NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting lEMEENTERAAD SPREEKT OP 29 JUNI ITSTE WOORD OVER WELZIJNSPLAN Vervallen spreekuren Zwemvierdaagse uitgesteld Lï Diep buitenbassin a.s. weekend dicht Commissie voor financiën Parkeerplaatsen voor invaliden KIEZERSREGISTER gemeente Venray KERMIS MERSELO zaterdag tm dinsdag Gecombineerde Commissie vergadering Verplichte fietspaden Bouwvergunning aangevraagd VROUWEN IN DE BIJSTAND Bouwvergunningen verleend Verklaring van geen bezwaar Aan- en bijbouwsels in Landweert Hinderwet DINSDAG LAATSTE VERGADERING VAN DE RAAD VOOR DE ZOMERVAKANTIE (Nu drie jaar voorbereidend werk is I thans zo ver, dat het gemeentelijk llzijnsplan op dinsdag 29 juni a.s. aan j gemeenteraad ter vaststelling kan Irden aangeboden. Dit welzijnsplan, waarover wij in de Jgelopen jaren met de regelmaat van fklok hebben geschreven, is tot stand jkomen met veel mogelijkheden voor spraak van de bevolking en organisa- As, die bij het welzijn zijn betrokken. mei hebben wij in een extra lant(je] onder de titel: „Voor het klzijn van ons allemaal" de hele gang n zaken rond en de betekenis van het meentelijk welzijnsplan uitvoerig on- r de aandacht van alle belangstellen- n en belanghebbenden gebracht voor in op 3 en 4 juli hierover de laatste jspraakavonden zijn gehouden. I Van de inspraakmogelijkheden over te volgen procedure en de verschil- Jnde deelplannen is veel en intensief |:bruik gemaakt. Het aantal, dat tbruik heeft gemaakt van de mogelijk- |>id tot inspreken op het totale plan, is larentegen zeer beperkt gebleven. I Hoe het ook zij: hel plan is rond, een stuk werk is voltooid en de Hmeenteraad zal op 29 juni a.s. lerover het laatste woord spreken. Ij In het pre-advies aan de raad noemen I. en w. dit werkstuk een planning van Jjtiviteiten en voorzieningen waarvan (ei college denkt dat het een bijdrage (an leveren aan het zich welbevinden (in de burgers van Venray. INSPRAAKGEGEVENS I Op tal van manieren is aan de polking en de organisaties mogelijk heden tot inspraak geboden. Dat kon (jdens de openbare vergaderingen van Ie commissies voor onderwijs, de Bestuurscommissie voor sport, jeugd- |(i jongerenwerk, de commissie voor loltuur en de commissie voor sociale iken. Daarnaast waren er twee in- |praakavonden op 3 en 4 juni en. kreeg jen de gelegenheid schriftelijk te lageren naar aanleiding van de ter Isielegging van het plan vanaf 9 mei 'm 11 juni. Overigens hebben de laatste inspraak- rgevens geen aanleiding tot wezenlijke jljstclling van het plan, zoals dat in fc„Welzijnskran't" is opgenomen. I Wél wordt het standpunt van b. en w. laar aanleiding van gemaakte op-en pnmerkingen met betrekking tot het lan in de aan de gemeenteraad begezonden stukken verwoord, zodat en en ander tóch kan worden hegenomen bij de uiteindelijke stand- untbepaling van de raad. VRAAG EN ANTWOORD Hei zou ons uiteraard te ver voeren lannccr wij de antwoorden op alle op- li aanmerkingen in deze rubriek zouden weergeven. We beperken ons daarom tot de belangrijkste. Wijkcentrum Veltum: Als antwoord op de vraag waarom aan het wijkcen trum Noord-West een hogere prioriteit is gegeven dan aan dat Veltum wordt gesteld, dat nog dit jaar een concreet I voorstel aan de raad wordt gedaan over het wijkcentrum in Veltum. Hierbij zal worden uitgegaan van een zo sober maar verantwoord mogelijke opzet. Op basis van ervaringen in de komende jaren zal bezien kunnen worden of uitbreiding naar de toekomst noodzake lijk is. Wijkcentrum Landweert: Het college stelt voor om rond augustus 1982 concrete voorbereidingen te treffen. Nagegaan wordt in hoeverre er met zo weinig mogelijk middelen in eerste in stantie een oplossing kan worden gecreëerd in tijdelijke voorzieningen. Emancipatiebeleid: B. en w. menen, dat in de doelstellingen van het welzijns beleid voldoende uitkomt, dat extra aandacht nodig is voor achterstands groepen c.q. opheffen van tegenstellin gen. Binnen het college bestaat geen verschil van mening over het te voeren emancipatiebeleid. Daarbij stelt het college, dat emancipatie op allerlei beleidsterreinen betrekking heeft. Een aparte plaats van het emancipatiebeleid in het Welzijnsplan, waarom is ge vraagd, wordt daarom niet direct nodig geacht. Uitgangspunt blijft hetgeen is opgenomen in de betreffende deelnota. Ook een aparte raadscommissie voor emancipatiebeleid wordt vooralsnog niet nodig geacht. Samenwerking: Wat betreft het sa menwerken van verschillende instellin gen stellen b. en w., dat initiatieven hiertoe in de eerste plaats metname vanuit de instellingen zelf moeten komen. Weliswaar kan de gemeente signalen geven en voorwaarden schep pen, waarbij het duidelijk een zaak is van en/en. Kadervorming: Een suggestie om alle gelden t.b.v. kadervorming in één post op te nemen en op basis daarvan bepaalde plannen/activiteiten te finan cieren, vinden b. en w. waardevol. Er zal worden nagegaan of een dergelijke opzet mogelijk is. Subsidiëring: In onderzoek is hoe en op welke wijze de meest adequate ondersteuning kan worden verleend aan diverse groepen van vrijwilligers in o.a. hulpverlening. Gedacht wordt aan U.V.V., Kind en Ziekenhuis, alg. vereniging patiëntenbelangen, de werk groep EX, Venrayse Omroep Stichting etc. Een volledige lijst met vragen en ant woorden ligt ter inzage in de Infotiek van het raadhuis. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche 8l op de maandagen 28 juni, 5 en 12 ili geen spreekuur houden. Wethouder J. Loonen houdt op de laandagcn 28 juni en 5 juli geen preekuur. Wethouder J. van Oers houdt op de Jaandagen 5, 12 en 19 juli geen breek uur. iwe In verband met de minder prettige xsomstandigheden is besloten de 'emvierdaagse uit te stellen tot 16 - 20 jigustusa.s. Een watertemperatuur van 16 17 Jaden bleek niet direct aangenaam por hei houden van een dergelijk jvem festijn. In verband met naderende en reeds ;onnen vakanties heeft men de zwem- xdaagse uitgesteld tot in augustus. Op zaterdag 26 en 27 juni zal het lepe (buitenbassin) van het gemeente- Ijk zwembad niet toegankelijk zijn in fcrband met waterpolowedstrijden van e zwemvereniging SPIO. De overige accommodaties zijn nor- naai voor het publiek toegankelijk. Zaterdag is hel binnenbad geopend ioor vrij zwemmen van 8.30 tot 9.45 lur, van 13.00 tot 14.45 uur en van 15.15 tot 16.45 uur. I De aanvankelijk voor maandag 7 juli .s. geplande openbare vergadering van fc commissie voor financiën en belas ingen gaat op die dag niet door. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 16 juni 1982, nr. 798 waarbij tot de volgende verkeersmaatregelen is besloten: Door plaatsing van borden 54c van bijlage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens drie parkeer vakken nabij de ingang van het flatge bouw De Hoge Beek alsmede een op het parkeerterrein Gouden Leeuw, tegen over het pand Henseniusplein nr. 6, aan te brengen vak, te reserveren voor inva liden. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit bekend gemaakt is, beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin te Maas tricht. Venray, 22 juni 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris De burgemeester van Venray brengt ter openbare kennjs dat een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling Bevol kingszaken, kosteloos de inlichtingen kan verkrijgen waaruit kan worden opgemaakt of hij of een ander al dan. niet behoorlijk in het kiezersregister is opgenomen. In het kiezersregister zijn opgenomen alle personen die: 1 ingezetene van de gemeente zijn; 2 de Nederlandse nationaliteit bezitten; 3 op de dag der stemming de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, 4 niet van de uitoefening van het kies recht zijn uitgesloten. Alle inwoners, die op de dag van de kandidaatstelling (27 juli 1982) in het kiezersregister zijn opgenomen, zullen kunnen deelnemen aan de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal waarvoor de stemming plaats heeft op woensdag, 8 september 1982. De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche De kermis te Merselo begint op zaterdag 26 juni om 16 uur en duurt tot dinsdagavond 29 juni te 24 uur. Op het kermisterrein in het centrum worden de volgende attracties geplaatst: Autoscooter, Kindervliegtuigmolen en Boksbal, exploitant Boeken, Helmond. Schietsalon, exploitant A. Regter, Langenboorti. Lijntrekspel en Bussensport, exploitant J. Regter, Oss. Balco-rotor, exploitant N. van Spron- sen, Delft Nougat-suikerkraam, exploitant fa. Camps, Horst. Viskraam, exploitant Otten, Gemert. De exploitanten mogen, met inacht neming van de kermisuren, hun attrac ties naar believen openen, maar op de volgende tijdstippen dienen zij zeker open te zijn: op zaterdag te 17.00 uur, op zondag te 13.00 uur; op maandag en dinsdag telkens te 16 uur (de viskraam komt 2 uur later). Voor een aantal attracties gelden af gesproken maximum-tarieven, te weten: autoscooter per 2-persoonswagen: 1,per rit, ƒ5,voor 7 ritten; 10,— voor 15 ritten; kindervliegtuigmolen: 75 cent per rit en 2,50 voor 4 ritten; boksbal: 1,— voor 4 slagen; schietvermaak: 1,50 voor 3 scho len, 5,— voor 12 schoten, terwijl kleurenfoto-schieten 3,50 voor 3 schoten; lijntrekspel: 75 cent per keer; bussensport: 75 cent per keer; balco-rotor: 25 of 50 cent per spel. naar keuze van de speelkast. Op donderdag 1 juli zal in de raadzaal een gecombineerde vergade ring worden gehouden van de commis sies voor onderwijs, vormingswerk en recreatieve en voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Het enige punt van de agenda is de behandeling van het door het Gewest Noord Limburg uitgebrachte „Func tioneel deelplan voor Verblijfsrecreatie in het Gewest Noord-Limburg". De vergadering is openbaar en begint om half acht. De aanvankelijk voor 29 juni a.s. geplande vergadering van de commissie voor onderwijs, vormingswerk en recre atie gaat wegens het ontbreken van vol doende agendapunten niet door. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 16 juni 1982, nr. 797 waarbij tot de volgende verkeersmaatregelen is besloten: Door plaatsing van borden model 59 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens: a. het pad aan de zuidzijde van de Noordsingel, gelegen tussen de Maasheseweg en een punt ca. 35 meter ten oosten van de Overloon- seweg aan te wijzen als verplicht fietspad voor verkeer in oostelijke richting; b. aangelegde paden gelegen tussen: de Burggraaf en de Noordsingel: de Akkerweg en de Aardakker; De Brennerlaan en de Kiekweg, aan te wijzen als verplicht fietspad voor verkeer.in beide richtingen. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit bekend gemaakt is, beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Kóningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin te Maastricht. Venray, 22 juni 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een berging ter ras aan de Litsenbergweg 27 te Yssel- steyn, t.n.v. P. J. G. Claessens. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 25 juni 1982 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 202 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 25 juni 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Öefesche Voor vrouwen die van een bijstands uitkering moeten zien rond te komen, ontbreken vrij vaak de financiële middelen om een kursus te volgen. En juist in deze groep is veelaal sprake van een onderwijsachterstand. Veel vrou wen willen die achterstand graag inhalen maar menen vaak ten onrechte dat ze dan hun uitkering verliezen of dat ze alle studiekosten zélf moeten betalen. Voor deze vrouwen, en voor de vrouwen waarvan de man bijstand ontvangt of die met een ander inkomen op bijstandsnivo leven, zijn er een aantal faciliteiten op het gebied van vorming en scholing. Om wat voor vorming en scholing gaat het? Duidelijk moet zijn dat het gaat om inhalen van onderwijsachterstand. Kur- sussen als V.O.S., Open School, MAVO en lager beroepsonderwijs horen daar in ieder geval bij. Bij opleidingen voor HAVO, VWO en middelbare beroepsopleidingen geldt een aantal beperkingen. Hoger beroeps- en wetenschappelijk dagonderwijs vallen er in ieder geval buiten. Naast de direkte kursusgelden kun nen ook eventuele reiskosten en kosten voor kinderopvang voor financiële tegemoetkoming in aanmerking komen. Van de kosten wordt men geacht zélf 159,— per jaar te kunnen betalen (dit is de zgn. Bijstands Landelijke Drempel). Zijn de studiekosten hoger dan dit drempelbedrag dan is het raadzaam om eens te gaan praten met een van de ambtenaren van de afdeling sociale zaken van de gemeente. Dagelijks geopend van 9.00 - 12.00 uur. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 23 juni 1982 voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen ge durende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Admi nistratieve Rechtspraak Overheidsbe schikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders. het aanbrengen van een portaal aan de Langstraat 43, t.n.v. P. J. van Ham; het maken van een openhaard en rookkanaal aan Aronskelk 33, t.n.v. H. A. M. de Groot; het maken van dakkapellen aan de Grotestraai 43, T.n.v. L. G. G. Rutten; het maken van een carport en het wijzigen van de berging aan de Leunse- weg 27, t.n.v. Mevr. J. Leijssen-Swin- kels; hel bouwen van een kas en het slopen van de berging en ketelhuis aan de Puttenweg 39, t.n.v. H, J. Peelers; het bouwen van een fokvarkens- stal en het verplaatsen van de berging aan de Ysselsteynseweg 66, t.n.v. M. J. H. Vollenbérg; het bouwen van een hobby-kasje aan de Kievitsweg 15, t.n.v; A. W. Jas pers; het verbouwen van het woonhuis aan de Bongerdstraat 2, t.n.v. L. G. P. Janssen; het verbouwen van een varkensstal aan de Puttenweg 116, t.n.v. L. J. W. Philipsen. Venray, 25 juni 1982 De burgemeester van Venfay, mr. H. J. M. Defesche Gedeputeerde Staten van Kimburg hebben aan hei gemeentebestuur ver zonden de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50. lid 8 van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwver gunningen voor: het bouwen van een varkensstal aan de Puttenweg 116 te Ysselsteyn, t.n.v. L. J. W. Philipsen (verzenddatum 10 juni 1982); het bouwen van een fokvarkens- stal aan de Oirloseheide 1 te Castenray, t.n.v, A. M. Wismans (verzenddatum 16 juni 1982); het bouwen van een kippenhok een eierlokaal aan het Rotven 8 te Oirlo, t.n.v. L. W. H. Nelissen (verzenddatum 16 juni 1982); het uitbreiden van het sociaal medisch centrum aan de Bergweg 4 te Venray, t.n.v. Stichting Sociaal Me disch Centrum „De Clockert" (ver zenddatum 16 juni 1982). Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen be zwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig dagen na bovengenoemde verzendda tum. De realisatie van het woongebied Landweert is volop in ontwikkeling. Alle inspanningen bij voorbereiding en uitvoering zijn er op gericht van Landweert een aantrekkelijk woonge bied te maken. Echter kunnen die inspanningen alleen dan tot het gewenste resultaat lei den, wanneer ook de bewoners daaraan meewerken. De opzet en het niveau van wooncomplexen kan nog zo goed zijn, wanneer vervolgens de bewoners daar bij allerhande onaanvaardbare bouw sels oprichten, blijft daar al gauw weinig van over. Het niveau van een wijk zakt dan vaak snel en aanzienlijk. Zulks moet uiteraard in dit nieuwe woongebied worden voorkomen. Het vorenstaande betekent niet, dat bij de woningen in Landweert geen aan- en bijgebouwtjes, perceelsafscheidin gen, pergola's e.d. mogen komen. Het vorenstaande betekent wel, dat die bouwsels er niet zomaar willekeurig mogen worden neergezet. De bouwsels zullen bij de woning en de woonomge- v:ng moeten passen. Daartoe heeft de gemeente een aantal voorschriften opgesteld, waaraan aan- en bijgebouw tjes moeten voldoen. Die voorschriften hebben vooral betrekking op maximaal toegestane perceelsbebouwing, maxi maal toegestane oppervlakte van het bijgebouwtje, de situering, de dakvorm e.d. Daarnaast dient ieder bouwwerk in algemene zin uit een oogpunt van aanzien (welstand) bij de woning en woonomgeving te passen. Uiteraard is er de gemeente veel aan gelegen, dat het woongebied Landweert zich in gunstige zin ontwikkelt. Op de gemeentelijke afdeling bouw- en wo ningtoezicht is men dan ook gaarne bereid u over de verschillende bouw mogelijkheden uitvoerig en zo concreet mogelijk te informeren en te adviseren. In de meeste gevallen is voor bouwen een bouwvergunning vereist. Soms kan echter na overleg en met inachtneming van de mededelingen van bouw- en woningtoezicht een bouwvergunning achterwege blijven. Het devies dient dan ook te zijn: Hebt u bouwplannen, neem dan van tevoren contact op met bouw- en woningtoe zicht en laat u daar informeren. Let wel: bouwen zonder bouwver gunning is verboden en kan leiden tot sloop. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieihygiëne; ma ken bekend: dat op 1 juni 1982 bij hen een aan vraag is ingekomen van A. Druggen, Lollebeekweg 49 te Castenray-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Lollebeekweg 49 te Castenray; dat op 1 juni 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. P. E. Bloemen, Vredeweg 8 te Vredepeel- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij en varkensmesterij, waarbij mest en mest stoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Vredeweg 8 te Vredepeel; dat op 2 juni 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van autoschade Piet Theuws, Acaciastraat 1 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een autoschadebedrijf, waar elek tromotoren met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 1,5 kW worden gebruikt, gelegen aan de Acaciastraat 1 te Venray; dat op 7 juni 1982 bij hen een aanvraag is ingekomen van M. Peeters, Heidseschoolweg 4 te Heide-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmesterij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Heidse schoolweg 4 te Heide. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 25 juli 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elké donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum tot hel einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneeens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Voordat de gemeenteraad met vakan tie gaat tot augustus wordt op dinsdag 29 juni a.s. om 7 uur een openbare vergadering gehouden. Uit de lijvige agenda, waarop zevenentwinig punten voorkomen, blijkt, dat eerst schoon schip wordt gehouden. Een aantal punten vergt afwerking voordat ieder een van zijn/haar vrije dagen gaat genieten. Het belangrijkste punt van de agenda is ongetwijfeld het vaststellen van het welzijnsplan 1982 - 1985, dat een voor bereiding van enkele jaren achter de rug heeft. Voor dit onderwerp verwijzen wij naar een artikel elders op deze pagina. Zoals gewoonlijk krijgt het publiek na afloop van de vergadering gelegen heid tijdens het „vragenuurtje" met b. en w. en de raadsleden te discussiëren over de behandelde punten. Hoewel de laatste tijd bijzonder weinig gebruik wordt gemaakt van deze discussiemogelijkheid wordt verwacht, dat dinsdagavond velen naar de micro foon zullen lopen naar aanleiding van de behandeling van het welzijnsplan. Dat het einde van de zittingsperiode van deze gemeenteraad in zicht is in september treedt de enkele weken geleden gekozen nieuwe raad in funktie komt tot uiting door het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden. Als deze in orde zijn bevonden staat niets de nieuwbenoemde raadsleden in de weg om in september met hun werk te beginnen. Verder vermeldt de agenda de volgende punten: Subsidiëring Stichting Jeugdtandver- zorging. Op de begroting voor 1982 was het subsidiebedrag van 50.180,terug gebracht tot 38.187,in verband met het afbouwen van de curatie. De gemeente zou alleen de preventie subsidiëren. Omdat dit tot het opzeggen van de medewerking van de stichting zou kunnen leiden, wordt de raad voor gesteld het volledige bedrag van 50.180 gulden te subsidiëren. Nieuwe coating op vloer van „de wetteling". Een krediet van 28.000,— is nodig om een nieuwe coating aan te bregen op de vloer van de sporthal ter bescher ming van de toplaag. Onderwijszaken Medewerking van de raad wordt gevraagd voor het aanschaffen van gymnastiekmateriaal, meubilair, leer- en hulpmiddelen en schoolbehoeften t.b.v. de M.L.K. school „De Essel". Een bedrag van 68.000,— is nodig voor renovatie van het dak van de St. Franciscusschool. De exploitatievergoedingen over de jaren 1977, 1978 en 1979 voor de St. Jozefschool te Castenray zullen nader moeten worden vastgesteld. Medewerking wordt gevraagd voor het vervangen van een oliegestookte door een gasgestookte c.v.-ketel voor ,,'t Kwetternest" te Ysselsteyn. Ook wordt medewerking gevraagd voor het aanleggen van een zandbak t.b.v. de kleuterschool Jerusalem en voor het aanschaffen van meubilair t.b.v. de kleuterschool in Heide. Als laatste onderwijszaak wordt de vaststelling van diverse onderwijsver- goedingen over het jaar 1981 aan de orde gesteld. Voorbereidingsbesluit centrumdeel Brukske. In verband met het plan voor het verbouwen van 9 bestaande winkelunits onder de flats in Brukske tot 7 extra woningen zal de raad in afwachting van een passende herziening van het bestem mingsplan Brukske een voorbereidings besluit moeten nemen. Beroep tegen weigering bouwvergun ning. De heer M. J. M. van Ooi is bij de gemeenteraad in beroep gegaan tegen het weigeren van een bouwvergunning voor het uitbreiden van een loods met 40m: op het perceel Kleindorp 18a. B. en w. stellen de raad voor het beroepschrift ongegrond te verklaren omdat de bouwplannen in strijd zijn met het geldende bestemmingsplan Buitengebied. Afscheiders op de Acaciastraat. En bedrag van 25.000,— wordt van de raad gevraagd voor het aanbrengen van afscheiders van oliën en vetten voor het complex van gemeentewerken aan de Acaciastraat. Hiermee, wordt voor komen, dat olie en vet in de riolering komt. Stroomvoorziening t.b.v. kermis exploitanten. Van de raad wordt 4.800,ge vraagd ten behoeve van de stroomvoor ziening woonwagens kermisexploitan ten tijdens de kermis in Venray-kom. Uitbreiding aardgasnet Ysselsteyn. Ten behoeven van de uitbreiding van het aardgasnet in Ysselsteyn is een bedrag van ƒ.807.130,nodig. Hier voor krijgt men aansluitingen aan gedeelten van de Deurneseweg, Peel- weg. Jan Poelsweg, Ysselsteynseweg, puttenweg, Paardekopweg en verschil lende hierop aansluitende wegen. Bijstelling subsidieregeling mo lens. Wijziging legesverordening. Beschikbaarstelling voorberei- dingskrediet van 80.000,-- t.b.v. nieuwbouw brandweerkazerne. Slotwijzigingen gewone en kapi- taaldienst 1981. Verlenging garantie voor het nakomen van de verplichtingen, voort vloeiend uit een door de Amrobank te verstrekken krediet aan de Stichting Wijkgezondheidscentrum Landweert. Vestiging van opstalrecht t.b.v. overstortriool in Smakterheide. Verkoop bouwgrond in Landweert aan Stienstra Roermond b.v. Deze grondtransactie is nodig voor de bouw van 22 premiewoningen in de verkoopsector in de tweede fase van het bestemmingsplan Landweert. Tenslotte zal de raad zich bezighou den met de verdeling van de rijkssteun woningbouw 1982, welke voor de gemeente Venray zeer teleurstellend is. Laten we zacht zijn voor elkaar Indien daarom telefonisch wordt verzocht (afdeling openbare orde en veiligheid, telefoon 04780-83838, toestel 151), kunnen tot één week voor boven genoemde datum, mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. Venray, 25 juni 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Voor a.s. moeders: Anita beha's en*panty-slips, panly-nylöns. slips, badinude eri kosmetika. wrn Grote Markt 21 Venray y\tel. 04780-86750

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13