VERENIGINGSNIEUWS SPRINGPLANK EN WUK ZUID FOX HUNTER JUM MERSELO ebberink FLYING FLIES VAMOS A VER EUTERPENIEUWS O.J.C. DE BARAK ZIEKENOMROEP BRUKSKE Venrays Mannenkoor St. Pe\^S d'ouwe moestuin f\WERKKLEDING KOMT VAN.'}. Boschveldcollege organiseert open landelijke volley baltoernooi voor scholieren WIJKCENTRUM Nieuws uit Overloon Programma van de Venrayse Omroep Stichting Rectoraat Smakt Sportberichten en verenigingsnieuws zo vroeg mogelijk inleveren bij dit blad Uiterlijk dinsdagsmorgens tien uur! A.s. donderdag 20 mei geen repetitie vanwege Hemelvaart. A.s. zaterdag 22 mei opluistering H. Mis in de Grote Kerk b.g.v. 25-jarig hu welijk van Wim Fleurkens. Verzamelen in uniform om 14.00 uur voor 't inzingen met solist. H. Mis is om 14.30 uur. 's Avonds opluisteren receptie in zaal 't Anker te Merselo. Verzamelen aldaar om 19.00 uur in uniform. Donderdag 27 mei om 19.30 repetitie baspartijen en om 20.00 gehele koor. Zondag 30 mei optreden tijdens muziekfeesten te Merselo, van 11.00 - 12.30 uur. Programma idem als in Blerick, aangevuld met Frohsin. Tijd stip en plaats van verzamelen wordt op de repetitie bekend gemaakt. Zaterdag 10 juli 25-jarig huwelijk L. Seuren. Geen repetitie vanwege vakantie op 15,22 en 29 juli. Afmelden: R. van Mil, tel. 86917 Donderdag 20 mei: k Hemelvaartsdag - géén repetitie. Donderdag 27 mei: 19.30-20.30 repetitie; daarna jaarver gadering. AGENDA: 11-12-13 juni: concertreis naar Dipperz (w.-Duitsland) Donderdag 17 juni: concert Schutters veld (18.00 uur). LEERL1NGENOPLE1DING: /donderdag 20 mei: Hemelvaartsdag - géén repetitie. Donmderdag 27 mei: 18.30 repetitie jeugdorkest Zaterdag 29 mei: c'a optreden tijdens muziekfeesten te Merselo. Individuele repetities volgens af- spraak met uw leraar. DRUMBAND: Zondag 23 mei: 10.00 repetitie leerlingen 10.30 repetitie drumband bardienst hr. P. Janssen Zondag 30 mei: Pinksteren - géén repetitie. Afmelden harmonieorkest bij secre taris, tel. 80225; leerlingenopleiding hr. Racdts, tel. 82803; drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal: 82515. Agenda: Vrijdag 21 mei: geen repetitie. Zondag 23 mei: om 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 24 mei: om 18.30 voor de alten Dinsdag 25 mei: om 18.30 voor de sopranen om 19.30 voor de jonge tenoren Woensdag 26 mei: om 18.30 voor de aspiranten met aan sluitend om 19.15 spelavond voor alle jongens. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Op de dia-avond van vorige week woensdag waren helaas maar weinig ouders aanwezig. We vragen ons af of alle jongens en mannen de mededeling over deze avond wel hebben doorge geven. Voor het onderbrengen van de Alten burger Sangerknaben hebben we nog enkele pleeggezinnen nodig. Ouders helpt U mee? Opgave bij het secreta riaat. Het bezoek van het koor uit Engeland is verschoven naar oktober van dit jaar. pi DAMESKOOR Woensdag 19 mei repetitie om 20.00 uur voor het hele koor in zaal Sijbers. Woensdag 26 mei idem. Zaterdag 5 juni zingen we weer tijdens de avondmis van 19.00 uur in de Vredeskerk. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan Mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of aan Mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Na de begeleiding van de Eeerste Communicantjes van „Landweert" en de opluistering van de Dienst in de St. Jozefkapel zondag j.l., staat voor zondag 23 mei een festival in Montfort op het programma. Het korps heeft aan deze plaats nog aardige herinneringen, want het behaalde daar vijf jaar geleden een eerste prijs met promotie. Vertrek om 12.30 uur per auto's aan de LTS. Om 14.00 uur is er een défilé en daarna zal het korps twee werken uitvoeren, Om 19.00 uur is de prijsuitreiking. Marielle Linskens heeft meegedaan aan de voorrondes voor Majorettes in Gemert en werd uitverkoren deel te nemen aan de Landskampioenschap pen in Dronten. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 25 mei 19.30 uur repetitie voor de sopranen, om 20.00 uur voor het hele koor in De Essel, Ursulastraat. Zaterdag 29 mei 16.00 uur opluiste ring 25-jarig huwelijk Piet en Ger Zee-Boonen in de Veltumse Kapel, Hoebertweg. Aansluitend receptie in restaurant de Kooy te Wanssum. Vanaf heden kunt U doorlopend oud papier deponeren in de loods achter het Tuincentrum van Henk Smits, uitslui tend gedurende de openingstijden van de winkel. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zaterdagavond 22 mei: 19.00 Extra koorrepetitie i.v.m. onze reis naar Dortmund. Maandagavond 24 mei: 19.00 Gezamenlijke koorrepetitie. Dinsdagavond 25 mei: 19.00 uur Gezamenlijke koorrepetitie Donderdag 27 mei: 19.00 Extra koorrepetitie. Vrijdagavond 28 mei: 18.00 Vertrek Dortmund. Bus komt bij het Boschveldcollege. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 21 mei: Geen repetitie. Vrijdagavond 28 mei: Geen repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 22 mei: 16.00 Gezamenlijke repetitie. Zondagmorgen 23 mei: In verband met ons optreden in Geys- teren word je verzocht om 10.30 uur daar aanwezig te zijn. Om 11.00 namelijk moet ons optre den beginnen. Denk aan het mee nemen van een standaard. „AGÉVOLÉ" Zondagavond 24 mei: Als dal zou kunnen graag. Vandaag, woensdag 19 mei om 22.00 uur optreden van THE FROG in O. J.C. De Brak. Eeen aangename verrassing in de Nederlandse funk wereld is de uit uit Krimpen a/d Ijssel afkomstige formatie The Frog, die met de door Maarten Hartrich geco-produceerde elpee „Be Kind To Animals, Kiss A Frog" op het vinyl debuteert. Negen man sterk geeft de groep ruim 40 minuten lang stevige funk weg, hier en daar wat opgefleurd door Bluesy en jazzy invloeden en doordrenkt met soul. De muziek van The Frog heeft iets dierlijks en herbergt een emotionele geladenheid. Vandaar de naam The Frog, het symbool van de erotiek. Door de optimale intentie, een dergelijke routine en verschillende krea- tieve invloeden heeft The Frog de funmuziek weer die power gegeven die zij driegde te verliezen. Opvallend bij The Frog is het bruine stemgeluid van zanger Ricky vrouwenkafee Hallo vrouwen. Maandagavond 24 mei a.s. hebben we een thema-avond met als onderwerp: VROUW EN VAKBOND. Een van de redenen van ongelijkheid tussen mannen en vrouwen ziet de Vrouwenbond FNV in de huidige ver deling van het werk. Voor vrouwen be staat er geen keus tussen betaald en onbetaald werk: zij zijn immers groten deels verantwoordelijk voor het huis houden en de opvoeding van de kinderen. Huisvrouw, dat wórd je als vrouw gewoon! De maatschappelijke waardering voor het werk, dat huisvrouwen doen, is gering. Bovendien wordt onderschat hoe zwaar het werk is. Vrouwen krijgen immers de hele maatschappij op hun bord. Koopkrachtdaling? Dan moet de vrouw de eindjes aan elkaar knopen en thuis harder werken. Man of kinderen werkeloos? Moder vangt ze wel op. Man in ploegendienst? Moeder kookt wel twee keer warm. Geen plaats voor een kind in de peuterspeelzaal? Dan gaat moeder maar niet naar haar cursus of vereniging. En zo kunnen we nog wel een tijdje doorgaan. De Vrouwenbond FNV wil al dat werk zichtbaar maken en de omstandig heden waaronder vrouwen leven en werken verbeteren. Dus kom maandagavond 24 mei om 20.30 uur naar het Vrouwencafé, Hoen derstraat 10. Zondag 23 mei: Popwerk Den Bosch. Zin om mee te gaan. Neem dan kontakt op met Free Wheelin. Woensdag 26 mei: Gemeenteraads verkiezingen 1982. Van 2 tot half 9 Info-markt met: de politieke partijen - aktiegroepen - kermis - zeefdrukken. (Van 5 tot 7 uur draaien we op een iets lager pitje). Van half 9 tot 10.00 uur 't vragenspel met pittige vragen en stevige discussies. Vanaf 10.00 uur Square Objects, een swingende band uit Boxmeer die zichzelf als volgt omschrijft: Eind 1980 begonnen, door 30 optre dens heen tot een verrassend repertoire gekomen. Alle covers gingen eruit alleen nederlandstalige nummers erbij, agressief, kreterig, gevormd door een scheurend, schel gitaargeluid, variërend van klassiek tot punk, massief drum- werk en een onvoorstelbare bassound: Sleurmaatschappij. Na de Bom, Oh Beatrix.... Muzikale meningen zonder het bekende punk image. Jongens die zich niet ophangen aan muzikale stromingen, maar zich wel herkennnen in de NEW WAVE. Kortom Square Objects: meedoen of weglopen. Het gehele gemeenteraadsverkie- zingsgebeuren is entreevrij en zeer de moeite waard. (Misschien alvast een goede oefening voor de nieuwe lande lijke verkiezingen?) Voetballiefhebbers hoeven niet thuis te blijven, want we hebben in het café de teevee aanstaan. Tussen alle politieke bedrijven door kun je dus ook kijken naar deE.C. I. Zaterdag en zondag 29 en 30 mei: Open Flipper- en Videokastkampioen- schappen. Zaterdags zijn de voorrondes en zondags de finales. Meer informaties volgende week. Je kunt je hiervoor laten inschrijven op Free Wheelin of in de Amusementshal inde Poststraat. Kosten 3,per persoon. speciaalzaak voor groenten en fruit grotestraat venray tel. 04780-80857 Hogendorp, waarvan ooit is gezegd: „hij heeft een stem als een ongeveegde schoorsteen". Ricky wordt vokaal bijgestaan door de zangeressen Inge Bonthond en Christine Punselie. De blazerssektie bestaat uit jazz-saxofonist Barend Petersen en de Amerikaan Ron Limberg. Terwijl Age Kat de gitaarpar tijen voor zijn rekening neemt, verzorgt Hanjones de keyboards. De basis bestaat uit bassist Michel van Schie en Bob Langenberg op drums. Kampioenschieten De stand na 6 van de 8 zondagen is als volgt: punten 1 Harrie Rongen 28 2 Antoon van den Broek 27 3 Pieter van den Broek 25 4 Martien Hendriks 24 5 Fred Barents 23 6 Nel Malta 22 Piet Volleberg 22 8 CarlaRiteco 21 Peter Willems jr. 21 10 Koos v. Kilsdonk 19 Jep Janssen 19 12 Joos van Gerven 18 Jan Willems 18 Nel Willems 18 JoReynders 18 16 Herman Janssen 16 Peter Willems sr. 16 18 Gerrit Mulder 15 19 Leen Willems 14 20 Frans Bogerts 12 21 Roel Kreemer 9 Concours Ayen Zondagmiddag j.l. behaalde P. Wil lems sr. de 5e prijs windbuksschieten op een schietconcours te Ayen. Oefenen Zeskamp Donderdagmorgen om half 11 oefe nen we op het schietterrein voor de zes kamp te Geysteren. Kampioenschieten Peelhaasfrofee Donderdagmiddag om half 2 is er op het schietterrein een ronde kampioen schieten en erna volgt de wedstrijd om de Peelhaas-trofee. Zeskamp Geysteren Vrijdagavond vetrekken we om 7 uur vanaf het gildehuis om deel te nemen aan de zeskamp te Geysteren. Gildedag Geysteren Zondag om kwart voor 1 vertrekken we vanaf het gildehuis naar Geysteren om deel te nemen aan de gildedag. Hallo luitjes, Afgelopen vrijdag was weer een erg leuk. Michael, Peter en Twan bedankt voor de spontane hulp, namens groep 2. A.s. vrijdag buitenprogramma, geor ganiseerd door Gérard en WiéL Michael staat zoals gewoonlijk wper met zijn busje bij de gymzaal om de kinderen van Zuid op te halen en terug te brengen. Zaterdag grote rommelmarkt. Alle mensen die gegeven hebben hartelijk be dankt. Voor verdere informatie zie elders in dit blad. Groetjes, leiding. ATTENTIE ATTENTIE Jongens en meisjes, dames en heren. Daar zijn we dan weer. Wij gaan beginnen met fietsvossenjdcht en wel over 5 wedstrijden. Zondags 6 en 20 juni; 4 juli en 8 en 22 augustus. Eén wedstrijd mag je laten vervallen. Wie het aantal hoogste punten heeft, die heeft gewonnen. De eerste prijs is de allernieuwste 40 kanalenbak. En verder zijn er nog 10 bekers te winnen. Het is voor jong en oud, jong en oud. Houdt die datums vrij!! Inschrijfgeld 7.50. Start om 2.00 uur bij Paultje Patat in de Taverne, Brukske. Zegt het voort. En verder hebben wij Paul zitten met de 27 mc bak en wel op 24, 25 en 26 juni. In het winkelcentrum Brukske zijn op 26 juni veel aktiviteiten te doen. Komt dat zien. Wij kunnen nog sponsors gebruiken. Hopla - hopla. - Tot ziens. Hemelvaartsdag 20 mei: Vanavond zijn we vanaf 8 uur ge opend voor iedereen van 15 jaar en ouder. We draaien vanavond Enkele films van live-optredens van diverse groepen. Gratis toegang. Vrijdag 21 mei: Van 7 tot 10 uur kan iedereen van 12 t/m 15 jaar genieten van de laatste nieuwtjes op disco-gebied. Zaterdag 22 mei: Vanaf 8 uur gezorgd voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 23 mei: Van 8 tot 12 uur geopend voor ieder- éen van 15 jaar en ouder. Vierdaagse Ook dit jaar doen we weer mee aan de avondvierdaagse in Venray, vanaf vrijdag a.s. kan iedereen die mee wil lopen zich hiervoor opgeven. 1 Marktstraat 5. Venray, teleloon 04780-81294^ Op zaterdag 22 mei a.s. zijn de open Nederlandse volleybalkampioenschap pen voor scholieren. Werd in het verle den dit kanpioenschap voorafgegaan door voorrondes in de diverse provin cies, dit jaar heeft de S.N.S, (Stichting Nederlandse Schoolsport) gekozen voor een andere organisatie-modus, n.l. open inschrijving. Het gevolg was dat maar liefst 35 teams hadden ingeschreven. Gelukkig voor het Boschveldcollege (dat dit jaar de organisatie van het toernooi op zich heeft genomen) is dit aantal geslonken tot 20. Deze 20 teams zullen a.s. zaterdag gaan strijden om de officieuse Neder landse kampioenstitel. Er wordt ge speeld in 4 poules (2 Heren, 2 Dames) van 5 teams, waarna kruisfinales en finalewedstyrijden de beslissing gaan brengend De wedstrijden beginnen om 9.00 uur en eindigen om 18.00 uur. Alle wedstrijden staan o.l.v. Alle wedstrijden staan o.l.v. NeVoBo scheidsrechters. Zowel in de sporthal „de Wetteling" als in de zalen van het Boschveldcollege zal er gespeeld wor den. De organiserende leraren van het Boschveldcollege hopen op een sportief en plezierig toernooi voor alle deelne mers. Alle wedstrijden zijn voor het publiek toegankelijk, de entree is gratis. OPENBARE WIJKRAADS VERGADERING IN HET BRUKSKE De volgende openbare wijkraads vergadering in het Brukske vindt plaats op maandag 24 mei a.s. in wijkcentrum „de Kiosk" te Brukske. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Agenda: 1 Opening. 2 Verslag van 26 april j.l. 3 Ingekomen stukken/uitgaande post en mededelingen. 4 Huishoudelijk reglement. 5 Probleem hondepoepoverlast. 6 Situatie Info-winkel (zie verslag 1/3). 7 Verslag werkgroepen en rondvraag. 8 Sluiting. Gildedag Geysteren Zondag 23 mei zal het St. Theobal- dusgilde en drumband deelnemen aan de Gildedag in Geysteren. Zij zullen als laatste in de rij de optocht sluiten, waar aan 26 gilden uit het Land van Cuyk deel zullen nemen. De Gildebroeders en drumband wor den verzocht om 13.00 uur in het Gildehuis aanwezig te willen zijn. 's Morgens zal het gilde en drumband de H. Mis met Gilde-eer in de feesttent opluisteren. Dit v.w. het 75-jarig jubileum van de fanfare, die de „Loonse Dag" organiseert. De gilde- broeders worden dan om kwart voor 10 in het Gildehuis verwacht. Vandaar zal het Gilde de Z.E.H. Pastoor afhalen. Waarschijnlijk zal in de namiddag na afloop van Geysteren de drumband nog optreden op de „Loonse Dag". PAN VLEES KOOKTE DROOG Een brandlucht werd waargenomen in een flat aan de Zuidsingel. Omdat de politie geen gehoor kreeg op het aanbel len was zij genodzaakt de deur in te trappen, Het bleek dat een pan met vlees op het gas was droog gekookt en voor de nodige rookontwikkeling zorg de. Een nader ingesteld onderzoek bracht aan het licht dat de bewoner slapende was en nergens iets van gemerkt had. De gealarmeerde brand weer kon weer inrukken. De brandlucht was nog urenlang te merken in de flat. LOKAALVREDEBREUK Terzake lokaalvredebreuk werd pro cesverbaal opgemaakt tegen een 49-ja- rige inwoner van Venray. Ondanks herhaalde vorderingen weigerde hij het gebouw van de Clockert te verlatenDe politie kreeg hem wel zo ver. VERNIELING Een inwoner van Venray deed aangifte van vernieling van de antenne van zijn vrachtauto, welke hij aan de Leunseweg geparkeerd had. De antenne was doorgeknipt. St. Elisabethziekenhuis, Venray: te beluisteren via kanaal 4. Dinsdag, van 10.15 tot 11.00 uur: het programma „Fijne luistermuziek". Donderdag: van 10.15 tot 11.15 uur: het programma „Nieuws en Informatie", daarna het verzoekplatenprogramma. Donderdag: van 14.00 tot 14.45 uur: het speciale programma voor de jeugdige luisteraars. St. Anna, Psychiatrisch centrum Ven ray: Maandag, van 15.00 tot 16.30 uur: het programma „Non-stop lichte en veel gevraagde muziek". Woensdag: van 10.00 tot 10.45 uur: het programma „Fijne luistermuziek". Vrijdag: van 10.00 tot 11.30 uur: het programma „Nieuws en Informatie", waarin het verzoekplatenprogramma. De Kruuze, Geriatrisch Centrum Ven ray: Maandag van 14.00 tot 15.00 uur: het programma „Houwen zo". Vrijdag van 14.00 tot 15.00 uur: het programma „Nieuws en informatie", waarna het verzoekplatenprogramma. Wilt U aan familie, vrienden en/of bekenden in een van bovenstaande in stellingen een muzikale groet brengen? Wij zijn U graag van dienst. Stuur Uw aanvrage tijdig naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320, 5800 AH Venray. VENRAYSE OMROEP STICHTING Aanvraagformulier voor verzoekplaten De plaats is bestemd voor: Dhr./Mevr./Mej.: Instelling: Afdeling: Kamer: De plaat wordt aangeboden door: Hhr./Mevr./Mej. woonplaats:- a.s. zaterdag clubwedstrijd Zondag j.l. waren onze leden op de wedstrijd in Nistelrode, waar 9 van onze jongens doordrongen tot de finale: Kristiaan Teluy, Roy Teluy, Freddy de Vries, Pascal Dings, John van Kempen, Twan Hermans, Maurice Boom, Twan Boom. Marcel de Kleine behaalde een derde plaats, zodat hij met een mooie beker naar huis kwam. A.s. zaterdag 22 mei clubwedstrijd tegen F.C.C. De Toekomst uit Odilia- peel. Inschrijving van 10.30 tot 11.30 uur. Alle leden mogen mee fietsen. Zaterdag 22 mei: 19.00 Avondmis voor de Nederlandse missionarissen, fam. Verheyen, fam. Weerdenburg en Dorus Korks. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Gerardus Gooren; 10.00 Hoogmis voor bedevaart Stein, voor oyerl. ouders Hermans-Derkx, fam. Jacobs- Jans, Gerardus Gooren en fam. Span- jers. 8.45 H. Mis voor bedevaart Arnhem in de Kapel; 12.00 Gebeds dienst in kapel. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel, Pastoor de Roos en fam. Weerdenburg. Dinsdag: 8.45 H'. Mis voor Sr. Bakker, fam. van Lieshout, fam. Alink. Woensdag: 8.45 t.e.v. de H. Jozef v.b.i. Dorus Koks, Petrus Hornweg. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Steen en voor een goede gezondheid. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor fam. Verheyen, F. Bodegraven en voor overl. familieleden. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo el dia 23 de Mayo NO habrè Misa en nuestra capilla SINO todos los Espafioles son invitados por el Padre Juan de asistir en la Misa en aire libre al lado de la capilla de San Wilibrordo en el Bosque con ocaisión de las Gilde-feesten de Geysteren; esta Misa ya empieza a las nueve y media. El sèbado el dia 29 de Myo en la Iglesia de Oostrum a las tres el Padre Juan bautizara a Laura la hij a del Sr Mouro en Oostrum. Hasta la vista. 0 NOTICIAS CULTURALES El viernes próximo el dia de 21 de Mayo el grupo Margaritas darè un acto de danzas en Geysteren con ocasión de las Gildefeesten. El sèbado en dia 29 de Mayo el Centro Espafiol organiza una excursión a Flevohof. La salida (pun- tual!) es a la 8.30 de la mafiana. La ex cursión es gratis para los socios; no-so- cios pagarèn 25.La participación de los Espafioles de los Espafioles en al Sama Sama de la semana pasada en el Centro y en el Ayuntamiento ha tenido un equo enorme: mucho interés y muchos visitantes. Hasta la vista!

Peel en Maas | 1982 | | pagina 15