GEMEENTEPRAAT In onze gemeente staan neel wat glasbakken. PvdA CDJA VENRAY NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütle, Bureau Voorlichting Bestemmingsplan Centrum Bestemmingsplan Buitengebied Bestemmingsplan Smakt Verklaring van geen bezwaar Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Verval van wegen Landgoed Geijsteren Sporthal 2 weken gesloten Herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen Baatbelasting Lollebeekweg Wijzigingen van bouwverordening incl. logies- verordening Verkeersspreekuur Commissie sociale zaken c.a. Wat heeft dat nou voor zin? SUBSIDIEMOGELIJKHEDEN VOOR HET ONDERHOUD VAN PARTICULIER BOS Bouwvergunningen verleend A.S. DINSDAG VALT BESLISSING OVER WETHOUDERS en omgeving PEEL EN MAAS De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 23 augustus 1982, gedurende één maand, ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordeningJ kamer 201, voor een ieder ter inzage ligt de hernieuwde 2e herziening van het bestemmingsplan Centrum, zoals vastgesteld door de gemeenteraad bij zijn besluit van 10 augustus 1982, nr. R 1156. Bij de vaststelling zijn in het ontwerp geen wijzigingen aangebracht. Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend kunnen gedurende bovengenoemde termijn van terinzagelegging bezwaren tegen de vastgestelde herziening indienen bij gedeputeerde staten van Limburg te Maastricht. Venray, 20 augustus 1982 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 23 augustus 1982, gedurende één maand, ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 202, voor een ieder ter inzage ligt de le herziening van het bestemmingsplan Buitengebied, zoals vastgesteld door de gemeenteraad bij besluit van 10 augustus 1982, nr. R 1157. Bij de vaststelling zijn in het ontwerp geen wijzigingen aangebracht. Zij die zich tijdig met bezwaren lot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn van terinzageleggig bezwaren tegen de vast gestelde herziening indienen bij Redenu- teerde staten van Limburg te maas- tricht. Venray, 20 augustus 1982 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31-van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat bij Koninklijk Besluit van 13 juli 1982 niet-ontvanke- lijk, respectievelijk ongegrond, zijn ver klaard de beroepen, ingesteld tegen het besluit van gedeputeerde staten van Limburg van 21 oktober 1980, le afde ling, nr. BI 34073, waarbij gedeeltelijk is goedgekeurd het bestemmingsplan „Smakt", vastgesteld bij raadsbesluit van 25 september 1979, nr. R 378. Het plan is thans onherroepelijk met uitzondering van enkele gedeelten van de van het plan deel uitmakende ge bruiksvoorschriften, waaraan ambts halve goedkeuring is onthouden. Het bestemmingsplan ligt ter inzage ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Venray, 20 augustus 1982 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 14 augustus 1982 aan het gemeentebestuur verzonden de navol gende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een varkensstal aan de Lollebeekweg 26, t.n.v.A. M. Drüggen; het bouwen van een opfokkippen- hok aan de Endepoel 4a, t.n.v. L. A. P. M. Jenniskens; het bouwen van een varkensstal aan de Puttenweg 108, t.n.v. A. G. Th. Jenniskens; het bouwen van een woning aan Herik 6 te Venray t.n.v. P. J. G. Ver dellen, Moderatostraat 7 te Venray. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift in dienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaar schrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 20 augustus 1982 De burgemeester van Venray, mr.'H. J. M. Defesche Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een berging hondehok aan de Kruidenlaan 202, t.n.v. F. L. A. M. Kappel, Maashese- weg 50 te Venray; het bouwen van een woning met garage aan de Castelostraat te Casten- ray, t.n.v. L. P. M. Drüggen, Lolle beekweg 49 te Castenray; verbouwen en uitbreiden varkens stal aan de Straat 11a, t.n.v. J. M. P. M. Poels. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 20 augustus gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage bij de afdeling ruim telijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 20 augustus 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van H. Poels, Deurneseweg 111 te Ysselsteyn-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Deurneseweg 111 te Ysselsteyn, negatief te beschikken. De ontwerpbeschikking,alsmede de aaftvT&! éfi andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 3 september 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 20 augustus 1982 Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat ingevolge het bepaalde in artikel 12, 2e lid van de Wegenwet het door gedep teerde staten van Limburg goed gekeurde raadsbesluit inzake het ont trekken aan het openbaar verkeer van enkele weggedeelten in het landgoed Geysteren, zoals staat aangegeven op de bij het besluit behorende situatieteke ning, vanaf maandag 23 augustus 1982 gedurende ten minste veertien dagen ter gemeentesecretarie, afdeling III-D, ka mer 202, ter inzage van een ieder wordt gelegd. Ingevolge het bepaalde in artikel 11a van de Wegenwet staat voor iedere belanghebbende uiterlijk tot op de dertigste dag na heden beroep open op de Kroon van de beslissing van gedepu teerde staten van Limburg. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M.Poels, secretaris De sporthal ,,De Wetteling" zal van 16 tot 29 augustus voor alle sportakti- viteiten gesloten zijn. In deze periode zal de vloer van de sporthal een face-lift ondergaan omdat een nieuwe toplaag zal worden aange bracht. Tégenover het nadeel van een slui tingsperiode staat straks het grote voordeel van een schitterende vloer. Op maandag 30 augustus kunnen de gebruikers weer in ,,De Wetteling" terecht. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat voor de her keuring van maten, gewichten en meet werktuigen in de gemeente zitting zal worden gehouden in kamer 19 van het raadhuis, (zij-ingang kantine), Raad huisstraat 1 te Venray, op: woensdag 22 september 1982 van 10.30 - 12.30 uur en van 13.30 - 15.30 uur; donderdag 23 september 1982 van 10.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 15.30 uur. In verband hiermee moet het volgen de in acht worden genomen: 1. door de Dienst van het IJkwezen zullen voor zover mogelijk oproe pingen aan de herijkplichtingen worden verzonden, vermeldende plaats en tijdstip voor de aanbieding ter herkeuring van de maten, ge wichten en meetwerktuigen. Er wordt echter uitdrukkelijk op ge wezen, dat de verplichting tot her keuring blijft bestaan ook al wordt geen oproeping ontvangen; 2. de maten, gewichten en meetwerk tuigen moeten voor 1 januari 1983 gestempeld zijn met het jaartal 81 of 82, gevat in een vierkant of in een zeshoek; 3. bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, bestaat nog gelegenheid tot herkeuring aan het IJkkantoor te 's-Hertogenbosch, Jacob van Maerlantstraat 100, iedere maandag van 09.00 - 12.00 uur en van 13.30- 16.30 uur; 4. voor de herkeuring van maten, ge wichten en meetwerktuigen en voor de justering van gewichten is justeer- loon verschuldigd, dat bij het weer in ontvangst nemen der voorwerpen moet worden voldaan. Venray, 20 augustus 1982 Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Bij Kononklijk besluit van 24 juli 1982 No. 15 ia goedkeuring verleend aan de Baatbelastingverordening berm- verharding Lollebeekweg 1982. Die ver ordening is door de gemeenteraad vast gesteld bij besluit van 30 maart 1982, Nr. R 1070. Met ingang van het jaar 1983 zullen de eigenaren van de betreffende onroe rende goederen ieder jaar worden belast met een bedrag van 9,31 per ml grenzend aan de in 1981/1982 aange brachte bermverharding. De belasting zal gedurende 30 jaren geheven worden. Afkoop is mogelijk. Daarover zullen zij, die op 1 januari 1983 eigenaar zijn van de onroerende goederen, die belast zullen worden, in het begin van 1983 schriftelijk mededeling ontvangen. De verordening ligt voor belangheb benden vanaf heden gedurende 3 maanden ter lezing op de afdeling be lastingen op het raadhuis, kamer 132. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Burgemeester en wethouders van Venray brengen hierbij ter algemene kennis, dat de besluiten van de gemeen teraad van 9 maart 1982, nrs. R 1061 ordening tot wijziging van de bouwver ordening (16e en 18e wijziging) en een verordening tot wijziging van de bouwverordening logiesgebouwen, door Gedeputeerde Staten van Limburg zijn goedgekeurd bij besluiten van 13 juli 1982, nrs. BL 7512 en BL 7513, en voorts, dat zij bij hun besluit van 27 januari 1982, nr, 107a, wijzigingen in bijlage F behorende bij de bouwver ordening hebben vastgesteld. De wijzigingen betreffen in hoofd zaak: a. aanpassingen in verband met de noodzaak tot energiebesparing; b. aanpassingen in verband met de tot standkoming van een NEN-norm in zake de modulaire coördinatie (het maat- en plaatsingssysteem voor on derdelen in de woningbouw); c. technische en redactionele aanpas singen aan nieuwe ontwikkelingen of in de praktijk wenselijk gebleken verduidelijking van de voorschrif ten; d. aanpassingen van de nadere regelen inzake afvoerleidingen en afvoer putten. De wijzigingsbesluiten liggen met ingang van heden gedurende drie maanden voor eenieder ter inzage in kamer 201 van het raadhuis, Raadhuis straat 1 te Venray tijdens de openings tijden (9.00 - 12.00 uur). Zij treden in werking op de derde dag na heden. Venray, 20 augustus 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M.Poels, secretaris ?HOO«f Na een onderbreking, veroorzaakt door vakanties van leden van de werk groep verkeersmaatregelen, wordt don derdag a.s. 26 augustus weer het verkeersspreekuur gehouden. Iedereen die opmerkingen over een bepaalde verkeerssituatie heeft, kan een afspraak maken om dit probleem in het verkeersspreekuur aan te kaarten bij ambtenaren van de afdeling Openbare Orde en Veiligheid, Civieltechnische Werken en Verkeer en van de Politie. Bezoekers van dit spreekuur worden verzocht vooraf een afspraak te maken met de heer W. Gossens (tst. 159) of de heer G. Rutten (tst. 320). Het spreekuur begint 26 augustus om 10.00 uur in het raadhuis. Op donderdag 26 augustus a.s. komt, om 17.00 uur in kamer 127 van het raadhuis, de commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschap pelijk werk voor het laatst bijeen in haar huidige samenstelling. In deze laatste commissie-vergade ring, vóór het afscheid van een aantal raadsleden en wethouders op 31 augus tus en de installatie van He nienu«oH van Venray op 7 september, staan slechts enkele punten op de agenda. Je ziet ze nog slaan hier en daar. te hebben En dat zou jammer zijn. de vuilniszak. En glas en glasscherven rrusschien wel bij de buren Zakken met Want i-*■jjr van d»e bobbels. Kennelijk steken daar nog steeds de lege flessen in Zouden die mensen wl weten wat ze weggooien? Zouden ze nooit van de glasbak hebben gehoord? Of ergens gelezen hebben, dat we tegenwoordig kans zien I -1 om van hel groezeligste glazen potje weer een flonkerende fles te maken? "t Nuttige opnieuwgebmiken. 'tïs de hoogste tijd. 't Is ons langzamerhand gaan dagen: moeder aarde is niet onuit puttelijk. Daarom brengen we dingei die daar geschikt voor zijn opnieuw ii drkulalie. Maken ze opnieuw akticf ii de kringloop. Later zak? Om te beginnen: De beste grondstof voor glas. I Want dat is ...glas. I Door het niet opnieuw te maken uil zand kalk en soda besparen wij 35% energie. En gebruikt glas is er steeds opnieuw weer goed voor. Wfe leveren m Nederland met elkaar zo'n jal. Üzer. 400 miljoen kilo gebruikt glas. onbetaal- Opzichzclf al grondstof genoeg om even m een doosje apart te zetten En in de glasbak te werpen, nietw aar? Maar er is warempel nog wel méér. Heel simpel: het spaart u ruimte ei Glas het inzamelen waard. Hup, in de glasbak! i proces. Dat spaart bergen grondstoffen En stromen energie. En zie: onze blikjes massa smelten we om tot staal. Üzer papier en plastic spelen wrer on baar hun rol "Recyclen" heet dat simpele beginsel offioeet Zo officieel dat we haast zouden denken daar als nedengpartikuliergeenboodschapaan Overal worden de glasbakken loyaal gevuld In Franknjk. België. Duitsland Ook grote delen van ons land zijn al aan de bak. In meer dan de helft kilo glas ingezameld. Zet ook üw glas apart en breng 't er even heen. Dan lukt het vast om met z'n alten méér dan 200 miljoen kilo in te zamelen en dit is dan ruim 50% van al het afvalglas. Wiarom dat kan? In heel wat gemeenten zijn de mensen op weg naar dat percentage of er Inmiddels al voorbij. Dus met z'n alten aan de bak. De glasbak is nóóit te ver! Tijdens de behandeling van de land bouwbegroting 1976 verklaarde de toenmalige minister van Landbouw o.a.: „Bosbouw neemt t.o.v. andere vor men van bodemgebruik een aparte po sitie inM.i. is het van groot belang, dat ook particulieren bos beheren, zeker in die gevallen waarin het niet nood zakelijk is een beheersniveau te hebben van een gevarieerd of een intensiteit als van de overheid wordt verwacht. De steunmaatregelen ten behoeve van de instandhouding en waar gewenst uit breiding van het bos zullen gericht moeten zijn op de onderhoudsaspecten om te bereiken dat de veelzijdige maat-schappelijke waardevolle funkties van het bos zo goed mogelijk worden vervuld en bestendigd". Met betrekking tot de natuurterrei nen zou hetzelfde gezegd kunnen zijn. De beide beschikkingen van 20 septem ber, die op 1 jan. 1977 in werking zijn getreden, beantwoorden aan de boven omschreven doelstelling. De verwach ting lijkt gerechtvaardigd dat de bos bouw en het natuurbeheer weer ,,in beweging" komen en dat het beheer van de bossen en de natuurterreinen in par ticulier bezit erdoor wordt geaktiveerd. In een tweetal publikaties willen wij nader ingaan op de motieven, die tot de totstandkoming van de beschikkingen hebben geleid. Tevens wordt in grote lijnen op hun inhoud ingegaan. Gebrek aan beschikbare financiële middelen bij particulier en gemeente is er de voornaamste oorzaak van dat de beheersmaatregelen, die noozakelijk zijn voor de instandhouding van bossen en natuurgebieden, gedurende de laatste jaren steeds meer achterwege zijn gelaten. De beschikkingen Bosbijdragen/Na- tuurbij dragen beogen een doelmatig beheer weer mogelijk te maken. Dit beheer zal zoveel mogelijk gericht moeten worden gevoerd, hetzij door de uitvoering van een goedgekeurd be heersplan, hetzij door het opvolgen van gegeven beheersaanwijzingen. In tegen stelling tot de Bosbijdrageregelingen, die met ingang van I januari 1977 werden ingetrokken, is er geen onder scheid gemaakt tussen particulieren en openbare lichamen. Ook is er geen terugloop meer in de hoogte van de bijdrage naarmate de oppervlakte groter is. Overigens bleven toezeggingen die op grond van deze regelingen waren gedaan van kracht ge durende de jaren waarover deze oude bosbijdrage werd toegezegd (uiterlijk tot 1980). Wordt ook een nieuwe bos bijdrage toegekend, dan wordt hiervan het bedrag van de oude bosbijdrage afgetrokken. Met betrekking tot het toegankelijk stellen wordt er van uitgegaan, dat het beleid zoveel mogelijk wordt voortge zet. Dit betekent, dat een bos, waarvoor de bosbijdrage wordt toegekend, in beginsel toegankelijk moet worden gesteld voor het publiek voor wat betreft de wegen en paden. Hoewel dit ook voor de natuurterrei nen zoveel mogelijk het geval dient te zijn,"kan zich hier eerder dan bij bossen de situatie voordoen, dat b.v. aard, lig ging of natuurwaarde van een terrein zich tegen het toegankelijk stellen ver zet. WELKE TERREINEN KOMEN VOOR EEN BOSBIJDRAGE EN/OF NATUURBIJDRAGE IN AANMERKING? Bosbijdrage In beginsel komen voor de toepassing van de Beschikking Bosbijdragen in aanmerking bossen en andere houtop standen die gelegen zijn buiten de bebouwde kom zoals die volgens de Boswel is vastgesteld. Het moet hierbij gaan om: Een eenheid bos van tenminste 5 ha of Bos van minder dan 5 ha maar niet minder dan 1 ha indien dit bos van bijzondere landschappelijke beteke nis is of Natuurterrein van minder dan 5 ha dat is gelegen in of aan een eenheid bos van dezelfde eigenaar waarvoor deze een bosbijdrage krijgt. Voor een dergelijk natuurterrein is geen minimum-oppervlakte bepaald. De Beschikking kan niet worden toe gepast op: een bos ten aanzien waarvan de di recteur van oordeel is dat het uit na tuurwetenschappelijk oogpunt voor een natuurbijdrage in aanmerking komt. een bos van minder dan 5 ha dat is gelegen in of aan een natuurterrein van dezelfde eigenaar waarvoor deze een natuurbijdrage krijgt. Natuurbijdrage In beginsel komen voor toepassing van de Beschikking Natuurbijdragen in aanmerking alle natuurterreinen. Onder natuurterreinen worden in het algemeen die gebieden verstaan waarop geen houtopstanden staan en die in natuur wetenschappelijk opzicht waardevol zijn, voor behoud van het natuurlijk milieu van belang zijn, of die uit een oogpunt van natuurschoon van beteke nis zijn. Onder de regeling vallen dus de meeste van in ons land voorkomende ty pen van natuurterreinen zoals stuif zand, duinen, heide, hoogveen, laag- veenplassen en moerassen, vennen, schraallanden, rivierduinen, oude ri vierarmen, doorbraakkolken en wielen, buitendijkse terreinen als gorzen en kwelders. Voorts wordt er nog op gewezen, dat uit een oogpunt van natuurbehoud be langrijke oevers van grote wateren zoals meren en plassen steeds als zelfstandige natuurterreinen kunnen worden aange merkt en in aanmerking kunnen komen voor de natuurbijdrage. Het moet hierbij gaan om: Natuurterrein van ten minste 1 ha dat deel uitmaakt van een natuurterrein van ten minste 5 ha. In tegenstelling tót de bosbijdrage kan de natuurbijdrage dus al voor 1 ha van een natuurterrein worden toege kend ook indien voor de rest van de oppervlakte van dat natuurterrein geen natuurbijdrage wordt toegekend, bij voorbeeld omdat het van een andere eigenaar is die niet voor een bijdrage in aanmerking wenst te komen. Natuurterrein van ten minste 1 ha dat deel uitmaakt van een natuurterrein dat kleiner is dan 5 ha indien dat ter rein op zichzelf van bijzondere betekenis is. Open water, dat geheel of gedeelte lijk een natuurterrein vormt, wanneer dit water een wezenlijk onderdeel uit maakt van een natuurterrein, dat: een groetere oppervlakte heeft dan het water; ten minste 5 ha groot is en niet overwegend ook zelf uit open wa ter bestaat. Hierbij kan gedacht worden aan pet gaten, vennen en dergelijke. Open water wanneer dit op zichzelf van bijzondere betekenis is en niet groter is dan 25 ha. Hierbij kan gedacht worden aan oude rivierarmen, kolken, wielen en derge lijke. En voorts: Bos dat uit natuurwetenschappelijk oogpunt van bijzondere betekenis is. Bos met een oppervlakte van minder dan 5 ha dat gelegen is in of aan een natuurterrein van dezelfde eigenaar, waarvoor deze een natuurbijdrage krijgt. Voor een dergelijk bos is geen minimum-oppervakte bepaald. Terrein dat op grond van de Natuur beschermingswet is aangewezen als beschermd natuurmonumen (hieron der kan ook bos vallen) en voor het beheer waarvan niet al een andere gel delijke bijdrage van het Rijk wordt ontvangen. De Beschikking-Natuurbijdragen kan niet worden toegepast op: een natuurterrein van minder dan 5 ha dat is gelegen in of aan een bos van dezelfde eigenaar waarvoor deze een bosbijdrage krijgt; een natuurterrein voor het beheer waarvan al een andere geldelijke bij drage van het Rijk wordt ontvangen (b.v. een bijdrage op grond van de Natuurbeschermingswet, bosbijdra ge, bijdrage op grond van onder- houds- of beheersovereenkomst). Belastingfaciliteiten zoals die bijv. worden verleend op grond van de na- tuurschoonwet 1928 worden niet be schouwd als een geldelijke bijdrage van het Rijk. (Slot volgt) Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 18 augustus 1982 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het uitbreiden van ,,De Clockert" aan de Bergweg 4. t.n.v. het stichtings bestuur Soc. Medisch Centrum „De Clockert"; het plaatsen van een afscheiding t.b.v. LPG-installatie nabij de van Berlostraat, t.n.v. Fa. Lucassen; het bouwen van een garage aan de St. Servatiusweg 10, t.n.v. Th. J. M. Kusters; het bouwen van een berging aan de Dr. Kortmannstraat 32, t.n.v. Mevr. A. Stiphout; het bouwen van een tuinberging aan de Stationsweg 36, t.n.v. H. W. F. v. d. Ven; het bouwen van een woning aan de Castenrayseiveg 10, t.n.v. Mevr. M. Versleijen-Joosten. Venray, 20 augustus 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche In meerdere besprekingen hebben de onderhandelingsdelegaties van het C.D.A. en de P.v.d.A. de basis gelegd voor een concept-beleidsprogramma voor de Gemeenteraadsperiode 1982- 1986. In een open overleg en goede sfeer is door de delegaties op hoofdpunten overeenstemming bereikt over een gezamenlijk programma. Op dinsdag 24 augustus a.s. zullen het C.D.A. en de P.v.d.A. zich uitspre ken over het voorstel van de onderhan delingsdelegaties. Op 24 augustus zal tevens aan de respectievelijke vergaderingen een defi nitieve voordracht gedaan worden ten aanzien van de vier kandidaat-wethou ders. Namens het C.D.A. zijn kandidaat gesteld: Mevrouw H. Poels-Peters en de heren W. Claessens en J. van Oers. Namens de P.v.d.A. is kandidaat ge steld de heer H. Willems. De openbare bijeenkomst in wijkcen trum Brukske vanavond (donderdag), waar PvdA-fraktievoorzitter Wim Meijer korte spreekbeurten houdt over werkloosheid en kernbewapening, be gint om 21.00 uur. Dit om misverstan den over het tijdstip te voorkomen. Van te voren bezoekt Meijer de wijk zoals lijsttrekker Joop den Uyl vanmid dag o.a. Desselke bezocht. De verdere campagne voor de verkiezing op 8 sep tember wordt uit de doeken gedaan tijdens de ledenvergadering, die dinsdag 24 augustus om 20.00 uur wordt gehouden, eveneens in wijkcentrum Brukske. Dan ook komt aan de orde het concept beleidsprogramma '82-'86 van CDA en PvdA, dat de basis vormt voor het nieuwe Venrayse college van b. en w. Voor het eerst een PvdA-wethouder? 24 augustus valt de beslissing. Met het oog op de verkiezing van 8 september zijn voor belangstellenden (ook niet-leden!) raam-affiches ver krijgbaar bij Joost v. d. Vorle (Kenne- dystraat 11), Bert Kersten (Tangostraat 2) en André Leyssen (Leunseweg 27). Ook een telefoontje naar onze afde lingssecretaris (tel. 84070) voldoende wanneer U regelmatig de Minikrant, ons afdelingsblad, in de bus wilt heb ben. Zoals wij vorige week reeds vermeld den, wordt mede in het kader van de Tweede Kamerverkiezingen op 8 sep tember a.s. door het CDJA Venray e.o. een thema-avond gehouden en wel op 26 augustus a.s„ aanvang 20.00 uur, in restaurant „de Wieënhof', Leunseweg alhier. Als sprekers zullen optreden de heer W. van de Kamp, landelijk bestuurslid van het CDJA, en de heer J. van Oers, lid van de nieuwe CDA-raadsfractie en wethouder van onder meer Jeugdzaken in Venray. Gespreksthema's zullen zijn: „min derhedenproblematiek en verdraag zaamheid" en „het maatschappelijk perspectief voor jongeren in een periode van economische teruggang". Het is de bedoeling dat beide sprekers eerst hun visie op het aan de orde zijnde thema geven, waarna de belangstellen den de gelegenheid krijgen tot het schriftelijk stellen van vragen met betrekking tot dat thema. Deze vragen zullen zoveel mogelijk door een van of beide sprekers worden beantwoord, waarbij gelegenheid tot discussie wordt geboden. Als gespreksleider zal fungeren de heer J. Truijen, eveneens lid van de Nieuwe CDA-fractie in de gemeente raad. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Wilt U nadere informatie, bel dan Elmi van Bavel, tel. 82193, of Ton Mulders, tel. 87237. EEN KRANT OM TE LEZEN

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13