Stilstand is achteruitgang. Dus: geef alstublieft. Volgende week donderdag orgelconce Elk jaar doet het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding een beroep op ons allemaal. En niet tevergeefs. Iedereen heeft zijn of haar eigen reden om te geven. Iedereen weet dat de strijd tegen kanker moet doorgaan; omdat onderzoek, patiëntenzorg, voorlichting en opleiding moeten doorgaan. Omdat het KWF voor het lopende werk vele miljoenen guldens garant staat Dit jaar zo'n 47 miljoen. Dat geld komt er alleen als u blijft geven. Als straks een van die vele duizenden collectanten voor u staat of als u straks uw giro boek te voorschijn haalt,geef dan zo gul als u kunt Want kankerbestrijding is een zaak die iedereen aangaat: oud, jong, miljonair, modaal, links en rechts. Niemand kan, niemand mag er omheen. 4^ Kankerbestrijding. Je kan en mager niet omheen. „ONS GENOT" LIMBURGS KAMPIOEN VERNIELINGEN Een 18 jarige Venrayse jongedame kwam tot de ontdekking dat haar bij de bibliotheek aan de Julianasingel ge plaatste fiets behoorlijk vernield was. Ten nadeel van de PLEM werd een lantaarnpaal, staande in het Mgr. Wijnhovenpark vernield. De paal was omver geduwd, tengevolge waarvan de bol en de lamp beschadigd waren. Een inwoner deed aangifte van ver nieling en het bekladden van de rol luiken aan zijn woning aan de Kruis straat. DIEFSTAL Ten nadele van een inwoner werd voor de derde maal diefstal van planten gepleegd uit zijn voortuin aan de Wilgenstraat. Thans had men een bloembak staande naast de voordeur, ontvreemd. Bak en bloemen hadden een waarde van 70 gulden. BRAND IN MELODYBAR Een toevallige voorbijganger ontdek te op de vroege zondagmorgen, om streeks 5 uur, een brandlucht en rook ontwikkeling vanuit de Melodybar aan de Langstraat. De Venrayse brand weerlieden, die in recordtijd en met groot materiaal ter plaatse waren hadden aanvankelijk nogal wat moeite om binnen te komen omdat de exploi tant niet in het gebouw aanwezig was. Bij een ingesteld onderzoek bleek dat de brandhaard in het middenste gedeelte van de bar het ergste was. Door snelle ontdekking en de in recordtijd aanwe zige brandweer kon uitbreiding worden voorkomen. Wel liep het gehele gebouw waterschade op. Het bargedeelte was niet meer te redden, en kan in zijn geheel als verloren worden beschouwd. De deskundigen van brandweer en politie trachten de oorzaak te achter halen. De schade bedraagt tussen de 50 en 100.000 gulden. Het is voor de vierde maal dat een horecalocaliteit een prooi der vlammen is geworden in de kom van Venray. De eerste brand was in de Pentagon, de tweede in Den Aide Hoed en de derde in het Prinsenhof. Bij al die branden is over de oorzaak niets met zekerheid te zeggen, ook niet of er een onderling verband moet worden gelegd. INBRAAK IN DEN KERKDIJK Tot nog toe is niet bekend op welke wijze onbevoegden zich toegang hebben weten te verschaffen tot het Cultureel Centrum van het Psychiatrische zieken huis St. Servatius, DEN KERKDIJK" Wel kon worden achterhaald dat inbraak of insluiping heeft plaats gehad in de nacht van vrijdag op zaterdag. Vermist worden 400 pakjes sigaretten van diverse merken. DIEFSTAL K. deed aangifte van diefstal van 2 accu's uit zijn aan de Henry Dunant- straat geparkeerde vrachtauto. Zoals vorige week reeds bericht, zal op donderdag 2 sept. a.s. (volgende week dus) een orgelconcert worden gegeven in de Petrus Bandenkerk in Venray. Dan zal voor U optreden de bekende organist Bernard Bartelink uit Haarlem. Bartelink behaalde in 1954 de Prix d'Excellende voor orgel in Amsterdam. In 1961 werd hij winnaar van het inter nationaal orgel-improvisatie-concours te Haarlem. Hij gaf concerten in binnen- en buitenland, o.a. in Amerika, Frankrijk (o.a. Notre Dame - Parijs), Noorwegen, Duitsland, N.Zeeland. Ook speelde hij voor vele radiozenders. Zijn spel werd op meerdere gram mofoonplaten vastgelegd. Van verschil lende zijden ontving hij compositie-op- drachten, o.a. van het ministerie van C.R.M. Momenteel is hij organist van de Kathedrale Basiliek St. Bavo in Haar lem en leraar aan het conservatorium in Amsterdam. Het uit te voeren programma is als volgt: 1 Echofantasie in a -Sweelinck 1562- 1621) 2 Koorfantasie „Wie schön leuchtet uns der Morgenstern" - Buxtehude (1637- 1707). 3 Aria in F - Fr. Couperin, bew. J. S. Bach (1685 - 1750). 4 Adagio - allegro - adagio (KV 594) - Mozart 1756- 1791). 5 Drei Stiicke filr Flötenuhr - Beetho ven (1770-1827). 6 Preludium en fuga in g - Brahms (1833- 1897). 7 Drie trio's, opus 47 - Max Reger (1873- 1916). 8 Improvisatie over een gegeven thema. Het concert begint om 20.15 uur en is voor iedereen vrij toegankelijk. VERKIEZING BEWONERS- COMMISIE BRUKSKE Om tot de instelling van bewonerscommissie voor de wijk ft ske te komen organiseert de Wou bouwvereniging „Noord-Limburg" 28 t/m 31 augustus verkiezingen. Voor de 15 beschikbare plaa hebben zich 17 kandidaten aangen Alle huurders en medehuurders kui hun stem uitbrengen en het stembilji een gesloten envelop terugzenden! uiterlijk woensdag 1 september i 17.00 uur. De bewonerscommissie zal in toekomst namens de huurders optit in allerlei zaken betreffende het we en de woonomgeving. Een afvaardi| uit de bewonerscommissie zal even deel gaan uitmaken van de Ledenve dering van de Woningbouwverenigii Een grote deelname aan de verki gen zal aan de gekozen leden een dn lijk mandaat geven. INBRAAK EN DIEFSTAL In de nacht van donderdag op vxi hebben onbevoegden zich toq weten te verschaffen tot de „Sm hal" aan de Poststraat. Ontvn werden 160 LP's, 1 draaitafel met behoren, 1 draagbare radio-cat recorder en 60 bespeelde muziek-ct tes. De schade bedraagt 1500 guide BOTSING MET VERKEERSZl Een door een mevrouw uit Den B bestuurde personenauto geraakte o kruising Noordsingel - Raadhuiss uit het juiste spoor. De auto kwa botsing met een aldaar staande keerszuil. De auto en de verkeci werden zwaar beschadigd, maai bestuurster liep geen noemenswa letsel op. Mevr. L.E. de Ligny-Fransz, col- lectante. Geef gul! Het is echt nodig. "E- Pim Jacobs, musicus. Voorlich ting is uiterst belangrijk. Gerrie Knetemann, wielrenner. Geef. En niet te weinig. Salo Muller, fysiotherapeut. Heb er dagelijks mee te maken Geefi Mevr PW. Hilbrink-Dekker. huisvrouw. Er is nog zoveel te doen. Ron Brandsteder.TV-presen- tator. Blijf toch geven. Mevr. C. van der Zee-Vroomland, huisvrouw. U wilt toch ook ge holpen worden. Daarom geef ik. Gerard de Lange, detaillist. Van zeer nabij meegemaakt. UPOok u heeft uw eigen reden om te geven. Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding. Centraal bureau: Sophialaan 8,1075 BR Amsterdam. Tel: 020-640991. KINDERMARKT TE LEUNEN Zaterdagmiddag 28 augustus a.s. or ganiseert wandelsportvereniging De Belhamels" weer de jaarlijkse kinder- markt. Tussen 14.00 uur en 16.00 uur kunnen de kinderen weer hun overtol lige spulletjes proberen te verkopen op het plein bij de kerk. HOND BEET 25 KIPPEN DOOD Een inwoner deed aangifte dat 25 kippen waren doodgebeten door een hond. Jammer voor de kippenhouder, dat de eigenaar van de hond niet bekend is. Mogelijk dat het de politie zal lukken die eigenaar op te sporen: tot dan zit de eigenaar van de kippen met de schade. Deskundigen zijn van oordeel dat die hond nog wel vaker op pad zal gaan. Eigenaars van kippen worden aangera den om bij aanwezigheid van een verdachte hond onmiddellijk de politie te bellen. .RUITEN VERNIELD Waarschijnlijk zijn door kogeltjes, met een windbuks afgeschoten, drie grote ruiten vernield van de lagere school de Flierefluit op het Brukske. Het schoolbestuur zit met een schade van 1500 gulden. In het kader van de verkiezingspropaganda van de Partij van de Arbeid heeft lijsttrekker Joop den Uyl vorige week woensdag o.m. een bezoek gebracht aan Venray. Hopende daarmee Venrayse zieltjes te win- len wandelde hij door de Grotestraat en over het Henseniusplein en bezocht enkele woonwijken. Op het Gewestelijk Arbeidsbureau deed directeur J. van Kempen de PvdA-lijsttrekker de suggestie om ter bestrijding van de werkloosheid werknemers van 55 jaar en ouder per week een dag korter te laten werken. De opengevallen plaatsen zouden dan door jongeren kunnen worden opgevuld. Hoewel de heer Den Uyl dit idee op zich wel aardig vond zag hij er toch niet zoveel in omdat het uitgaat van te veel veronderstellingen. De PvdA-voorman schrok van de hem voorgeschotel de werkloosheidscijfers in Noord Limburg en hij was het er over eens, dat er voorzieningen zouden moe ten komen om herscholing van en vakopleiding voor jonge werklozen mogelijk te maken. Het eerste achttal van de Ponyclub „Ons Genot" uit Leunen-Veulen en Heide behaalde op zondag 22 augustus het Limburgse Kampioenschap in de afdelingsdressuur klasse B-C-D mid den. Op het wedstrijdterrein in Roermond was in de morgenuren reeds de eerste prijs behaald in de betreffende ring. Na de middag werd na een spannende afkamping met de afdelingen Ell-Hun- sel en Ysselsteyn het kampioenschap voor „Ons Genot" een feit. Ponyclub „Ons Genot" heeft in haar 11-jarig bestaan reeds diverse successen mogen boeken. Het Limburgse kam pioenschap in nu een hoogtepunt, wat tevens promotie inhoudt naar de klasse zwaar. Commandant en ruiters van harte proficiat met dit fraaie resultaat. Op zondag 5 september wordt deelge nomen aan de kringkampioenschappen te Horst en op zondag 19 september aan de kampioenschappen van de NKB te Wanroy. Op de foto het kampioensachttal van „Ons Genot" met reserve en comman dant, v.l.n.r.: J. Vlemmix, Marie-Loui- se Cornelissen, Ria Peeters, Tjeerd Jen- niskens, André Peetere, Yvonne Wilms, John Weijs, Sandra van de Ven, Anita Maas en Pieter Cornelissen. M.J. Woudstra, brandweercom mandant. Helpt u, met mij, DEZE brand te bestrijden! Prof. Dr. J. Zijlstra. Wat de schat kist niet kan, moet u doen. Ria Bremer, TV-journaliste. Nooit bezuinigen op zo'n doel. Hans Wiegel, Commissaris der Koningin. Geven dient het leven.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 12