Dit programma klinkt als een klok! "Blithe.Spirit" ook bekend als "Spot niet met spoken" of "Ik zie, ik zie wat jij niet ziet" is een van Cowards meest verrukke lijke blijspelen. Het werd destijds door het verwende Engelse publiek met enthou siasme ontvangen en bleef in de eerste run 'vier jaar lang op het programma staan. Wanneer een aantal rasakteurs en aktri- ces, als Hugo Metsers, Pleuni Touw, Kitty Courbois, Ida Bons, Coby Timp, Gerdi Wind en Frans Koppers, die allen hun voetsporen in het blijspelgenre reeds lang verdiend hebben, een stuk als dit bren gen, dan mag u vuurwerk verwachten. Een avond gezellig uit is gegarandeerd. Toegangsprijs: f 22,50 Bezorg u en anderen vijf avonden echt „uit" dinsdag 1 maart Limburgs Symphonie Orkest "Die Zauberflöte" opera van Wolfgang Amadeus Mozart Het libretto is gebaseerd op het verhaal "Lulu" of "Die Zauberflöte" van August Jakob Liebeskind. Dit laatste werk van Mozart moet gezien worden als een kroon op zijn totale werk. De opera's die de laatste jaren in een sa menwerking van Contactraad Limburgse Schouwburgen en het LS.O. werden ge produceerd, kenmerkten zich alle door hoge kwaliteit. Een zeer enthousiast pu bliek zag in onze schouwburg o.a. "La Traviata", "Don Giovanni" en niet te ver geten een prachtige uitvoering van "De Parelvissers" vorig jaar. Prima solisten en prachtig koorwerk waren de kenmerken van die laatste gedenkwaardige uitvoe ring. "Die Zauberflöte" heeft uiteraard alles in zich om eveneens uit te groeien tot een formidabele opera-avond. Solisten zijn: Guus Hoekman, Math Di- rikx, Roger Smeets, Marianne Blok, Sas- kia Gerritsen, Olga Stöcker, Jacqueline Jacobs, Piet Nievelstein, Angela Bello, Andrea Poddighe, David de Ruyter en Harry Peters. Ed Spanjaard heeft de muzi kale leiding en Dr. Hermann Keckeis voert de regie. Toegangsprijs: 25,- f 15,- C.J.P. en PAS 65 e s e mateurtoneel op de ondagavond le itree 1 6,- J.P. en Pas 65: t 3,- n v I oktober )nderling Kunstgenot" Blerick e '14 november ij ösjopa" Tegelen l december j De Vrije Spelers" America ;t januari Het Overloons Toneel" ir 6 januari ipeelgroep Stevensbeek" 3- 1 februari 3e Vlasbloem" Oostrum k 3 maart 3omedia" Leunen f maart d Srescendo" IJsselsteijn 7 april Concordia '62" Horst april De Kerkdijkers" Venray zondag 6 maart 11.30 uur Het Maastrichts Salon Ori<est André Rieu - viool Frans Vermeulen - viool Gemma Serpenti - cello Jean Sassen - contrabas Paul Coenjaarts - piano Wat moeten wij u over dit ensemble nog vertellen? Voor het derde opeenvolgende jaar staat het Maastrichts Salon Orkest in de serie koncerten op zondagmorgen. Zij brengen een informeel koncert van nostalgische melodieën, waarvan jong en oud zal genieten en roepen daarmee de sfeer op van salons, ballrooms, café- chantants met dat gezellige geroeze moes, rinkelende glazen en dan dat gezel lige strijkje. Wij adviseren u bij uw abonnement reeds kaarten te bestellen, want wij verwachten evenals voorgaande jaren veel be langstellenden. Toegangsprijs: f 6,- 4,- C.J.P. en PAS 65 woensdag 9 maart Cabaret Nar "Man vermist" "Man vermist" wordt één doorlopend ver haal, door Youp van 't Hek zelf geschre ven in de van hem bekende kabaretstijl. Dat daar erg om te lachen valt weten we inmiddels. Het programma wordt geregisseerd door ex-Don Quishocking-pianist Pieter van Empelen, die tevens alle muziek geschre ven heeft. Kabaretliefhebbers mogen een dergelijke fout eigenlijk niet maken. Erheen! Toegangsprijs: t 15,- f 7,50 C.J.P. en PAS 65 maandag 14 maart dinsdag 15 maart "Ren" nieuwe Nederlandse musical van Ivo de Wijs, Eric Herfst en Joop Stokkermans met Jasperina de Jong, Gerard Cox, Willy van Heesvelde en Rients Gratama. "Fien" is de titel van een nieuwe Neder landse musical, die het turbulente leven van de legendarische Fien de la Mar tot onderwerp heeft. Jasperina de Jong zal de hoofdrol vertol ken op haar eigen voortreffelijke manier De muziek voor "Fien" werd gekompo- neerd door Joop Stokkermans en Ad Wer ner ontwierp het dekor Gerard Cox en Willy van Heesvelde zullen de belangrijkste mannenrollen voor hun rekéning nemen. Verder werken mee: Rients Gratama, Loeki Knol, Elsje Slats, Jan Elbertse, Ruut Weissman, Lia Cor- vers, Reina Boelens, Doris Baaten en An toinette Stranger, een groep dansers en een orkest onder leiding van Dirk Stuer Toegangsprijs: f 27,50 vrijdag 18 maart Limburgs Symphonie Orkest dirigent: Salvador Mas solist: Eugen Indjic, piano programma: von Weber - Ouverture "Oberon" Schumann - Pianoconcert in a, op. 54 Brahms - 2de Symfonie in D, op 73 Eugen Indjic trad als solist op met de be langrijkste symfonie orkesten uit de Vere nigde Staten. Hij won prijzen op drie belangrijke con coursen; het Internationale Pianocon cours van Warschau in 1970, het Interna tionale Concours te Leeds in 1972 en het Rubenstein Pianoconcours in Israël in 1974. Toegangsprijs: f 15,- f 7,50 C.J.P. en PAS 65 donderdag 31 maart Publiekstheater Amsterdam "Mephisto" van Ariane Mnouchkine naar Klaus Mann "Mephisto - Roman einer Karièrre" Kort samengevat gaat "Mephisto" in op de brandende vraag hoever het engage ment van de meeste kunstenaars gaat, wanneer men afhaakt en waarom. Het Publiekstheater is van plan er iets groots van te gaan maken. Het toneel beeld, met zeer veel dekorwisselingen, zal bijzonder spektakulair worden, terwijl na genoeg het hele gezelschap aan deze uit zonderlijke produktie zal meewerken. De juiste rolbezetting is nog niet bekend, maar aan het Publiekstheater zijn o.a. ver bonden: Ton Lutz, Annet Nieuwenhuyzen, Siem Vroom, Sigrid Koetse, Gees Linne- bank, Ann Hasekamp. Eric Schneider en Petra Laseur zullen de hoofdrollen spe len. DANSFESTIVAL LIMBURG zondag 10 april 19.30 uur Het Scapino Ballet "De Notenkraker" sprookjesballet op muziek van Tchaikowsky Tchaikowsky, waarvan we in Venray bal letmuziek hoorden bij "Het Zwanenmeer" en "De Schone Slaapster", heeft ook de muziek gekomponeerd voor "De Noten kraker", een gedanst sprookje in twee be drijven, dat bij uitstek geschikt is om ge zien te worden door het hele gezin. Om die reden begint de voorstelling om 19.30 uur, zodat het geen bezwaar hoeft te zijn om uw kinderen, die bij voorbeeld balletles volgen, mee te nemen naar de schouwburg. Door de provinciale subsidie, is de entree prijs voor een dergelijke uitvoering, laag te noemen. Wij hopen'dan ook dat dit een extra aansporing zal zijn om deze prachti ge uitvoering te gaan zien. Toegangsprijs: f 10,- f 7,50 C.J.P. en PAS 65 DANSFESTIVAL LIMBURG donderdag 21 april Nederlands Dans Theater Het Nederlands Dans Theater is internationaal een begrip. De naam is we reldwijd synoniem aan artistieke kwaliteit en technische perfektie. Het betrekkelijk kleine gezelschap heeft zich een geheel eigen plaats verworven met een repertoi re dat vaak is gekarakteriseerd als een mengvorm tussen het klassieke en het moderne ballet. In Venray zal het Nederlands Dans Thea ter een programma brengen dat begeleid zal worden door het Nederlands Balletor kest en mogelijk een koor. Bij het ter per se gaan van dit blad was het definitieve programma nog niet bekend. Door een subsidie van de Provincie Lim burg voor dit festival, zijn de entreeprijzen voor deze produktie zeer laag. Toegangsprijs: f 15,- f 10,- C.J.P. en PAS 65 Is Betaalbaar 3- theater n s in een moeilijke tijd. donderdag 3 maart Bent In 1983 is het 10 jaar geleden dat deze voorstelling in dezelfde bezetting in Ne derland opgevoerd werd. Het was toen een gigantisch'sukses en daarom heeft Bent deze suksesvolle voorstelling op nieuw op het repertoire genomen. Dit schreef de pers destijds; "Claus heeft met "Pas de Deux" een vir tuoos blijspel geschreven, waarin de bei de hoofdrollen, een akteur en een aktrice, in verschillende speelstijlen een soort dans des levens uitvoeren. Een ontwape nende, knappe en frisse voorstelling. Een boeiende toneelavond" (Jan Spierdijk in de Telegraaf). "Een virtuoze toneelprestatie. Hoge school werk op het gebied van toneela- krobatiek, maar dan ook werkelijk van de bovenste plank" (Daniël de Lange in de Volkskrant). "Wondertjes van akteerkunst. Met gloed en overtuigingskracht gespeeld, waar voor alle hulde". (H. v.d. Berg in het Pa rool). "Annelies Vaes en Jaak Vissenaken spe len letterlijk en figuurlijk hoog spel en daarom kan ik iedereen van harte aanbe velen de voorstelling te gaan zien" (N.R.C. Handelsblad). "Hier wordt vakmanschap aan de dag ge legd, dat respekt afdwingt. Een grootse toneelprestatie tot in de finesses ver zorgd, die men niet gauw meer zal verge ten". (Harry Janssen in De Gelderlander). Zo kunnen we doorgaan. Wat wilt u eigen lijk nog meer? Een goed stuk, goede ak- teurs en een voortreffelijke uitvoering. "Pas de Deux" is een voorstelling in het kader van het Belgisch-Nederlands Cultu reel Akkoord. Toegangsprijs: f 17,50 DANSFESTIVAL LIMBURG woensdag 23 maart Het Koninklijk Ballet van Wallonië "Piotr lllitch Tchaikowsky" ('L Enfant de Porcelaine) muziek: Piotr lllitch Tchaikowsky choreografie: Jorge Lefèbre In het kader van het Dansfestival Limburg en het Belgisch-Nederlands Cultureel Ak koord, komt het Koninklijk Ballet van Wal lonië met een zeer bijzondere en groots opgezette balletvoorstelling naar Venray. Deze groots opgezette voorstelling met prachtig dekor en schitterende kostuums, mag u niet ongezien voorbij laten gaan! Doordat voorstellingen in het kader van het Dansfestival gesubsidieerd worden, is de entreeprijs uitzonderlijk laag. Toegangsprijs: f 15,- f 10,- C.J.P. en PAS 65 woensdag 27 april "Paul van Vliet in Venray" Dit programma wordt een wandeling door onze tijd met Paul van Vliet als gids in de rol van afwisselend verteller, zangeren ty- peur. Het is een programma met nieuwe liedjes, nieuwe teksten, nieuwe ideëen en nieuwe typeringen, aangevuld met een paar "toppers van toen". "Paul van Vliet in Venray" geeft het zui verst weer wat de bedoeling is, omdat Paul van Vliet in de plaats waar hij speelt ook werkelijk aanwezig en een deel van de gemeenschap wil zijn. Paul van Vliet wil u een avond laten delen in zijn visie op onze wereld mét alle problemen, tragiek, humor, angsten, hoop en liefde. Hij wordt daarbij gesteund door het com bo van Lex Jasper en uitstekende techni ci, die mede voor een avond puur en le vend theater garant staan. Toegangsprijs: f 25,- dinsdag 12 april Hoofdstad Operette "Victoria und Ihr Huzar" operette van Paul Abraham De Hoofdstad Operette heeft voor het nieuwe seizoen de keuze laten vallen op Paul Abraham's suksesvolle operette "Victoria und Ihr Huzar". Mede bepalend voor deze keus was het feit, dat deze ope rette gerekend kan worden tot de katego- rie van de z.g. revueoperettes. Aangezien deze operette zich in drie lan den afspeelt, t.w. Rusland, Hongarije en Japan en gezien het feit dat alle melo dieën in de jaren dertig al schlagers wa ren, kan men rustig stellen, dat alle ingre diënten voor een voorstelling vol tempo en showelementen ruimschoots aanwe zig zijn. Zoals u al jarenlang van de Hoofdstad Operette gewend bent, blijft de solisten- groep vrijwel ongewijzigd. U ziet dan ook weer: Jacco van Renesse, die met deze operette zijn 25-jarig toneeljubileum viert, Ton Hofman, Marga de Boer, Jan Hander- son, Anita Heins, Antoni Wink, Nora Zoon, Lily Loerkens, Henk Boelhouwers, Johan van der Zalm, e.v.a. Toegangsprijs: f 25,- vrijdag 15 april Zuidelijk Toneel Globe Improvisatieprojekt toneel op toneel Enige akteurs en aktrices binnen het ge zelschap gaan in de diepte springen. Theu Boermans, die begin 1982 als regis seur debuteerde, heeft zich ais "hoofdre- dakteur" van het projekt opgeworpen. Op dit moment is het nog een couveusekind je. Als niemand de stekker uit het stop- kontakt trekt, kan het iets heel groots worden! Spelers: Theu Boermans, die ook de regie doet, Theo de Groot, Moniek Kramer, Dia- ne Lensink, Babette Mulder en Ton Selter. Toegangsprijs: f 15,- f 7,50 C.J.P. en PAS 65 DANSFESTIVAL LIMBURG dinsdag 26 april 19.30 uur Intro Dans eigentijds ballet Naast de grote, internationaal erkende Nederlandse balletgezelschappen, zijn een groot aantal kleine dansgroepen zeer aktief. tén van die groepen die het meest van zich doet spreken, in het in Arnhem ge vestigde Intro Dans. Omdat de voorstelling eveneens geschikt is voor de iets oudere kinderen, is de aan vangstijd vervroegd naar 19.30 uur. Toegangsprijs: f 7.50 f 5,- C.J.P. en PAS 65 Kindervoorstellingen Regelmatig worden er op zondagmiddag (aanvang 14.00 uur) speciale kinder voorstellingen gebracht. Voor het komende seizoen zijn voorlopig de volgende voorstellingen gepland: zondag 17 oktober Theater Sirkel met "Kippevel" voor kinderen en volwassenen vanaf 6 jaar zondag 7 november Limburgs Jeugdtoneel "sprookjestoneel" voor kinderen vanaf 4 jaar zondag 12 december 11.30 uur "Het Kliekske" volksmuziek zondag 20 maart Limburgs Jeugdtoneel "sprookjestoneel" voor kinderen vanaf 4 jaar Toegangsprijs: f 4,- kinderen f 6,- volwassenen De kaartverkoop voor deze voorstellingen is telkens vanaf één uur voor aanvang. Zondagochtendconcerten aanvang 11.30 uur entree gratis 19 september Kerkelijke fanfare "St. Oda" Merselo Het Venrays Mannenkoor 3 oktober Venrays Gemengde Zangvereniging "Ars Musica" Fanfare "Concordia" Meterik 10 oktober Stichting Bevordering Muziekonderwijs Venray 24 oktober Harmonie "Sub Matris Tutela" Oostrum Zanggroep "Join In" America 31 oktober Fanfare "Eendracht" Meerlo Fanfare "St. Cecilia" Maashees 7 november "Die Fidelen Rosentaler" Merselo Tamboerkorps "St. Oda" Merselo 27 februari Muziekvereniging "Ons Genoegen" Oirlo Fanfare "St. Catharina" Leunen-Veulen-Heide 13 maart Jongerenkoor "America" Muziek- en Majorettenkorps "St. Petrus Banden" 20 maart Koninklijke Harmonie "Euterpe" Venray Zangers van St. Frans Venray 27 maart Koninklijke Harmonie Horst Zanggroep "Evergreen" Vierllngsbeek 17 april Tienrays Fanfare Gemengd Zangkoor Venray 24 april Fanfare "Vriendenkring" Overloon Dameskoor "Venrode" Venray 8 mei Harmonie "De Herleving" Vierlingsbeek Verenigd Jeugdblaasorkest B.M.V 8 februari Jansen laifullen we handhaven T afgelopen twee seizoenen bracht ,o Jansen ditzelfde programma met I sukses in de Venrayse schouwburg. waren reeds vroegtijdig degenen die toen geen konden bemachtigen, komt Fons nogmaals naar Venray. 1 22,50 24 februari Follies" seizoen werd in Nederland een groep geintroduceerd met aar i voorstelling onder de naam "Follies Omdat wij vorig jaar geen meer hadden voor uitbreiding van f programma, maar ook omdat wij een I wordt een feest van de herkenning, roemde songs van film en musical rden in een wervelende show gebracht dc 18 Amerikaanse showartiesten, zes nes, zes heren en zes muzikanten, eiek maken, dansen en zingen, dat men ze, de vonken vliegen er van af! kwerk mag je ook wel verwachten van testen die op Broadway samengewerkt bben met o.a. Liza Mlnelli, Gene Kelly Jean Stapleton. rtom, een show die qua aanhoren, lar ook qua aanzien, een tien met een ffel verdient. eiek uit films als "Dokter Zjivago", ejaagd door de wind", "Gigi", "The und of Music", muziek van de Beatles al die andere, onvergetelijke melo- ten die door Hollywood groot zijn ge tókt. bitterende dansnummers uit "Singing de rain" en "Seven brides for seven Dthers" zorgen en/oor, dat deze bruisen- show inderdaad een show wordt, zoals op Broadway gebracht wordt, valt van de ene in de andere verrassing, nusement op internationaal niveau. ans van Willigenburg zal, op zijn beken- vakkundige manier de show aaneen- Jten. tegangsprijs: f 22,50 f 15,- C.J.P. en PAS 65 dinsdag 19 april "Spotgeesten" (Blithe Spirit) blijspel van Noël Coward cachtende houding aannamen, werd voorstelling niet in Venray gebracht, hebben die voorstelling wel gezien en moeten zeggen: het was fantastisch, was vakwerk. i konden zien dat hier routiniers, die op >adway een reputatie hebben opge- uwd, aan het werk waren. Deze erva- was voor ons meer dan voldoende ré- om hun nieuwe produktie "Holly- »d Follies" voor Venray te kontrakte- DANSFESTIVAL LIMBURG dinsdag 29 maart 19.30 uur Het Penta Theater bewegingstheater De doelstelling van het Penta Theater kan als volgt worden geformuleerd: het ma ken van bewegingstheater, waarbij ernaar gestreefd wordt aan bekende vormen van theater nieuwe inhoud te qeven daar naast nieuwe vormen te ontwikkelen. De kombinatie van het nieuwe en het al bekende, zorgt er voor dat het werk van het Penta Theater toégankelijk is voor een breed publiek. De voorstelling begint om 19.30 uur, zodat het ook voor de "iets jongere" balletlief hebbers mogelijk is, de voorstelling te be zoeken. Toegangsprijs: f 7,50 f 5.- C.J.P. en PAS 65 Een voorstelling die qua inhoud, vorm en uitwerking, mede door de bezetting kan uitgroeien tot een evenement. De regie is in bekwame handen bij Hans Croiset. Paul Gallis is de ontwerper van het dekor. Toegangsprijs: f 22,50 f 12,50 C.J.P. en PAS 65

Peel en Maas | 1982 | | pagina 13