8» KINDER VAKANTIE WERK I.Y.N. AGENDA INTERNATIONAAL -J Handbaltoernooi TOBBEDANSEN Colonne Rode Kruis n DRANKEN-NIEUWS GEVONDEN Aktiviteiten voor jongeren zonder werk afvalverwerking „TUSSEN MAAS EN PEEL" MET HET OOG OP DE KOMENDE VERKIEZINGEN MENSENWERK SAMEN STERK VVD VENRAY PSP PPR CPN VREDESVOORSTEL Op donderdag 20 mei a.s. organiseert H.V. Manual uit Venray voor de Vierde keer een onternationaal handbaltoer nooi. Het toernooi vindt traditiegetrouw plaats op het gastvrije sportcomplex van St. Servatius aan de Oostsingel. SOp 10 handbalvelden zullen 21 ver enigingen met in totaal 80 teams (zo'n I.000 handballers) strijden om de ere- B plaatsen. Manual is er in geslaagd om sterke ploegen te laten deelnemen, vooral bij de Dames en Heren senioren, waarbij goed handbal op divisie-niveau ver wacht mag worden. Bij de heren senioren verdedigt Wittenhorst de wisseltrofee tegen o.m. Helios Uden, Enzico Swift Roermond, Burhafe (W-Dld.)f Camping Sport U.V.G. uit Boxmeer. Bij de dames senioren zal PSV Eind hoven hun eerste plaats van 1981 moeten verdedigen tegen Loreal Venlo, Helios Uden, U.V.G. Boxmeer, Oranje- Wit Helmond en Wittenhorst. Naastt deze toppoules komen verder nog in aktie de dames en heren senioren Afdeling-niveau, dames en heren junio ren en jongens en meisjes aspiranten. De voorronden beginnen om 9.00 uur en na deze 220 wedstyrijden zijn de finale-teams om ongeveer 16.00 uur bekend. De finales beginnen om 16.30 uur, waarna om 17.00 uur de twee finale wedstrijden dames en heren senioren voor de wisseltrofee beginnen. De toegang tot dit handbalgebeuren is zoals gewoonlijk gratis! Op zaterdag 19 juni a.s. is; na het succes van vorig jaar het Comité Recreatiesport Venray wederom van plan om het TOBBEDANSEN in het gemeentelijk combi zwembad Venray te organiseren. Deelnemers kunnen nu vast hun vaartuigen gaan bouwen (uitsluitend bestaande uit glij materialen). Geldende spelregels: De deelnemers moeten in het vaartuig blijven nadat zij van de nu 6 meter hoge zeephelling afgegleden zijn. 2 Het vaartuig moet zo worden ge maakt dat door haar glij-vermogen de bel kan worden bereikt, of via een sprong vanuit het vaartuig. 3 Zwemmend dt bel bereiken is dit jaar niet meer toegestaan. De wedstrijden zullen dit jaar plaats vinden in het diepe gedeelte van het grote buiten bassin. U kent hen wel, de dames en heren in uniform die bij vele wedstrijden present rijn om eerste hulp te verlenen als er iets fout gaat. Ook heeft de colonne 'n belangrijke taak bij rampenbestrijding, in en buiten onze gemeente. Hiervoor moet veel geleerd en zeker geoefend worden. Als u belangstelling hebt voor dit vrijwilligerswerk en u tenminste 18 jaar bent, neem dan contact op met Mevr. Grootens-Verheyen, tel. 83050en kom dan eens vrijblijvend kijken. Misschien kunt u het Rode Kruis dan extra helpen. (advertentie) Moskovskaya vodka in één jaar naar de 2e plaats. Was Moskovskaya vóór in het geheel niet op de Nederlandse markt verkrijgbaar, in 1981 bereikte deze, ook bij ons verkrijg baar, de op één na hoogste import, 22,80. Deze week 18,95. Bénédictine D.O.M. In 658 werd in Fécamp, temidden van de met kruiden bedekte hellingen de abdij gesticht. D.O.M. betekent ;;Deo Optimo Ma xim", „Aan U hoogste God". Tegen 1510 wist Dom Bernardo Vincelli uit kruiden, specerijen en planten door mengen, proberen en mislukken een elixer samen te stellen, dat de grondslag zou leggen voor de prachtige likeur, die Bénédictine zou gaan heten. Nun in 1982 bottelt men de Bénédictine met een snelheid van 3.000 flessen per uur. 31,75, alleeen deze week 26,50. Duvel, gebrouwen naar de oude trant van de hoge gisting met enkel natuurlijke grondstoffen zonder chemi sche toevoegingen. Dat betekent, dat na «en eerste gisting en rijping zonder fil tratie, met de nog werkzame gist een tweede gisting en rijping optreedt in de fles (ca. 3 maandenmethode champe- noise). Het parelen en het schuimen is uitsluitend het gevolg van de natuurlijke tweede gisting (geen toevoeging van koolzuur). Deze week 1,80. normaal- prijs 2,10. Wijn van de maand. ChSt. St. Genès 1978er een jaar met veel zon. Het Chüteau St. Genès neemt een domine rende plaats in zijn omgeving in. Ze is gelegen tegenover de beroemde vigno- bles van St. Julien aan de overzijde van de riviet Gironde en wordt nog steeds bewoond. Een kenmerkende Cótes de Blaye, waarin de afkomst van lichte kalkhoudende gronden doorklinkt. Elegant en soepel op afdronk, met veel finosse, 10,95, alleen deze week 8,95. Speciale offerte Primeurs 1981 Chateau Gruaud Larose, 2me Cru Classé, Saint Julien 27,95, Chateau Talbot 4me Cru Classé St. Julien 25,50, Chateau Meyney, cruBourgeois supe rieur Saint Estephe 18,95, Chateau Clos de Jacobins, Grand cru classé Saint Emillion 25,50. Chateau Cantemerle 5e cru classé Medoc 23,75. Chateau Lafauri Peyraquay, premier cru classé de Sauternes dit 28,95. Deze wijnen van 1981er zijn allen van bet huis Cordier, wij garanderen deze wijnen 20 25 jaar.Chateau Plagnac, Medocac 12,50, levering najaar 1983. ^EENEN's DRANKEN B.V. Tel. 81801 Voor al uw dranken guldens voordeliger BURGER BRACHT VANDALEN NAAR POLITIEBUREAU Een bewoner van Veltum, die 's avonds laat met zijn bouvier aan de wandel was, zag dat drie jongelui op de Veltumse Kleffen tegen de daar gepar keerde auto's aan het schoppen waren. Nu is het helaas helemaal niet vreemd dat vernielingen worden aangericht aan geparkeerde auto's. Deze knapen had den pech, want de hondeneigenaar stuurde zijn bouvier in hun richting. Voor twee van hen was er geen weg lopen meer bij. De eigenaar van de hond gelastte de knapen voor hem uit te lopen en met de hond in de achterhoede werd het tweetal naar het politiebureau gebracht en daar aan de wacht over gegeven. Natuurlijk ontkenden de twee dat ze vernielingen hadden aangericht, maar het was voor de politie een uitge maakte zaak toen een onderzoek werd ingesteld. Tot nog toe heeft zich één eigenaar van een beschadigde auto gemeld, maar het ziet er naar uit dat nog meerdere aangiften zullen volgen. Het tweetal werd na verhoor en de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt aan hun ouders overgegeven. TEGENSTRIJDIGE VERKLARINGEN Donderdagmiddag even na half vier reed een personenauto, bestuurd door een jongeman uit Duitsland op de Deurneseweg vanaf een ventweg, via de groenstrook, de rijbaan van de Deur neseweg op. Daar kwam hij in botsing met een personenauto, bestuurd door een 42-jarige inwoner uit Deurne. Aldus de verklaringen van de Deurnese bestuurder. De duitse bestuurder en zijn getuigen verklaarden, dat zij door de Hollandse autobestuurder waren ingehaald, die vervolgens te snel naar rechts was gegaan (dus z.g. „gesne den"). Daardoor was de aanrijding ont staan. Deze tegenstrijdige verklaringen tracht depolitie op een lijn te krijgen. Gelukkig vielen er bij dat ongeluk geen gewonden te noteren, wel was de materiele schade groot. FIETSER DOOR AUTOBUS AANGEREDEN Bij de verkeerslichten op de Westsin gel voor de kruising met de Merselose- weg stond een autobus te wachten voor het rode stoplicht. Rechts naast de bus stond een 37-jarige fietser uit Venray te wachten. Toen het groene licht kwam reed de fietser rechtdoor terwijl de autobusbestuurder zijn autobus naar rechts de Merseloseweg opdraaide. De chauffeur had de fietser niet gezien. Daardoor werd de fietser door de bus aangereden. De fietser kwam te vallen en kwam met fiets en al onder de bus te recht. De bestuurder hoorde geroep en stopte. Het viel achteraf toch nog mee. De fietser kon na behandeling in het zie kenhuis, o.a. voor een beenbreuk, toch naar huis worden vervoerd. De fiets werd totaal vernield. DADER VERNIELING AANGEHOUDEN Wegens beschadiging aan een gepar keerde auto in Ysselsteyn werd een 20- jarige Venrayse jongeman aangehou den. Na onderzoek, verhoor en de mededeling dat procesverbaal tegen hem zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. GEDODE REEGEIT VERDWENEN Zondagmorgen kreeg een autobe stuurster uit Vierlingsbeek op de Midden Peelweg onder Venray, een ree voor haar auto. Ze kon het grofwild niet meer ontwijken. Bij de botsing werd de reegeit vermoedelijk gedood, althans de reegeit bleef bij haar auto liggen. De bestuurster liet haar auto achter en ging met een passerende auto verder, om hulp te halen. Later werd de politie verwittigd en toen deze ging kijken was de reegeit verdwenen, maar ook de gril van de auto was niet meer aanwezig. Ook in dit geval vraagt de politie hulp van eventuele getuigen. van lOt.m. 17 mei 1982 Een gele parkiet Twee bankbiljetten van 25,— Een geel jack, schapevoe ring, een paar handschoenen en een potloodje Een blauw tuniekpak, in plastic zak van „Trefcenter" Een zwarte herenportemonnee met inhoud Een paspoort rij- en kentekenbewijs t.n.v. Biezenaar Kiosk 34 Venray Een gouden zegelring zonder steen Een gouden ring met edelsteentjes, waar schijnlijk diamantjes Drie sleutels, vermoedelijk 2 huissleutels en 1 klein sleuteltje, met label „Toronto Canada" Een zwarte paraplu Een paar rolschaatsen Een verzekeringsplaatje van een bromfiets, nr. TFH 912. Voor informatie kunt U zich wenden tot de administratie van de gemeente politie *te Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, toestel 227. Donderdag 20 mei gaat i.v.m. Hemel vaartsdag de Baaimiddag en het volley ballen in de Raadhuisstraat niet door. Woensdag 26 mei draaien we om 3 uur onze wekelijkse video-film (donder dag trouwens ook). Verder is er dan woensdag de hele dag politieke markt, met de plaatselijke partijen, aktiegroe- pen, kleine kermis, ludiek vragenspel en afsluitend Square Objets, swingende live-muziek. Ook kun je je eigen T-shirt laten bedrukken met een prent van dhr. van der Louw (arbeid adelt); alleen hebben we een goede kans dat de landelijke politiek ons een poets aan het bakken is. Verder gaan we op dinsdag 22 juni op bezoek bij de Skoll-brouwerijen te Breda. Zin om mee te gaan, geef je dan op bij de mensen van de Baaimiddagen (woensdag en donder dag), Hoenderstraat 10, Venray. De kosten van dit uitje 7,50, te voldoen bij opgave. VERMISTE JONGENS TERECHT Zaterdag werd er bij de politie aangifte gedaan, dat sinds die morgen een 8-jarig jongetje vermist werd. Het laatst wat men van dit knaapje had gezien, was, dat hij in gezelschap verkeerde van een 17-jarige knaap. De Venrayse politie zou tijdens het surveil leren naar het tweetal uitkijken. Omdat men hen op een bromfiets had gezien, werd aan een avontuurtje gedacht. Zondagavond kwam bij de politie het bericht binnen dat het tweetal terecht was en in Lisse bij oma was geweest. Waarom die oma zaterdagavond niet naar de politie had gebeld, met de mededeling dat het tweetal bij haar vertoefde, kon ons niet worden medege deeld. Vereniging milieudefensie Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Ver. Milieudefensie, or ganiseert afdeling Venray op 8 juni a.s. een tentoonstelling rond het thema „AFVAL". Deze tentoonstelling wordt gehouden in het Wijkcentrum de Kiosk van 19.30 - 22.00 uur in het Brukske. In een drietal artikelen willen wij U alvast kennis laten maken met datgene wat zich gaat afspelen op deze tentoon stelling. Dit eerste artikel zal gaan over de verschillende soorten afvalverwer king in Nederland. Het storten is de oudste vorm van afvalverwerking, het is ook de slechtste vorm, als we kijken naar het milieube heer. Het landschap wordt er door ont sierd, allerlei ongedierte komt er op af en ook is er veel stankoverlast en soms bodemverontreiniging. Een tweede vorm van afvalverwer king is verbranden. Vroeger vond dit op het open veld plaats. In 1912 is de eerste verbrandingsinstallatie in gebruik ge nomen. Op dit moment zijn er in ons land 11 installaties waar het afval van ongeveer 230 van de 820 gemeenten wordt verbrand. Sinds 1929 is er een andere vorm van afvalverwerking gekomen: Het kom posteren. Kompost kan gemaakt wor den van o.a. papier», groente-, keuken en tuinafval. Ruim 120 gemeenten in ons land maken gebruik van de V.A.M. (Vuilafvoer Mij.), die deze verwerking toepast. Naar onze mening is het scheiden van afval bij de bron en het hergebruik van dit afval een veel milieuvriendelijker manier van afvalverwerken. In ons volgende artikel leest U hier meer over. Als U meer informatie wilt hebben kunt U bellen met An Wondergem tel. 84545 of met Wilma Jonkman tel. 84876. openbare bibliotheek v/enray afd. voor volwassenen Julianasingel 33, afd. voor de jeugd, Schoolstraat 32, VENRAY Tel. nr. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten voor de volwassenafdeling: Bagley, D. Orkaan Mabel grijpt in. Zowel een tropische cycloon als een burgeroorlog brengen veel beroering teweeg op een fictief eilandje in West- Indië. Lannoy, K. In het hol van de wind. De geschiedenis van een Neder landse redersgeslacht in de eerste helft van de 20e eeuw. London, J. G. Martin Eden. Autobiografisch relaas over een zeeman die zich door zelfstudie opwerkt tot schrijver. Loon, Foka van. Zo begon het! Belevenissen van een gezin tijdens de Tweede Wereldoorlog in een dorp in Noord-Holland. Meertens, F. Toch nog hoop. Gebeurtenissen uit de Eerste en Tweede Wereldoorlog worden geprojecteerd op een in het heden geëngageerde fantasie, wat resulteert in een mediatief verhaal dat een verlangen naar vrede uitademt. Oomkens, Maria. Baas, Marietje en de wereldbol. Herinneringen aan de reizen die de schrijfster maakte langs emigrantenverenigingen in Amerika en diverse ontwikkelingsprojekten, en aan de wereldreis met haar echtgenoot. Powers, A. De duizend kampvu ren van Napoleon. De romance tussen een Franse generaal en een aanvankelijk in Oostenrijkse ballingschap levende Franse gravin vormt de rode draad in dit verhaal waarin de hoogte- en diepte punten van de door Napoleon I Bonaparte gevoerde oorlogen in de jaren 1810-'15 beschreven worden. Quintana, Anton. Rufus; het kille ontwaken. Een chefmonteur van een race-team wordt door de mishandeling van zijn vriendin geconfronteerd met zijn misdadig verleden, wat voor hem aanleiding vormt een wraakaktie te ondernemen. Rossner, J. Emmeline. De won derlijke en tragische, waar gebeurde le vensgeschiedenis van een Amerikaans meisje dat in 1839 als 13-jarige in de Amerikaanse katoenindustrie ging wer ken om haar familie te onderhouden. Rijken, A. M. van der. Zimpe zampe zompe in de Peel. De weder waardigheden van een sergeant ten tijde van de mobilisatie een de laatste meidagen van 1940. Voor de leden Groenkursisten staat maandag 24 mei a.s. les IX op het programma. Deze tweede les over de bossen handelt over: mossen, varens en de dieren in de bossen. Het geheel staat onder leiding van Sraar Bruysten. Plaats van handeling in café Lensen te Geijsteren, aanvang 20.00 uur. Over enige weken staat de vakantie weer voor de deur. Daarom ook zijn de medewerk(st)ers van het Kindervakan tiewerk in Venray weer druk doende een programma voor de schoolgaande jeugd in elkaar te zetten. Zoals gebruikelijk is „draaien" we ook dit jaar weer twee weken voor de Venrayse kermis. Dit jaar zijn dat dus de twee volle laatste weken van juli. De regeling voor de kinderen van Venray-kom en kerkdorpen voor wat betreft het meedoen is dezelfde als vorige jaren. Kinderen uit Venray mogen kiezen in welke week ze meedoen. Kinderen uit Veulen, Heide, Vredepeel, Ysselsteyn, Merselo en Castenray worden de eerste week met bussen vervoerd. De kinderen uit Leunen, Oostrum, Oirlo en Smakt kunnen de wteede week van het georganiseerde vervoer gebruik maken. Wanneer kinderen uit de kerkdorpen in een andere dan „hun" week willen meedoen, mag dat natuurlijk, maar dan moeten de ouders wel zelf voor vervoer zorgen. Ook bestaat dan de kans dat er weinig of geen klasgenootjes meedoen. Door een aantal dure programma- onderdelen wat goedkopper op te zetten of te vervangen door goedkopere, die toch ook erg leuk zijn, hebben we kunnen bewerkstelligen dat de prijs voor de kinderen die mee willen doen dit jaar omlaag is kunnen gaan. Het eerste kind uit elk gezin betaalt nu 17.50. Alle volgende kinderen 15,Wij menen dat we hiermee ook die ouders tegemoet komen die op andere plaatsen moeten „inleveren". Over het programma willen we hier kort zijn. Wanneer het wat verder is uitgewerkt, komen we daar nog nader op terug. Op maandag hebben we zandkastelen bouwen en Breughliaanse spelen. De dinsdag is als vanouds gereserveerd voor sportwedstrijden en de film. We menen vooral met de films een zeer goede keuze gemaakt te hebben. Voor de laagste twee klassen de film van Kuifje en het haaienmeer. En voor de ouderen „Waterschapsheuvel" een nog vrij nieuwe, heel mooie film. Op woensdag gaat een groep naar bWanroy en hebben de anderen speur tocht met na afloop barbeque. De donderdag en vrijdag zijn gereser veerd voor kreativiteit, poppenkast en het uitspaje voor de groteren. Wanneer de weergoden ons niet zo gunstige gezind zijn dan hebben we ook dit jaar weer de beschikking over een aantal binnenruimtes, zodat het hele programma, zij het in iets gewijzigde vorm, toch nog doorgang kan vinden. Wij hopen op erg veel kinderen die er twee fijne weken van willen maken, misschien zelfs nog wat meer dan vorig jaar toen de weken wat ongelukkig samenvielen met andere vakanties. Het C.D.A. Venray neemt voor het eerst deel aan de Gemeenteraadsverkie zingen in Venray. De C.D.A. afdeling bestaat enkele jaren en wil vanuit haar visie op het maatschappelijk gebeuren een bijdrage leveren aan het Raadswerk. Onder het motto MENSEN WERK - SAMEN STERK zal het C.D.A. in de komende raadsperiode trachten de Venrayse samenleving verder vorm en inhoud te geven. In de politiek zouden meer mensen moeten meedoen om zo die zaken die ons allen bezighouden tot resultaten te brengen. Politiek is mensenwerk en waar mensen werken kunnen fouten gemaakt worden. De C.D.A.-leden zijn bereid met elkaar en met vele anderen vanuit een basis van vertrouwen en respekt voor eikaars mening de inwoners van Venray te dienen. Gemeentelijke politiek is iets anders dan provinciale of landelijke politiek. Inde gemeente werkt men aan de basis, werkt en zorgt men direkt voor elkaar. Door samen één sterke C.D.A.-frak- tie te maken kan een goede taakverde ling gemaakt worden, kan gespeciali seerd worden! Wil een fraktie het gehele terrein van het raadswerk goed bestuderen en verbeteren dan is het zaak dat de bewoners van Venray zich samen sterk maken. De kerkdorpen-fraktie alsook de overgrote meerderheid van de huidige fraktie Samenwerking Venray zal vanaf 1 sepiember a.s. een C.D.A.-fraktie vormen. Hoe sterk en hoed goed die fraktie wordt, dat kunt U mede bepalen. Meldt U zich als lid bij hétt^.D.A. en doe aktief mee aan het realiseren van het Venrayse, van Uw belang. Aanmelding als lid kan geschieden bij de heer Henk Raedts,. Mgr. Hanssen- straat 57, 5807 BB Oostrum-Venray, telefoon 04780-81469. Afgelopen vrijdag 14 mei was ook een afvaardiging van het bestuur van de afdeling Venray aanwezig op de alge mene - feestelijke - afscheidsvergade- ring in Amersfoort. In een sfeervolle, overbezette zaal nam als eerste de voorzitter van de VVD-fraktie in de eerste kamer, Dr. G. Zoutendijk het woord die in een persoonlijke toespraak afscheid nam van zijn collega-fraktie- voorzitter, Hans Wiegel. Vervolgens leidde de voorzitter van de VVD, dhr. Jan Kamminga een interessante en af en toe zeer amusante film in met als titel: „15 jaar Hans Wiegel inde politiek". Na het overhandigen van verschillen de kado's, waaronder een reuze vergro ting van de „beruchte" foto van de heren van Agt en Wiegel in de bistro, aan het einde van de vorige kabinets formatie, dankte de heer Wiegel voor de aanhang, steun en vertrouwen - tot dusver van de partij ondervonden. De vergadering werd besloten met een toespraak van de nieuwe fraktie-voor- zitter in de tweede kamer, de heer Ed Nijpels, die zijn standpunten ten aanzien van de VVD in de huidige Nederlandse politiek ten beste gaf. Terug in het Venrayse; noteer vast in Uw agenda de komende data: 24 mei; WD info-stad tijdens de markturen. 26 mei: deelname aan info-markt in Free Wheelin. 28 mei: VVD info-stand tijdens koop avond. 29 mei: VVD info-stand van 10.00- 17.00 in centrum. 2 juni: lijst 2-VVD! 9 juni: ledenvergadering. Het gemeente-programma is op aan vraag te verkrijgen bij de lijsttrekker Jan Houba, tel. 82813 en bestuursleden. Voor verdere informatie een aanmel ding als lid, kunt U terecht bij: Piet Kienhuis, voorzitter VVD afd. Venray, tel. 83062: Leonie Cals, secr., tel. 04786-209 of Coen de Lint, Pr-commis- sie, tel. 04789-1380. Graag tot ziens op bovengenoemde dagen! Het Bestuur. De PSP, PPR en CPN, hebben aan de andere, aan de Venrayse gemeente raadsverkiezingen deelnemende poli tieke partijen een voorstel gedaan om reeds voor de verkiezingen een manifest te ondertekenen waarin zij een geza menlijke Venrayse vredespolitiek be pleiten. Sinds vorig jaar is de vredesbeweging in Venray spektakulair gegroeid. Daar mee is zij de Venrayse getuigenis van de diepe onrust onder de Venrayse bevol king omtrent de zich al maar voortzet tende bewapeningsspiraal. Tot nu toe liet deze ongerustheid zich niet te vertalen in een gemeentebeleid. Het gedraai rond de motie „Hellevoetsluis" ligt ons nog vers in het geheugen. Naar onze mening is het noodzakelijk dat er op korte termijn wel zo'n Venrayse vredespolitiek van de grond komt. De bevolking heeft er'recht op haar ongerustheid vertaald te zien. Wij stellen voor dat alle aan de Venrayse gemeenteraadsverkiezingen deelnemende partijen het „Venrayse Vredesmanlfest" ondertekenen. Het „Venrays Vredesmanifest" bevat een drietal minimale beleidsuitgangspunten - betreffende de kemwapenvrijheid van Venray; het komen tot vredesonderwijs in Venray; en het in brede Venrayse kring gedenken respektievelijk vieren van de vierde en de vijfde mei - die voorwaarde zijn voor een gerichte vredespolitiek in Venray. Rond de gemeenteraadsverkiezingen moet centraal staan wat ons rond de vrede bindt. Dat moet niet de inzet zijn van onderling gekissebis, maar van overeenkomst. Vandaar dit manifest. - GROOT VERKIEZINGSFESTIVAL -- OP HET SCHOUWBURGPLEIN Op vrijdag 28 mei organiseren de PSP-PPR-CPN een groots festival op het schouwburgplein en in de schouw burg. Het belooft een gewel dig spektakel te worden, met voor elk wat wils. Begonnen wordt 's middags om 2 uur op het schouwburgplein. Vanaf 9 uur trekken we naar de foyer. Nadere berichten volgen. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Zoals we drie weken geleden hebben beloofd zullen we in een drietal artikelen vóór de gemeenteraadsver kiezingen van 2 juni.a.s. ingaan op de mening van de Venrayse politieke partijen over langzaam verkeer en openbaar vervoer. In dit eerste artikel gaan we nader in op de partijprogramma's. Deze worden behandeld in de volgorde zoals ze bij ons zijn binnengekomen. VVD: Bij elk nieuw bestemmingsplan ver dient het verkeersaspect veel aandacht, inclusief het openbaar vervoer. Veilige verbindingen vanuit wijken naar voor zieningscentra, zoals scholen en win kels, zijn een strikte voorwaarde. Een zorgvuldig afgewogen verkeers- en parkeerbeleid dient zowel de verstikking van het centrum als onbereikbaarheid te voorkomen. Het gemotoriseerd verkeer moet zich als gast in het centrum gedragen, maar niet als ongewenste gast worden behandeld. PSP PPR CPN: De nadelen van het autovervoer zijn allang duidelijk. Slecht openbaar ver voer dwingt mensen een auto te kopen die ze zich eigenlijk niet kunnen veroorloven. Toch voert de overheid nog steeds geen beleid dat voldoende gericht is op bevordering van het openbaar vervoer en het terugdringen van het autogebruik. De gemeente Venray moet, ten koste van het particu lier autoverkeer, het fietsen, lopen en openbaar vervoer stimuleren; deze laatste drie vervoersystemen zijn voor de gemeenschap goedkoper, verspillen minder energie en eisen minder verkeers slachtoffers. Middelen hierbij zijn: meer invloed van de gemeenteraad op 't busvervoer, verzet tegen R73, dubbelspoor tussen Roermond en Nijmegen, fietsgebruik aantrekkelijk maken door snelle en volledige uitvoering van het fietspaden plan, rechts afslaan bij rood licht voor fietsers toestaan, onnodig éénrichtings verkeer afschaffen en betere stallings mogelijkheden voor fietsers, beter overleg met en subsidiëring van organi saties als de ENFB, maximum snelheid van 30 km/u in woongebieden, bescher ming van de voetganger door bevorde ring van voetgangersgebieden, woon erven en speelstraten, goed overleg met bewoners over te nemen verkeersmaat regelen. SAMENWERKING De realisering van het fietsplan dient voortgang te vinden. Een doelmatige verkeersafwikkeling in het centrum, met onder andere ruimere mogelijk heden voor het gebruik van de fiets, die nen bestudeerd en ingevoerd te worden. De gemeente dient te streven naar een beter openbaar vervoer. De verkeerssnelheid binnen de woon wijken moet verder worden terugge bracht. In het onderwijs dient het overleg be vorderd te worden over de vervoerspro blemen van de kinderen en het streven naar een zo groot mogelijke verkeers veiligheid voor de kinderen P.v.d.A.: Het verkeersbeleid dient te zijn inge past in het ruimtelijk ordeningsbeleid. Er dient een duidelijke scheiding te worden aangebracht tussen doorgaand en bestemmingsverkeer. Bij de verkeers- voorzieningen dient veiligheid voorrang te hebben boven snelheid en dient de ontwikkeling van voorzieningen voor langzaam verkeer voorrang te krijgen boven die van snelverkeer. Bij de verkeersvoorzieningen dient re kening gehouden te worden met gehan dicapten en de voetgangersvoorzienin gen worden aan de eisen van dat gebruik aangepast. Alle dorpen en wijken dienen zoveel mogelijk te zijn aangesloten op het openbaar vervoer. De buurtbus blijft een goed alternatief, indien openbaar vervoer in de kernen niet haalbaar is. De gemeente bevordert de instelling van een snelbusdienst tussen Venray en Venlo en tussen Venray en Helmond. Het fietspadenplan dient volgens plan te worden uitgevoerd. Er dient een nadere studie te komen omtrent de functie en de herinrichting van het Henseniusplein. Deze dient plaats te vinden in het kader van een algemene heroverweging van verkeers maatregelen in Venray's centrum bij het niet aanleggen van de Noord-tangent. D'66: Uit de verkorte uitgave van het verkiezingsprogram. De Noord-tangent dient niet aange legd te worden omdat deze een stiltegebied met een eigen sfeer in het centrum zal vernietigen en een goed verkeerscirculatieplan aanwezig is. Bij alle nieuwe woningbouwprogram ma's of verbetering van verkeerssitua ties moet een hoge prioriteit gegeven worden aan de veiligheid van de fietsers. Het fietspadenplan dient ongestoord uitgevoerd te worden. Bij 'de Zuid-Ooster moet aangedron gen worden op een proef met een snelbus Venray-Deurne-Helmond. CDA: Bij het schrijven van dit artikel was het verkiezingsprogramma van het CDA nog niet bij ons binnen. „ROOY MIEN DORP IEN DE PIEL" het nieuwe boek van The| Min, vanaf vrijdag n.m. bij van den Munckhof bv Mijn lidmaatschap voor de PROV. STA TEN van LIMBURG voor het CDA houdt op. BEDANKT voor het vertrouwen In die acht jaren. Al mijn aandacht gaat vanaf nu naar GEMEENTERAADSWERK. MAG IK WEER OP UW STEM REKENEN? H.L.P. POELS-PETERS CDA-lijst nr. 2 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Franken, Th. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: SOHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 (ook op Hemelvaartsdag) Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck Keizer, F. Schmeetz, Th. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: Hemelvaartsdag: G. VAN LOON Patersstraat 60 telefoon 88800 Weekend van 22/23 mei: TH. VAN THIEL Huisartsenpraktijk Patersstraat 30 telefoon 88800 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12, America teL 04764 - 707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13 00 en van 17.00 tot 18.00 uur; zondag: van 10.00 tot 12.00 en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen, uitsluitend na telefonische afspraak, neemt waar op Hemelvaartsdag: B. RUYTEN telefoon 81383 in het weekend van 22/23 mei: C. VAN GEMERT, telefoon 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremeren W.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag M.G.A.M. Loonen, telefoon 82690 Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum Spreekuur kleine huisdieren: za en zo van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak KLEINE HUISDIERENPRAKTIJK van Winden/Ruymbeek M.J. VAN WINDEN Stationsweg 8 Venray tel. 04780-81336 ivAMERBEMIDDELINGSBURO open: ma. 17.00 tot 19.00 uur di. t.m. vrij.:/10.00 tot 1200 uur Hoenderstraat 33 tel. 85251 Venray F.N.V. afdeling VENRAY Sekretariaat: Overloonseweg 89 telefoon 04780-88723 Aangesloten plaatselijke bonden: industriebond, bouw- en houtbond, voedingsbond, vervoersbond, ABVA/KABO, ABOP, dienstenbond Juridische dienst: elke tweede en vierde donderdag avond van de maand. Klachtenbureau: alleen voor leder, van de industriebond iedere eerste en derde donderdag avond van de maand van 18.30-19.30 op het adres Burg. v.d. Loostraat 2b. ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkun dige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via telefoonnummer 04780 -81269. Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedge vallen door de wijkverpleegkundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Spreekuur Diëtiste: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269. Zwangerschapsgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269. Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkver pleegkundige op maandag, woensdag en vrijdag van 08.30 tot 09.00 uur, tele foon 88273 of 85900. MEDEDELING GROENE KRUIS VENRAY Vrijdag 21 mei 's morgens géén spreek uur en 's middags géén uitleen. Voor eventuele spoedgevallen via de wijkverpleegkundige van de zondags dienst.

Peel en Maas | 1982 | | pagina 3