GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting OPENBARE RAADSVERGADERING OP DINSDAGAVOND 25 MEI A.S. VERHOGING VAN GRAF-RECHTEN STEMBUREAUS en AANPLAKBORDEN 49 Hinderwet Bouwvergunningen verleend Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Verkeersspreekuur Spoorwegovergang Kadavermelding Gemeente-aanslagen in de prullemand agenda agenda agenda Gemeentelijk Combibad Venray Marokkaanse onderwijzer(es) TENTOONSTELLING ERE METAAL IN VENRAY WORDT VERLENGD Dinsdag 25 mei a.s.de laatste dins dag van de maand wordt om 19.00 uur in de raadzaal van het raadhuis een openbare vergadering van de gemeente raad gehouden. De agenda vermeldt slechts elf punten. De onderwerpen zijn van dien aard, dat zij weinig problemen zullen opleveren. Maardit is de laatste raadsver gadering voor de gemeenteraadsverkie zingen op woensdag 2 juni a.s. Daarom ligt het eigenlijk wel voor de hand, dat de raadsleden, die kandidaat staan voor de nieuwe gemeenteraad - welke in september a.s. aan zijn werkzaamheden zal beginnen - nog wel iets in petto zullen hebben. Na afloop van de vergadering krijgt het publiek weer de gelegenheid met het college van b. en w. en de raadsleden te discussiëren over hetgeen besloten is. Als eerste punt komt het voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet van493.800,ten behoeve van open bare werken in de 4de fase van het bestemmingsplan Oostrum-Zuid. De werkzaamheden bestaan in hoofd zaak uit: de aanleg van riolering; de aanleg van wegverharding en trottoirs; de aanleg van openbare verlichting en de aanleg van plantsoen. Tevens zal de Meyerlaan definitief worden afgewerkt. De langs deze laan staande paardenkastanjes zullen in verband met de slechte conditie waarin de bomen verkeren worden vervangen door een beplanting bestaande uit paar denkastanjes. linden en beuken. De uitvoering van de overige werken van de kredietaanvraag (Jofferpas, Dis telakker en Randenrade) heeft te maken met het woningbouwprogramma 1983 van de woningbouwvereniging. Deze woningen zijn geprojecteerd aan de Jofferpas. Daarom is het nodig het „circuit", inclusief gedeelten Distel- akker en Randenrade in zijn geheel uit te voeren, waardoor ook een aantal kavels voor vrije sectorbouw wordt ont sloten. De uitvoering van dit gedeelte van de openbare werken zal niet eerder worden gestart dan nadat duidelijkheid bestaat, dat de woningbouwvereniging inderdaad gaat bouwen. Dit is afhanke lijk van het beschikbaar komend contingent woningen. Aan de raad wordt een krediet van 50.000,— gevraagd voor de externe kosten functiewaardering. De functies van de Venrayse ambte naren zullen worden gewaardeerd. De hieraan verbonden werkzaamheden zijn zo veelvuldig, dat hiermee, naast de functionarissen van de afdeling perso neelszaken, twee externe krachten moe ten worden belast gedurende 3'A 4 maanden, De surveillancewagen van de politie is aan vervanging toe. Vandaar de vraag aan de gemeenteraad om hier voor geld beschikbaar te stellen. ENERGIEBESPARING De raad wordt voorgesteld een bedrag van 45.000,- beschikbaar te stellen voor het treffen van energiebe sparende voorzieningen in de sporthal ,,De Wetteling". Hier gaan de kosten duidelijk voor de baat uit want een energiebesparingson- derzoek heeft uitgewezen, dat de aan te brengen voorzieningen hun geld zullen opbrengen. Bij Koninklijk besluit van 27 april 1982 No. 105 is goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van 26 januari 1982, No. R 1017, tot wijziging van de Verordening begrafenisrechten 1980. Dit heeft tot gevolg, dat vanaf 18 mei 1982 de begrafenisrechten voor de algemene begraafplaats Boschhuizen zullen zijn: begraven algem. graf huurgraf (15 jaar) (30 jaar) personen van 12 jaar en ouder 205,— 205,— huur 757, inboekingsrecht 3,— 3,— 208,— 965,— kinderen van 1 tot 12 jaar 102,50 102,50 huur 757, inboekingsrecht 3,3, 105,50 862,50 kinderen beneden 1 jaar 51,25 51,25 huur 757,— inboekingsrecht 3,3, 54,25 811,25 GRAFMONUMENTEN Behalve eventueel de aankoopkosten van een grafmonument moet voor het recht om dat te plaatsen worden betaald een bedrag van 102,Dit bedrag wordt ook geheven voor het afbreken van een grafmonument zowel als voor het herplaatsen ervan. GEBRUIK AULA Voor het gebruik van de aula wordt per keer een bedrag van 41,gehe ven. Het gaat hier om het vervangen van TL-lampen door TDL-lampen, het aan- brengen van dubbele beglazing, isoleren van plafond- en kruipruimten, boiler- regeling, rookgaskleppen op de centrale verwarming, semi optimalisering c.v.- ketels plus optimalisering luchtverwar- ming en verwarming kleedruimten. Getracht wordt voor deze energiebespa ring subsidie van het rijk te krijgen. Een door de Woningbouwvereni ging Noord Limburg af te sluiten geldlening tot een bedrag van 715.000 voor de isolatie van een aantal huurwoningen zal door de gemeente raad moeten worden gegarandeerd. Het gaat hier om 269 woningen, verspreid over Venray-kom (Oranjebuurt), Oos trum, Ysselsteyn, Veulen en Heide. AFSLUITING VAN WEGEN Baron de Weicbs de Wenne heeft ge vraagd om enkele wegen in het Landgoed Geysteren (omgeving Ros molen en St. Willibrotduskapel] aan het openbaar verkeer te onttrekken. B. en w. vinden de afsluiting van en kele boswegen gewenst om overlast door crossende motoren en bromfietsen en het doelloos heen en weer rijden van auto's tegen te gaan. Afsluiting is bo vendien gewenst voor de rust voor wild en vogelbestand in de Geysterse bossen. Tevens wordt met name in de weeken den een rustige recreatie gewaarborgd voor 1000 1250 wandelaars wanneer enkele wegen worden afgesloten. Als de raad daartoe besluit, dan worden de volgende wegen voor het openbaar verkeer afgesloten: a) een gedeelte van de (overharde) Bos weg, vanaf de Oosterbergweg tot aan de grens met Vierlingsbeek; b) een gedeelte van de (onverharde) Rosmolenweg vanaf ca. 300 meter ten oosten van de Rosmolen tot aan de grens met Meerlo-Wanssum; c) de onverharde weg vanaf de Willi- brorduskapel tot aan de Rosmolen- weg. Omdat de onttrekking niet ten doel heeft om de z.g. „Stille recrea tie" in het Landgoed Geysteren on mogelijk te maken of te beperken, zal de toegankelijkheid voor wande laars èn ruiters gehandhaafd blijven. Aan de Woningbouwvereniging Noord Limburg moet 2.39.45 ha grond worden verkocht in Landweert voor de in aanbouw zijnde 134 eengezinswonin gen, 21 bejaardenwoningen en 20 H.A.T.-woningen. De verkoopprijs bedraagt een dikke 2 Zi miljoen. „Venrode" is onlangs gestart met de bouw van een winkelruimte met bo venwoningen aan de Schoolstraat in de rose vlek van het Centrumplan. Hier zal een grondtransactie moeten plaatsvinden waarbij de gemeente een ton zal moeten betalen aan Venrode voor het verkrijgen van 590mJ grond. Tenslotte zal de raad de aan- dachts- en actiepunten alsmede het werkplan van het Coördinatie Orgaan Economisch Overleg (C.O.R.E.O.) moeten vaststellen. Voor de gemeenteraadsverkiezingen op woensdag 2 juni a.s. zijn door de gemeente zoals gewoonlijk weer aanplakborden geplaatst. Hierop kun nen de aan de verkiezingen deelnemen de politieke partijen en groeperingen hun affiches kwijt. Uiteraard wordt er weer van uit gegaan dat de plakkers respect zullen hebben voor elkaar en niet het ene affiche met de andere overplakken. De aanplakborden zijn geplaatst: Venray-centrum: Raadhuis, Raadhuisstraat Noodgebouw MAVO-school. Min. Ch. Ruysstraat St. Franciscusschool, Eikenlaan 1 School de Essel, St. Ursulastr. 15 Bejaardencentrum Het Schuttersveld, ingang Bergweg Café-zaal Thielen, Kennedyplein Basisschool De Kemp, Kruitweg 12 Aula Den Hoebert, Westsingel 1 Restaurant Vlakwater, Kempweg 162 Bejaardensociëteit Mozartstraat 20a (Brukske) Basisschool de Foekepot, Kiosk (Brukske) Wijkcentrum, Brukske 1 Den Kerkdijk (St. Servatius), ingang t.o. garage Gommans (Stationsweg) Receptie St. Anna, ingang Noordsingel Peuterspeelzaal, Hubenhof 67 Schouwburgplein. Kerkdorpen: Oostrum, gemeenschapshuis, Water molenstraat 1 Oirlo, basisschool, ingang Hogeweg Castenray, café van Rhee, Horsterw. 53 Veulen, café-zaal 't Veule, Veulenseweg Leunen, gemeenschapshuis, Albionstr. Heide, jeugdhuis Gelderkoel, Heidse- weg 28 Ysselsteyn, gemeenschapshuis, Putten- weg. Merselo, café-zaal 't Anker, Grootdorp 33 Vredepeel. gemeenschapshuis Smakt, Pelgrimshuis, St. Jozeflaan Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken be kend dat zij voornemens zijn om op aanvraag van: C. van der Worp, Pr. Beatrixstraat 2 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrich ting voor bedrijfswagens, waar elektro motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Hulst 3 te Venray, positief te beschikken onder voorwaar den om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. W. J. Peeters,4 Zuivelweg 3 te Leunen-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een var kensfokkerij, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Zuivelweg 3 te Leunen, positief te beschikken onder voorwaarden om ge vaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 4 juni 1982, elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. Na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. De aanvrager, alsmede degenen, die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 21 mei 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 19 mei 1982 voor de navolgende .bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van een van de bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders. het wijzigen van de voorgevel van het woonhuis aan de Spurkterdijk 16, t.n.v. G. P. C. M. Janssen; het plaatsen van een fietsenber ging aan De Alden Weg 3, t.n.v. P. S. J. Timmermans; het verbouwen van het winkelpand aan de Passage 9., t.n.v. J. M. A. van der Star; het plaatsen van kantooraccom modatie aan de Smakterweg 19, t.n.v. het werkvoorzieningschap Noord-Lim burg; het maken van een tuinberging en een erfafscheiding aan de Marimba- straat 16, t.n.v. W. B. M. Comelissen; het verplaatsen van een berging aan de Coppelenberg 34, t.n.v. W. A. A. M. Robben; het bouwen van een garage/ber ging en het slopen van de bestaande ber ging aan de Coppelenberg 30, t.n.v. A. M. M. Schoenmakers; het renoveren van de aanbouw van de bestaande woning aan de Albion- straat 41t.n.v. H. G. W. Mariens; het verbouwen van de woning aan Grootdorp 22, t.n.v. M. Carels; het vervangen van het veebedrijf aan de Castenrayseweg 10, t.n.v. Mevr. M. J. M. Versleijen-Joosten; liet slopen van de bestaande en het bouwen van een nieuwe woning aan de Noordsingel 27, t.n.v. C. H. M. Jacobs; het uitbreiden van de garage met berging en kelder aan de Tinnegieter- straat 13, t.n.v. J. A. C. Emonts; het verbouwen van de rundveestal tot varkensstal aan de Teeuwenhofweg 4, t.n.v. Gebr. Litjens; het verbouwen van de woning aan de Vullingsstraat 4, t.n.v. R. J. M. van Gorp; het aanbouwen van een garage en een tuinmuur aan de Hoedenmaker- straat 3, t.n.v. C. F. L. Jansen; het verbouwen van de landbouw- schuur tot woonhuis aan de Stationsweg 177a, t.n.v. J. J. M. Linskens; het bouwen van 13 woningen aan Rondeveld 2 t/m 26, t.n.v. Westland/ Utrecht Projekt Ontwikkeling. Venray, 21 mei 1982 De burgemeester van Venray. mr. H. J. M. Defesche Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden, om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen, op 12 mei 1982 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van den Hollander, kuikenbroederij- en opfok- bedrijf Vredepeel B.V., Beekweg 98 te Vredepeel-Venray, voor het ex. art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een kippen- opfokbedrijf, waarbij mest en meststof fen worden opgeslagen, gelegen aan de Beekweg 98 te Vredepeel-Venray. De beschikking van alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzaee en wel van 21 mei 1982 tot 21 juni 1982 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en donderdags van 16.30 tot 19.30 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 21 juni 1982 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig arti kel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet alge mene bepalingen milieuhygiëne be zwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21 of 22, tweede lid. of 28 eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne be zwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van S:ate, afdeling voor de geschillen van bistuur, Binnenhof 1, 2513 AA's-Gra- venhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 21 mei 1982 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende be stemmingplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van de woning De Houten Hoek 11, t.n.v. Woningbouw vereniging „Noord-Limburg", Plataan straat 15 te Venray; het bouwen van een garage/ber ging aan de Peelweg 17, t.n.v. M. H. M. Janssen; het verbouwen en uitbreiden van de woning Boddenbroek 20, t.n.v. A. J. Wijnhoven; het aanbrengen van een dakop- bouw ten behoeve van een warmtewisse laar op de fabriek aan de Witte Vennenweg 6, t.n.v. Nestlé Nederland BV. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 21 mei 1982 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 21 mei 1982 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Op donderdag 27 mei a.s. wordt vanaf 10.00 uur Verkeersspreekuur ge houden in het raadhuis. Iedereen die opmerkingen over een bepaalde verkeerssituatie heeft, kan een afspraak maken om dit probleem per soonlijk in het verkeersspreekuur ter sprake te brengen bij ambtenaren van de afdelingen Openbare Orde en Veiligheid, Civieltechnische Werken en Verkeer en aan de Politie. Bezoekers van dit spreekuur worden verzocht vooraf een afspraak te maken met de heren W. Gossens (tst. 159) of G. Rutten (tst. 320). RAADHUIS DICHT In verband met de gemeenteraadsver kiezingen zal het raadhuis op woensdag 2 juni a.s. gesloten zijn. Voor het doen van aangiften van ge boorten en overlijden kan men op de afdeling burgerlijke stand terecht van 11.00 tot 12.00 uur. COMMISSIES BESPREKEN WELZIJNSPLAN Op donderdag 27 mei a.s. vinden twee commissievergaderingen plaats waarin het zelfde onderwerp op de agenda staat: het welzijnsplan. 's Middags begint om 17.00 uur de vergadering van de commissie voor Sociale Zaken, Volksgezondheid en Maatschappelijk werk (kamer 127). 's Avonds begint om 19.00 uur de vergadering van de bestuurscommissie Sportzaken Jeugd en Jongerenwerk (raadzaal). Het is nog niet bekend welke onderwerpen daarnaast worden bespro ken in beide commissievergaderingen. Zodra de agenda beschikbaar is zal deze terinzage liggen in de Infotiek. EN NU IS HET UW BEURT INSPRAAK WELZUNSPLAN Twee weken geleden trof u als bijlage in Peel en Maas de Wel- zijnskrant „Voor het welzijn van ons allemaal" aan. De welzijnskrant geeft in het kort de inhoud van het gemeente lijk welzijnsplan. Op 3 en 4 juni a.s. worden in spraakavonden gehouden over dat welzijnsplan. Dan kunt u mondeling uw mening naar voren brengen. Op deze avonden kunt u discussiëren met burgemeester Defesche, de wethouders mevr. A. Rutten-Tie- len en J. van Oers, het Planbe- raad en enkele ambtenaren. Het maakt niet uit op welke avond u komt; ze zijn gelijk van opzet en worden gehouden in de burger zaal van het raadhuis. De aanvang is 19.00 uur. Kunt u niet op een van beide avonden komen en wilt u tóch reageren dan kunt u natuurlijk de pen ter hand nemen. Het welzijnsplan ligt tot 11 juni ter inzage in de Infotiek van het raadhuis. U kunt dan ook tot 11 juni schriftelijk reageren op het plan. Wilt u meer weten over het welzijnsplan of een exemplaar ontvangen (kosten 10,—) dan kunt u bellen met de heer R. Zeelen of de heer P. Vosbeek in het raadhuis (04780-83838). Welzijnskranten zijn gratis mee te nemen uit de Infotiek in de hal van het raadhuis. In verband met werkzaamheden wordt in de nacht van zondag 23 op maandag 24 mei de spoorwegovergang in de Mgr. Hanssenstraat tussen 22.30 en 8.00 uur voor alle verkeer afgesloten. Door middel van borden zal de omlei ding via de Oirloseweg en de Witte Vennenweg worden aangegeven. In verband met 2e Pinksterdag worden de kadavers, die dinsdag 1 juni vóór 10 uur gemeld zijn, zoveel mogelijk nog dezelfde dag opgehaald. Indien u op die dag later meldt, zullen de kadavers vanaf woensdag worden opgehaald. Wij verzoeken u mede in verband met de weersomstandigheden het destructiemateriaal op tijd te melden. Onder het opschrift „Schandpaal" wordt in een regionale krant de raad gegeven een aanslag voor afvalstoffen heffing, waarop geen stempel van de goedkeuringsdatum van de belasting- verordening staat, in de prullemand te deponeren. Dit kan namelijk de gevolg trekking zijn uit de wel bijna onleesbare zin: „Fout van die gemeenten, want een aanslag geen stempel staat is onwettelijk en kan dus meteen de prullemand in." Uitdrukkelijk wordt opgemerkt, dat er geen enkel voorschrift is, dat gemeenten noodzaakt op de aanslagbil jetten te vermelden bij welk Koninklijk besluit een belastingverordening of een belastingverhoging is goedgekeurd. Het weggooien van een aanslagbiljet kan dus vervelende gevolgen hebben. Een aanmaning kost tegenwoordig 5,de kosten van een deurwaarder zijn onlangs ook aanzienlijk verhoogd. Bovendien is de Venrayse afvalstof fenheffing (reinigingsrechten in de volksmond) al op 9 december 1981 bij Koninklijk besluit goedgekeurd. Wanneer men het niet eens is met een aanslag kan men daartegen bezwaar indienen. De afdeling belastingen van de gemeente Venray kan om inlichtin gen gevraagd worden ook over de datum van de goedkeuring van welke belastingverordening dan ook of over andere zaken, die voor de belastingbe taler onduidelijk zijn en met de aanslag verband houden. In de Invorderingswet zijn regels gegeven over hetgeen een aanslagbiljet moet inhouden. Daarbij staat niets over de datum van goedkeuring. De eerstkomende vergaderingen van gemeenteraad en commissies zullen plaatsvinden op: Gemeenteraad 25 mei 19.00 uur Soc. zaken, volksgez. en m. werk 27 mei 17.00 uur Jeugd- en sportzaken (bestu. comm.) 27 mei 19.00 uur Onderw., vormingsw. en recreatie 1 juni f6.30 uur Financiën en belastingen 2 juni 17.15 uur Welstand 2 juni 10.00 uur Verkeer 3 juni 19.00 uur Ruimt. ord. en Volkshuisv. 7 juni 16.30 uur Cultuur 7 juni, 17.15 uur Handel en middenstandszaken 8 juni, 15.30 uur Openbare werken 8 juni 19.00 uur Werkgelegenheid 17 juni, 16.00 uur Spreekuur Welstandscommissie alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 333 14 juni Verkeersspreekuur: alleen na afspraak tel. 04780-83838 tst. 159 27 mei Wijzigingen in het vergaderschema zullen wij tijdig in deze rubriek vermelden. Alle vergaderingen worden gehouden in het raadhuis. De notulen en agenda's van de vergaderingen (behalve van de welstandscommissie) liggen ter inzage in de infotiek van het raadhuis. Parkweg 2 Venray Telefoon 04780-82069 verkoop seizoenabonnementen Het Combibad Venray opende op 1 mei jl de poorten van het bui tenbad. Verkoop van seizoenabonnementen geschiedt aan de kassa van het zwembad. Openingstijden kassa: ma, di, do. vr van 16.45 tot 18.45 uur. Woens dag en zaterdag van 13.30 tot 15.30 uur. tarieven GEZINSABONNEMENTEN Geldig voor het héle gezin 111,25 PERSOONLIJKE ABONNEMENTEN Personen tot 16 jaar 33,75 Personen vanaf 16 jaar 52,50 Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 mei tot 1 september, uitsluitend voor het buitenbad- Voor het geven van bi-cultureel onderwijs aan Marokkaanse kinde ren komt een plaats vakant voor een die met ingang van het nieuwe schooljaar 82-83 zal worden aan gesteld Het, betreft hier een deeltijdfunktie die - naar het zich nu laat aan zien - vier schooltijden per week zal gaan omvatten. Kandidaten voor deze funktie dienen in het bezit te zijn van een door het ministerie van onderwijs en wetenschappen passend geacht buitenlands bewijs van bekwaamheid. Bij de selectie zal ook de oudercommissie betrokken worden. Sollicitaties dienen gericht te worden aan het college van burge meester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM VENRAY, binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad, onder vermelding van het vakaturenummer PZ-208. De tentoonstelling van onderschei dingen „Brons, zilver en goud in het bronsgroen eikenhout" in het Venrays Museum blijkt een goede trekpleister voor het museum te zijn. De velen, de komen kijken naar de „oogst" van twee eeuwen ere-metaal in Venray bezoeken tevens de anderen ruimten, waarin behalve archeologische vondsten, ook kunstvoorwerpen (oude beelden], kle derdrachten, schuttersattributen etc. te bezichtigen zijn. In verband met het succes is het de bedoeling de tentoonstelling te verlen gen. Volgende week volgen hierover nadere mededelingen. De tentoonstelling bestaat voor het grootste gedeelte uit onderscheidingen, welke door de Venrayse verzamelaar Henny Meijer in de loop der jaren bijeen zijn gebracht. Met behulp van in bruikleen gegeven onderscheidingen van vele inwoners van Venray kon een rangschikking worden gemaakt van ere metaal, dat verdienstelijke inwoners hebben Rek regen. Tal van belangrijke voorvallen in het wereldgebeuren, in de wijde omgeving of binnen de gemeente Venray spreken duidelijk uit de tentoongestelde voor werpen. De negen vitrines zijn in de volgende volgorde ingericht: De oudste onderscheidingen in de Lage Landen 1781-1832. De Nederlandse Ridderorden uil- gereikt aan bekende en minder bekend: inwoners van nu en vroeger. Dt Provincie- en Gemeentepenningen. De periode 1914-1918 en <k Vrijwillige Burgerwacht in Venray. De verpleging van zielszieken en ander menslievend hulpbetoon. De donkere dagen van 1940-1945. De herdenking voor de gevallenen, De verrichtingen buiten onze grenzen. Het bloeiende verenigingsleven ec andere maatschappelijke functies. Ere-metaal van Paus en Konink lijk Huis. Eremetaal uitgegeven door dc Vastenavondvereniging „de Piëlhaas". Aan de wanden ziet men antieke lithogravures van die landen waarvan Venray in de geschiedenis deel heeft uitgemaakt, invloedrijke personen op het decoratiestelsel in Nederland en portretten van enige invloedrijke per sonen uit Venrays verleden. Het oudstt stuk stamt uit 1781. Het oudste stuk uit de regio is een oorkonde van een Limburgse Musketier gedateerd 1787! Het museum is iedere woensdag- en donderdagmiddag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen op andere uren terecht wanneer men tt voren een afspraak maakt met dt beheerder, de heer W. Willemsen (Gemeentehuis 04780-83838 toestel 127).

Peel en Maas | 1982 | | pagina 16