CDA VERENICINGSNIEIIWS H'Quny Kw n m in ESI IV >NJ JUM MERSELO inTERnnnonni Venray IN Venrays Mannenkoor SI. Pe\^S VROUWEN VOOR VREDE Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Kanarievereniging De Huisvriend Venray JEU DE BOULES Werkgroep Homosexualiteit VENRAY Damesgymnastiek FIETSCROSS- WEDSTRIJD IN OVERLOON St. Gerardus- Bedevaart Verenigingsnleuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. A.s. donderdag 26 aug. om 19."30 repetitie tenoren en om 20.00 gehele koor. Donderdag 2 sept. om 19.30 repetitie voor de baspartijen en om 20.00 gehele koor. Zondag 19 sept. om 11.30 zondag ochtendconcert, samen met fanfare Merselo in de foyer van de schouwburg. Vrijdag 29 out. deelname zangers- dagen te Blerick. 6 nov. feestavond in schouwburg. Tevens huldiging div. jubilarissen in ons koor. T/m donderdag 9 sept. is er weer gelegenheid zich aan te melden als (aspi rant) lid van Venray's Mannenkoor op de wekelijkse repetitieavond in de Burggraaf of tel. bij sekr. F. v. d. Kruif, tel. 86848 Binnenkort wordt er een nieuwe groepsfoto van ons koor gemaakt. Nadere gegevens hierover op de repeti tie. Afmelden R. v. Mil, tel. 86917 of clublokaal de Burggraaf, tel. 81244. DAMESKOOR Woensdag 1 sept. om 19.45 uur partij-repetitie voor de alten; om ongeveer 20.15 uur komen dan de so pranen en de mezzo-sopranen erbij. Zaterdag 4 sept. zingen we om 11.00 uur in de Veltumse kapel de meerstem mige latijnse mis, bij gelegenheid van het 35-jarig huweljksfeest van de ouders van Mevr. Diana Arts. In uniform! Woensdag 8 sept. is er géén repetitie, daar ons repetitielokaal dan stemlokaal is. Deze repetitie is verschoven naar donderdag 9 sept. om 20.00uur. Als U verhinderd bent, wilt U zich dan afmelden ofwel bij Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, ofwel bij Mevr. V. d. Bekcrom, tel. 83332. I Agenda: 'Vrijdag 27 augustus: om 18.30 uur voor I alten en sopranen; om 19.15 uur voor 1 'tenoren en bassen. Maandag 30 augustus: om 18.30 uur alleen voor de alten. Dinsdag 3! augustus: om 18.30 uur alleen voor de sopranen. 18.30 uur voor de nieuwelingen met aansluitend om 19.15 uur spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: De nieuwelingen worden ook verwacht op de repetities van maandag en dins dag (al naar gelang hun indeling) en van vrijdag. Verder doen we een dringend beroep op alle tenoren en bassen om zoveel mogelijk de repetities bij te wonen en op de zondagen in de Paterskerk aanwezig te zijn. CAPRICCIO Zondagmorgen 29 augustus 10.45 te noren en bassen; 11.15 gezamenlijke koorrepetitie. Maandagavond 30 augustus: sopranen om 19.00 uur. Dinsdagavond 31 augustus: alten om 19.00 uur. BOJEMA Vrijdagavond 27 augustus: 18.45 geza menlijke repetitie. Vrijdagavond 3 september: 18.45 geza menlijke repetitie. SALTARELLO Zaterdagmiddag 28 augustus: 16.00 gezamenlijke repetitie. AGÉVOLÊ Zaterdagmiddag 28 augustus: 15.00 repetitie. P.S. Denk aan de contributie. boekhandel van den munckhof la ook dinsdags de gehete dag geopend Zondag 29 aug.: Hoogmis zingen in de Paterskerk. Vrijdag 3 sept.: 2 uur Huwelijksmis zingen in de Vel tumse kapel, dus NIET in de Vredes- kerk. Het bestuur hoopt op trouwe op komst.. Wat betreft onze wekelijkse repeti ties: nieuwe leden kunnen zich melden tijdens de repetities elke woensdag van 6.30 - 7.30 uur in café ,,De Volle Maan", Merseloseweg en bij de voorzit- sater Mevr. Claessens, Kempweg 79, tel. 81719. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 31 augustus 19.30 uur repetitie voor de alten om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel, Ursulastraat. Gedurende de openingstijden van het Tuincentrum Henk Smits kunt u oud papier deponeren in de loods achter het centrum. Indien u verhinderd bent gelieve u zich afcte melden bij: hr. J. Steijlen, Kolk- weg 3, tel. 81221 of mw. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Nog anderhalve week en het is zo ver, dat de TAPTOE 1982 gehouden wordt. De voorverkoop loopt bijzonder goed. Voorverkoopadressen zijn: de sigaren magazijnen C. Jansen, Grote Markt, van Dijck, Langstraat en VW Venray, schouwburg. In de nog resterende repetities wordt de laatste hand gelegd aan de nieuwe show, alsmede aan de organisatie van het evenement. Vóór dc Taptoe staat nog een evene ment op het programma en wel het optreden op de jaarlijkse St. Annaker- mis op het Psych. Centrum, dat zondag 29 augustus a.s. gehouden wordt. Verzamelen om 14.00 uur op St. Anna. Bij gunstig weer wordt daar 's morgens gerepeteerd op het sportveld en wel van 10.30 - 12.00 uur. Drum- en Showband Venray en omgeving Amerikaanse twirlgroep in Venray Zaterdag 14 augustus rond het middag uur kwamen zij aan in het repetitielo kaal 't Trumke van DSV. Door velen werden zij er verwelkomd. Onder hen was ook de burgemeester met echtge note. Na een gezellig samenzijn kwam dan een kort officieel gedeelte. De voorzitter van DSV heette ieder^n hartelijk welkom en wenste zowel de Amerikanen als de gastgezinnen pret tige dagen toe in Venray. De burgemeester heette de Amerikanen van harte welkom in Venray en sprak de wens uit dat er een hechte vriendschap mocht groeien tussen de Sugarettes en DSV. Door de president van de Suga rettes werd toen aan de burgemeester en zijn gemeente aangeboden de ameri- kaanse vlag met bijbehorende persoon lijke brief van de gouverneur van de staat Missouri: li KATHOLIEKE ME VROUWENVERENIGING HEI KATH. VROUWENGILDE GAAT WEER VAN START Het K.V.G. begint het jaar weer op maandag 30 augustus met een Eucharis tieviering m.m.v. Deken L. Theunissen. Het thema van deze viering zal zijn: ,,De kracht van vrouwen". Het tijdstip van bijeenkomst is om 19.30 uur in de kapel van het St. Jozef klooster, Overloonseweg 2. Hierna komen we samen in de foyer van de schouwburg en zal onze voorzit ster Jos van Soest het jaar openen. Op deze avond zal mevr. B. v. d. Voort, emancipatiewerkster van de pro vincie Limburg een korte inleiding houden, getiteld: ,,De invloed van de vrouw op haar leefomgeving, man, kin deren, buurt, maatschappij". Alle leden en belangstellenden zijn op deze avond van harte welkom. U kunt op deze avond kennis maken met het programma voor het komende jaar, dat er als volgt uit zal zien. U kunt inschrijven op de volgende cursussen: Creativiteitscursus, 10 lessen, o.l.v. T. Michels-van Meyel. Versieren van kaarsen, 2 lessen o.l.v. T. Michels-van Meyel. Boekbinden o.l.v. Rector H. J. L. Hoo- gers. Tuinieren, 6 lessen, o.l.v. dhr. J. Wij nen. Naaiclub, 10 lessen, o.l.v. T. Schami- née-Stevens. Vrouw en Geloof, 5 bijeenkomsten, o.l.v. B. Kuhn en N. de Graaf. Verder kunt U lid worden van de vol gende clubs: Kijken naar kunst; Handwerken; Fiet sen; Toneel; Kegelen; Literatuur, Wan del- en natuurclub; Bijbelstudie; Gym nastiek op basis van ballet. Ook dit jaar hebben we voor onze thema-avonden een aantal mensen uit genodigd, die met ons zullen spreken over interessante onderwerpen. Onze lezingen, thema-avonden zien er als volgt uit: 20 sept.: „Erfrecht", door M. Jans sen, notaris. 11 okt. Ned. Hartstichting, door N. Edelbroek-v, Schayk. diëtiste. 1 nov. Kienen t.b.v. Ontwikkelings- projekt Jacq. Eibers in Brazilië. 29 nov. „Pierre Huyskens komt eens langs", door P. Huyskens, journalist. 20 dec. Kerstavond. 17 jan. „Over Homofilie" door drs. J. Grubben, psychiater. 28 febr. „Vrouw en Politiek" door Mevr. M.C. Gruveldinger-Beudeker, lid Prov. Saten Limburg. 4 maart Wereldgebedsdag. 28 maart „Wereldvoedselvraagstuk" m.m.v. de stichting „Melanie". 25 april: „plaats en functie van de vrouw in het gezin en de maatschappij, in samenhang met jeugdcriminaliteit" door dhr. J. Knibbeler, korpschef poli tie. 16 mei Jaarvergadering. Wy zullen dit jaar weer diverse excur sies en studiedagen houden o.a. een fietsvakantie, een wandelvakantie, be- ook aan Tweede Kamer in Den Haag, bezoek vrouwencabaret in Arnhem, middagexcursie naar D.S.M. in Geleen, bezoek aan Marie-Cecile Moerdijk, een bezinningsdag. Wanneer U niet in de gelegenheid bent om op 30 aug. te komen, dan kunt U zich op donderdagmiddag 2 sept. om 14.00 uur in de Burggraaf opgeven voor de diverse clubs en cursussen. Tevens kunnen nieuwe leden zich aanmelden. Iedereen is van harte welkom. Jos van Soest, voorzitster, tel. 83445 Martinet Roling, secretaresse, Serenadestraat 68, tel. 84927 Tineke v. d. Velden, penningmeesteresse, tel. 86168 Beste vrienden, a.u.b. Aanvaardt mijn dankbaarheid voor de gastvrijheid die u aan onze groep de Sugarettes hebt verleend. Na mens alle Missourians wens ik u allen veel goeds toe en nodig ik u uit voor een bezoek aan ons in Missouri als u naar de VS komt. Hoogachtend, Christopher S. Bond, Gouverneur" Na nogmaals iedereen bedankt te hebben werd dit middaggedeelte geslo ten en gingen de gasten met hun pleeg ouders naar huis. 's Avonds werd er een disco-avond georganiseerd. Zondags morgens om 10 uur begon de eerste repetitie. Na de middag zijn alle gast gezinnen met hun gasten naar Kevelaar geweest. Zondagavond kwam er dan een daverende show in de Wetteling. Samen met DSV werd hier een show verzorgd van ongeveer 3 uur. Iedereen kon na afloop weer voldaan naar huis keren, 's Maandags om 10 uur was iedereen weer present om de gasten uit te wuiven. Zij vertrokken om 10.30 uur naar Schiphol en van daar naar de VS. Ook zij hadden zeer veel waardering voor de opvang in onze gemeente. VROUWEN VOOR VREDE is een beweging (geen organisatie) die aan het eind van de jaren zeventig in verschil lende landen op gang is gekomen en ontstond uit verontrusting en verant woordelijkheidsbesef. Verontrusting over de waanzinnige bewapeningswed loop, de toenemende bedreiging door kemenertgie en kernwapens waar de wereld mee is volgestouwd. Verant woordelijkheidsbesef, omdat vrouwen zich realiseren dat ze él te lang zaken betreffende oorlog en vrede, leven en dood, hebben overgelaten aan mannen, terwijl zij, als de helft van de wereldbe volking, natuurlijk mede verantwoorde lijk zijn. Als vrouwen bezorgd om het leven dat wij doorgeven, zeggen wij dat geen kernwapens of andere massale vernieti gingsmiddelen willen. Ook in Venray zijn Vrouwen Voor Vrede aktief! Als U zich voelt aange sproken door de uitgangspunten van onze beweging en U wilt meehelpen deze gedachten uit te dragen, dan kunt U zich opgeven als werkgroeplid of sympathisant. Voor meer informatie, of foldermate riaal en aanmeldingen: Werkgroep: VROUWEN VOOR VREDE M. Vogelsangs, p/a Mr. de Haanstraat 16, 5809 BC Leunen, tel. 80456 M. Peeters, Florishof 22, Venray tel. 04780 - 86288 M. Verhaegh, Rodermanstr. I, Holthees tel. 04782 - 395 vrouwenkafee Vrouwen, het is dan eindelijk weer zover: HET VROUWENKAFEE START MET HET NIEUWE JAAR... en het belooft een heel goed jaar te worden. Nieuwe verkiezingen staan voor de deur en gezien de voorspel lingen zal dit zeker de nodige consequenties hebben voor de positie van de vrouw. Wij komen de crisis in vele vormen tegen, denk maar aan de manier waarop veel vrouwen de eindjes aan elkaar moeten knopen, geen WWV voor gehuwde vrouwen. Dit zal zeker bij de vrouw een aantal vragen oproe pen zoals „waarom juist de vrouw, wat betekent dit voor mij als vrouw, moet ik nu maar thuis blijven, en kan ik er wat tegen doen???" Daaarom geeft het Vrouwenkafee jullie de mogelijkheid om op deze vragen antwoorden te zoeken. Samen te zoeken naar de oorzaken en verbanden gaan leggen tussen jou als vrouw en de maat schappij waarin wij leven. Daarvoor hebben we informatie nodig en een mogelijkheid om samen te praten over deze vragen. Daarom organiseren we Thema-avon den in het Vrouwenkafee en omdat wij een „open organisatie" zijn willen we alle vrouwen de mogelijkheid geven mee te denken en te doen. Op maandag 30 augustus willen we een bijeenkomst houden voor de vrouwen die hiervoor voelen. Vragen die ons die avond bezig zullen gaan houden zijn: „Welke thema's wil ik graag aan de orde zien?" En „Welke vorm kiezen we voor een bepaalde thema-avond?" Alle vrouwen die mee willen denken verwachten wij op maandag 30 augus tus a.s. in het Vrouwenkafee. We be ginnen om 20.15 uur. VROUWENKAFEE VENRAY HOENDERSTRAAT 10 HELP DE WERKGROEP AAN BOEKEN Dat Amnesty International een we reldwijde organisatie is die zich al ruim 20 jaar inzet voor de rechten van de mens weet u natuurlijk al lang. Dat bij de werkgroep Venray van Amnesty International ook al enige jaren werkzaam is in Ven ray en omgeving om zoveel mogelijk bekend heid aan het werk van Amnesty International te geven weet u waar- schijnljkook. Wat u misschgien niet weet is dat dit werk geld kost. Zo heeft ook de werkgroep Venray geld nodig om haar werkzaamheden te kunnen voortzetten. Daarom houdt zij op vrijdag 3 september tijdens de braderie een stand waarin 2e hands boeken te koop worden aangeboden. De opbrengst is ten bate van de werkgroep. Mocht u zelf boeken ter beschikking willen stellen voor deze verkoop dan kunt u ze t/m 2 september afgeven op een van de volgende adressen: Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray. Hannah Kamp, Boleroslraat 5, Brukske-Venray. Ook financiële bijdragen zijn van harte welkom op onze girorekening: 3875939 t.n.v. penningmeester A.I. werkgroep Venray. Ons kontaktadres: Han van Weers, Aan de Dril 11, Venray, tel. 84136. Zaterdag j.l. namen 14 van de 15 deelgerechtigde schutters van onze schutterij deel aan het bondskampioen- schap van Schuttersbond Juliana. Door de harde en zeer hinderlijke wind waren goede schiet-prestaties praktisch uitgesloten. Dat onze huidige comman dant Guus Stiphout 53 ronden overeind bleef bestempelt hem tot de betere schutters. Proficiat Guus. Zondag vond de jaarlijkse schietwed strijd met onze zustervereniging St. Anna plaats. De combinatiewedstrijd werd een overwinning voor onze schut ters zodat de wisselbeker in ons bezit blijft. De wedstrijd op de wip werd ge wonnen door mevr. Stevens. Harrie Rongen was winnaar op de vrije hand. Gerard Stals was niet te verslaan op de grote buks. Alle deelnemers aan en de organisa toren van de wedstrijd bedankt. Alle winnaars proficiat. Onze eigen kampioenswedstrijd vindt plaats op zaterdag 4 september a.s. Reserveer die middag en kom meedoen. Herfstkampioenschieten Zondagmorgen j.l. was de 2e zondag om de herfstkampioenstitel. De stand is als volgt: IPiet Volleberg 11 punten Pieter v.d. Broek 11 punten 3Herman Janssen 10 punten Koos vKilsdonk 10 punten Harrie Rongen 10 punten 6. Antoon v.d. Broek 9 punten Roel Kreemer 9 punten Jo Reynders mw. 9 punten 9. jan Willems 8 punten 10. Peter Willems sr. 6 punten Gerrit Mulder 6 punten 12. Peter Willems jr. 5 punten Leen Willems mw. 5 punten Frans Bogerts 5 punten 15. Joos van Gerven 4 punten Jep Jansen 4 punten 17. Martien Hendriks 3 punten 18. Nel Willems mw. 2 punten 19. Carla Riteco mw. 0 punten Zandakker - St. Anna Zondagmiddag is een delegatie van ons gilde naar een schietconcours te Oeffeit geweest, alwaar A. v.d. Broek de 8e prijs op de vrije hand behaalde. De overige leden schoten een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het Zandakker, waar de prijzen als volgt te beurt vielen: Korps: 1. Zandakker 28 pt. winnaar wisselb. 2. St. Anna 23 pt. Kampioen klein geweer: 1. T. Stevens, Zandakker 2. P. v.d. Broek, St. Anna 3. H. Jacobs, Zandakker Groot geweer: 1. G. Stals, Zandakker 2. J. Krijnen, Zandakker 3. M. Stiphout, Zandakker Vrije hand: 1. H. Rongen, St. Anna 2. M. Rongen, St. Anna 3. H. Janssen, St. Anna Gelukshark: 6 Flessen wijn: 1. H. Janssen St. Anna 2. R. Schutte, Zandakker 3. J. Lenssen, Zandakker 4. G. Krijnen, Zandakker 5. P. Willems, St. Anna 6. M. Lenssen, Zandakker 6 Hanen: A. Stiphout, Zandakker 2. H. Rongen, St. Anna 3. H. Stevens, Zandakker 4. J. Krijnen, Zandakker 5. G. Lenssen, Zandakker 6. M. Hendriks, St. Anna Berichten uit 't Peppelshuus Ook deze week starten er weer groepjes scouts na de zomervakantie. Opening van ons scoutingjaar met daarbij de onthulling van de naam van onze „nieuwe" groep op 25 september a.s. Kinderen die in de 2e klas zitten en kabouter of welp willen worden kunnen zich melden bij: Kabouters: Mw. Alie Overbeek, tele foon 82463; welpen: dhr. Jos Stevens, telefoon 85185. De groepen kabouters en welpen worden opgevuld tot 24 kinderen. Dus, wie 't eerst komt, 't eerst maalt. Daarna is er een wachtlijst. Hoi allemaal, Nadat er vorige week geen stukje is verschenen gaan we nu weer goed van start met een nieuw NJNseizoen. Het Nazoka is alweer een tijdje achter de rug maar het was een leuk kampje alleen wel erg kort (slechts een excursiedag). Toch werden er leuke dingen gezien zoals een ijsvogeltje op een sovon-excursie langs de Ruhr. Op de mijn weg een waardevol heide gebied ten oosten van Roermond met de laatste vindplaats van de adder in Limburg b.v. werden leuke plantjes als ronde zonnedauw, beenbreek en heide- kwartelblad gezien. Bij een ven hebben we verder de libellen soorten bekeken die er zaten, wat erg leuk bleek te zijn. Er werden 12 soorten gevangen, waaronder de keizerlibel, de grootste inlandse libel en de koraaljuf fer. Zondag is er weer een excursie. Marion gaat dan naar de Hamert om er naar alles wat langskomt (of waar wij langskomen) te kijken. Vertrek om 8 u. vanaf het Schouwburgplein. De week daarna, op zaterdag 5 september zal ikzelf een libellenexcursie leiden naar de Rouwkuilen (bij Yssel- steyn). In dit gebiedje heb ik in 3 jaar tijd zo'n 25 soorten libellen gevangen wat dit gebied erg interessant maakt voor libellen. Na de excursie om 2 uur zal er dan nog een libellenmiddag zijn waar nagepraat kan worden over de excursie en waar verder nog materiaal op je gemak kan worden gedetermi neerd. Verder is er dan een dia-lezing over libellen en kan er vanalles van elkaar geleerd worden en uit boeken die dah voorhande liggen. Volgende week meer over deze libellendag. Verder nog enkele mededelingen: proefleden die uiteraard altijn van harte welkom zijn op excursie kunnen nu lid worden door naar Ton Stapels, Berg- kwartier 40 in Venray te stappen en er 35 gulden te betalen waarvoor je dan dus een heel jaar alle blaadjes ontvangt, naar kampjes kunt gaan en op excursie kan gaan. Wil iedereen die zin heeft, vacantie- excursies of kampverslagen inleveren bij Peter Wondergem, Serenadestraat 21, Venray. Ook proefleden misschien? Houdoe, tot op excursie, Stefan. Informatie tel. 04780-82413. Vergadering maandag 30 aug. 1982, 20.00 uur „In den Engel". Agenda: 1Opening. 2. Verslag secretaris. 3. Ingekomen stukken. 4. Bestuursmededelingen. 5. Mededelingen T.T.-bestuur. 6. Contributie-inning. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Tijdens de regionale voorronden die op zondag 22 augustus in Eindhoven wer den gehouden, heeft de nog zeer jonge Venrayse Jeu de Boules Club Venray 80, haar eerste succes geboekt. Van de veertien deelnemende doublet ten haalden er drie de tweede ronde. In het verder verloop van de wedstrij den, vielen hier nog twee doubletten af. Het doublet dhr. Gorree en mevr. Gor- ree behaalde een zeer eervolle vierde plaats. Uitzending naar nat. doubletten- kampioenschappen De behaalde vierde plaats geeft dhr. en mevr. Gorree het recht om deel te nemen aan de nat. kampioenschappen die op zondag 19 september a.s. in Dordrecht worden gehouden. Wedstrij dkalender 29 aug. Tournooi in Netersel. 12 sept. Regionale tripetten kampioen schappen in Eindhoven. 19 sept. Tournooi HTCC Eindhoven. Nat. doubletten kampioenschappen in Dordrecht. Wie gaat er naar Dordrecht om Nel en Herman te stimuleren? Na twee maanden vakantie beginnen we ons nieuwe seizoen weer met frisse moed. We starten met een soosavond op donderdag 26 augustus a.s. in bar „De Haze mand", waar je vanaf 20 uur tot 02.00 uur terecht kunt voor een gezellige avond. Deze soosavond hou den we iedere laatste donderdagavond van de maand op dit adres (Lang straat 7). We zijn blij dat we na het vertrek van Clara en Adri ook hun opvolgers bereid hebben gevonden hun gezellige ruimte voor onze werkgroep open te houden. Iedereen is dus donderdagavond weer van harte welkom. Overigens hebben we op dinsdag 31 augustus a.s. weer de eerste kollektief- vergadering van dit nieuwe seizoen. De vergaderingen zijn openbaar en ieder een die eens kennis wil maken met de werkgroep van het COC in Venray, is ook daar van harte welkom. Ook om aktief deel te nemen. Voor een gesprek of opvang kan men altijd de onderstaande nummers bellen: mannen: 04780-88809; vrouwen: 04780- 80107. Tot ziens? Vrijdag 27 augustus gaan we midget- golfen. Zorg dat je om 19.00 uur op de JUM bent. Eigen bijdrage 1.-. Zaterdag en zondag 28 en 29 augustus zijn we vanaf 20 uur geopend. Op 17 augustus j.l. hield het CDA-be stuur zijn eerste vergadering na de zo mervakantie. Uiteraard werd zeer uitvoerig aandacht besteed aan de besprekingen tussen CDA en PvdA om te komen tot een zo breed mogelijk college van B en W. De beide onderhandelingsdelegaties heb ben overeenstemming bereikt over een concept-programma 1982-1986. Op 24 augustus zal dit concept-pro gramma in beide partijen worden besproken en hopenlijk definitief wor den vastgesteld. Zoals bekend, zal het CDA 3 van de 4 wethouders leveren, n.l. mevr. H. Poels-Peters en de heren Jvan Oers en W. Claessens. Het is het voornemen van het CDA om de leden zoveel mogelijk bij het werk van de nieuwe fraktie te betrekker Alle leden van het CDA ontvangen deze week een brief waarin zij worden uit genodigd hun eventuele belangstelling voor bepaalde onderwerpen kenbaar te maken via een bijgevoegd antwoord formulier. In verband met de verkiezingen voor de Tweede Kamer op 8 september a.s. werd uitvoerig aandacht besteed aan de verkiezingscampagne. Op zaterdag 4 september a.s. zal de verkiezingskara vaan van 11.15 tot 12.15 uur in Venray zijn. Een groot aantal ministers en kan didaat-kamerleden zullen dan in de Venrayse winkelstraten met de kiezers komen praten. Op diezelfde zaterdag 4 september zai er 's avonds in de Rodahallen in Kerkrade een grote manifestatie plaat-vinden voor de CDA-leden. Vanuit Noord limburg zullen 3 bussen naar Kerkrade rijden. (Inlichtingen en opgaven bij Mevr. E. van Bavel, tel. 04780-82193). De afgelopen jaren werden de bestu.-rs- vergaderingen steeds bijgewoond door enkele adviseurs afkomstig uit de Pro - vinciale Staten en de gemeenteraad. Gezien de wijzigingen die zijn opgetre den werd thans afscheid genomen van de adviseurs mevr. Poels-Peters en de heren G. Schols en J. Loonen. De be stuursvergaderingen zullen voortaan worden bijgewoond door de heer Truijen, de fraktievoorzitter in de ge meenteraad. Namens de CDA-jongeren zal de v Ton Mulders de vergaderingen als advi seur bijwonen. Tijdens de bestuursvergadering werd uitvoerig gesproken óver de taakver deling binnen het bestuur en uvei "de afgevaardigden naar andere or. ten van de partij 45 - 60 jaar Na vele reakties in het afgelopen sei zoen uit Venray, Oostrum, Veulen, Geysteren en Overloon, starten wij, mits voldoende deelname, m.i.v. sep tember een nieuwe gymgroep op woensdagmorgen. Wilt U op aangepaste en verantwoor de manier aan beweging doen, kunt U ook lid worden. Opgave en inlichtingen bij Mevr. Bouten, tel. 80362 Mevr. Direks, tel. 81075. Op zondag 29 augustus a.s. organi seert buurtvereniging „de Pritter" een fietscrosswedstrijd op het terrein aan de Jan Hendrickxstraat in Overloon. Aan deze wedstrijd kunnen deelne men alle fietscrossers uit Overloon en omstreken die geen licentiehouder zijn, maar wel in het bezit van een veilig crossfiets. Ook een valhelm is verplicht. Er wordt gestreden in verschillende leeftijdsgroepen van 6 jaar t/m 15-16 jaar. Iedere deelnemer of deelneemster krijgt na afloop een herinneringsvaantje en voor de eerste drie in elke groep zijn leuke standaards beschikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt 3,—. Opgave is mogelijk tot uiterlijk donderdag 26 augustus bij onderstaan de adressen: Pater Bleysstraat 15, Overloon, tel. 04788-1672; Fr. v. Bijnenstraat 5, Overloon, lel. 04788-1350; (Wel graag de geboortedatum verniel den). De wedstrijden beginnen om 12.00 uur, maar daarvóór is er nog gelegen heid om te trainen. De entree bedraagt voor die dag slechts ƒ1, Deze bedevaart komt dit jaar niet op de traditionele 2e zondag van september i.v.m. de viering van Roermond 750 jaar stad. De bedevaartstrein voor Noord- en Midden-Limburg rijdt dit jaar op zondag 26 september 1982. Nadere inlichtingen over prijs en vertrektijd en kaartverkoop volgen over enkele weken.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11