theaterbeursdagen BÊLd'IA JL W,I IWi' ii4H ia» sy m mi*m n Streekschouwburg Venrayl Zaterdag 5 juni van 11.00 - 16.00 u. Zondag 6 juni van 13.00 - 16.00 uur. PROGRAMMABOEKJES WORDEN DEZE WEEK HUIS AAN HUIS BEZORGD I Mocht u onverhoops geen boekje ontvangen, dan kunt u aan de kassa van de schouwburg een exemplaar afhalen. Verzen ding per post wordt in verband met de hoge portokosten liefst vermeden. Bestellingen worden in volgorden van binnenkomst genoteerd. Schriftelijke bestellingen worden na de eerste beursdag in behandeling genomen. Tijdens de beursdagen, waarop u van harte welkom bent, wordt gratis koffie geschonken. Bij grote drukte worden volgnummers uitgegeven. U hoeft dan niet te wachten. De praktijk in voor gaande jaren heeft ons geleerd, dat wij per uur ongeveer 60 nummers kunnen verwerken. Voor een vlotte afwerking verzoeken wij u om de inschrijf formulieren reeds thuis in te vullen. Via de kontrole-tafel kunt u daarna desgewenst zelf uw plaatsen uitzoeken. Wij hopen, dat dit rijk gevarieerde programma, dat naast ar tistieke kwaliteit veel ontspanning te bieden heeft, u weer zal aansporen tot het nemen van een abonnement. Stel niet uit.... want van uitstel komt afstel En u weet het uit ervaring. als u geen abonnement neemt, komt u er nauwelijks toe om de schouwburg te bezoeken. Dat is jammer bij zoveel aantrekkelijk aanbod. ,,De kwaliteit van het leven wordt voor een groot deel bepaald door de cultuur die men erin stopt" is een citaat dat wij graag uitdragen. Mede doordat wij de entreeprijzen in de hand konden houden, is bij een kiene selektie een abonnement samen te stellen, dat bepaald goedkoop kan zijn. Let u eens op de zeer lage prijzen tijdens het tfalletfestival. ONS DEVIES IS: „THEATER VOOR IEDEREEN". vl ill maandag 13 september "Die gouden tijd" (The golden age) blijspel van A.R. Gurney "Die gouden tijd" is een onderhoudende, boeiende komedie met een puntige, geestige tekst, voortreffelijke dialogen, wel met een lach, maar niet met een traan. Spelers: Josephine van Gasteren, Jules Hamel en Ellen Röhrman. Toegangsprijs: f 20,- f 10,- C.J.P. en PAS 65 donderdag 23 september Limburgs Symphonie Orkest "Der Opemball" operette van Richard Heuberger "Der Opemball" is het belangrijkste en meest geliefde werk uit de eerste bloeitijd van de Weense operette. De meest bekende melodie uit deze brui- dende operette is de wals: "Komm mit mir ins Chambre séparée". De solisten zijn: Alois Frings, Kai Wint- gens, Jacqueline Jacobs, Monica Schan- zer, Enrico Grinzano, Sigrun Quetes, Ma- riette Janssens, Ans Humblet en Hanss- joachim Worringen. Deze laatste voert tevens de regie, terwijl de muzikale leiding in handen is van Er- nest Maes. Toegangsprijs: f 25,- f 15,- C.J.P. en PAS 65 maandag 27 september Kabaret Guus Vleugel "Vererende Krengen" In dit programma lanceert Guus Vleugel, in volle glorie terug van weggeweest, maar in hoge mate zichzelf gebleven, vier jonge kabarettalenten. Deze kleinkunste naars zijn: Cisca Beaudoux, Flip van der Duyn, Jan Mesdag en Annemarie Hensel- mans. Mogen wij er ten overvloede nog op wij zen dat Annemarie Henselmans begin van dit jaar uitgeroepen werd tot kabare- tière van het jaar en onderscheiden werd met de Pall Mali Export Trofee, "is: f 15,- f 7,50 C.J.P. en PAS 65 zaterdag 2 oktober Sieto en Marijke Hoving 'Tranen met tuiten" Sieto Hoving schrijft geen glad verlopen de programma's en zijn provocerende standpunten ontlokken nog wel eens een enkel "Oooooh" uit de zaal. Sieto Hoving en zijn vrouw Marijke, hun "jeune premier" Guidor de Groot en musi cus Wiebe Cnossen blijven konsequent trouw aan hun formule: bijtend kabaret! Toegangsprijs: f 17,50 f 10,- C.J.P. en PAS 65 maandag 4 oktober dinsdag 5 oktober "Amerika, Amerika" musical van en met Jos Brink en Frank Sanders Deze musical, opvolger van "Maskerade" is eveneens een hit geworden. Een musical, vol show en charme, kleur en klanken in een fraai dekor en weelderi ge kostuums. "Amerika, Amerika" speelt aan boord van de Nieuw Amsterdam, het trotse vlagge- schip van de Holland-Amerika Lijn, onder weg van Rotterdam naar New York. We schrijven eind 1939. De Nieuw Amster dam zou z'n laatste vooroorlogse reis ma ken. De passagiers steken opgelucht de donderdag 7 oktober Limburgs Symphonie Orkest dirigent: John Lubbock solist: Howard Shelly, piano programma: Copland - El Salon Mexico Gershwin - Pianoconcert in F Gershwin - Rhapsody in blue Grofe - Grand Canyon Suite Howard Shelley studeerde aan het Royal College of Music te Londen bij Kendall Taylor. Hij won de Chappell Gold Medal, in Engeland de meest begeerde onder scheiding die een jonge pianosolist kan behalen. In Limburg maakte Howard Shelley in het seizoen 1981-1982 zijn debuut bij het L.S.O. samen met zijn vrouw Hillary Mac- namara. Toegangsprijs: f 15,- f 7,50 C.J.P. en PAS 65 dinsdag 12 oktober Toneelgroep Theater "De dood van een handelsreiziger" van Arthur Miller Willy Loman, 63 jaar oud, voelt dat hij het leven als handelsreiziger niet langer aan kan. Zijn koncentratievermogen neemt af, hij voelt zich achter het stuur niet meer zeker, heeft al een ongeluk veroorzaakt en bijna een kind overreden. Vanwege de lopende afbetalingsverplich tingen is Willy Loman echter gebonden aan een bepaald inkomen. Zijn beide zoons, Biff en Happy kunnen hem niet steunen. Zij zijn de dertig al gepasseerd en "verliezers" zonder vaste baan en vast inkomen. Een vrijwillige dood lijkt Loman de enige uitweg, want het bedrag dat zijn levens verzekering na zijn dood zal opleveren, zal zijn gezin een zorgeloos bestaan garan deren. In een regie van Jochen Neuhaus spelen o.a. Bernhard Droog, Jan Gorissen, Do van Stek, Harry van Rijthoven, Guy La- vreysen. Toegangsprijs: f 20,- 10,- C.J.P. en PAS 65 donderdag 14 oktober Chris Hinze, Louis van Dijk, Ann Burton, John Clayton "Impressies" De formule van "Chris Hinze and Friends", heeft al vele jaren bewezen een suksesformule te zijn. Topmusici, die elk met hun eigen specialiteit, elkaar en hun publiek virituoos tot een aanstekelijk en thousiasme weten te drijven. Muzikaal vuurwerk, dat u niet voorbij mag laten gaan. Toegangsprijs: f 17,50 f 12,50 C.J.P. en PAS 65 oceaan over in een sfeer van luxe en ont spanning, perfekte service en top enter tainment. Een trip die zich, als gewoon lijk, kenmerkt door opgewektheid en stijl. Een komedie vol emoties, hartstochten, jaloezie en intriges. Aan de voorstelling wordt meegewerkt door Jos Brink, Frank Sanders, Caroline Kaart, Lucie de Lange, Mary Michon, Si- mone Kleinsma, Annelies Balhan, Barrie Stevens, Peter van Leeuwen, Roel Tijhof, Fred Butter en Adri Felderhof. De regie is in handen van Jo Dua. Het orkest staat onder leiding van Henk Bokkinga. Dekor en kostuums zijn ontworpen door Ray mond Renard. Toegangsprijs: f 27,50 zondag 17 oktober 11.30 uur Gemini Ensemble Eugenie van der Grinten - fluit Hen van der Grinten - hobo Maarten Veeze - viool/altviool Gijs van der Grinten* - viool/altviool Frans van der Grinten - cello Tilly Keessen - piano Het Gemini Ensemble werd in 1972 opge richt. Dit ensemble was al diverse malen te gast in de Venrayse schouwburg en hun uitstekende recitals werden steeds druk bezocht. Toegangsprijs: t 6,- f 4,- C.J.P. en PAS 65 donderdag 21 oktober Robert Long en Leen Jongewaard 'Tot hiertoe" (heeft de Heere ons geholpen) Deze voorstelling is een herhaling van het suksesprogramma dat vorig jaar reeds in ons theater te zien was en dat alom een overweldigend sukses had. Teksten, muziek en dekor zijn van Robert Long, de arrangementen zijn van Koos Mark, onder wiens leiding het muzikale combo staat. Voor de choreografie tekent Dick Swanborn. Toegangsprijs: f 22,50 t 15,00 C.J.P. en PAS 65 maandag 25 oktober Haagse Comedie "Het dispuut" van Marivaux Marivaux is voor het Franse toneel een begrip. Zijn werken zijn geestig en gevat. Het gaat bij hem niet zomaar om een grappig onderwerp, maar veeleer om het uitdiepen van een onderwerp, dat dan ook nog grappig kan zijn. Belangrijke rollen zullen worden gespeeld door o.a. Bas ten Batenburg, Ansje Beentjes, Anne-Marie Heyligers, Hans Hoes, Milly Scott en Otto Stermann. De regie wordt gevoerd door Eddy Habbe- ma. Toegangsprijs: f 20,- f 10,- C.J.P. en PAS 65 donderdag 4 november Hany Sacksioni "Schaduw" Vanzelfsprekend blijven de gitaren van Harry Sacksioni op de voorgrond, deze keer sterker omringd door zorgvuldig uit gekozen instrumenten, met name: de fluit/saxofoon bespeeld door Jan de Leeuw, op toetsen, Hans Nleuwint, aan de contrabas/basgitaar Jeroen Nieuwint en slagwerk/percussie Hans Braber. Carmen Schilstra is een van de twee zangeressen die aan het programma zul len meewerken. Bij het ter perse gaan van dit programma, was de tweede vrou wenstem nog niet bekend. De teksten zijn van Rob Chrispijn en Wil lem Wilmink, terwijl Harry Sacksioni zelf uiteraard alle muziek schreef. Toegangsprijs: f 17,50 f 12,50 C.J.P. en PAS 65 dinsdag 9 november woensdag 10 november Nooys Volkstheater "Daar komen... De Jantjes" muzikale volksschets van het ijzersterke trio: Herman Bouber, Louis Davids en Margie Morris Wie herinnert zich niet de onvergetelijke liedjes: "Daar komen de Jantjes", "Wordt nooit verliefd", "O mooie Westertoren", "Draaien", "Nou tabé dan", "Als je huilt ben je een stakker", "Als de tros wordt losgesmeten" en het ontroerende "Om dat ik zoveel van je hou". Al deze liedjes zijn onverbrekelijk verbonden met het Ne derlandse volkstoneel. U ziet o.a. Dick Rienstra, Michiel Ker- bosch, Marnix Kappers, Carry Tefsen, Hanny Vree, Henk Molenberg en als spe ciale gast... Ank van der Moer U kunt ervan overtuigd zijn, dat u weer zult genieten van een avond onvervalst volkstoneel. Toegangsprijs, f 22,50 f 15,- C.J.P. en PAS 65 zondag 14 november 11.30 uur Strijktrio recital Sofia Shapiro - piano Gil Sharon - viool Alexander Petrasch - cello Deze drie Oosteuropeese solisten ston den reeds vaker in Venray op het pro gramma. Dit is echter de eerste keer, dat ze in deze formatie te zien en te horen zijn. Muziekliefhebbers, die hen al eerder ge hoord hebben, weten dus wat ze te wach ten staat. Toegangsprijs: 1 6,- f 4,- CJ P. en PAS 65 maandag 15 november Compagnia d'Opera Italiana di Milano "il Trovatore" (De Troubadour) opera van Guiseppe Verdi Vorig jaar was het publiek laaiend en thousiast bij "Un Ballo in Maschera". Helaas was de zaal toen niet vol, waar schijnlijk omdat deze opera bij het pu bliek niet zo bekend is als de andere wer ken van Verdi. Dat was dus jammer, want er werd gezongen dat het een lieve lust was en degenen die niet aanwezig waren, hebben toen echt iets gemist. Muziekliefhebbers mogen zich daarom deze 'Troubadour" niet laten ontgaan. Bekende aria's en prachtige stemmen, wat wilt u nog meer? Toegangsprijs: I 25,- f 15,- C.J.P. en PAS 65 dinsdag 16 november Ro Theater "De koopman van Venetië" van William Shakespeare Onze grootste verwachtigen gaan uit naar deze produktie van regisseur Franz Marijnen. Het is meer dan bekend, dat Marijnen borg staat voor grootschalig, apart en indrukwekkend toneel. Wanneer hij dan een beroemd werk van Shakespeare onder handen neemt, mag men grootse dingen verwachten. Alles wijst erop, dat dit een bijzondere en gedenkwaardige produktie zal worden. John Kraaijkamp sr. zal de hoofdrol ver tolken. Verder spelen mee: Fred Vaassen, Peter Tuinman, Jaap van Donselaar, Pau line Rhenen, Lou Landré, Marieke van Leeuwen, e.v.a. Toegangsprijs: t 22,50 f 12,50 C.J.P. en PAS 65 donderdag 18 november Jan Blaaser "Man Alleen" Als er één kabaretier In Nederland de af gelopen jaren suksesvol geweest is, dan Is dat wel Jan Blaaser. Twee jaar geleden bracht hij zijn eerste solo-kabaret- programma "Bruin Brood". Het werd door de Nederlandse pers meteen tot "sensa tie van het theaterjaar" gebombardeerd. Vorig seizoen speelde Blaaser met wel licht evenveel sukses zijn tweede pro gramma "Bramen zoeken". Nu brengt hij in Venray zijn derde solo-programma "Man Alleen" Begeleid wordt Jan Blaaser ook het ko mende seizoen door de pianist Albert Jan Zeijlemaker. Een verdienstelijk partner en arrangeur, wiens aandeel in "Man Alleen" niet tot louter toetsenwerk beperkt blijft. Toegangsprijs: f 17,50 f 10.- C.J.P. en PAS 65 donderdag 9 december "Binnenste Boven" (Taking Steps) blijspel van Alan Ayckbourn in een vertaling van Annie M.G. Schmidt "Taking Steps" is het voor Nederland al lernieuwste stuk van de sukses-auteur Ayckbourn. Na het lezen van het stuk was Annie M.G. Schmidt zo verrukt, dat zij bij wijze van hoge uitzondering bereid was een stuk van een andere auteur te vertalen en zij gaf het de Nederlandse titei "Binnenste Boven". "Binnenste Boven" garandeert u een avond onbekommerd lach-plezier. Er werden reeds veel bijspelen van Ayck bourn In Venray gebracht. Dit had steeds lachende, soms zelfs bulderende zalen tot gevolg. Op en top Engels, to the point en altijd beschaafd. Ayckbourn zelf noemt "Binnenste Boven" een klucht, dus dan weet u meteen wat u te wachten staat. Het dekor van drie boven elkaar ge legen verdiepingen wordt op het toneel op gelijke hoogte opgebouwd. Dat alleen al geeft zulke rare en onverwachte effek- ten, dat men van de ene verrassing in de andere valt. Naast Ton de Kuyl, die de hoofdrol speelt ziet u Marja Lieuwen, Cor van den Brink, Jennifer Willems, Jaap Wieringa en Rob Fruithof. Jeremy Young neemt de regie voor zijn re kening en Jan van der Wal maakt het de kor. Toegangspijs: f 20,- zondag 12 december 11.30 uur 't Kliekske volksmuziek-ensemble Sinds 1969 zingen en spelen de leden van dit Vlaamse ensemble liederen en melo dieën, die zij hebben opgetekend tijdens honderden gesprekken met voornamelijk oudere mensen, die zich de woorden en de wijsjes nog wisten te herinneren. Uit deze rijke overlevering maakt ,,'t Kliekske" bij zijn optreden een keuze. Een optreden van ,,'t Kliekske" is steeds een feest door de informele sfeer, de be koring, die van de oude instrumenten uit gaat, de virtuoze wijze van spelen en de geestige en informatieve manier, waarop Herman Dewlt de liedjes en dansen toe licht. Vorig jaar hadden wij eenzelfde soort pro gramma met Gheselscap Goet ende Fijn. Dat was een grandioos sukses en daar om doen we er nu nog een schepje boven op door dit gerenommeerde Belgische gezelschap te engageren. Dit programma is uitermate geschikt voor het gehele gezin. De jeugd krijgt boven dien toegang tegen gereduceerde prijs. Jeugdkaarten kunnen gelijktijdig met het abonnement besteld worden. Dit is een voorstelling in het kader van het Belgisch-Nederlands Cultureel Akkoord. Toegangsprijs: f 6,- f 4,- C.J.P. en PAS 65 en kinderen. Met een abonnement zit u goed! dinsdag 21 december Miel Cools 'Tot het licht uitgaat.... Voor deze nieuwe tour-de-chant van Miej Cools werden de teksten geschrevi door zijn vaste auteurs Jaak Dreese, J< Ghijsen en Louis Verbeek. De teksti weerspiegelen sterker dan ooit de tij waarin wij leven en zijn zonder uitzont ring van hoog niveau. Zoals gebruikelijk heeft Miel zelf alle mi ziek gekomponeerd en we mogen w< rekenen op een reeks liedjes vol levens- warmte, menselijk engagement, poëzie en ironie. )f|: Voor de begeleiding zorgen Frans Ehlhar Lil (piano) en Jacques Schols (bas). Dit is een voorstelling in het kader van het Belgisch-Nederlands Cultureel Akkoord. Toegangsprijs: f 15,- f 7,50 C.J.P. en PAS 65Cj irtj' zondag 2 januari 11.30 uur Ryan de Waal pianorecital Ryan de Waal werd in 1958 in Zuid-Afrika {q geboren. Op vijfjarige leeftijd ontving hij in Nederland zijn eerste pianolessen van Henk Gort. In juli 1979 was hij finalist en prijswinnaarL~v van het internationale pianoconcours "Vianna da Motta" te Lissabon. ng dg» Ryan de Waal gaf vele recitals, o.a. in hetf p' Concertgebouw in Amsterdam, De len te Rotterdam, het Muziekcentrum Vri denburg te Utrecht en Diligentia te Haag. Ook speelde hij voor de Nederlam se radio en televisie. In 1980 werd hem in Amsterdam de pu blieksprijs van de ronde Lutherse Kerk (Sonesta Koepelzaal) toegekend voor e aldaar in 1979 gegeven recital. Toegangsprijs: f 6,- 4,- C.J.P. en PAS 65 dinsdag 11 januari Frits Lambrechts "En nu ter zake" Pratend, spelend en zingend zal hij zijn sie geven op onze hedendaagse maat schappij. Zijn linkse visie op de maat schappij zal hij zeker tot uiting brengen. Het programma wordt geregisseerd door Helmert Woudenberg van het Werkthea- r, ter. Toegangsprijs: f 15,- f 7,50 C.J.P. en PAS 65 woensdag 15 december donderdag 16 december "De dader heeft het gedaan" musical van Annie M.G. Schmidt met muziek van Harry Bannink en Conny Stuart in de hoofdrol Bij deze nieuwe musical van Annie M.G. Schmidt denken we meteen aan "Heerlijk duurt het langst", "Wat een planeet", "Foxtrot" en al die andere heerlijke, ver rukkelijke ontspannende produkties, waar velen nog met genoegen aan terug denken. Het ligt in de bedoeling van deze musical een groots opgezette produktie te maken. Dit houdt in dat gezien de enorme finan ciële risico's dit de laatste musical zal zijn van het team dat bovengenoemde musicals heeft geproduceerd. r\ kt v n t -t r: r-nv v pfppigu Naast Conny Stuart treden op: Lo van Hensbergen, Hans van der Woude, Caro- llen van den Berg, Hein Boele, Jan Willem Ruyter en Mendel de Boer. Verder een balletgroep en een combo on der leiding van Dick van der Stoep. Een fijne ontspannende schouwburg avond? Plaats dan deze voorstelling maar vast op uw verlanglijstje. Toegangsprijs: f 27,50 dinsdag 18 januari "Geboren in Blijdorp" (Bom in the Gardens) blijspel van Peter Nichols in een Nederlandse bewerking van Alexander Pola Peter Nichols, schrijver van "Een dag uit de dood van verdomde Lowietje", heeft geen introduktie meer nodig. In "Geboren in Blijdorp" legt hij op zijn eigen, sardoni sche wijze de feiten van de Engelse sa menleving bloot. Omdat die niet noodza kelijkerwijs kongruent zijn met de feiten in onze eigen samenleving, er anderzijds bij ons voldoende houvast is voor wat spot op ons eigen (politieke) doen en la ten, is het toneel van handeling naar Ne derland verlegd. En wie is beter dan Alexander Pola bij machte ons van zijn scherpe pen te doen genieten en ons ons falen te tonen? Met volstrekte loyaliteit tegenover het oorspronkelijke stuk van Nichols, is hij er in geslaagd, het Nederlandse wereldje eens duchtig op de korrel te nemen. Zulks ongetwijfeld tot genoegen van zeer velen, want daar zaten we al een poosje op te wachten.... "Geboren in Blijdorp" speelt zich af in de huiskamer ergens in de Haagse Groother- toginnelaan, waar Pa juist overleden is en Maatje, nog vol nostalgische herinnerin gen aan het oude Indië, zich maar moei zaam thuis kan voelen in de wereld van vandaag. Zij is wat wazig, beschouwt de televisie als gesprekspartner met wie zij vooral van gedachte wisselt als haar zoon, de niet zo erg briljante, maar wel vo lijverige parlementariër, op het beeld scherm te zien valt. Dat hij haar dan niet rechtstreeks antwoordt, vindt zij kwalijk- Ook hier gaat het weer niet om zomaar een vrijblijvend blijspelletje. Nichols staat daarvoor garant. Dat er toch veel gela chen kan worden, staat als een paal bo ven water. Deze voorstelling beantwoordt dan ook aan de wens van velen. Uit op niveau! De belangrijke rollen worden gespeeld door Ellen Vogel, Marijke Merckens, Cor van Rijn en Edmopd Classen. De regie Is in handen van Karl Guttmann. Toegangsprijs: f 20,-

Peel en Maas | 1982 | | pagina 12