Iedereen is welkom. FEESTWEEKEND WIJK N.W. Zaterdag 11 sept.: 's middags film, aanvang 14.00 uur tot 16.30 uur, voor de kleintjes tot 14.30 uur teken film, entree 1,—. Voor de groteren de hele middag, entree 2,—. 's Avonds dansen, aanvang 20.00 uur. Zondag 12 sept.: 's middags aanvang 13.30 uur tot 16.30 uur kindermarkt, ruilbeurs, sjoel wedstrijd, kegelen; 's Avonds kienen, aanvang 19.30 uur. Dit alles vindt plaats in en voor het wijkgebouw „Den Hoender", Ursula straat, Venray. Wijkraad N.W. OPEN HUIS BIJ JEUGDCLUBS-VELTUM START NIEUWE SEIZOEN Eind september gaan onze jeugdclubs weer draaien. Op het moment dat u dit leest zal de inschrijving voor deelname al weer in volle gang zijn. Dit jaar willen we dat echter beperkt houden tot die kinderen die we via de scholen in en om Veltum kunnen be reiken, maar willen iedereen in de gelegenheid stellen om zich als belang stellende voor onze clubs aan te melden. Daartoe houden wij OPEN HUIS op: zondag 12 september a.s. 11.00 - 14.00 uur Goudsmidstraat 9. Iedereen, ook van buiten Veltum, is van harte welkom in onze clubruimte. Er is dan van alles te doen: De DISCO draait dan op volle toe ren. Er zal spel-materiaal opgesteld staan zoals: kegelbaan, tafelvoetbal, tafel tennis, balgooien etc. Knutselaars kunnen ruimschoots aan hun trekken komen met het ma teriaal dat de clubs die dag gratis ter beschikking stellen. De toegang en deelname aan de akti- viteiten is geheel gratis. Tegen geringe vergoeding kan er wat gedronken en ge knabbeld worden. Wip gerust vrijblij vend even binnen. Inschrijven is die dag ook nog moge lijk en tevens is er gelegenheid om over de clubs ruimer geïnformeerd te wor den. Geïnteresseerden in een funktie als vrijwilliger/ster bij onze clubs worden in het bijzonder uitgenodigd. Deelname aan onze clubs staat open voor de jeugd in de leeftijdsklasse van „oudste kleuter" (dit jaar voor het eerst) tot en met „zesde klassers". De contributie bedraagt dit jaar 40,— voor het hele seizoen (sept.-mei), met de mogelijkheid om in vier termijnen te betalen. Deelnemers zullen hierover nog nadere toelichting en richt lijnen ontvangen. Tot ziens op zondag 12 september Verenlgingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren. Vrijdag 10 sept.: Vanavond is er weer disco voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar, geopend van 7 tot 10 uur. Zaterdag en zondag 11 en 12 sept.: zijn we weer geopend vanaf 8 uur. Vrijdag 17 sept.: Vanavond gaan we zwemmen met de jeugd van 12 t/m 15 jaar. Eigen bijdra ge 1, Denk aan de lidmaatschapskaarten: vrijdagavond 5,voor een half jaar; zaterdagavond 1voor een jaar. Als beloofd volgt hier de tweede doorgave van jullie Courgette-lengte: Enkele doorgave: cm. Olivia de Boer, Oostrum 69 Johan Sikes, Oostrum 63 Twan Peeters, Claraschool 62 Winston Vervuurt, Leunen 62 Jeanne peeters, Claraschool 58 Ingeborg Myling. Dr. Poelsschool 48 Babeth Ruyten, P. Bandenschool 42 Dubbele doorgave: Karin Zanders, OLirlo 77 66 Karin v.d. Boogaard, Odaschool76 64 Kirsti Driessen, Oirlo 71 66 Rian Jilisen, Leunen 69 61 Gerald Arts, Ysselsteyn 68 58 Angelique Allards, Melderslo 67 56 Monique Dokter, Essel 66 64 Een zekere Gerard Clarasch. 64 59 Esther Rutten, Geijsteren 61 59 Sylvia Jeuken, Leunen 61 58 Geert Janssen, Ursulaschool 60 57 Arina Canning, de Hommel 60 57 Charles Gerrits, P. Bandensch. 57 55 Maurice Driessen, P. Banden 57 42 Eduard Franssen, P. Banden 56 53 Bram Woltjer, de Hommel 50 42 Zaterdag 11 september a.s. volgt de derde en laatste doorgave. Je kunt dit doen tussen 12.00 uur en 13.00 uur, onder nummer 04780-82772. De prijsuitreiking van de Courgette- kweek zal plaats vinden tijdens de installatie van de nieuwe leden op woensdag 29 september a.s. De prijswinnaars zullen we in de eerstvolgende uitgave van dit blad bekend maken. Hoi, De Iibellendag vorig weekend begon slecht, maar na een uur werd het weer plotseling veel beter en begon de zon te schijnen. We zijn nog in de Bult geweest, langs het Defensiekanaal en in de Rouwkui- len. Er werd erg aktief aan libellen ge daan. O.a. werden gevangen: Kleine Glazenmaker en Blauw Glazenmaker. Ook de gevlekte heidelibel werd in grote aantallen gezien. Daarna was er nog een dialezing waar van alles over libellen werd verteld en dia's van de algemenere libellen werden vertoond. Er waren 7 man op deze dag aanwezig. Zondag a.s. is er onder leiding van Henk een excursie naar de Hamert, waar vooral aan vogels zal worden gedaan, maar waar vast ook wel insecten zullen worden bekeken. Ver trek is om 8.00 uur vanaf het schouw burgplein. Tot op excursie. Houdoe, Stefan. Informatie tel. 04780 - 82413. Hallo jongelui, A.s. vrijdag 10 sept. en zaterdag 11 sept. is het dan zo ver. We starten weer met een nieuw seizoen vol aktiviteiten, zoals spel, kwis, oriëntatietocht e.d. We beginnen met een kennismakings weekend. Vrijdagavond van 19.00 - 21.00 en zaterdag van 19.30 - 21.30. Alle jongelui vanaf 6 jaar zijn van harte welkom. Deze twee avonden zijn bedoeld om eens te kijken wat jullie allemaal kunnen doen bij de Spring plank. Tevens kun je dan kennismaken met de leiding en leeftijdgenoten. Er is een mogelijkheid om te biljarten, tafel tennissen, tafelvoetbal, lezen, spelletjes e.d. Heb je zin kom dan a.s. vrijdag en/of zaterdag langs in ons nieuwe clubge bouw aan de Beukenlaan. Iedereen is van harte welkom. Tot a.s. weekend. FREE WHEELIN - VOORKANT Zaterdag 11 september speelt HOE ZO in de Voorkant. HOEZO is een nederlandstalige rockgroep uit Noord- Limburg. HOEZO brengt muziek, met name de teksten dan, over allerlei dage lijkse dingen in het leven; met maat schappelijke betrokkenheid en het geheel vaak verpakt in een komische verpakking. HOEZO bestaat uit: Gerrit Christiaans, zang gitaar en mondharmonika Hem Thielen, gitaar Peter Verheijen, gitaar en zang Mat Lemmen, toetsen en zang John Gubbels, slagwerk. HOEZO is nooit te beroerd om er een swingend avondje van te maken. Het begint om half 10 zaterdag, tot dan. Verdere aktiviteiten: zaterdag 25 sept. T.L. band uit Nijmegen (onder voorbehoud). Zaterdag 9 okt. The Marrons, 7-mans reggea en funk formatie uit Venlo. Zaterdag 23 okt. Titanic and the IcebergsSmall-two-person-rock-show from the United Kingdom. SCHOLIEREN-CAFÉ Het Scholieren-café is al weer enkele weken aan de gang en de bedoeling dit jaar is dat we behalve de vaste openings uren, regelmatig op vrijdagmiddag iets aparts gaan doen. Op vrijdag 24 september a.s. organi seren we een ROMMEL- EN RUIL- MARKT. Iedere scholier die iets wil kopen of verkopen kan dan die middag terecht. Wat ons betreft kan alles verkocht worden, van kleren tot cactussen, van pumps tot werkstukken geschiedenis, van spuitbussen tot kanaries, van uit treksels frans tot ongeduldige vriendjes (oh pardon) van stripverhalen Voor meer informatie, of als je zin hebt om mee te helpen aan die Rommel en Ruilmarkt, kun je terecht bij Sylvia en Marleen van (en in) het Scholieren- café. -- WERKLOZEN-AKTIVITEITEN Elke dinsdag en woensdag en donder dagmiddag zijn wij vanaf half twee tot 5 uur geopend. De eerste twee middagen draait er steeds een spannende video film, aan vang 3 uur, toegang gratis. Verdere aktiviteiten: Donderdag 23 september: KA NOËN. Iedereen die zin heeft kan dan met ons gaan kanoën. Wij zorgen voor boten, vervoer en voor een hap te eten tussen de middag. Zin om mee te doen, loop dan even binnen om je op te geven. Donderdag 30 sept.: Brouwerij Ar cen. Bij voldoende deelname gaan we die dag naar de Bierbrouwerij in Arcen. Vlakbij en toch heel bijzonder. Interesse, even opgeven dan. Volleyballen: Elke donderdagmiddag kun je van half 5 tot 6 uur gratis volleyen in de gymzaal aan de Raadhuisstraat. We kunnen nog best wat mensen erbij gebruiken, dus Aan het eind van het seizoen heeft 't Zandakker kampioen geschoten en wel zaterdag 4 september. Onder een stra lende zon kon de strijd beginnen. Maar wat velen niet in de gaten hadden, was dat de schietharken flink heen en weer gingen in de wind. Daardoor, en met wat veel vermoeid heid waren aanleiding dat er al snel vele schutters waren gesneuveld, zodat nog maar 12 schutters over waren. Maar die werden ook alras uitgedund tot 5 schutters die verder moesten strijden voor het kampioenschap wat best lukte, gesterkt door een lekkere barbeque voor alle aanwezigen. Om 18.30 uur waren de kampioenen bekend en konden de medailles worden uitgereikt, te weten: C-klasse: Mevr. TienStevens B-klasse: Pierre Lenssen A-klasse: Huub Jacobs Algemeen: Mevr. Tien Stevens. Ook voor de kinderen werd er een windbukswedstrijd gehouden met voor de meeste kinderen een klein prijsje. Voorwaar een goed kampioenschap. Zondag 12 sept. is er een drietallen- wedstrijd te Beesel. Schutters die mee willen, moeten kontakt opnemen met Joep Krijnen om af te spreken. ■k Zaterdag 18 september zal ons tamboer- en fluiterkorps op reis gaan en wel naar Stevensweert, alwaar deelge nomen zal worden aan een jeugdfesti- val. Ons kofps zal zich zo eens kunnen meten met andere jeugdbands en weten waar wij staan. Om 15.30 uur zullen zij aanwezig moeten zijn wat betekent, dat wij vroeg zullen moeten vertrekken met alle muzikanten natuurlijk. Dus ouders, zet het op de kalender en zorgt dat de uniformen zijn opgepoetst. Veel succes. Bij deze nodigen wij U uit tot het bijwonen van de clubavond op 8 sep tember. Het programma van deze avond bestaat uit een informatief en een praktijkgedeelte. Onderwerp: van dicht bij tot macro (micro). Het informatieve gedeelte wordt ver zorgd door een van de Venrayse fotografen. Deze stelt voor de avond ook apparatuur beschikbaar. Na het informatieve gedeelte bestaat de moge lijkheid tot fotograferen. Hiervoor vragen wij U, voor zover in bezit, eigen apparatuur mede te brengen. Voor hen die nog niet in het bezit zijn van eigen apparatuur bestaat de mogelijkheid om met de aanwezige, beschikbaar gestelde, apparatuur te fotograferen. Wel dient U eigen foto- en diamateriaal mede te brengen. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking zijn van harte welkom op deze avond. Plaats: St. Antoniusstraat 1 te Venray. Aanvang 20.00 uur. Verder brengen wij U de datum, 22 september, alvast onder de aandacht. Op deze avond worden de foto's, ge maakt n.a.v. 8 september, besproken. Tevens wordt op deze avond de selectie gemaakt voor de bondsdiawedstrijd en het Interlimburg foto- en diafestival. Wilt U op deze avond voldoende mate riaal voor een „gevulde" avond mee brengen. Als laatste brengen wij U nogmaals het verplichte onderwerp (zelfportret ten) voor 21 oktober, onder de aandacht. -- KURSUS INVULLEN - BELASTINGFORMULIEREN F.N.V. Voor de leden van het F. N. V. is weer de mogelijkheid tot het volgen van de kursus invullen belastingformulieren die in oktober van start gaat voor de eerste jaars kursisten. Deze kursus is geheel gratis en wordt in Venray gehou den. Men moet na afloop van de kursus welke uit 6 avonden bestaat bij het invullen van belastingformulieren voor de leden z'n medewerking verlenen. Men kan zich opgeven bij: J. Teyken, Langeweg 51, tel. 83147, P. W. Fuchs, Pettenmakerstraat 24, tel. 82497 of bij F. A. de Jong, Bazuinstraat 21, tel. 85055. Herfstkampioenschieten De stand na 4 zondagen herfstkam pioenschieten is als volgt: 1 Peter Willems jr. 21 2 Piet Volleberg 20 Jo Reynders mw. 20 4 Pieterv.d. Broek 5 An toon v. d. Broek 6 Herman Janssen 7 Roel Kremer Harrie Rongen Koos v. Kilsdonk 10 Frans Bogerts 11 Gerrit Mulder Carla Riteco mw. 13 Nel Willems mw. Peter Willems sr. Jan Willems 16 Leen Willems mw. 17 Jep Janssen Joos van Gerven 19 Martien Hendriks 6 Geysteren-Venray Zondagmiddag j.l. organiseerde het gilde uit Geysteren een vriendschappe lijke wedstrijd tegen ons gilde, aldaar. De prijzen waren als volgt behaald: Kampioen: J. Kleven, Geysteren Res. kampioen: J. Cox, Geysteren Personeel: leH. Rongen, Venray 2e P. v. d. Broex, Venray 3e A. v. d. Broek, Venray 4e P. Willems sr., Venray 5e J. Willems, Venray Vrije hand: le P. v. d. Broek, Venray 2e J. Willems, Venray 3e P. Willems sr., Venray Uniformenfonds: le J. Cox, Geysteren 2e J. Groetelaars, Geysteren 3e J. Reynders, Venray Korps: le Geysteren 26 p. 2e Venray 25 p. Winnaar wisselbcker: Venray na af- kampen 8—6. Zaterdag 11 sept. a.s. een grote rom melmarkt op het terrein t.o. de L.T.S. Heeft U nog bruikbare/onbruikbare spullen, dan kunt U bellen met 82187 en wij komen het gaarne bij U ophalen.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11