Avond-wandel vierdaagse VAMOS A VER Volgende week MARIANUM" KERKELIJKE DIENSTEN A Grote Fancy Fair Puzzel leen halve eeuw onderwijs GEVONDEN VOORWERPEN KUNST OP DE KOFFIE Grote Kerk Venray Kapel St. Servatius Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oirlo Parochie Oostrum Parochie Gastenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt Jehovah's Getuigen Op donderdag 10 juni beginnen we de 24e Avondwandelvierdaagse, ien de vele reakties, die we tot nu mochten ontvangen, ziet het er naar it dat ook dit jaar weer veel andelaars zullen deelnemen. Om de aanvoer van de deelnemers zo eilig mogelijk te laten verlopen zal er edurende deze vier dagen een eenrich- ngsroute rondom de Wetteling worden •maakt. Op de pagina .Gemeente raat" van deze week zult U de situatie- rhets aantreffen met de bijbehorende «lichting. Het komt in het kort hierop neer, dat ien in de nabijheid van sporthal alleen laar mag stoppen voor onmiddellijk -en uitstappen. Leiders en leidsters van groepen en ito's buiten Venray mogen wel irkeren, mits ze in het bezit zijn van in speciale parkeerkaart, die bij het jorinschrijven wordt verstrekt. Voor fietsers geldt deze maatregel et en we vragen dan ook aan alle deel- rmers uit Venray om zoveel mogelijk rbruik te maken van de fiets. Er zal jor voldoende fietsenstalling worden izorgd. Iedereen kan aan deze Avondvierdaagse deelnemen De start is van 17.30 tot 19.00 uur tnaf sporthal de Wetteling. de afstan- tn zijn 5, 10 of IS km. perdag, terwijl zondag 13 juni oook de 20 km. wandeld kan worden. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,per telnemer. Daarvoor mag U vier dagen andelen en ontvangt iedereen de irinneringsmedaille, de avondvier- lagse sticker en een traktatie op de rustplaatsen, elke dag. Zondag 13 juni wordt er in de namiddag gewandeld. De starttijden zijn dan als volgt: 20 km -13.00 uur 15 km -14.00 uur 10km - 14.30uur 5 km -15.00 uur Om kwart voor vijf wordt deze 24ste Avondvierdaagse dan afgesloten met een défilé, waaraan bijna alle muziek korpsen uit Venray en de fanfare uit Wanssum hun medewerking zullen verlenen. Wil men meedoen, alleen, met z'n tweeën, drieën of met een hele groep, die dan wel moet bestaan uit elf per sonen, dan kan men zich inschrijven op dinsdag 18 juni in de kantine van ,,de Wetteling". Men kan ook schriftelijk inschrijven opdonderdag 10 juni vanaf 17.00uur in de sporthal. Groepen die dit wensen kunnen gejureerd worden door een deskundige en onafhankelijke jury. Daarvoor wor den dan prijzen beschikbaar gesteld. Alle groepen ontvangen een groepsher- innering. U kunt ook nog vöor één dag inschrijven. Dan zijn de kosten f 2,50 per persoon. Doe allemaal mee, dan wordt het gezellig rondom de sporthal en wande len is gezond. Wilt U meer informatie, dat kan bij G. van Ham, Kerkpad 1, tel. 83765, P. Jansen, Oranjestraat 12, tel. 83539, N. Baartman, Bevrijdingsweg 14, tel. 87688 en C. Feller, Oude Oostrumseweg 7, tel. 82361. In 1932 werd Venray een nieuwe hooi rijker: de huishoudschool, een pleiding voor meisjes om het huishou- en te keren. Het was een tweejarige pleiding die hoofdzakelijk bestond uit raktische lessen. Er kwamen echter leeds meer leerlingen die ook meer lieoretische kennis wilden opdoen, zo fentstond de P-en T-stroom. Deze twee- ïllarige opleiding groeide uit tot een riejarige en het aantal praktische essen daalde en dat van de theoretische lam toe. Voor meisjes die nog verder wilden eren kwamen na deze drie jaar een .tra opleiding: de assistentenklas. In >68 bij de z.g. Mammoetwet werd :t L.B.O. vier-jarig. s Op marianum waren nasst L.B.O.-af- klingen ook nog drie M.B.O.-opleidin- j jen. K.V.J.V.. de Vormingsklas en de lm V B- sbi Via de O.V.B. kwamen veel meisjes "tal jongens, intussen waren er op Harianum ooh jongens, in de verple- |Upng terecht. Het aantal leerlingen was gegroeid tot 850 leerlingen, de huishoudschool be stond niet meer, Marianum was veran derd in een scholengemeenschap. Er werden noodgebouwen geplaatst op het eigen terrein en toen dit vol was moest men uitzwermen naar allerlei accommo daties in Venray. Zo kwamen wij via Prinsenhof en diverse andere onderko mens terecht in de twee dislokaties waar wij nu ook nog zitten. Twee jaar geleden werd de M.B.O.- afdeling van Marianum afgesplitst, vanaf die tijd bestaat de scholenge meenschap uit de afdelingen I.H.N.O., - L. H. N. O., L.E.A.O. en de Biologi sche School, l.S.K. )Iinternationale Schakelklas). Marianum viert volgende week haar 50-jarig bestaan. Op woensdag en donderdag is er feest voor de leerlingen, vrijdag is de odfiiciële viering. Na de H. Mis en een feestvergadering is er van 18.00 - 19.00 uur receptie, daar zullen heel wat oude herinneringen worden opgehaald. Harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum gaat op reis Op zaterdag 4 en zondag 5 juni a.s. tal Harmonie Sub Matris Tutela uit jjn Oostrum wederom een reis maken naar T het Duitse dorp Altrich bij Wittlich (Trier). Met dit dorp bestaan reeds 10 ,stJ jaar lang goede kontakten, door dat de j muziekverenigingen elkaar om de paar iaar bezoeken. Hieruit zijn in de loop van de jaren niet alleen tussen de nmuzikanten, maar ook tussen de inwoners van beide dorpen vele per- hu wonlijke kontakten en vriendschappen „^gegroeid. Het gezelschap dat nu een bezoek aan deze plaats zal brengen bestaat uit leden van de harmonie met hun dames, in totaal zo'n 100 personen. Zij uilen worden ondergebracht in gastgezinnen. De harmonie verzorgt aldaar tesamen met het tamboerkorps, tijdens een muziiek feest dat gehouden wordt ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de plaatselijke „Feuerwehr", enke le optredens waaronder een concert. Daarnaast worden het drukkè dagen voor de Oostrumse EIKENHOFKA PEL. Zij zullen een dansavond en een frhschoppen verzorgen. Uit ervaringen in het verleden is gebleken, dat de muziek van dit orkest bij de Duitsers bijzonder in de smaak valt. Ongetwijfels gaan de Oostrumse muzikanten met hun dames een druk maar gezellig weekend tegemoet. Een horloge, merk Sekonda, zilver kleurig bandje Eén bankbiljet van 100,— Donkerblauwe damesblazer, maat 46 Eén oorbel hanger, een armbandje met opschrift Jessie Een zwarte integraal helm, merk Enduro, G.P.D. Twee sleuteltjes, bromfiets en huissleutel LIPS, bevestigd aan geel labeltje met opschrift „WITTE" Ring met daaraan 3 sleutels, allen met opschrift „Kis" Twee sleutels, merk Queen en W. Germany Een huissleutel merk Wilka Een zaktelmachine in een zwart mapje. Voor meer informatie kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeentepolitie te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780 - 84888, toestel 227. in Resto 'Quick In' Het zomertentoonstellingsprogram- ma in de resto Quick In te Venray zal op 7 juni a.s. gestart worden met werken van de in Venray wonende Jacques Cuypers. Jacques Cuypers (Heerlen 1953) zal als graficus, gedurende de rest van de maand juni pentekeningen en foto's exposeren. De techniek die hij in zijn pentekeningen gebruikt vergt veel ge duld en tijd. Hij bouwt zijn werk voornamelijk op uit arceringen, waar door een werking van punt tot lijn ontstaat, die vaak een immense diepte suggereert. Al op zijn 13e was Jacques leerling van de beeldende kunstenaar Scheffers uit Maastrich en deze is dan ook de man geweest die hem tot het tekenen heeft aangezet. Eerdere exposities van Jacques Cuy pers waren o.a.: 1974 Free Wheelin Venray 1976 Thomassen Venray 1978 Elsloo (Limburg) 1979 Mozes Aaronkerk Amsterdam 1981 Pirn's Place Venray De exposant en de organisatoren van deze tentoonstelling zullen het zeer op prijs stellen als deze expositie de aan dacht krijgt die zij verdient. Resto Quick In, Grote Markt 11, Venray. Openingstijden: tot 2 uur na winkelsluiting. VERNIELINGEN Ten nadele van een inwoner van het Brukske werden vernielingen aan zijn auto enm diefstallen van sleutels en geld gepleegd. De antenne van zijn auto werd afgebroken, in de tuin werd een bloembak omver gegooid, twee sleutels werden ontvreemd en uit de woning werd een klein geldbedrag ontvreemd. Zondagavond werden door een 24-jarige Venrayer drie ruiten van een flatgebouw aan de hoenderstraat ver nield. Die man verkeerde onder invloed van alcoholhoudende drank. Hij ver klaarde die vernielingen te hebben gepleegd in een kwade bui. Die schade zou door hem worden vergoed. Tegen de dader, die niet werd aangehouden, omdat zijn echtgenote en vrienden zich over hem ontfermden, zal wel proces verbaal worden opgemaakt. van 5 tot en met 12 juni Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Antoon Poels en Willy Poels- Schots Theodora Flinsenberg-v. d. Bogaard Jan Schwachöfer en opa Dijkmans. Zondag: H. Drieënheid. 8.00 leesmis, int. Annemarie Saes; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Piet Kerff Wilhelmus Janssen Piet Terwijn (v. d. buurt) Jac Fonck; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Pauline Corzilius Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk Rie Wolke-Greefklens. Maandag: 9.00 oude stichtingen Jaap Hendricx; 19.00 Jan Oudenhoven en echtgenoten Godefrida van Tilburg enGerarda van Mil. Dinsdag: 9.00 Jac Fonck (v. d. buurt) /bijzondere intentie; 19.00 Henriëtte Janssen-Bongaerts Johan Verhaegen. Woensdag: 9.00 jrd. Jacob Verhalle; 19.00 overl. ouders Janssen-Wijnhoven en Marietje van Overveld Pierre en Grada gooren. Donderdag: 9.00 ouders van Mil- Rutten. Vrijdag: H. Barnabas, apostel. 9.00 Hubert Leonhard Bronneberg; 14.00 huwelijkssluiting Marga Versleijen en Wim van Benthum; 19.00 fam. van Goch-Stein Josefina Franssen-Rutten. Zaterdag: 9,00 ouders Neeteson-Cus- ters Hariie Messemaeckers; 15.00 (kapel St. Jozefklooster) 40-jarig huwe lijksfeest Imming-Romijn; 19.00 Hein en Judith Bloemen-Verhaegen Roe land van Geenen en zoon Jan Petronella Barents-Flinsenberg. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje on der de sacristie. Leidsters: Resy van Hooren en Marijke Vollenberg. Huwelijksafkondiging: Maria Ver sleijen en Wim v. Benthum (Vier lingsbeek); Amalia Janssen (Yssel- steyn) en Johannes Kengen. A.s. zondag 6 juni zal ,de Eucharis tieviering om 11.00 uur mede ver zorgd worden door het dames- en herenkoor van de parochie H. Ber- nadette uit Sittard. Met behoud van het Gregoriaans heeft dit koor zich ook bijzonder toegelegd op de ver tolking van nederlandse liturgische muziek, waarbij er naar gestreefd wordt dat ook de gelovigen in de kerk zoveel mogelijk kunnen mee zingen. In de viering van komende zondag zal het koor samen met alle aanwezigen enkele liederen én het Tafelgebed zingen uit onze paro chiebundel „Breken en delen". Het geheel staat onder leiding van diri gent Math de Wit, broer van pastor de Wit. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Leon Stoffels en Erik Wekking, lezer: T. Verbeek. Zondag: 8.00 Tom Kengen en Berti Bouten, lezer: J. Wekking; 9.30 Kees v. d. Helm en John van Bers; 11.00 Wilbert van Waayenburg en Wiljan Wilms, lezer: L. Truyen. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Adriëtte Hoppenbrouwers en Petra Linders. Woensdag en vrijdag: 19.00 Eugenie Driessen en Anja Sijbers. Vrijdag: 14.00 huwelijksviering: Co- lette Teunissen en Nicole Schwachöfer. Zaterdag: 15.00 (kapel St. Jozef klooster) 40-jarig huwelijksajubileum: br. Th. Thijssen. Zaterdag 5 juni: 18.30 Avondmis (volkszang), int. voor een gezin; om vrede; voor overl. fam. Peters; misdie naars Hans Hebben en Gert-Jan Wismans. Zondag 6 juni: H. Drieëenheid. 9.30 Hoogmis (gregoriaans), int. overl. fam. Bexkens-Bom. Misdienaars: Bas Dirkx en Harm v. d. Bosch. In de weekenddiensten gaat voor p. B. van Bronkhorst De kollekte is bestemd voor de Venrayse missionarissen. Door de week iedere dag avondmis om 18.30, behalve woensdag. 6 juni: Feest van de H. Drieëenheid. H. Missen 9.00; hoogmis 10.15, gezon gen door Crescendo; 11.45; 18.00 avondmis. Dinsdag: Laatste dinsdag van de Antoniusnoveen. 19.00 Avondmis met voorbeden voor eigen en aanbevolen intenties. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Voor onze nederlandse missionaris sen hebben wij 1250,— over kunnen maken. Alle gevers hartelijk bedankt. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Alphons Jacobs (v.w. de Buurt) Johanna Lormans- Gerrats. Zondag: 9.00 Leo Janssen en voor een zieke voor de parochie; 10.15 Johannes Wijnhoven; 11.45 Konrad Thijssen en overl. fam.; 18.00 Pater Hein Nuyens. Maandag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 Constant Pijls. Dinsdag: 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest; 19.00 overl. ouders Jenneskens- Deenen t.e.v. O.L. Vrouw en St. Antonius. Woensdag: 8.00overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Drika Tho massen. Donderdag: 8.00 Jozef Linders en overl. fam.; 19.00 fam. Peters-Arts. Vrijdag: 8.00 Leo Janssen en voor een zieke; 19.00 gezinsmis; Johanna Lormans-Gerrats (v.w. de buurt) Jan Huisman (Buurt Oude Oostrumseweg). Zaterdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Ricky Douwes en Peter Schoenmaekers. Zondag: 9.00 Hans van Geenen; 10.15 Eric Arts en Hans Kerstjens; 11.45 Geert Claes en Willy v. d. Beke- rom; 18.00 Peter en marlijn Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Tonnie Vermeulen; 19.00 Maurice Derks. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Martin Leenders. Dinsdag en donderdag: 19.00 André Basten. Vrijdag 4 juni: Huwelijksviering om 2 uur van Albert Gloudemans en Wilma Willems. Zaterdag 5 juni: Eucharistieviering om 19.00 uur. Geen crèche. Misintentie: Gerard de Bruin. Zondag 6 juni: Gezpngen eucharistie viering om 10.00 ih.m.v. gemengd koor. Kindercrèche wordt verzorgd door Yvonne Cybilski en Mechtild van Casteren. Misintentie: voor de paro chie. Woensdag 9 juni: Eucharistieviering om 19.00 uur. Misintentie: Jos Linders en overl. fam. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. familie Rouvroye-Ritzen voor overl. Piet Evers en Maria Evers-CIevers en zoon Jan voor overl. Jaap Strijbosch als jaargetijde voor overl. Thijs Arts.Zang met het dameskoor Venrode. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Dina Linders; 9.00 leesmis als jaarge tijde voor overl. Gerlach van Ass voor overl. ouders Willems en kinderen; 10.00 hoogmis voor overl. ouders Phi- lipsen-van den Berg en overl. kinderen. Gregoriaanse gezangen en volkszang met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. ouders Voermans- Leijssen voor overl. Lambertus van Haren en Wilhelmina van Haren-van den Hoogen; 18.30 avondmis voor overl. Anna Hoedemaekers-Madou. Maandag: 8.00 leesmis ter ere van St. Joseph (v. d. V.); 15.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistievie ring voor het bruidspaar Sijbers-Wil- lemse (in de kapel van Veltum); 19.00 avondmis voor overl. Karei Groenen (buurt) voor mevr. Litjens-Schreurs (van vriendinnen). Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Theodorus Classen. Geen avondmis. Woensdag: 8.00 Leesmis voor overl. ouders Arts-Lenssen en Jan Arts en Jetje Oeis; 19.00 avondmis voor overl. Hendrina Heessen-Martens voor overl. Leo Cox en de familie Vervuurt. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Emonts; 19.00 -avondmis voor overl. Anna Wilmsen-Hermkens en overl. familie. Vrijdag: H. Barnabas, apostel. 8.00 leesmis voor overl. Maria Derks; 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. ouders Arts-Lenssen en voor overl. oom en familieleden. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Wilhelmus Claes en overl. familie; 19.00 avondmis voor overl. Petronella v. d. Heuvel voor overl. Jaap Min en zoon George. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.30 uur kleutercrêche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Leidster: Mej. Mientje Kusters. De Pinkster-kollekte voor de Neder landse Missionarissen heeft opgebracht 2.072,05. Van harte dank voor uw mooie bijdrage. God zegene hun werk. Akolieten en Misdienaars: ZonAg: 8.00 M. Fijneman, M. Janssen; 9.00 S. Fijneman, Th. Hou wen; 10.00 J. Dommeck, F. Vercaute- ren, P. v. Weert; 11.30 S. Rongen, B. Verstegen; 18.30 J. Linskens, W. Aben. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 M. van Genugten, R. Poels; 19.00 R. Duivenvoorde, S. Achten. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 O. Geurts, M. van Ampting; 19.00 P: Bodden, A. Hermans. Zondag 6 juni a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel en om elf uur in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. Predikant op beide plaatsen is Ds. H. J. Zeldenrust uit IJsselstein Utr. Koliekten voor het Zendingsprojekt en plaatselijk kerkewerk. Tijdens de dienst in Venray kinder ker k en -oppas. Feest H. Drieëenheid. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Sef Claessens en zoon Simon Alphons Kurvers Johannes Loonen (jaard.). Zondag: 8.30 H. Mis Maria van Dijck-Duijckers; 10.00 Hoogmis, Toos Duijkers-Jenniskens (koll.) st. Piet Steeghs, Hendrina Hagens, Johanna Biesterfeld en dochter Maria Steeghs Sjaak Lemmen. Dinsdag: 8.00 H. Mis tot bijzindere intentie (C). Woensdag: 8.00 H. Mis voor de paro chie (L). Donderdag: 8.00 H. Mis t.i.v. O.L. Vrouw van Lourdes (C). Vrijdag: 14.30 pl. gez. H. Mis b.g.v. 25-jarige echtvereniging Swinkels-Ba- ten. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Kinder koor). Gerrit ten Haaf. Zaterdag: 19.00 Toediening van het Zaterdag: 19.00 Toediening van het H. Vormsel. Voor de Vormelingen (Kinderkoor). Zondag: 8.30 Theo Camps en Anna Verhoeven; 10.00 Jaardienst Maria Ja- coba Verheijen-Michels Jaardienst overl. ouders v. d. Hoogenhof-Spreeu- wenberg Pieere Jacobs, Jan Hulsman en Martien Moorres. (Jongerenkoor). Maandag: 9.00 voor 'n zieke. Dinsdag: 9.00 voor 'n zieke. Woensdag: 9.00 voor 'n zieke. Donderdag:9.00 voor 'n zieke. Vrijdag: 9.00 gest. jaard. Jos Thielen en Maria Rutten; 15.00 voor het bruids paar Jacbs-Vermeulen (Dameskoor). Zaterdag: 19.00 jaardienst Math. Basten Toon Janssen (v.w. de buurt). Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Clemens Weijs, Sander Martens, Wilbert Kusters. Bas Künen. Zondag: 8.30 Harm van Huet, Bram Linskens, Ronald Hoex, Michel Ghie- len; 10.00 Willem Vollenberg, Ronny Reijnders, Coen Litjens, Robin Ouden hoven. Vrijdag: 15.00 Ronny Pelzer, Hans Holtackers. Misdienaars: Eddy Philipsen en Marcel Classens; Luc Vennekens en Rob Weys; Edwin Dinghs en Stefan Bloemen. Vrijdag 3 u. zijn er twee „gasf'misdienaars. Zaterdag: 19.00 Leida Duykers-Vul- lings (R.); Gerardus Smits; voor overl. fam. van Rhee-Drabbels. Zondag: 8.00 voor het geestel. en tijdel. welzijn van alle parochianen t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand; 10.00 jrd. voor overleden familie Rambags-Leclerq. Dinsdag: 19.00 Josephina Seykens- Collin. Woensdag: 8.00 Hein Emonts. Te vens tot int. van de offeraars. Donderdag: 8.00 Martinus Friesen. Vrijdag: 8.00 uit dankbaarheid t.e.v. het H. Hart en O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand (R.). Zaterdag: 19.00 Martinus Kuypers (best. door het dameskoor). Zondag van de H. Drieëenheid. Fierste zondag van de maand, bijzon dere kollekte voor onze eigen kerk. De bestrijding van de boktor kostte nogal w at geld [ruim 10.000,en nu wordt het gootwerk van de oude kerk hersteld of daar waar nodig vernieuwd. Laat de kerk delen in de vreugde en overvloed van de kermis. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten Johanna van Kempen-Loch- tens jrd. Helm de Bruijni jrd. v. Louis Weijs en echtg. Theod. Nelissen en Petronella van Lipzig. Zondag: 8.00 maandd. v. Mathijs Litjens en echtg.; 10.00 hgm. v. fam. Loonen-van Rens weekd. v. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 lsm. v. Sjang Heesen maandd. v. Eduard en Stans Dietz. Maandag: 7.30 voor Sef Linders en overl. fam. Dinsdag: 7.30 gest. jrd. v. Willem Wismans en Anna M. Custers. Woensdag: 7.30 gest. jrd. v. Theodo ra en Martinus Derks. - Donderdag: 7.30 gest. jrd. voor Jo Weijs, overl. ouders en Piet Weijs. Vrijdag: 19.00 maandd. v. Jacoba Vogelsangs-Botden. Zaterdag: 19.00 weekd. v. Anna Bouten lsm. v. Frans Rongen en overl. fam. Rongen-van Cuijck Helm Claessens en Nelly Claessens-Derikx Martin Jenniskens (vanw. de Gussen- straat). Misdienaar: 19.00 Sander Peeters. Akolieten: za 19.00 E. Kanters en E. Holtackers; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 hgm. W. Heidens, W. Emonts en L. Peeters; 1115 M. en T. Heesen. Huwelijksafk.: Jan Houben en Nelly Poels (America). Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. Piet Janssen; 2. weekd. v. Anna Janssen- Spreeuwenberg; 3. maandd. v. Theodo ra Verheijen. Zondag: 8.30 H. Mis voor Jsn Hen- drix; 10.00 1. H. Mis voor Helm Janssen; 2. maandd. v, Frans Claes sens; 3. H. Mis voor Jos Arts nms. fam. Philipsen; 11.30 maandd. v. Hendrikus Stiphout en Catharina Jeuken. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor Petronella van Well-Thoonen; 2. week- dienst v. Mevr. de Weert-de Swart. Dinsdag: 8.00 1. H. Mis voor Helm Janssen; 2. H. Mis voor bijz. intentie. Woensdag: 8.00 H. Mis voor overl. fam. Wismans-Droessen-Gooren. Donderdag: 8.00 maandd. v. overl. parochianen (juni 1981 - juni 1982). Vrijdag: 16.30 H. Mis uit dankbaar heid b,g.v. het huwelijk van Ida Vogels en Gerrit Slettenhaar; 19.00 H. Mis voor Mevr. de Weert-de Swart nms. ome Piet. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor overl. fam. Wismans-van Vegchel; 2. weekd. v, Anna Janssen-Spreeuwenberg; 3. weekd. v. Margriet v. d. Berg-Spreeu- wenberg; 4. H. Mis voor Wilko Camps. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Patrick Vergeldt en Mare Sijbers. Zondag: 8.30 Ramon Jacobs en Bart Marcellis; 10.00 Karei Dekkers en Tom Lemmens; 11.30 Jos Bovee en Patrick Marcellis. Weekdagen: Rob Strijbos en Joan Lutters. Vrij: Roel Emonts, Noël Michels en Peter Michels. Mededelingen: 1 De opbrengst van de collecte voor onze missionarissen was 1500, Heel hartelijk dank! 2 Zondag 13 juni is het Sacramentsdag. Om half negen en half twaalf zijn het stille H. Missen. Om 10.00 uur be gint de H. Mis in de kerk. Na de eer ste lezing trekken we in processie met ons Heer door het dorp. De kinderen die pas de eerste H. Communie heb ben gedaan lopen dan naast de pries ters in de processie mee. De route is: Lovinckplein - Puttenweg - Dilling- straat - Pioniersstraat - Timmermans- weg - Immenhof. Bij van Gassel wordt dan de H. Mis voortgezet. Wil len de mensen langs de route zoveel mogelijk de vlag uitsteken. Zaterdag 5 juni: feest van H. Bonifa- tius. 7 uur voor Harry Verstegen v.w. neven en nichten. Zondag 6 juni: feest van H. Drievuldigheid. 10.00 Lamberdina van Dijck-v. d. Burgt; 11.30 uit dankbaar heid (L.). Maandag: feest van H. Norbertus. 8.30 Petrus Joh. van Meyel-Petronella Muysers. Dinsdag: feest van H. Medardus. 8.30 Petrus Hub. Muysers en Maria Versteeghs. Woensdag: Schoolmis. H. Efrem, diaken. 8.30 Lambertus Michels en Wilhelmina Rongen. Donderdag: Zalige Johannes Domi- nici. 8.30 Mevr. Gielen-Arts v.w. Be jaarden. Vrijdag: H. Barnabas. 8.30 Grada Arts-Janssen. Zaterdag: feest van H. Odulphus. 2 uur Gouden jubileum Janssen-Frans- sen; 7 uur voor Jan Wilms. Misdienaars: zondag 10.00 en woens dag en zaterdagavond Harm Hendriks en Stan Verhaag; 11.30 Jolanda Kouse maker en Natasja Arts. Kollektanten: zaterdagavond7 uur F. Hendrix; zondag 10.00 G. Ewals; 11.30 J. Verhaag. Kerk schoonmaken 10 juni: Mevr. Arts-Cremers, Dorperveld; Mevr. Broers, Past. Vercoulenstraat. P.S. Zondag 13 juni zullen we Sacra mentsprocessie houden. De H. Mis om 11.30 vervalt, maar er zal een H. Mis zijn om 8.30 uur. Zaterdag: 19 uur voor P. Muysers en Getr. v. d. Sterren. Zondag: 10 uur t.i.v. fam. Botden. Maandag: 8 uur tot int. van fam. Weerts. Dinsdag: 8 uur t.i.v. fam. Philipsen. Woensdag: 8 uur t.i.v. Hr. Peeters. Donderdag: 8 uur voor Henk Na buur s. Vrijdag: 8 uur t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Huis. H. Drieëenheid. 6 juni 1982. Zondag: 8 uur voor de overleden ouders Janssen-Doumen; 10 uur Hoog mis: gesticht gezongen jaargetijde voor Petrus Mathijs Janssen. Akolieten: Johnny Smets en Bennie Rongen. Misdienaars van de week: André Swinkels en Johan Droesen. Maandag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en de overl. familieleden Derikx- Voesten. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de over leden ouders Willems-Janssen en kinde ren. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Helm Claes v.w. de Bejaarden. Donderdag: 8 uur H. Mis t.b.i. (D. C.). Vrijdag: H. Barnabas, apostel. 8 uur H. Mis vor de overleden ouders Poéls- Michels. Zaterdag: 16.00 plechtige jubileum- mis uit dankbaarheid b.g.v. het zilveren huwelijksfeest van Jan van Well en Truus van Well-Pouwels; 19.30 Avond mis t.b.i. t.e.v. Maria en teyens t.i.v. de familie S pee-Arts. Zondag 6 juni: H. Drievuldigheid. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. tot bijz. intentie ter ere H. Gerardus fam. Derkx. Zondag: om 9.45 Hgm. voor zal. Marlie Weys; 11.45 Hgm. voor zal. Jan Fleurkens (Fl.). Maandag: 8 uur lsm. zal. Sjang Heesen. Dinsdag: 9e dinsdag ter ere H. Anto nius van Padua. 8 uur H. Mis tot bijz. intentie ter ere van H. Antonius van Padua fam. Cr. Woensdag: 8 uur lsm. overl. fam. Kunen-van Rens. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Tónna Willems. Vrijdag: H. Barnabas, Apostel. 8 uur lsm. zal. Wim v. d. Goor. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. fam. Jacobs-van Dijck. Akoljeten 6 juni: H. Geurts, Eric v. d. Ligt, Tw. Jacobs. Misdienaars: Tw. Reintjes, René Spreeuwenberg. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor de vruchten der aarde, fam. Weerdenburg, voor een Tante. Zondag: H. Mis te Holthees voor Nelly Peters-Fleuren, fam. Bastiaans- Raafs en voor de vruchten der aarde; 10.00 Hoogmis v.b.i. voor fam. Ver- heyen, fam. Nelissen, voor een gezin. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel, Pastoor Roos en mevr. Wahle. Dinsdag: 8.45 H. Mis t.e.v. St. Jozef voor fam. Goossens en Noyen. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid, fam. Weerden- burg, voor onze kinderen en hun gezinnen en voor mevr. Kelders. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid en voor eenheid in een gezin. Vrijdag: 8.45 t.e.v. H. Hart t.z.i. voor spoedige beterschap en voor een gezin. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend 5 en 6 juni help comeo helpen DODE REEBOK AANGETROFFEN In een weiland aan de Geysterseweg werd een dode reebok aangetroffen. Dat grofwild is vermoedelijk het slacht offer van stropers geworden, want liefst drie kogelgaten werden in de poten van het dier aangetroffen. Gewond moet dat dier vele honderden meters hebben afgelegd, gezien de sporen. Het dier bleek voor menselijke consumptie onge schikt te zijn en werd als kadaver afge voerd. ZEVEN KOEIEN GEDOOD DOOR BLIKSEM Tijdens het korte maar hevige onweer wat donderdagavond boven de Peel woedde, werden 7 koeien van de veehouder van Veghel door de bliksem dodelijk getroffen. Voor de veehouder een schadepost, al zal de verzekering voor de schade van 20.000,op draaien. DIEFSTAL VAN SCHAAP Het blijkt dat in Venray de in de weide lopende schapen niet meer veilig zijn. Van M. deed aangifte van diefstal van een schaap. Een schadepost van ongeveer 200 gulden voor de eigenaar. AUTO'S BEKLAD In de nacht van zondag op maandag werden diverse auto's, welke gepar keerd stonden in woonstraten van het Brukske, beklad en beschreven met inkt. Door de politie werden 13 „slacht offers" genoteerd, maar tot zondag avond hadden slechts drie eigenaren aangifte gedaan. De inkt bleek met wat moeite te verwijderen. BANDEN LEK GESTOKEN In de nacht van zondag op maandag werden in de Gitaarstraat drie autoban den kapot gestoken. De gedupeerde, een 44-jarige inwoner, deed tevens aangifte van het lek steken van vier banden van een andere auto, enkele, weken geleden.*Vermoedelijk gaat het hier om een wraakaktie. De totale schade bedraagt nu reeds meer dan 1000 gulden. ALCOHOL IN BESTUURDER Vrijdag werd op de Langstraat achter het stuur van een personenauto een 17- jarige Venrayer aangetroffen, die niet in het bezit was van een rijbewijs en die onder invloed van alcohol verkeerde. Hij moest de bekende proeven onder gaan. Met een rijverbod en de aanzeg ging dat procesverbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezon den. Tegen de eigenaar van de auto, een 26-jarige plaatsgenoot, werd procesver baal aangezegd wegens medeplichtig heid, c.q. uitlokking. BESTUURDER KWAM ZIJN BEKLAG DOEN Een bestuurder van een personenauto kwam maandagmiddag zijn beklag doen over een aan hem uitgereikt bonnetje wegens parkeerovertreding in Merselo. (overigens werden daar ver schillende bonnetjes terzake het fout parkeren uitgereikt). De dienstdoende agent konstateerde echter dat de zich beklagende autobestuurder gedronken had. Hem werd een rijverbod van 4 uur opgelegd. En het bonnetje moest toch betaald worden. INBRAKEN In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken in een woning in Veltum. Door middel van forcering van de achterdeur werd toegang verkre gen. Voor zover kon worden nagegaan zou er niets worden vermist. in de nacht van vrijdag op zaterdag werd er ingebroken in het repetitielokaal van de koninlijke har monie Euterpe aan de Kempweg. Via de achterzijde was toegang verkregen en door forcering van 4 deuren kon het gehele gebouw worden doorzocht. Twee flessen frisdrank worden vermist. De schade die tengevolge van het brute forceren is aangericht, loopt in de honderden guldens. Deze inbraak werd door enkele jeugdige trimmers uit Veltum ontdekt, die door een snelle melding de recherche in staat te stellen verse sporen veilig te stellen. Hierbij nodigen wij u uit tot het bij wonen van een openbare bijbeltoe spraak met als thema: „Communicatie in de gezinskring en met God", in de koninkrijkszaal van Jehovah's Getui gen. Tijd zondag 6 juni om 10.00 uur v.m. Henri Dunantstraat 11. Geen collecte. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo, en nuestra capilla, Overloonseweg 2, a las once y cuarto Misa cantada por el descanso etemo del Sr D Vicente Justo Rubièn que en la edad de 35 anos ha fallecido en Helmond Q.D.P. Después de la Misa reunión en la salita del convento con un cafelito. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES El grupo La Margarithas harén el domingo una excorsión a Keukenhof. EI jueves el dia 1de julio el Padre Juan harè una excursión con las monaguillas espaftoles y los de Geysteren a Valken burg, en tren. Hasta la vista!

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11