"VERENIGINGSNIEUWS >NJ i WAB A cav27mc FOX HUNTER Grote Fancy Fair Puzzel 5&6 Juni r Grote Fancy Fair UTERPENIE11WS E.V.B. VENRAY Venray IN Venrays Mannenkoor St. Pe\^S jongerenkoor K.V.V. Venray PEEL EN MAAS Werkgroep Homosexualiteit *?i Den Dissel. WIJKRAAD SMAKTERHEIDE Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan INVALIDENBOND IMKERS-VENRAY Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY erenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge- jk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. |A s donderdag 27 mei om 19.30 Jetitie voor de baspartijen en om 1,00 uur voor gehele koor. JZondag 30 mei, le Pinksterdag, Jreden te Merselo tussen 11.00 en |,30 uur. Tijdstip en plaats van tamelen wordt a.s. donderdag op de setitie bekend gemaakt, paandag 7 juni bestuursvergadering. 27 juni eerste bijeenkomst koor om 11 uur in de Burggraaf, laterdag 10 juli 25-jarig huwelijk L. iren. Geen repetities wegens vakantie op ,22 en 29 juli. Afmelden: r. van Mil, tel, 86917 of de rggraaf. tel. 81244. oderdag 27 mei: 19.30-20.30 repetitie harmonieorkest ranaf 20.30 algemene ledenvergade- ing. Agenda etc. voor deze vergade ing in Harmonieus, tnderdag 3 juni: 19.30 repetitie harmonieorkest AGENDA: - 12 - 13 juni: concertreis naar pperz (W. Duitsland) pderdag 17 juni: concert Schutters- fa(± 18.00 uur). j LEERLINGENOPLEIDING: Hiderdag 27 mei: 30 repetitie jeugdorkest dag 29 mei: itreden te Merselo, Om 11.00 v.m. :t iedereen aanwezig zijn in de isttent te Merselo. Vandaar ver- :ki men naar een repetitieruimte, iderdag 3 juni: 750 [18.30 repetitie jeugdorkest {Individuele repetites volgens af spraak met uw leraar. DRUMBAND: Jooderdag 27 mei: lom 19.00 aanwezig zijn in de Perd- Istal met jasje en pet \oor laatste con- |trólc. Aansluitend jaarvergadering iet nieuws over reis Dipperz. Ndag mei: Pinksteren - gécn repetitie. iftlag6juni: 10.00 leerlingen drumband 10.30 drumband bardienst: hr. v. Kessel Afmelden harmonieorkest bij sccre- is. tel. 80225; jeugdopleiding bij de er Raedts, tel. 82803; drumband bij ft heer san Els, tel. 86824. ■Telefoon clublokaal: 82515. genda: lijdag 28 mei: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en basse oindag 30 mei: Hoogfeest van Pinksteren om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk (in uniform) lundag, dinsdag en woensdag: geen repetitie. Eventuele afmeldingen: secretariaat Ingstraat 104, tel. 81690. Igemeen: ijdens de Hoogmis met Pinksteren mgen we de ,,Misa Quarti Toni". In erband hiermee verwachten we alle DOrleden op de repetitie van aanstaan- vrijdag. Uiteraard verwachten wc ok alle koorleden tijdens de Hoogmis pPinksteren. Denk er om: in uniform! VENRAYS GEMENGDE fGVERENIGING ARS MUSICA Zaterdag 29 mei 16.00 uur opluiste- ig 25-jarig huwelijk van Piet cn Ger Boonen in de Veltumse Kapel, lebertweg. Aansluitend receptie in taurant de Kooy te Wanssum. insdag 1 juni, 19.30 uur repetitie de alten, om 20.00 uur voor het tkoor in de Essel, Ursulastraat. dag 8 juni, 19.30 uur repetitie tor de tenoren, om 20.00 uur voor het Ie koor in de Essel, Ursulastraat. Indien u verhinderd bent dan gelieve zich af te melden bij: Mw. W. anders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 159. Ten alle tijde kunt U oud papier poneren in de loods achter het Tuin- ntrum van Henk Smits. Alleen durende de openingstijden van de nkel. irHj[repetities: 15 juni 19.30 uur de bassen 22 juni 19.30 uur de tenoren 29 juni 19.30 uur de sopranen, na de uze gezellig samenzijn; plaats nog af ïpreken. Vrijdagavond 28 mei: 18.00 vertrek per bus bij het Bosch- veldcollege richting Dortmund voor deelname aan festival. Zondagmorgen 6 juni: 11.00 Gezamenlijke repetitie. Zondagmorgen 20 juni: 10.00 Optreden op Pascalis in Oostrum. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdag 28 mei: Geen repetitie Vrijdag 4 juni: 18.45 Gezamenlijke repetitie. „SALTARELI.O" Zaterdag 29 mei: Geen repetitie Zaterdag 5 juni: 16,00 Gezamenlijke repetitie. Zaterdag 12 juni: 16.00 Gezamenlijke repetitie, tevens repetitie met het koor uit Helmond. Zondagmorgen 13 juni: 11.30 Ochtendconcert Boschveld, samen met het Helmondse koor. „AGÉVOLÊ" Eersvolgende repetitie op zondag 6 DAMESKOOR Woensdag 2 juni om 20.00 uur repe titie voor het hele koor in zaal Sijbers aan de Merscloseweg. Zaterdag 5 juni zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredes- kerk; boven bij het orgel. Woensdag 9 juni om 20.00 uur repe titie. Zaterdag 26 juni zingen we weer om 19.00 uur in de Vredeskcrk tijdens de avondmis. Woensdag 7 juli is onze laatste repetitie vóór de zomervakantie. Als U verhinderd bent graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Bekerom. tel. 83332, of aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. Met groot succes heeft het korps zondag j.l. deelgenomen aan een festival en defile in Montfort. St. Petrus Banden behaalde een Ere-prijs voor Majoretten ccn beker en een eerste prijs, eveneens een beker, voor het algemeen optreden. Als herinnering aan dit festival ontving elk korps een herinneringstegel. Rond half vijf kwam het bericht door, dat SVV kampioen geworden was. Hoewel het korps genoteerd stond als nummer 23 om op te treden kon geruild worden met nummer 14, zodat nog gelegenheid was de nieuwe kam pioenen in Venray een serenade te brengen. Dit gebeurde rond half acht in de kantine van SVV en de muzikale gelukwensen werden onderstreept door voorzitter van Toor van St. Petrus Ban den. Een woord van dank werd gespro ken door SVV's voorzitter Turkenburg cn de spelers van SVV lieten zich gaarne feliciteren door de Majorettes. Drumen Showband Venray en omgeving Op zaterdag 5 juni gaan het twirl- team, danstwirlteam jr., danstwirlteam sr. en de danstwirlgroepen deelnemen aan de nationale kampioenschappen in de ..Meerpaal" te Dronten. Het twirltcam vertrekt vrijdagavond om 17.00 uur naar Akrum in Friesland om zaterdag 7.30 uur aanwe zig te zijn in Dronten. Het danstwirlteam jr., danstwirlteam sr. en danstwirlgroep vertrekken zater dags om 8.30 uur per bus naar Dronten. Ouders cn supporters die deze nationale kampioenschappen mee wil len makem kunnen nog met de bus mee; bel dan even 86196. Dames het bestuur van DSV wenst jullie alvast prettige oefeningen en veel succes op 5 juni. Zaterdag 29 mei gaan verschillende solisten deelnemen aan de wedstrijd te Rijssen, ook jullie veel succes. Ter opluistering: 8 juni de Nacht van Venray; 27 juni distriktsfestival Wans sum; 4 juli Vlaamse kermis Heyen; 7 juli Wankun Duitsland. VREDESKERK VENRAY A.s. zaterdag 29 mei is er een jongerenviering, in het teken van Pinksteren. De koor- en orkestleden worden weer om 6 uur verwacht in het parochiezaal tje. De lezers worden 's morgens om half 10 verwacht om te oefenen. Als je niet kunt meld je dan a.u.b. even af bij het bestuur. Wij kunnen nog steeds nieuwe leden gebruiken, zowel jongens als meisjes, vanaf 12 jaar. We oefenen elke woensdagavond van half 7 tot 8 uur in het parochiezaaltje, Whistlerstraat 1. Kom gerust eens luisteren als je interesse hebt. De leden van de L.V.B. afd. Venray gaan weer fietsen op 1 juni. Het vertrek is om 13.45 uur bij het gemeentehuis. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 1 juni gaan we naar St. Jansteen. De bus vertrekt om 7.45 uur vanaf het Raadhuis. Willen degenen die zich voor deze reis opgegeven hebben, zorgen op tijd aanwezig te zijn. Mochten er nog enkele dames zijn, die graag meewillen, dan kunnen zij kon- takt opnemen met de secretaresse. Hoi, Het HEMKA is weer achter de rug. Behalve dat het een gezellig kamp was, werd er ook nog wat aan insecten e.d. gedaan. Er werden enkele leuke libellen- larbehuidjes en libellen in het Schuit- water gevangen en gevonden en er is wat naar zweefvliegen gekeken. Vrijdag a.s. is er op het schouwburg plein een informatiestandje van onze natuurstudievereniging. Iedereen die zin heeft om te komen kijken kan dat doen van 15.00 lot 21.00 uur. Mensen die zin hebben om lid te worden van onze vereniging of eens een keer op excursie willen komen (geheel vrijblijvend na tuurlijk) kunnen hier alle informatie krijgen of bij onderstaand adres. Donderdag is er voor de bestuurs leden om 19.30 uur in MASJ een A.B.V. Deze nieuwe vergaderruimte ligt zoals hopenlijk bekend, in de Hoender straat. Tot dan. Zondag zijn er 2 excursies: Marion gaat naar de Hamert om er naar planten en insecten te kijken. Roy gaat naar de Rouwkuilen en de Bult waar naar insecten (libellen een zweefvliegen) zal worden gekeken. Beide excursies vetrekken om 8.00 uur vanaf het Schouwburgplein. Dinsdag is er o.l.v. Roy (voor degenen die dan nog vrij hebben) een excursie naar de Geysterse bossen waar naar van alles en nog wat zal worden gekeken. Vertrek is ook om 8.00 uur vanaf het Schouwburgplein. Verder wordt jullie vriendelijk ver zocht om bij Marion (Mgr. Nolensstr. 5, Venray) kopy voor de Limbo in te leveren en dia's die jullie eventueel heb ben van konijnen voor een lezing. Peter (Serenadestraat 21, Venray) vraagt verder nog om kopy voor de Jeneverbes. Dat wordt flink pennen dus. Houdoe, Stefan. Informatie tel. 04780-82413 OPEN FLIPPER- EN VIDEOKASTEN KAMPIOENSCHAPPEN Aanstaande zaterdag en zondag kun je in de Voorkant terecht om mee te doen aan het Open Flipper- en Video- kastenkampioenschappen. Iedereen vanaf 15 jaar kan er aan mee doen. Je kunt mee spelen om de Flip- pertitel of om de Videokastentitel. Natuurlijk kun je ook aan beiden meedoen. En behalve de titel kun je natuurlijk ook mooie ere-prijzen win nen. Zaterdagavond, vanaf 20.00 uur zijn de voorrondes en zondagmiddag vanaf 14.30 uur zijn de finales. Zin om mee te doen? De kosten zijn 3,per deelneemster. Je kunt je laten inschrijven of op Free Wheelin zelf, of in de Amusementshal in de Poststraat; met wie deze kampioenschappen samen organiseren. De Achterkant: Zaterdagavond 5 juni: Vane, police- achtifelive muziek. uw Venrays weekblad Goed nieuws! In overleg met Clara en Adrie van bar C A (voorheen de Hazemand), Langstraat 7 in Venray, hebben we besloten onze soosavonden voortaan te houden op bovenstaand adres, en wel iedere laatste donderdag van de maand. Wij zijn Clara en Adrie heel erkentelijk voor het feit dat zij hun gezellige ruimte eens in de maand beschikbaar stellen voor het COC. Iedereen die onze werkgroep een warm hart toedraagt, is vanaf donder dag 27 mei a.s. van harte welkom op bovenstaand adres (aanvang 20.30), waar je terecht kunt voor een gesprek, informatie, goede muziek en een lekker pilsje. N.B.: Vergaderingten en thema avonden van onze werkgroep vinden gewoon plaats op ons vaste adres: Hoenderstraat 33 (MASJ). Voor overige informatie kun je ook bellen: mannen: 04780 - 88809 vrouwen: 04780 - 80107 Tot ziens? DISCO DEN DISSEL Zaterdag 29 mei a.s. gaat het weer beginnen. Jullie komen toch ook allemaal weer naar het wijkgebouw toe. Breng je vriend of vriendin maar mee, want ook bij ons geldt de regel: hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Voor de entree hoef je niet weg te blijven, die is maarI,-. Dan willen we jullie er nog op attent maken dat we in de maand juni, juli en augustus maar een keer per maand draaien. We draaien wel een special die voor iedereen toegankelijk is. Dit vanwege de vakantie-periode. De data kun je lezen in Peel en Maas. Namens Elly, Peter-Paul, Mieke, Anja, Geert en Wiel hopen we jullie zaterdag weer allemaal te zien in wijk gebouw Den Hoender. Werkgroep Aktiviteiten Brukske Ook komend weekend zijn er weer volop aktiviteiten in wijkcentrum de Kiosk in het Brukske, donderdag 27 mei is er weer open avond om b.v. te tafeltennissen, te biljartenoftesjoelen. Vrijdagavond 28 mei is er een voorlichtingsavond over het kaartspel bridgen. De aanvangstijd is gesteld op 20.15 uur. Deze voorlichtingsavond zal worden verzorgd door de heer Cor van der Wouw, bridgeleraar van de Neder landse Bridgebond. Op deze avond zullen tevens enkele bridgespelers aan wezig zijn. Zowel zij die reeds het spel meester zijn als zij die nog nooit gebridged hebben zijn van harte welkom. Het ligt in de bedoeling om bij voldoende belangstelling in de toekomst een bridgecursus te organiseren, welke verzorgd gaat worden door bovenge noemd persoon. Liefhebbers voor deze cursus kunnen zich deze avond opgeven bij de organisatie. Zaterdagavond 29 mei aanvang 19.30 uur is er weer DISCO. Deze avond zal weer verzorgd worden door disco CA LYPSO. Maandagmiddag 2e Pinksterdag aan vang 14.00 uur is er ook disco en ook deze middag zal natuurlijk weer door disco CALYPSO verzorgd worden. Zoals U ziet ook dit weekend is er voor iedereen weer wat te doen in wijk centrum de Kiosk in het Brukske, dus tot ziens. In het weekend van 5 en 6 juni zal de Wijkraad Smakterheide weer het jaar lijks sportweekend houden. De zaterdag is, evenals vorig jaar, gereserveerd voor de jeugd. De kinde ren van 5 tot en met 17 jaar zullen zich gaan bezighouden met allerlei spelen. Zaterdagavond is er een groot wijkfeest in de danstent op het Sport- veldje, waar iedereen vanaf 16 jaar welkom is. Dit jaar vindt dit gebeuren voor het eerst plaats. De avond wordt opgeluisterd door 2 disc-jockeys uit de eigen wijk en de joekskapel „Blaos urn op". De organisatoren hopen dat deze avond goed slaagt zodat hiermee in de toekomst doorgegaan kan worden. Op zondag is er een grote voetbalinstuif voor alle leeftijden. De grootste aandacht zal ongetwij feld uitgaan naar de veteranen, Ieder die belangstelling heeft is welkom, want zondagsmiddags is er naast het voetbal len het een en ander te zien. Er zullen n.l. uit de wijk enkele mensen hun hobby laten zien. Het betreft hier o.a. houtsnijwerk, pottenbakker, imker, handwerken, boetseren en loodsmeden. Gehoopt wordt op mooi weer en een gezellige sfeer. 5 en 6 juni help comeo helpen Schutterij 't Zandakker heeft weer drukke weken achter de rug. Zondag 16 mei is er deelgenomen aan de éérste bondswedstrijd te Blerick; onze schutterij was gedeeltelijk succes vol. De commandant G. Stiphout behaal de een eerste plaats net zoals het mu ziekkorps. Maandag 2e Pinksterdag gaat de schutterij de oud Merselsedag opluiste ren, waar ook het publiek het aloude kogelschieten kan bewonderen en de totale schutterij zal dan ook te bewonderen zijn. Bijeenkomst om 12.45 uur bij het gildehuis Klomp, van waar vertrek om 13.00 uur naar Merselo, zodat wij om 13.30 uur kunnen optreden. Zondag zal er gewoon worden geoefend op het schietterrein. Peelhaas-trofee Hemelvaartsdag, donderdag 20 mei j.l. hadden we de onderlinge wedstrijd om de Peelhaas-trofee. Winnaar werd Herman Janssen. Bij de extra ronde vielen de prijzen als volgt: 1 Jan Willems 16 pnt. 2. Pieter v. d. Broek 16 pnt. 3. Antoon v. d. Broek 15 pnt. 4. Harrie Rongen 15 pnt. 5. Piet Volleberg 15 pnt. 6. Frans Bogerts 15 pnt. Gildefeesten Geysteren Het afgelopen weekend nam ons gilde deel aan de gildefeesten te Geysteren. Vrijdagavond behaalden we in een overvolle feesttent een eervolle 3e prijs bij de gildezeskamp, waaraan door 9 ploegen werd deelgoemen. Alleen de ploegen uit Blitterswijck en Wanssum moesten we voor ons laten gaan. Zondag gingen we ons, voor het eerst in onze nieuwe kostuums, meten met de 26 andere gilden uit de Kring van Land van Cuyk. Na een kleurrijke optocht door de straten van Geysteren, trokken alle gilden op naar het feestterrein, waar de massale opmars en vendelgroet gebracht werd. Om 3 uur begonnen alle wedstrijden, waarbij ons gilde goede resultaten behaalden. In het algemeen klassement behaalden we een eervolle eerste prijs met 95 punten. Bij het vendelzwaaien behaalde Piet Volleberg een 5e prijs in de C-klasse. Bij de muziekwedstrijden jeugd be- haakde Renate Willems de 7e prijs. Bij de schietwedstrijden werd keizer Gerrit Mulder Kringkeizer over het jaar 1982. Harrie Rongen behaalde de le prijs in het Vrije Hand schieten. Mede door de grote inzet van alle leden kunnen we met trots terugzien op een zeer geslaagde deelname aan dit gildefeest. Als Merselsedag le Merselo Maandag 2e Pinksterdag neemt ons gilde deel aan bovengenoemd feest. We zullen 2 optredens verzorgen, om 13.30 uur en om 15.30 uur. Om 13.00 uur vetrekken we vanaf het gildehuis naar Merselo. 's Avonds breken we gezamenlijk de op 1 mei geplantte meiboom vóór het gildehuis af. Ledenvergadering Dinsdag 1 juni a.s. is er om 20.00 uur de maandelijkse ledenvergadering in het gildehuis. Agenda: 1opening. 2. Notulen 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen 5. Contributie 6. Rondvraag 7. Sluiting Gildedag te Heyen Zondag 6 juni vertrekken we om 11.30 uur vanaf het gildehuis voor de deelname aan de vrije Gildedag te Heyen. Met dezelfde inzet als in Geysteren kunnen we ook hier goede resultaten behalen. Jongens en meisjes, dames en heren, denken juilie aan de fietsvossenjachtü! Die worden gehouden op 6 en 20 juni, 4 juli8 en 22 augustus. Van de 5 wedstrijden mag je er één laten vervallen. Om 2 uur start bij Paultje Patat in het Brukske. Inschrijfgeld/7,50. Paalzitten 24, 25 en 26 juni paalzitten met de 27 mc bak, in het Winkelcentrum Brukske. Wij hebben nog 1 gegadigde nodig voor paalzitten. Bellen op nummer 85558. Meeting Dan hebben wij in september en november een meeting. Nadere data worden nog bekend gemaakt. Ook hebben wij een bustocht in petto. Ook daar krijgen jullie nog bericht van. Hoppa - Hoppa. Lourdescomité afd. Venray V oorlich tingsa vond De voorlichtingsavond, die op maan dag 17 mei werd gehouden in Huize ,,De Kruuze", is ook nu weer geslaagd. De opkomst was bijzonder groot. Het was alleen jammer, dat het wat lang duurde. Pastoor Geerits opende deze avond met een speciaal aangepaste Eucharis tieviering. De sprekers hadden een goed gehoor bij de a.s. pelgrims. De dia's, die reeds een tikkeltje van de Loures- sluier oplichtten, werden zeer op prijs gesteld. Nadat de heer Theeuwen het technische gedeelte voor zijn rekening had genomen, was het de beurt an de heer Werson, die als verpleegkundige veel nuttige tips kon aanreiken. Later werd veel gebruik gemaakt van de gelegenheid om persoonlijk te spreken met de heer Werson of Mevr. Alards- Herens. Beiden zijn in Lourdes in het hospitaal in Lourdes werkzaam tijdens de Limburgse bedevaart. Tot slot dank aan de direktie van Huize ,,De Kruuze" voor de gastvrije ontvangst. Hopelijk mag dit een traditie worden. Van 8 t.m. 15 juni naar Lourdes De vertrektijd van de Lourdestrein op dinsdag 8 juni is inmiddels ook bekend. Deze trein vertrekt om 17.57 uur vanuit Nijmegen en komt om 19.09 uur in Venlo aan. Men heeft ruimschoots de gelegenheid om op uw gemak uw plaats op te zoeken en in te stappen. De trein vertrekt vanuit Venlo om 19.37 uur. Er is nog een oponthoud in Maastricht, vanwaar om 21.40 uur de trein richting Lourdes koerst. Men komt in Lourdes aan op woensdag 9 juni om 13.48 uur. Met het treinkaartje dat U krijgt thuisgestuurd, kunt U zonder bij komen de kosten gebruik maken van de dienst- trein vanaf elk gewenst station. Er rijdt ook een taxi naar Venlo, voor hen die geen gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer. In deze taxi, die U aan huis ophaalt, zijn nog twee plaatsen vrij. De kosten hiervan komen wel voor eigen rekening. Deze juni-bedevaart is volgeboekt. Er kan dus niemand meer worden ingeschreven. Dat kan nog wel volop voor de september- en oktober-bede- vaart. Maar hier komen we later nog wel op terug. Voor alle inlichtingen kunt U zich wenden tot dhr. G. Philipsen, Goud smidstraat 42, tel. 83575. Huis-aan-huis kollekte In de week van 21 tot 26 juni houden wij onze huis-aan-huis-kollekte. We kunnen nog best wat kollektanten c.q.kollektrices gebruiken. Neem even kontakt op met dhr. Philipsen. sportterrein st Servatius van 13.00 tot 2330 uur Avondvierdaagse Ook dit jaar zal de CAV weer aanwezig zijn tijdens de avondvierdaag se. Evenals voorgaande jaren zal de communicatie tussen start en rustplaat sen door ons verzorgd worden. Verder is het de bedoeling dat er weer een groep wandelaars van de CAV mee gaat doen. Zoals iedereen weet werd er vorig jaar een 3e prijs gewonnen en de leidsters zullen alles in het werk stellen om ook dit jaar weer goed voor de dag te komen. Eenieder die graag meewandelt kan zich huervoor opgeven bij de Lady Pussycat, tel. 86314 of b.g.g. Lady Pascal, tel. 85834. In verband met de organisatie is het echter wel nodig dat je je voor 3 juni a.s. hebt opgegeven. Tot volgende week donderdag dus. Het is dus kort dag maar door omstandig heden is dit stukje 2 weken later dan de bedoeling was, in de krant gekomen. Daarvoor uiteraard onze excuses. Het is ook mogelijk om alleen de zaterdag en/of zondag te wandelen. Ook dan moet je je voor 3 juni opgegeven hebben bij Lady Pussycat of Lady Pascal. Zij weten ook alle verdere bijzonderheden. Heb je nog vragen over de avondvier daagse dan kun je daarvoor bij hen terecht. De avondvierdaagse is op 10, 11,12en 13 juni. Opsporing verzocht! Namens het bestuur van de communi catie amateurs te Venray het volgende bericht: Sinds enige tijd worden vermist een aantal gewaardeerde leden. Bekend is dat zij tot op heden trouw hun kontri- butie betaald hebben. De laatste keer dat iets van hen vernomen werd, betrof dit een Q.S.O. via de zogenaamde 27 mc apparatuur. Sindsdien ontbreekt elk spoor. Eenieder die hierover inlich tingen kan verstrekken, wordt verzocht kontakt op te nemen met een van de bestuursleden of dit te komen vertellen tijdens de hobbymiddag op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur in het gebouw aan de Antoniusstraat 3a. Beloning: een verse kop koffie. Einde bericht. Het programma van 3 juni zal zich grotendeels buiten afspelen. We gaan dan vooreen fotowandeltocht naar Venlo. Het ligt in de bedoeling dat er op deze avond gefotografeerd wordt, derhalve wordt Ux gevraagd, uw foto apparatuur mee te brengen. We vertrekken om half acht, stipt, vanaf het clubgebouw aan de St. Antonius straat 1 te Venray. Na de tocht is er nog tijd voor een gezellig samenzijn. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn van harte welkom. Verder brengen wij U de datum, 17 juni, alvast onder de aandacht. Deze avond is de slotavond van het seizoen 1981-'82. Het programma voor deze avond is: een foto/diawedstrijd. Per deelnemer kunnen 3 foto's en/of dia's meedoen, het werk dient wel in het afgelopen seizoen gemaakt te zijn. De rest van de avond zal gebruikt worden voor een gezellige afsluiting van het seizoen. Clubleden met hun eventuele echtge- notes(ten), verloofdes of vriend(in) zijn van harte welkom. Als slot wordt U nogmaals de datum, 27 mei, onder de aandacht gebracht. Op deze avond wordt al het portretwerk, gemaakt op de afgelopen 3 clubavon den, besproken. Clubleden, belangstellenden en de modellen zijn welkom op deze avond. ORIENT ATIERIT 1982 Op zaterdag 22 mei j.l. organiseerde dp LKIB de jaarlijkse oriëntatierit voor gehandicapten. Van onze afdeling namen 12 leden deel met 3 auto's. Het gemiddelde puntental per afdeling be paalde de uitslag. Er waren een groot aantal vragen te beantwoorden, terwijl 20 opdrachten uitgevoerd moesten worden. Van deze opdrachten had Venray er 18 goed. We vertrokken welgemoed vanaf het Jongensdorp de Widdonck om 13.30 uur richting Helden, Koningslust naar Maasbree waar we in de voor gehandi capten prima aangepastecafé-zaalNiëns gul onthaald werden op koffie en Limburgse vla. Na de pauze vertrokken we naar Beesel - Kessel-Eik - Neer - Buggenum, naar het eindpunt Hornerhof in Horn. Daar gebruikten we gezamenlijk 'n met veel zorg klaar gemaakte lunch om 17.45 uur. Er volgde nog 'n loterij tot we om 19.00 uur 'n gezellige amuse- mentsavond begonnen, Het orkestje „de Nieuwe Twee" uit Reuver wist 'n gezellige sfeer te scheppen, zodat velen van ons zich lieten verleiden tot 'n dansje. Behalve de gemoedelijke sfeer was voor deze dag ook kenmerkend de werkelijk perfekte organisatie van het hele gebeuren; we zijn Br. Orentius Langeveld en Mirjam en Theo Wij- nands hier zeer erkentelijk voor. In de loop van de avond werden de prijzen bekend gemaakt. Meyel behaal de met 17 punten de wisselbeker. Venray werd goede vierde, slechts 0.2 punt minder dan voorganger Baarlo. Horst werd 5e met 14.6 punten. Het laagst behaalde puntental was twaalf. Iedere afdeling kreeg 'n grotere of kleinere trofee. De Venrayse krijgt 'n plaats in de sportprijzenkast in 't clublokaal Sassen. Om 22.30 uur besloot de waarnemend voorzitter van de Limburgse Bond, Br. Orentius deze geslaagde dag. HET KOOLZAAD: De koolzaadvelden van de zuidelijke Flevopolders geven momenteel een goede dracht. De bijenvplken van de vereniging staan op het einde van het Priempad (dit is een ventweg van de Winkelweg). Het verenigingsvignet is goed zicht baar opgesteld, zodat dit voor iedereen te vinden is. Op 5 juni zullen de bijenvolken opgehaald worden en kun nen de kosten voor vervoer en stand plaats ad 9,— worden voldaan. Biologisch Imkeren: De geplande lezing op 27 mei a.s. kan door omstandigheden niet doorgaan. Deze zal verschuiven naar oktober a.s. Aid Mêrseledag: Tweede Pinksterdag, 31 mei a.s., heeft de vereniging een bijenstand ingericht, die passend is voor de festivi teiten van die dag. Ook het ambachte lijke vlechtwerk van de heren J. Vogels en M. Wagemans zijn vertegenwoor digd. Nadere informatie, zie elders in .dit blad. St. Odapark: De werkzaamheden aan het „thee huis" vorderen. Vlijtige handen blijven welkom. Een lijst van de te verrichten klussen is er nog steeds te vinden. Bijenwacht: Zoals al eerder bericht in. dit blad, bestaat er een z.g. „bijenwacht", Ieder jaar en dus ook dit jaar is er een „bijen wacht" present, om eventuele overlast tijdens de zwermperiode van bijen, wespen en hommels bij de burgerij te verhelpen. Deze „bijenwacht" is als volgt samengesteld: voor Venray: dhr. J. Colsen en J. Ken- gen voor Oirlo: dhr. Th. Hellegers voor Oostrum: dhr. A. Mulder voor Overloon: dhr. M. v. Ooijen voor Ysselsteyn: dhr. J. Vogels voor Leunen: dhr. P. Timmermans voor Merselo: dhr. J. Cox. Deze lijst wordt ook aan de gemeente en de politie ter hand gesteld.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 11